AA, A.J. VAN DER. (HARDERWIJK, K.J.R. VAN & C.D.J. SCHOTEL, RED.). Biographisch Woordenboek der Nederlanden, bevattende Levensbeschrijvingen van zoodanige personen, die zich op eeneigerlei wijze in ons vaderland hebben vermaard gemaakt. Amsterdam, Boekhandel & Antiquariaat B.M. Isral, 1969. In 7 uniforme banden. Linnen. Gebonden. Folio. 3500 pp. (Facsimile herdruk van de editie, Haarlem 1852). De banden zijn geplastificeerd. Onderaan de rug bevindt zich een witte sticker. Stempel op schutblad en binnenzijde omslag. De set verkeert in goede staat. Booknr: 19848. € 550 AALBERTS, TOS E.A. (RED.). De St. Servaaskerk te Maastricht. Facet van de bouwgeschiedenis. (Deel II. Het Schip) Gellustreerd. Papier. 8vo. pp. 97 - 250. Booknr: 27733. € 9 AALDRIKS, J. Nederlandse Kastelen. 32 Aquarellen in meerkleurendruk. Groningen, Internationale Kunstreproducties, Gellustreerd. Paperback. 8vo. zonder paginering. Booknr: 35622. € 5 AANZIEN. Het aanzien van 1983. Twaalf maanden wereldnieuws in beeld. Utrecht, Het Spectrum, 1984. Overvloedig gellustreerd in zwart-wit. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. 239 pp. (Reeks : Het aanzien van.....). Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9027499578) Booknr: 17558. € 8 AANZIEN. Het aanzien van 1999 . Twaalf maanden wereldnieuws in beeld. Utrecht, Het Spectrum, 2000. Overvloedig gellustreerd. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. (Reeks : Het aanzien van.....). Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9027499578) Booknr: 19934. € 8 AANZIEN. Het aanzien van 1998. Twaalf maanden wereldnieuws in beeld. Utrecht, Het Spectrum, 1999. Overvloedig gellustreerd. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. (Reeks : Het aanzien van.....). Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9027466386) Booknr: 19935. € 8 AANZIEN. Het aanzien van 1976. Twaalf maanden wereldnieuws in beeld. Amsterdam, Amsterdam Boek, 1977. Overvloedig gellustreerd in zwart-wit. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. (Reeks : Het aanzien van.....). Goed exemplaar. Booknr: 19937. € 8 AANZIEN. Het aanzien van 1975. Twaalf maanden wereldnieuws in beeld. Amsterdam, Amsterdam Boek, 1976. Overvloedig gellustreerd in zwart-wit. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. (Reeks : Het aanzien van.....). Goed exemplaar. Booknr: 19938. € 8 AANZIEN. Het aanzien van 1974. Twaalf maanden wereldnieuws in beeld. Amsterdam, Amsterdam Boek, 1975. Overvloedig gellustreerd in zwart-wit. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. (Reeks : Het aanzien van.....). Goed exemplaar. Booknr: 19939. € 8 AANZIEN. Het aanzien van 1973. Twaalf maanden wereldnieuws in beeld. Amsterdam, Amsterdam Boek, 1974. Overvloedig gellustreerd in zwart-wit. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. (Reeks : Het aanzien van.....). Goed exemplaar. Booknr: 19940. € 8 AANZIEN. Het aanzien van 1972. Twaalf maanden wereldnieuws in beeld. Amsterdam, Amsterdam Boek, 1973. Overvloedig gellustreerd in zwart-wit. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. (Reeks : Het aanzien van.....). Goed exemplaar. Booknr: 19941. € 8 AANZIEN. Het aanzien van 1967. Twaalf maanden wereldnieuws in beeld. Amsterdam, Amsterdam Boek, 1968. Overvloedig gellustreerd in zwart-wit. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. (Reeks : Het aanzien van.....). Goed exemplaar. Booknr: 19942. € 8 AANZIEN. Het aanzien van 1965. Twaalf maanden wereldnieuws in beeld. Amsterdam, Amsterdam Boek, 1966. Overvloedig gellustreerd in zwart-wit. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. (Reeks : Het aanzien van.....). Klein hoekje uit schutblad. Goed exemplaar. Booknr: 19943. € 8 AANZIEN. Het aanzien van 1977 . Twaalf maanden wereldnieuws in beeld. Amsterdam, Amsterdam Boek, 1978. Overvloedig gellustreerd in zwart-wit. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. (Reeks : Het aanzien van.....). Goed exemplaar. Booknr: 19944. € 8 AANZIEN. Het aanzien van 1966. Twaalf maanden wereldnieuws in beeld. Amsterdam, Amsterdam Boek, 1967. Overvloedig gellustreerd in zwart-wit. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. (Reeks : Het aanzien van.....). Goed exemplaar. Booknr: 19945. € 8 AANZIEN. Het aanzien van 1970. Twaalf maanden wereldnieuws in beeld. Amsterdam, Amsterdam Boek, 1971. Overvloedig gellustreerd in zwart-wit. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. (Reeks : Het aanzien van.....). Goed exemplaar. Booknr: 19946. € 8 AANZIEN. Het aanzien van 1971. Twaalf maanden wereldnieuws in beeld. Amsterdam, Amsterdam Boek, 1972. Overvloedig gellustreerd in zwart-wit. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. (Reeks : Het aanzien van.....). Goed exemplaar. Booknr: 19947. € 8 AANZIEN. Het aanzien van 1992. Twaalf maanden wereldnieuws in beeld. Utrecht, Het Spectrum, 1993. Overvloedig gellustreerd. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. (Reeks : Het aanzien van.....). Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9027431183) Booknr: 19948. € 8 AANZIEN. Het aanzien van 1994. Twaalf maanden wereldnieuws in beeld. Utrecht, Het Spectrum, 1995. Overvloedig gellustreerd. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. (Reeks : Het aanzien van.....). Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9027441464) Booknr: 19949. € 8 AANZIEN. Het aanzien van 1986 . Twaalf maanden wereldnieuws in beeld. Utrecht, Het Spectrum, 1987. Overvloedig gellustreerd. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. (Reeks : Het aanzien van.....). Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9027405654) Booknr: 19950. € 8 AANZIEN. Het aanzien van 1991. Twaalf maanden wereldnieuws in beeld. Utrecht, Het Spectrum, 1992. Overvloedig gellustreerd. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. (Reeks : Het aanzien van.....). Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9027428646) Booknr: 19951. € 8 AANZIEN. Het aanzien van 1993 . Twaalf maanden wereldnieuws in beeld. Utrecht, Het Spectrum, 1994. Overvloedig gellustreerd. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. (Reeks : Het aanzien van.....). Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9027433518) Booknr: 19952. € 8 AANZIEN. Het aanzien van 1995 . Twaalf maanden wereldnieuws in beeld. Utrecht, Het Spectrum, 1996. Overvloedig gellustreerd. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. (Reeks : Het aanzien van.....). Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9027446105) Booknr: 19953. € 8 AANZIEN. Het aanzien van 1997. Twaalf maanden wereldnieuws in beeld. Utrecht, Het Spectrum, 1998. Overvloedig gellustreerd. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. (Reeks : Het aanzien van.....). Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9027462976) Booknr: 19954. € 8 AANZIEN. Het aanzien van 2003 . Twaalf maanden wereldnieuws in beeld. Utrecht, Het Spectrum, 2004. Overvloedig gellustreerd. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. (Reeks : Het aanzien van.....). Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9027488193) Booknr: 19956. € 8 AANZIEN. Het aanzien van 1987. Twaalf maanden wereldnieuws in beeld. Utrecht, Het Spectrum, 1988. Overvloedig gellustreerd. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. (Reeks : Het aanzien van.....). Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9027418802) Booknr: 19957. € 8 AANZIEN. Het aanzien van 1988. Twaalf maanden wereldnieuws in beeld. Utrecht, Het Spectrum, 1989. Overvloedig gellustreerd. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. (Reeks : Het aanzien van.....). Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9027422044) Booknr: 19958. € 8 AANZIEN. Het aanzien van 1990 . Twaalf maanden wereldnieuws in beeld. Utrecht, Het Spectrum, 1991. Overvloedig gellustreerd. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. (Reeks : Het aanzien van.....). Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9027426880) Booknr: 19959. € 8 AANZIEN. Het aanzien van 1989. Twaalf maanden wereldnieuws in beeld. Utrecht, Het Spectrum, 1990. Overvloedig gellustreerd. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. (Reeks : Het aanzien van.....). Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9027424616) Booknr: 19960. € 8 AANZIEN. Het aanzien van 1985 . Twaalf maanden wereldnieuws in beeld. Amsterdam, Amsterdam Boek, 1986. Overvloedig gellustreerd in zwart-wit. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. (Reeks : Het aanzien van.....). Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9027499632) Booknr: 19961. € 8 AANZIEN. Het aanzien van 1984 . Twaalf maanden wereldnieuws in beeld. Amsterdam, Amsterdam Boek, 1985. Overvloedig gellustreerd in zwart-wit. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. (Reeks : Het aanzien van.....). Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9027499594) Booknr: 19962. € 8 AANZIEN. Het aanzien van 1982 . Twaalf maanden wereldnieuws in beeld. Amsterdam, Amsterdam Boek, 1983. Overvloedig gellustreerd in zwart-wit. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. (Reeks : Het aanzien van.....). Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9027493227) Booknr: 19963. € 8 AANZIEN. Het aanzien van 1981 . Twaalf maanden wereldnieuws in beeld. Amsterdam, Amsterdam Boek, 1982. Overvloedig gellustreerd in zwart-wit. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. (Reeks : Het aanzien van.....). Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 902749320x) Booknr: 19964. € 8 AANZIEN. Het aanzien van 1978. Twaalf maanden wereldnieuws in beeld. Amsterdam, Amsterdam Boek, 1799. Overvloedig gellustreerd in zwart-wit. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. (Reeks : Het aanzien van.....). Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9027493030) Booknr: 19966. € 8 AANZIEN. Het aanzien van 1969. Twaalf maanden wereldnieuws in beeld. Amsterdam, Amsterdam Boek, 1970. Overvloedig gellustreerd in zwart-wit. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. (Reeks : Het aanzien van.....). Goed exemplaar. Booknr: 19967. € 8 AANZIEN. Het aanzien van 1968. Twaalf maanden wereldnieuws in beeld. Amsterdam, Amsterdam Boek, 1969. Overvloedig gellustreerd in zwart-wit. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. (Reeks : Het aanzien van.....). Randen geschaafd. Booknr: 19968. € 8 AANZIEN. Het aanzien van 1964. Twaalf maanden wereldnieuws in beeld. Amsterdam, Amsterdam Boek, 1965. Overvloedig gellustreerd in zwart-wit. Kartonnen borden. Met stofomslag. Gebonden. 4to. (Reeks : Het aanzien van.....). Het omslag vertoont aan de randen wat mankementen. Booknr: 19971. € 15 AANZIEN. Het aanzien. Juliana 75 jaar. Uit het veel bewogen leven van een vorstin. Utrecht / Antwerpen, Uitgeverij Het Spectrum, 1984. Overvloedig gellustreerd in zwart-wit en kleur. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. (Reeks : Het aanzien van.....). Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 902749956x) Booknr: 19980. € 8 AANZIEN. Het aanzien van vijf jaar. Aanzien 40-45. Vijf jaar bezetting in Nederland en Belgi. Amsterdam, Amsterdam Boek, 1975. Overvloedig gellustreerd in zwart-wit. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. (Reeks : Het aanzien van.....). Goed exemplaar. Booknr: 19981. € 8 AANZIEN. Het aanzien. 40 jaar vrede?. 1945 - 1985. Utrecht/Antwerpen, Uitgeverij Het Spectrum, 1983. Overvloedig gellustreerd in zwart-wit en kleur. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. (Reeks : Het aanzien van.....). Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9027499616) Booknr: 19982. € 8 AANZIEN. Het aanzien. De Koopvaardij. Van driemaster tot mammoettanker. Amsterdam, Amsterdam Boek, 1979. Overvloedig gellustreerd in zwart-wit. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. (Reeks : Het aanzien van.....). (ISBN/EAN: 9027493057) Booknr: 19983. € 8 AANZIEN. Het aanzien. De 32 jaren van Juliana. Een "Oranje" getint tijdsbeeld van 1948 - 1980. Utrecht/Antwerpen, Het Spectrum, 1980. Overvloedig gellustreerd in zwart-wit. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. (Reeks : Het aanzien van.....). Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 902749309x) Booknr: 19984. € 8 AANZIEN. Het aanzien. De speelfilm. De bewogen historie van het bewegend beeld. Amsterdam, Amsterdam Boek, 1980. Overvloedig gellustreerd in zwart-wit. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. (Reeks : Het aanzien van.....). Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9027493081) Booknr: 19985. € 8 AANZIEN. Het aanzien. De vorstenhuizen. Dynastien die bleven en die verdwenen. Amsterdam, Amsterdam Boek, 1979. Overvloedig gellustreerd in zwart-wit. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. (Reeks : Het aanzien van.....). Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9027493049) Booknr: 19986. € 8 AANZIEN. Het aanzien van 1963. Twaalf maanden wereldnieuws in beeld. Haarlem, Drukkerij De Spaarnestad, 1964. Overvloedig gellustreerd in zwart-wit. Kartonnen borden. Zonder stofomslag. Gebonden. 4to. (Reeks : Het aanzien van.....). Bovenzijde rug wat onregelmatig. Booknr: 23649. € 12 AANZIEN. (SAMENSTELLING WILLEM VENEMA). Het aanzien van een millennium. Kroniek van historische gebeurtenissen van de Lage Landen 1000 - 2000. Utrecht/Antwerpen, Het Spectrum, 1999. Overvloedig gellustreerd in kleur en zwart-wit. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. (Reeks : Het aanzien van.....). Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9027468443) Booknr: 19992. € 9 ABRAHAM KUYPER (1837-1920) ; ALEXANDER WILLEM FREDERIK IDENBURG (1861-1935). JAN DE BRUIJN (1948-) ; GEORGE PUCHINGER (1921-1999). Briefwisseling Kuyper-Idenburg. Franeker : Wever, 1985. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. gebonden. 8vo. 640 pp. Historici, politici. (Mooi exemplaar.) (ISBN/EAN: 9061353807) Booknr: 27885. € 20 ABRAHAMSE, JAN, WOUTER JOENJE, NOORTJE VAN LEEUWEN-SEELT. (RED.). Waddenzee. Natuurgebied van Nederland, Duitsland en Denemarken. Harlingen. 's-Gravenhage, Landelijke Vereniging tot behoud van de Waddenzee/ Vereniging toto behoud van natuurmonumenten in Nederland, 1977. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 368 pp. Met inleiding van Jan Terlouw. Booknr: 35592. € 15 ACKER, HANNEKE (RED.). Voor zover plaats aan de perstafel. Vrouwen in de dagbladjournalistiek, vroeger en nu. Journalistieke bijdragen onder redactie van Hanneke Acker. Amsterdam, Meulenhoff, 1986. Gellustreerd. Papier. Groot-8vo. 215 pp. Booknr: 3110. € 12 ACKER STRATINGH, G. Aloude Staat en Geschiedenis des Vaderlands. 3 banden. Groningen, R.J. Schierbeek, 1847. Compleet: twee delen in 3 banden. Met alle uitvouwbare kaarten/platen achterin de delen. Eigentijds halflinnen, met behoud van de oorspronkeljke omslagen. Gebonden. 8vo. 336, 440, 372 pp. Eerste deel: De bodem en de wateren. Tweede deel: De bewoners. Eerste stuk: Vr en onder de Romeinen. Tweede stuk: In en sedert het Frankische tijdvak. (De set verkeert in uitstekende staat. De eigentijdse binding is professioneel en mooi. De uitvouwbare platen zijn in fraaie staat). Booknr: 37489. € 165 AD VAN LIEMPT (1949-) ; GERARDUS JOHANNES MARIA VAN WESTING (1964-). Klem in de draaideur : Arthur Docters van Leeuwen en het Ministerie van Justitie 1995-1998. Amsterdam : Balans, 2000. Met lit. opg., reg. 1e dr.: 2000. Met rugvouwen. Booknr: 21303. € 6 ADAM BRUNO ULAM (1922-2000). Stalin : the man and his era. London : Allen Lane, 1974. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 760 pp. Originally published: New York : Viking Press, 1973. Index. (A very good copy). (ISBN/EAN: 0713905069) Booknr: 27892. € 20 (ADOLF HITLER). Bilder aus dem Leben des Fhrers. Hamburg / Bahrenfeld, Herausgegeben vom Cigaretten/Bilderdienst - NSDAP, 1936. With all tipped-in (real) photographs. Halfcloth. Gilt lettered orange boards. 132 pp. On almost each page one or more (real) photographs of Adolf Hitler. (Bottom of spine misses a small piece. Frontcover spotted on places. A good copy). Booknr: 29192. € 100 ADRIAAN HARRIE VENEMA (1941-1993). Verleden tijd : memoires. Amsterdam : Balans, 1994. Illustrated. Paperback. 8vo. 351 pp. Met reg. (ISBN/EAN: 9050182364) Booknr: 25736. € 15 ADRIAAN VAN DIS (1946-). De mooiste koninginnen verhalen : verhalen over koninginnen en prinsessen van Adriaan van Dis ... en Darryl Pinckney. [Amsterdam] : HMP, 1995. Linnen. Gebonden. 8vo. 244 pp. Uitg. in samenw. met Meulenhoff. Rugtitel: De mooiste koninginneverhalen. Met lit. opg. Oorspr. titel:Wij, koningin. - Amsterdam : Meulenhoff, 1995. (ISBN/EAN: 9057950413) Booknr: 25704. € 8 ADRIAN ROOM. Place-name changes since 1900 : a world gazetteer. London [etc.] : Routledge & Kegan Paul, 1980. Linnen. Gebonden. 8vo. 202 pp. Oorspr. uitg.: Metuchen : Scarecrow Press, 1979. Literatuuropgave: p. 199-202. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 0710007027) Booknr: 28593. € 15 ADRIANUS CLEMENS JOHANNES DE VRANKRIJKER (1907-1995). De motiveering van onzen opstand : de theorien van het verzet der Nederlandsche opstandelingen tegen Spanje in de jaren 1565-1581. Utrecht : HES, 1979. Paperback. 8vo. 193 pp. Ongew. herdr. van de uitg.: Nijmegen, 1933. Oorspr. verschenen als proefschr. Amsterdam GU. Met lit. opg. (ISBN/EAN: 906194192X) Booknr: 29321. € 12 ADRIANUS MARIA VAN DER WOUDE (1932-2008). Het Noorderkwartier : een regionaal historisch onderzoek in de demografische en economische geschiedenis van westelijk Nederland van de late Middeleeuwen tot het begin van de negentiende eeuw. Utrecht : HES, 1983. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 856 pp. Met lit. opg., reg. Eerder verschenen als A.A.G.-bijdragen. (Verspreid over pagina's poltloodonderlijningen. Omslag met kleine reparatie). (ISBN/EAN: 9061942438) Booknr: 21997. € 48 AERTS, ERIK, DUPON, WILLY & HERMAN VAN DER ZEE. De ecnonomische ontwikkeling van Europa. Documenten. Middeleeuwen 950 - 1450. Leuven - Louvain, Universitaire Pers, 1985. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 304 pp. Met lijst van begrippen. (Ancorae, Steunpunten voor studie en onderwijs, volume 1). (Mooi exemplaar). Thematische aanpak: bevolking, landbouw, handel, nijverheid, munt en krediet en hun onderlinge wisselwerking. (ISBN/EAN: 9061861675) Booknr: 37400. € 12 AKVELD, W.F. Germanicus. Groningen, J.B. Wolters, 1961. Karton. 8vo. 153 pp. (diss. met stellingen). Germanicus, was de oudste zoon uit het huwelijk van Nero Claudius Drusus en Antonia Minor, van moederszijde geparenteerd aan Augustus. Booknr: 12479. € 18 ALBERT ALBERTS (1911-1995). De Hollanders komen ons vermoorden : de scheiding tussen Noord - en Zuid-Nederland , 1585-1648. Amsterdam : Querido, 1975. Linnen. Gebonden. 8vo. Zonder stofomslag. Lit. opg.: p. 146-148. (ISBN/EAN: 9021420023) Booknr: 23356. € 10 ALBERTS, A. Laten we vrede sluiten. De merkwaardige voorgeschiedenis van de Vrede van Breda. Amsterdam, P.N. van Kampen. z.j., Gellustreerd. Gedecoreerd linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo (oblong). 52 pp. (Mooi exemplaar). Booknr: 40381. € 8 ALBERTUS VAN HULZEN (1905-2006). PIETER JAN BOUMAN (1902-1977). Utrecht op oude foto's. Van De Weerd naar Tolsteeg Den Haag : Kruseman, 1978. Gellustreerd. Linnen. Gebonden. 8vo. 247 pp. (Geschreven tekst op schutblad. Verder mooi exemplaar uit de reeks). (ISBN/EAN: 902330392X) Booknr: 21241. € 13 ALBERTUS VAN HULZEN (1905-2006). Utrecht op oude prenten. Langs de Singel. [Den Haag] : Kruseman, 1982. Met reg. (ISBN/EAN: 9023304527) Booknr: 21242. € 16 ALBRIGHT, MADELEINE. Madam Secretary. A memoir. New York, Miramax Books, 2003. Illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. XIV, 562 pp. Autobiography of Madeleine Albright. (A fine copy). Booknr: 13689. € 20 ALDRED, CYRIL. Juwelen van de Farao's. Haarlem, Fibula - Van Dishoeck, 1978. Met 109 kleurenplaten. Paperback. 4to. 128 pp. (Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9022837177) Booknr: 39100. € 9 ALEX DE JONGE (1938-). ERNEST JOHAN MARIE WALTER VAN OPZEELAND (1932-). Kroniek van de Weimar republiek : voorspel tot Hitler-Duitsland. Utrecht [etc.] : Het Spectrum, 1980. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 295 pp. Met bibliogr. Vert. van:The Weimar chronicle : prelude to Hitler. (Lichte gebruikssporen). (ISBN/EAN: 9027459207) Booknr: 32316. € 8 ALEXANDER, BRYAN & CHERRY. De Eskimo's. Lisse, Rebo Productions, 1991. Rijk gellustreerd in kleur. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. Groot-4to. 160 pp. Over de (verdwijnende) manier van leven van met name de Pooleskimo's, levend in het district Thule in het noordwesten van Groenland, waar de traditionele jacht met honden, sleden en kajaks nog plaatsvindt. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9789036606240) Booknr: 14168. € 18 ALEXANDER BERKMAN (1870-1936). HUTCHINS HAPGOOD (1869-1944) ; TINKE DAVIDS PSEUD. VAN C.E. VAN AMERONGEN-VAN STRATEN ; PAUL GOODMAN (1911-1972). Gevangenisherinneringen van een anarchist. Bussum : Het Wereldvenster, 1981. Vert. van:Prison memoirs of an anarchist. (ISBN/EAN: 9029395834) Booknr: 21307. € 8 ALFONS LAMMERS (1940-). Adieu Amerika. [Amsterdam] : Balans, 2001. Paperback. 8vo. 176 pp. (Mooi exemplaar). Met lit. opg. In 1966 vertrekt een jonge Leidse historicus met een studiebeurs naar de Verenigde Staten. Hij zal er twee jaar blijven en vat - ondanks Johnson en Vietnam - voorgoed een liefde voor het land op. Terug in Nederland gaat hij aan de slag als rechterhand van J.W. Schulte Nordholt. De verhouding van Alfons Lammers met deze bekende hoogleraar loopt als een rode draad door zijn ironisch geschreven boek. Hoe is het leven van een academicus en amerikanist in Nederland en Leiden? Lammers blikt terug op de vele (historische) figuren die hij als historicus zou ontmoeten. Schrijvers als Ring Lardner en H.L. Mencken, de patricir Cabot Lodge en regisseur Oliver Stone, maar evengoed vervelende bestuurders die een bedreiging gingen vormen voor de Leidse Opleiding Geschiedenis. Na vijftien jaar hoogleraarschap neemt de biograaf van Roosevelt alsmede de auteur van talrijke andere publicaties over de Verenigde Staten in geheel eigen stijl afscheid van zijn ambt. (ISBN/EAN: 9050185517) Booknr: 28434. € 10 ALGRA, A. & H. Dispereert niet. Twintig eeuwen historie van de Nederlanden. Franeker, T. Wever. z.j., Compleet in 5 delen. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag (met lichte beschadigingen). Gebonden. 8vo. 3e, uitgebreide druk. (ISBN/EAN: 9789061353584) Booknr: 638. € 18 ALKEMADE, FONS. 100 jaar KNAC. Clubtocht door de eeuwen heen. Atrecht/Antwerpen, Kosmos - Z & K Uitgevers, 1998. Gellustreerd. Karton. Gebonden. 8vo. 224 pp. Mooi, gaaf ex. Booknr: 11563. € 14 AMADOU HAMPAT B (1900-1991). EVELINE VAN HEMERT. In het voetspoor van de vertellers. Breda : De Geus, Linnen. Met stofomslag. Gebonden. Uitg. in samenw. met Novib. Vert. van:Oui mon commandant! - Arles : Actes Sud, cop. 1994. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9052267642) Booknr: 24435. € 12 AMBAGTSHEER, H. TH. Jhr. Mr. Jeronimo de Bosch Kemper. Behoudend Maatschappijhervormer. Amsterdam, Drukkerij en Uitgeverij Jacob van Campen, 1959. Paperback. 8vo. 147 pp. (diss. met stellingen - thesis). (Goed exemplaar. Rug gebruind). KEMPER, Jeronimo (bekend als jonkheer Jeronimo de Bosch Kemper), pionier van de sociale wetenschappen en volksopvoeder, is geboren te Amsterdam op 23 maart 1808 en aldaar overleden op 20 oktober 1876. De Bosch Kemper vestigde zich als advokaat in Den Haag. Toen de regering in het najaar van 1830 een leger op de been bracht om de Belgische opstand te dempen, meldde hij zich, net als vele jonge intellectuelen, direct als vrijwilliger en maakte de tiendaagse veldtocht mee. Na zijn terugkeer werd hij substituut-auditeur-militair te Breda. In 1834 werd hij substituut-officier van justitie bij de criminele rechtbank te Amsterdam en in 1841 advocaat-generaal bij het Hof van Noord-Holland. Daar schreef hij in die jaren zijn standaardwerk, een commentaar op Het wetboek van strafvordering (Amsterdam 1838-1840, 3 delen). Booknr: 38598. € 14 AMERONGEN, MARTIN VAN. De ongelooflijke geschiedenis van het krijgsgevangenkamp "Prins Bernhard". Alphen aan den Rijn, A.W. Sijthoff, 1979. Met foto's. Paperback. Met flappen. 8vo. 70 pp. 1e druk. (Rug wat ontkleurd. Verder mooi exemplaar). (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen. Met zijn handtekening / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands. With his signature). (ISBN/EAN: 9021824922) Booknr: 38645. € 7 ANDREAS, WILLY (HRSG.). Bismarck Gesprche. Drei Bnde. Birsfelden - Basel, Verlag Schibli Doppler. n.d., In 3 volumes. Paperback. 8vo. 431,607, 450 pp. A fine set!. (ISBN/EAN: 385883027) Booknr: 39762. € 20 ANDREWS, EDWARD DEMING. The people called Shakers: a search for the perfect society. New York : Dover, 1963., 1963. Illustrated. Paperback. 8vo. 22 cm; xvi, 351, [12]p. (ISBN/EAN: 0486210812) Booknr: 25737. € 15 ANDREWS, FRANCIS B. The Mediaeval builder and his methods. East Ardsley, Rowman & Littlefield, 1974. With plates. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 90, 10 pp. Spine faded, else a good copy. (ISBN/EAN: 19740874714613) Booknr: 29046. € 25 ANDREWS, MICHAEL. De wording van Europa. Verschuivende continenten en de ontwikklingsgeschiedenis der naties. Weert, M&P, 1991. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 288 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9065905308) Booknr: 16937. € 14 ANGLO, SYDNEY. Macchiavelli. London, Paladin, 1969. Paperback. 8vo. 275 pp. (A very good copy). Booknr: 40368. € 6 ANNEMARIE CATHERINE ALEXANDRINE MACGILLAVRY (1907-1991). Want ik heb uw vader gekend. Bussum : De Kern, 1978. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. z.p. Randen stofomslag beschadigd. Verder goed ex. (ISBN/EAN: 9032500384) Booknr: 28748. € 8 ANROOY, F. VAN, W.J. FORMSMA, E.A. Nederland in stukken. Beeldkroniek van Nederlandse archieven. Haarlem, Fibula - Van Dishoeck, 1979. Met talrijke illustraties. Gedecoreerde borden. Geobnde. 4to. 194 pp. Een keur aan documenten uit het openbare Nederlandse archiefbezit uit de periode van de 12de eeuw tot omstreeks 1945. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9022838730) Booknr: 32269. € 12 ANTHONIE P. DE GRAAFF (1928-2008). Op patrouille in blessuretijd. Franeker : Van Wijnen, 2001. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 157 pp. 1e dr.: 2001. (Mooi exemplaar). Op patrouille in blessuretijd is het elfde boek van Ant. P. de Graaff in de serie 'Met het vergeten leger in Indi'. Volgens opgave van de Stichting Dienstverlening Veteranen moeten er eind 2001 nog circa 80.000 oud-Indi-veteranen in leven zijn. Voor hen, en voor allen die zich bij hen en hun belevenissen betrokken voelen, is er dit boek, vol met herkenbare verhalen uit het leven van de Indi-ganger. (ISBN/EAN: 9051942362) Booknr: 28750. € 8 ANTHONIE P. DE GRAAFF (1928-2008). Met de T.N.I . op stap : de laatste patrouille van het vergeten leger. Franeker : Van Wijnen, 1901. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 201 pp. 1e dr.: 1991. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9051940653) Booknr: 28751. € 9 ANTON VAN OIRSCHOT (1927-). Antiek uit de Nederlandse provincies. Helmond : Helmond. z.j., Gellustreerd. Gedecoreerde borden. Gebonden.. 8vo. 247 pp. Met lit. opg., index. (ISBN/EAN: 9025261302) Booknr: 29325. € 8 APPELMANS, PAUL & PAUL ALGOET (ED.). Geschiedenis van het openbaar vervoer te Brussel. Deel 1 De "Belle Epoque". Brussel, Weissenbruch, Drukker des Konings, 1976. Gellustreerd in zwart wit en kleur. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to (oblong). 297 (genummerde) pp. In foudraal. Totale oplage van deel 1: 2500 ex., waarvan 400 genummerd. (100 Romeins, 300 Arabisch). Van de Arabisch genummerde exemplaren is dit nr. 296. Als nog te verschijnen worden een tweede en derde deel aangekondigd, resp. Het gouden jaar (van 1919 tot 1945), en De vernieuwing (van 1945 tot op heden). Boek, stofomslag en foudraal in uitstekende staat. Booknr: 427. € 65 ARALDO DE LUCA ; MARLEEN REYNDERS. Kunstschatten uit Egypte. Leuven : Davidsfonds / Leuven, Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. Folio. Met lit. opg. Vert. van:Tesori Egizi. - White Star, cop. 1998. (ISBN/EAN: 9058260720) Booknr: 23358. € 30 ARBERRY. A.J. (ED.). The Legacy of Persia. Oxford, At the Clarendon Press, 1953. With 53 full-page plates. Gilt lettered en decorated cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 421 pp. Index. (Dustjacket with small defects to spine ends. Else a very good copy). A documentary: all faces of Persia: artistic, cultural, historical, religious, etc. Booknr: 39636. € 18 ARIE THEODORUS VAN DEURSEN (1931-). De last van veel geluk : de geschiedenis van Nederland , 1555-1702. Amsterdam : Bakker, 2004. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. (Mooi exemplaar). Met lit. opg., reg. Het uitzonderlijke verhaal dat in De Last Van Veel Geluk verteld wordt begint in 1555 en eindigt in 1702, als de bloeitijd van de Nederlandse Republiek voorbij is. In deze periode hebben zich vooral de gebeurtenissen afgespeeld die lange tijd tot de vaste vaderlandse overlevering behoorden, maar tegenwoordig in het onderwijs nog maar weinig aandacht krijgen. En daardoor dreigt een wezenlijk element in onze cultuur verloren te gaan, want het verhaal van de opstand tegen de Spanjaarden, de onafhankelijkheid van Nederland en de ongekende bloeiperiode tijdens de Gouden Eeuw geven ons alle reden trots te zijn op ons verleden. (ISBN/EAN: 9035126270) Booknr: 23387. € 22 ARIE THEODORUS VAN DEURSEN (1931-). MARIJKE BRUGGEMAN. De eeuw in ons hart. Franeker : Van Wijnen, 1991. Paperback. 8vo. 272 pp. Uitg. t.g.v. de 60ste verjaardag van Prof. Dr. Th van Deursen. Gedeeltelijk eerder verschenen in diverse tijdschriften en dagbladen. Index. Historisch genteresseerden. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9051940696) Booknr: 27586. € 14 ARIE THEODORUS VAN DEURSEN (1931-). Een dorp in de polder : Graft in de zeventiende eeuw. Amsterdam : Bakker, 1998. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 378 pp. Met index, lit. opg. (Heel mooi exemplaar). Van de oude samenlevingen op het platteland bestaan zowel extreem romantische als uitgesproken cynische voorstellingen. De historicus prof. dr A.Th. van Deursen schetst in deze schitterende studie voor het eerst een compleet en gedocumenteerd beeld van een dorpssamenleving in de zeventiende eeuw: Graft. Wat Van Deursen in zijn bronnen zoekt en vindt zijn de mensen die er hebben geleefd en gewerkt, de gewone mannen en vrouwen van de zeventiende eeuw. Hun opvoeding, het huwelijksleven, de beroepen die ze uitoefenden, maar ook de donkerder kant van hun bestaan: de dreiging van het water, criminaliteit brand en dood. Van Deursen is erin geslaagd een magistraal beeld op te roepen van het dagelijks leven van de Grafters - een schildering die enerzijds uniek is in zijn gedetailleerdheid en anderzijds exemplarisch mag heten voor het Hollandse dorpsleven in de Gouden Eeuw. (ISBN/EAN: 9035119835) Booknr: 27587. € 18 ARIE THEODORUS VAN DEURSEN (1931-). GERRIT JAN SCHUTTE (1940-). De hartslag van het leven : studies over de Republiek der Verenigde Nederlanden. Amsterdam : Bakker, 1996. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 463 pp. (Naam op schutblad. Mooi exemplaar). Feestbundel ter gelegenheid van het emeritaat van Van Deursen. Met bibliogr., reg. Bibliografie van A.Th. van Deursen: p. 375-394. (Mooi exemplaar). 0nder de huidige generatie Nederlandse geschiedschrijvers valt A. Th. van Deursen (1931) op door zijn eigen geluid. Zijn oeuvre is imponerend door omvang en vakmatige kwaliteit: biografien, monografien, essays en diepborend kritieken, op het terrein van de Nederlandse institutionele en cultuurgeschiedenis. Steeds een genot om te lezen - geschreven met literaire verbeelding, helder, scherp en amusant. Van Deursens wetenschappelijk werk wordt gekenmerkt door de thematiek van de normen en waarden in de samenleving en de wijze waarop daaraan vorm wordt gegeven in het dagelijkse leven. Typerend is bovendien de directe gerichtheid op de bronnen, waarin hij de hartslag van het leven tracht te ontdekken. Zijn onderzoeksterrein bij uitstek is de geschiedenis van de tijd van de Nederlandse Republiek. Bij gelegenheid van zijn afscheid als hoogleraar in de geschiedenis van de Nieuwe Tijd aan de Vrije Universiteit Amsterdam verschijnt De hartslag van het leven. Studies over de Republiek der Verenigde Nederlanden. Zestien opstellen uit de afgelopen vijfentwintig jaar over politiek, cultuur, godsdienst en staat van de Republiek; voor een deel voor het eerst in het Nederlands verschenen. Met Van Deursens volledige bibliografie. (ISBN/EAN: 9035117808) Booknr: 28596. € 25 ARIE THEODORUS VAN DEURSEN (1931-). Een dorp in de polder : Graft in de zeventiende eeuw. Amsterdam : Bakker, 1998. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 378 pp. (Naam op schutblad. Mooi exemplaar0. 1e dr. geb.: 1994. Met index, lit. opg. (Mooi exemplaar). Van de oude samenlevingen op het platteland bestaan zowel extreem romantische als uitgesproken cynische voorstellingen. De historicus prof. dr A.Th. van Deursen schetst in deze schitterende studie voor het eerst een compleet en gedocumenteerd beeld van een dorpssamenleving in de zeventiende eeuw: Graft. Wat Van Deursen in zijn bronnen zoekt en vindt zijn de mensen die er hebben geleefd en gewerkt, de gewone mannen en vrouwen van de zeventiende eeuw. Hun opvoeding, het huwelijksleven, de beroepen die ze uitoefenden, maar ook de donkerder kant van hun bestaan: de dreiging van het water, criminaliteit brand en dood. Van Deursen is erin geslaagd een magistraal beeld op te roepen van het dagelijks leven van de Grafters - een schildering die enerzijds uniek is in zijn gedetailleerdheid en anderzijds exemplarisch mag heten voor het Hollandse dorpsleven in de Gouden Eeuw. NBD|Biblion recensie; Vooral onder ouderen leeft nog steeds het beeld van de Gouden Eeuw als een tijd waarin het ons volk voor de wind ging. Zij die wat beter in dit tijdperk zijn ingevoerd, weten dat het toen niet alles goud was wat er blonk. Het boek van prof. A.Th. van Deursen, emeritus hoogleraar nieuwe geschiedenis aan de VU te Amsterdam, over het dagelijks leven, wonen en werken in het Noordhollandse dorp Graft, is heel geschikt om dergelijke beelden te corrigeren. Graft was een doorsnee dorp in Holland waarvan de bewoners leefden van wat landbouw, maar vooral van scheepvaart en daaraan gerelateerde industrien. De auteur is een kenner bij uitstek van de geschiedenis van dit interessante tijdperk. Zijn analyse is gebaseerd op alle voorhanden zijnde archiefbronnen en op een goed ontwikkelde eruditie. Hij weet enerzijds goed afstand te nemen van zijn onderwerp, anderzijds voelt hij heel goed aan hoe de gewone mensen toen dachten en voelden. Wat voor Graft gold, gold waarschijnlijk voor de meeste dorpen in Holland en aangrenzende gewesten. Als aanvulling op de beschikbare overzichtswerken is dit boek, dat gemakkelijk leest, onmisbaar. (Biblion recensie, Dr. A.C.M. Kappelhof.) (ISBN/EAN: 9035119835) Booknr: 39072. € 14 ARIE VERLAAN ; P. VAN VLIET. Van eenvoudige doch harmonische architectuur : vijftien jaar woonhuisrestauraties in Utrecht. Utrecht : Het Spectrum, 1979. Met talirjke afbeeldingen. Paperback. Groot-8vo. 128 pp. Met indices.(Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9027444749) Booknr: 21280. € 12 ARISTOTLE. Posterior Analytics Topica. London, Harvard Univerisity Press, 1979. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. X, 754 pp. (Aristotle II. Loeb Classical Library). Bilingual. (A fine copy). Booknr: 14945. € 16 ARMANDO. (GESIGNEERD). Uit Berlijn. Amsterdam, De Bezige Bij, 1990. Met foto's. Paperback. 8vo. 200 pp. Vierde druk. (ISBN/EAN: 9023407830) Booknr: 22794. € 25 (ARNHEM). Een eeuw Doopsgezinde gemeente. Herdenkingsgeschrift uitgegeven ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan der Doopsgezinde Gemeente te Arnhem op 7 en 8 juni 1052. Arnhem, Doopsgezinde Gemeente Arnhem, 1952. Gellustreerd. Papier. 8vo. 52 pp. Booknr: 30278. € 8 ARNOLD, EVE, CAPA, CORNELL AND MANY OTHERS. The Fifties. Photographs of America. New York, Magnum Photos, 1985. With tenth of full-page black-and-white photographs. Paperback. 4to. n.p. ( 100 pp). Introduction by John Chancellor. (Good copy. On wrapper traces of small sticker). (ISBN/EAN: 0394727207) Booknr: 39318. € 12 ARON, LEON. Yeltsin. A revolutionary Life. New York, St. Martin's Press, 2000. With photographs. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. XXIII, 934 pp. Leon Aron charts the triumphant rise of Boris Yeltsin against a broad and richly textured account of Russia's movement out of the grip of the communist state towards free, democratic nationhood. He details Yeltsin's stunning victories and grievous failures in transforming every aspect of the Soviet system he inherited. (A very good copy). (ISBN/EAN: 0312251858) Booknr: 23065. € 16 ARON, RAYMOND. Mmoires. 50 ans de rflexion politique. Paris, Julliard, 1983. Paperback. 8vo. 778 pp. Good copy (ISBN/EAN: 226000332x) Booknr: 37972. € 12 ARON, RAYMOND. Le Spectateur engag. Entretiens avec Jean-Louis Missika et Dominique Wolton. Paris, Julliard, 1981. Illustrated. Paperback. 8vo. 339 pp. (A very good copy). (ISBN/EAN: 2260002706) Booknr: 39966. € 8 ARSUAGA, JUAN LUIS. Het halssieraad van de Neanderthaler. Op zoek naar de eerste denkers. Amsterdam, Wereldbibliotheek, 2004. Paperback. 8vo. 302 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9028420258) Booknr: 16822. € 14 ASAERT, GUSTAAF, DEVOS, GRETA & FERNAND SUYKENS (ED.). The 'Naties' in the port of Antwerp. Six centuries of activity in city and port. Tielt, Lannoo. z.j., Profusely illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 4to. 328 pp. ISBN 9020922521. (A fine copy). Booknr: 15866. € 45 ATLAS. Nieuwe geographische Nederlandsche Reise- en Zakatlas; vervattende Vier en Zeventig gekleurde, naauwkeurig geteekende en gegraveerde, ook accuraat aan elkander sluitende Kaarten van de Vereenigde Nederlanden; mitsgaders eene beknopte algemeene Geographie dezer Provincin, En eene Aanwyzing, hoe dezelven gevoeglykst kunnen bereisd worden; Nevens een Bericht der voornaamste Logementen, als mede der Jaarmarkten of Kermissen, en eene korte doch zaakelijke Beschryving van alle Steden en veele Plaatse Weesp, Robas, 1992. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo (oblong). 132 pp. tekst; 73 pp. gekleurde kaarten. (Facsimile van de editie, Amsterdam 1773. Stofomslag geschaafd aan de randen en met een klein defect; overigens een heel mooi ex. Booknr: 11344. € 28 ATLAS. Geographisch-Toneel, Of uitgezochte Kaarten, Tot gemak der Officieren, Reisigers en Liefhebbers; Behelsende alle de generale Kaarten van de Waereld, met de bysondere, der Plaatsen daar de Oorlog in Europa gevoerd word, ende Plans der Forten op de kant van ieder Kaart, welke meest aan de tegenwoordige revolutien onderworpen zyn. Verrykt door de Militaire Bouwkunde, en door een korte manier om gemakkelijk de Geographie te leeren, en begrip van de Wereldkloot te hebben. Weesp, Robas. n.d. (1995?)., With coloured double page (and parlty folded) maps. Cloth. Spine gilt lettered. Hardbound. 8vo. Without pagination (appr.160 pp.). (Facsimile reprint of the edition, Amsterdam 1753). Heel mooi exemplaar/Fine copy. Booknr: 12238. € 22 AUSTIN, VICTOR. De Amerikaanse Burgeroorlog 1860 - 1865. Lochem, De Tijdstroom, 1965. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 204 pp. (Net exemplaar). Booknr: 37413. € 12 AYER, ALFRED,J. Part of my life. Oxford, Oxford University Press, 1978. Illustrated. Paperback. 8vo. 319 pp. (Good copy). Sir Alfred Jules "Freddie" Ayer (29 October 1910, London - 27 June 1989, London)[2] was a British philosopher known for his promotion of logical positivism, particularly in his books Language, Truth, and Logic (1936) and The Problem of Knowledge (1956). Ayer was a Special Operations Executive and MI6 agent during the Second World War.[3] He was the Grote Professor of the Philosophy of Mind and Logic at University College London from 1946 until 1959, when he became Wykeham Professor of Logic at the University of Oxford. He was president of the Aristotelian Society from 1951 to 1952. He was knighted in 1970. (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen. Met zijn handtekening / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands. With his signature). (ISBN/EAN: 0192812459) Booknr: 38646. € 12 BAARSE, DIRK. DAM, CHANTAL VAN, E.A. (RED.). Alleen de dood is tussen u en mij. Literaire dodenkalender van de twintigste eeuw. Amsterdam, Bas Lubberhuizen, 2000. Met tientallen foto's op pagina-formaat. Ringbinding. 8vo. Zonder paginering. (ISBN/EAN: 9076314357) Booknr: 34596. € 10 BACON, EDWARD. The Great archaeologists. Indianapolis : Bobbs-Merrill, c1976., Illustrated. Cloth . With dustjacket. Hardbound 4to. 428 p. : ill. (some col.), maps (on lining papers) ; 31 cm. 'The modern world's discovery of ancient civilisations as originally reported in the pages of The Illustrated London News from 1842 to the present day.' (A very good copy). (ISBN/EAN: 0672520524) Booknr: 30977. € 15 BADAL, ENRICO. Strumenti musicali, musici e musica nella celebrazione delle feste ittite. Heidelberg, Carl winter Universittsverlag, 1991. Cloth. Gilt lettered. Hardbound. 8vo. XXIII, 387 pp. (A beautifull, fine copy of the hardbound edition). Includes German summary: p. 368-372. Texte der Hethiter. Teil der Zusammenfassung: "Die Musik war nicht nur ein typisches Phnomen des Zweistromenlandes; die hurritische Kultur hat uns "musikalische" d.h. mit Noten in einem eigenen Tonsystem versehene Tontafelsn hinterlassen. Durch die Vermittlung der Babylonier und Hurriter kommen wir der hethitischen Kultur immer nher." Includes bibliographical references: p. 374-385. (ISBN/EAN: 353304380) Booknr: 37359. € 50 BAHM, KARL. Berlin 1945. Die letzte Schacht des dritten Reichs. Klagenfurt, Neuer Kaiser Verlag, 2002. Profusely illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 4to. 175 pp. 370435032x. (A fine copy), Booknr: 16615. € 18 BAHR, EGON. Zu meiner Zeit. Mnchen, Karl Blessing Verlag, 1996. Illustrated. Cloth. with dustjacket. Hardbound. 8vo. With ribbon marker. 8vo. 604 pp. (A good copy). Egon Bahr, der umstrittene Architekt der Ostpolitik. Namen wie Brandt, Wehner, Breschmew, Kissinger, Schmidt, Nyerere, Gorbatschow, Palme passieren. (ISBN/EAN: 38996670018) Booknr: 35800. € 10 BAK, PETER. Een soeverein leven. Biografie van W.F. de Gaay Fortman. z.p., Mets & Schilt, 2004. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 396 pp. (Mooi exemplaar). Het leven van De Gaay Fortman omspande vrijwel de gehele twintigste eeuw. In dit boek beschrijft Peter Bak de veelzijdige levensloop van deze markante gereformeerde regent. Ook geeft de biografie een bijzonder beeld van het Nederlandse politieke en maatschappelijke leven in de vorige eeuw. NBD|Biblion recensie; Peter Bak (geboren in 1963), historicus en kenner van de geschiedenis van de Antirevolutionaire partij, beschrijft in deze uitgave de levensloop van Wilhelm Friedrich de Gaay Fortman (1911-1997), een vooruitstrevende antirevolutionaire politicus. De lezer krijgt indrukken van zijn jeugd, zijn rechtenstudie en de functies die hij bekleedde. Zo was hij hoogleraar aan de Vrije Universiteit en later rector magnificus bij deze universiteit. Hoewel hij steeds bij kabinetsformaties betrokken werd, kon De Gaay Fortman pas in de regering-Den Uyl (1973-1977) als minister, op het Ministerie van Binnenlandse Zaken, optreden. Deze bewogen jaren worden uitvoerig beschreven, ook de minder bekende politieke feiten. Naast de biografie van genoemd politicus geeft Bak achtergrondinformatie over de politieke, maatschappelijke en kerkelijke (vooral die in gereformeerde kring) ontwikkelingen in Nederland in de 20e eeuw, hetgeen de kwaliteit van deze uitgave nog verhoogt. Deze prettig leesbare en fraai uitgegeven studie, gebaseerd op archief- en literatuuronderzoek, met enkele zwartwitfoto's, is bestemd voor een breed publiek van politiek en historisch geinteresseerde lezers. Bak promoveerde eerder op het proefschrift 'Een 'meneer' van een krant - Trouw en Bruins Slot, 1943-1968' (1999)*. (Biblion recensie, Drs. J.H. van Capelleveen). (ISBN/EAN: 9053304193) Booknr: 37910. € 12 BAKELS, FLORIS B. Nacht und Nebel. Mijn verhaal uit Duitse gevangenissen en concentratiekampen. Amsterdam - Brussel, Elsevier, 1977. Paperback. 8vo. 344 pp. (Randen en rug ontkleurd. Verder mooi exemplaar). (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen. Met zijn handtekening / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands. With his signature). (ISBN/EAN: 9010018008) Booknr: 27204. € 8 BAKELS, FLORIS B. Wachter op de morgen. Het korte leven van Christian Corneille Dutilh geboren 1915, gefusilleerd 1944. Kampen, J.H. Kok, 1988. Paperback. 8vo. 282 pp. (Goed exemplaar). (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen. Met zijn handtekening / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands. With his signature). (ISBN/EAN: 9024249007) Booknr: 38654. € 8 BAKKER SCHUT, F. Uitbreiding Nederlands grondgebied gewenscht? Amsterdam - Brussel, Elsevier, 1945. Met uitvouwbare kaart. Paperback. 8vo. 74 pp. (Goed exemplaar. Rug en randen ontkleurd). Gepubliceerd vlak na WO II, als standpuntbepaling, voordat de Nederlandse regering zich aan de conferentietafel schaarde. Booknr: 40364. € 9 BALBIAN VERSTER, J.F.L. DE. Burgemeesters van Amsterdam in de 17e en 18e eeuw. Amsterdam, Vrienden van het Amsterdam-boek, 1970. Met 45 afbeeldingen. Paperback. 8vo. 160 ppp. (Reprint van de uitgave van 1932). Goed exemplaar. Booknr: 23507. € 9 BANGE, PETTY, E.A. (RED.). Tussen heks en heilige. Het vrouwbeeld op de drempel van de moderne tijd, 15de / 16de eeuw. Nijmegen, Uitgeverij SUN, Gellustreerd. Paperback. 8vo (oblong). 216 pp. Nijmeegs Museum "Commanderie van Sint-Jan". (Goed exemplaar0. Booknr: 34692. € 10 BANK, J.TH.M., HUIZINGA, J.J. & J.T. MINDERAA. Nederlands verleden in vogelvlucht. De nieuwste tijd: 1813 tot heden (Delta 3). Den Haag, Martinus Nijhoff, 1993. Gellustreerd. Paperback. Met flappen. 8vo. 269 pp. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9068903284) Booknr: 37397. € 13 BANK, JAN. Opkomst en ondergang van de Nederlandse Beweging (NVB). Kluwer, Deventer, 1978. Paperback. 8vo. 290 pp. (Cahiers Nederlandse politiek). In 1945, drie weken na de bevrijding, werd de NVB opgericht om uitdrukking te geven aan het verlangen naar blijvende eenheid, die in het verzet was ontstaan. (Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9026705662) Booknr: 35639. € 12 BARBARA WERTHEIM TUCHMAN (1912-1989). REIN VAN ESSEN. Het eerste saluutschot : de Amerikaanse vrijheidsstrijd en de Republiek. Houten : Fibula, Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. Met lit. opg., reg. Vert. van:The first salute. - New York : Knopf, 1988. (ISBN/EAN: 9026944497) Booknr: 23359. € 9 BARENDREGT, J. & T. LANGENHUYZEN. Ondernemend in Risico. Bedrijfsgeschiedenis Nationale Nederlanden 1845 - 1995. Amsterdam, Neha, 1995. Met talrijke afbeeldingen. Linnen. Met stofomslag. gebonden. 4to. 478 pp. Mooi exempaar van interessant jubileumboek. Booknr: 15504. € 15 BARENDSE, R.J. Epos van het Brits imperium. 1900 - 2000. Balans z. p., 2001. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 630 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9050184588) Booknr: 18794. € 22 BART AGO GEERT MARIA TROMP (1944-2007). Het sociaal-democratisch programma: de beginselprogramma's van SDB , SDAP en PvdA , 1878-1977. Amsterdam : Bakker, 2002. Paperback. 8vo. 682 pp. Ook verschenen als proefschrift Universiteit Leiden, 2002. Met lit. opg., reg. (De socialistische stroming heeft in Nederland gestalte gekregen in drie politieke partijen: achtereenvolgens de Sociaal-Democratische-Bond, De Sociaal-Democratische-Arbeiders-Partij en de Partij van de Arbeid. In deze studie wordt de ontwikkeling van dit socialisme in kaart gebracht door een onderzoek naar de verschuivende inhoud van de beginselprogramma's van de drie partijen. Daarbij staat niet alleen de inhoud centraal, maar ook de historische context waarin deze programma's tot stand zijn gekomen. NBD|Biblion recensie: Reeds enkele decennia kritiseert deze wijd en zijd bekende, zeer leesbare en erudiete columnist over actuele politieke thema's: de Partij van de Arbeid waarin hij actief is, het opgeven van socialistische grondbeginselen, de vervanging daarvan door kortzichtig opportunisme en het teloorgaan van de interne partijdemocratie. Zijn pioniersstudie van de geschiedenis en de inhoud van alle beginselprogramma's die de socialistische beweging in ons land tussen 1878 en 1977 heeft gekend, bevat het sterkst onderbouwde pleidooi binnen de sociaal-democratie om te komen tot helderheid omtrent de idealen, ontleding van de belangrijkste vraagstukken in de samenleving, het opstellen van doordachte programma's voor maatschappelijke hervormingen en herstel van de interne partijdemocratie. Een belangrijker bijdrage aan de huidige herbezinning in de geschokte Partij van de Arbeid op haar verleden en toekomst na de recente Kamerverkiezingen is nauwelijks denkbaar. (Biblion recensie, G.J. Verrips) (ISBN/EAN: 9035125266) Booknr: 33298. € 25 BART HAGERAATS ; JAN MARIUS ROMEIN (1893-1962). ' Geloof niet wat geschiedschrijvers zeggen ...' : honderd jaar Jan Romein , 1893-1993. Amsterdam : Stichting Beheer IISG, 1995. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 278 pp. Bundel bevat de meeste van de lezingen gehouden op het herdenkingscongres gehouden in oktober 1993 ter gelegenheid van zijn honderdste geboortedag alsmede enkele speciaal geschreven artikelen. Met lit. opg., index. Historici. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 906861102X) Booknr: 27837. € 15 BART VAN HEERIKHUIZEN (1948-). W. A. Bonger, socioloog en socialist. Groningen : Wolters-Noordhoff : Forsten, 1987. Paperback. 8vo. 317 pp. Ook verschenen als proefschrift, Universiteit van Amsterdam. Met lit. opg., reg. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9062430783) Booknr: 33299. € 16 BARTY-KING, HUGH & ANTON MASSEL. Rum. Yesterday and Today. London, Heinemann, 1983. With drawings in the text, and 32 photographs. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. XVII, 264 pp. The story of the sugar cane spirit Rum. (A fine copy). Booknr: 12533. € 14 BASTET, F.L. Tussen Keulen en Parijs. Een keuze uit de wandelingen door de antieke wereld. Amsterdam, Em. Querido's Uitgeverij, 1990. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 272 pp. (Mooi exemplaar). Een keuze uit vijf delen "Wandelingen door de antieke wereld", speciaal voor Italigangers. (ISBN/EAN: 9021451433) Booknr: 20063. € 12 BASTET, F.L. De rest schuilt onder 't kruid. Wandelingen door de antieke wereld. Amsterdam, Querido, 1985. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 187 pp. (Mooi exemplaar). 1e druk. (ISBN/EAN: 9021451247) Booknr: 33539. € 9 BASTET, F.L. Tussen Keulen en Parijs. Een keuze uit de wandelingen door de antieke wereld. Amsterdam, Em. Querido's Uitgeverij, 1990. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 272 pp. (Mooi exemplaar). Een keuze uit vijf delen "Wandelingen door de antieke wereld", speciaal voor Italigangers. (ISBN/EAN: 9021451433) Booknr: 41381. € 10 BASTET, FRDRIC. De schele hertogin. Gedenkschriften van Marie-Caroline. Amsterdam, Querido, 2000. Paperback. 8vo. 287 pp. (Mooi exemplaar). Marie-Caroline hertogin de Berry (1798-1870) is in haar leven afwisselend bewonderd en verguisd. Na de val van Napoleon trouwde de van oorsprong Siciliaanse prinses in 1816 met de hertog de Berry om ook in de toekomst de Franse troon voor de Bourbons te verzekeren. Het liep anders. Vier jaar later werd de hertog in de opera vermoord door een anarchist. De zoon van wie Marie-Caroline zwanger bleek te zijn is door de revolutie van 1830 nooit koning geworden. De even geestige als ondernemende Marie-Caroline nam daar geen genoegen mee. jarenlang heeft zij voor haar zoon Henri de kroon opgeist. Er is voldoende over haar bekend om haar levensloop in grote fijnen te reconstrueren. De schrijver van deze 'memoires' laat zelf haar wedervaren vertellen. De moord op haar echtgenoot. Hoe ze in Dieppe de zeebaden voor vrouwen lanceerde. Het wonderkind Franz List bij zich thuis uitnodigde. In gevangenschap ongewenst zwanger bleek te zijn door toedoen van een onduidelijke vader. Een nieuw huwelijk begon met een ondergeschoven Siciliaanse graaf. Zich runeerde aan kunstschatten en paleizen, een militante feministe als het ware. Men mag haar een van de moedigste vrouwen uit de Romantiek noemen. Lodewijk XVIII en zijn hofkliek, Chateaubriand, de dochter van Marie-Antoinette, pausen, verraders en helden, zij allen hebben een rol gespeeld in haar bewogen leven. Voor het eerst vertelt zij hier haar avonturen. Zoals haar arts Prosper Mnire het uitdrukte, doet zij dat met een openhartige vrolijkheid, die aanstekelijk werkt. Marie-Caroline: een vrouw om in het hart te sluiten. Frdric Louis Bastet (Haarlem, 1926) was hoogleraar klassieke archeologie te Leiden en conservator aan het Rijksmuseum van 0udheden. Hij gaf gedichten, verhalen en romans in het licht, bundelde vijf delen 'Wandelingen door de antieke wereld' en schreef een biografie van Louis Couperus. Zijn laatste werk, 'Helse liefde', gaat Marie d'Agoult, Frdric Chopin, Franz Liszt en George Sand. Marnix Verplancke in De Morgen: 'Frdric Bastet lijkt niet alleen zijn voornaam gemeen te hebben met Chopin. [ ... ] hij schrijft zoals de toondichter componeert: genspireerd, beeldend maar nooit overladen.' (ISBN/EAN: 9021452502) Booknr: 29044. € 10 BAUTIER, ROBERT HENRI. The economic development of medieval Europe. London : Thames and Hudson, 1971., Illustrated. Paperback. 8vo. 286 p. : ill. (some col.), facsims., maps, plan, port ; 22 cm. "A first (abridged) draft of the work was published as a chapter of Vol. 3, Le Moyen Age, in the series Civilisations, peuples et mondes, (Éditions Lidis, Paris, 1966)." Bibliography: p. 259-270. (Good copy). (ISBN/EAN: 0500330212) Booknr: 30783. € 8 BEA BROMMER (1946-). Reizend door Oost-Indi : prenten en verhalen uit de 19e eeuw. Utrecht [etc.] : Het Spectrum, 1979. Gellustreerd. Paperback. 4to. 158 pp. Uitg. t. g. v. de gelijknamige tentoonstelling in het Tropenmuseum te Amsterdam. Uitgave bij gelegenheid van de gelijknamige tentoonstelling in het Tropenmuseum te Amsterdam (22 maart-4 juni 1979). Bronnenopgave: p. 145-147. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9027496277) Booknr: 28707. € 14 BEAUFORT, HENRIETTE L.T. DE. Gijsbert Karel van Hogendorp. Grondlegger van het Koninkrijk. Den Haag, H.P. Leopolds Uitgeverij, 1963. Paperback. 8vo. 341 pp. Mooi exemplaar. Met de handtekeing van Willem Barnard/Guillaume van der Graft op Franse pagina. Booknr: 37068. € 10 BEEK, BERT VAN, HANS JACOBI, E.A. (RED.). Geld door de eeuwen heen. Geschiedenis van het geld in de Lage Landen. Amsterdam, Pampus Associates, Overvloedig gellustreerd. Paperback. 4to. 160 pp. (Mooi exemplaar). Van de oudste geschiedenis van het geld ( 550 v. Chr.) tot de rol van het geld in onze tijd. (ISBN/EAN: 909000677x) Booknr: 35019. € 12 BEEK, J. VAN. Walther Rathenau. De missie van een onbegrepen Duits-Joodse Europeaan. Kampen, Uitgeverij Kok, 2003. Paperback. 8vo. 234 pp. Mooi ex. (ISBN/EAN: 9043508195) Booknr: 16314. € 24 BELD, A. VAN DEN. Humaniteit. De politieke en sociale dilosofie van Tomas G. Masaryk. Assen, Van Gorcum & Comp., 1973. Paperback. 8vo. 141 pp. Handelsuitgaven van dissertatie. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9023211219) Booknr: 31963. € 10 BELIN, H.M. , A.TH. VAN DEURSEN & G.J. VAN SETTEN (RED.). Gestalten van de Gouden eeuw. Een Hollands groepsportret. Amsterdam, Bert Bakker, 1995. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 421 pp. (Naam op schutblad. Een mooi exemplaar). Gestalten van de Gouden Eeuw biedt een nieuw en origineel uitzicht op de meest roemruchte periode van onze geschiedenis. Het beeldt op superieure wijze Nederlanders van de zeventiende eeuw uit in een reeks collectieve portretten, waarbij het beroep (of nauwkeuriger: de materile wijze van bestaan) als uitgangspunt dient. Zo komt de lezer oog in oog te staan met groepsportretten van de regent en de koopman, de zeeman, de dominee en de soldaat, de geleerde, de schilder, de vrouw, de boer, de arme en de literator. In alle gevallen gaat het om een totaalbeeld, zodat we bijvoorbeeld de zeeman ook bezig zien met zijn godsdienstoefeningen, en de dominee naar zijn inkomen wordt gevraagd. In elke groep komt daarbij het bijzondere naar voren. maar tegelijk treffen de overeenkomsten die tijd en plaats aan al die levens hebben gegeven. De plaats is de Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden, en dan vooral het dominante gewest Holland. De tijd is de periode die al lang en nog steeds onze Gouden Eeuw genoemd wordt. De eminente deskundigen uit binnen- en buitenland zijn er in hun bijdragen aan dit unieke boek in geslaagd om het maatschappelijk leven van die tijd over de volle breedte in kaart te brengen. Deze portrettengalerij toont de lezer de armen en rijken, handwerkers en hoofdwerkers, mannen en vrouwen, jongen en ouden, vreemdelingen en ingeborenen. kortom: de Gouden Eeuw in al zijn gestalten. (ISBN/EAN: 9035116623) Booknr: 18819. € 15 BELIN, H.M., DEURSEN, A.TH. VAN & G.J. VAN SETTEN (RED.). Gestalten van de Gouden Eeuw. Een Hollands groepsportret. Amsterdam, Uitgeverij Bert Bakker, 2005. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 420 pp. (Mooi exemplaar). Gestalten van de Goud Eeuw biedt een origineel uitzicht op de meest roemruchte periode van onze geschiedenis. Het beeldt op superieure wijze Nederlanders van de zeventiende eeuw uit in een reeks collectieve portretten, waarbij het beroep (of: de materile wijze van bestaan) als uitgangspunt dient. Zo komt de lezer oog in oog te staan met groepsportretten van de regent en de koopman, de zeeman, de dominee en de soldaat, de geleerde, de schilder, de vrouw, de boer, de arme en de literator. In alle gevallen gaat het om een totaalbeeld, zodat we bijvoorbeeld de zeeman ook bezig zien met zijn godsdienstoefeningen, en de dominee naar zijn inkomen wordt gevraagd. In elke groep komt daarbij het bijzondere naar voren, maar tegelijk treffen de overeenkomsten die tijd en plaats aan al die levens hebben gegeven. De plaats is de Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden, en dan vooral het dominante gewest Holland. De tijd is de periode die al lang en nog steeds onze Gouden Eeuw wordt genoemd. NBD|Biblion recensie: Bundel artikelen van vooraanstaande historici van de Nederlandse geschiedenis. Elk van hen geeft een beeld van een bevolkingsgroep zodat een dwarsdoorsnede van samenleving van de Republiek in de zeventiende eeuw ontstaat. Na een inleiding van A.Th. van Deursen komen de volgende bevolkingsgroepen aan bod: de regent, de koopman, de zeeman, de dominee, de soldaat, de geleerde, de schilder, de vrouw, de boer, de arme en de literator. Van elke groep wordt geprobeerd een totaalbeeld te schetsen: de samenstelling van de groep, de inkomsten, de maatschappelijke status enzovoort. De opzet van het boek brengt met zich mee dat de diverse artikelen onderling sterk verschillen. Zo zijn enkele zeer theoretisch (de soldaat), terwijl andere weer zeer toegankelijk zijn door het gebruik van egodocumenten (de vrouw). Omdat de schetsen door specialisten op hun eigen terrein is geschreven, is het niet altijd even gemakkelijk. Dit maakt het boek ontoegankelijker dan de opzet doet vermoeden. Voor de ingevoerde geinteresseerde in de Gouden Eeuw is boek een prachtig overzicht in de sociale geschiedenis. (Biblion recensie, L. van der Hulst). (ISBN/EAN: 9035127145) Booknr: 41371. € 18 BELLA FROMM (1890-1972). JAAP VAN DER WIJK. Bloed en banketten: society reporter in Berlijn. Amsterdam : Balans, 1991. Paperback. 8vo. 304 pp. Vert. van:Blood and banquets : a Berlin social diary. - New York : Birch Lane Press, 1990. (Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9050181236) Booknr: 33300. € 12 BELLEFROID, J.H.P. Inleiding tot de rechtswetenschap in Nederland. Nijmegen - Utrecht, Dekker & Van de Vegt, 1937. Paperback. 8vo. 246 pp. Goed exemplaar. Booknr: 37395. € 9 BELONJE, B, J. DEN BESTEN E.A. (RED.). Molenboek Provincie Utrecht Utrecht/ Bussum, Kemink / Unieboek, 1972. Gellustreerd. Kartonnen borden. Gebonden. 8vo. 121 pp. Uitgegeven onder auspcin van 'De Stichting De Utrechtse Molens. (ISBN/EAN: 9022839524) Booknr: 35599. € 20 BELONJE, J. VAN DER GOUW, E.A. (RED.). Hollandse Studin 3. Haarlem - 's-Gravenhage, Historische Vereniging Holland, 1972. Gellustreerd. Donkerblauw linnen. Gebonden. 8vo. 190 pp. (Hollandse Studien ). (Mooi ex.). Onderwerpen: De heren van der Merwede, 1243-1403; Een geneeskundig recept uit 1390, De blaffaard, van de memorieland van Poortugaal, De ontwikkeling van een oligarchische regeringsvorm in een westfriese stad;Medenblik 1289-1699, De fomulieren van eenigheid in de classis Alkmaar Het ambacht van de Mijle met zijn leenkamer, De rechtbank van Brielle, 1811-1877. Booknr: 37469. € 15 BELZER, G. Dag des toorns. (Dies irae). Hilversum, 1954. Paperback. 8vo. 132 pp. Belzer's afscheidswoord aan de ambtelijke geleerden en geleerde ambtenaren. Met op het omslag in pen door de auteur geschreven: Ter nagedachtenis van den laatsten Europeaan: Romain Rolland. "Que ton ombre est devenu grand! C'est que le soleil est si bas!". Booknr: 37478. € 15 BEN VAN DER VELDEN (1942-). De Europese onmacht : scnes uit de achterkamers. Amsterdam : Meulenhoff, 2005. Paperback. 8vo. Met reg. Lit. opg.: p. 255-279. (ISBN/EAN: 9029075651) Booknr: 29326. € 10 BENJAMIN ARON SIJES (1908-1981). Ik vergat nog iets te vertellen. Amsterdam : Becht, 1978. Gellustreerd. Linnen, Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 82 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9023003047) Booknr: 28435. € 9 BENSON, ARTHUR CHRISTOPHER & VISCOUNT ESHER (ED.). The Letters of Queen Victoria. A Selection from her Majesty's Correspondence between the years 1837 and 1861. London, John Murray, 1908. Complete in 3 uniform volumes. Original red cloth with decorated spine. Hardbound. 8vo. Volume I: XII, 512 pp.; Volume II: IX, 472 pp.; Volume III: VI, 520 pp. A good set. Booknr: 11281. € 25 BENTLEY, JAMES. Het Geheim van de berg Sina. De rijkdommen van het oudste klooster ter wereld. Weesp, De Haan, 1985. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 202 pp. (Mooi exemplaar). Over het Catharinaklooster in de Sina, het oudste onafgebroken bewoonde klooster ter wereld, met zijn rijkdommen, zijn geschiedenis en zijn manuscripten, o.m. de Codex Sinaiticus. (ISBN/EAN: 9022845648) Booknr: 16547. € 8 BERENSTEIN, TATIANA, EISENBACH, ARTUR, MARK, BERNARD & ADAM RUTKOWSKI (HRSG.). Faschismus - Getto - Massenmord. Dokumentation ber Ausrottung und Widerstand der Juden in Polen whrend des zweiten Weltkrieges. Frankfurt/Main, Rderberg-Verlag, 1962. Richly illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 609 pp. The dustjacket is in bad shape. The book itself is a very good copy. Booknr: 26543. € 28 BERG, HANK VAN DEN. Onse Joeden. Nijmegen en de geschiedenis van haar joden. Zutphen, Walburg Pers, 2002. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 256 pp. (Rug naar groen toe ontkleurd. Verder heel mooi exemplaar). Onse Joeden is een speurtocht naar de Joodse gemeenschap in Nijmegen. Een belangwekkend verhaal, omdat de Joodse gemeenschap die zich hier vestigde, mede dankzij het tolerante klimaat van de stad uitgroeide tot een van de belangrijkste in de Noordelijke Nederlanden. Veel bekende Joodse families die een grote rol in de Nederlandse samenleving zouden spelen, zijn afkomstig uit deze gemeenschap. NBD|Biblion recensie: Gedetailleerd en steunend op bronnenonderzoek beschreef de auteur (1931-2002) de geschiedenis van de joden in Nijmegen. Daar bevond zich in de Middeleeuwen de belangrijkste joodse gemeenschap in de Noordelijke Nederlanden. Vanaf 1349 veranderde dat door een pestepidemie, die in Gelderland leidde tot een pogrom tegen de joden. In de 14de en 15de eeuw is er sprake van individuele joden in de stad, die zich bezig hielden met geldzaken. In 1543 kreeg keizer Karel V ook Gelderland in handen en werden de joden gedwongen die stad te verlaten. In 1570 kan de stadhouder van Gelderland de hertog van Alva berichten dat er in Arnhem en Nijmegen geen joden meer wonen. Een joodse gemeente ontstaat pas weer in de tweede helft van de 17de eeuw. Na het decreet van 1796 ontwikkelde de joodse gemeenschap zich tot een minderheid met eigen instellingen: scholen en verenigingen. In de Tweede Wereldoorlog werd Nijmegen zwaar getroffen. Over die periode vertelt de Nijmeegse Louis de Wijze, die later het ontwerp zou maken voor het 'stermonument' in Westerbork. Een gedegen onderzoek, interessant als voorbeeld van een lange periode van joodse bewoning en vestiging. De vele verwijzingen naar landelijke ontwikkelingen geven aan dit werk een meer dan alleen plaatselijke betekenis. Met zwartwitillustraties. (Biblion recensie, Hanna Blok) (ISBN/EAN: 9057302055) Booknr: 37784. € 15 BERGEN, DORIS L. Kruis met haken. Duitse christenen in het Derde Rijk. Baarn, Callenbach, 1997. Gellustreerd. Paperback. Met flappen. 320 pp. (Mooi exemplaar). Het Amerikaanse boek van Doris L. Bergen, Kruis met haken, is in meer dan n opzicht belangwekkend. Als men zich realiseert hoe Goldhagens Hitlers gewillige beulen in korte tijd een bestseller werd omdat het aantoonde hoe het Hitlerdrama verweven was met het gans Duitse volk, kan Bergens boek een uitstekend complement hierop zijn. Bergen laat namelijk overtuigend zien, met een voortreffelijke documentatie, hoe breed gelaagd het nazisme en het daarn ten grondslag liggende racisme en anti-semitische aanwezig was in de toonaangevende Duitse protestantse kerk. Niet slechts in de nominaal beperkte kring van "Duitse Christenen", maar in het algemeen in de Duitse protestantse ker, omdat de zwijgende meerderheid blijkens Bergens ontdekkingen veel meer op de hand was van de Duitse Christenen dan op die van de 'Bekennende Kirche'. De inhout is dikwijls verbluffend, omdat door zeer veel Duitsers christelijk geloven direct gekoppeld werd aan de superioriteit van het Germaanse ras. Diep racistisch NBD|Biblion recensie: De auteur, Amerikaans historicus, beschr3ft de geschiedenis van de Duitse Christenen, een groep binnen de Duitse protestantse kerk die niet alleen meende dat christendom en nationaal-socialisme verenigbaar waren, maar ook dat beide elkaar aanvulden. Het optreden van Hitler in 1933 was huns inziens een buitenkans voor het christendom. In weerwil van de gangbare mening, toont Bergen goed gedocumenteerd aan, dat de Duitse Christenen geen marginale beweging z3n geweest binnen het Duitse protestantisme, en niet maar t3del3k invloed hebben uitgeoefend binnen Nazi-Duitsland. Hun inzichten waren w3d verbreid en hebbende een destructieve invloed gehad binnen kerk en samenleving. Evenals het bekende boek van Goldhagen toont Bergen met deze gedegen studie aan, dat het nationaal-socialisme brede steun had onder het Duitse volk - ook in religieus, kerkel3k en theologisch opzicht. Met een aantal zwart-witfoto's. (Biblion recensie, Dr. George Harinck.) (ISBN/EAN: 9026606710) Booknr: 32907. € 12 BERGH-HOOGTERP, LOUISE E. VAN DEN. Goud- en zilversmeden te Utrecht in de late middeleeuwen. 's-Gravenhage/Maarssen, Gary Schwarz/SDU, 1990. In 2 banden. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 884 pp. (doorlopende paginanummering). Boeken verkeren in voortreffelijke staat. (ISBN/EAN: 9061791030) Booknr: 1232. € 25 BERLIN, ISAIAH. HARDY, HENRY. Letters, 1928-1946. Cambridge, U.K. ; New York : Cambridge University Press, 2004., 2004. Illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 755 pp. Includes bibliographical references and indexes. (A fine copy). This first volume of letters inaugurates a keenly awaited edition of Berlin's letters. Berlin's life was enormously worth living, both for himself and for us; and fortunately he said a great deal to his friends on papers as well as in person. When this volume opens Berlin is eighteen, a pupil at St. Paul's School in London. He becomes an undergraduate at Oxford, then a Fellow at All Souls, where he writes his famous biography of Karl Marx. When that is complete he moves to New College to teach philosophy, and after the outbreak of the Second World War sails to America in somewhat mysterious circumstances with Guy Burgess. He stays in the USA, working for the British Government (apart from visits home and his famous trip to the Soviet Union in 1945-6) until July 1946, when he returns to Oxford, and the volume closes. (ISBN/EAN: 052183368X) Booknr: 28334. € 29 BESSEMS, KUSTAW. Er leven niet veel mensen meer. Wim Kan en de komst van de Japande keizer. Amsterdam/Antwerpen, Uitgeverij Contact, 2000. Paperback. 8vo. 176 pp. (Mooi exemplaar). In Er leven niet veel mensen meer laat Kustaw Bessems zien hoe Wim Kan, slachtoffer van de Japanse bezetting van Nederlands - Indi, wordt ingehaald door zijn oorlogsverleden en geen andere keus ziet dan tot actie over te gaan: hij moet en zal het bezoek van de Japanse keizer Hirohito aan Nederland verhinderen. Tot dusver onbekende bronnen geven inzicht in Kans gedachtewereld en maken begrijpelijk wat de cabaretier drijft tot zijn wanhopige poging de keizer weg te houden bij de koningin. Bessems laat in deze meeslepende reconstructie zien hoe Kan handig van zijn bekendheid gebruik maakt om de media voor zijn karretje te spannen en hoe de vaderlandse pers hem daartoe alle gelegenheid geeft. Door de bliksemcampagne van Wim Kan komt het leed van de Indische oorlogsslachtoffers voor de eerste keer massaal in de belangstelling te staan. Maar Er leven niet veel mensen meer is ook het universele verhaal van een man met een trauma, van een bekende Nederlander die alles op alles zet om een oude ereschuld in te lossen. NBD|Biblion recensie: Op 22 februari 1971 maakte De Telegraaf wereldkundig dat de keizer van Japan een bezoek aan Nederland zou brengen. Wim Kan, oud-krijgsgevangene die dwangarbeid verrichte aan de Birma-spoorlijn, vernam het nieuws tijdens zijn vakantie in Zwitserland. Hij was danig van zijn stuk en dicteerde Henk van der Meyden via de telefoon een artikel dat op 25 februari een prominente plaats in de krant kreeg, naast een aantal emotionele ingezonden stukken. Daarna leek zijn betrokkenheid te verminderen, totdat in augustus duidelijk werd dat het bezoek door zou gaan en de keizer zelfs door de koningin ontvangen zou worden. Vanaf dat moment liet hij geen middel onbeproefd om alsnog koste wat het kost de komst van de keizer te verhinderen. Trouw-redacteur Kustaw Bessems heeft in dit boek een reconstructie gemaakt van de loop der dingen. Hij sprak met een aantal nog levende medespelers in dit drama en maakte gebruik van gedeeltelijk nog ongepubliceerde dagboeken van Kan. Negenentwintig jaar na dato wordt duidelijk dat de getraumatiseerde cabaretier erin slaagde alle media voor zijn karretje te spannen, een tegengeluid werd nauwelijks vernomen. Het boek besluit met een bronvermelding per hoofdstuk en een lijst van overige geraadpleegde bronnen en literatuur. (Biblion recensie, Redactie) (ISBN/EAN: 9025412793) Booknr: 40345. € 8 BEUNINGEN, P.TH. VAN Wilhelmus Lindanus als inquisiteur en bisschop. Bijdrage tot zijn biografie (1525-1576). Assen, Van Gorcum & Comp., 1966. Met uitvouwbare kaart in rugtasje. Linnen. Gebonden. 8vo. XXXV, 435 pp. (Mooi exemplaar). Booknr: 37494. € 14 BICKER CAARTEN, A. Middeleeuwse watermolens in Hollands polderlandschap 1407/'08 - rondom 1500. Wormerveer, Stichting Uitgeverij Noord-Holland, 1990. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 256 pp. Mooi ex. Booknr: 11085. € 55 BIEDERMANN, HANS. Die Grossen Mtter. Die schpferische Rolle der Frau in der Menschheitsgeschichte. Bern, etc., Scherz Verlag, 1987. With illustrations in the text and plates. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 223 pp. (A very good copy). Booknr: 36250. € 9 BIJKERK, J.C. Vaarwel, tot betere tijden. Documentaire over de ondergang van Nederlandsch-Indi. Franeker, Uitgeverij T. Wever, 1974. Met platen. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 283 pp. (Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9061352088) Booknr: 40248. € 7 BIJL, A. De Nederlandse Convooidienst. De maritieme bescherming van koopvaardij en zeevisserij tegen piraten en oorlogsgevaar in het verleden. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1951. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. XVII, 231 pp. De stofomslag heeft kleine gebreken op hoeken en uiteinden; overigens een heel goed ex. Booknr: 6142. € 30 BILL HARRIS ; FLEUR ROBERTSON. Indonesi. Lisse : Rebo Productions, 1992. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 128 pp. Met reg. Vert. van:Indonesia : a photographic journey. - Godalming, Surrey : Colour Library Books, cop. 1992. (Voorzijde stofomslag aan bovenzijde "gekreukt". Verder een mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9036609100) Booknr: 28752. € 14 BILT, A.M. VAN DE. Lipsius' De Constantia en Seneca. De invloed van Seneca op Lipsius' geschrift over de standvastigheid van gemoed. Nijmegen, Centrale Drukkerij, 1946. Frontispice portret van Lipsius. Karton. 8vo. 131 pp. (diss. met stellingen). Booknr: 12475. € 25 BIRD, CHRIS. To catch a Tartar. Notes from the Caucasus. London, John Murray Publishers, 2002. With a map and other illustrations. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 304 pp. (Fine copy). "To catch a Tartar": it has ever been thus when the Russian empire has sought to subdue the Chechens. The war continues to this day at inhuman cost in the valleys and mountains of the Caucasus. Sergei Novikov, a colonel and Arabist in the KGB, warned Chris Bird in 1993 not to go to the Caucasus, telling him he would be shot or kidnapped down the first side street. He spoke darkly of fellow agents travelling the region in armoured trains and of railway bandits working the Steppe.;Chris Bird ignored his friend's advice and took his young family to the Georgian capital Tblisi, where he worked as a reporter. The nights were broken by gunfire, his flat lit by storm lanterns run on stolen jet fuel. The anarchy on the streets outside his courtyard and across the turbulent Caucasus mountains was reminiscent of revolutionary Russia, and the Russian soldiers driving off to the front to start a new war in Chechnya brought to mind the armies of "War and Peace".;In "To Catch a Tartar", Chris Bird traces a personal journey through the violent decolonization of the Soviet empire recording a war in which lightly-armed Chechen fighters held their own against tens of thousands of Russian troops, a conflict that in many essentials has not changed since Lermontov and Tolstoy fought the "gortsy", the "mountaineers" of the Caucasus. (ISBN/EAN: 0719560276) Booknr: 34245. € 20 BLACK, EDWIN. IBM en de Holocaust. Het strategische verbond tussen Nazi-duitsland en de machtigste onderneming van Amerika. Utrecht-Antwerpen, Kosmos - Z&K Uitgevers, 2001. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 512 pp. IBM EN DE HOLOCAUST is het verbijsterende verhaal van een strategisch bondgenootschap: dat tussen IBM en nazi-Duitsland. (Mooi exemplaar). NBD|Biblion recensie: Om 'IBM en de holocaust' is al het een en ander te doen geweest in de pers. Het is dan ook niet mis, dit vijftien hoofdstukken tellende requisitoir tegen de Amerikaanse multinational. Hij wordt ervan beschuldigd de logistiek (in de vorm van ponskaarten, bedacht door Herman Hollerith) te hebben geleverd die de systematische uitroeiing van joden tijdens de Tweede Wereldoorlog in belangrijke mate mogelijk heeft gemaakt. Hoofdstuktitels als "De joden identificeren", "Het bondgenootschap van IBM met de nazi's", "Een nazi-medaille voor Watson" (IBM-directeur Watson ontving in 1937 een onderscheiding van Hitler die hij overigens begin juni 1940 terugstuurde), "Dodelijke tellingen", "Verdelging", en "De opbrengst van de volkerenmoord - 1 [en] 2" geven weinig reden tot misverstand. Dat uiteindelijk Duitsers verantwoordelijk waren voor deze volkerenmoord, blijft ietwat onderbelicht. Het boek bevat een uitgebreid notenapparaat, een lijst van geraadpleegde archieven en informatiecentra, tijdschriften, internetadressen, een bibliografie, en een zeer fijnmazig register. Geciteerde brieven zijn gezet in een typemachineletter, drie zwartwitfoto's illustreren het boek. (Biblion recensie, Redactie) (ISBN/EAN: 9789021598123) Booknr: 38725. € 15 BLACK, JEREMY. Eighteenth century Europe 1700 - 1789. London, MacMillan, 1990. With maps. Paperback. 8vo. XIII, 458 pp. (MacMillan History of Europe). Good copy. (ISBN/EAN: 0333379438) Booknr: 34927. € 12 BLAKELY, ALEXANDER. Siberia Bound. Chasing the American Dream on Russia's Wild Frontier. Naperville, Sourcebooks, 2002. Illustrated. Cloth. with dustjacket. Hardbound. 8vo. 320 pp. (A good copy!). Blakely, fresh out of college with a degree in economics, is drawn to frozen, desolate Siberia by the promise of love and the idealistic urge to bring capitalism to the former Soviet Union. What he finds in Siberia is an unexpected romance, an opportunistic Russian business partner and a new free-market system manipulated by tyhe same people who drove the crumbling comuunist system into ground. (ISBN/EAN: 1570719446) Booknr: 34225. € 15 BLANC, OLIVIER. De laatste brief. Authentieke afscheidsbrieven van slachtoffers van de Franse Revolutie. Amsterdam, Sijthoff, 1988. Paperback. 8vo. 240 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9021838931) Booknr: 16588. € 10 BLASHFORD-SNELL, JOHN. SNAILHAM, RICHARD. Kota Mama : retracing the lost trade routes of ancient South American peoples. London : Headline, 2000., Illustrated. Cloth . With dustjacket. Hardbound. 8vo. xiv, 272 p., [16] p. of plates : ill. (some col.), maps ; 24 cm. Includes bibliographical references (p. 259-261) and index. (ISBN/EAN: 0747222819) Booknr: 25706. € 14 BLAUWHOF, GERTRUD. Van passie tot professie. Vrouwelijke vliegers in de Nederlandse luchtvaart. Nijmegen, SUN, 1998. Met talrijke afbeeldingen. Paperback. 8vo. 229 pp. (Mooi exemplaar). Gertrud Blauwhof ging op zoek naar de spaarzame vrouwelijke vliegeniers in de Nederlandse luchtvaart. Uit oude brochures en krantenberichten, uit familiearchieven en uit gesprekken reconstrueert ze de carrires en emoties. NBD|Biblion recensie: Sinds het begin van de luchtvaart proberen vrouwen hierin ook een rol van betekenis te spelen. Het streven een gelijkwaardige positie te verwerven als vrouwelijke vlieger ging tot voor kort echter met veel moeite en tegenwerking van met name mannelijke vliegers gepaard. Dankzij het doorzettingsvermogen van een kleine groep gepassioneerde vrouwelijke vliegers is het uiteindelijk gelukt gelijke kansen op opleiding en carrire te verwerven. Heden ten dage worden vrouwen in de burgerluchtvaart als volwaardige vliegers geaccepteerd. In dit boek wordt dit moeizame emancipatieproces aan de hand van ruim 35 interviews beschreven. Met name de dames die in de jaren '70 en '80 de opleiding tot vlieger volgden, komen uitgebreid aan het woord. Goed gedocumenteerd, gemakkelijk leesbaar boek met veel informatie, voor een kleine doelpgroep. Bevat zwartiwitte foto's. Blauwe omslag met gele opdruk en foto van vrouwelijke vlieger met KLMpet. (Biblion recensie, J.J. Oost.) (ISBN/EAN: 9061686261) Booknr: 34483. € 16 BLCOURT, WILLEM DE. Volksverhalen uit Utrecht en Het Gooi. Utrecht/Antwerpen, Het Spectrum, 1979. Gellustreerd. Linnen. Zonder stofomslag. Gebonden. 310 pp. (Serie Onze Volksverhalen) Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9027470839) Booknr: 33338. € 9 BLEES,GERARD & MARCEL BOS. Moslims in maatschappij en bedrijf. Islam voor personeelswer, management en sociale dienstverlening. Baarn, H. Nelissen, 1994. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 224 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9024413230) Booknr: 18811. € 15 BLEI-STRIJBOSCH, CORRY. Woorden voor het onzegbare. Joodse Auschwitzliteratuur gelezen met het oog op de vraag naar de betekenis van religie in existentile crises. Kampen, Uitgeverij Kok, 2001. Paperback. Met flappen. 8vo. 396 pp. (thesis/diss.). Summary in English; Zusammenfassung in deutscher Sprache. (Mooi exemplaar). Vijf-en-vijftig jaar na het einde van de Tweede Wereldoorlog lijkt de aandacht voor wat er in die oorlogsjaren is gebeurd groter dan ooit. Deze studie richt zich op de vraag hoe Joodse overlevenden de ervaring van de concentratiekampen hebben kunnen doorstaan. NBD|Biblion recensie: De theologe Blei-Strijbos verdiepte zich in literatuur rondom de jodenvervolging in de Tweede Wereldoorlog en vroeg zich af in hoeverre religie belangrijk is geweest voor de slachtoffers in de kampen. Ze baseerde haar onderzoek op literaire bronnen en koos daarvoor het werk van drie bekende overlevenden: Elie Wiesel, Clara Asscher-Pinkhof en G.L. Durlacher. Een belangrijk deel van de dissertatie is gewijd aan de beschrijving van de inhoud van deze bronnen die respectievelijk verschenen in 1946 (Asscher), 1961 (Wiesel) en 1981 (Durlacher). Van hen is Wiesel de enige die expliciet ingaat op het thema van de godsdienstige beleving. 'Danseres zonder benen' van Clara Asscher-Pinkhof bevat vooral haar eigen overlevingsverhaal; Durlachers werk toont zijn worsteling met de maat van 'onmenselijk' gedrag, zowel in als na de oorlog. Het is dan ook geen wonder, dat Bleis boek weinig nieuws biedt. De onlangs verschenen studie 'Hoor Israel' van Thomas Rahe* die zich baseerde op niet eerder gepubliceerd materiaal, bevat juist op dit punt wel nieuwe gegevens. De verdienste van Blei is de nauwgezetheid waarmee zij haar onderzoek verrichtte en haar bronnen toelichte, zodat mede op grond van een literatuuroverzicht uit die periode, ook huidige generaties zich op dit punt geinformeerd kunnen weten. (Biblion recensie, Hanna Blok). (ISBN/EAN: 9043503495) Booknr: 37190. € 35 BLINKHORN, MARTIN. Fascism and the right in Europe, 1919-1945. Harlow, England ; New York : Longman, 2000., Paperback. 8vo. xiv, 177 p. : ill., maps ; 24 cm. Includes bibliographical references (p. 158-167) and index. (A fine copy). (ISBN/EAN: 058207021X) Booknr: 29785. € 13 BLOKZIJL, MAX. Ik was er zelf bij. Herinneringen en ervaringen uit Duitschland's moeilijkste jaren van een Berlijnsch correspondent verbonden aan een van Nederland's grootste dagbladen. Utrecht, Nenasu, 1942. Met enkele tientallen paginagrote foto's. Haldlinnen. Kartonnen borden. Gebonden. 8vo. 234 pp. Bruine literatuur. (Mooi exemplaar). Booknr: 11698. € 45 BLOM, PAUL, E.A. (RED.). La France aux Pays Bas. Invloeden van het verleden. Vianen, Kwadraat, 1985. Met talrijke afbeeldingen. Paperback. 4to. 318 pp. Voorwoord Rudy Kousbroek. Over de Hugenoten, Descartes, Verlaine, Anarchisme, Le Corbusier, de Parijse mei-revolte. (Mooi ex.). (ISBN/EAN: 9064810427) Booknr: 34557. € 10 BLOM, RON & THEUNIS STELLING. Niet voor god en niet voor het vaderland. Linkse soldaten, matrozen en hun organisaties tijdens de mobilsatie '14 - '18. Soesterberg, Uitgeverij Aspekt, 2004. Gellustreerd. Paperback .8vo. 1117 pp. (diss. / thesis). (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9059113373) Booknr: 37885. € 18 BOB WOODWARD ; CARL BERNSTEIN (1944-). JAN NOORDERMEER. Nixons laatste dagen. Amsterdam [etc.] : Elsevier, 1976. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. Met reg. Vert. van:The final days. (Stofomslag met beschadigingen aan randen). (ISBN/EAN: 9010016587) Booknr: 23389. € 12 BODE, CHRISTIAN, BECKER, WERNER & RAINER KLOFAT (HRSG.). Universitten in Deutschland. Universities in Germany. Mnchen - New York, Prestel, 1995. Profusely illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 4to. 320 pp. (Text in German and English). Bilingual. (A very good copy). (ISBN/EAN: 3791314963) Booknr: 40293. € 15 BOEF, DICK DE (RED.). 1972 - 2002. Dertig jaar C.O.V.V.S. (Centraal Orgaan Voormalig Verzet en Slachtoffers). Amsterdam, 2002. Gellustreerd. Paperback (oblong). 8vo. 100 pp. (Mooi exemplaar). Booknr: 40359. € 6 BOEKMAN, E. Overheid en Kunst in Nederland Amsterdam, Menno Herzberger, 1939. Paperback. Groot-8vo. 218 pp. Beschouwing over de betrokkenheid van de overheid bij de diverse kunstdisciplines in de 19e en 20e eeuw. Booknr: 18130. € 15 BOELCKE, WILLI A HRSG.). Wollt Ihr den totalen Krieg? Die geheimen Goebbels-Konferenzen 1939-43. Stuttgart, Manfred Pawlak Verlagsgesellschaft, 1989. Boards. Hardbound. 8vo. 362 pp. A fine copy. (ISBN/EAN: 3881994635) Booknr: 18044. € 16 BOELE, OTTO & SJENG SCHEIJEN. De zwijgende kastelen op jouw heuvels. Nederland door Russische ogen. Amsterdam, De Wereldbibliotheek, 2007. Paperbac. 8vo. 175 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9028422331) Booknr: 28384. € 8 BOER, D. DE, SPAANSTRA-POLAK, B.H., HUYGENS, GW, J. GOEDEGEBUURE, E.A. Nederland rond 1900. Contouren van een cultuur. Kunst - Literatuur - Muziek - Film. Haarlem, De Haan, 1979. Gellustreerd in zwart-wit en kleur. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 164 pp. (Heel mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9789022840863) Booknr: 6296. € 10 BOER, M.G. DE & J.C. WESTERMANN. Een halve eeuw paketvaart. 1891 - 1941. Amsterdam, J.H. de Bussy, 1941. Met talrijke afbeeldingen, waarvan enkele paginagrote in kleur. Linnen. Gebonden. 4to. Met leeslint. 429 pp. (excl. 14 bijlagen). Het boek is opgedeeld in een deel Geschiedenis en een deel Bedrijf. Het tweede deel besteedt veel andacht aan Ned.-Indi: Makassar, kleine Soenda-eilanden, Borneo, Singapore, Deli, Atjeh, Java, enz. (Mooi exemplaar). Booknr: 12717. € 28 BOER, M.G. DE. Van oude voyagin. Amsterdam, Uitgevers-mij Joost van den Vondel. z.j., Met talrijke afbeeldingen. Bruin linnen. Met goudopdruk. Gebonden. 8vo (oblong). 261 pp. Bewerking van oude scheepsjournalen, eerst in drie bandjes uitgegeven, nu in n band verzameld. Voorzien van de oorspronkelijke prenten. Uit de nhoud: Een Holander op weg naar Indi, De overwintering op Nova Zembla, Naar Sraat Magalhaes, De Oost-Indische Reyse van Willem Ysbrandtsz. Bontekoe, en nog andere verhalen. Derde gewijzigde druk. (Mooi exemplaar). Booknr: 18957. € 20 BOER, PIM DEN. Geschiedenis als beroep. De professionalisering van de geschiedbeoefening in Frankrijk (1818-1914). Nijmegen, SUN, 1987. Papier. 8vo. 559 pp. (diss. met losbijgevoegd katern met stellingen; sommaire en franais). Postpakket. (Mooi ex.). (ISBN/EAN: 9061682673) Booknr: 2098. € 12 BOER-BAKKER, BEP DE. Onze boerderij. Het verhaal over de boerderij van de familie Bakker 1896 - 2004. Blaricum, 2004. Met talrijke foto's. Paperback. 8vo. 87 pp. Naast een verhaal over de boerderij een genealogische speurtocht naar de verschillende generaties De Boer, bewoners van de boerderij. (Mooi exemplaar). Booknr: 35343. € 10 BOERSEMA, K.H. Johan Rudolf Thorbecke. Een historisch-critische studie. Leiden, E.J. Brill, 1949. Met 10 platen. Blauw linnen. Goud beletterd. Gebonden. 8vo. 503 pp. (Mooi exemplaar van de gebonden editie). (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen. Met zijn handtekening / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands. With his signature). Booknr: 38613. € 15 BOGAERS, J.E., GLASBERGEN, W., GLAZEMA, P. & H.T. WATERBOLK (RED.). Honderd Eeuwen Nederland. 's-Gravenhage, Luctor et Emergo, 1959. Rijk gellustreerd. Linnen. Gebonden. 8vo (oblong). 314 pp. Een breed overzicht van de vaderlandse archeologie. Booknr: 3220. € 23 BOLLEN, HEN & JANTIEN KUIPER-ABEE. Worsteling om Walcheren 1939 - 1945. Zutphen, Uitgeverij Terra. z.j., Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 283 pp. Naamhoek uit schutblad geknipt; verder een goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9062552285) Booknr: 18705. € 20 BONDS, RAY. The US war machine: an encyclopedia of American military equipment and strategy. London : Salamander Books, 1978., Illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 4to. 271 p. : ill. (chiefly col.), col. maps, ports. (some col.) ; 32 cm. Col. ill. on lining papers. (A good copy). (ISBN/EAN: 0861010167) Booknr: 30903. € 18 BONT, CHR. DE & G.H. KEUNEN. Katwoude. Een dorps- en molengeschiedenis. Utrecht, Matrijs, 1988. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 72 pp. (ISBN/EAN: 9070482711) Booknr: 34635. € 15 BOO, J.A. DE Familiewapens, oud en nieuw. Een inleiding tot de familieheraldiek. 's-Gravenhage, Centraal Bureau voor Genealogie, 1986. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 68 pp. (CB-reeks nr. 6). Tweede, herziene druk. Goed exemplaar. Booknr: 33498. € 8 BOOGAARD, RAYMOND VAN DEN. Moskou aan zee. eschouwingen en schetsen uit de Sovjetunie. Amsterdam, Meulenhoff, 1988. Paperback 8vo. 236 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9029036524) Booknr: 16743. € 6 BOOGMAN, J.C. Raadpensionaris L.P. van de Spiegel: een reformistisch-conservatieve pragmaticus en idealist. Amsterdam, etc., Noord-Hollandsche Uitgevers Maatschappij, 1988. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 105 pp. (Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen). (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen. Met zijn handtekening / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands). Goed exemplaar. Booknr: 39012. € 10 BOOM, GERTON VAN , E.A. (RED.). Willem III en de Glorious Revolution. (Groniek nr. 101). Groningen, Stichting Groniek. z.j., Gellustreerd. Paperback. 8vo. 161 pp. (Mooi exemplaar). Booknr: 38928. € 9 BOOM, JOERI. Als een nacht met duizend sterren. Oorlogsjournalistiek in Uruzgan. Amsterdam, Podium / BKB, 2010. Paperback. Met flappen. 8vo. 351 pp. (Mooi exemplaar). In Als een nacht met duizend sterren toont bekroond journalist Joeri Boom hoe ingewikkeld het is om de krankzinnige werkelijkheid van een oorlog te vatten. Zeker als daar militairen uit eigen land bij betrokken zijn, en voorlichters over je schouder meekijken. Tijdens de Nederlandse missie in de Afghaanse provincie Uruzgan (2006 2010) ging Boom mee op levensgevaarlijke patrouilles en zocht hij vergeefs naar resultaten van opbouwprojecten. Hij raakte in de ban van het soldatenleven en worstelde met (zelf)censuur en de eenzijdigheid van embedded-verslaggeving. Pas toen het hem lukte los van Defensie in Uruzgan te werken, merkte hij hoe onvolledig zijn beeld van de missie was geweest. Met pakkende en schokkende voorbeelden laat Joeri Boom zien wat er allemaal verborgen ligt achter het zinnetje: 'Dit artikel is gecontroleerd door Defensie, er is niets in gewijzigd.' NBD|Biblion recensie: Joeri Boom, journalist voor De Groene Amsterdammer, stelt in dit boek vast dat de 'embedded' verslaggeving van de militaire operaties in Afghanistan voor Defensie een groot succes was. Voor de Nederlandse journalistiek was het een nederlaag. Hij heeft gelijk. Onafhankelijke verslaggeving was in Uruzgan de uitzondering, met maar zeven verslaggevers, een cameraman en een fotograaf die zich eraan waagden. Ze zijn in totaal ongeveer 25 keer onafhankelijk naar het operatiegebied afgereisd. Volgens Bureau Woordvoering Operaties waren vanaf het begin tot het einde van de missie in totaal 261 keer media 'embedded' in Uruzgan. Dat is meer dan tien keer zoveel. Alleen dit feit al maakt dit boeiende verslag uniek. De auteur zelf ging elf keer naar Afghanistan, waarvan zes keer op eigen gelegenheid. Zijn kritische reportages geven aan hoe ingewikkeld het is om de krankzinnige werkelijkheid van een oorlog te vatten. Hij ging mee op levensgevaarlijke patrouilles en ging op zoek naar de resultaten van opbouwprojecten. De censuur van Defensie wordt door hem niet in dank afgenomen en brengt hem vaak in moeilijkheden. Dit boek geeft een onthutsend en eerlijk beeld van het Nederlandse aandeel in de strijd tegen de taliban. (ISBN/EAN: 978905793710) Booknr: 38714. € 14 BOON, J.G.M. (RED.). Oudewater 1570 - 1580. Vrijheid en gezag. Oudewater, Gemeentebestuur., 1975. Gellustreerd. Papier. Met stofomslag. 8vo. 231 pp. (met index). Het boek handelt over de periode 1570-1580 en vormt eenhbijdrage in het kader van de 400-jarige herdenking van de bekende historische ramp "De Oudewaterse Moord". (Randen buitenzijde licht vergeeld; overigens een heel goed ex.). Booknr: 9399. € 20 BOORSTIN, DANIEL. De scheppende mens. Artistieke doorbraken in de wereldgeschiedenis. Amsterdam, Uitgeveri Agon, 1993. Paperback met flappen. 8vo. 919 pp. (Naam op schutblad. Mooi exemplaar). Hoogtepunten uit drieduizend jaar cultureel erfgoed. Aan de hand van korte biografische schetsen en uiteenzettingen laat de auteur zien hoe de diverse kunstvormen door het creatieve genie tot steeds grotere hoogten wordt gebracht. (ISBN/EAN: 9051571771) Booknr: 15317. € 18 BOOTSMA, PETER & WILLEM BREEDVELD. De verbeelding aan de macht. Het kabinet-Den Uyl 1973-1977. Den Haag, Sdu Uitgevers, 1999. Met fotokatern. Paperback 8vo. 343 pp. (Mooi exemplaar). ISBN 9012088062. Het is alweer vijfentwintig jaar geleden, maar er gaat geen dag voorbij of er wordt wel over geschreven of gesproken: het kabinet-Den Uyl (1973-1977). Verbazingwekkend is dat niet want we hebben het hier over het meest linkse, het meest gepolariseerde en het meest controversile kabinet van na de oorlog. Nog steeds lokt dit kabinet hartstochtelijke debatten uit. Voorstanders prijzen het idealisme van de ministersploeg en de oprechte betrokkenheid met de samenleving; tegenstanders worden niet moe te wijzen op de aanmatigende hervormingsdrift en de drammerigheid van de toenmalige bewindslieden. Maar wat men er ook van denkt: het kabinet-Den Uyl laat niemand onverschillig. Dit eigenzinnige kabinet lijkt in niets op hedendaagse kabinetten. Was er destijds sprake van polarisatie, links tegen rechts en politieke strijd in de huiskamers, nu heerst de absolute depolarisatie, met links en rechts in n regering en een politiek van bestuurders voor bestuurders. De auteurs hebben uitvoerige gesprekken gevoerd met alle nog levende oud-ministers en oude archieven geraadpleegd. Door de vele nieuwe feiten schildert De verbeelding aan de macht een samenhangend portret van het kabinet-Den Uyl, inclusief het Lockheed-schandaal, de Bloemenhove-affaire, de zaak-Menten, de oliecrisis en de vele gijzelingen. Maar ook de vele anekdotes en de slepende kluutcrisis krijgen een plaats in dit boek. Willem Breedveld is commentator van het dagblad Trouw en was assistent van Den Uyl tijdens diens premierschap. Hij is daarnaast werkzaam als universitair docent politieke wetenschappen aan de Universiteit Leiden. Peter Bootsma is politicoloog. Booknr: 29257. € 9 BORNEMANN, MANFRED. Geheimprojekt Mittelbau : vom zentralen lager des Deutschen Reiches zur grssten Raketenfabrik im Zweiten Weltkrieg. Bonn : Bernard & Graefe, 1994., 1994. Illustrated. Cloth. Hardbound. 8vo. 238 p. : ill., maps ; 24 cm. Includes bibliographical references and index. (ISBN/EAN: 3763759271) Booknr: 25773. € 14 BORNGSSER, BARBARA, KARGE, HENRIK & BRUNO KLIEN (HRSG.). Grabkunst und Sepulkralkultur in Spanien und Portugal. Arte funerario y cultura sepulcral en Espaa y Portugal. Ireboamericana, Vervuert, 2006. Richly illustrated. Decorated boards. Hardbound. 8vo. 559 pp. (Ars Iberica et Americana, vol 11). A fine copy. (ISBN/EAN: 848489231x) Booknr: 30187. € 75 BORRIE, G.W. F.M. Wibaut. Mens en magistraat. Ontstaan en ontwikkeling der socialistische gemeentepolitiek. Assen, Van Gorcum & Comp., 1968. Frontispiece portret van Wibaut. Met enkele foto's. Paperback. 8vo. 342 pp. (diss. - thesis met stellingen). Omslag wat ontkleurd; hoekje omgevouwen geweest. (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen. Met zijn handtekening / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands). Booknr: 39014. € 8 BOS, G.M. Mr. S. van Houten. Analyse van zijn denkbeelden, voorafgegaan door een schets van zijn leven. Purmerend, J. Muusses, 1952. Paperback. 8vo. 206 pp. (diss. met stellingen - thesis). (Goed exemplaar). (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen. Met zijn handtekening / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands. With his signature). Booknr: 38601. € 18 BOS, J. EN W.J. KUPPERS. Inventaris van het archief van het Huis Mensinga te Roden ( 1376 - 1954). Assen, Rijksarchief in Drenthe., 1986. Gellustreerd. Paperback. 4to. 277 pp. (ISBN/EAN: 9071238032) Booknr: 31782. € 18 BOSDRIESZ., JAN & FERARD SOETEMAN. Ons Indi voor de Indonesirs. 's-Gravenhage - Franeker, Moesson - T. Wever, 1985. Met talrijke foto's. Gedecoreerd linnen. Gebonden. 8vo. 138 pp. De oorlog - de chaos - de vrijheid - bewerkt naar de gelijknamige NOS-documentaire door C. van Heekeren. (Goedi exemplaar). (ISBN/EAN: 9061354013) Booknr: 33257. € 9 BOSMANS, J. Romme. Biografie 1896 - 1946. Utrecht, Het Spectrum, 1991. Met fofo's. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 560 pp. (register). Eerste druk. Biografie van belangrijk katholiek staatsman. (Onderrand stofomslag op hoekje voorzijde beschadigd. Verder mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9027428131) Booknr: 31806. € 14 BOSMANS, J. Romme. Biografie 1896 - 1946. Utrecht, Het Spectrum, 1991. Met fofo's. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 560 pp. (register). Eerste druk. Biografie van belangrijk katholiek staatsman. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9027428131) Booknr: 35685. € 15 BOTINE KOOPMANS (1951-). Lofen , een elfde-eeuws keizerlijk paleis in Utrecht. Zutphen : De Walburg Pers, 1989. Met lit. opg. (ISBN/EAN: 9060116283) Booknr: 21270. € 7 BOTKE, IJ, G.C HUISMAN E.A. (RED.). Ziedaar Itali! Vijf eeuwen Friezen en Groningers in Itali. Franeker, VAn Wijnen, 1998. Gellustreerd. Paperback met flappen. 4to. 208 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9051941846) Booknr: 16931. € 14 BOTTENBURG, MAARTEN VAN. Aan den Arbeid! In de wandelgangen van de Stichting van de Arbeid, 1945 - 1995 Amsterdam, Bert Bakker, 1995. Gellustreerd. Kartonnen borden. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 277 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9035115589) Booknr: 19887. € 10 BOUMAN, P.J. De April-Mei-Stakingen van 1943. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1950. Gellustreerd. Linnen. Gebonden. 8vo. 483 pp. (met 3 uitvouwbare kaarten in rugtasje). Mooi ex. Booknr: 6729. € 35 BOUMAN, P.J. Cultuurgeschiedenis van de twintigste eeuw. Amsterdam Brussel, Elsevier, 1977. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 226 pp. (index). (EHB - Elseviers Historische Bibliotheek). Booknr: 12938. € 12 BOUMAN P.J. Een handvol mensen. Uit de tijd der beide oorlogen. Assen, Van Gorcum & Comp. , Dr. H.J. Prakke & H.M.G. Prakke, 1969. Linnen. Goud gedecoreerd. Gebonden. 8vo. 445 pp. (met register). Interessante grepen uit de geschiedenis vande 20ste eeuw, uit de tijd der beide wereldoorlogen, weerspiegeld in het lot van een aantal kunstenaars en geleerden, vervolgden, bannelingen; hun verzet tegen onrecht, onoprechtheid en geweld:Thomas Mann, Herman Hesse, Stefan Zweig, Gottfried Benn, Bertolt Brecht, Albert Einstein en anderen. (Mooi exemplaar van interessante titel). Booknr: 31708. € 16 BOUMAN P.J. Een handvol mensen. Uit de tijd der beide oorlogen. Assen, Van Gorcum & Comp. , Dr. H.J. Prakke & H.M.G. Prakke, 1969. Linnen. Goud gedecoreerd. Gebonden. 8vo. 445 pp. (met register). Interessante grepen uit de geschiedenis vande 20ste eeuw, uit de tijd der beide wereldoorlogen, weerspiegeld in het lot van een aantal kunstenaars en geleerden, vervolgden, bannelingen; hun verzet tegen onrecht, onoprechtheid en geweld:Thomas Mann, Herman Hesse, Stefan Zweig, Gottfried Benn, Bertolt Brecht, Albert Einstein en anderen. (Goed exemplaar van interessante titel). Booknr: 39015. € 14 BOUVY, D. Vromen & Verlichten. Twee eeuwen protestantse geloofsbeleving 1650-1850. Utrecht, 1974. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 27 pp. Vijf artikelen n.a.v. de gelijknamige expositie in het Aartsbisschoppelijk Museum Utrecht. (Goed exemplaar). Booknr: 37615. € 8 BOVENKERK, FRANK. Misdaadprofielen Amsterdam, Meulenhoff, 2001. Paperback. 8vo. 288 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9029067044) Booknr: 19468. € 8 BOWER, TOM. Nazi Gold. The full story of the fifty-year Swiss-nazi conspiricy to steal billions from Europe's Jews and holocaust survivers. Nrw York, Harper Collins, With photographs. Cloth. with dustjacket. Hardbound. 8vo. XIII, 381 pp. (A very good copy). (ISBN/EAN: 0060175354) Booknr: 31513. € 15 BOYER, RICHARD E. English Declarations of Indulgence 1687 and 1688. The Hague Paris, Mouton, 1968. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 178 pp. A fine copy. Booknr: 9793. € 14 BOYLE, DAVID. De Tweede Wereldoorlog in foto's. Rebo Productions, 1998. Met talrijke foto's. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 600 pp. Ruim 900 zwart-witfoto's, verzameld door Micro De Get en van korte bijschriften voorzien door David Boyle, geven een duidelijk beeld van de gewelddadige gebeurtenissen tussen 1939 en 1945 tijdens het grootste mondiale conflict aller tijden. De auteurs besteden in het eerste helft van het boek aandacht aan de strijd in Europa, vanaf de opkomst van het racisme tot en met de bevrijding. In de tweede helft van het boek richt men de blik op Azi en de opkomst en ondergang van het Japanse Rijk, vanaf het Japanse expansionisme tot en met de kernwapenaanval op het Japanse moederland en de overgave. Elk belangrijk strijdtoneel wordt behandeld en de samenstellers van het boek hebben gebruik gemaakt van beeldmateriaal, afkomstig van 'vriend en vijand'. De vele foto's zijn van een goede kwaliteit. Het boek is voorzien van een kort register en een overzicht van de instanties die hebben bijgedragen aan de fotocollectie van de auteurs. Een uitgave voor een groot publiek. (Mooi ex.). (ISBN/EAN: 9789036612807) Booknr: 23259. € 16 BRAASEM, W.A. Behouden bezit. Speurtocht naar schoonheid in oude stadjes en kleine musea. 's-Gravenhage/ Roterdam, Nijgh en van Ditmar. z.j., Gellustreerd. Linnen. Met tofomslag. Gebonden. 8vo. 180 pp. Booknr: 34038. € 10 BRACHER, KARL DIETRICH. Die Auflsung der Weimarer Republik. Eine Studie zum Problem des Machtsverfalls in der Demokratie. Villingen, Ring-Verlag, 1964. Cloth. Hardbound. 8vo. XXIII, 809 pp. (Schriften des Instituts fr politische Wissenschaft, Band 4). Standardwerk. Mit einer Einleitung von Hans Herzfeld. Booknr: 32730. € 45 BRAM KEMPERS (1953-). Openbaring en bedrog : de afbeelding als historische bron in de Lage Landen. Amsterdam : Amsterdam University Press, 1995. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 202 pp. Met lit. opg., reg. Studenten en wetenschappers (kunst-, cultuur-)geschiedenis. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9053560890) Booknr: 27838. € 15 BRAM KEMPERS (1953-). Openbaring en bedrog : de afbeelding als historische bron in de Lage Landen. Amsterdam : Amsterdam University Press, 1995. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 202 pp. Met lit. opg., reg. Studenten en wetenschappers (kunst-, cultuur-)geschiedenis. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9053560890) Booknr: 29486. € 12 BRANDENBURG, ANGENIES. Annie Romein-Verschoor 1895 - 1978. Amsterdam, De Arbeiderspers, 1988. In 2 banden. Paperback. Met flappen. 8vo. 494, 225 pp. (Open Domein, nr. 16). Deel I Leven en Werk; Deel II: Noten en commentaar. (Mooie set). (ISBN/EAN: 9789029507479) Booknr: 13393. € 16 BRANDENBURG, ANGENIES. Annie Romein-Verschoor 1895 - 1978. Amsterdam-Antwerpen, De Arbeiderspers, 1988. In 2 banden. Paperback. Met flappen. 8vo. 494, 225 pp. (Open Domein, nr. 16). Deel I Leven en Werk; Deel II: Noten en commentaar. (Naam vorige eigenaar op schutblad en ingeplakt ex-libris. Mooie set). (ISBN/EAN: 9789029507479) Booknr: 36707. € 18 BRANDTS, M.C. & J. HAAK (RED.). (J. PRESSER). Uit het werk van dr. J. Presser. Feestbundel aangeboden aan professor dr. J. Presser bij zijn afscheid als hoogleraar aan de Universiteit van Amsterdam Amsterdam, Atheneum - Polak & Van Gennep, 1969. Met fotokatern. Linnen. Gebonden. 8vo. 332 pp. Met saillante hoofdstukken uit de klassieke werken van Presser. Booknr: 15351. € 16 BREEBAART, A.B. De algemene vrede en het Griekse politieke leven in de eerste helft van de vierde eeuw. Amsterdam, North-Holland Publishing Company, 1962. Paperback.8vo. p 631 - 687. (Koninklijke Nederlandse Akademie van wetenschappen, afd. Letterkunde, Nieuwe Reeks, deel 25 no. 13). (Goed exemplaar). (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen. Met zijn handtekening / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands. With his signature). Booknr: 38634. € 9 BREEDVELD, WILLEM (SAMENSTELLER). Het staatshoofd spreekt. Een keuze uit de toespraken van Koningin Beatrix en Prins Claus. 's-Gravenhage, Sdu Uitgeverij, Met foto's. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. Groot-8vo. 443 pp. Met inleiding van de samensteller. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9789012080040) Booknr: 23257. € 12 BREEDVELD, WILLEM & JOHN JANSEN VAN GALEN. Gaius. De onverstoorbare gang van W.F. de Gaay Fortman. Utrecht, Uitgeverij Scheffers, 1996. Met foto's. Paperback. 8vo. 272 pp. ISBN 9055460109. Exemplaar met rugvouwen. Booknr: 29892. € 7 BRICE, MARTIN. Forts and fortresses. From the hillforts of prehistory to modern time - the definitive visual account of the science of fortification. London, Chancellor Press, 1990. Profusely illustrated with photographs. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 4to. 192 pp. A fine copy. (ISBN/EAN: 0753702002) Booknr: 17945. € 25 BRIESEMEISTER, DIETRICH (HRSG.). Bilder des Todes. Unterschneidheim, 1970. With 221 plates (several folded plates). Cloth. Hardbound. 4to. 18 pp. (text). Inhalt: I. Entwicklung des Totentanzes. II. Medizinische Darstellungen. III. Embleme. IV. Erbauungsliteratur. V. Darstellungen des Todes in literarischen Werken. (A very good copy). Booknr: 19651. € 75 BRINK, VAN DEN J.R.M. Zoeken naar een 'Heilstaat'. Opbouw, neergang en perspectief van de Nederlandse welvaartsstaat. Amsterdam Brussel, 1984. Gellustreerd met foto's. Kartonnen borden. Met stofomslag. Gebonden. 634 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9010049426) Booknr: 16577. € 12 BRINK,RINKE VAN DEN. De internationale van de haat. Extreem-rechts in West-Europa. Amsterdam, Sua, 1994. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 448 pp. Opdracht op schutblad. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9062222463) Booknr: 18969. € 8 BRITTAIN, VERA. Testament of youth. Virago Press Ltd. 1977-1980, 1977. In 2 volumes. Paperback. 8vo. 661, 453 pp. A good set. (ISBN/EAN: 0860680355) Booknr: 27910. € 20 BROCKDORFF, WERNER. Geheim-Kommandos des zweiten Weltkrieges. Mnchen-Wels, Verlag Welsermhl, 1967. With photographs. Cloth. With dustjacket. Hardbound. Large-8vo. 446 pp. Die wesentlichen Einstze der "legendren" Brandenburger, der englischen Commands und SAS-Einheiten, der amerikanischen Rangers und der sowjetischen Geheimkommandos (flaptext).. Booknr: 16268. € 16 BROERSMA, MARCEL. Beschaafde vooruitgang. De wereld van de Leeuwarder Courant 1752 - 2002. Leeuwarden-Ljouwert, Firese Pers Boekerij, 2002. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. Met leeslint. 4to. 546 pp. (Mooi exemplaar). De Leeuwarder Courant (LC) heeft van alle Nederlandse kranten de langste geschiedenis. Zij verscheen voor het eerst op 29 juli 1752 en bestaat nog steeds. Dit boek wil de vraag beantwoorden waarom de LC zo succesvol was in de afgelopen 250 jaar. Aan de orde komen de krant zelf (het bedrijf, de uitgevers en de redactie), haar lezers en de samenleving waarvan zij deel uitmaakte. Ook de representatie die de krant gaf van de werkelijkheid en de manier waarop zij dit deed, worden uitvoerig behandeld. NBD|Biblion recensie: De Leeuwarder Courant is met zijn ruim 250 jaar de oudste nog verschijnende krant van Nederland. De jonge Groninger historicus Broersma beschrijft de geschiedenis van de krant in een goed leesbare stijl. Door een regionale krant tot onderwerp te kiezen vult zijn boek een leemte in de bestaande pershistorische literatuur. Door de identiteit van de krant centraal te stellen sluit hij aan bij het moderne onderzoek, waarin ook aandacht wordt gevraagd voor de journalist en de wisselwerking met de samenleving, en voorkomt hij een concentratie op louter de hoogtepunten in de geschiedenis van de krant. Hij verdeelde zijn chronologisch relaas in vier delen: 1752-1811; 1817-1879; 1879-1942 en 1945-1980. De periode tot 2002 wordt alleen globaal beschreven. In deze delen komen telkens drie thema's aan de orde: de organisatie van de krant, de journalistieke cultuur en het beeld dat de krant bood van de wereld. Dit laatste aspect biedt ook de mogelijkheid de lezer in beeld te krijgen en de functie van de krant te belichten aan de hand van het thema Friese identiteit. (Biblion recensie, Dr. G. Harinck). (ISBN/EAN: 9789033011443) Booknr: 40782. € 18 BROK, C.J.M. De verhouding openbaar-bijzonder onderwijs in Breda gedurende de negentiende eeuw. Tilburg, J.B. Wolters UitgeversmaatschappijStihcting Brabants Hisotrisch Contact, 1964. Paperback. 8vo. 256 pp. (Diss. met stellingen). Rsum en franais. Booknr: 14244. € 12 BROM, GERARD. Nietzsche's Antichrist. Amsterdam, Noord-Hollandsche Uitgevers Maatschappij, 1946. Paperback. 8vo. 172 pp. (Mededelingen der Koninklijke Nederlandsche Akademie van Wetenschappen, afd. Letterkunde).. Booknr: 14245. € 10 BROOK-SHEPHERD, GORDON. The Austrians : a thousand-year odyssey. New York : Carroll & Graf Publishers, 1997., 1997. Illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. xxiv, 483 p., [24] p. of plates : ill., maps ; 24 cm. Includes bibliographical references and index. (A fine copy). (ISBN/EAN: 0786704004) Booknr: 28336. € 20 BROOKE, CHRISTOPHER NUGENT LAWRENCE. The structure of medieval society [by] Christopher Brooke. London, Thames and Hudson, 1978, Illustrated. Paperback. 8vo. 143 p. illus. (some col.), facsims. (some col.), maps, ports. 22 cm. Bibliography: p. 133. (Good copy). (ISBN/EAN: 0500570043) Booknr: 30784. € 10 BROOKS, JEFFREY. Thank you, Comrade Stalin. Soviet Public Culture from Revolution to Cold War. Princeton, Princeton University Press, 2000. Paperback. 8vo. , 319 pp. Illustrated. Paperback. 8vo. XX, 319 pp. A fine copy. (ISBN/EAN: 1691088675) Booknr: 34244. € 15 BRUIJN, H.C. DE. '...Al was het soms niet van harte... Lachen in bezet Nederland. Soest, Drukkerij Klomp. z.j., Gellustreerd met (strip)tekeningen. Paperback. 4to. 112 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 90903319x) Booknr: 30503. € 12 BRUIJN, J.R. De oorlogvoering ter zee in 1673 in journalen en andere stukken. Groningen, J.B. Wolters, 1966. Papier. 8vo. 248 pp. Booknr: 7745. € 14 BRUIJN, J.R & E.S VAN EYCK VAN HESLINGA. Muiterij. Oproer en berechting op schepen van de V.O.C. Haarlem, De Boer Maritiem, 1980. Met talrijke illustraties. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 182 pp. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9022818446) Booknr: 37411. € 15 BRUIN, JAN DE. Abraham Kuyper. Een beeldbiografie. Amsterdam, Bert Bakker, 2008. Gellustreerd. Gedecoreerde borden. Gebonden. Groot-8vo. 398 pp. Met register. (Mooi exemplaar). Over de historische betekenis van de Nederlandse staatsman en theoloog Abraham Kuyper (1837-1920) bestaat weinig verschil van mening. Ook wie kritisch tegenover zijn persoon en werk staat, zal erkennen dat Kuyper een fascinerende figuur was die een diepgaande invloed heeft uitgeoefend op de Nederlandse samenleving van zijn tijd. Als politiek vernieuwer en christelijk-sociaal denker behoort hij tot de grondleggers van het moderne politieke en maatschappelijke bestel in Nederland. Maar Kuyper was vooral een complexe en intrigerende persoonlijkheid, die zich slechts in tegenstellingen laat typeren. Een charismatisch volkstribuun met napoleontische trekken, maar ook een romantisch en (over)gevoelig mens die vaak op de rand van overspanning verkeerde. Een visionair en principieel denker, maar ook een machtspoliticus met opportunistische trekken, die tegelijk naef en berekenend kon zijn. In deze schitterende beeldbiografie wordt het leven van deze opmerkelijke man geschetst aan de hand van vaak onbekende foto's en documenten. Daarbij wordt niet alleen aandacht gegeven aan zijn betekenis als Nederlands politicus en theoloog, maar ook aan zijn internationale orintatie en aan zijn opvattingen over het christendom als wereldgodsdienst en de opkomst van de islam, die hij beschouwde als een bedreiging voor de westerse beschaving. Dr. Jan de Bruijn is hoogleraar politieke geschiedenis aan de Vrije Universiteit te Amsterdam en is verbonden aan het Historisch Documentatiecentrum voor het Nederlands Protestantisme, waar het archief van Kuyper wordt bewaard. In 2005 publiceerde hij de kritische studie Het boetekleed ontsiert de man niet. Abraham Kuyper en de lintjesaffaire (1909-1910). (ISBN/EAN: 9789035133624) Booknr: 35475. € 26 BRUMMELHUIS, SIMONE (RED.). Een zwever ben ik nooit geweest. Een tijdsbeeld in 15 portretten. Amsterdam, Brumms Books, 2000. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 102 pp. Interviews - Chris van de Wetering. Fotografie - Roelof Pot jr. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 908045463x) Booknr: 18631. € 8 BUCK, H. DE. Bibliografie der Geschiedenis van Nederland. Leiden, E.J. Brill, 1968. Linnen. Gebonden. 8vo. XX, 712 pp. Samengesteld in opdracht van het Nederlands Comit voor Geschiedkundige Wetenschappen. (Mooi ex.) Booknr: 3933. € 45 BCKEN, HAJO & DIETER REX. De wilden Fnfziger. Reichelsheim, Edition XXL, 2001. Profusely illustrated. Decorated boards. Hardbound. 4to. 132 pp. A very fine copy! (ISBN/EAN: 3897363119) Booknr: 32243. € 12 BUIJS, FRANK J. Democratie en terreur. De uitdaging van het islamitisch extremisme. Amsterdam, Uitgeverij SWP, 2002. Paperback. 8vo. 143 pp. (Mooi exemplaar). Op 11 september 2001 pleegde het Al Qa'ida-netwerk in de Verenigde Staten gruwelijke aanslagen die meer dan 3000 mensen het leven kostten. Was het 'terreur tegen democratie', 'verzet vanuit de derde wereld tegen de overheersing van het westen', of uitdrukking van een 'botsing van culturen'? En hoe moeten democratien zich verdedigen tegen het geweld van extremisten? In dit boek presenteert onderzoeker Frank Buijs enkele antwoorden. Hij beschrijft de politieke ontwikkeling van Osama bin Laden van vrome student tot organisator van terreur. Hij analyseert het islamitisch radicalisme en zijn kritiek op de islamitische regimes en op het westen. Hij schetst hoe het radicalisme kan verworden tot gewelddadig extremisme en presenteert een model van oorzaken van islamitisch extremisme. Op basis hiervan komt Buijs tot een prikkelende analyse van de betekenis van de aanslagen van 11 september. De aanslagen vormden niet alleen een bedreiging, maar ook een uitdaging aan de westerse democratien om de eigen grondslagen te vernieuwen. Dr. Frank J. Buijs is sociaal-wetenschappelijk onderzoeker, verbonden aan de Universiteit van Amsterdam en de Universiteit voor Humanistiek. Hij publiceerde over minderheden en democratie, over rechts en links extremisme in Nederland en over politiek geweld. Hij doet onderzoek naar Islamitisch radicalisme en democratie in West-Europa. NBD|Biblion recensie; In dit boek geeft sociaal-wetenschappelijk onderzoeker dr. F. Buijs van de Universiteit Amsterdam zijn visie op het zware thema 'democratie en terreur'. De tegenstelling tussen islamitisch radicalisme en de westerse democratie is in alle hevigheid blootgelegd door de aanslagen van 11 september 2001. De reacties daarop waren wederzijds fel en zwart-wit. Wat de auteur probeert, is de nodige nuances in de discussie terug te brengen. In zes hoofdstukken (circa 140 bladzijden) analyseert hij problematiek en achtergronden. Hij probeert antwoord te krijgen op het waarom en hoe nu verder? Op basis van een 'model' van oorzaken van islamitisch extremisme komt Buijs tot een prikkelende analyse van de betekenis van de aanslagen. Zijn boodschap komt er in feite op neer die niet alleen te zien als een bedreiging, maar ook als een uitdaging aan de westerse democratieen om de eigen grondslagen te vernieuwen. Een moedige en (historisch en ideologisch) goed onderbouwde poging. Maar of er op dit moment veel aandacht zal zijn voor deze objectieve benadering is de vraag. (Biblion recensie, Drs. H.H. Ahaus). (ISBN/EAN: 9066654872) Booknr: 33833. € 8 BUIJSE, J.A. , E.A. (SAMENSTELLERS). Contact Oud-Mariniers 1950-1990. "Eens marinier - altijd marinier" Kruiningen, 1990. Met talrijke foto's. Gedecoreerd linnen. Gebonden. 8vo. 92 pp. (Mooi exemplaar). Booknr: 40247. € 7 BUIJTENEN, M.P. VAN. Langs de Heiligenweg. Perspectief van enige vroeg-middeleeuwse verbindingen met Noord-Nederland. Amsterdam, Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen, 1977. Gellustreerd. Papier. Met stofomslag. 8vo. 144 pp. (Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen Verhandelingen Afd. Letterkunde, Nieuwe Reeks, deel 94). Mooi exemplaar Booknr: 5258. € 14 BURG, G. VAN DEN. Het Nationaal-Socialisme. Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1940. Papier. 8vo. IX, 148 pp. (doss. met stellingen). Booknr: 6526. € 28 BURGER, FONS, E.A. (RED.). Dif. Maakt het verschil nr. 1. Amsterdam - Rotterdam, Uitgeverij L.J. Veen, 2004. Overvloedig gellustreerd. Paperback. Met flappen. 4to. z.p. ( 300 pp.). Magazine-achtig boek met diverse tekstbijdragen. Tekst op achterzijde: A. Jaaroverzicht. - Ontgoocheling, het gevoel dat dit jaar tekende. B. Veni Vidi Foetsjie. - Hoe makkelijk is het nog om te verdwijnen in deze wereld? C. Seks en de bladen. - Hoe de vrouwenbladen ons seksleven veranderen. D. Differente denkers. - Interviews met mensen die het verschil maken. E. Rampenfonds. - Waarom zijn we de honger in Afrika zat? Een onthutsend onderzoek. F. Recessie. - Wat nou recessie? Economie als massapsychologie. G. Leefbaar in Rotterdam. - Het verrukkelijke leven in een zeer beruchte wijk. H. Schaamstreek van een koninkrijk. - Colombiaanse meisjes ophet hypocriete Aruba. I. Zelfkennis. - Zes (tv-)personalities schrijven over zichzelf. J. Zalm. - De biefstuk van de zee. Onthullende speurtocht naar de herkomst van kweekzalm. K. Differenties. - Onze eigen interpretatie van reclamemaken. L. Korfbal. - Eindelijk! De definitieve rapportage over een unieke sport. M. Globalisering - De voor- en nadelen van een wereldstrijd. N. Hoeksteen?! - Documentaire over het veranderende gezinsleven, scheidingen en het kindercontract. O. Interview. - Het langste interview ooit gehouden met Gerard Spong. P. The making of... - Een kijkje in de keuken van vier creatieven. Q. Wie is wie? De mensen achter dif. R. Shopshop. - Alles over kopen; de architectuur, de psyche, de merken en de diepere motieven erachter. ISBN 902040511x Booknr: 19709. € 15 BURGERS, F.P.N.M., VAN 'T EINDE, W.J.A. E.A. (RED.). Stichtenaren uit vroeger jaren. Deel 1 en 2. Utrecht, Nederlandse Genealogische Vereniging afd. Utrecht. 1987-1997, In 2 banden. Gellustreerd met foto's en facsimiles. Paperback. 4to. Band I: 243, Band II: 286 pp. Deel I.: Een bundel verhalen, genealogien en kwartierstaten uitgegeven ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Afdeling Utrecht. Deel II: Uitgave ter gelegenheid van het gouden jubileum van de Afdeling Utrecht. (Mooie set). Booknr: 14012. € 25 BURKE, PETER. De Italiaanse Renaissance. Amsterdam, Agon, 1988. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 283 pp. (Mooi exemplaar). Burke onderzoekt de relatie van de creatieve elite, de circa zeshonderd kunstenaars en schrijvers die ons beeld van de renaissance hebben gekleurd, tot de maatschappij die hen heeft voortgebracht. (ISBN/EAN: 9051570139) Booknr: 41581. € 10 BURLEIGH, MICHAEL. Het Derde Rijk. Een nieuwe geschiedenis. Amsterdam, De Bezige Bij, 2008. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 992 pp. Register. (Mooi exemplaar). Het aantal studies over allerlei deelonderwerpen van het nazitijdperk (1933 - 1945) is enorm groot. Maar miniem is het aantal boeken dat probeert greep te krijgen op die ongelooflijke twaalf jaar als geheel. Michael Burleigh doet het in Het Derde Rijk. Hij brengt de hele ellende van de politieke terreur van die tijd scherp in beeld en maakt duidelijk dat die terreur vanaf het allereerste ogenblik, eind januari 1933, stelselmatig werd ingezet: de concentratiekampen, de gedwongen sterilisaties, de euthanasie, de migratie van miljoenen mensen, de vervolging, de massamoord - terwijl de meerderheid van de Duitsers een enorme, bijna religieuze bewondering bleef koesteren voor het nazisme en vooral voor de verpersoonlijking ervan, Adolf Hitler. Burleigh brengt niet alleen de terreur in kaart, maar besteedt ook ruim aandacht aan de gevolgen ervan voor de slachtoffers, n aan de mensen die zich in woord en daad bleven verzetten, de 'eilandjes van menselijkheid in een zee van bloedvergieten en onverschilligheid'. (ISBN/EAN: 9789023427148) Booknr: 37290. € 48 BURLEIGH, MICHAEL. Aardse nachten. Religie en politiek in Europa van de Franse Revolutie tot de Eerste Wereldoorlog. Amsterdam, De Bezige Bij, 2006. Linnen. Goud beletterd. Gebonden. 8vo. 592 pp. Over o.m. de wijze waarop religie en politiek elkaar de laatste twee eeuwen hebben benvloed. (Heel mooi exemplaar). In deze meesterlijke en zeer relevante geschiedenis beschrijft Michael Burleigh de strijd om religie in het moderne Europa. Burleigh kijkt naar de manier waarop politiek en religie elkaar in de laatste tweehonderd jaar hebben benvloed, waarbij hij toont dat die twee grote krachten in onze geschiedenis op een complexe en soms fatale wijze op elkaar hebben ingewerkt. Aardse machten behandelt de periode van de Franse Revolutie tot de Eerste Wereldoorlog. Onderwerp zijn de filosofen van de Verlichting, denkers als Edmund Burke en Alexis de Tocqueville en schilders als Zoffany en David, tot de pseudo-religieuze aspecten van het marxisme. In de 19e eeuw werd de kerkelijke staat niet alleen vervangen door de liberale staat, maar ontstonden ook de grote ideologien die zoveel invloed en macht zouden verwerven in de eeuw erna. Terwijl de staat gebieden betrad die tot nog toe aan de kerk waren voorbehouden, werd tevens de basis gelegd voor zowel de moderne bureaucratische verzorgingsstaat als de politiestaten van het communisme en het nationaal-socialisme. De meest gewelddadige en repressieve van deze systemen namen veel van de functies van de religie over. Burleigh beschrijft het verloop van dit lange proces op fabelachtige wijze, waarbij hij een grote hoeveelheid ideen en historische details zelfverzekerd, subtiel en met verve weet te hanteren. Zijn visie is onthullend en origineel, en laat de diepere lagen van de geschiedenis op een nieuwe manier zien. Een krachtig en origineel portret van een van de grote spanningsvelden in de Europese historie, die de strijd op het wereldtoneel nog altijd benvloedt. NBD|Biblion recensie: De auteur, Brits historicus, behandelt de spanningsrelatie tussen christelijke kerken en de staat in het negentiende-eeuwse Europa, vanaf de Franse revolutie tot aan de Eerste Wereldoorlog. Hij gaat vooral in op het verschijnsel van de 'politieke religie', dat zijn de aanspraken van de nationale staat op de geest/moraal in de samenleving, en op de al of niet meegaande opstelling van de kerken, in Groot-Brittannie, Frankrijk, Duitsland, Italie en Rusland. Dit alles als voorbode van het twintigste-eeuwse totalitarisme. De auteur gebruikt vooral filosofen en schrijvers als bron, naast historisch onderzoek. Hij benadrukt de waardevolle sociale functie van de kerken, los van staatsinvloed. Een gespecialiseerd werk, interessant voor politiek, cultureel en historisch geinteresseerden, maar moeilijk toegankelijk voor de gewone lezer. Met eindnoten, literatuuropgave en een register. (NBD|Biblion recensie, Dr. B.J.S. Hoetjes). (ISBN/EAN: 9023421663) Booknr: 37909. € 20 BURUMA, IAN. De spiegel van de zonnegodin. Amsterdam Antwerpen, Uitgeverij De Arbeiderspers, 1990. Met fotokatern. Paperback. 8vo. 240 pp. 2e druk. (Goed exemplaar). "Een beeld van de Japanner zoals maar weining westerlingen dit kennen". (ISBN/EAN: 9029506512) Booknr: 33196. € 12 BURUMA, IAN. Anglomanie. Amsterdam-Antwerpen, Uitgeverij Atlas, 2000. Paperback.8vo. 365 pp. Index. (Naam op schutblad. Mooi exemplaar!). Ian Buruma is gefascineerd door alles wat Engels is of met Engeland te maken heeft. In Anglomanie schrijft hij vooral over de plaats die Engeland in Europa inneemt. Is het terecht dat Engeland huiverig is voor integratie met de rest van Europa? Aan de hand van persoonlijke ervaringen en inzichten van intellectuele anglofielen als Voltaire en Theodor Herzl probeert Buruma een antwoord te vinden op deze vraag. Hij komt tot de conclusie dat de integratie met Europa de identiteit van Engeland helemaal niet hoeft te schaden, maar dat het juist ook kan betekenen dat het Engelse DNA zal overleven en voortbloeien in een verenigd Europa. NBD|Biblion recensie; In deze studie over anglofilie die vaak overgaat in anglomanie, bestaat het betoog uit twee componenten. Belangrijke anglomanen, zoals Voltaire, Goethe, Herzl, De Coubertin en Wilhelm II worden besproken en in het betoog zijn de persoonlijke ervaringen van de anglofiele, half-Engelse auteur verwerkt. Centraal staat de vraag of het terecht is dat Engeland huiverig is voor integratie met de rest van Europa. Hij komt tot de conclusie dat de angst voor integratie onterecht is, omdat deze niet ten koste hoeft te gaan van verlies van de eigen, Engelse identiteit, maar dat integratie in een federaal Europa, Europa zelfs anglofieler zal maken. De sinoloog en publicist Buruma (Den Haag, 1951) woont in Londen en is zoon van een Engelse moeder die Duitse grootouders had en een Nederlandse vader. Hij heeft met veel eruditie en (Engelse) humor een bijzonder stimulerend boek geschreven, dat mensen die zich betrokken voelen bij het Britse gedachtegoed en de Britse cultuur niet alleen veel stof tot nadenken geeft, maar dat ook heel onderhoudend is. De vertaling is redelijk. Met register en bibliografie. Wit omslag met een prent van C. Vernet uit 1802: La Parisienne a Londres. (Biblion recensie, Drs. M.A.H. de Swart) (ISBN/EAN: 9045002906) Booknr: 39835. € 12 BUURMAN, D.J.G. De Cannenburch te Vassen Stichting Vrienden de Geldersche Kasteelen. z.p., 1973. Gellustreerd. Papier. 8vo. 31 pp Booknr: 30263. € 6 C.W. CERAM (1915-1972) PSEUD. VAN KURT W. MAREK. HERMIEN MANGER (1903-). Goden , graven en geleerden : roman van de archeologie. Amsterdam [etc.] : Elsevier, 1981. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 396 pp. 1e dr. Nederlandse uitg.: Amsterdam [etc.] : Van Ditmar, 1950. Met bibliogr. - Met lit. opg., reg. Vert. van:Gtter, Grber und Gelehrte. - Reinbek bei Hamburg : Rowohlt. (ISBN/EAN: 9010035166) Booknr: 30785. € 9 C.W. TEMPELMANS-PLAT. Luidklokken , klokluiden en klokkestoelen. Baarn : Bosch & Keuning, 1974. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 165 pp. Met lit. opg. (ISBN/EAN: 902464139X) Booknr: 38420. € 7 CAENEGEM, R.C. VAN Geschiedenis van Engeland van Stonehenge tot het tijdperk der vakbonden. 's-Gravenhage, Antwerpen, Martinus Nijhoff, 1982. Gellustreerd. Kartonnen borden.. Gebonden. 8vo. 502 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 902479109X) Booknr: 18346. € 20 CALMETTE, JOSEPH. Les Grands ducs de Bourgogne. Paris : A. Michel, 1976., 1987. Illustrated. Paperback. 8vo. 395 p., [32] plates ; 21 cm. Text in French. Includes bibliographical references. (Fine copy). (ISBN/EAN: 2226003509) Booknr: 27522. € 15 CANBY, COURTLANDT. Het verleden verbeeld. Speurtochten langs oude culturen. Amsterdam/Brussel, Elsevier, 1980. Met 500 illustraties, waarvan 400 in kleur. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 287 pp. (Mooi exemplaar!). Over verdwenen steden, heiligdommen en tempels, verering van koningen, de levenden en de doden, de kunstbeoefening, het verleden in het heden: Rome, Delos, Angkor, Ur, de Inka's, Athene, Caro, Stonehenge, Mesopotami, Egypte, Peking, Bone Valley, Thera, Japan, enz. (ISBN/EAN: 9010032140) Booknr: 38890. € 12 CAPELLE, H. VAN EN A.P. VAN DE BOVENKAMP. Het Adelaarsnest. Hitlers verborgen machtcentrum. Weesp, Van Holkema & Warendorf., 1985. Gellustreerd. Paperback. 4to. 204 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9026945892) Booknr: 16237. € 14 CAPELLE, H. VAN EN A.P. VAN DE BOVENKAMP. Hitlers handlangers. Helmond, Uitgeverij Helmond, 1991. Gellustreerd. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. 192 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9025202543) Booknr: 16243. € 20 CAPTAIN, ESTHER & GUNO JONES. Oorlogserfgoed overzee. De erfenis van de Tweede Wereldoorlog in Aruba, Curaao, Indonesi en Suriname. Amsterdam, Bert Bakker, 2010. Met talrjke afbeeldingen. Paperback. Met flappen. 8vo. 432 pp. (Mooi exemplaar; lichte rugvouw). De Tweede Wereldoorlog raakte het gehele Koninkrijk der Nederlanden, inclusief het toenmalige Nederland overzee. Het effect van deze strijd op Nederland n de overzeese gebiedsdelen onderstreept het wereldwijde karakter van deze oorlog. De oorlog veranderde de relatie tussen het moederland en de kolonin voorgoed. Indonesi vocht zich tussen 1945-1949 vrij van Nederland. De Nederlandse Antillen en Suriname wensten een grotere autonomie, resulterend in het Statuut van het Koninkrijk der Nederlanden in 1954 en de onafhankelijkheid van Suriname in 1975. Zijn er nog sporen van de Tweede Wereldoorlog te vinden in het huidige, onafhankelijke Indonesi en Suriname? Hoe is de situatie momenteel op Aruba en Curaao, nog steeds onderdeel van het Koninkrijk der Nederlanden? En welke vorm heeft de herinnering aan de oorlog in deze voormalige kolonies gekregen? In Oorlogserfgoed overzee staat centraal welke materile sporen van de oorlog in de huidige Nederlandse Antillen, Indonesi en Suriname zijn terug te vinden en hoe diverse belanghebbenden hier door de jaren heen betekenis aan hebben gegeven. Maar ook het teloorgaan van oorlogserfgoed krijgt aandacht, zoals het afbreken van defensiewerken, het verdwijnen van historische gebouwen en de verwaarlozing van monumenten. Ook is er aandacht voor de rituelen, herdenkingen en pelgrimsreizen die in de loop der tijd zijn ontstaan en voor erfgoedtoerisme. Oorlogserfgoed overzee verschijnt in het kader van het onderzoeksprogramma 'Oorlog, Erfgoed en Herinnering: een dynamisch perspectief' aan de Universiteit van Amsterdam, gefinancierd door de Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek. Dit boek geeft een fascinerend overzicht van de effecten van de Tweede Wereldoorlog op de overzeese gebiedsdelen van Nederland en het erfgoed, zowel in materiele als in immateriele zin. Dit interessante boek vult beslist een lacune in de geschiedschrijving. De auteurs doen enkele interessante ontdekkingen waarbij er opvallende verschillen zijn tussen de voormalige Oost en West. Waar in Indonesie de nadruk vooral ligt op het herdenken van het leed van de eigen bevolking en de vrijheidsstrijd, is er bijvoorbeeld in Suriname en de Antillen wel aandacht voor de strijd tegen de 'Asmogendheden'. Een overeenkomst is dat beide landen wel aandacht schenken aan helden, maar minder aan de interneringskampen. De auteurs geven niet zozeer een opsomming van het erfgoed (in Indonesie is alleen gekozen voor de regio Midden-Java), maar meer een analyse van wat, waarom bewaard en gekoesterd wordt, waarbij duidelijk wordt wat voor de huidige inwoners belangrijk is en wat niet. Daarnaast biedt het boek ook een stukje minder bekende oorlogsgeschiedenis. Met zwart-witfoto's, eindnoten, vermelding van bronnen en literatuur en een register. (Drs. J.M.C. Didden). (ISBN/EAN: 9789035135840) Booknr: 40987. € 12 CARL D. BARKMAN (1919-2006). Bestemming Jakarta : het herstel der Nederlands-Indonesische betrekkingen. Amsterdam : Van Soeren, 1993. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 104 pp. Met lit. opg., reg. Historici, politiek genteresseerden. (ISBN/EAN: 9068810316) Booknr: 28708. € 16 CARMIGGELT, ARNOLD (RED.). Opgespoord Verleden. Archeologie in de Betuweroute. Abcoude, Uitgeverij Uniepers - Projectorganisatie Betuweroute - ProRail - Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek, 2004. Overvloedig gellustreerd in kleur. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 208 pp. (Mooi exemplaar). Bij de aanleg van de Betuweroute is ervoor geijverd om interessante archeologische vindplaatsen niet verloren te laten gaan. Men is hierbij uitgegaan van de afspraken in het verdrag van Malta en heeft dit project als een proeftuin daarvoor gezien. Van de 33 'behoudenswaardige' vindplaatsen die de ROB vond zijn er 21 opgegraven en 12 in de grond bewaard, recht onder de spoorlijn. Dit boek begint met het samenwerkingsproces tussen de ROB, de NS en de aannemers. Vervolgens is er een hoofdstuk over de geologie van het gebied, waarna beschrijvingen volgen van de belangrijkste opgravingen, in chronologische volgorde, vanaf de middensteentijd ( 9000 v.Chr.) tot de Middeleeuwen. Daarbij is ook aandacht voor de opgravingstechnieken in dit lastige gebied. De tekst is goed en het boek is prachtig in kleur geillustreerd, vaak met prima kaartjes en reconstructietekeningen. 'Opgespoord verleden' was ook de titel van een reizende expositie over de archeologie langs de Betuwelijn van september 2001 tot februari 2002. (ISBN/EAN: 9068252771) Booknr: 28428. € 16 CAROLINE HANKEN (1956-). Sebalds reizen : het verlangen van de zeeman in de zeventiende eeuw. Amsterdam : Meulenhoff, 2001. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 207 pp. Met lit. opg. (Mooi exemplaar). En bestaan op zee was volgens een ooggetuige uit de achttiende eeuw minstens zo erg als een verblijf in de gevangenis. Maar waarom zochten zeelieden dan niet een aangenamer bestaan aan land in plaats van al het geld waar ze vaak jaren hard voor hadden gewerkt binnen enkele weken in de kroeg te verkwanselen? Op zoek naar hoe een matroos zijn leven op een koopvaardijschip ervoer, creerde Caroline Hanken een fictief personage, Sebald, wiens ervaringen op zee zijn gebaseerd op gebeurtenissen die in werkelijkheid door verschillende zeelieden zijn beleefd en opgetekend. Zo ontstond dit kleurrijke relaas over het leven van een zeeman tijdens zijn lange zwerftocht over de wereldzeeen aan het einde van de zeventiende eeuw. (ISBN/EAN: 9029066873) Booknr: 28330. € 9 CARPENTER, HUMPHREY. The seven lives of John Murray : the story of a publishing dynasty. London : John Murray, 2008., 2008. Illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 370 pp. (Fine copy). From the burning of Byrons memoirs, Jane Austens clipped businesslike manner, and the lucrative controversy caused by the publication ofDarwinOrigin of Species, through to the discovery of the new young poet John Betjeman, the name John Murray has for more than two hundred years been synonymous with challenging, intelligent and progressive publishing. From its birth in 1768, when the first John Murray ofEdinburgh came down toLondon, each of its seven leaders has made his own contribution to the dissemination of literature and the understanding of the world. One became Byrons publisher and confidante; another began the revolutionary series ofMurray handbooks which transformed world travel in the early years of the railways; a third broke controversial new ground with the publication of QueenVictorias letters. So the tradition progressed to the end of the twentieth century, and a list of literary giants including Patrick Leigh Fermor, Osbert Lancaster, Francoise Sagan and Poet Laureate, John Betjeman. Written in Carpenters rollicking and iconoclastic style, it is an affectionate and vibrant account of the longest-surviving publishing house in the world (ISBN/EAN: 9780719565328) Booknr: 28337. € 24 CARTER, ALICE CLARE. The Dutch Republic in Europe in the Seven Years War. London, etc., Macmillan and Co, 1971. With a map. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. XVII, 181 pp. Seven Years War: 1757 - 1763. (Dustjacket with defects to spine-ends; else a very good copy). (ISBN/EAN: 333050126) Booknr: 38667. € 13 CARY, M. NOCK. A.D., J.D.D. DENNISTON, A.O. (ED.). The Oxford Classical Dictionary. Oxford, At the Clarendon Press, 1964. Gilt decorated cloth. Hardbound. 4to. XIX, 971 pp. (A very good copy). With appendices, bibliographical articles, list of principal works of reference, etc. (3 kg: for Europe (except Netherlands) and USA extra shippingcosts). Booknr: 41088. € 20 CASANAKI, MARIA & FANNY MALLOUCHOU. The Acropolis of Athens. Conservation, Restoration and Research 1975-1983. n.p., 1985. Profusely illustrated. Stuiff wrappers. 8vo. 126 pp. Exposition catalogue (Athens, Moscow, London, Amsterdam (1983 - 1986). (A fine copy). Booknr: 13038. € 20 CASSON, LIONEL. Travel in the Ancient World. London Boston Sydney, George Allen & Unwin, 1979. With 4 maps and 20 plates. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 384 pp. A fine copy. Booknr: 15729. € 30 CATALOGUE. De Gouden Eeuw der Vlaamse Miniatuur. Het mecenaat van Filips de Goede 1445-1475. Tentoonstelling georganiseerd t.g.v. de 400ste verjaardag der Stichting van de Koninklijke Bibliotheek van Filips II te Brussel op 12 april 1559. Brussel - Amsterdam, 1959. Pagina-grote afbeeldingen in de tekst in kleur; 64 platen in zwart-wit. Papier. Groot-8vo. 212 pp. Lichte slijtage aan langszijde rug. Booknr: 527. € 10 Catalogus Die Ausstellung Karl der Grosse - Werk und Wirkung. Aachen, 1965. Exposition catalogue. 157 photographs. Wrappers. With dustjacket. 8vo. 568 pp. Book is in very good condition. Booknr: 889. € 12 CATE, C.L. TEN. Tot glorie van de gerechtigheid. De geschiedenis van het brandmerken als lijfstraf in Nederland. Amsterdam, Wetenschappelijke Uitgeverij, 1975. Gellustreerd. Paperbnack. 8vo. 228 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9021429071) Booknr: 28070. € 10 CATTE, TABATHA (TEXT) & MARCELLO BERTONI (PHOTOGRAPHY). Catalogo della monstra di Strumenti di Tortura 1400 - 1800 ; Catalogue of the exhibition of Torture Instruments 1400 - 1800. Florence, Qua d'Arno Editoria Bilingue, 1983. Illustrated. Wrappers. 8vo (oblong). n.p. ( 60 pp.). Exhibition Casermaetta di Forte Belverdere - Firenze, 1983. (A good copy). Booknr: 23287. € 18 CAUMERY (& J.P. PINCHON (ILLUSTRATIONS). Bcassine ches les Allis. Paris, ditions Gautier-Languereau, 1974. Fully illustrated in full colour (comic). Halfcloth. Hardbound. Boards. 4to. 61 pp. First print: 1917. (A fine copy). Booknr: 10260. € 30 CAZAUX, YVES. Naissance des Pays-Bas. Paris, ditions Albin Michel, 1983. Paperback. 8vo. 348 pp. Rpublique marchande, bourgeoise et calvinste, elle fut l'alle principale d' Henri IV, de Richelieu et de Mazarin. ( A good copy). Booknr: 13491. € 9 CEES HILBERDINK. Gelre's hof : van paardestal tot Huis der Provincie. Zutphen : Walburg Pers, 1983. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 96 pp. Met lit. opg. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9060112296) Booknr: 28438. € 13 CERAM, C.W. The First American. A Story of North American Archeology. New York, Harcourt Brace Jovanovich, 1971. With plates and illustrations in the text. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. XIV, 357 pp. Booknr: 10049. € 10 CHAMBERS, PAUL. A sheltered life : the unexpected history of the giant tortoise. London : John Murray, c2004., 2004. Illustrated. Cloth . With dustjacket. Hardbound. 8vo. xiv, 306 p. : ill., maps ; 22 cm. Includes bibliographical references (p. 295-300) and index. (ISBN/EAN: 0719565286) Booknr: 25708. € 16 CHAMPOLLION, HERV EN DIANE SAROFIM HARL. Egypte. Het verleden in een gouden licht. Rijswijk, Uitgeverij Elmar, 2003. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 142 pp. (Mooi exemplaar). Het Egypte uit de Antieke Oudheid openbaart zich in al zijn rijkdom en mysteries door zijn gebeeldhouwde stenen: bas-relifs, afbeeldingen en beelden... Veel van deze schatten, die werden vervaardigd door kunstenaars in dienst van de farao's, zijn nog steeds aanwezig in de tempels, de paleizen en de monumenten die een uitvoerig en waarachtig geschiedenisboek vormen van de Nijlvallei. NBD|Biblion recensie: Dit overzichtelijke fotoboek geeft een goed beeld van de vele gebeeldhouwde stenen, die in de loop der eeuwen werden vervaardigd door de kunstenaars in dienst van de farao's. Deze 'beeldhouwwerken' zijn nu nog te zien in de tempels, de paleizen en de monumenten en vormen zo een uitvoerig geschiedenisboek van het oude Egypte. Naast een korte inleiding bevat dit boek 4 hoofdstukken: De wereld van de goden en de mensen, - van de dieren, - van de planten, - van de stenen. De opgenomen kleurenfoto's zijn van een zeer goede kwaliteit. Bij iedere foto wordt een korte omschrijving gegeven. Daarnaast wordt achterin het boek - in een 'Toelichting op de Illustraties' - van een beperkt aantal foto's een uitgebreidere omschrijving gegeven. Voorts een korte chronologie van de Egyptische geschiedenis met bijbehorend kaartje van de Nijlvallei. Helder taalgebruik. Prima lay-out en een goede bladspiegel. Met verklarend woordenlijstje en een korte bibliografie. Dit boek is als kijkboek zeer de moeite waard, vooral voor hen die van Oudegyptische beeldhouwwerken houden. (Biblion recensie, Arris H. Kramer). (ISBN/EAN: 9059470346) Booknr: 16239. € 12 CHARLES CORNELIS MARIA DE MOOIJ (1957-) ; REN KOK (1958-) ; ALBERT BUURSMA (1960-) ; PAULUS BROOD (1952-). Het jaren 50 boek. 's-Hertogenbosch : Noordbrabants Museum Den Haag : Nationaal Archief Zwolle : Waanders, 2005. Gellustreerd. Kartonnen borden. 8vo. 448 pp. Uitg. ter gelegenheid van de tentoonstelling 'Knus - Nederland in de jaren '50' in het Noordbrabants Museum te 's-Hertogenbosch van 9 februari tot en met 22 mei 2005. (Mooi exemplaar). Het Jaren 50 Boek bevat een unieke selectie van 425 fotos uit de periode 1950-1959. Voor sommigen een knusse tijd, waarin het leven nog overzichtelijk was; voor anderen een periode van verandering en modernisering. Het boek blikt terug op Drees, de Watersnoodramp, De Koude Oorlog, grootscheepse woningbouw, maar ook de opkomst van de televisie. Het eerste 'Dafje', Dorus en de zedenbedervende rock-n-roll. De veelal niet eerder gepubliceerde foto;s zijn afkomstig van het Nationaal Archief, het internationaal Instituut voor Sociale Geschiedenis en particuliere collecties. (ISBN/EAN: 9040090262) Booknr: 27571. € 10 CHARLES-PICARD, GILBERT (ED.). Larousse Encyclopedia of Archeology. London New York Sydney Toronto, Hamlyn, 1972. Fully illustrated in black-and-white and colour. Wrappers. 4to. 432 pp. A very fine copy. Booknr: 2970. € 15 CHARLES-PICARD, GILBERT (ED.). Larousse Encyclopedia of Archeology. London New York Sydney Toronto, Hamlyn, 1972. Fully illustrated in black-and-white and colour. Cloth. With dustjacket. 4to. 432 pp. A very fine copy. Booknr: 29508. € 20 CHARLES WHITING (1926-2007) ; W. TREES. Van Dolle Dinsdag tot bevrijding: ons langste oorlogsjaar. Haarlem : De Haan, 1977. Gellustreerd. Paperback. 4to. 176 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9022838412) Booknr: 30979. € 12 CHAVALAS, MARK W. (MARK WILLIAM), 1954-. Emar : the history, religion, and culture of a Syrian town in the late Bronze Age. Bethesda, Md. : CDL Press, c1996., Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. xvii, 179 p. ; 24 cm. Includes bibliographical references (p. 165-172) and index. (ISBN/EAN: 1883053188) Booknr: 25709. € 25 CHEVENIRE, ALAIN & ROGER SABATER (ED.).. Travels in the Orient. In Marco Polo's Foorsteps. Paris, VILO, 1999. Profusely illustrated in full colour. Cloth . with dustjacket. Hardbound. 4to. 285 pp. The work has undertaken to follow in Marco Polo's footsteps as he traveled eastward to Kubilai Khan's empire in the thirteenth century. If offers the reader the opportunity to recreate as close as possible the itinerary the young Venetian presented in "Description of the World". (A fine copy). (ISBN/EAN: 9782719104927) Booknr: 34888. € 30 CHICAGO, JUDY. Holocaust Project. From darkness into light. London, Viking, 1993. Profusely illustrated in the text in black-and white. With 31 full-page coloured plates. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 4to (oblong). 163 pp. With photographs by Donald Woodman. A questr of Judy Chicago to imagine the unimaginable. (A fine copy). Booknr: 30063. € 20 CHIN, ANNPING. Vier zusters van Hofei. Utrecht, Het Spectrum, 2003. Paperback. 8vo. 375 pp. (Mooi exemplaar). Een levendige geschiedenis van het veranderende China in de 20ste eeuw aan de hand van de levens van de zusters Chang. De nog levende vier zusters zijn geboren aan het begin van de 20ste eeuw en vormden met hun ouders een welgesteld gezin. Zij behoorden tot de geprivilegieerde klasse van het oude China, maar kregen te maken met een veranderende samenleving. Op basis van brieven, dagboeken, familieverhalen, pozie, kranten en interviews verhaalt Annping Chin van de levens van de vier vrouwen en verenigt hun boeiende persoonlijke geschiedenissen met het drama van de grote politieke en culturele veranderingen in China. Vier zusters van Hofei is het verhaal van hofmakerij en romantische teleurstellingen, van welvaart en vervolging, van traditie en revolutie, en van het turbulente China van de 20ste eeuw. 'Chin moet geprezen worden voor het tot leven wekken van een geschiedenis die anders verloren zou zijn gegaan.' - New York Times Book Review 'Een verrukkelijk boek, erudite en verhelderend.' - The Washington Times 'De alom gerespecteerde historica van Yale University is tot een voortreffelijke combinatie gekomen van een academische benadering van het grote verhaal en van een gedetailleerde, fijnzinnige beschrijving van de vier levens.' - Publishers Weekly. Annping Chin is in 1950 in Taiwan geboren. Zij schreef Children of China ' Voices from recent years en, met haar echtgenoot Jonathan Spence, De eeuw van China. NBD|Biblion recensie: In dit verhaal van vier nog levende, tussen 1907-1914 in het oosten van China geboren zusters uit een welgestelde familie, worden eerst hun voorouders, ouders, kinderjuffen en school beschreven. Daarna worden de zussen in aparte hoofdstukken gekarakteriseerd door het in hun leven meest bepalende gegeven. De oudste werd actrice en trouwde met een acteur, de tweede werd een politiek bewuste huisvrouw, de derde had een moeilijk huwelijk met een bekende schrijver. De jongste, tot haar zestiende jaar opgevoed door een oudtante en graag alleen, ontwikkelde zich tot wetenschapper van naam, trouwde met een Duitser en vertrok naar de VS. De auteur, historica aan Yale University (1950) komt uit Taiwan, woont in de VS, waar ze o.a., samen met haar echtgenoot Jonathan Spence, 'De eeuw van China'* publiceerde. Ze sprak met de vier zusters en vele familieleden, wat resulteerde in een heel boeiende, degelijke studie van het in de eerste helft van de 20e eeuw zo veranderende China, die bovendien een fijnzinnige beschrijving van zo verschillende zussen is. Goede vertaling. Met noten, bibliografie en register. Grijs omslag met vier zwartwitfoto's van de zusters. (Biblion recensie, Drs. Madelon de Swart). (ISBN/EAN: 9027444692) Booknr: 34742. € 10 CHRIS, TERESA. The Story of Santa Claus. London, Apple Press, 1992. Profusely illustrated in full colour. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 4to (oblong). 128 pp. ). An illustrated history of a favourite saint, including pictures of colletibles. ISBN 1850763992. (A fine copy). Booknr: 16774. € 15 CHRIS IN 'T VELT (1948-). Jong in de jaren ' 50 : tijdsbeeld van een generatie. Utrecht [etc.] : Kosmos-Z &K, 1994. Illustrated. Paperback. 8vo. 128 pp. Met lit. opg. (ISBN/EAN: 9021521849) Booknr: 25738. € 8 CHRIS VAN ESTERIK (1949-). Nederlands laatste bastion in de Oost : ekonomie en politiek in de Nieuw-Guinea-kwestie. Baarn : In den Toren, 1982. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 224 pp. Met lit. opg. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9060745493) Booknr: 28709. € 10 CHRISTIAAN JUSTUS ENSCHED (1911-2000). De burger en het recht : over macht , gezag en democratie. Amsterdam : Meulenhoff, Met reg. (Lichte beschadiging aan rug). Booknr: 21342. € 9 CHRISTIAAN NATHANAL FEHRMANN. Kampen , vroeger en nu. Bussum : Fibula van Dishoeck, 1972. (ISBN/EAN: 9022831124) Booknr: 20524. € 7 CHRISTIAAN NATHANAL FEHRMANN. Kampen, vroeger en nu. Bussum : Fibula van Dishoeck, 1972. (ISBN/EAN: 9022831124) Booknr: 21343. € 6 CHRISTOPHE DE VOOGD (1958-). HARM PIETER BOS (1960-). Geschiedenis van Nederland. Amsterdam : Arena, 1996. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 360 pp. Met lit. opg., reg. Vert. gebaseerd op:Histoire des Pays-Bas. - Paris : Hatier, 1992. - (Nations d'Europe). (Mooi exemplaar). Booknr: 27919. € 15 CHRISTOPHER NUGENT LAWRENCE BROOKE (1927-). W.L. WYNIA-GILS. De middeleeuwse samenleving. Bussum : De Haan, Lit. opg.: p. 133-134. - Met index. Vert. van:The structure of medieval society. - London : Thames & Hudson, 1966. (ISBN/EAN: 9022845168) Booknr: 20526. € 7 CHURCHILL, WINSTON, SIR. CANNADINE, DAVID. Blood, toil, tears, and sweat : Winston Churchill's famous speeches. London, England : Cassell, 1989., 1989. Illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. xi, 355 p., [16] p. of plates : ill. ; 24 cm. Includes index. (ISBN/EAN: 0304317829) Booknr: 25710. € 18 CHURCHILL, WINSTON S. (GRANDSON) (ED). Never give in! The Best of Winston Churchill's Speeches. London, Pimlico, 2004. Illustrated. Paperback. 8vo. XXXI, 524 pp. (index). )A good copy). Winston Churchill 'mobilized the English language and sent it into battle'. President John F. Kennedy conferring Honorary US Citizenship, April 1963Winston Churchill was the most eloquent and expressive statesman of his age. When Britain stood alone and all but defenceless, with his resolute and pugnacious tone and puckish sense of humour he inspired his fellow-countrymen to resist, to fight and to conquer. While the definitive collection of Churchill's speeches fills eight volumes, here, his grandson, Winston S. Churchill, has put together a personal selection of his favourite speeches in a single volume. He has chosen from his grandfather's entire output covering the whole of Churchill's life, from his maiden speech to his last days. It includes Churchill's best-known speeches as well as some that have never been published in popular form. (ISBN/EAN: 1844134121) Booknr: 31437. € 13 CICERO. XII. Pro Sestio and In Vatinium. London, Harvard Univerisity Press, 1984. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. XXIV, 373 pp. (Loeb Classical Library). Bilingual. (A fine copy). Booknr: 14929. € 14 CLAUDIA KOONZ (1940-). JOKE TRAATS. Moeders in het vaderland : de vrouw en het gezin in Nazi-Duitsland. Amsterdam : Meulenhoff, 1989. Paperback. 8vo. 648 pp. Met lit. opg., reg. Vert. van: Mothers in the fatherland : women, the family and Nazi politics. - New York : St. Martin's Press, 1987. (ISBN/EAN: 9029095806) Booknr: 25740. € 12 CLAYTON, PETER. De schatkamer van het Oude Rome. Harmelen, Ars Scribendi, 1994. Overvloedig gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 192 pp. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9074777023) Booknr: 39097. € 12 CLEVIS, HEMMY & JAAP KOTTMAN. Weggegooid en teruggevonden. Aardewerk en glas uit Deventer vondstcomplexen 1375 - 1750. Deventer, Stichting Archeologie IJssel / Vechtstreek, 1989. Rijk gellustreerd, deels in kleur. Karton. 4to. 142 pp Mooi ex. Booknr: 11891. € 15 COENRAAD ARNOLD TAMSE (1937-). REMIGIUS AUGUSTINUS MICHAEL AERTS (1957-) ; HENDRIK TE VELDE (1959-). Het huis van Oranje en andere politieke mythen. Amsterdam : Bakker, 2002. Paperback. 8vo. 490 pp. (Mooi exemplaar). Omslagtitel: Het huis van Oranje & andere politieke mythen. Met bibliogr., lit. opg., reg. De monarchie, de positie van kleinere landen in deze tijd van Europese integratie, de mensenrechten en internationale politieke regelingen: het zijn onderwerpen waarmee wij als burgers dagelijks te maken hebben. Toch zijn er in Nederland maar wingig auteurs meteen grote deskundigheid op deze gebieden. (ISBN/EAN: 9035124014) Booknr: 27590. € 12 COHEN, ARTHUR A. Der natrliche und der bernatrliche Jude. Mnchen, Verlag Karl Freiburg, 1966. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 311 pp. Tear (2 cm) to dustjacket. Booknr: 3363. € 19 COLIN PLATT (1946-). H.J. BERGMANS. Panorama van de Middeleeuwen. Amerongen : Gaade, Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. Oorspr. titel:The atlas of medieval men. - London : Macmillan, 1979. Vert. van:The atlas of medieval man. - cop. 1979. (ISBN/EAN: 9060170180) Booknr: 23390. € 14 COMPTES-FAITS OU TARIF GNERAL DES MONNOIES,... Comptes-faits ou Tarif Gneral des Monnoies, Avec lequel on peut faire toutes fortes de Comptes des Monnoies, tant anciennes que nouvelles, & autres Comptes de Multiplication par entier, & fraction, quelques difficiles qu'ils foient, pourvu qu'on fach 'Addiiton. Nouvelle dtion. Amsterdam, Au dpens de la Compagnie, 1764. Calf. Spine gilt decorated. 8vo. Without pagination. A fine copy. Booknr: 8013. € 55 CONCTACTGROEP OPVOERING PRODUCTIVITEIT. Nederlandse lithografen in Amerika. z.p., De Arbeiderspers z.j. (1950), Gellustreer, met diverse bijlagen. Paperback. 8vo. 129 pp. Rapport studiegroep industrie. Onderzoek naar de interne bedijfsorganisatie, de technische werkwijzen, de arbeidsomstandigheden en de opleidingsmethoden van het lithografisch bedrijf in de Verenigde Staten. Booknr: 23506. € 15 COOK, R.M. Greek Painted Pottery. London, Methuan & Co Ltd, 1972. 56 pages with plates, 44 figures in the text. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. XXIII, 390 pp. Second edition. (Spine discoloured; otherwise a fine copy). Booknr: 9260. € 32 COOLHAAS, W.PH. Het Huis "De Dubbele Arend". Het huis Keizersgracht 141, thans 'Van Riebeeckhuis' genaamd, nu daar een halve eeuw is gearbeid voor de culturele en economische betrekkingen met Zuid-Afrika. Amsterdam, Vereeniging Zuid-Afrikaansche Stichting Moederland, 1973. Met talrijke historische afbeeldingen. Linnen. Gebonden. 8vo. 92 pp. Met register. Mooi exemplaar. Booknr: 34668. € 10 COPPENS, JAN. De bewogen camera. Protest en propaganda door middel van foto's. Amsterdam, Meulenhoff/Landshoff., 1982. Met 252 zwart-wit foto's. Paperback. 8vo. 398 pp. (Klein vlekje op voorzijde. Verder een goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9029081724) Booknr: 33425. € 9 CORDFUNKE, E.H.P. (RED.). Alkmaar van boerderij tot middeleeuwse stad. Alkmaar, Uitgeverij Ter Burg, 1972. Met 95 illustraties in de tekst (foto's, tekeningen, kaarten).Linnen. Met goudopdruk. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 180 pp. (met index). Goed exemplaar. Booknr: 12810. € 20 CORE, PHILIP. Camp. The lie that tells the truth. London, Plexus., 1984. Richly illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. Large-8vo. 212 pp. A who is who about "camp style": in behavior, clothing, artistic output or emotion. What do camp-figures of alle times - Wilde, Dali, etc. - have in common? (A fine copy). Booknr: 12496. € 18 CORNELIA MARTINA KRISTEL (1955-). Binnenskamers. Amsterdam : Bakker, 2002. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 431 pp. Uitg. van de Stichting Onderzoek Terugkeer en Opvang. Met lit. opg., reg. Ondertitel:Terugkeer en opvang na de Tweede Wereldoorlog: Besluitvorming. (Mooi exemplaar). Binnenskamers bevat analyses van het beleid inzake de terugkeer, opvang en verdere verzorging van de oorlogsslachtoffers uit Europa en Azi. De artikelen bestrijken een breed terrein. Enerzijds richt de aandacht zich op de bemoeienissen van de overheid, van de voorbereiding van de repatriring door de oorlogskabinetten in Londen, tot de strijd om het rechtsherstel in de jaren van wederopbouw, en de rol van de Hulpactie Rode Kruis en de kerken. NBD|Biblion recensie: Dit is een van de vier boeken(De meelstreep; Mensenheugenis; Polderschouw*) van de Stichting Onderzoek Terugkeer en Opvang die in 1998 door het kabinet werd opgericht om de terugkeer en opvang van verschillende groepen gedeporteerden na de Tweede Wereldoorlog in Nederland te onderzoeken. Joden, verzetsmensen, gerepatrieerden uit Indie, dwangarbeiders, Sinti en Roma ('zigeuners') en zeevarenden: tienduizenden gedeporteerden keerden weer naar het vaderland terug in 1945. Deze publicatie gaat, in verschillende artikelen van auteurs die aan de SOTO waren verbonden, specifiek in op het beleid ten aanzien van de opvang van al deze groepen gedeporteerden. De voorbereiding van de repatriering door de regering in Londen, het rechtsherstel na 1945, de rol van het Rode Kruis en de geschiedenis van de organisaties die de slachtoffers zelf na de oorlog oprichtten komen aan bod. (Biblion recensie, A.H.B. de Munnick) (ISBN/EAN: 9035123719) Booknr: 33301. € 15 CORNELIA MARTINA KRISTEL (1955-). Polderschouw. Amsterdam : Bakker, 2002. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 447 pp. Uitg. van de Stichting Onderzoek Terugkeer en Opvang. Met reg. Ondertitel:Terugkeer en opvang na de Tweede Wereldoorlog: Regionale verschillen. (Mooi exemplaar). Polderschouw belicht de praktijk van de terugkeer en opvang in de eerste naoorlogse jaren, in al zijn regionale verscheidenheid. In de houding van de plaatselijke autoriteiten en bevolking jegens de uit Duitsland en Nederlands-Indi terugkerende oorlogsslachtoffers deden zich grote verschillen voor, mede voortkomend uit de van streek wisselende omstandigheden. |Biblion recensie: Dit is een van de vier boeken( De meelstreep; Mensenheugenis; Binnenskamers*) van de Stichting Onderzoek Terugkeer en Opvang, die in 1998 door het kabinet werd opgericht om de terugkeer en opvang van verschillende groepen gedeporteerden na de Tweede Wereldoorlog in Nederland te onderzoeken. Joden, verzetsmensen, gerepatrieerden uit Indie, dwangarbeiders, Sinti en Roma ('zigeuners'), zeevarenden: tienduizenden keerden weer naar het vaderland terug in 1945. Zij moesten worden opgevangen, medisch verzorgd, geregistreerd, van kleding en huizen voorzien, zij moesten (weer) integreren in de samenleving. Deze publicatie gaat, in verschillende artikelen van auteurs die aan de SOTO waren verbonden, specifiek in op de regionale verschillen die er in zorg en opvang bestonden. Limburg, Zeeland, de Betuwe, Enschede, Groningen, Amsterdam, Utrecht en Rotterdam komen aan bod: elke streek en stad kampte met zijn eigen problemen door de oorlog, uitmondend in een verschillende houding ten aanzien van de terugkerenden. Met registers. (Biblion recensie, A.H.B. de Munnick) (ISBN/EAN: 9035123727) Booknr: 33312. € 10 CORNELIS FASSEUR (1938-). Wilhelmina : de jonge koningin. [Amsterdam] : Balans, 1998. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. Met leeslint. 8vo. 647 pp. Met lit. opg., reg. (Mooi exemplaar). Honderd jaar geleden lag Nederland aan de voeten van de jonge koningin Wilhelmina. Queen Pretty Face noemden Amerikaanse kranten haar. Zij was de enig overgebleven vertegenwoordiger van het huis van Oranje en pas achttien jaar toen zij in 1898 de troon besteeg. Zij zou een halve eeuw koningin blijven. De jonge koningin is het eerste deel van een tweedelige biografie over Wilhelmina. Het beschrijft de jeugd en de opvoeding van de jonge prinses, haar bewogen huwelijk met de Duitse hertog Hendrik en haar persoonlijke invloed op het regeringsbeleid tot het einde van de Eerste Wereldoorlog. Met haar ministers kwam zij herhaaldelijk in conflict. Over deze hele periode viel de schaduw van de aartsrepublikein Troelstra, die in 1918 een mislukte greep naar de macht deed. Veel nieuwe historische gegevens worden voor het eerst in deze biografie onthuld. Zo kon de auteur - na verkregen machtiging van koningin Beatrix - zonder enig voorbehoud gebruik maken van het persoonlijk archief van Wilhelmina en Hendrik. Het resultaat is een origineel, intiem, sprankelend en meeslepend geschreven portret van Wilhelmina en haar tijd. Nooit eerder verscheen een zo indringende levensgeschiedenis van een Nederlandse vorstin. (ISBN/EAN: 9050185045) Booknr: 28600. € 24 CORNELIS FASSEUR (1938-). Wilhelmina : krijgshaftig in een vormeloze jas. [Amsterdam] : Balans, 2001. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 644 pp. Met lit. opg., reg. Vervolg op:Wilhelmina : de jonge koningin. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9050184529) Booknr: 29328. € 14 CORNELIS WAGENAAR (1960-). Welvaartsstad in wording : de wederopbouw van Rotterdam , 1940-1952. Rotterdam : NAi Uitgevers, 1993. Tevens Proefschrift Groningen, 1993 Met lit. opg. en index - Met samenvatting in het Engels. Universiteiten, stedebouwkundigen, architecten. Booknr: 21350. € 20 CORNELIS WERNARD VAN VOORST VAN BEEST (1914-2005). De Bourgondirs en de Lage Landen. Haarlem : Fibula-Van Dishoeck, 1977. (ISBN/EAN: 9022832406) Booknr: 20532. € 7 CORNELIUS RYAN (1920-1974). TON STAM. Een brug te ver : operatie " Market-Garden ", september 1944. Weesp : De Gooise Uitgeverij, 1984. 1e dr. Nederlandse uitg.: Bussum : Van Holkema & Warendorf, 1974 Met lit. opg Vert. van:A bridge too far. - New York : Simon and Schuster, 1974. (Met lichte rugvouw en vlekje aan buitenzijde) Booknr: 21353. € 7 COUVE. D.H. De Dam. De geschiedenis van een plein. Utrecht, Uitgeversmaatschappij NV, 1968. Gellustreerd. Kartonnen borden. Met stofomslag. Gebonden. 8vo 83 pp. Plastic boekomslag licht beschadigd. Verder in prima conditie. Booknr: 35931. € 8 COUZY. H.A. Mijn jaren als bevelhebber. Amsterdam/ Antwerpen, L.J. Veen, 1996. Paperback. 8vo. 184 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9025408397) Booknr: 17656. € 9 CRAMER, N., STAL, C.J.J., E.A. (RED.). Het Kabinet der Koningin. Geschiedenis van het instituut en het huis aan de Korte Vijverberg. 's-Gravenhage, 1993. Met talrijke afbeeldingen. Paperback. 4to. 224 pp. (VOM-reeks 1991 nummer 3). Patricirshuis in het regeringscentrum. Architectonisch juweel. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9073166063) Booknr: 37492. € 12 CRICK. JEF. Jan-Frans Willems. Vader der Vlaamse Beweging (1846-1946). Zijn volledige levensbeeld. Antwerpen, Boekuil en Karveel-Uitgaven. z.j. (1946), Gellustreerd. Paperback. 8vo. 172 pp. (Goed exemplaar). Booknr: 40063. € 9 (CULEMBORG - ONDERWIJS). 1863 - 1988. Honderd-vijfentwintig jaar Christelijk onderwijs in Culemborg. 1988. Gellustreerd. Papier. 8vo. 164 pp. Koninin Wilhelmina College, Culemborg. Booknr: 30275. € 12 CUNCLIFFE, BARRY. Rome en haar rijk. Amsterdam Hasselt, Kosmos - Heideland-Orbis, 1979. Met talrijke illustraties. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 318 pp. Overzicht van het Romeinse Rijk aan de hand van thema's als: de sporen van de Romeinse beschaving, de wortels van de Romeinse cultuur, de wortels van de Romeinse stad, een wegenkaart van het Rijk, de barbaarse dreiging, e.d. (Goed ex.). (ISBN/EAN: 9021507587) Booknr: 16800. € 16 CURTI, ORAZIO. Het scheepsmodel. Romp, constructie en bouw. Bussum, Unieboek - De Boer Maritiem, 1975. Met talrijke afbeeldingen en werktekeningen. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 214 pp. Handleiding voor de modelbouwer. (Zonder stofomslag. Boek in goed conditie). Booknr: 16885. € 20 D. HILLENIUS (1928-). Het Huis der Gemeenten : Koninklijke Manege , Willemskerk , Willemshof. ['s-Gravenhage] : Vereniging van Nederlandse Gemeenten, 1992. 1e dr.: 1975. Met lit. opg. (ISBN/EAN: 9032224131) Booknr: 21354. € 9 D'HAEN, THEO (RED.). Europa buitengaats. Koloniale en postkoloniale literaturen in Europese talen Amsterdam, Uitgeverij Bert Bakker, 2002. In 2 banden. Paperback. 8vo. 451, 513 pp. In bijbehorende gedecoreerde cassette. (De set verkeert in nieuwstaat). Europa buitengaats is de eerste studie die een overkoepelend overzicht biedt van literaire tradities, van de Indische archipel tot de Caraben, van Zuid-Afrika tot 'the Old South'. Niet alleen komen de belangrijkste werken uitgebreid aan bod, ook wordt ingegaan op verbindende thema's als de spanning tussen kolonisator en autochtone bevolking, de fascinatie voor het onbekende en de zoektocht naar een eigen identiteit. Het resultaat is een kleurrijk en verrassend boek, waaraan de liefhebber van verre paradijzen en exotische literatuur veel genoegen zal beleven. Met noten, bibliografie en register. Booknr: 36051. € 30 DAALDER, HANS. Willem Drees 1886-1988. De Indonesische kwestie. Vier jaar nachtmerrie. Amsterdam, Uitgeverij Balans, 2004. Met foto's. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 548 pp. (Naam op schutblad. Mooi exemplaar!). 'Vier jaar nachtmerrie' heeft Drees de jaren genoemd waarin hij als minister en minister-president tussen 1945 en 1950 betrokken was bij de besluitvorming over de toekomst van Indonesi. In dit deel van zijn Drees-biografie beschrijft Hans Daalder Drees' opvattingen over de Indonesische onafhankelijkheid in bezettingstijd, zijn ambivalente gedachten over de Republiek, de grootste uitzending van Nederlandse militairen overzee ooit, de twee politionele acties, de toenemende internationale druk en uiteindelijk de soevereiniteitsoverdracht. Het boek beschrijft de constante strijd op het hoogste niveau tussen en binnen partijen, in het kabinet en het parlement, tussen Den Haag en Batavia, tussen politieke leiders en militaire bevelhebbers, de incidentele rol daarbij van koningin Wilhelmina en koningin Juliana. Het werpt een scherp licht op de tegenstellingen in de ministerraad die telkens weer tot ernstige politieke crises leidden, met als hoofdrolspelers, naast Drees, de laatste landvoogd Van Mook en belangrijke politici zoals Schermerhorn en Lieftinck, Beel en Romme, Stikker, Sassen en vele anderen. NBD|Biblion recensie Dit boek vormt het tweede deel in de driedelige politieke biografie van W. Drees door de politicoloog-historicus (emeritus-hoogleraar Leiden). Het eerste deel* is verschenen, het derde deel volgt. Het boek geeft een zeer gedetailleerde beschrijving en analyse van de betrokkenheid van Drees bij de Indonesische onafhankelijkheid (oorlog, diplomatieke onderhandelingen, internationale druk, interne politieke tegenstellingen etc.), vanuit het 'Haagse' standpunt van Drees als Nederlands politicus. Gedurende vier jaar (1945-1949) domineerde deze kwestie het politieke bestaan van Drees ('vier jaar nachtmerrie'). Uitgangspunt is de complexiteit van de besluitvorming, de scherpe dramatiek en de veelheid van spelers in dit drama. Uitermate grondige, minutieuze studie, die voor een goed begrip van Drees als politicus en van de Indonesische onafhankelijkheid onmisbaar is. Door zijn omvang en gedetailleerdheid voor een geinteresseerd en geschoold lezerspubliek goed toegankelijk. Leest niet altijd gemakkelijk. Met een aantal illustraties in zwart-wit, notenapparaat, overzicht van bronnen en gebruikte literatuur en een personenregister. Een belangrijk boek. (Biblion recensie, Dr. B.J.S. Hoetjes). (ISBN/EAN: 9050186394) Booknr: 12372. € 20 DAALDER, HANS. Drees en Soestdijk. De zaak-Hofmans en andere crises 1948-1958 z.p., Uitgeverij Balans, 2006. Met fotokatern. Paperback. 8vo. 282 pp. (Nieuwstaat). In 1973 legde Willem Drees aan politicoloog Hans Daalder een dik dossier voor met het opschrift 'zaak mej. Hofmans'. Hij overwoog dit materiaal te vernietigen, maar op dringend advies van zijn biograaf zag hij daarvan af. Het dossier bleef gesloten tot de verschijning van dit boek. Vanaf eind jaren veertig leidde de invloed van de gebedsgenezeres Greet Hofmans binnen de hofhouding en het koninklijk gezin tot grote conflicten. Tussen koningin Juliana en het kabinet ontstonden tegenstellingen over de gratiring van oorlogsmisdadigers, koninklijke redevoeringen in de Verenigde Staten en het voorzitterschap van prins Bernhard van de Bilderbergconferenties. Aan de vooravond van de verkiezingen van 1956 publiceerde het Duitse blad Der Spiegel een door prins Bernhard genspireerd artikel waarin gesproken werd van Hofmans als een Raspoetin aan het hof. In Drees en Soestdijk verhaalt Hans Daalder aan de hand van het dossier van Drees en tal van andere tot nog toe onbekende documenten hoe - te midden van tegenstellingen in de ministerraad, een moeizame kabinetsformatie, buitenlandse en nadien ook binnenlandse perscampagnes - mede door Drees' optreden een zware crisis in de monarchie werd voorkomen. (ISBN/EAN: 9050187390) Booknr: 31518. € 12 DAALDER, HANS. Drees en Soestdijk. De zaak-Hofmans en andere crises 1948-1958 z.p., Uitgeverij Balans, 2006. Met fotokatern. Paperback. 8vo. 282 pp. (Naam op schutblad. Mooi exemplaar). In 1973 legde Willem Drees aan politicoloog Hans Daalder een dik dossier voor met het opschrift 'zaak mej. Hofmans'. Hij overwoog dit materiaal te vernietigen, maar op dringend advies van zijn biograaf zag hij daarvan af. Het dossier bleef gesloten tot de verschijning van dit boek. Vanaf eind jaren veertig leidde de invloed van de gebedsgenezeres Greet Hofmans binnen de hofhouding en het koninklijk gezin tot grote conflicten. Tussen koningin Juliana en het kabinet ontstonden tegenstellingen over de gratiring van oorlogsmisdadigers, koninklijke redevoeringen in de Verenigde Staten en het voorzitterschap van prins Bernhard van de Bilderbergconferenties. Aan de vooravond van de verkiezingen van 1956 publiceerde het Duitse blad Der Spiegel een door prins Bernhard genspireerd artikel waarin gesproken werd van Hofmans als een Raspoetin aan het hof. In Drees en Soestdijk verhaalt Hans Daalder aan de hand van het dossier van Drees en tal van andere tot nog toe onbekende documenten hoe - te midden van tegenstellingen in de ministerraad, een moeizame kabinetsformatie, buitenlandse en nadien ook binnenlandse perscampagnes - mede door Drees' optreden een zware crisis in de monarchie werd voorkomen. (ISBN/EAN: 9050187390) Booknr: 39775. € 10 DAHL, ROBERT A. Democraty and its critics. New Haven and London, Yale University Press, Paperback. 8vo. VIII, 397 pp. "A work of extraordinary intelligence and (...) wisdom" (New York Times). (Good copy). (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen. Met zijn handtekening / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands. With his signature). (ISBN/EAN: 0300049382) Booknr: 38672. € 30 DAM, AREND VAN. Heen en weer heen. Over pontjes, voetveren, veerlieden en veerhuizen. Baarn, Hollandia, 1992. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 151 pp. (ISBN/EAN: 9789064101786) Booknr: 35216. € 8 DANKERS, JOOST & JOS VAN DER LINDEN. Van regenten en patinten. De geschiedenis van de Willem Arntsz Stichting: Huis en Hoeve, Van der Hoeven Kliniek en Dennendal. Amsterdam/Meppel, Boom, 1996. Gellustreerd. Linnen. Met stofomsla.g Gebonden. 8vo. 408 pp. Ingeleid door Paul Schnabel. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9053522743) Booknr: 19875. € 20 DANKERS, JOOST, LINDEN, JOS VAN DER & JOZEF VOS. Spaarbanken in Nederland. Ideen en organisaties, 1817 - 1990. Amsterdam, Boom, 2001. Rijk gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. Met leeslint. 460 pp. In bijbehorende cassette. (Bijzonder mooi exemplaar). Nederland staat bekend als een spaarzame natie. De spaarbankbeweging die aan het begin van de negentiende eeuw opkwam, leverde aan dit beeld een onmiskenbare bijdrage. Dit rijk gellustreerde standaardwerk vertelt de geschiedenis van deze spaarbanken. De spaarbanken, waarvan het merendeel werd opgericht door de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, waren zonder twijfel de meest actieve propagandisten van de spaarzaamheid. Hun voornaamste doel was het voorkomen van armoede. Maar gedurende de twintigste eeuw kwam het sparen als maatschappelijke doelstelling steeds meer ter discussie te staan. Groeiende welvaart en de opkomst van de consumptiemaatschappij brachten verandering in de houding ten opzichte van het sparen. Spaarbanken werden genoodzaakt zich aan deze veranderde maatschappelijke omstandigheden aan te passen. Aan het einde van de twintigste eeuw zijn de bijna 300 spaarbanken die er aan het begin van die eeuw nog waren, opgegaan in een tweetal financile concerns met een bredere functie. Welke ideen lagen aan de opkomst van spaarbanken ten grondslag? Hoe reageerden zij op de veranderende maatschappelijke context waarin zij opereerden en vooral de toenemende concurrentie van andere banken? Hebben de spaarbanken hun doel bereikt? In heldere bewoordingen, uitgebreid en goed gedocumenteerd, beschrijven de auteurs de geschiedenis van de spaarbanken. Daarnaast zijn voor deze uitgave illustraties verzameld die de geschiedenis op prachtige wijze in beeld brengen. NBD|Biblion recensie: De Nederlandse spaarbanken zijn bijna allemaal verdwenen, opgegaan in groter verbanden met een algemene doelstelling. Dit specifieke bedrijf kwam tot ontwikkeling in de negentiende eeuw en had een expliciet en ideeel doel, namelijk het verspreiden van burgerlijke deugden als spaarzaamheid, oppassendheid en zorg voor de oude dag. Zo schiep de spaarbankbeweging een eigen marktsegment onder particuliere spaarders, die bij de grote banken niet terecht konden. Tijdens de jaren 1960 kwam hieraan echter een einde toen de algemene banken hun bedrijf verbreedden en de spaarbanken noodgedwongen dit voorbeeld volgden. Dit boek werd geschreven om de geschiedenis van deze verdwenen bedrijfstak te staven. De drie auteurs stelden zich daarbij tot taak om de ontwikkeling te plaatsen in het kader van veranderende opvattingen over sparen. Zo ontstaat een fraai beeld van de wisselwerking tussen bedrijfstak en maatschappij, prachtig ondersteund door een overvloed aan kleuren- en zwartwitillustraties. Het boek is naar behoren afgewerkt met noten, bronverwijzing en literatuuropgave, plus register. (Biblion recensie, Joost Jonker) (ISBN/EAN: 9053526439) Booknr: 32714. € 22 DAPPER, O. Historische Beschryving der Stadt Amsterdam waar in De voornaemste geschiedenissen (na een kort verhael van gansch Hollant en d'omliggende Dorpen, als Ambachts-heerlijkheden, onder deze Stadt gelegen) ten tijde der Herdoopers, enz. Amsterdam, Buijten & Schipperheijn / Repro Holland, 1975. Met paginagrote platen. Gedecoreerd kunstleer. Gebonden. 4to. (10), 552 pp. (excl. de registers). (Facsimile reprint van de editie, Amsterdam 1663). (Naam op schutblad. Exemplaar verkeert in nieuwstaat). Booknr: 38870. € 70 DARLET A. (TEXTE). La Guerre et la Commune 1870-1871. Paris, Michel Lvy Frres, diteurs, 1872. With 77 full-page illustrations (recto), of which 4 double-pages, by "the most important artists of France and abroad". Red cloth. Gilt decorated. Hardbound. Large-4to. 127 pp. Cloth chafed to margins. Binding solid. Hinges weak to a couple of places. Inside fine. Spine-ends worn. (Text in French). Booknr: 10924. € 120 DARMESTETER, A. De Floovante Vetustiore Gallico Poemate et De Merovingo Cyclo scripsit et adject nunc primum edita olavianam flovents sagae versionem et excerpta e parisiensi codice < il libro de fioravente>. Lutetiae Parisiorum, Apud Bibliopolam F. Vieweg, 1877. Wrappers. 8vo. 190 pp. (partly unopened) A fine copy. Booknr: 2187. € 35 DARNTON, ROBERT. De kus van Lamourette. Bespiegelingen over mentaliteitsgeschiedenis. Amsterdam, Uitgeverij Bert Bakker, Paperback. 8vo. 347 pp. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9035109384) Booknr: 39764. € 9 DASBERG, ELI. Rabbijn Simon Philip de Vries. Neede 1870, Bergen Belsen 1944. De geschiedenis van zijn leven. Lochem, De Tijdstroom, 1973. Met fotokatern. Paperback. 144 pp (Goed exemplaar). Booknr: 37449. € 12 DASSEN, PATRICK & PETRA GROEN (RED.). Van de barricaden naar de loopgraven. Oorlog en samenleving in Europa, 1789 - 1918. Amsterdam, Uitgeverij Bert Bakker, 2008. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 336 pp. (Als nieuw!). 'De hel kan niet zo verschrikkelijk zijn. De mensen zijn gek.' Dat schreef een Franse soldaat in zijn dagboek toen hij in 1916 de massaslachting bij Verdun meemaakte. Het zouden zijn laatste woorden zijn. Met de Eerste Wereldoorlog stortte het welvarende Europa zichzelf in de afgrond. De korte verrassingsoorlog waarop vrijwel iedereen rekende toen de strijd begon in augustus 1914, ontaardde in een gruwelijke uitputtingsslag. Toen in november 1918 de wapens eindelijk zwegen, waren er tientallen miljoenen doden en gewonden te betreuren. Het was niet minder dan een ramp voor de Europese beschaving. Hoe heeft dit kunnen gebeuren? Over die vraag gaat Van de barricaden naar de loopgraven. Aan de orde komen veranderingen in oorlogvoering en samenleving in achtereenvolgens de napoleontische oorlogen, de Krimoorlog en de Frans-Duitse oorlog, en de ontwikkelingen in de wapentechnologie, de medische wetenschap en de oorlogsverslaggeving in de negentiende eeuw. De rode draad die zichtbaar wordt, is dat de bevolking in deze periode in toenemende mate betrokken is geraakt bij de oorlogvoering, die een steeds industriler karakter kreeg. Zo werd de eerste totale oorlog van de twintigste eeuw mogelijk. De bundel besluit met een analyse van het effect van die oorlog op Duitsland, dat verdeelder dan ooit uit de oorlog tevoorschijn kwam. NBD|Biblion recensie: De Eerste Wereldoorlog ontaardde in een massavernietigingsslag die zijn oorsprong vond in de wetenschappelijke en technologische ontwikkelingen op militair terrein in de negentiende eeuw. Maar niet alleen massavernietiging, ook moderne massacommunicatie bracht de oorlog dichter bij de burgers in de oorlogvoerende landen. Deze bundel beschrijft vanuit diverse invalshoeken deze ontwikkeling op een heldere wijze. Hij is bedoeld als ondersteuning voor docenten bij het eindexamenonderwerp 'Ten oorlog! Europese oorlogen 1789-1919. Oorlog als maatschappelijk fenomeen'. Maar ook andere geinteresseerden zullen het boek zeker kunnen waarderen. Hoe vreemd het ook mag klinken, oorlog was niet langer meer een ambachtelijk bedrijf, maar in toenemende mate een industriele aangelegenheid met alle gevolgen van dien voor wat betreft het aantal slachtoffers. De nationaalsocialistische en communistische dictaturen hebben ons de perverse uitwassen daarvan getoond. Met een aantal afbeeldingen in zwart-wit, eindnoten, een literatuuropgave per hoofdstuk, personalia van de auteurs en een register. (NBD|Biblion recensie, A.C. Ganzeboom). (ISBN/EAN: 9789035132870) Booknr: 33626. € 18 DAVID M. NICHOLAS (1939-). ROBERT JOHANNES DEMARE. Stad en platteland in de middeleeuwen. Bussum : Fibula-Van Dishoeck, 1971. Met bibliogr. en index. (ISBN/EAN: 9022830489) Booknr: 20534. € 7 DAVID M. NICHOLAS (1939-). ROBERT JOHANNES DEMARE. Stad en platteland in de middeleeuwen. Bussum : Fibula-Van Dishoeck, 1971. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 120 pp. Met bibliogr. en index. (Goed ex.). (ISBN/EAN: 9022830489) Booknr: 30786. € 9 DAVID PHILLIP HOROVITZ (1962-) ; SOPHIE BRINKMAN. Soldaat van de vrede : Jitschak Rabin : de biografie. Amsterdam : Vassallucci Leuven : Van Halewyck, 1996. Gellustreerd. Paperback. 335 pp. Vert. van:Unfinished mission : the life and legacy of Yitzhak Rabin. - Jerusalem : The Jerusalem Report, cop. 1996. (Naam op schublad). (ISBN/EAN: 9050000290) Booknr: 23181. € 9 DAVIDAR, DAVID. Het huis van de blauwe mango's. Amsterdam, Bert Bakker, 2003. Paperback. 8vo. 479 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9035124243) Booknr: 17358. € 10 DE TELEGRAAF (RED.). Het jaar 1998. 's-Gravenhage, BZZTH, 1999. Gellustreerd. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. 191 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 905501589X) Booknr: 17557. € 12 DECAVELE, J. Eenheid en Scheiding in de Nederlanden 1555-1585. Gent, Dienst voor Culturele zaken, 1976. Paperback. 8vo (vierkant). 273 pp. Tentoonstelling n.a.v. de herdenking van de Pacificatie van Gent, 1976. Hier werd in 1576 in de strijd tegen Filips II, de opvolger van Karel V, een Pacificatie gesloten. De catalogus geeft een bijzonder homogeen beeld van de troebele helft van de zestiende eeuw in de toenmalige Nederlandse gewesten. (Goed exemplaar). Booknr: 37487. € 12 DELFORTERIE, C.W. Overzicht van de verzamelingen berustende bij het Centraal Bureau voor Genealogie en Het Iconografisch Bureau. 's-Gravenhage, Centraal Bureau voor Genealogie, 1986. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 68 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9070324326) Booknr: 33497. € 8 DELFT, MARIEK VAN & CLEMENS DE wOLF (RED.0. Bibliopolis. Geschiedenis van het gedrukte boek. Zwolle - Den Haag, Waanders Uitgevers - Koninklijke Bibliotheek, 2003. Met talrijke afbeeldingen in kleur en zwart-wit. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 317 pp (Mooi exemplaar!). Bibliopolis geeft een overzicht van de geschiedenis van het gedrukte boek in Nederland. Allerlei onderwerpen komen aan bod, zoals drukpersen, boekbinders, schoolboeken, boekverbrandingen, boekwinkels, colportage, illustraties, concernvorming, lezers en kranten. De tekst en de illustraties zijn afkomstig uit het elektronische systeem BIBLIOPOLIS, de nationale geschiedenis van het gedrukte boek, dat door de Koninklijke Bibliotheek op het internet wordt aangeboden (www.kb.nl/bibliopolis ) Bibliopolis biedt een volledige geschiedenis van het Nederlandse boek van 1450 tot 2000, in een overzichtelijke vorm en rijk gellustreerd, bestemd voor iedereen met historische, cultuurhistorische en literatuurhistorische belangstelling, kortom voor iedereen die van boeken houdt. (ISBN/EAN: 9040087806) Booknr: 40546. € 28 DELFTSCH STUDENTEN CORPS. Impulsboek. Waarin opgenomen: De geschiedenis van het Delftsch studenten corps. De geschiedenis van de Delftsch Studenten Societeit Phoenix. De Lustra van het Deltsch Studenten Corps. Het 28e Lustrum van het Delftsch Studenten Corps 'Impuls'. Delft, 1988. Rijk gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 191 pp. Uitgebracht ter gelegenheid van het 28e Lustrum van het Delftsch Studenten Corps. Booknr: 24927. € 15 DELIVORRIAS, ANGELOS (ED.). Greece and the Sea. Amsterdam, De Nieuwe Kerk, 1987. With hundreds of illustrations in colour and black-and-white. Paperback. 4to. 397 pp. (A very good copy. Spine a bit discoloured). Exhibition in honour of Amsterdam Cultural Capital of Europe 1987. Booknr: 41569. € 30 DELLEMAN, TH.A. Een rondleiding door de Grote- of St. Bavo-Kerk te Haarlem. Aalten, Uitgeversmaatschappij Interland, 1974. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 157 pp. Foto's van E.A. van Voorden. (ISBN/EAN: 9070049104) Booknr: 35935. € 7 DEMAKOPOULOU, KATIE, A.O. (ED.). Gods and heroes of the European bronze age. London, Thames and Hudson, 1998. With 560 illustraitons, 260 in colour. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 4to. XI, 300 pp. A fine copy. Booknr: 14388. € 35 DEMETRIUS CHARLES DE KAVANAGH BOULGER (1853-1928). The life of Sir Stamford Raffles. Amsterdam [etc.] : The Pepin Press, 1999. Illustrated. Cloth. with dustjacket. Hardbound. 8vo. 403 pp. Oorspr. uitg.: London : Marshall & Son, 1897. (A very good copy). (ISBN/EAN: 9054960299) Booknr: 27886. € 30 DENAYER, RAYMOND & GUY VANDE PUTTE (RED.). Album Lipsiuanum. De Beierij van IJse, 1980. Gellustreerd. Karton. 8vo. 328 pp. Over twee eminente Overijsenaars, Justus Lipsius (1547-1606) en J.J.C.A. Crabeels (1743-1812). Met een accent op het geboortehuis van Lipsius en aanverwante notabelenfamilies. (Enkele pagina's met bescheiden onderstrepingen met pen). Booknr: 9539. € 18 DENDERMONDE, MAX & W.J. VAN DE WOESTIJNE. De geur van de tijd. Vijfenzeventig jaar drogistenleven. 1900- 1975. Nijmegen, Thieme, 1975. Gellustreerd. Goud gedecoreerd linnen. Gebonden. Groot-8vo. 135 pp. Goed ex. Booknr: 27237. € 10 (DENIS PATRICK). 1939-. The classical economists. Oxford : Clarendon Press, 1975., 1975. Illustrated. Paperback. 8vo. pp. xiii, 306 p. : graphs ; 24 cm. Includes bibliographies and index. (Very good copy). (ISBN/EAN: 0198770154) Booknr: 27861. € 20 DEPREZ, ADA. De jonge Snellaert (1809-1838). Gent, Seminarie voor Nederlandse literatuurstudie, 1970. Papier (Omslag aan de rand licht verkleurd; klein scheurtje bij de rug). 8vo. 154 pp. (Overdruk uit de Verslagen en Mededelingen van de Koninklijke Vlaamse Academie voor Taal- en Letterkunde, 1970, p 1-155). Snellaert maakte deel uit van de Vlaamse Beweging. (Buitenzijde wat ontkleurd op plaatsen). Booknr: 866. € 12 DEREK LEE PHILLIPS (1934-). NELLEKE VAN MAAREN. De naakte Nederlander : kritische overpeinzingen. Amsterdam : Bert Bakker, 1985. Met lit. opg. 1e dr.: 1985. (ISBN/EAN: 9035102169) Booknr: 21364. € 6 DEURSEN, A. TH. VAN Honni soit qui mal y pense? De Republiek tussen de mogendheden (1610-1612). Amsterdam, etc., Noord-Hollandsche Uitgevers Maatschappij, 1965. Paperback. 8vo. 120 pp. (Mededelingen der Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen, afd. Letterkunde, Nieuwe reeks, deel 28 - No. 1). (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen. Met zijn handtekening / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands). Goed exemplaar. Booknr: 39009. € 10 DEURSEN, A.TH. VAN. Het kopergeld van de Gouden Eeuw. 4 delen. Assen - Amsterdam, Van Gorcum, 1978. Compleet in 4 banden. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 158, 140, 138, 148 pp. Index. (Nette set). (ISBN/EAN: 9023215524) Booknr: 37415. € 18 DEURSEN, A.TH. VAN. Het kopergeld van de Gouden Eeuw. Deel 3 Assen - Amsterdam, Van Gorcum, 1978. Deel 3 van de reeks van 4. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 138 pp. Index. Mooi exemplaar (ISBN/EAN: 9023216792) Booknr: 37416. € 5 DHONDT, R.C.F. & G HOCHEPIED. Belgi. 1830 - 1980. Lier, J. van In, 1980. Gellustreerd. Kartonnen borden. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 170 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9030608390) Booknr: 16940. € 14 DICK EDWARD HERMAN DE BOER (1947-). Nederland rond 1900. Bussum : Fibula-Van Dishoeck, 1972. Lit. opg. en index. (ISBN/EAN: 9022830136) Booknr: 20538. € 7 DICK EDWARD HERMAN DE BOER (1947-). Nederland rond 1900 : contouren van een cultuur : kunst , literatuur , muziek , film. Haarlem : De Haan, Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 1e dr. is van 1972. - (Fibula-reeks). Lit. opg.: p. 158-160. Collectie Musica Neerlandica. (ISBN/EAN: 9022840867) Booknr: 23391. € 14 DICK EDWARD HERMAN DE BOER (1947-) ; JANNIS WILLEM MARSILJE (1936-) ; HUBERTUS PETRUS HENRICUS JANSEN (1928-1985). De Nederlanden in de late Middeleeuwen. Utrecht [etc.] : Het Spectrum, 1987. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 446 pp. In memoriam-bundel ter nagedachtenis aan H.P.H. Jansen. Met bibliogr., lit. opg. en reg. (ISBN/EAN: 9027417482) Booknr: 32284. € 12 DICK HOUWAART (1927-). Weinreb : een witboek. Amsterdam : Meulenhoff, 1975. Paperback. 8vo. 164 pp. (ISBN/EAN: 9029001801) Booknr: 26651. € 10 DICK VERKIJK (1929-). Die slappe Nederlanders, of Viel het toch wel mee in 1940-1945 ?. Soesterberg : Aspekt, 2001. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 144 pp. Met lit. opg., reg. (ISBN/EAN: 9059110307) Booknr: 29330. € 9 DICK WALDA (1940-). WILL BOEZEMAN (-2000). Gevangen in het ijs : de overwintering van Willem Barents op Nova Zembla. Houten : Fibula, 1996. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 143 pp. Met lit. opg. (ISBN/EAN: 9026961499) Booknr: 23683. € 8 DIEPEN, REMCO VAN. Van Volkenbond en vrede. Nederland en het streven naa een nieuwke wereldorde 1916-1946. Amsterdam, Bert Bakker, 1999. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 396 pp. (Mooi exemplaar). Nadat een einde was gekomen aan de gruwelijke geweldsexplosie van de Eerste Wereldoorlog werd in 1919 de Volkenbond opgericht, de voorloper van de Verenigde Naties. Het belangrijkste doel was het scheppen van een vreedzame nieuwe wereldorde, waarin niet langer brute machtspolitiek en nationaal eigenbelang, maar internationale samenwerking, ontwapening en collectieve veiligheid de boven zouden voeren. In Voor Volkenbond en vrede laat historicus Remco van Diepen zien dat het tegendeel waar is: Nederlands peelde juist een actieve rol in het creren van de nieuwe wereldorde. NBD|Biblion recensie: In dit proefschrift onderzoekt de historicus Remco van Diepen de rol die Nederland speelde in de Volkenbond (1919-1946). Deze vredesorganisatie was na de Eerste Wereldoorlog opgericht om een internationale rechtsorde te creren, ter voorkoming van een nieuwe (wereld)oorlog, maar toonde duidelijk zwakke plekken. Nederland was vanaf het begin lid. Van Diepen karakteriseert het Nederlandse optreden als pragmatisch en nuchter. Nederlandse ministers van Buitenlandse Zaken waren niet idealistisch, eerder conservatief. Niettemin speelde ons land in twee kwesties een opvallende rol: het leverde mankracht aan de troepen en de waarnemers die de verkiezingen in het Saargebied begeleidden (jan. 1935); en het nam scherp stelling tegen de oorlog van Itali tegen Ethiopi. Van Diepen besteedt veel aandacht aan debatten in parlement en pers over de internationale politiek. De auteur heeft een heldere betoogtrant. Elk hoofdstuk wordt afgesloten met een slotbeschouwing, en het geheel met een duidelijke conclusie, waarbij hij visies van andere auteurs (Kersten, Van Roon) nuanceert. Het boek biedt welkome informatie voor ieder die genteresseerd is in internationale rechtsorde of in de gespannen periode van het Interbellum. (Biblion recensie, Dr. J.L.G. v. Oudheusden). (ISBN/EAN: 9035121287) Booknr: 35653. € 12 DIJK, D.J.H. VAN & C.G. VAN DER STAAIJ (RED.). Vonken van heilig vuur. Groen van Prinsterer tweehonderd jaar. Heerenveen, Uitgeverij Groen, 2001. Paperback. 8vo. 129 pp. Groen van Prinsterer, staatsman, historicus, politicus en bovenal evangeliebelijder. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9058292096) Booknr: 16373. € 10 DIJK, P.J.J. VAN (RED). Kustverdediging. Vestingbouwkundige bijdragen. Zutphen, Wa;burg Pers, 1992. Met talrijke illustraties. Paperback. 8vo. 123 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 906011793x) Booknr: 30508. € 12 DIJN, ROSINE DE. Liefde, leed en passie. De vrouwen van Rubens. Leuven, Uitgeverij Van Halewyck, 2092. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. Met leeslint. 8vo. 270 pp. (Met register). Geschiedkundige verhandeling over de vrouwen in het leven van de schilder Rubens, en hun invloed op zijn werk. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9056173820) Booknr: 19814. € 16 DIPPENAAR, MARIUS DE WITT. Die Geskiedenis van die Suid-Afrikaanse Polisie 1913 - 1988. The History of the South African Police 1913 - 1988. Silverton, Promedia Publikasies, 1988. Profusely illustrated. Artificial leather. Gilt lettered. Hardbound. 4to. XXVIII, 882 pp. S.A. Polisie Gedenkalbum. S.A. Police Commemorative Album. (The front cover has a repair to the artificial leather, with some cellotape traces, near the outer hinges. Else the book is in good condition!). Rare. (ISBN/EAN: 0620127589) Booknr: 35524. € 200 DIRK AREND BERENTS (1947-). Kerken en karossen : Fransen in Utrecht , 800-1900. Utrecht : Het Spectrum, 1994. Paperback. 8vo. 95 pp. Uitg. t.g.v. het 100-jarig bestaan van de Alliance Franaise Utrecht Omslagtitel: Kerken & karossen Met lit. opg. (ISBN/EAN: 9027443378) Booknr: 22866. € 7 DIRK DAMSMA (1949-). Het Hollandse huisgezin ( 1560-heden ). Utrecht [etc.] : Kosmos-Z&K, 1993. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 160 pp. (Mooi exemplaar). Kosmos historisch. Met lit. opg., reg. (Mooi exemplaar). "Kinderen zijn hinderen" schreef vader Cats in de zeventiende eeuw, terwijl hij tegelijkertijd zijn lezers tal van aardige adviezen gaf voor - ook toen voorkomende - opvoedingsproblemen. Het tekent de dubbelzinnige manier waarop volwassenen met kinderen omgaan: aan de ene kant ervaren ze de druk van een grote verantwoordelijkheid, aan de andere kant houden ze van hun 'eigen vlees en bloed'. Met name het gezin was en is de plaats waar de omgang tussen volwassenen en kinderen gestalte krijgt. De wijze van grootbrengen is in de loop der geschiedenis nogal veranderd. In Het Hollandse huisgezin laat de auteur zien hoe die opvoedingsfunctie het karakter van het gezin heeft bepaald. Opvallend is hoe zich in Nederland al vroeg een modern gezinspatroon ontwikkelde. Dat uitte zich bijvoorbeeld in het kleiner worden van de gezinnen, zodat ouders meer zorg aan hun kinderen konden besteden. Kameraadschap, liefde en huiselijkheid golden al vroeg als grondslagen voor een gelukkig huwelijks- en gezinsleven. (ISBN/EAN: 9021520796) Booknr: 28331. € 7 DIRK HENDRIK SCHRAM (1952-) ; COR GELJON ; GRAHAM MICHAEL BIRTWISTLE (1942-). Overal sporen : de verwerking van de Tweede Wereldoorlog in literatuur en kunst. Amsterdam : VU Uitgeverij, 1990. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 367 pp. Met lit. opg. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9062568742) Booknr: 27841. € 15 DIRK PETER BLOK (1925-). De Franken in Nederland. Bussum : Fibula-Van Dishoeck, 1974. Illustrated. Cloth. Hardbound. 8vo. 144 pp. Bibl. p. 138-139. - Index. Eerder verschenen o.d.t.:De Franken. - 1968 (Fibulareeks ; dl. 22). (ISBN/EAN: 9022839974) Booknr: 25776. € 10 DIRKJE KUIK (1929-2008). Het kindercircus : een studie in zwart en mauve. Utrecht [etc.] : Veen, 1985. (ISBN/EAN: 9020426826) Booknr: 21251. € 12 DITZHUYZEN, REINA VAN. Het Huis van Oranje : prinsen, stadhouders, koningen en koninginnen. Haarlem : De Haan, [1979], Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 196 p. . 30 cm. Bibliography: p. 194-195. (Met gebruikssporen). (ISBN/EAN: 9022840506) Booknr: 23361. € 8 DIV. AUTEURS. Freud. De sfinx van Wenen. De archeologische collectie van Sigmund Freud. Amsterdam, Boom, 1993. Fraai en overvloedig gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden 4to. 205 pp. (Naam op schutblad. Mooi exemplaar). Expositie Rijksmuseum van Oudheden Leiden. (ISBN/EAN: 9053521488) Booknr: 38957. € 15 DIVERSE AUTEURS. Links richten. Volledige reprint 1932 - 1933. Amsterdam, Van Gennep, 1973. Met talrijke foto's. Paperback. 8vo. 304 pp. Nawoord Martin Mooij. Reprint van politiek-literair tijdschrift, met in de redaktie o.m. Maurits Dekker, Nico Rost, Jaf Last. Verder is het omgeven met veel waas. (Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9060121899) Booknr: 39961. € 7 (DIVERSE AUTEURS). Bouwen in Limburg. Woningbouw door de Vereniging Ons Limburg sinds haar oprichting. Heerlen, Vereniging Ons Limburg (1963), Met talrijke foto's. Gedecoreerd linnen. Gebonden.. 4tol. 77 pp. (Mooi exemplaar). Booknr: 40032. € 9 (DIVERSE AUTEURS). Wilhelmina tussen de dijken. Herdenking 100e kroningsjaar 1898 - 1998. Lienden, Stichting Tabula Batavorum Jaargang XVI, No 3, 1998. Met talrijke afbeeldingen. Paperback. 8vo (oblong). VIII, 71 pp. (Mooi exemplaar). Booknr: 40261. € 8 DIX, R.A.J. Een eeuw lang tussen de bloemen. J.F.Ch. Dix 1881-1981. Hillegom, Kon. Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde, 1996. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 96 pp. (Mooi exemplaar). Booknr: 41760. € 7 DJURIC, R. Zigeuner. Ein Volk aus Feuer und Wind. Eltville am Rhein, Rheingauer Verlagsgesellschaft, 1980. Profusely ilustrated in full colour. Paperback. 4to. 130 pp. (Fine copy). Flaptext: Auf etwa 29 Millionen wird die Zahl der Zigeuner in aller Welt geschtzt. Wer sind sie? Woher kommen sie? Was macht sie noch in der modernen Welt zu Ahasvern, zu ungeliebten Umgetriebenen? Warum wurden - und werden - sie allenfalls geduldet, meist aber verfolgt und oft vernichtet? Ihr Weg durch die Geschichte ist lang und dornenreich, ein steter Kampf ums berleben. Gering sind die Spuren die sie dabei hinterlieen; sprlich das, was andere ber sie aufzeichneten. Verschieden wie die Lnder die sie durchzogen und in denen sie lebten, sind die Namen, die man ihnen gab: Zigeuner, gypter, Kauli, Karaki, Zangi, Nur, Bohemien. Rhoma nennen sie sich selber. Neuere Forschungen haben ergeben, da die Zigeuner aus verschiedenen Gebieten Indiens stammen. Wie die Inder widmen auch sie ihrer Geschichte wenig Aufmerksamkeit Wie jene betrachten sie das Weltall als monotone und qualvolle Umdrehung eines gewaltigen Rades. Mythen und Legenden ersetzen historisches Bewutsein. Was die Zigeuner verbindet ist die Stammeszugehrigkeit und die Pflege der von den Vorfahren berlieferten Traditionen. Mit dem Mythos ihrer eigenen Verfluchung erschwerten sie sich den Weg in eine eigene Zukunft. (ISBN/EAN: 3881020411) Booknr: 34736. € 16 DOERRY, MARTIN. Mijn gewonde hart. Het leven van Lilli Jahn, 1900 - 1944. Amsterdam, Bezige Bij, 2003. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 351 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9023410939) Booknr: 18848. € 15 DOKTOR GOEBBELS. Fragmenten uit redevoeringen en radiotoespraken, samengesteld en van verbindende tekst voorzien door J. Eijkelboom Amsterdam, H.J. Paris. z.j., 45-toeren grammofoonplaatje, label Fontana. Aan twee zijden afspeelbaar. Booknr: 15903. € 15 DOLEN, HEIN L. VAN & ERIC M. MOORMANN, ED. (JOHANN JOACHIM WINCKELMANN). Johann Joachim Winckelmann. Een portret in brieven. Baarn, Ambo, 1993. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. Met leeslint. 8vo. 429 pp. Johann Joachim Winckelmann (1717-1768) wordt beschouwd als de grondlegger van de wetenschap der kunstgeschiedenis en de klassieke archelologie. Hij oefende grote invloed uit op het neoclassicisme in de tweede helft van de 18e eeuw. In zijn brieven komen nagenoeg alle facetten van zijn persoonlijk leven en zijn omgeving aan de orde. (Mooi ex.). (ISBN/EAN: 9026311974) Booknr: 11593. € 28 DOLLINGER, HANS. Russland. 1200 Jahre in Bildern und Dokumenten. Gtersloh, Prisme Verlag, 1983. Profusely illstrated in black-and-white and colour. Cloth. with dustjacket. Hardbound. 4to. 304 pp. (index). A very good copy. (ISBN/EAN: 3570064034) Booknr: 33560. € 15 DOMINGO, CUESTA MARIANO. Over onbekende zeen. De ontdekkingstochten van de Fenicirs tot James Cook. Leuven, Davidsfonds, 1994. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4t0. 239 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9061528682) Booknr: 16242. € 30 DONADONI, SERGIO, A.O. (RED.). L ' Egitto Dal Mito All ' Egittologia. Milano, Fabbri Editori, 1990. Profusely illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 4to. 288 pp. (A veryy good copy). Booknr: 39104. € 28 DONALD AUBERON BULLOUGH (1928-2002). EDWIN SMITH (1912-1971) ; I.B.M. MATTHEY (1947-). Het tijdperk van Karel de Grote. Alphen aan den Rijn, 1980. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. Met lit. opg. Vert. van:The age of Charlemagne. - London: Elek, 1965 en 1973. (ISBN/EAN: 9061130964) Booknr: 23392. € 15 DONALD HAKS (1949-). Huwelijk en gezin in Holland in de 17de en 18de eeuw : processtukken en moralisten over aspecten van het laat 17de - en 18de-eeuwse gezinsleven. Utrecht : HES, 1985. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 305 pp. Eerder verschenen als proefschrift Leiden en bij: Assen : Van Gorcum, 1982.- (Van Gorcum's historische bibliotheek ; nr. 98). Met lit. opg., reg. - Met samenvatting in het Engels. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 906194015X) Booknr: 27842. € 16 DONALD WOODS (1933-2001). ANITA C. VAN DE VEN ; DICK L. UYT DEN BOGAARD. Biko. Baarn : Het Wereldvenster, 1978. Register. Vert. van:Biko. - New York [etc.] : Paddington Press, 1978. (Met gebruikssporen). Booknr: 21367. € 7 DONGELMANS, M.J.M. & J.M.H.J. HEMELS (RED.). Vier generaties Dobbelman. Een Nijmeegse familie. Ondernemend en maatschappelijk bewogen. Nijmegen, 1996. Rijk gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 311 pp.. Vier generaties ondernemers Dobbelman in Nijmegen, de stad aan de Waal: lief en leed, afgewisseld met beschouwingen over de familie-onderneming en de activiteit van de mannen. De vrouwen komen aan het woord in familiebrieven. Een ego-document. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9090101705) Booknr: 18032. € 32 DONKERS, HENK. De witte olie. Water, vrede en duurzame ontwikkeling in het Midden-Oosten. z.j., Uitgeverij Jan van Arkel, 1994. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 175 pp. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9062243215) Booknr: 36419. € 7 DONKERS, HENK. Verdwenen Nederland. Nederland in oude schoolwandplaten. Groningen, Wolters-Noordhoff Atlasproducties, 2006. Met meer dan honderd paginagrote kleurenafbeeldingen. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to (oblong). 223 pp. (Mooi exemplaar). Verdwenen Nederland is een rondreis door vooroorlogs Nederland aan de hand van de aardrijkskundige wandplaten van J.B. Wolters en P. Noordhoff. De platen zijn geordend per provincie. Naast de plaat treft u het verhaal aan dat de schoolmeester indertijd bij de wandplaat vertelde. Daarnaast treft u ook een foto aan van dezelfde locatie, maar dan anno nu. Inclusief een complete catalogus van alle aardrijkskundige wandplaten. NBD|Biblion recensie: Tot in de jaren zestig waren wandplaten in elk klaslokaal te vinden; nadien raakten ze als lesmateriaal in onbruik, maar voor menigeen zijn er nostalgische herinneringen aan verbonden. In dit boek worden 75 aardrijkskundige schoolwandplaten op groot formaat gereproduceerd. Tezamen geven ze een beeld van Nederland in de eerste helft van de twintigste eeuw. Ze gaan vergezeld van het verhaal dat de onderwijzer destijds bij de schoolplaat vertelde, en van een foto van dezelfde locatie die de tegenwoordige situatie in beeld brengt. De afbeeldingen zijn naar provincie geordend en aangevuld met provinciekaarten uit de Bosatlas van 1928. Aan de platen vooraf gaat een inleiding over het gebruik van wandplaten in het onderwijs; achterin het boek is een catalogus opgenomen van alle schoolplaten die door Wolters en Noordhoff zijn uitgegeven. Een royaal uitgevoerd kijkboek dat bij veel lezers herinneringen aan de schooltijd oproept en dat zal verbazen door de veranderingen die hebben plaatsgegrepen in het Nederlandse landschap. (Biblion recensie, Redactie). (ISBN/EAN: 9001122345) Booknr: 38549. € 22 DONKERS, JAN. De Amerikaanse droom in Nederland 1944 - 1969. Nijmegen - Arnhem, SUN - Nederlands Openluchtmuseum, 2000. Gellustreerd. Paperback. Met flappen. 8vo (vierkant). 144 pp. (Mooi exemplaar). De Amerikaanse droom in Nederland 1944-1969: Het leven en de cultuur van de Verenigde Staten van Amerika oefenden een haast magische aantrekkingskracht uit op het naoorlogse nederland. De Amerikanen hadden ons bevrijd, ze steunden ons met hun marshall-hulp en beschermden ons tegen de communistische dreiging. In Amerika leek vanuit het naoorlogse verarmde en hongerige Nederland alles groter en opwindender. Midden jaren vijftig worden we opnieuw bevrijd door de Amerikanen. Nu pas echt, vinden de jongeren. De Amerikaanse populaire cultuur is, voorzover we daar hier van kunnen proeven, een zinderende manifestie van vrijheid, erotiek en plezier. Boegbeelden van deze cultuur zijn acteurs als James Dean en Marlon Brando, die een behoorlijke portie erotiek en lichamelijkheid in hun acteren stoppen, de rock-'n-roll zangers Little Richard en Elvis Presley, maar ook beelden die directer op het dagelijkse leven betrokken waren, zoals de reclames voor de toiletzeep van Lux, ademden een tot dan ongekende sfeer van aandacht voor jezelf zonder je schuldig te voelen. NBD|Biblion recensie: Met de bevrijding in 1944 begon de opmars van de Amerikaanse populaire cultuur in Nederland. Ondanks waarschuwingen van vele zijden deed een reeks verworvenheden van allerlei aard in snel tempo zijn intrede in ons land: cola, koelkasten, keukenapparatuur, soep uit een pakje, no-iron overhemden en zelfbedieningswinkels kregen, mede dankzij de Marshall-hulp, snel een plaats in de Nederlandse maatschappij, spoedig gevolgd door de lancering van 'Donald Duck' en optredens van evangelist Billy Graham en vibrafonist Lionel Hampton. Donkers geeft aan de beschrijving en verbeelding van deze eerste periode van veramerikanisering de titel "Bevrijd en besmet", de tweede, met onder meer het begin van de carrire van Elvis Presley, heet bij hem "Een tweede bevrijding", en de derde, die eindigt in 1969 en waarin steeds luider protesten opklinken tegen het Amerikaanse optreden in Vietnam, noemt hij heel toepasselijk "De droom bedreigd". De grote charme van dit boek dat verschijnt ter gelegenheid van een tentoonstelling in het Nederlands Openluchtmuseum in Arnhem (van 2 mei tot 29 oktober 2000), is het prachtige, voor het merendeel gekleurde beeldmateriaal dat er in is afgedrukt. (Biblion recensie, Redactie) (ISBN/EAN: 9061689694) Booknr: 36472. € 10 DOORN, JACQUELINE. De vrouw van de Stadhouder-Koning. Mary Stuart II 1662 - 1694. Zaltbommel, Europese Bibliotheek, 1967. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 256 pp. (Mankementjes aan uiteinden stofomslag. Verder een mooi exemplaar). Booknr: 40251. € 8 DORINE BRONKHORST (1961-) ; ESTHER WILS (1964-) ; EVA VAN GELEUKEN. Tropenecht : Indische en Europese kleding in Nederlands-Indi. Den Haag : Stichting Tong Tong, 1996. Gellustreerd. Paperback. 4to. 168 pp. Uitg. gebaseerd op de tentoonstelling 'Tropenecht' (36e Pasar Malam Besar, 16 t/m 26 juni 1994, Den Haag). De omslag bevat een kabaya-knippatroon. - Uit: Het leven van de Europeesche vrouw in Indi / J. Kloppenburg-Versteegh. - 1913. Publ. on the occasion of the exhibition of the same name at the 36th Pasar malam besar, held from 16-6-1994 up to 26-6-1994. Met lit. opg. F. 55.- (pbk.) (A); algemeen publiek met belangstelling voor kleding, mode en/of Nederlands-Indi. (ISBN/EAN: 9080143340) Booknr: 28754. € 18 DRAPER, THEODORE. A Struggle for Power. The American Revolution. New York, Little, Brown and Company, 1996. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. XIII, 543 pp. (A fine copy!). "Draper set up a political and moral drama that led up to the American Revolution" (Gore Vidal). (ISBN/EAN: 0316878022) Booknr: 40797. € 15 DRES, THOMAS. Vereeniging "Koninginnedag Utrecht" 1907 - 2007. Vereniging Koninginnedag Utrecht (VKU). Utrecht, Zuidam Uithof, 2007. Met talrijke foto's, documenten, enz. Paperback. 8vo. 99 pp. Herinneirngsboek uitgebracht ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de oudste nog steeds actieve Oranjevereniging van de stad Utrecht. (Exemplaa rin nieuwstaat). Booknr: 17936. € 7 DRESDEN, S. Vervolging, vernietiging, literatuur. Amsterdam, Meulenhoff, 1991. Met fotokaterns. Paperback. 8vo. 277 pp. (Mooi exemplaar. Naam op schutblad.). Hoe om te gaan op ethische wijze met bewaard gebleven menselijke documenten over de holocaust? Is de literaire betekenis daarvan nog wel objectief vast te stellen? Deze en andere vragen komen aan de orde. (ISBN/EAN: 9029029013) Booknr: 39003. € 8 DRESDEN, S. Beeld van een verbannen intellectueel: Hugo de Groot. Amsterdam, etc., Noord-Hollandsche Uitgevers Maatschappij, 1983. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 105 pp. (Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen). (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen. Met zijn handtekening / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands). Goed exemplaar. Booknr: 39011. € 10 DRESDEN, S. Vervolging, vernietiging, literatuur. Amsterdam, Meulenhoff, 1997. Met fotokaterns. Paperback. 8vo. 277 pp. (Mooi exemplaar). Hoe om te gaan op ethische wijze met bewaard gebleven menselijke documenten over de holocaust? Is de literaire betekenis daarvan nog wel objectief vast te stellen? Deze en andere vragen komen aan de orde. Literatuur bezit een eigen realiteit, maar zij staat ondanks alles niet los van de werkelijkheid. De verbijsterende gruwelen van onze eeuw en de suspecte ideologien die daartoe hebben geleid, leven voort in de literatuur. De geschiedenis van de literatuur is trouwens van het begin af vol van oorlogsgeweld en deerniswekkende gebeurtenissen geweest, zonder dat de aanvaardbaarheid van die thema's ter discussie werd gesteld. Dat is met de onvoorstelbare holocaust tijdens de Tweede Wereldoorlog veranderd; literatuur daarover is vaak problematisch. Dient men nu onderscheid te maken tussen 'goede' en 'foute' literatuur? Hoe kan men op een ethisch aanvaardbare wijze omgaan met de bewaard gebleven menselijke documenten over de holocaust? Is er nog wel een mogelijkheid tot objectieve beoordeling van de literaire betekenis? In "Vervolging, vernietiging, literatuur" analyseert Dresden met grote wijsheid en diep engagement een van de indringendste thema's van de huidige cultuur. NBD|Biblion recensie: Na de studie 'Wat is creativiteit?' geeft Sem Dresden (1914) met zijn boek 'Vervolging, vernietiging, literatuur' andermaal blijk van een vitale werkkracht, maar meer nog van moed, want die is nodig voor dit enorme onderwerp: oorlogsgeschriften die betrekking hebben op de joodse vervolging en vernietiging. Puttend uit een brede belezenheid verschaft Dresden belangrijke informatie met veel voorbeelden. Essentieel is daarbij de vraag naar het verschil tussen document en fictie, maar Dresden maakt alle vragen omtrent indeling, historische en literaire waarde afhankelijk van de fundamentele vraag: kan (en mag) literatuur een zo absoluut onderwerp als de slachting van de joden wel aan? Wat kan kunst waar alleen nog zwijgen past? Met de nodige aarzelingen komt Dresden als lezer tot de conclusie dat juist literatuur bevrijding mogelijk maakt en dat we deze geschriften nodig hebben, omdat er van de getto's en kampen alleen dit over is. In dit grootse essay heeft Dresden al zijn kennis en ideen toegespitst op de enige vraag waar het in de literatuur op aankomt: wat kan zij tegenover de werkelijkheid? (Biblion recensie, J.F. Vogelaar.) (ISBN/EAN: 9789029055277) Booknr: 41185. € 9 DRESSLER, MYLNE. Familiegehiemen. Herinneringen aan een bijzondere jeugd in bezet Nederland. Vianen - Antwerpen, The House of Books, 2003. Paperback. 8vo. 223 pp. (Mooi exemplaar). ISBN 9044304402. Herinneringen aan een bijzondere jeugd in bezet Nederland. Tristan Martens is geschokt wanneer hij het naaitafeltje van zijn moeder ontdekt in een antiekwinkel in New York. Alleen Tristan kent de tragische waarheid achter de inscriptie aan de onderkant: Als de joden weg zijn is het onze beurt. Helaas wil de eigenaresse, Cora Lowenstein, het tafeltje niet verkopen. Tristan moet een keuze maken. Durft hij Cora de verschrikkelijke waarheid te vertellen? Mylne Dressler is geboren in Den Haag en woont nu in Houston, V.S., waar zij werkt aan haar volgende roman. 'Aangrijpend' schrijnend en onvergetelijk.' Susan Vreeland, auteur van Meisje in hyacintblauw. 'Sober en elegant, over herinneringen en schuld.' The New York Times Book Review. 'Goed gedaan.' Kirkus Reviews Booknr: 29906. € 8 DREWES, J.B. Het Wilhelmus. De geestelijke achtergrond van ons volkslied. Amsterdam, Elsevier, 1946. Met vergrote reproductie van de oudste Nederlandse tekst van het Wilhelmus en portretten van Willem van Oranje. Halflinnen. Gebonden. Met stofomslag. 8vo. 159 pp. (Stofomslag met reparaties. Papier hier en daar met wat roestplekjes. Verder een goed exemplaar). Hoofdstukken: De Tijd, Het Lied, De Dichter, De Datering, De Uitleg, Samenvatting. Booknr: 41208. € 8 DRIE, ROB VAN, PLOMP, NICO & AAD VAN DER TANG. Genealogie. Van stamboom tot familiegeschiedenis. Utrecht - 's-Gravenhage, Stichting Teleac - Centraal Bureau voor Genealogie, 1988. Met talrijke afbeeldingen. Linnen. Gebonden. 4to. 246 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9065331530) Booknr: 18033. € 14 DRIE, ROB VAN, PLOMP, NICO & AAD VAN DER TANG. Genealogie. Van stammboom tot familiegeschiedenis. Utrecht, Centraal Bureau voor Genealogie - Teleac, 1988. Gellustreerd. Gedecoreerde borden. Gebonden. 4to. 246 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9070324423) Booknr: 32281. € 14 DRGE, PHILIP. Het Oranjekapitaal. Een onderzoek naar het vermogen van de invloedrijkste familie van Nederland. Amsterdam, Vassalucci, 2004. Paperback. 8vo. 239 pp. (Mooi exemplaar). Geld en macht horen onlosmakelijk bij elkaar. Geen familie in Nederland bewijst dat meer dan de Oranjes: in de twee eeuwen dat deze familie Nederland regeert heeft ze een onvoorstelbaar fortin vergaard. Olie, speculatie, onroerend goed, kunsthandel en zelfs de verkoop van drugs zorgden ervoor dat Beatrix en haar voorvaderen altijd tot de rijkste n procent van de bevolking hebben gehoord. Maar tot nu toe is er nooit serieus onderzoek gedaan naar waar dat geld vandaan komt en hoeveel het ondertussen is. In Het Oranjekapitaal geeft journalist Philip Drge eindelijk antwoord op de meest brandende vragen over de bankrekeningen van de koninklijke hoogheden. In een historisch overzicht van 1815 tot nu behandelt het boek alle zakelijke successen van de Oranjes, maar ook de flaters en de extreme schulden die familieleden maakten. Het boek bevat nieuw en tot nu toe onbekend materiaal over de manier waarop een van de grootste vermogens aller tijden is vergaard. En uiteraard komt er een antwoord op de vraag die iedereen op de lippen brandt: hoeveel? Philip Drge had al een biografie gewijd aan prins Bernhard. Beroep: meesterspion is een fascinerend onderzoek naar het geheime leven van de Prins der Nederlanden. Drge schreef ook Tycoons: Portretten van de superrijken. Dit boek bevat een twintigtal inkijkjes in het leven van de machtigen en allerrijksten der aarde. Tycoons is een stoomcursus voor iedereen die genteresseerd is in de handel en wandel van Captains of Industry, zakenlui en vorsten, en biedt een onthullend beeld van de wijze waarop deze mensen hun rijkdom vergaarden - en behielden. Philip Drge (1967) woont en werkt in Amsterdam. Hij schrijft voor uiteenlopende tijdschriften als Intermediair, Quote en De Groene Amsterdammer, en kranten als de Volkskrant en De Morgen. (ISBN/EAN: 9789050005562) Booknr: 39977. € 8 DROOGLEVER, P. J. De Vaderlandse Club 1929-1942 : totoks en de Indische politiek. Franeker : Wever, [1980], 1980. Gellustreerd. Paperback. 8vo. pp. 430 p., 16 p. of photos ; 23 cm. (diss.). Presented as the author's thesis, Utrecht. (Mooi ex.). (ISBN/EAN: 9061353009) Booknr: 28710. € 20 DROOGLEVER, P.J. De Vaderlandse Club 1929-1942 Totoks en de Indische politiek. The Fatherland Club 1929-1942 "Totoks" and Polotics in the Netherlands East Indies (with a summary in English). Franeker, T. Wever B.V., 1980. Met 16 pp. foto's. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 423 pp. (handelseditie van diss.). Rug licht ontkleurd, overigens een bijzonder mooi ex. (ISBN/EAN: 9789061353003) Booknr: 6070. € 10 DU CROO, M.H. Marechausse in Atjeh. Herinneringen en ervaringen van den eersten luitenant en kapitein van het Korps Marechausse van Atjeh en onderhoorigheden H.J. Schmidt van 1902 tot 1918. Maastricht, Leiter-Nypels, 1943. Met foto's en 3 uitvouwbare kaarten op facsimile. Halflinnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 189 pp. De papieren stofomslag is beschadigd (vlekkerig, met scheuren en ontbrekende stukken). Het boek zelf verkeert in goede conditie. Booknr: 9521. € 45 DUBY, GEORGES. Die Grundlegung eins neuen Humanismus 1280 - 1440. Genve, Editions D'Art Skira, 1966. Fine illustrated with tipped-in plates. Cloth. With paper dustjacket and original glassine jacket. Hardbound. 4to. 221 pp. In original slipcase. A fine copy. Booknr: 16840. € 25 DUBY, GEORGES. Bernard van Clairvaux en de Cistercienzerkunst. Amsterdam, Agon, 1989. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 166 pp. (Naam op schutblad. Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9051570414) Booknr: 23169. € 9 DUBY, GEROGES. Edelvrouwen in de twaalfde eeuw. Amsterdam, Ooievaar, 2000. Paperback. 8vo. 415 pp. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9057134551) Booknr: 37658. € 8 DUFFY, CHRISTOPHER. Der Sturm auf das Reich. Der Vormarsch der Roten Armee 1945 Mnchen, Langen Mller, 1994. With topographical maps. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 423 pp. Aus dem Englischen. (A good copy). (ISBN/EAN: 3784425003) Booknr: 22805. € 14 DUINGAN, PETER, RABUSHA, ALVIN & W. GLENN CAMPBELL. The United States in the 1980s. n.p., Hoover Institution - Stanford University, Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. XXXIX, 868 pp. (Good copy). Part I. The Slave Trade: 1. The transatlantic slave trade: an overview; 2. The legal slave trade in North America; 3. Ending the slave trade; 4. The U.S. Navy and the antislavery campaign; 5. The effects of the slave trade; Part II. Commerce, Christianity, and Colonization Societies Up To 1865: 6. American traders and whalers; 7. Missionaries and colonization societies; 8. Explorers and frontiersmen; Part III. The United States and Africa, 1865-1900: 9. The vanishing flag; 10. Liberia: the lamb and the wolves; 11. Bula Matari and the Congo; 12. Neutrality and philanthropy; 13. Traders, explorers, and soldiers of misfortune; 14. Miners and adventurers; 15. Capitalists and missionaries; Part IV. The United States and Africa, 1900-1939: 16. Official America; 17. Private interest groups; 18. Preachers and teachers in Africa; 19. Black nationalism and the search for an African past; Part V. The United States in Africa, 1939-1983: 20. Africa between East and West; 21. Economic activities: the private sector; 22. Economic activities: the public sector; 23. American interests in Africa, 1945-1983; 24. Americans in Africa, and Africans in America (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen. Met zijn handtekening / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands. With his signature). (ISBN/EAN: 0817972811) Booknr: 38616. € 18 DUPUY, TREVOR N. Hitler's Last Gamble. The Battle of the Bulge, December 1944 - January 1945. New York, Harper Collins Publishers, 1998. With photographs. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. XXIII, 565 pp. A fine copy. Booknr: 13476. € 22 DUPUY, TREVOR N., JOHNSON CURT & DAVID L. BONGARD. Harper Encyclopedia of Military Biography. New York, Castle Books, 1992. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. VII, 834 pp. Compilation and assessment of the worldwide military figures from the earliest times to the present. ISBN 0785804374. (Fine copy). Booknr: 16059. € 30 DUROSELLE, JEAN-BAPTISTE. Europa : eine Geschichte seiner Vlker. Mnchen : Bertelsmann-Lexikon-Verl., 1990. Illustrated. Cloth . With dustjacket. Hardbound. Groot-8vo. 423 pp. (ISBN/EAN: 3570037487) Booknr: 25712. € 25 DUUNK, THOMAS H. VAN DER. Een Hollands heiligdom. De moeizame architectonische eenwording van Nederland. Amsterdam, Uitgeverij Bert Bakker2007, Met 99 platen in zwart-wit. Paperback. 8vo. 576 pp. De Patriotse en Bataafse Tijd markeren in de Nederlandse geschiedenis de overgang van een verbrokkeld federaal bestel naar een gecentraliseerde eenheidsstaat. In deze tijd, het eind van de achttiende eeuw, zijn de grondslagen voor de huidige verhoudingen tussen het rijk, de provincie en de gemeenten gelegd. Wat in Holland de norm was, werd ook elders de norm - op het gebied van taal, manieren, kunst of welke cultuuruiting ook. Dit proces ging ook aan de bouwkunst niet voorbij, naarmate de oude praktische barrires die voor intensieve interregionale contacten bestonden aan betekenis verloren. In Een Hollands heiligdom schetst Thomas von der Dunk de aard en omvang van deze culturele expansie van Holland aan de hand van architectuur. Hij vertelt niet alleen de kleurrijke geschiedenis van tal van laat-achttiende eeuwse gebouwen die nog altijd het Nederlands straatbeeld domineren, maar ook die van de moeizame culturele eenwording van ons land. (Mooi exemplaar!). (ISBN/EAN: 9789035130593) Booknr: 23012. € 36 DUYVENDAK, J. PH. Inleiding tot de ethnologie van de Indische Archipel. Groningen - Batavia, J.B. Wolters, 1934. Met 35 platen. Linnen. Gebonden. 8vo. 201 pp. Goed exemplaar. Booknr: 28134. € 15 E.L.M. SOMERS (1958-). Monumenten vertellen : het verhaal van de Tweede Wereldoorlog naar aanleiding van elf gedenktekens. Amsterdam : Sijthoff, (ISBN/EAN: 9021834804) Booknr: 21369. € 6 E.L.M. SOMERS (1958-) ; REN KOK (1958-). Het 40-45 boek : fotocollectie Nederlands Instituut voor Oorlogsdocumentatie. Zwolle : Waanders, 2002. Gellustreerd. Gedecoreerde borden. Gebonden. 8vo. 512 pp. Met lit. opg. (Mooi exemplaar). Het 40-45 boek bevat een unieke selectie van ruim 500 fotos, afkomstig uit de internationaal bekende fotocollectie van het Nederlands Instituut voor Oorlogsdocumentatie (NIOD). Het NIOD bezit 130.000 fotos gebeurtenissen uit de oorlogsjaren in binnen- en buitenland. Naast persfotos, propagandafotos, illegale opnamen en opnamen van frontfotografen bezit het instituut een omvangrijke verzameling amateur-fotos; fotos gemaakt onder veelal moeilijke omstandigheden. Het boek geeft een veelzijdig beeld van de Tweede Wereldoorlog in al zijn aspecten. De fotos zijn samengebracht in verrassende themas. Zo worden Duitse, geallieerde en Japanse successen en nederlagen afwisselend getoond. Indringende beelden zijn opgenomen van de burgerbevolking in bezet Nederland en de andere oorlogsvoerende landen. Fotos van vervolging en internering, collaboratie en verzet maar ook van ontspanning en vermaak. In een van de hoofdstukken worden de omstandigheden waarin kinderen de oorlog beleefden in beeld gebracht. De gehanteerde opzet bood de samenstellers gelegenheid veelal niet eerder gepubliceerde fotos op te nemen. De afbeeldingen zijn voorzien van verklarende onderschriften, waarbij vaak de authentieke bijschriften worden weergegeven. (ISBN/EAN: 9040087415) Booknr: 29792. € 12 E.V. HUETING (1949-). FRITS DE JONG EDZ. (1919-1989) ; ROB NEIJ (1949-). Troelstra en het model van de nieuwe staat. Assen : Van Gorcum, 1980. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 288 pp. Internationaal Instituut voor Sociale Geschiedenis, Amsterdam. Lit.opg.: p. 213-216. - Registers. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9023217411) Booknr: 28440. € 15 EBAN, ABBA. Personal witness. Israel through my eyes. New York, G.P. Putnam's Sons, 1992. Illustrated. Halfcloth. With dustjacket. Hardbound. 671 pp. (Very good copy). (ISBN/EAN: 0399135898) Booknr: 546. € 9 ECO OSTE GASPARD HAITSMA MULIER (1942-) ; WYGER R.E. VELEMA (1955-). Vrijheid : een geschiedenis van de vijftiende tot de twintigste eeuw. Amsterdam : Amsterdam University Press, 1999. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 371 pp. Met lit. opg., reg. (Mooi exemplaar). Nederland wordt sinds de zestiende-eeuwse Opstand beschouwd als het land van de vrijheid bij uitstek. Ook heden ten dage ziet men ons land in Nederland en daarbuiten als een toonbeeld van vrijheid en tolerantie. Merkwaardig genoeg is er echter weinig systematisch onderzoek verricht naar wat er in de loop der eeuwen onder die veelgeprezen Nederlandse vrijheid werd verstaan. Dit boek voorziet in die lacune. Historici, literatuur- en kunsthistorici, theologen en filosofen brengen de gelaagde en fascinerende geschiedenis van het Nederlandse vrijheidsbegrip van de vijftiende tot en met de twintigste eeuw in kaart. Door te laten zien hoe opeenvolgende generaties Nederlanders het vrijheidsbegrip hoog in het vaandel voerden, maar het tevens voortdurend ter discussie stelden en aanpasten aan de veranderende historische omstandigheden, biedt dit boek essentile inzichten in een voor de definitie -van het Nederlandse zelfbeeld wezenlijk thema. (ISBN/EAN: 9053563482) Booknr: 28324. € 20 EDITH ENNEN (1907-1999). De Europese stad in de middeleeuwen. Haarlem : Fibula-Van Dishoeck, 1978. Lit. opg.: p. 180-221. - Index. Vert. van:Die europische Stadt des Mittelalter. (ISBN/EAN: 9022845176) Booknr: 21373. € 8 EDUARD VAN THIJN (1934-). Democratie als hartstocht : commentaren en pleidooien 1966-1991. Amsterdam : Van Gennep, 1991. Paperback. 8vo. 201 pp. (Mooi exemplaar). Democratisering, tolerantie en duidelijkheid van bestuur: dat zijn de thema's die altijd centraal hebben gestaan in het politieke denken van Ed van Thijn. Vanaf het begin van zijn (inmiddels dertigjarige) loopbaan heeft hij gepleit voor meer invloed van de kiezers, heeft hij consequent stelling genomen tegen racisme en andere vormen van discriminatie, en er de nadruk op gelegd dat het zowel voor het publiek als voor uitvoerende ambtenaren duidelijk moet zijn, waar ze met de regels van de overheid aan toe zijn. Thema's die sinds 1966 (de oudste tekst in deze bundel dateert uit dat jaar) niets van hun actualiteit verloren hebben. Dat zegt iets over Van Thijn - over zijn vermogen, tijdgebonden prioriteiten en fundamentele problemen te onderscheiden - maar ook iets over het onvermogen van 'Den Haag', om de structurele tekortkomingen van ons politieke systeem aan te vatten. Naast artikelen over de landelijke politiek bevat Democratie als hartstocht veel teksten over Amsterdam, over verdraagzaamheid, minderheden en burgerlijke ongehoorzaamheid. Maar de bundel bevat ook zeer persoonlijke elementen, bijvoorbeeld in het prachtige verhaal Amsterdamse pleinen waarin Van Thijn vertelt over zijn eigen geschiedenis en over de achtergronden van zijn gedrevenheid. (ISBN/EAN: 9060128826) Booknr: 32034. € 8 EDWARDS, PAUL. Equiano's reizen. De autobiografie van een negerslaaf. Haarlem, Fibula - Van Dishoeck, 1977. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 114 pp. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9022838951) Booknr: 37399. € 9 EEDEN, HANS VAN DEN. Leve de koning! Lodewijk Napoleon op reis door Brabant en Zeeland. Tilburg, Brandaris Pers, 2009. Ge:illustreerd. Gedecoreerde borden. Gebonden. 8vo. 192 pp. (Mooi exemplaar). Koning Lodewijk Napoleon, de eerste koning van Holland (1806-1810) maakte van 13 april tot en met 18 mei 1809 een inspectiereis door nagenoeg heel Brabant en Zeeland. In het begin van de negentiende eeuw had de democratie net wortel geschoten. Journalist Hans van den Eeden reconstrueerde deze reis op een levendige, toegankelijke en verassende wijze. Hij ondersteunt dit met fraai beeld materiaal en spraakmakende anekdotes. Het reisgezelschap bestond uit ministers, staatssecretarissen, kwartiermakers, lijfartsen en huzaren. De koning wilde tot in detail weten wat de problemen van de dorpen en steden waren. Lodewijk Napoleon toonde zich een gulle gever. Centrale thema's waren de strijd tegen het water, de teruggave van de kerken, de gezondheidszorg, infrastructuur en de verbetering van de economie. De dorpen Tilburg, Oosterhout en Roosendaal werden tijdens de reis tot stad verheven. Leven de Koning! Lodewijk Napoleon op reis door Brabant en Zeeland is een waardevol tijdsdocument. NBD|Biblion recensie: Tweehonderd jaar geleden, van 13 april tot 18 mei 1809, maakte koning Lodewijk Napoleon een ononderbroken reis door Brabant en Zeeland. Van die reis maakte de lijfarts van de koning, P.J. van Maanen, een verslag. Op basis van die en andere gegevens wordt de reis van de koning van Holland dag voor dag beschreven: welke plaatsen hij bezocht, hoe hij ontvangen werd, wat hij daar deed, waar hij verbleef en overnachtte. Het boek is prachtig geillustreerd met oude prenten en hedendaagse foto's, veelal in kleur, van door de koning bezochte plaatsen en gebouwen. Helaas is de tekst slecht geschreven, de inleiding springt van de hak op de tak en de beschrijvingen van de bezochte plaatsen zijn niet altijd helder. Jammer is dat er niet meer gebruik is gemaakt van citaten uit het verslag van Van Maanen. Leuk is wel dat bijna overal de kerkenkwestie ter sprake komt: teruggave van door protestanten geconfisceerde gebouwen aan de katholieke meerderheid - en door de koning betaalde schadevergoeding zodat de protestanten hun 'Lodewijkkerken' konden bouwen. Goed is ook het plaatsnamenregister achterin. Nuttig voor historische kennis over de provincies Brabant en Zeeland en de regeerperiode van koning Lodewijk Napoleon (1806-1810). (NBD|Biblion recensie, J. van Bree). (ISBN/EAN: 9789078108030) Booknr: 35677. € 18 EEGHEN, I.H. VAN. Dagboek van Broeder Wouter Jacobsz (Gualtherus Jacobi Masius) Prior van Stein. Amsterdam 1572 - 1578 en Montfoort 1578-1579. 2 delen. Groningen, J.B. Wolters, 1959. In 2 banden. Paperback. 8vo. 810 pp. (Licht vochtrandje op de rug van beide delen, deel 2 ook nog een vochtrandje bij de benedenhoek. Verder een goede set). Booknr: 38673. € 20 EERENBEEMT, H.F.J.M. VAN DEN. Op zoek naar het zachte goud. Pogingen tot innovatie via een zijdeteelt in Nederland 17e - 20e eeuw. Tilburg, Uitgeverij Gianotten, 1993. Gebonden. 8vo. XI, 294 pp. Mooi ex. Booknr: 5257. € 19 EERENBEEMT, H.F.J.M. VAN DEN. Ontwikkelingslijnen en scharnierpunten in het Brabants industrieel bedrijf 1777-1914. Tilburg, Stichting Zuidelijk Historisch Contact, 1977. Paperback. 8vo. XVII, 170 pp. (Bijdragen tot de Geschiedenis vanhet Zuiden van Nederland, XL). Mooi exemplaar. Booknr: 34672. € 10 EIKELBOOM, JAN. Arabische Lente. Een ooggetuigenverslag. Amsterdam - Antwerpen, Uitgeverij Balans, 2011. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 191 pp. (Mooi exemplaar!). Als Nieuwsuur-verslaggever Jan Eikelboom op 19 januari 2011 aankomt op het vliegveld van Tunis, wordt direct zijn camera in beslag genomen. Toch slaagt hij er in om het land binnen te komen, om verslag te doen van de revolutie die daar in volle gang is. Het blijkt het begin van wat inmiddels de Arabische Lente wordt genoemd: na Tunesi gaan ook in Egypte, Libi, Bahrein, Syri, Jemen en tal van andere Arabische landen burgers de straat op om hun rechten te eisen. Hoewel de ene revolutie succesvoller blijkt dan de andere, wordt begin 2011 wereldgeschiedenis geschreven. Jan Eikelboom is er als ooggetuige bij. Hij staat in wolken traangas op het Tahrirplein, trekt op met de Libische rebellen en bezoekt Sidi Bouzid, de Tunesische stad waar het allemaal begint, als een wanhopige fruitverkoper zichzelf in brand steekt. Zijn boek is een verslag uit de eerste hand van gebeurtenissen die de Arabische wereld definitief zullen veranderen en waarvan de echo's ook in het Westen nog lang zullen doorklinken. Arabische Lente heeft de toon die ook Eikelbooms televisiereportages kenmerkt: inhoudelijk, menselijk, met een scherp oog voor detail, geschreven in een lichtvoetige, toegankelijke stijl. Ooggetuigenverslag van de opstanden in Tunesie, Egypte en Libie in de eerste helft van 2011. In een vlot tempo loodst de auteur de lezer door de werkelijkheid van de Arabische lente. Hij spreekt op zijn reizen langs het strijdtoneel van de revoluties in Tunesie en Egypte en de burgeroorlog in Libie mensen met een zeer uiteenlopende achtergrond. Hij zag onder meer de 'Miljoenenmars' en de gevechten op het Tahrirplein in Cairo, maakte de strijd om de Oost-Libische stad Benghazi van dichtbij mee en bezocht de plek waar de Arabische protestgolf begon: het Tunesische dorp Sidi Bouzid. Jan Eikelboom is Nieuwsuur-verslaggever en een ervaren journalist met een gedegen kennis van het Midden-Oosten. Hij weet zijn eigen waarnemingen en ooggetuigenverslagen die hij onderweg optekent ook te duiden en daardoor naar een hoger niveau te tillen. Hij laat een kritische blik zien en schrijft in een vlotte, leesbare stijl waardoor het voor de lezer interessant blijft om door zijn ogen mee te kijken. Met enkele katernen kleurenfoto's. (Drs. Marianne Hermens). (ISBN/EAN: 9789460033643) Booknr: 41472. € 9 EL DORADO. El Dorado. (Museo del oro). Bogot, Museo del oro - Banco de la rpublica, 1973. Profusely illustrated in colour and black-and-white. Cloth. With dustjacket. 8vo. Without pagination (appr. 150 pp.). Edicin del Cincuentenario 1923 -1973. Text in Spanish. (A very good copy). Booknr: 15670. € 20 ELDERT, BART VAN EN JOS STEEHOUWER. De Uittocht. Evacuatie en terugkeer in Rivierenland. Wegener Uitgeverij/ MIdden-Nederland BV z.p., z.j., Gellustreerd. Paperback. 8vo. 100 pp. (ISBN/EAN: 9070644118) Booknr: 35218. € 8 ELIEN UTRECHT (1921-). Twee zijden van een waterscheiding : herinneringen aan Indonesi voor en na de onafhankelijkheid. Amsterdam : SUA, 1991. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 250 pp. Indische Nederlanders, genteresseerden in geschiedenis van Nederlands Indi en Indonesi. (mmoi exemplaar). (ISBN/EAN: 9062222196) Booknr: 28711. € 12 ELLIOTT, DAVID. New Worlds. Russian Art and Society 1900-1937. New York, Rizzoli, 1986. With 323 illustrations, in two colours throughout. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 4to. 160 pp A very good copy, (ISBN/EAN: 0847807363) Booknr: 29725. € 22 ELS LEMS. Op pad met de Romeinen. Houten : Fibula, 1994. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 95 pp. Met reg. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9026963688) Booknr: 30789. € 7 ELTJO JOHANNES HIDDE SCHRAGE (1945-). Zur Lippe-Biesterfeld: prinses Armgard, prins Bernhard en hun houding tegenover nazi-Duitsland. [Amsterdam] : Balans, 2004. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 200 pp. Met lit. opg., reg. (Mooi exemplaar). Na de Tweede Wereldoorlog leidde de moeder van prins Bernhard een teruggetrokken leven. Herhaaldelijk stak echter het gerucht de kop op da prinses Armgard destijds sympathie had gekoesterd voor het nazi-regime in Duitsland. Uit het onderzoek dat E.J.H. Schrage verrichtte, onder meer aan de hand van het persoonlijk archief van de prinses, rijst een geheel ander beeld op. De verhouding tussen prinses Armgard en de NSDAP in haar woonplaats was in werkelijkheid uiterst gespannen. Uiteindelijk werd haar landgoed in 1944 door de SS in beslag genomen. Ook uit brieven van koningin Wilhelmina aan prinses Armgard blijkt dat van nazi-sympathien van de laatstgenoemde geen sprake was. Minstens zo belangrijk is dat het onderzoek nieuw licht werpt op een aantal zware beschuldigingen aan het adres van prins Bernhard. Het zogenaamde spionageloon van de prins wordt naar het rijk der fabelen verwezen. De werkelijke herkomst van de bankrekening van de prins in Berlijn in 1944 blijkt bekend. Ook de zogenoemde stadhoudersbrief die de prins tijdens de oorlog aan Hitler zou hebben geschreven, blijkt op fantasie te berusten. (ISBN/EAN: 9050186726) Booknr: 33139. € 9 ELZINGA, G. Onder zand en klein vandaan. Wat de bodem van Gelderland vertelt over de mensen die hier van de ijstijden tot de vroege middeleeuwen hebben geleefd. Arnhem, Uitgava van de Gelders Archaelogische Stichting Arnhem, 1956. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 60 pp. (Mooi exemplaar). Booknr: 38658. € 7 EMAN, DIET & JAMES SCHAAP. Things We Couldn't Say. Grand Rapids, William B. Eerdmans Publishing Company, 1994. Illustrated. Cloth . With dustjacket. Hardbound. 8vo. 390 pp. The true story of Diet Eman, a Dutch woman who, with her fianc, Hein Sietsma, risked everyting to rescue Jews imperiled by Nazi persecution in occupied Holland during World War II. (A fine copy!). (ISBN/EAN: 0802837638) Booknr: 34080. € 14 EMMANUEL, M. Essai sur l' Orchestique Grecque. Etude de ses mouvements d'aprs les monuments figurs. Amsterdam, 1971. With 3 plates & 600 small text-figures. Paperback XV & 348 pp. (Facsimile reprint of the Paris, 1895 edition). Booknr: 65. € 12 EMMANUEL BERNARD LE ROY LADURIE (1929-). MARY FEENEY (1948-). Carnival : a people's uprising at Romans , 1579-1580. London : Scolar Press, 1980. Illustrated. Cloth. Hardbound. 8vo. 426 pp. This translation originally published: New York : Braziller, 1979. Lit. opg.: p. [413]-426. Translation of:'Le Carnaval de Romans'. - Paris : Gallimard, 1979. (ISBN/EAN: 0859675912) Booknr: 25713. € 14 ENDT, FRISO (RED.). Weet je nog wel de jaren dertig... Reportages, interviews, gesprekken over feiten en gebeurtenissen tussen 1930 en 1940. Amsterdam, Uitgeverij De Bezige Bij, 1960. Met 130 pp. fotomateriaal. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 260 pp. (met grammofoonplaatje). Het stofomslag mist aan de randen een paar stukjes en heeft nog enkele onvolkomenheden. Boek in uitstekende staat. Booknr: 30143. € 10 ENGELEN, TH.L.M. Fertiliteit, arbeid, mentaliteit. De vruchtbaarheidsdaling in Nederlands-Limburg, 1850 - 1960. Assen, Van Gorcum, 1987. Gellustreerd. Papier. 8vo. 262 pp. (Maaslandse monografien, 45). Booknr: 561. € 9 ENGELMANN, BERNT. (SIGNED - GESIGNEERD). Meine Freund - die Manager. Ein Beitrag zur Erklrung des deutschen Wunders Mnchen, Deutscher Taschenbuch Verlag, 1978. Paperback. 8vo. 240 pp. 6. Auflage. Signed by the author. (Good copy). (ISBN/EAN: 342300584x) Booknr: 32717. € 12 ENKLAAR, D. TH. De Dodendans. Een cultuur-historische studie. Amsterdam, L.J. Veen's Uitgeversmaatschappij, 1950. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 162 pp. Stofomslag op de hoeken en randen wat geschaafd, c.q. licht beschadigd. Verder een goed exemplaar. Booknr: 29701. € 14 ENKLAAR, D. TH. Varende luyden. Studin over de middeleeuwse groepen van onmaatschappelijken in de Nederlanden. Assen, Van Gorcum & Comp., 1956. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 164 pp. (Van Gorcum's Historische Bibliotheek, deel 12). In de kantlijn door het boek heen lichte aandachtstreepjes met potlood. Lichte slijtage aan de bovenzijde van het stofomslag. Verder een goed exemplaar). Over o.m. De Blauwe Schuit. Booknr: 40257. € 9 EPPO HERO BRONGERS (1929-). Afsluitdijk 1940. Baarn : Hollandia, 1990. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 189 pp. 1e dr.: 1973. Met lit. opg. (Rugvouwen. Verder goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9064100748) Booknr: 27920. € 10 (ERASMUS). Erasmus en zijn tijd. Catalogus Museum Boymans van Beuningen. Rotterdam, z.d., Met honderden afbeeldingen in zwart-wit. Paperback. Met transparante stofomslag. 8vo. 168 pp. (Catalogus 2). (Mooi exemplaar). Booknr: 37477. € 12 ERASMUS, DESIDERIUS. Vrede's weeklacht en andere geschriften over vrede en eendracht op internationaal-politiek en kerkelijk terrein. Baarn, Ambo, 1989. Zwart linnen. Met stofomslag. Gebonden. Met leeslint. 8vo. 263 pp. Uit het Latijn vertaald en toegelicht door P.M.M. Geurts. (Stofomslag aan rugzijde wat ontkleurd. Verder een mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9026309392) Booknr: 33027. € 20 ERBEN, TINO (HRSG.). Traum und Wirklichkeit Wien 1870-1930. Wien, 1985. Profusely illustrated. Paperback. 8vo (square). 795 pp. Ausstellungs-Katalog/Exhibition Catalogue. (A good copy). Booknr: 19361. € 35 ERBSTSSER, MARTIN. Die Kreuzzge. Eine Kulturgeschichte. Leipzig, Edition Leipzig, 1976. Illustrated with photographs, drawings and maps in colour and black-and-white. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 4to. 207 pp. A good copy. Booknr: 19109. € 18 ERICKSON, ROBERT P. Theologians under Hitler New Haven, etc., Yale University Press, 1985. Illustrated. Paperback. 8vo. 245 pp. (Good copy). What led so many German Protestant theologians to welcome the Nazi regime and its policies of racism and anti-Semitism? In this provocative book, Robert P. Ericksen examines the work and attitudes of three distinguished, scholarly, and influential theologians who greeted the rise of Hitler with enthusiasm and support. In so doing, he shows how National Socialism could appeal to well-meaning and intelligent people in Germany and why the German university and church were so silent about the excesses and evil that confronted them. This book is stimulating and thought-provoking...The issues it raises range well beyond the confines of the case-studies of the three theologians examined and have relevance outside the particular context of Hitler's Germany...That the book compels the reader to rethink some important questions about the susceptibility of intelligent human beings to as distasteful a phenomenon as fascism is an important achievement. -Ian Kershaw, History Today Ericksen's study...throws light on the kinds of perversion to which Christian beliefs and attitudes are easily susceptible, and is therefore timely and useful. -Gordon D. Kaufman, Los Angeles Times An understanding and carefully documented study. -Ernst C. Helmreich, American Historical Review This dark book poses a number of social, economic and cultural questions that one has to answer before condemning Kittel, Althaus and Hirsch. -William Griffin, Publishers Weekly A highly competent, well written book. -Tim Bradshaw, Churchman (ISBN/EAN: 0300038895) Booknr: 39784. € 14 ERNEST HENRI PHILIPPE BAUDET (1919-1998) ; MEINDERT FENNEMA (1946-) ; TOM VAN DEN BERGE (1956-). Het Nederlands belang bij Indi. Utrecht [etc.] : Spectrum, 1983. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 255 pp. Met lit. opg., reg. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9027462437) Booknr: 28712. € 10 ERNEST HENRI PHILIPPE BAUDET (1919-1998) ; IZAAK JOHANNES BRUGMANS (1896-1992) 1896-1992 ; ALBERT PIERRE ADOLPHE ALOYSE BESNARD (1887-1966). Balans van beleid : terugblik op de laatste halve eeuw van Nederlandsch-Indi. Assen : Van Gorcum, 1984. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 374 pp. 1e dr.: 1961. Met reg. Historici, staatkundigen, politici etc. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9023219694) Booknr: 28713. € 14 ERNEST ZAHN (1922-). DIK LINTHOUT (1943-2008). Regenten , rebellen en reformatoren : een visie op Nederland en de Nederlanders. Amsterdam : Contact, 1989. Paperback. 8vo. 355 pp. Vert. van: Das unbekannte Holland : Regenten, Rebellen und Reformatoren. - Berlijn : Siedler, 1984. (In de marge zijn door het boek heen lichte potloodstrepen gezet. Verder een mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9025467598) Booknr: 28325. € 10 ERNST ENGELBERG (1909-). Bismarck. Berlin : Siedler, 1985. Illustrated. Cloth . With dustjacket. Hardbound. 8vo. 839 pp. Met index. 1e dr.: 1985. (Good copy). (ISBN/EAN: 3886801217) Booknr: 27609. € 25 ERNST ENGELBERG (1909-). Bismarck. Berlin : Siedler, 1990. Illustrated. Cloth . With dustjacket. Hardbound. 8vo. 731 pp. Met lit. opg. en index. (Good copy). (ISBN/EAN: 3886803856) Booknr: 27610. € 25 ES, GIJSBERT VAN, SAMPIEMON, J.H. & LAURA STARINK (RED.). Door onze redacteuren. NRC Handelsblad 1970-1995. Amsterdam, 1995. Gellustreerd. Papier. 8vo. 247 pp. Mooi ex. Booknr: 3100. € 12 ESSEBOOM. C. Onderwysinghe der jeught. Onderwijs en onderwijstoezicht in de 18e eeuw op het Eiland van Dordrecht. Educating the young. Edutation and educational supervision in the Eiland van Dordrecht in the 18th century. Ridderkerk, Ridderprint, 1995. Gellustreerd met foto's, facsimils, e.d. Paperback. 8vo. 471 pp. (diss. - thesis). (Heel mooi exemplaar). Summary in English. Uiterst interessant inkijkje in de onderwijswereld van de 18e eeuw., waarin talrijke aspecten van het onderwijs aan de orde komen; schoolvrouwen, schoolmeesters, toezicht, straffen, schoolvakken, Franse scholen, Latijnse school, enz. enz. (ISBN/EAN: 9039313113) Booknr: 38349. € 35 ESSERS, H.A. (RED.). Stokstraatgebied Maastricht. Een renovatieproces in historisch perspectief. Maastricht, Boosten & Stols, 1973. Met talrijke foto's, een uitvouwbare kaart en een zeer uitgebreid katern met tekeningen van de huizen van het Stokstraatgebied met toelichtingen. Linnen. Goud beletterd. Gebonden. 8vo. 533 pp. (Mooi exemplaar). Uitgegeven ter gelegenheid van het gereedkomen van de stedebouwkundige renovatie van het Stokstraatgebied, uitgegeven door de Gemeente Maastricht. Booknr: 40464. € 20 ESTI, P. Geschiedenis van de evangelisch-lutherse gemeente te Edam 1636-1992. Amsterdam/Atlanta, 1993. Illustrated. Paperback. 248 pp. (Mooi exemplaar). Uitgegeven ter gelegenheid van de voltooiing van de restauratie van de kerk der Edamse Lutheranen, 250 jaar nadat hij gebouwd was. Booknr: 67. € 6 ESTI, P. Het plaatselijk bestuur van de Nederlandse Lutherse gemeenten. Ontstaan en ontwikkeling in de jaren 1566 tot 1686. Amsterdam, 1987. Paperback. 8vo. 91 pp. (Mooi exemplaar). Booknr: 68. € 6 ESTI, P. Het vluchtige bestaan van de eerste Nederlandse Lutherse Gemeente. Antwerpen 1566-1567. Amsterdam, Rodopi, 1986. Papier. 8vo. 83 pp. Gaaf exemplaar! Booknr: 2740. € 6 EURIPIDES. Alkestis. Medea. Baarn, Ambo, 1989. Linnen. Met stofomslag. Gebonden 8vo. Met leeslint. 133 pp. (Ambo Klassiek). (Ingeplakt ex-libris. Rug licht ontkleurd. Mooi exemplaar). Vertaald door Gerard Koolschijn. (ISBN/EAN: 9026309449) Booknr: 17157. € 18 VA SZMODISN ESZLRY ; SUSANNE URBACH. O.B. HELLEMAN ; ANNA KELLER. Middeleeuwse Nederlandse kunst uit Hongarije : een keuze uit de collecties van het Museum voor Schone Kunsten , Boedapest en het Museum voor Christelijke Kunst , Esztergom. Utrecht : Rijksmuseum Het Catharijneconvent, 1990. Gellustreerd. Paperback. 4to. 128 pp. Catalogus van de gelijknamige tentoonstelling gehouden in Rijksmuseum Het Catharijneconvent, 1 september-5 november 1990 in samenw. met: het Museum voor Schone Kunsten, Boedapest en het Museum voor Christelijke Kunst, Esztergom. Met lit. opg. CIP. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 907124010X) Booknr: 30981. € 14 EVERDINGEN, J.J.E. VAN & F.A.E.M. MEULENBERG. De loden last. Beroemdheden en hun ziekten. Amsterdam/ Overveen, Boom / Belvdre, 1994. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 240 pp. Naam op schutblad. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9053521313) Booknr: 18279. € 10 EVERDINGEN, J.J.E. VAN. Op het lijf geschreven. Bekendheden en hun lijfarts. Amsterdam Overveen, Boom Belvdre, 1995. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 288 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9053522026) Booknr: 30222. € 9 EVERDINGEN, J.J.E. VAN. Op het lijf geschreven. Bekendheden en hun lijfarts. Amsterdam Overveen, Boom Belvdre, 1995. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 288 pp. Naam op schutblad. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9053522026) Booknr: 38968. € 8 F.CH. MEIJER ; W.A. KNOOPS. De Franse Revolutie. Amsterdam : De Bataafsche Leeuw, 1989. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 175 pp. Met lit. opg. Historici. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9067071994) Booknr: 30982. € 18 FABER, H.F. & W.K. VAN DER VEEN. Haskerland. Inventaris der archieven. Joure, z.j., Halflinnen. Kartonnen borden. 8vo. 137 pp. Goed exemplaar. Booknr: 32262. € 10 FABRICIUS, JOHAN. Het gordijn met de Ibissen. Roman uit het oude Indië. [Door] Johan Fabricius. Den Haag, Leopold, [1974], 1974. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 293 pp. 21 cm. Randen stofomslag beschadigd. Verder een goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9025804691) Booknr: 28755. € 8 FASSEUR, CEES. Wilhelmina. Band I. De jonge koningin. Band II. Krijgshalftig in een vormeloze jas. Amsterdam, Uitgeverij Balans. 1998 - 2001., De complete biogrrafie van Fasseur in 2 banden. Gellustreerd. Linnen. Gebonden. 8vo. Met leeslint. Band I. 647 pp.; Band II. 644 pp. Een heel mooie set van de gebonden editie). Honderd jaar geleden lag Nederland aan de voeten van de jonge koningin Wilhelmina. Queen Pretty Face noemden Amerikaanse kranten haar. Zij was de enig overgebleven vertegenwoordiger van het huis van Oranje en pas achttien jaar toen zij in 1898 de troon besteeg. Zij zou een halve eeuw koningin blijven. De jonge koningin is het eerste deel van een tweedelige biografie over Wilhelmina. Het beschrijft de jeugd en de opvoeding van de jonge prinses, haar bewogen huwelijk met de Duitse hertog Hendrik en haar persoonlijke invloed op het regeringsbeleid tot het einde van de Eerste Wereldoorlog. Met haar ministers kwam zij herhaaldelijk in conflict. Over deze hele periode viel de schaduw van de aartsrepublikein Troelstra, die in 1918 een mislukte greep naar de macht deed. Veel nieuwe historische gegevens worden voor het eerst in deze biografie onthuld. Zo kon de auteur - na verkregen machtiging van koningin Beatrix - zonder enig voorbehoud gebruik maken van het persoonlijk archief van Wilhelmina en Hendrik. Het resultaat is een origineel, intiem, sprankelend en meeslepend geschreven portret van Wilhelmina en haar tijd. Nooit eerder verscheen een zo indringende levensgeschiedenis van een Nederlandse vorstin. Deel II: (ISBN 9789050184519: De Tweede Wereldoorlog staat centraal in deel twee van de monumentale biografie van koningin Wilhelmina. In de vijf jaar van haar ballingschap in Engeland beleefde zij de somberste en mooiste uren van haar lange regering. In Londen was zij de stem van het vrije en strijdende Nederland, de moeder van de Engelandvaarders, maar ook de kampioen van een politiek vernieuwingsstreven dat haar met het kabinet in hevig conflict bracht. Wilhelmina deed van deze bewogen jaren verslag in talloze brieven aan prinses Juliana in Canada. Die brieven worden hier voor het eerst gepubliceerd, naast andere stukken uit haar persoonlijk archief waartoe Cees Fasseur als eerste onbeperkt toegang tot had. Ook de periode tussen de wereldoorlogen komt tot leven. Wilehlmina"s zoektocht naar een geschikte huwelijkspartner voor haar dochter, de geldzorgen van prins Hendrik, haar reizen en politieke bemoeienissen, worden meeslepend verteld. Helder, diepgravend, gedetailleerd en tegelijk panoramisch wordt het beeld van deze vorstin en haar tijd geschetst. (ISBN/EAN: 9789050185042) Booknr: 13475. € 35 FASSEUR, CEES. Wilhelmina. De jonge koningin. z.p., Uitgeverij Balans, 1998. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 647 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9050185053) Booknr: 16643. € 10 FASSEUR, CEES. Juliana & Bernhard. Het verhaal van een huwelijk. De jaren 1936 - 1956. z.p., Uitgeverij Balans, 2008. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. Met leesllint. 8vo. 496 pp. (Heel mooi exemplaar!). Na meer dan een halve eeuw geeft dit boek eindelijk volledige opening van zaken. Cees Fasseur, die naam maakte met zijn tweedelige biografie van koningin Wilhelmina, kreeg als eerste - en voorlopig enige - historicus toestemming van koningin Beatrix alle stukken in het Koninklijk Huisarchief over de eerste twintig jaar van het huwelijk van koningin Juliana en prins Bernhard in te zien. NBD|Biblion recensie: In 1937 trouwde prinses Juliana met prins Bernhard. Het zou geen sprookjeshuwelijk worden. In 1956 dreigde zelfs echtscheiding in wat de Greet Hofmansaffaire is gaan heten. Over deze huwelijkscrisis hangt al jaren een waas van geheimzinnigheid. Om daar iets aan te doen kreeg historicus/jurist Fasseur, voorlopig als enige, toestemming de op het huwelijk betrekking hebbende documenten in het Koninklijk Huisarchief in te zien. Op basis daarvan beschrijft Fasseur, die bekend werd met zijn Wilhelminabiografie, levendig wat er allemaal gebeurde vanaf de kennismaking in 1936 tot en met het rapport van de commissie-Beel - een rapport dat een einde aan de huwelijkscrisis moest maken en nu voor het eerst en integraal gepubliceerd wordt. Opmerkelijk is dat Fasseur prins Bernhard ziet als redder van de monarchie, terwijl op grond van de door hem aangedragen feiten ook het tegenovergestelde zou kunnen worden beweerd. Was de prins vanwege zijn geringe huwelijkstrouw niet juist de oorzaak van alle ellende? Met literatuurlijst, register en illustraties, onder andere in twee gek samengestelde kleurenkaternen. (ISBN/EAN: 9789050189552) Booknr: 37461. € 14 FEIL, MARCEL (RED.). De Bezette Stad. Jonge kunstenaars en ontwerpers reageren op het laatste bezettingsjaar 1944/45 in Amsterdam Amsterdam, Uitgeverij De Balie / Sandberg Instituut. z.j., Rijk gellustreerd. Halflinnen. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. 127 pp. Samenwerkingsproject van het Sandberg Instituut en het Amsterdams Historisch Museum. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9066171766) Booknr: 16791. € 16 FELLER, F.X. DE. Geschiedkundig woordenboek of beknopte levensbeschrijvingen van mannen, die, van het begin der wereld tot op onzen tijd, zich door vernuft, begaafdheden, deugden, dwalingen of misdaden hebben beroemd of berucht gemaakt; voorafgegaan door eene tijdrekenkundige verhandeling, om de verschillende artikelen in het Woordenboek verspreid, tot een geschiekundig geheel te maken. 's-Hertogenbosch, J.J. Arkesteyn. 1828 - 1848., Compleet in 25 delen (in 49 afzonderljke banden). Eigentijds halflinnen. Grijsgemarmerde kartonnen borden. Gebonden. 8vo. 12.000 pp. "Naar het Frans. Met een groot aantal nieuwe artikels verrijkt, en met dezulke vermeerderd, die eene meer onmiddellijke betrekking tot de Nederlanden hebben". (De set is afkomstig uit een seminarie-bibliotheek (met gebruikelijke stickers en stempels) en verkeert in goede staat. Een aantal delen is dermate dicht bij binnenmarge gebonden, dat dit het leesgemak niet altijd ten goede komt). Booknr: 9236. € 450 FELLOWS, NICHOLAS. Charles II and James II. London, etc., Hodder & Stoughton, 1995. Illustrated. Paperback. 8vo. 1162 pp. (Access to History). A good copy. (ISBN/EAN: 0340575093) Booknr: 31444. € 10 FENNIGJE VAN DEN BURG. De Vrije Katheder 1945-1950 : een platform van communisten en niet-communisten. Amsterdam : Van Gennep, 1983. Paperback. 8vo. 378 pp. Ook verschenen als proefschrift Groningen. Met een samenvatting in het Engels. - Lit. opg. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9060125584) Booknr: 28441. € 15 FERDINAND HEINRICH MARIA GRAPPERHAUS (1927-). Alva en de tiende penning. Zutphen : De Walburg Pers, 1984. Gellustreerd. Linnen. Zonder stofomslag. Gebonden. 8vo. 399 pp. 1e dr.: 1982. Met lit. opg., reg. Eerder aangekondigd met ander ISBN.; fiscalisten, historici, economen, politici. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9060112695) Booknr: 27844. € 18 FERNANDEZ, DOMINIQUE. De roof van Ganymedes. Amsterdam, Arena, 1992. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 440 pp. Homosexuele uitingen door de eeuwen heen in vogelvlucht getoond, zonder de betreffende personen als homosexueel te etiketteren. Een zoektocht naar de bronnen en origine van de homosexuele cultuur, een overzicht van de schone kunsten, film, homosexuele cultuur, enz. (Goed exemplaar). Booknr: 36049. € 14 FERRO, MARC. The Grear War 1914-1918. London, Routledge & Kegan Paul., 1973. Paperback. 8vo. 239 pp. Spine and margins a bit discoloured. Else a good copy. (ISBN/EAN: 0710075759) Booknr: 32734. € 10 FEST, JOACHIM. Tegenlicht. Een Italiaanse reis. Amsterdam - Antwerpen, Uitgeverij Balans, 2001. Paperback. 8vo. 475 pp. (Naam op schutblad. Mooi exemplaar!). Joachim Fest, hoofdredacteur van de Frankfurter Allgemeine Zeitung, auteur van diverse literair-historische studies, trad in de sporen van Goethe. Hij volgde daartoe nauwkeurig de routes die Goethe ooit koos: Sicili, de kusten van de Ionische Zee, Calabri, Napels en ten slotte Rome. Fest onderkent vele motieven om Itali te bezoeken. Het meest elementaire is een verlangen naar vrijere levensvormen: minder reglementering, minder discipline, minder verveling. Fest heeft een scherp oog voor het landschap en voor culturele monumenten. Voortdurend maakt hij zijsprongen in de Italiaanse geschiedenis. Hij vertelt van zijn reis, van ontmoetingen met schrijvers, schilders, beeldhouwers en tal van andere culturele, politieke, sociale gesprekspartners. Hij zet pregnante, onthullende historische portretten neer. Maar voor alles is zijn boek, in het spoort van de talloze Italigangers die er een vernieuwd, herbezield leven zochten, de ontdekking van het onmisbare tegenlicht, dat een ander, nieuw licht werpt op ons bestaan. NBD|Biblion recensie: Fest, hoofdredacteur van de Duitse kwaliteitskrant Frankfurter Allgemeine, beschrijft in dit verslag een reis die hij in verschillende etappes heeft gemaakt door Zuid-Italie. Hij volgt daarbij de routes die J.W. von Goethe in de 18e eeuw nam bij zijn tocht door dat land. In vier hoofdstukken beschrijft hij achtereenvolgens zijn reis door Sicilie, langs de Ionische kust, door Napels en de Campagna en ten slotte zijn verblijf in Rome. Het relaas bestaat uit korte stukjes met reiservaringen, ontmoetingen, overpeinzingen, landschapsbeschrijvingen, historische anekdotes en aanhalingen uit reisverslagen van meestal literair begaafde voorgangers. Ondanks deze, steeds verspringende, invalshoeken heeft Fest er toch een goed lopend verhaal van weten te maken. Heel handig is het uitgebreide personenregister achter in het boek. Voor wie graag in een luie stoel reist en prijs stelt op literaire en historische overpeinzingen is dit boek een aanrader. Normale druk. (Biblion recensie, Redactie) (ISBN/EAN: 9045004658) Booknr: 38871. € 15 FETHERLING, GEORGE. The Book of Assassins. A biographical dictionary from ancient times to the present. New york, John Wiley & Sons, 2001. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 389 pp. ISBN 0471158917. (A fine copy). Booknr: 16098. € 18 FIGES, ORLANDO. Tragedie van een volk. De Russische Revolutie 1891 - 1924. Amsterdam, Nieuw Amsterdam - Standaard Uitgeverij, 1996. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 1116 pp. (Naam op schutblad. Mooi, gaaf exemplaar). (ISBN/EAN: 9002219849) Booknr: 37974. € 48 FIGUIER, LOUIS. La Terre avant le Dluge. Paris, Librairie de L. Hachette et Cie, 1864. With: "25 vues idales de paysages de l'ancien monde dessines par Riou et 345 autres figures et 8 cartes gologiques colries.". Halfcalf. Spine gilt lettered. Boards. Hardbound. 8vo. XX, 472 pp. (A good copy). Quatrime dition. (A very good copy Booknr: 16405. € 85 FISCHER, E.J., J.L.J.M. VAN GERWEN & J.J. SEEGERS. (RED.). De Vereeniging Het nederlandsch Economisch Historisch Archief 1914 -1989. Amsterdam, Neha, 1989. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 247 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9071617149) Booknr: 19316. € 12 FITZHUGH, TERRECK V.H. The dictionary of genealogy. Sherborne, Dorset, Alpha Books, 1986. Illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 320 pp. A very fine copy. Booknr: 3591. € 25 FLEET, CAMERON (ED.). First Nations - First hand. A history of five hundred years of encounter, war, and peace inspired by the eyewitnesses. New Jersey, Chartwell Books, 1997. Profusely illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 4to. 192 pp. This informative and insightful commentary on the complex relationship between Native Americans and European settlers includes first-hand documents, such as diary excerpts, letters, legends and oral histories. (A very good copy). (ISBN/EAN: 0785806806) Booknr: 38063. € 15 FLENTROP, PAUL. Tegen het idealisme. Een biografie van Pierre Vinken. Amsterdam, Prometheus, 2007. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 1032 pp. (Nieuwstaat). De biografie van Pierre Vinken, een van de succesvolste ondernemers van Nederland, is een overzicht van wat er in de tweede helft van de twintigste eeuw speelde in het zakenleven, de literatuur, de kunst en de wetenschap, en laat ook zien wat n getalenteerd individu kan bereiken. Paul Frentrop legt in dit rijk gellustreerde boek bloot waar de drang achter zo veel prestaties vandaan komt. Het voert de lezer van de bedompte sfeer van het katholieke Limburg aan het begin van de vorige eeuw naar de internationale zakenwereld. Uit Tegen het idealisme rijst het beeld op van een man die nergens bij wil horen. Iemand die zelf de waarheid zoekt. En misschien nog wel gevonden heeft ook. NBD|Biblion recensie: De neurochirurg dr. P.J. Vinken (1927) was jarenlang de succesvolle topman van het uitgeversconcern Elsevier, later Reed Elsevier. Zijn talent als organisator met een passie voor verbeteringen waren al tot uitdrukking gekomen in de stuwende rol bij Excerpta Medica: het verzamelen en wereldwijd verspreiden van medische informatie. Van het monumentale 'Handbook of Clinical Neurology' was Vinken initiatiefnemer. De vroege belangstelling voor grootschalige geautomatiseerde databanksystemen bracht een benoeming tot hoogleraar medische informatieverzamelingen met zich mee. En passant werd ook nog tijd gevonden voor kunsthistorische publicaties. Aan deze interessante, veelzijdig begaafde figuur wijdde Frentrop (gepromoveerd op de geschiedenis van het ondernemingsbestuur vanaf de VOC) een omvangrijke, soepel geschreven biografie, die tegelijk een beeld geeft van het culturele leven in de tweede helft van de twintigste eeuw. De boektitel slaat op Vinkens aversie tegen de metafysica van Plato; hij voelde zich filosofisch meer thuis bij Voltaire en Nietzsche. Met talrijke zwart-witfoto's, enkele bijlagen en een namenregister. (NBD|Biblion recensie, Drs. H. Alblas). (ISBN/EAN: 9789044611083) Booknr: 33615. € 23 FLETCHER, JOANN. Het Egyptische boek van leven en dood. Kerkdriel, Librero, 2003. Gellustreerd. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. 144 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9057642948) Booknr: 16477. € 9 FLETCHER, JOANN. Het oude Egypte. Leven, mythen en kunst. Kerkdriel, Librero, 2004. Gellustreerd. Paperback. Met flappen. 4to (oblong). (Mooi ex.). Dit boek behandelt de thema's die onze verbeelding al eeuwenlang hebben geprikkeld, zoals het raadsel rond de bouw van piramiden en de sfinx, de geheimen van de hirogliefen en vele andere thema's. Een overzicht van prachtige kunstvoorwerpen, statige beelden van koningen en goden, rijkelijk versierde juwelen en indrukwekkende piramiden, monumentale tempels en muurschilderingen.NBD|Biblion recensie: Het onderwerp van dit boek behoeft geen nadere omschrijving dan: Egypte in al haar facetten. Het bestaat uit vele korte hoofdstukken, geordend als volgt: geschiedenis en kenmerken van de Egyptische cultuur, de godenwereld, de farao's (ook de vrouwen), de religie, riten en magie, Osiris en de dodencultuur. Alles staat er dus wel in. Dit boek kenmerkt zich door prachtige en terzake doende kleurenfoto's met beschrijvingen, korte, globale maar heldere hoofdstukken die documenteren, verklaren en illustreren. Soms hier en daar een beetje kort door de bocht ('de djed-zuil symboliseert de ruggengraat van Osiris'). Op elke pagina staat een (grote) foto. De lay-out is erg afwisselend, met vele verschillende steunkleuren, en kleurige randen boven de teksten. Een soort etalage, maar met goed spul erin: een globale, niet al te ingewikkelde, goed leesbare introductie in woord en beeld tot de Egyptische cultuur. Met een korte verklarende woordenlijst en een alfabetisch register. (Biblion recensie, Redactie) (ISBN/EAN: 9057643650) Booknr: 32467. € 9 FOKKELIEN DIJKSTRA. De beste Thaise recepten. Hoevelaken : Verba Soest : RuitenbergBoek [ distr .], Lichte rugvouw. (ISBN/EAN: 9072540891) Booknr: 21390. € 7 FONTAINE, PASCAL & PTTERING, HANS-GERT. Reis naar het hart van Europa 1953-2009. De geschiedenis van de Christen-Democratische Fractie en de Europese Volkspartij in het Europees Parlement. Tielt, Uitgeverij Lannoo, 2010. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 744 pp. (Heel mooi exemplaar!). (ISBN/EAN: 9782873866716) Booknr: 40772. € 16 FORBES, R.J. (RED.). Het zout der aarde. Hengelo, NV Koninklijke Nederlandsche Zoutindustrie, 1968. Gellustreerd. Linnen. Gebonden. 4to. 379 pp. Samengesteld t.g.v. het vijftigjarig bestaan van de NV Koninklijke Zoutindustrie te Hengelo. (Mooi ex.) Booknr: 3749. € 20 FORD, HERBERT. Flee the captor. The story of the Dutch - Paris Underground and its compassionate leader John Henry Weidner. Nashville, Tennessee, Southern Publishing Assiciation, 1966. With plates. Cloth. Hardbound. 8vo. 373 pp. A good copy. Booknr: 12566. € 13 FOREEST, NANNING VAN. Kort verhaal van de Belegering van Alkmaar, Welke de Spanjaard na zeeven weken met zyne groote schaade en schande heeft moeten opbreeken in het Jaar 1573. Haarlem, Johannes Marshoorn en Pieter van Assendelft, 1739. Ingebonden in eigentijds rood linnen met gemarmerde buitenzijden. Gebonden. 8vo. 130 pp. "Uit het Latyn vertaalt. Waar by koomen de onuitgegevene aantekeningen Van een ander Oog getuigen". (Een net exemplaar; door de binding en keuze van het linnen is de buitenzijde erg gemoderniseerd). Booknr: 34673. € 75 FRANCINE PTTMANN. Markante Nederlandse zionisten. Amsterdam : De Bataafsche Leeuw, 1996. Uitg. naar aanleiding van een serie lezingen over 'Markante persoonlijkheden uit de geschiedenis van het zionisme in Nederland', voorjaar 1993 te Amsterdam Met reg. (ISBN/EAN: 9067074039) Booknr: 22631. € 13 FRANCIS HITCHING. KEN SMITH (1946-) ; RITA VERMEER ; FRANS VAN DER WIEL ; PETER VAN OERS. De megalietenbouwers. Amsterdam : Amsterdam Boek, 1978. Vert. van: Earth magic. - London : Cassell, 1976 Met index. (ISBN/EAN: 9031896799) Booknr: 21392. € 7 FRANCISCUS GRIJZENHOUT (1956-) ; WIJNANDUS WILHELMUS MIJNHARDT (1950-) ; NICOLAAS CORNELIS FERDINAND VAN SAS (1950-). Voor vaderland en vrijheid : de revolutie van de patriotten. Amsterdam : De Bataafsche Leeuw, 1987. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 196 pp. Uitg. onder auspicin van het Nationaal Comit Tweede Eeuwfeest Nederlandse en Franse Revolutie. Met lit. opg. Historici, kunsthistorici, juristen. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9067071366) Booknr: 28602. € 18 FRANK, H. Pruimtabak. Amsterdam, Rodopi, 1983. Gellustreerd. Papier. 8vo. 22 pp. De geschiedenis, de fabricage, het sauzen, pruimtabak en de gezondheid, de kwistpeldoor! (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9062036155) Booknr: 6060. € 10 FRANKENHUIS-VAN SCHEIJEN, C. & E.E. KNNEN. De vier Joodse begraafplaatsen te Zaltbommel. De geschiedenis, de graftekens en de begravenen. Zaltbommel, 1994. Gellustreerd. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. 100 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9789080085527) Booknr: 13622. € 20 FRANKLIN, BENJAMIN. De autobiografie. z.p., Bornmeer, 2008. Paperback. 8vo. 254 pp. (Nieuwstaat). Benjamin Franklin (1706-1790) was al tijdens zijn leven wereldberoemd. Toen hij in 1776 als diplomaat Frankrijk bezocht, stonden juichende menigten hem op te wachten. Opgeklommen van drukkersknecht tot een van de rijkste mannen van de toenmalige kolonien, werd hij alom gezien als de verpersoonlijking van 'The American Dream'. Behalve een van de ondertekenaars van de Declaration of Independance was hij ook schrijver, uitvinder, diplomaat, wetenschapper en filosoof. Beroemd werd hij door zijn vliegerproef, waarmee hij aantoonde dat bliksem een elektrisch verschijnsel is. Hij was gouverneur van de staat Pennsylvania, en een van de eersten die de slavernij wilden afschaffen. Zijn autobiografie is al vele malen herdrukt en in tientallen talen vertaald. Het boek wordt vaak beschouwd als het eerste Amerikaanse boek dat in Europa serieus werd genomen. NBD|Biblion recensie: Benjamin Franklin (1706-1790) begon ooit zijn arbeidzame bestaan als drukkersknecht, maar door zijn eigen inspanning, talent en maatschappelijke betrokkenheid klom hij op tot magistraat, diplomaat en staatsman. In 1776 was hij een van de ondertekenaars van de Amerikaanse onafhankelijkheidsverklaring. In 1771 begon hij zijn leven op schrift te stellen; hoewel hij met grote tussenpozen bleef doorschrijven tot in het jaar van zijn overlijden, strekt dit autobiografische geschrift zich slechts uit tot 1760. Geen volledige biografie dus, maar Franklin vertelt wel over zijn opklimmen van drukkersknecht tot succesvolle uitgever en publicist, zijn loopbaan als lokale en later landelijke politicus en zijn carriere als diplomaat. Ook zijn experimenten met electriciteit komen aan de orde. Bovenal zijn eigen persoonlijke ontwikkeling, waarbij hij zijn fouten ronduit toegeeft. In het nawoord (dat vanuit de laatste Amerikaanse uitgave is meevertaald) wordt ingegaan op Franklin als vertegenwoordiger en vertolker van 'de Amerikaanse droom': de bestijging van de maatschappelijke ladder op eigen kracht. Achterin een jaartallenlijst; een register ontbreekt helaas. Dat doet evenwel geen afbreuk aan dit fascinerende boek. (NBD|Biblion recensie, Peter Turk). (ISBN/EAN: 9789056151959) Booknr: 33625. € 18 FRANKRIJKER, A.C.F. DE. Vier eeuwen Nederlandsch Studentenleven. Voorburg, Uitgeverij Boot. z.j., Met 24 platen en 43 afbeeldingen in de tekst.Linnen. Gebonden. Goud beletterd. 4to. 372 pp. (Mooi exemplaar). Alle aspecten van het studentenleven worden belicht in historisch perspectief (vanaf de 16de eeuw). Booknr: 38621. € 15 FRANS BECKER (1948-) ; M.Y. LINTHORST. Rotterdam. Amsterdam : Mets & Schilt Amsterdam : Wiardi Beckman Stichting, Met lit. opg., reg. (ISBN/EAN: 9053304231) Booknr: 21395. € 12 FRED J. MAROON ; PERCY HOWARD NEWBY (1918-). Egypte : historische aspecten en hedendaags aanzien. [Amsterdam] : Kosmos [Hasselt] : Heideland-Orbis, Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. Vert. van:The Egypt story. ISBN 9029190868 Booknr: 23362. € 20 FREDERICK VAN DER PLOEG (1956-). De economie heeft geen ziel. Amsterdam : Prometheus, 1991. Paperback. 8vo. 179 pp. Met lit. opg. (ISBN/EAN: 9053330674) Booknr: 33293. € 8 FREDERICK WILLIAM WINTERBOTHAM (1897-1990). JAN STOOF (1946-). De Nazi connectie : belevenissen van een meesterspion in Hitler-Duitsland. Utrecht [etc.] : Het Spectrum, 1979. Vert. van:The Nazi connection. (Met gebruikssporen). Booknr: 21398. € 6 FREDERIK WILLEM NICOLAAS HUGENHOLTZ (1922-1999). Floris V. Bussum : De Haan, 1974. 1e uitg.: 1966. Met lit. opg. (ISBN/EAN: 9022845222) Booknr: 20571. € 7 FREEDEN, JOACHIM VON. Malta und die Baukunst seiner Megalith-Tempel. Darmstadt, Wissenschaftliche Buchgesellschaft, 1993. Illustrated. Cloth. Hardbound. 8vo. 305 pp. A fine copy. Booknr: 2720. € 16 FRENKEN, A.M. Documenten betreffende de Kapittels van Hilvarenbeek, Sint Oedenrode en Oirschot. 's-Hertogenbosch, Provinciaal Genootschap van Kunsten en Wetenschappen in Noord-Brabant, 1956. Paperback. 8vo. 284 pp. De documenten bavatten onder meer de voornaamste bouwstoffen voor de geschiedenis van de drie dorpen en parochies van vr 1629, het jaar van de z.g. reductie van 's-Hertogenbosch. (Mooi exemplaar). Booknr: 20101. € 20 FRIEDLNDER, SAUL. Nazi-Duitsland en de joden. Deel I: De jaren van vervolging. Utrecht, Uitgeverij Het Spectrum, 1997. Linnen. Met stofoomslag. Gebonden. 8vo. 496 pp. Een meesterlijke synthese van de Isralische historicus Friedlnder van vrijwel de gehele literatuur over de jodenvervolging in Duitsland van 1933-1939. (ISBN/EAN: 902746345x) Booknr: 18002. € 25 FRIEDMAN, MILTON. Free to choose: a personal statement. Harmondsworth : Penguin, 1980., Paperback. 8vo. 386 pp : ill ; 18cm. A good copy. (ISBN/EAN: 0140223630) Booknr: 30827. € 8 FRIJHOFF, WILLEM. Wegen van Evert Willemsz. : een Hollands weeskind op zoek naar zichzelf, 1607-1647. Nijmegen : SUN, c1995., 1995. Paperback. 8vo. 928 p. : ill. (some col.) ; 25 cm. Includes bibliographical references and indexes. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9061684021) Booknr: 28604. € 20 FRISSEN, P.H.A. De virtuele staat. Politiek, bestuur, technologie: een postmodern verhaal. z.p., Academic service, 1996. Paperback. 8vo. 361 pp. (Mooi exemplaar). Dit is een verhaal over de bijzondere verbindingen van politiek, bestuur en technologie in de 'informatiesamenleving'. Het bevat een verzameling voorstellen en uitnodigingen om deze verbindingen anders te bezien en gestalte te geven. Bestuurlijke en technologische ontwikkelingen kenmerken zich door een aantal opmerkelijke samenhangen. Variteit en fragmentatie nemen toe en leiden tot een aanmerkelijke relativering van het politieke primaat. Pogingen om dat primaat te herstellen, bijvoorbeeld via een moralisering van de politiek, beschouwt de auteur als vergeefse romantiek. De verbindingen tussen politiek, bestuur en technologie leiden tot het ontstaan van een virtuele staat. De auteur verkent de mogelijk heden van een postmodern bestuur en een postmoderne politiek. Hedonisme, esthetica en toevalligheid zijn daarin belangrijke noties. De hoogleraar bestuurskunde Frissen heeft een 'klein verhaal' geschreven waarin hij probeert de 1 grote verhalen' van de politiek als het centrum van de maatschappij te relativeren of zelfs te vernietigen. Het is een belangrijk boek. Alle discussies en ontwikkelingen in de relatie tussen politiek, openbaar bestuur en ICT (informatie- en communicatietechnologie) zijn erin verwerkt. (NRC-Handelsblad) Deze wetenschappelijke uitgave is bedoeld voor WO-studenten, politici, beleidsmakers en iedereen met interesse op het raakvlak informatietechnologie en bestuurskwesties. Een prachtig boek! (De Nederlandse Bibliotheekdienst). NBD|Biblion recensie: In dit fraai uitgevoerde boek gaat de auteur, een gerenommeerd hoogleraar bestuurskunde van de Tilburgse universiteit, in op de relatie tussen politiek, openbaar bestuur en de moderne informatie- en communicatietechnologie. In een helder en prikkelend geschreven betoog beschrijft hij veranderingen en innovaties in het openbaar bestuur, bijv. m.b.t. het verschijnsel bureaucratie. Hij plaatst de veranderingen in een organisatorisch en cultureel perspectief. Er kan worden geconcludeerd aldus de auteur dat de betekenis van (informatie-)technologische aspecten in de politiek en het openbaar bestuur sterk onderbelicht wordt. De betekenis van oude ideologien in een postmoderne samenleving worden aan de orde gesteld. Tevens worden de implicaties voor de bestuurskunde als theorie en wetenschap behandeld. Het werk bevat een uitgebreide literatuuropgave. Het boek getuigt van een brede kennis van het onderwerp en van een eerlijke betrokkenheid op de materie. Het verdient aanbeveling de nodige voorkennis van politieke theorie en bestuurskunde te hebben. Deze wetenschappelijke uitgave is bestemd voor WO-studenten, politici, beleidsmakers en iedereen met interesse op het raakvlak informatietechnologie en bestuurskwesties. Een prachtig boek! (Biblion recensie, Mr. P.C. van Schelven.) (ISBN/EAN: 9052611912) Booknr: 36230. € 10 FRITS HUIS ; REN STEENHORST. Maarten Schakel : een onverzettelijk man. Amsterdam : Teleboek, 1986. Gellustreerd. Paperbac. 8vo. 183 pp. Lit. opg.: p. 179-180. (Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9061226457) Booknr: 27921. € 10 FRITS JELLE BAREND (1947-) ; HENK VAN DORP (1940-) PSEUD. VAN HENK BONGAARTS. Ajax , Barcelona , Cruijff : het ABC van een eigenzinnige maestro. [Amsterdam] : Pandora, 2000. Paperback. 8vo. 252 pp. 1e dr.: Amsterdam : Vassallucci, 1997. Verhalen en interviews gedeeltelijk eerder verschenen in Vrij Nederland (1974-1986), Nieuwe Revu (1987-1997) en uit de programma's Tussen Barend & Van Dorp en Barend & Van Dorp. (ISBN/EAN: 9025496660) Booknr: 25741. € 7 FRUIN-MEES, W. Geschiedenis van Java. Deel 1: Hindoetijdperk. z.p., Commissie voor de Wolkslectuur Weltevreden, 1922. Met 38 platen en 4 kaarten. Gedecoreerde borden. Gebonden. 8vo. 110 pp. 2e herziene druk. Met een inleidend woord van Dr. Hoesein Djajadiningrat. (Aan de bovenrand van het omslag en enkele pagina's sporen van vocht. Naam op buitenzijde. Verder goed exemplaar). Booknr: 31270. € 18 FRYDE, E.B. & EDWARD MILLER (ED.). Historical studies of the English Parliament. I. Origins to 1399; II. 1399 - 1603. London, Cambridge University Press, 1970. Complete in 2 volumes. Paperback. 8vo. I. X, 387 pp; II. XII, 350 pp. (A very good set). (ISBN/EAN: 0521096103) Booknr: 40380. € 18 FUCHS, J.M., J.M. SIMONS. De Afsluitdijk: recht door zee. Haren, Knoop & Niemeijer, 1972. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 119 pp. (Serie: Triangelreeks). (ISBN/EAN: 9061482577) Booknr: 35624. € 10 FLBERTH, GEORG. Fin de sicle: hundert Jahre Jahrhundertwende. Berlin : Elefanten Press, 1988., 1988. Illustrated. Paperback. 4to. 176 p. : ill. ; 28 cm. A very good copy. (ISBN/EAN: 388520259X) Booknr: 30984. € 16 FUSON, ROBERT H. Het scheepsdagboek van Christoffel Columbus Utrecht, A.W. Bruna Uitgevers, 1991. Gellustreerd. Paperback. 8vo (oblong). 272 pp. ISBN 9022980073. (Mooi exemplaar). Zijn eigen verslag van de avontuurlijke reis die uiteindelijk leidde tot de ontdekking van Amerika, ingeleid en verklaard door de Columbuskenne Robert H. Fuson. Booknr: 33601. € 9 GAASTRA, FEMME S. De geschiedenis van de VOC. Haarlem, Fibula - Van Dishoeck, 1982. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 164 pp. (Mooi exemplaar). Vier eeuwen geleden verkreeg de Verenigde Oost-Indische Compagnie (VOC) het monopolie voor de vaart op Azi. De VOC werd het grootste scheepvaart- en handelsbedrijf van de wereld in de 17de en 18de eeuw. Met de handel in specerijen als peper en kaneel en later ook producten als zijde, thee en porselein bracht de VOC Nederland een periode van ongekende economische en culturele voorspoed. Ter gelegenheid van het VOC-jubileumjaar 2002 verschijnt De geschiedenis van de VOC van de hand van Femme Gaastra in een speciale rijk gellustreerde editie. De auteur belicht in dit gezaghebbende standaardwerk alle facetten van dit unieke bedrijf. Waarom werd er bijvoorbeeld zoveel politieke macht verleend aan een in opzet commercieel bedrijf? Welke bestuursvorm werd gekozen? Hoe werd de VOC gefinancierd, hoe bouwde men schepen en hoe organiseerde men de bijna 5.000 reizen naar de Oost? Waarom kozen tienduizenden Europeanen vrijwillig voor werk bij de VOC en dus voor reizen vol ontberingen en grote risico's? Hoe waren de arbeidsomstandigheden aan boord en wat hield de militaire ondersteuning in? Gaastra laat aan de hand van veel historisch materiaal zien hoe groot het werkterrein van de VOC was, in welke producten werd gehandeld en welke winsten er in die bijna twee eeuwen werden gemaakt. Maar ook: hoe met vaak harde middelen oorlog werd gevoerd, concurrenten werden verdreven of leveringen van specerijen werden afgedwongen. De tekst is verrijkt met vele vaak unieke illustraties. Nu ook in kleur en met tabellen vol interessante informatie. De geschiedenis van de VOC is een boek dat op boeiende en zeer toegankelijke wijze de opkomst, bloei en neergang laat zien van de VOC, een omvangrijk handelsimperium dat werd bestuurd door Nederlandse kooplieden van internationale allure. (ISBN/EAN: 9022838382) Booknr: 18058. € 12 GABELENTZ, HANS VON DER. Die Wartburg. Ein Wegweiser durch ihre Geschichte und Bauten Mnchen, F. Bruckmann. n.d., With 112 pictures and 6 coloured plates. Cloth. Hardbound. 8vo. 186 pp. Zweite Auflage. Booknr: 4426. € 17 GAEMERS, JELLE. De rode wethouder. Willem Drees 1886-1988. De jaren 1886 - 1940. Den Haag, Sdu Uitgevers, 2006. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 637 pp. Deel uitmakend van de vierdelige biografie van Willem Drees. Jelle Gaemers beschrijft uitvoerig Drees' jongensjaren in Amsterdam, de sobere omstandigheden waaronder hij opgroeide, zijn passie voor de stenografie en zijn bekering tot het socialisme. Veertien jaar lang, van 1919 tot 1933, was Drees wethouder van Den Haag. In die functie wist hij zijn sterke socialistische overtuiging te combineren met een opmerkelijk bestuurlijk talent. Hij behoorde tot de befaamde 'rode wethouders' die tijdens het Interbellum hun stempel drukten op het bestuur van de grote steden. Het wethouderschap, zo verklaarde Drees achteraf, was toch wel de mooiste periode geweest in zijn politieke carrire. Na 1933 volgden zeven jaar van machteloze oppositie in de Tweede Kamer, in de schaduw van de grote economische crisis en het opkomende fascisme. Het was in deze jaren van toenemende oorlogsdreiging dat Drees uitgroeide tot een van de voormannen van de SDAP. (Exemplaar verkeert in nieuwstaat). (ISBN/EAN: 9050187609) Booknr: 18670. € 18 GAIT WIERSMA. Weerzien met Tikoes : de weg van een theeplanter uit de Preanger. Franeker : Wever, 1978. Paperback. 8vo. 192 pp. Met kleine defecten aan de randen en sporen van vocht. (ISBN/EAN: 9061352401) Booknr: 28757. € 6 GALEN, JOHN JANSEN VAN & HUIB SCHREURS & ERIC SMINK. Gekte. Rages in de lage landen. Utrecht, A.W. Bruna Uitgevers, 1999. Gellustreerd. Gedecoreerde borden. Gebonden 4to. 136 pp. (Mooi exemplaar). Hoelahoep" Tamagotchi. herenpermanentje, jojo, aardstralen, flippo's, Charleston, punk, Montignac, pijltjes blazen, minirok, Vogeltjesdans, Rubiks kubus, Bhagwan, zitzak, West Sid e Story: telkens weer slaat de verbeelding van het publiek op hol en hecht zij zich aan een speeltje, een dans, een filmster, een novum. De gekte barst onverbiddelijk en steeds weer los, wat leidt tot een mallemolen van verkoopsuccessen en wereldwijde weerklank, maar ook tot bezorgde rimpels bij deskundigen en autoriteiten. En voordat men het in de gaten heeft, is de rage alweer voorbij. John Jansen van Galen. Huib Schreurs en Eric Smink namen in Het Parool de rages onder de loep die ons door de jaren heen in hun greep hielden. Hun lezers vroegen ze een bijdrage te leveren en te vertellen over wat zij zich herinnerden over hoe gek wij samen kunnen worden. De overstelpende hoeveelheid reacties bracht nog tientallen in de vergetelheid geraakte rages aan het licht. Gekte is het 'interactieve' resultaat van een zoektocht naar een ongrijpbaar fenomeen. In Gekte zijn de rages van de eeuw geboekstaafd, gecatalogiseerd en afgebeeld, zoals u ze zich herinnert of wellicht. Uit schaamte liever wenst te vergeten. Zoek maar op: line - dancing, afrokapsel, skippybal, partnerruil. Ze staan er in. Om nooit meer verloren te gaan! (ISBN/EAN: 9022984613) Booknr: 30856. € 10 GALL, LOTHAR, U.A. Die Deutsche Bank. 1870 - 1995. Mnchen, Verlag C.H. Beck, 1995. Illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. With ribbon marker. 8vo. XXI, 1014 pp. (In cardboard box). Die Deutsche Bank: von ihrer Grndung bis zum ersten Weltkrieg; vom ersten Welkrieg bis zur Weltwirtschaftkrise; Die Deutsche Bank und die Diktatur (1933-1945); Vom Zweiten Weltkrieg ber die Besatzungsherrschaft zur Rekonstruktion (1945 - 1957); von 1957 bis zur Gegenwart. Aufstieg zum internationalen Finanzdienstleistungen. (A fine copy!). (ISBN/EAN: 3406389457) Booknr: 34997. € 18 GANS, M.H. De Amsterdamse Jodenhoek in foto's 1900-1940. Baarn, Ten Have, 1974. Met talrijke foto's. Gedecoreerde borden. Gebonden. 8vo (oblong). 130 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9025900933) Booknr: 29682. € 10 GANS, M.H. De Amsterdamse Jodenhoek in foto's 1900-1940. Baarn, Ten Have, 1974. Met talrijke foto's. Gedecoreerde borden. Gebonden. 8vo (oblong). 130 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9025900933) Booknr: 31849. € 12 GANZEVOORT, HERMAN (ED.). A Dutch homesteader on the praires. The letters of Willem de Gelder 1910-13. Toronto, University of Toronto, 1973. Cloth. Hardbound. 8vo. 92 pp. These letters found in the original Dutch in the archives of the Netherlands Emigration Service in Holland, form a unique chronicle of the life of one European hoemsteader in Saskatchewan from 1910 to 1913. (Stamps on title-page/fist free endpaper/last page; otherwise a good copy). Booknr: 13489. € 9 GASCOIGNE, BAMBER & CHRISTINA. De Groot - Mogol. Houten, Teleac - De Haan/Unieboek, 1992. Gellustreerd. Paperback. 4to. 264 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9056333029) Booknr: 16571. € 10 GASHI, SADBERA. Weg uit mijn land. Amsterdam, Arena, 1999. Linnen. Met stofomslaf. Gebonden. 8vo. 96 pp. ISBN 9069743752. (Nieuwstaat). SADBERA GASHI heeft dezelfde dromen als alle meisjes van haar leeftijd: de verliefdheden en teleurstellingen van de tienertijd, de avondjes in de disco, het zwijmelen over Leonardo Di Caprio en de hechte vriendschappen met leeftijdgenoten. Alleen is Sadbera geboren in Kosovo, in Pristina, en woont ze daar totdat de politie op een dag aan de deur van haar huis klopt en haar en haar familie, evenals honderdduizenden andere Jongens, meisjes, mannen en vrouwen, sommeert om weg te gaan uit hun land. Tijdens de uittocht raakt Sadbera al haar bezittingen kwijt. Ze houdt alleen haar dagboek over, dat ze op haar zestiende begon te schrijven en dat ze ook tijdens de bombardementen en in het vluchtelingenkamp in Albani bijhoudt. In eenvoudige en directe bewoordingen weet zij' beter dan welk journalistiek verslag ook de angst en het verdriet van een volk op de vlucht onder woorden te brengen. Recensie(s) NBD|Biblion recensie: Op haar zestiende (in 1996) begon Sadbera Gashi, een Albanees meisje uit Pristina, de hoofdstad van Kosovo, met haar dagboek ('Lieve Mimi'). Aanvankelijk laat het dagboek zich lezen als een 'gewoon' dagboek van een puberend meisje - met de kalverliefdes, aanvaringen met vrienden en familie, probleempjes op school. In de loop van 1998 verandert echter de toon. De oorlog in haar geboorteland komt - letterlijk - steeds dichterbij. De eerste vrienden en kennissen worden door de Serven vermoord en 's avonds mag ze de straat niet meer op. Het dagboek eindigt in maart 1999, met de NAVO-bombardementen. Eind maart, wanneer het dagboek wordt afgesloten, worden Sadbera en haar familie door de Serven verjaagd. Ze overleven, zo blijkt uit een nadien door haar geschreven voorwoord: ze vluchten via Macedoni en Albani naar Itali, het land van haar dromen. Het dagboek is oorspronkelijk in het Italiaans geschreven - zodat haar familie het niet kon lezen. Omdat het in een vreemde taal is geschreven, levert ook de Nederlandse vertaling korte, duidelijke zinnen op. Juist door de eenvoud van de taal wordt het verhaal des te schrijnender. (Biblion recensie, Dr. H.W. Bomert) Booknr: 32697. € 7 GAUNT, WILLIAM. Marine Painting. An historical survey. Amsterdam, De Arbeiderspers, 1975. With 43 colour plates and 200 black-and-white reproductions. Cloth. With dustjacket. Hardbound. Large-8vo. 264 pp. A survey form the ancient times to the present day, presented with a sumptuous collection of reproductions. (Spine discoloured; otherwise a good copy). Booknr: 11547. € 20 GEDENKBOEK. Gedenkboek der Nederlandsche Handel-Maatschappij 1824-1924. z.p., 1924. Linnen met goudopdruk. Gebonden. 4to. Enkele kleurvlekjes op voorzijde. Uitgevoerd in zware band en op geschept papier. Mooi ex. Booknr: 769. € 14 GEDENKBOEK JUBILEUMBOEK. Gedenkboek ter gelegenheid van het vijf en twintig-jarig bestaan van de Sociaal-Democratische Arbeiderspartij in Nederlandd. Opgericht 26 Augustus 1894 in opdracht van het Partijbestuur. Amsterdam, Boekhandel en Uitgevers-Mij "Ontwikkeling", 1919. Gellustreerd met talrijke foto's, spotprenten, e.d. Rood linnen. Gebonden. Groot-8vo. 190 pp. Mooi ex. Booknr: 5906. € 35 GEDENKBOEK JUBILEUMBOEK. Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut. 1854 - 1954. 's-Gravenhage, Staatsdrukkerij- en Uitgeverijbedrijf, 1954. Met afbeeldingen (portretten, kaarten, e.d.). Linnen. Gebonden. Groot-8vo. 469 pp. Jubileumboek bij het 100-jarig bestaan van het KNMI. De bovenzijde van de rug vertoont een beschadiging a.g.v. het verwijderen van een sticker. Overigens een goed ex. (de stofomslag vertoont defecten, wordt los meegeleverd). Booknr: 4203. € 19 GEDEPUTEERDE STATEN VAN FRIESLAND. Molens van Friesland. Leeuwarden, Miedema Pers, 1971. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 264 pp. In samenwerking met de Fryske Akademy en de VEreniging 'De Hollandsche Molen'te Amsterdam. Booknr: 35604. € 57 GEELKERKEN, C. VAN (RED.). Voor Volk en Vaderland. De strijd der Nationaal Socialistische Beweging 14 December 1931 - Mei 1941. Uitgave Nenasu, 1941. Uitvoerig gellustreerd en met uitvouwbare plaat. Goud beletterd linnen. Gebonden. 4to. 400 pp. Gedenkboek van de N.S.B. (Mooi exemplaar). Booknr: 37483. € 35 GEELKERKEN, C. VAN (RED.). Voor Volk en Vaderland. De strijd der Nationaal Socialistische Beweging 14 December 1931 - Mei 1941. Uitgave Nenasu, 1941. Uitvoerig gellustreerd en met uitvouwbare plaat. Goud beletterd linnen. Met stofomslag (geplastificeerd). Gebonden. 4to. 400 pp. (Mooi exemplaar met, nette stofomslag.). Booknr: 37484. € 45 GEERT LUDZER MAK (1946-). Ooggetuigen van de vaderlandse geschiedenis in meer dan honderd reportages. Amsterdam : Ooievaar, 1998. Paperback. 8vo. 360 pp. Rugtitel: Ooggetuigen. Met lit. opg. Oorspr. titel:Reportages uit Nederland : de geschiedenis in meer dan honderd ooggetuigenverslagen. - Amsterdam : Prometheus, 1991. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9057132346) Booknr: 32035. € 8 GEERT LUDZER MAK (1946-). De eeuw van mijn vader. Amsterdam [etc.] : Atlas, 1999. Paperback. 8vo. 523 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9045001276) Booknr: 32407. € 12 GEERT MAK (1946-). De engel van Amsterdam. Amsterdam [etc.] : Atlas, 1994. Paperback. 8vo. 269 pp. (Mooi exemplaar). Veel personen bevolken de verhalen in deze kroniek van Amsterdam, maar er is slechts n hoofdpersoon: de stad zelf. De engel van Amsterdam is de anatomie van een moderne stad, van het alledaagse leven, de uiterlijke vormen, maar ook van de magie, de rituelen, de vergeten wereld achter en onder het hedendaagse Amsterdam. NBD|Biblion recensie: In 'Het eiland' bracht Mak op journalistiek-literaire wijze een stukje Amsterdam in kaart waar jarenlang de drop outs van onze samenleving bij elkaar woonden. Die reportage vormt het voorlaatste hoofdstuk van deze bundeling artikelen over Amsterdam, die geen moment verveelt. Ook voor de niet-Amsterdammer is de geschiedenis van Amsterdam, verteld vanuit het huis van Mak, bijzonder leerzaam. Maar het overkomt ook niet iedereen in het huis te wonen waar vroeger familie van Dirck Coornhert woonde. De meeste stukken werden eerder in NRC Handelsblad gepubliceerd. Zo is daar ook de reportage over zwervers rondom het Centraal Station, die sterk aan George Orwells 'Down and out in London and Paris' doet denken. 'De engel van Amsterdam' is een schoolvoorbeeld van non-fictie die aan alle vormkenmerken van fictie voldoet. Deze editie bevat een hoofdstuk over de staat waarin Amsterdam anno 2002 verkeert. (Biblion recensie, Redactie). (ISBN/EAN: 9045004291) Booknr: 35808. € 8 GEHLEN, REINHARD. Nu spreek ik. Herinneringen 1942 - 1971. Baarn, De Boekerij, 1972. Met platen. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 323 pp. (Goed exemplaar). De memoires van Reinhard Gehlen, de legendarische spionage-chef, eens hoofd van Hitlers spionagedienst in Rusland, die na de oorlog zijn mammoetdossiers en het hele spionagenetwerk aan de Verenigde Staten overdroeg. (ISBN/EAN: 9022502988) Booknr: 40245. € 8 GEKE VAN DER WAL ; ANET BLEICH. Mijn moeder was analfabeet en andere levensverhalen van geslaagde vrouwen. Amsterdam : Mets 's-Gravenhage : Novib, 1999. Paperback. 8vo. 157 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9053302662) Booknr: 27547. € 9 GELDER, GEERT JAN VAN & ED DE MOOR (ED.). Eastward Bound. Dutch ventures and adventures in the Middle East. Amsterdam - Atlanta, Rodopi, 1994. Wrappers. 8vo. 178 pp. (Orientations, a multidisciplinary annual of the Dutch Association for Middle Eastern and Islamic Studies, 2). About Willem de Milde, Cornelis de Bruijn, and others. (A very fine copy). Booknr: 2682. € 14 GELDER, H.A. ENNO VAN. Prof. Dr. Joh. Huizinga. Gedachten en Beelden uit zijn werk. Utrecht, A. Oosthoek's Uitgevers Mij, 1947. Gellustreerd. Frontispiece foto van Huizinga. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 193 pp. (Stofomslag aan bovenzijde rafelig. Verder goed exemplaar). Huizinga geschilderd in al zijn veelzijdigheid. Booknr: 40229. € 8 GELDHOF, J. Pelgrims, dulle lieden en vondelingen te Brugge 1275 - 1975. Zeven eeuwen geschiedenis van het Sint-Juliaanshasthuis en van de Psychiatrische Kliniek O.-L.-Vrouw te Brugge-Sint Michiels. Brugge, Uitgave Psychiatrische Kliniek O.-L.- Vrouw, 1975. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 355 pp. (met index). Aan de bovenzijde van het stofomslag zijn twee scheuren van 3 cm elk gerepareerd. Met een opdracht op het schutblad van de directie van de O.L. Vrouw Kliniek, en de handtekeningen van de directie. Het boek zelf is in mooie staat. Booknr: 19851. € 45 GELDORP, FRANS VAN. Stenen tussen licht en donker. Grafmonumenten in Nederland. Apeldoorn, Gebroeders van Staden., 1972. Met talrijke foto's en tekeningen. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 104 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9061370291) Booknr: 18027. € 15 GEMEENTE-MUSEUM HELMOND. Helmond's Kasteelgeschiedenis in beeld. Helmond, Gemeente-Museum Helmond, 1938. Gellustreerd. Papier. 8vo. zonder paginering. Booknr: 35611. € 12 (GEMEENTEBESTUUR). De Oranjeportretten in het Stadhuis van Kampen. Kampen, Gemeentebestuur, 1971. Gellustreerd met 15 paginagrote foto's. Linnen. Gebonden. 8vo. 63 pp. (Goed exemplaar). Booknr: 40355. € 6 GEMERY, HENRY A. & JAN S. HOGENDORN (ED.). The Uncommon Market. Essays in the Economic History of the Atlantic Slave Trade. New York San Franciso London, Academis Press, 1975. Artificial leather. With dustjacket. Hardbound. 8vo. XVI, 448 pp With stamps on free endpapers and title page. Sticker on dustjacket. Spine of dustjacket discoloured. Otherwise a very good copy. Booknr: 13961. € 75 GEOFFREY HINDLEY (1935-). The book of Magna Carta. London : Constable, 1990. Illustrated. Cloth. Hardbound. Large-8vo. 224 pp. Met lit. opg., index. (ISBN/EAN: 0094682402) Booknr: 25777. € 18 GEORGE, PIERRE. Le problme Allemand en Tchcoslovaquie (1919-1946). Paris, Imprimerie Nationale, 1947. Wrappers. 8vo. 96 pp. (unopened). (Collection Historique de l 'Institut d' tudes Slaves, XI). (Good copy). Booknr: 1783. € 14 GEORGE, PIERRE. Le problme Allemand en Tchcoslovaquie (1919-1946). Paris, Imprimerie Nationale, 1947. Wrappers. 8vo. 96 pp. (unopened). (Collection Historique de l 'Institut d' tudes Slaves, XI). (Good copy). Booknr: 40253. € 12 GEORGE D. LARSON (1939-). Prelude to revolution : palaces and politics in Surakarta , 1912-1942. Dordrecht [etc.] : Foris, 1987. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 242pp. Met lit. opg., indices. (Defect to top of spine. Else a good copy). (ISBN/EAN: 9067652172) Booknr: 28714. € 18 GEORGE HENRY CHARLES HART (1893-1943). ALBERT EMMANUEL KERSTEN (1943-). Het dagboek van dr . G.H.C . Hart , Londen mei 1940 - mei 1941. 's-Gravenhage : Nijhoff, 1976. Paperback. 8vo. 312 pp. Cellofaan aan randen laat wat los. (ISBN/EAN: 9024718910) Booknr: 30790. € 10 GEORGE HENRY CHARLES HART (1893-1943). ALBERT EMMANUEL KERSTEN (1943-) (ED.). Het dagboek van dr . G.H.C . Hart , Londen mei 1940 - mei 1941. 's-Gravenhage : Nijhoff, 1976. Paperback. 8vo. 312 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9024718910) Booknr: 37392. € 12 GEORGE PUCHINGER (1921-1999). Nederlandse minister-presidenten van de twintigste eeuw. Amsterdam : Sijthoff, 1984. Gellustreerd. Linnen. Zonder stofomslag. Gebonden. 8vo. 393 pp. Met lit. opg., reg. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9021828731) Booknr: 32036. € 12 GEORGE ZARNECKI (1917-). J.L. WYNIA-GILS. Monniksleven in de Middeleeuwen. Bussum : De Haan, Eerder verschenen in: De glorie der Middeleeuwen. Dl. 2 Vert. van:The monastic achievement. - London : Thames and Hudson. (ISBN/EAN: 9022845249) Booknr: 21416. € 8 GEORGESS MACHARGUE. ANITA C. VAN DE VEN. Mummies : stille getuigen uit het verleden. Delft : Elmar, 1e dr. Nederlandse uitg.: 1977 Lit. opg Vert. van:Mummies. - USA : Lippincott, 1972. (ISBN/EAN: 9061200989) Booknr: 21418. € 8 GRARD, JO. Belgique. Les Annes Folles. Bruxelles, Ateliers d'Art Graphique Neddens, 1976. With 257 photographs in black-and-white. Wrappers. 4to. 128 pp. Table de matires: La guerre est finie; L 'air du temps, Un grand mariage: Astrid et Lopold, Portrait de la Belgique en 1930, La mort d'Albert I-er. (A good copy). (ISBN/EAN: 2870130120) Booknr: 19684. € 12 GERARDUS ANTONIUS CORNELIS VAN DER LEM (1954-). Johan Huizinga : leven en werk in beelden & documenten. Amsterdam : Wereldbibliotheek, 1993. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 309 pp. Met lit. opg., reg.; algemeen/historisch. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9028416188) Booknr: 27594. € 16 GERARDUS ANTONIUS CORNELIS VAN DER LEM (1954-). Het eeuwige verbeeld in een afgehaald bed : Huizinga en de Nederlandse beschaving. Amsterdam : Wereldbibliotheek, 1997. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 399 pp. Ook verschenen als proefschrift Rijksuniversiteit Leiden, 1997. Met lit. opg., reg. (Mooi exemplaar). In 1941 wijdde Johan Huizinga een boek van bescheiden omvang aan de Nederlandse beschaving in de Gouden Eeuw. Velen zullen niet weten dat dit werk een voorgeschiedenis heeft, veel omvangrijker dan het boek zelf. Al vanaf zijn vroegste jaren als hoogleraar wilde Huizinga een alomvattende studie schrijven over het Nederlandse bloeitijdperk bij uitstek. Hij voelde het als een persoonlijke behoefte zich rekenschap te geven van wat de Nederlandse beschaving voor hem betekende. Het grote boek over de Nederlandse Gouden Eeuw - een 'symphonie' of 'panorama' zoals hij dat noemde - heeft Huizinga niet tot stand gebracht. Wel bezon hij zich steeds opnieuw op de betekenis van de Nederlandse beschaving en op het belang van Nederland voor Europa. Naast de roem van de Nederlandse schilders kreeg het principile streven van Erasmus, Willem van Oranje en Hugo de Groot daarbij een even belangrijke, zo niet nog hogere betekenis. (ISBN/EAN: 9028417516) Booknr: 27595. € 18 GERARDUS PETRUS HOEFNAGELS (1927-). De vleesheuvel. Rotterdam : Donker, 1982. Met gebrukssporen. Booknr: 21421. € 5 GEREMEK, BRONISLAW. Het Kansteken. Het beeld van de armen en vagebonden in de Europese literatuur van de 15e tot de 17e eeuw. Baarn, Uitgeverij Anthos - Hadewijch, 1992. Paperback. 8vo. 536 pp. Exemplaar als nieuw. (ISBN/EAN: 9789060746981) Booknr: 12879. € 15 GERHARD KIERSCH (1939-). Berliner Alltag im Dritten Reich. Dsseldorf : Droste, 1981. Illustrated. Decorated boards. Hardbound. 4to. 179 pp. Lit. opg.: p. 175-177. (A fine copy). (ISBN/EAN: 377000597X) Booknr: 30907. € 22 GERHARDUS HENDRIK AALDERS (1946-) ; JOHANNES ARNOLDUS MARIA CHRISTIAAN HILBRINK (1944-). De affaire Sanders: spionage en intriges in herrijzend Nederland. Den Haag : Sdu Uitgevers, 1996. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 312 pp. Met lit. opg., reg. (Mooi exemplaar!). (ISBN/EAN: 9012082528) Booknr: 30791. € 12 GERLOF VERWEY (1901-1999). IVO SCHFFER (1922-). Geschiedenis van Nederland : levensverhaal van zijn bevolking. Amsterdam [etc.] : Elsevier, 1976. Gellustreerd. Linnen. Gebonden. 4to. Met lit. opg. en index. (ISBN/EAN: 9010016307) Booknr: 23393. € 15 GERLOF VERWEY (1901-1999). IVO SCHFFER (1922-). Geschiedenis van Nederland : levensverhaal van zijn bevolking. Amsterdam [etc.] : Elsevier, 1983. Paperback. 8vo. 1087 pp. 1e dr., 1976. Met lit. opg. en reg. (ISBN/EAN: 901004680X) Booknr: 29335. € 16 GERRETSON, C. & P. GEYL (RED.). Briefwisseling en aantekeningen van Willem Bentinck, Heer van Rhoon (tot aan de dood van Willem IV, 22 Oktober 1751). Deel I en II 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1976. Compleet in 3 uniforme banden. Gellustreerd. Paperback. 8vo. Band I: XII, 519 pp. Band II A en II B: X, 708 pp. Mooie set. Booknr: 37412. € 25 GERRETSON, C. Verzamelde werken. 6 delen. Baarn, Bosch en Keuning, 1973. In 6 banden. Linnen. 8vo. Met stofomslag. Gebonden. Deel 1 Literatuur (1904-1958): 659 pp; Deel 2 Geschiedenis (1904-1931): 405 pp.; Deel 3 Geschiedenis (1933-1939): 434 pp.; Deel 4 Geschiedenis (1940-1949): 457 pp.; Deel 5 Geschiedenis (1950-1953): 408 pp.; Deel 6 Geschiedenis (1954-1958): 495 pp. Deel 7: Inleiding en register, ontbreekt. (set verkeert in zeer goede staat!). Booknr: 39631. € 40 GERRIT DE HEUS. DICK-GERT SMID. Den Haag van paleis tot pasar = The Hague from palace to pasar. [Voorburg] : Gerrit de Heus Fotografie, Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. Tekst in het Nederlands en Engels. (ISBN/EAN: 9075596022) Booknr: 23363. € 10 GERRIT JAN HARMSEN (1922-2005). Nederlands kommunisme : gebundelde opstellen. Nijmegen : Socialistiese Uitgeverij Nijmegen, 1082. Paperback. 8vo. 388 pp. Met lit. opg. en reg. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9061681936) Booknr: 28532. € 12 GERRIT JAN OOSTINDIE (1955-). De parels en de kroon : het koningshuis en de kolonin. Amsterdam : De Bezige Bij, 2006. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 192 pp. Met index, lit. opg. 1e dr.: 2006. De parels en de kroon is de eerste overkoepelende studie van de bijzondere verhouding tussen het koningshuis en de kolonin in oost en West. Gert Oostindie laat zien welke rol de vorsten door de eeuwen heen in de overzeese gebieden hebben gespeeld, waar de loyaliteit met de Oranjes in de kolonin vandaan kwam, en wat die op dit moment nog waard is. De parels en de kroon is rijk gellustreerd met nog niet eerder vertoonde foto's. (ISBN/EAN: 9023422554) Booknr: 28715. € 14 GERT HEKMA (1951-) ; HERMAN WILLEM ROODENBURG (1951-). Soete minne en helsche boosheit : seksuele voorstellingen in Nederland , 1300-1850. Nijmegen : SUN, 1988. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 285 pp. Met bibliogr. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9061682800) Booknr: 27922. € 16 GEYL, P. Pennestrijd over staat en historie. Opstellen over de Vaderlandse Geschiedenis aangevuld met Geyl's Levensverhaal (tot 1945). Groningen, Wolters-Noordhoff, 1971. Paperback. Met stofomslag. 8vo. 386 pp. (Historische Studies XXVII). Woord vooraf van J.C. Boogman. (Bovenrand stofomslag wat gerafeld. Verder een heel goed exemplaar). Booknr: 16194. € 15 GEYL, P. Napoleon. Voor en tegen in de Franse Geschiedschrijving. Utrecht, A. Oosthoek Uitg. Mij., 1946. Met uitvouwbare landkaarten. Linnen. Gebonden. 8vo. XVIII, 529 pp. (Goed exemplaar). Booknr: 37481. € 12 GEYL, P. De Amerikaanse Burgeroorlog en het probleem der onvermijdelijkheid. Amsterdam, Noord-Hollandsche Uitgevers Maatschappij, 1949. Met uitvouwbare kaart van Amerika. Paperback. 8vo. 46 pp. (Mededelingen der Koninklijke Nederlandsche Akademie van Wetenschappen Afd. Letterkunde, Nieuwe Reeks, deel 12, no. 5). (Goed exemplaar). Booknr: 40378. € 5 GIBBON, EDWARD. The decline and fall of the Roman Empire. Middlesex, Penguin Books, 1981. Paperback. 8vo. 691 pp. One-volume abridgement. (A very good copy). Booknr: 40264. € 8 GIDAL, NACHUM T. Die Juden in Deutschland von der Rmerzeit bis zur Weimarer Republik. Kln, Knemann Verlagsgesellschaft, 1997. Richly illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. Large-8vo. 440 pp. A very fine copy. Booknr: 7475. € 20 GIELE, JACQUES. Arbeidersleven in Nederland 1850 tot 1914. Nijmegen, SUN, 1979. Met talrijke illustraties. Paperback. 8vo. 320 pp. (Mooi exemplaar). Het dagelijks leven van mannen en vrouwen uit de arbeidende klassen, door hen zelf verteld of opgeschreven. Levensverhalen van arbeiders uit de vorige eeuw, bijeengebracht en van kommentaar voorzien. (ISBN/EAN: 9061681332) Booknr: 37393. € 10 GIERSBERG, HANS-JOACHIM. Preussische Knigsschlsser in Berlin und Potsdam. Leipzig : E.A. Seemann, c1992., Illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 4to. 307 pp. : ill. (some col.) ; 31 cm. Includes index. (A very good copy). (ISBN/EAN: 3363005679) Booknr: 30985. € 32 GIFFEN, A. E VAN. Vijftig jaren terpenonderzoek. Uitgegeven naar aanleiding van het vijftigjarig bestaan van de Vereniging voor Terpenonderzoek. Groningen, Wolters Noordhof, 1969. Gellustreerd. Papier. 8vo. 99 pp. Eenenvijfstigste jaarverslag van de Vereniging voor terpenonderzoek over het verenigingsjaar 1 mei 1966 tot 30 april 1967. Booknr: 35593. € 12 GIFFEN, A.E. VAN & H. PRAAMSMA. De Groninger St. Walburg en haar ondergrond. Amsterdam - Londen, Noord-Hollandsche Uitgevers Maatschappij, 1973. Met 39 afbeeldingen 43 platen. Paperback. Met stofomslag. 8vo. (Verhandelingen der Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen afd. Letterkunde, Nieuwe Reeks Deel 78. Afbeeldingen en Platen). (Mooi exemplaar). Booknr: 38103. € 12 GILBERT, MARTIN. Nooit meer. Een geschiedenis van de Holocaust. Vianen, House of Books, 2001. Overvloedig gellustreerd. Gedecoreerde borden. Gebonden 4to. 192 pp. (Mooi exemplaar!). Het is een getal dat het bevattingsvermogen tart: zes miljoen joodse mensenlevens werden vernietigd door de nauwgezet uitroeiingsmachinerie van de nazis: de Holocaust. Nooit in de geschiedenis toonde de menselijke soort zich van een beestachtiger kant. De eminente Holocaust-kenner Martin Gilbert schreef een boek over de jodenvervolging: Nooit meer. Gilbert, die veertig jaar studie wijdde aan het onderwerp, beschrijft het leven van de joden in Europa voordat de nazis aan de macht kwamen. Hij vertelt het verhaal van de deportaties en van de vernietigingskampen, en sluit zijn boek af met de Neurenbergse processen en een indrukwekkende rondgang langs begraafplaatsen en herdenkingsmonumenten. Nooit meer is een uniek document dat, aan de hand van fotos, tabellen en documenten, een genadeloos licht werpt op een van de zwartste bladzijden uit de geschiedenis van de mens. NBD|Biblion recensie: Zes miljoen joden werden in de Tweede Wereldoorlog door de nazi's op systematische wijze omgebracht. Noch het aantal noch de manier waarop zijn voor een normaal mens werkelijk te bevatten. Historicus en holocaustkenner Martin Gilbert, hoogleraar in Oxford, beschrijft in dit boek de geschiedenis van de jodenvervolging. Hij schrijft over het vooroorlogse leven van de joden in Europa, nazi-Duitsland, het leven in de getto's, de deportaties, de vernietigingskampen en de bevrijding. Zijn boek sluit af met de Neurenbergse processen en een rondgang langs begraafplaatsen en herdenkingsmonumenten. Ook is er aandacht voor bekende figuren als Anne Frank en Oskar Schindler. Aan de hand van foto's, kaarten, ooggetuigenverslagen, documenten en fragmenten uit kranten en oorlogsliteratuur weet Gilbert een beeld te scheppen van een van de zwartste bladzijden uit de geschiedenis. De begrijpelijke manier van schrijven en de presentatievorm maken het boek voor een groot publiek toegankelijk. Hierdoor is het, ondanks de grote hoeveelheid literatuur die er al over dit onderwerp is, zeker een aanwinst. (Biblion recensie, Redactie). (ISBN/EAN: 9044301659) Booknr: 39699. € 14 GILL, DEREK. Onderweg. Het leven van Elisabeth Kbler - Ross. Met een nawoord van Elisabeth Kbler - Ross. Baarn, Ambo, 1981. Paperback. 8vo. 303 pp. (ISBN/EAN: 9026305192) Booknr: 16651. € 12 GILLIAN SEIDEL. AD.J. KOEKKOEK (1939-). De ontkenning van de Holocaust : antisemitisme , racisme en nieuw rechts. Baarn : Ambo Den Haag : NOVIB, 1986. Paperback. 8vo. 248 pp Met lit. opg., reg. Vert. van:The Holocaust denial. - Leeds : Beyond the Pale Collective, cop. 1986. (Fine copy). (ISBN/EAN: 9026308426) Booknr: 27526. € 8 GINKEL, EVERT VAN & KOOS STEEHOUWER. ANWB Archeologisch Nederland. Den Haag, ANWB Media, 1998. Met talrijke afbeeldingen in kleur. Gedecoreerde borden. Gebonden. 4to. 160 pp. (Monumenten van het verleden). (Mooi exemplaar). De doorsnee-Nederlander brengt archeologische monumenten eerder in verband met beroemde oudheidkundige erfenissen in het buitenland, dan met die in eigen land. Talloze Nederlanders bezochten de Akropolis, het Colosseum, Stonehenge, de piramiden of nog exotischer resten van vroegere beschavingen. In eigen omgeving genieten slechts de Drentse hunebedden een grote bekendheid als monument uit de oudheid. Maar er valt in Nederland veel meer te beleven op het gebied van eeuwenoude monumenten. De meeste gaan schuil in het landschap. Sommige liggen verborgen in bossen en heidevelden, andere bevinden zich langs de randen van akkers of in weilanden. In woord en beeld geeft het "ANWB Archologieboek Nederland" een overzicht van de hunebedden, grafheuvels, Romeinse villa's, middeleeuwse versterkingen en vele andere sporen van het verleden waar nog van alles aan te ontdekken valt. In het grote boek leest u alles over zo'n 85 oudheidkundige monumenten. De bijbehorende gids wijst u vervolgens de weg naar 30 bekende en minder bekende archeologische plaatsen. (ISBN/EAN: 9018008540) Booknr: 30852. € 12 GLENNY, MISHA. The Balkans : nationalism, war, and the Great Powers, 1804-1999. New York : Viking, 2000., 1999. Cloth. with dustjacket Hardbond. 8vo. xxvi, 726 pp. : maps ; 24 cm. (Fine copy). Includes bibliographical references (p. [687]-700) and index. (Fine copy). In a timely, passionate survey of Balkan history since the early 19th century, an award-winning journalist chronicles the essential background of the recent terrible events in this war-torn region. 12 maps. (Out-of-print). (ISBN/EAN: 0670853380) Booknr: 28606. € 25 GLENNY, MISHA. The Balkans : nationalism, war, and the Great Powers, 1804-1999. New York : Viking, 2000., 1999. Cloth. with dustjacket Hardbond. 8vo. xxvi, 726 pp. : maps ; 24 cm. (N.B. Throughout the book annotations with pencil. Else a very good copy). Includes bibliographical references (p. [687]-700) and index. (Fine copy). In a timely, passionate survey of Balkan history since the early 19th century, an award-winning journalist chronicles the essential background of the recent terrible events in this war-torn region. 12 maps. (ISBN/EAN: 0670853380) Booknr: 37883. € 15 GODE MOLSBERGEN, E.C. Reizen in Zuid-Afrika in de Hollandse tijd. Deel 1, 2 en 3. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1976. In drie uniforme banden. Met 10 kaarten en 29 (uitvouwbare) platen. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. (Fotomechanische herdruk 1976). (Werken uitgegeven door de Linschoten Vereniging XI, XII, XX). Eerste deel: Tochten naar het Noorden 1652-1686. Tweede deel: Tochten naar het Noorden 1686-1806. Derde deel: Tochten langs de Z.O.-kust en naar het oosten 1672-1752. (mooie set!). (ISBN/EAN: 9024719089) Booknr: 35520. € 85 GOLDMAN, LAWRENCE (ED.). Henry Fawcett. The blind Victorian & British Liberalism. Cambridge, etc., Cambridge University Press, 1989. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. XIV, 199 pp. (A good copy). Henry Fawcett PC (26 August 1833 - 6 November 1884) was a blind British academic, statesman and economist. (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen. Met zijn handtekening / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands. With his signature). (ISBN/EAN: 0521350328) Booknr: 38611. € 18 GOLDSMITH, MARTIN. The inextinguishable Symphony.A true story of music and love in Nazi Germany. New York, etc., John Wiley & Sons, 2000. Illustrated with photographs. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 346 pp. (with index). "The riveting and emotinal tale of Gnther Goldschmidt and Rosemarie Gumpert, two courageous Jewish musicians who struggled to perform under unimaginable circumstances - and found themselves falling in love in a country bent on destroying them". Non-fiction. (A very fine copy). Set against the grim backdrop of Nazi Germany, this work tells the riveting tale of two Jewish musicians who strove to perform under unimaginable circumstances and fell in love. In 1936, Gunther Goldschmidt and Rosemarie Gumpert - along with countless other Jews - were banned from all German orchestras except those organised by the Jewish Kulturbund. Created under the auspices of Goebbels' Ministry of Information and Propaganda to show the outside world how well Jews were treated under the Third Reich, the Kulturbund backfired on the Nazis, becoming a haven for Jewish artists and offering much-needed spiritual enrichment for a besieged people. Simply told by their son, Martin Goldsmith, here is a poignant account of how a flautist and a violinist overcame impossible odds to remain together. (ISBN/EAN: 0471350974) Booknr: 10210. € 18 GOOSSENS, EYMER-JAN, E.A. (RED.). De Fonteijn van Pallas. Een geschenk van Amsterdam aan Johan Maurits. Amsterdam - Kleef, Stichting Koninklijk Paleis - Stedelijk Museum Haus Koekkoek, 1994. Gellustreerd. Gedecoreerd linnen. Gebonden. 4to. 72 pp. Over het ruim drie meter hoge fonteinbeeld van beeldhouwer Quellien - de godin Pallas Athene voorstellend - waarop Joost van den Vondel een lofdicht schreef. Het boek verscheen gelijktijdig met de Tentoonstelling in het Koninklijk Paleis te Amsterdam (in juni - augustus 1994). (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9072080130) Booknr: 17922. € 15 GORKI, MAXIM. Untimely thoughts. Essays on revolution, culture and the Bolsheviks 1917-1918. New Haven - London, Yale University Press, 1995. Paperback. 8vo. XLI, 300 pp. With a ne w introduction and chronology by Mark D. Steinberg. (A good copy). (ISBN/EAN: 0300060696) Booknr: 27306. € 12 GOUIN, DOUARD L'gypte au XIXe sicle. Histoire militaire et politique, anecdotique et pittoresque de Mhmet-Ali, Ibrahim-Pacha Soliman-Pacha (Colonel Sves). Paris, Paul Boizard diteur, 1847. Complete with 20 Illustrations. Halfcloth. Decorated boards. Hardbound. 8vo. IV, 470 pp. Illustre de gravures peintes a l'aquarelle d'aprs les originaux de M.J.A. Beauc. (Decorated boards chafed and worned; corners bumped and chafed. Rebacked with original spine and contemporary dark blue cloth. Pages partly browned, engravings browned all over). Booknr: 6235. € 756 GOUREVITCH, PHILIP & ERROL MORRIS. Standaardprocedure gevolgd. Een oorlogsverhaal. Amsterdam, De Bezige bij, 2008. Paperback. 8vo. 333 pp. (Mooi exemplaar). STANDAARDPROCEDURE GEVOLGD vertelt het verhaal van de Amerikaanse soldaten die de beruchte foto's in de Abu Ghraib-gevangenis namen en van degenen die erop te zien waren - foto's die symbool werden van de oorlog in Irak. Errol Morris hield zeer openhartige interviews met Amerikanen die in de Abu Ghraib dienden en met een aantal Irakese gevangenen. Philip Gourevitch voegt daar een verrassende en meedogenloze analyse van de bezetting van Irak aan toe. STANDAARDPROCEDURE GEVOLGD toont aan dat de soldaten die bij dit schandaal betrokken waren niet zozeer een paar rotte appels waren. De werkelijkheid blijkt veel angstaanjagender: we hebben te maken met verontrustend normale, jonge Amerikanen die terechtkwamen in Dante's Inferno en daarnaar handelden. NBD|Biblion recensie: Onder het dictatoriale regiem van Saddam Hussein was de Abu Ghraib-gevangenis bij Bagdad al de hel op aarde. Voor vermeende misdaden tegen de staat kenden de folteringen geen grenzen. Op woensdag en zondag werden soms honderd mensen per week opgehangen. Na de Amerikaanse inval in Irak en de ondergang van het bewind van Saddam Hussein werd deze beruchte gevangenis door de Amerikanen in gebruik genomen om er vermeende terroristen op te sluiten. De behandeling van de gevangenen binnen de muren van deze instelling werd er niet veel beter op. De foto's van Amerikaanse militaire bewakers die Irakese gevangenen vernederen, schokten de wereld en werden het symbool van de vuile oorlog in Irak. De Amerikaanse documentairemaker Errol Morris heeft over dit schandaal een film gemaakt, getiteld 'Standard Operating Procedure'. Vele ooggetuigen werden door hem geinterviewd, zowel Amerikanen als Irakezen. De documentaire won de Zilveren Beer bij het Filmfestival in Berlijn 2008. Onderzoeksjournalist Philip Gourevitch heeft gebruik gemaakt van deze indringende interviews en zijn bevindingen in dit boek verwoord. Zijn analyse over de misdragingen van de betrokken Amerikaanse militairen en de huidige situatie in Irak stemmen tot nadenken. Geen illustraties. (NBD|Biblion recensie, E. Westerhuis). (ISBN/EAN: 9789023428497) Booknr: 38716. € 10 GOVERS, FRANS. Stemmen uit Dachau. 'Ter ere van de doden en ter waarschuwing voor de levenden'. Hapert, De Kempen Pers, 1990. Met talrijke foto's. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 238 pp. Deel I: Concentratiekamp Dachau 1933 - 1945. Deel II: De eerste tocht naar Dachau 9 - 13 mei 1945. Deel III: Wie haalt ons uit Dachau. (Net exemplaar). (ISBN/EAN: 9070427745) Booknr: 34081. € 14 GOVERS, FRANS. Stemmen uit Dachau. 'Ter ere van de doden en ter waarschuwing voor de levenden'. Hapert, De Kempen Pers, 1990. Met talrijke foto's. Linnen. Zonder stofomslag. Gebonden. 4to. 238 pp. Deel I: Concentratiekamp Dachau 1933 - 1945. Deel II: De eerste tocht naar Dachau 9 - 13 mei 1945. Deel III: Wie haalt ons uit Dachau. (Net exemplaar). (ISBN/EAN: 9070427745) Booknr: 34082. € 12 GRAAFF, BOB DE. Kalm temidden van woedende golven : het Ministerie van Kolonin en zijn taakomgeving, 1912-1940. Den Haag : Sdu, 1997., 1997. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. pp. 865 p. : ill., maps ; 25 cm. Includes bibliographical references (p. 787-829) and indexes. Op het eerste gezicht was er vr 194O weinig te merken van de turbulente ontwikkelingen die na de Tweede Wereldoorlog in Nederlands-Indi aan het licht zouden treden. Het ministerie van Kolonin had een monopolie op alle officile berichtgeving in en over Indi. Door een systeem van zachte dwang hielden de ministers van Kolonin de gouverneur-generaal, 's lands hoogste ambtenaar ter plaatse, aan de leiband. Door opeenvolgende bezuinigingen groeide de behoudzucht op het departement. Bovendien was de besluitvorming bijzonder traag. Dit leidde tot een onoverbrugbare kloof tussen bruin en blank in Indi. Het koloniale bestuur wekte door zijn restrictieve economische politiek de ergernis op van de Amerikaanse regering, waarvan de steun bij een conflict met Japan onmisbaar zou zijn. Ministers, landvoogden en ambtenaren waren zich ervan bewust dat de koloniale taak in Indi de krachten van Nederland in alle opzichten te boven ging. Indi was dan ook een angstig bezit geworden. (ISBN/EAN: 9012084350) Booknr: 28716. € 28 GRAHAM, KATHARINE. Personal history. New York, Alfred A. Knopf, 1997. With photographs. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. IX, 642 pp. (A very good copy). An extraordinarily frank, honest, and generous book by one of America's most famous and admired women - a book that is, as its title suggests, both personal and history. It is the story of Graham's parents: the multi-millionaire father who left private business and government service to buy and restore the down-and-out Washington Post; the aggressive, formidable, self-absorbed mother, known in her time for her political and welfare work, and her passionate friendships with men such as Thomas Mann and Adlai Stevenson. It is the story of how The Washington Post struggled to succeed - a fascinating and instructive business history told from the inside (the paper has been run by Graham herself, her father, her husband, and now her son). It is the story of Phil Graham - Kay's brilliant, charismatic husband (he clerked for two Supreme Court justices), whose plunge into manic-depression and eventual suicide are movingly and charitably recounted. And, best of all, it is Kay Graham herself - brought up in great wealth, yet understanding nothing of money; half Jewish, yet - incredibly - unaware of it; naive, awkward, yet intelligent and energetic, and married to a man she adored. How he fascinated and educated her, and then in his illness turned from her and abused her, destroying her confidence and her happiness, is a drama in itself, followed by the rarer drama of her new life as the head of a great newspaper and a great company - a woman famous (and feared) in her own right. In other words, here is a life that came into its own with a vengeance - a success story on every level. (ISBN/EAN: 039458582) Booknr: 34990. € 25 GREKOV, B.D. Die Altkroatische Republik Poljica. Studien zur Geschiechte der gesellschaftlichen Verhltnisse der Poljika vom 15. bis 17. Jahrhundert. Berlin, Akademie-Verlag, 1961. With one map. Cloth. With dustjacket. Hardcover. 8vo. XV, 279 pp. A very fine copy. Booknr: 2005. € 19 GRIFFIN, NICHOLAS. Caucasus. In the wake of warriors. London, Headline Book Publishing, 2001. Illustrated. Cloth. with dustjacket. Hardbound. 8vo. 240 pp. Nicholas Griffin combines narrative history with travelogue as he explores the Caucasus in search of the legacy of Imam Shamil, nineteenth-century freedom fighter and guru of today's Chechen resistance. (A fine copy). (ISBN/EAN: 0747236305) Booknr: 34250. € 18 GRIFFIS, WILLIAM ELLIOT. Young People's History of the Pilgrims. Boston and New York, Houghton Mifflin Company; The Riverside Press Cambridge, 1920. Frontispiece: The Mayflower (with transparant paper). Illustrated. Cloth. Hardbound. 8vo. 353 pp. First print. A good copy. Booknr: 3800. € 22 GRIJZENHOUT, F. & N.C.F. VAN SAS. Voor Vaderland en Vrijheid. Revolutie in Nederland 1780-1787. Utrecht, 1987. Rijk gellustreerd. Paperback. 8vo. 62 pp. Catalogus bij tentoonstelling: Centraal Museum Utrecht 4-9 - 18-10 1987. (Mooi exemplaar). Booknr: 33878. € 9 GRIMME, HUBERT. Mohammed. Die Weltgeschichtliche Bedeutung Arabiens. Mnchen, Kirchheim'sche Verlagsbuchhandlung, 1904. With one map and 60 illustrations. Cloth. Hardbound. 8vo. 91 pp. (Welgeschichte in Karakterbildern, zweite Abteilung Mittelalter). First print. Booknr: 2715. € 18 GROENHUIJSEN, CHARLES. Hoera! Een nieuw president. Over kandidaten en campagnes, dollars en domocratie, geheimen en geruchten, leugens en lobbyisten. Amsterdam, Uitgeverij Balans, 2007. Paperback. 8vo. 238 pp. Goed exemplaar. Wordt het straks Hillary Clinton? BarackObama? Of toch een Conservatievekandidaat? Politiek in Amerika is corrupt. Macht eninvloed zijn te koop. Politieke voordeeltjesgaan naar de hoogste bieder. In campagnesgaan honderden miljoenen dollars om. IsAmerika dus een ondemocratisch land?Nee, want er is geen land ter wereld waarburgers zo veel politieke ambtsdragersmogen kiezen. Politiek in Amerika is lawaaiig. In geenander land moeten aankomendepresidenten en parlementarirs zo lang enzo vaak op campagne om de gunst van dekiezers en geldgevers te winnen. Aan deandere kant: wat in veel landen in politiekeachterkamertjes plaatsvindt, gebeurt in devs in de volle openbaarheid en onder deschijnwerpers van de televisiedemocratie die24 uur per dag doordendert. Charles Groenhuijsen volgt de verkiezingenop de voet. Hij spreekt Conservatieven enDemocraten, beschrijft de massaledeelname van Amerikaanse burgers aanverkiezingscampagnes, en ook de politiekerol van internet komt uitgebreid aan bod.Maar hij dook ook in de geschiedenis enontdekte leerzame voorbeelden van depolitieke zeden en gewoonten in de vs . Hijbeschrijft uit meer dan 200 jaar politiek deleukste leugens, klunzigste kandidaten ensmerigste schandalen. Een amusante,leerzame enverrassende reisgidsdoor het grilligeAmerikaansepolitieke landschap.Even onderhoudendals onmisbaar voorwie de verkiezingenvan 2008 wilvolgen. (ISBN/EAN: 9789050188722) Booknr: 34385. € 8 GROETHUYSEN, BERNHARD. Die Entstehung der brgerlichen Welt- und Lebensanschauung in Frankreich. Zweiter Band. Halle/Saale, Max Niemeyer Verlag, 1930. Cloth. Hardbound. 8vo. 315 pp. (Philosophie und Geisteswissenschaften, hrsg. von Erich Rothacker, 5. Band). "Die Soziallehreen der katholischen Kirche und das Brgertum". (The second and last volume). (Spine discoloured, otherwise a fine copy). Booknr: 6525. € 15 GRUTER, REGINA. Een fantast schrijft geschiedenis : de affaires rond Friedrich Weinreb. [Netherlands] : Balans, c1997., Gellustreerd. Paperback. 8vo. 444 p. : ill. ; 23 cm. (Mooi exemplaar). Includes bibliographical references (p. 420-426) and index. Er wordt een antwoord gezocht op de vraag wie Friedrich Weinreb nu werkelijk was. En hoe oordeelt de geschiedenis meer dan een halve eeuw na de publicatie van zijn 'fantastische herinneringen' over hem? Regina Grters boek raakt een zeer gevoelige naoorlogse zenuw en de schrijfster heeft het vermogen Weinreb in historisch perspectief springlevend neer te zetten. (ISBN/EAN: 9050183794) Booknr: 27907. € 13 GRUTER, REGINA. Een fantast schrijft geschiedenis : de affaires rond Friedrich Weinreb. [Netherlands] : Balans, c1997., Gellustreerd. Paperback. Met flappen. 8vo. 444 p. : ill. ; 23 cm. (Naam op schutblad. Mooi exemplaar). Includes bibliographical references (p. 420-426) and index. Er wordt een antwoord gezocht op de vraag wie Friedrich Weinreb nu werkelijk was. En hoe oordeelt de geschiedenis meer dan een halve eeuw na de publicatie van zijn 'fantastische herinneringen' over hem? Regina Grters boek raakt een zeer gevoelige naoorlogse zenuw en de schrijfster heeft het vermogen Weinreb in historisch perspectief springlevend neer te zetten. NBD|Biblion recensie: Een van de naoorlogse discussies over collaboratie en verzet in oorlogstijd betrof rond 1970 de affaire-Weinreb. Deze fantast en oplichter hield er 'lijsten' op na van mede-joden die daarvoor veel geld betaald hadden en zich zo gevrijwaard waanden voor deportatie door de nazi's; ten onrechte, zoals bleek. Na de oorlog zat hij drie jaar vast. Ook in andere affaires speelde Weinreb een dubieuze rol. Toch waren er aanhangers en prominente publicisten die zijn handelwijze verdedigden, totdat in 1976 een RIOD-rapport Weinrebs praktijken definitief ontmaskerde. Regina Gruter, historica en psychologe, deelt haar studie van de Weinreb-affaires in drie delen in: een biografische schets van Weinreb; een analyse van de wisselwerking tussen hem en zijn omgeving (slachtoffers; ambtenaren; verdedigers) en een psychologische doorgronding van een man die voor de een een messias was en voor de ander een psychopaat. Het is een helder gecomponeerd en vlot geschreven boek, uiterst leesbaar voer voor psychologen en voor lezers die belangstelling koesteren voor het lot van de joden, het schemergebied tussen collaboratie en verzet in oorlogstijd en de maatschappelijke discussies van eind jaren zestig. (Biblion recensie, Redactie). (ISBN/EAN: 9050183794) Booknr: 39328. € 15 GRUTER, REGINA. Een fantast schrijft geschiedenis : de affaires rond Friedrich Weinreb. [Netherlands] : Balans, c1997., Gellustreerd. Paperback. Met flappen. 8vo. 444 p. : ill. ; 23 cm. (Mooi exemplaar). Includes bibliographical references (p. 420-426) and index. Er wordt een antwoord gezocht op de vraag wie Friedrich Weinreb nu werkelijk was. En hoe oordeelt de geschiedenis meer dan een halve eeuw na de publicatie van zijn 'fantastische herinneringen' over hem? Regina Grters boek raakt een zeer gevoelige naoorlogse zenuw en de schrijfster heeft het vermogen Weinreb in historisch perspectief springlevend neer te zetten. NBD|Biblion recensie: Een van de naoorlogse discussies over collaboratie en verzet in oorlogstijd betrof rond 1970 de affaire-Weinreb. Deze fantast en oplichter hield er 'lijsten' op na van mede-joden die daarvoor veel geld betaald hadden en zich zo gevrijwaard waanden voor deportatie door de nazi's; ten onrechte, zoals bleek. Na de oorlog zat hij drie jaar vast. Ook in andere affaires speelde Weinreb een dubieuze rol. Toch waren er aanhangers en prominente publicisten die zijn handelwijze verdedigden, totdat in 1976 een RIOD-rapport Weinrebs praktijken definitief ontmaskerde. Regina Gruter, historica en psychologe, deelt haar studie van de Weinreb-affaires in drie delen in: een biografische schets van Weinreb; een analyse van de wisselwerking tussen hem en zijn omgeving (slachtoffers; ambtenaren; verdedigers) en een psychologische doorgronding van een man die voor de een een messias was en voor de ander een psychopaat. Het is een helder gecomponeerd en vlot geschreven boek, uiterst leesbaar voer voor psychologen en voor lezers die belangstelling koesteren voor het lot van de joden, het schemergebied tussen collaboratie en verzet in oorlogstijd en de maatschappelijke discussies van eind jaren zestig. (Biblion recensie, Redactie). (ISBN/EAN: 9050183794) Booknr: 39768. € 13 GUGGENHEIM, PEGGY. Out of this century. Andre Deutsch, 1980., 1980. Illustrated. Cloth. Hardbound. 8vo. 396 pp. (ISBN/EAN: 0233972110) Booknr: 25778. € 18 GULICK, F.W. VAN. Nederlandse kastelen en landhuizen. Den Haag, Ten Hagen, 1960. Gellustreerd. Linnen. Gebonden. Groot-8vo. 493 pp. Booknr: 35605. € 22 H.A.H. TOORNVLIET. De staatsinrichting. Utrecht : Het Spectrum, 1992. 1e dr.: 1984. - (Prisma-boeken ; 2423) Met reg. (ISBN/EAN: 9027429944) Booknr: 21434. € 6 H.M. BELIN (1946-) ; DERK VAN DER HORST (1939-). Nederlanders van het eerste uur : het ontstaan van het moderne Nederland 1780-1830. Amsterdam : Bakker, 1996. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 260 pp. Met lit. opg., reg. (ISBN/EAN: 903511776X) Booknr: 29336. € 12 HAAGS GEMEENTE MUSEUM. Vijf eeuwen St. Sebastiaansdoelen. Den Haag, Haags Gemeentemuseum, 1981. Gellustreerd. Papier. 4to. 40 pp. Booknr: 35425. € 6 HAAR, JAAP TER. Willem van Oranje. Uit de geschiedenis van de lage landen. Weesp, Fibula - Van Dishoeck, 1971. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 175 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9022836894) Booknr: 16678. € 10 HAAR, JAAP TER. Geschiedenis van de lage landen. Deel 4: Inval der Fransen - Twintigste eeuw. Bussum, Fibula - Van Dishoeck, 1971. Overvloedig gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 448 pp. Band 4, laatste deel van de reeks. Los leesbaar. (Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9022833649) Booknr: 35032. € 10 HADDERS, INGRID & KIRSTIN PIJL. (RED.). De complete geschiedenis van de Twintigste Eeuw, van maand tot maand, jaar tot jaar. Groningen, Textcase - 608 ppRebo productions, 2000. Gellustreerd. Kartonnen borden. Met stofomslag. gebonden. 4to. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9036613221) Booknr: 18266. € 15 HAFFNER, SEBASTIAN. Die Teufelspakt : die deutsch-russischen Beziehungen vom Ersten zum Zweiten Weltkrieg. Zürich : Manesse, c1988., 1994. Illustrated. Paperback. 8vo. 153 p. ; 18 cm. Fine copy. (ISBN/EAN: 371758121X) Booknr: 27647. € 12 HAFFNER, SEBASTIAN. Anmerkungen zu Hitler. Stuttgart, z.j., Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 204 pp. A good copy, Booknr: 28210. € 18 HAFFNER, SEBASTIAN. Von Bismarch zu Hitler. Ein Rckblick. Mnchen, Kindler Verlag, 1987. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 330 pp. In Deutsch. In German. (A good copy). (ISBN/EAN: 3463400030) Booknr: 31817. € 14 HAFFNER, SEBASTIAN. Anmerkungen zu Hitler. Mnchen, Kindler Verlag, 1978. Paperback. 8vo. 204 pp. A good copy. (ISBN/EAN: 3463007193) Booknr: 35000. € 12 HAGEN, C.S. Het ijzeren paard verovert het Wilde Westen. Het adembenemende avontuur van de Amerikaanse spoorwegpioniers. Helmond, Boek- en Handelsdrukkerij Helmond. z.j., Met historisch fotomateriaal en topografische kaarten. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 224 pp. Goed exemplaar. Booknr: 29677. € 10 HAILLQUIST, KARL REINHOLD (ED.). Asian Trade Routes. Centinental and maritime. London, Curzon Press, 1991. With 15 figures. Stiff wrappers. 8vo. 292 pp. (Scandinacian Institute of Asian Studies - Studies on Asian topics no. 13). Routes in West Asia, Cental Asia and Afghanistan, South Asia, Southeast Asia, East Asia. (A good copy). (ISBN/EAN: 0700702121) Booknr: 17746. € 30 HAITSMA MULIER, E.O.G. & W.R.E. VELEMA. Vrijheid. Een geschiedenis van de vijftiende tot de twintigste eeuw. Amsterdam, Amsterdam University Press, 19999. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 371 pp. (Mooi exemplaar). Nederland wordt sinds de zestiende-eeuwse Opstand beschouwd als het land van de vrijheid bij uitstek. Ook heden ten dage ziet men ons land in Nederland en daarbuiten als een toonbeeld van vrijheid en tolerantie. Merkwaardig genoeg is er echter weinig systematisch onderzoek verricht naar wat er in de loop der eeuwen onder die veelgeprezen Nederlandse vrijheid werd verstaan. Dit boek voorziet in die lacune. Historici, literatuur- en kunsthistorici, theologen en filosofen brengen de gelaagde en fascinerende geschiedenis van het Nederlandse vrijheidsbegrip van de vijftiende tot en met de twintigste eeuw in kaart. Door te laten zien hoe opeenvolgende generaties Nederlanders het vrijheidsbegrip hoog in het vaandel voerden, maar het tevens voortdurend ter discussie stelden en aanpasten aan de veranderende historische omstandigheden, biedt dit boek essentile inzichten in een voor de definitie -van het Nederlandse zelfbeeld wezenlijk thema. (ISBN/EAN: 9053563482) Booknr: 27084. € 18 HAJO HENDRIK ZWAGER (1926-1973). Nederland en de Verlichting. Bussum : Fibula-Van Dishoeck, 1972. Met lit.opg. en index. (ISBN/EAN: 9022830578) Booknr: 20589. € 7 HAKKERT, ADRIAAN. Wel vergeven, niet vergeten. Geschiedenis van Nederland gedurende de Tweede Werldoorlog. Soesterberg, Aspekt, 2003. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 448 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 905911146X) Booknr: 18986. € 18 HALBERSTAM, DAVID. (ED.) & MAGNUM PHOTOGRSPHERS New York September 11. New York, Power House Books, 2001. Fully illustrated. Boards. Hardbound. 4to. 144 pp. (A fine copy). By now, the story of September 11 has been burned into our collective memory, but few have seen New York from the perspective of Magnum photographers. Eleven members of the legendary photo agency immediately dispersed from their monthly meeting in New York as the events unfolded, risking their own lives to document the incomprehensible. Their photographs, by turns haunting, surreal, and breathtaking, are collected together in New York September 11, by Magnum Photographers, compellingly presented in a high-quality edition from powerHouse Books. From their various vantage points we are transported to Ground Zero to witness the destruction of the World Trade Center, the buildings' implosion which sent thousands fleeing from debris through the streets, and the exodus out, only to return to the scene in quiet observation and admiration of the rescue workers whose jobs have only begun and of the mourners who have been gathering in bewildering grief. As a tribute to the World Trade Center's noted place in history, New York September 11, by Magnum Photographers will also include some of the most beloved photographs of the Twin Towers taken by Magnum over the last quarter of a century. A portion of the proceeds will be donated to an accredited charitable organization, The New York Times 9/11 Neediest Fund. (ISBN/EAN: 1576871304) Booknr: 26317. € 20 HALE, J. R. Macchiavelli and Renaissance Italy. London, The English Universities Press, 1961. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. XII, 244 pp. (A very good copy. Booknr: 40367. € 9 HALE, J. R. (JOHN RIGBY), 1923-. The civilization of Europe in the Renaissance. New York : Atheneum ; Toronto : Maxwell Macmillan Canada ; New York : Maxwell Macmillan International, 1994., 1994. Illustrated. Paperback. 8vo. xx, 648 p. : ill., maps ; 24 cm. Includes bibliographical references (p.[613]-626) and index. (Very good copy). (ISBN/EAN: 0689122004) Booknr: 27596. € 22 HANDELS, A.J. (SAMENSTELLER). De fabricage van textielproducten. Het spinnen, weven, appreteeren en verven. Doetinchem, Uitgevers-Maatschappij C. Misset, 1942. Met 259 figuren en foto's. Papier. 8vo. 276 pp. Handleiding ten dienste van Textielcursussen aan vakscholen en o.m. ter opleiding voor het manufacturenbrevet. Met honderden afbeeldingen van oude machines, werktuigen, gereedschappen e.d. Interessante titlel. (De buitenzijde is licht vlekkerig, de rug is bruin verkleurd, met een scheurtje aan de onderzijde; het binnenwerk is uitstekend). Booknr: 6850. € 20 HANKE, LEWIS. History of Latin American civilization : sources and interpretations. London : Methuen, 1967. Complete in 2 volumes. Cloth. with dsutjacket. Hardbound. 8vo. Iii-xiii, 553, 548 pp ; 23cm. Originally published, Boston: Little, Brown, 1967. (A very good set). (ISBN/EAN: 0416121101) Booknr: 28533. € 38 HANS SONNEVELD (1922-). Solingen. Capelle aan den IJssel : Voet, Paperback. 8vo. 78 pp. Goed ex. (ISBN/EAN: 9073647223) Booknr: 21439. € 6 HANS SPIJKER ; MAUD VERHOOFSTAD. Een lang leven in Utrecht : zeven gesprekken over wonen , werken en ouder worden. Utrecht : Stedelijke Stichting Bejaardenwerk Utrecht, 1987. Uitg. ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de Stedelijke Stichting Bejaardenwerk Utrecht. Ouderen. (ISBN/EAN: 9071772101) Booknr: 21273. € 7 HANSEN, HANS JRGEN. Die Schiffe der deutschen Flotten 1848 - 1945. Oldenburg, Verlag Gerhard Stallling, 1981. Profusely illustrated in black-and-white and colour. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 4to. 191 pp. A fine copy. Booknr: 15738. € 20 HARINCK, GEORGE & GERRIT SCHUTTE (RED.). De school met de bijbel. Christleijk onderwijs in de negentiende eeuw. Zoetermeer, Meinema, 2006. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 159 pp. (Jaarboek voor de geschiedenis van het Nederlands Protestantisme na 1800 nr. 14). (Mooi exemplaar). In dit jaarboek staat het onderwijs op christelijke scholen in de negentiende eeuw centraal. Hoe kwam het christelijk onderwijs tot stand en werd het sterk? Wat werd er in de eerste Rveil-schooltjes onderwezen, hoe stond men in christelijke kring tegenover verplichte koepokinenting? Hoe kwamen deze particuliere scholen en schooltjes tot stand en werden ze financieel in stand gehouden? Wat was de plaats van de zondagsschool in de religieuze opvoeding? Hoe werden de onderwijzers en onderwijzeressen gevormd en wat bepaalde het pedagogisch en didactisch concept? Wat wilde de onderwijzer(es) de kinderen meegeven? Welk belang had het onderwijs bij de politiek? Met al deze vragen wordt geprobeerd in dit jaarboek een voorstelling te geven van het christelijk schoolleven en christelijke onderwijsopvattingen in de negentiende eeuw. (ISBN/EAN: 9021141388) Booknr: 27981. € 10 HARISSE, H. Description of Works relating to America published between the years 1492 and 1551. Amsterdam, Verlag P. Schippers, 1967. Cloth. Hardbound. 8vo. LIV, 519, XL, 199 pp. (Bibliotheca americana vetustissima). (Facsimile reprint of the New York, 1866 edition). A very fine copy of an impressive title. Booknr: 4641. € 45 HARM VAN RIEL (1907-1980). J.G. BRUGGEMAN. Geschiedenis van het Nederlandse liberalisme : in de negentiende eeuw. Assen : Van Gorcum, 1982. Illustrated. Paperback. 8vo. 255 pp. Met lit. opg., reg. (ISBN/EAN: 9023217217) Booknr: 25744. € 14 HARMSEN, THEODOR. 'Drink uit deze bron'. Jacques Lefvre d' taples, genspireerd humanist en toegewijd tekstuitgever. Amsterdam, Biblotheca Philosophica Hermetica, 2004. Gellustreerd. Paperback. Groot-8vo. 68 pp. Catalogus opgedragen aan Frans A. Janssen, voormalig directeur en huidig bestuurslid van de Biblotheca. (Mooi exemplaar). Booknr: 37372. € 10 HAROLD MATTHEW EVANS (1928-). Editing and design: a five-volume manual of English, typography and layout. Volume 1. London : Heinemann, 1978. Illustrated. Cloth. with dustjacket. Hardbound. 4to. 332 pp. "Published under the auspices of the National Council for the Training of Journalists". With bibliogr. (A very good copy). (ISBN/EAN: 0434905534) Booknr: 30908. € 18 HARRISON EVANS SALISBURY (1908-1993). FRANK HERZEN (1933-2007). Rusland in revolutie : 1900-1930. Baarn : In den Toren, 1978. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 285 pp. Vert. van: Russia in revolution. - London : Deutsch, 1978. (Klein mankementje aan stofomslag. Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9060740920) Booknr: 30986. € 12 HARROD, R.F. The Life of John Maynard Keynes. London, MacMillan & Co, 1952. Frontispiece portrait of Keynes. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. XVI, 674 pp. Biography of Keynes, world-famous economic thinker. (Dustjacket with light wear to margins; otherwise a good harbound-copy). Booknr: 12680. € 15 HARRY A. VAN WIJNEN (1937-). Van de macht des Konings : mythe en werkelijkheid van de constitutionele monarchie. Amsterdam : Contact, 1975. Titel op titelpag. en omslag ook: De Kroon kan geen kwd doen Includes index Bibliography: p. 289-292. (ISBN/EAN: 9025463045) Booknr: 21448. € 8 HARRY COERTS. De A.R.P . en Nieuw-Guinea : historische analyse van een partijcrisis. Franeker : Wever, 1983. Paperback. 8vo. 104 pp. Omslagtitel: De A.R.Partij en Nieuw-Guinea. Met lit. opg. Historisch/politiek genteresseerden. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9061353564) Booknr: 27924. € 8 HART, S. Geschrift en Getal. Een keuze uit de demografisch-economisch en sociaal-historische studin op grond van Amsterdamse en Zaanse archivalia, 1600-1800. Dordrecht, Historische Vereniging Holland, 1976. Gellustreerd. Donkerblauw linnen. Gebonden. 8vo. 374 pp. Index. (Hollandse Studien ). With summaries. (Mooi ex.) Onderwerpen o.a. De Zaanstreek in 1731 enin de Franse Tijd, Houtzaagmolen in Amsterdam, Zeelieden te Amsterdam in de 17de eeuw, Michiel de Ruyter en de Noordcaepse Compagnie, Bereneiland, ... (ISBN/EAN: 9025703178) Booknr: 37467. € 15 HARTINK, A.E. Pistolen en Revolvers Encyclopedie. Lisse, Rebo Productions, 1966. Gellustreerd. Kartonnen borden. Gebonden. 8vo. 272 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9036610702) Booknr: 16476. € 8 HARVEY, A.D. Arnhem. London, Cassell & Co, 2001. Profusely illustrated. Paperback. Large-8vo. 217 pp. (Fine copy!). "I think we may have going one bridge too far...". AD Harvey was educated at St. John's College Oxford and University (now Wolfson) College Cambridge. As well as contributing articles to RUSI Journal and Air Power History, he is author of COLLISION OF EMPIRES: BRITAIN IN THREE WORLD WARS 1793-1945 (1996) and A MUSE OF FIRE: LITERATURE, ART AND WAR (1998). (ISBN/EAN: 0304356999) Booknr: 39701. € 20 HEATHER CUBITT. G.C. MOHR-HORSMAN ; RON VAN DEN BOS. Filips II en het Spaanse wereldrijk. Haarlem : Fibula-Van Dishoeck, 1977. Vert. van:Spain and her empire under Philip II. - London : Longman, cop. 1976. (ISBN/EAN: 9022832414) Booknr: 20602. € 7 HEDDE BIESMA (1941-). Ridders in een klooster : Het Duitse Huis in Utrecht. Utrecht : Matrijs, 1999. Met talrijke afbeeldingen. Paperback. 8vo. 76 pp. (Mooi exemplaar). Uitg. in samenw. met het Archeologisch en Bouwhistorisch Centrum. In de drukke binnenstad van Utrecht vormt het Duitse Huis een oase van rust. De oude gebouwen en hoge bomen staan nog steeds op een ommuurd terrein. Het is bijzonder dat dit in 1348 gestichte kloostercomplex zijn oorspronkelijke karakter zo goed behouden heeft. Ondanks de uiterlijke rust heeft het Duitse Huis een roerige geschiedenis gekend. Zo werd tijdens de reformatie de katholieke orde omgevormd tot een protestante charitatieve instelling. Later, in 1807, verdwenen de 'ridders' om plaats te maken voor het Militair Hospitaal. Sinds de grote renovatie is hier een luxe hotel met congres-centrum gevestigd, maar heeft ook de Duitse Orde er weer een onderkomen gevonden. Met lit. opg. (ISBN/EAN: 9053451404) Booknr: 21243. € 9 HEEK, J.H.A. VAN. De Doornenburg. Stichting tot behoud van Den Doornenburg, 1965. Gellustreerd. Papier. 8vo. 47 pp. Booknr: 30727. € 5 HEERING, G.J. Huizinga's religieuze gedachten als achtergrond van zijn werken. Lochem, De Tijdstroom, 1948. Frontispiece portret van Huizinga. Gebonden. 8vo. 75 pp. (Goed exemplaar). Booknr: 40242. € 6 HEGEDS, ANDRS. (SIGNIERT - SIGNED - GESIGNEERD). Im Schatten einer Idee. Eine Befragung von Zoltn Zsille zur Vergengenheitsbewltigung eines Stalinisten. Zrich, Ammann Verlag, 1986. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 309 pp. Signed by the author, dedicated to Peter Michielsen, NRC Handelsblad. (Throughout the book black underlinings and annotations in the margin by Peter Michielsen. Else a good copy). Booknr: 33396. € 30 HEIJBOER, PIERRE. Klamboes, klewangs, klapperbomen : Indië gewonnen en verloren. Haarlem : De Haan, 1977. Gellustreerd. Paperback. 4to. 184 pp. : ill. ; 30 cm. (ISBN/EAN: 9022839184) Booknr: 28760. € 12 HEINRICH PLETICHA (1924-). FOORT CORNELIS DOMINICUS (1884-1976). Zij zagen het gebeuren : hoogtepunten uit de wereldgeschiedenis opgetekend door ooggetuigen. Den Haag : Van Goor en Zonen, 1977. Met lit. opg. Vert. van:Geschichte aus erster Hand. Oorspr. titel:Geschichte aus erster Hand. (ISBN/EAN: 9000024854) Booknr: 21450. € 8 HELBERS, G.C. & D.A. GOEDEWAAGEN. De Merken en het Merkenrecht van de Pijpmakers te Gouda; De Geschiedenis van de Pijpmakerij te Gouda. Amsterdam, Uitgeversmaatschappij Atlantic, 1942. Illustrated. Halfcloth. Hardbound. 8vo. 252 pp. (Monographiae Nicotianae, Band 4). "Goudsche Pijpen; Goudaer Pfeifen; Pipes of Gouda. Booknr: 3939. € 50 HLNE FRANCISCA NOLTHENIUS (1920-2000). Renaissance in mei. Utrecht [etc.] : Het Spectrum, 1977. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 288 pp. Met lit.opg. en reg. De 3e dr. verschenen als:Prismaboek ; no.503. - 1960. Oorspr verschenen met de ondertitel:Florentijns leven rond Francesco Landini. - 1956-1957. - (buiten de serie). (ISBN/EAN: 9027453519) Booknr: 30794. € 7 HELMERHORST, J.TH.P. 100 jaar Kerk 1889-1989. 1000 jaar Parochie St. Odulphus Assendelft. Assendelft, 1989. Met talrijke foto's. Linnen. Met stofomslag. Gebondden. 8vo. 168 pp. (Exemplaar verkeert in nieuwstaat). (ISBN/EAN: 9070353032) Booknr: 37211. € 10 HEMELRIJK, J.M. Venus te lijf. Liefde en verleiding in de oudheid. Amsterdam, Allard Pierson Museum, 1985. Met 95 afbeeldingen. Paperback. 8vo. 180 pp. Tentoonstellingscatalogus. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 907134701x) Booknr: 19096. € 15 HEMELS, JOAN. De Krant in Bedrijf. 75 jaar samenwerking en samenleving. Baarn, AmboBoeken, 1983. Gellustreerd. Linnen. Gebonden. 8vo. 335 pp. De gellustreerde geschiedenis van de Vereniging De Nederlandse Dagbladpers in de twintigste eeuw. En haar relaties met andere massamedia, persbureaus, posterijen, overheid, adverteerders en hun organisaties. (Mooi ex. in gebonden uitgave). Booknr: 11591. € 14 HEMELS, JOAN. De Krant in Bedrijf. 75 jaar samenwerking en samenleving. Baarn, AmboBoeken, 1983. Gellustreerd. Linnen. Gebonden. 8vo. 335 pp. De gellustreerde geschiedenis van de Vereniging De Nederlandse Dagbladpers in de twintigste eeuw. En haar relaties met andere massamedia, persbureaus, posterijen, overheid, adverteerders en hun organisaties. (Mooi ex. in gebonden uitgave). (ISBN/EAN: 9026306288) Booknr: 35644. € 12 HENDRIK FRANS KAREL VAN NIEROP (1949-). Beeldenstorm en burgerlijk verzet in Amsterdam 1566-1567. Nijmegen : Socialistiese Uitgeverij Nijmegen, Met lit. opg. - Index. (ISBN/EAN: 9061681219) Booknr: 21453. € 8 HENDRIK FRANS KAREL VAN NIEROP (1949-). Het verraad van het Noorderkwartier : oorlog , terreur en recht in de Nederlandse Opstand. Amsterdam : Bakker, 1999. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 343 pp. Met lit. opg., reg. (Naam op schutblad. Mooi exemplaar). Beschrijving Henk van Nierop schept in dit meeslepend geschreven boek een onverwacht en ontluisterend beeld van de Nederlandse Opstand. Het verraad van het Noorderkwartier biedt niet alleen een nieuw historische visie, maar is ook toegankelijk voor iedereen die genteresseerd is in de vaderlandse geschiedenis. NBD|Biblion recensie: In 1575, een kritieke fase van de Tachtigjarige Oorlog, maakten de Spanjaarden zich op om het Noorderkwartier (Noord-Holland boven het IJ) op de protestantse opstandelingen te heroveren. Na een gerucht van verraad liet Geuzenleider Sonoy mensen arresteren, die onder gruwelijke folteringen een (niet bestaand) complot bekenden. Met veel moeite kregen de beschuldigden later rechtsherstel. De historicus Van Nierop schreef als eerste na lange tijd over deze beruchte zaak een boek waarin het menselijke verhaal, de dilemma's en gruwelijkheden van de burgeroorlog, en de juridische finesses veel aandacht krijgen. Het boek is goed geschreven en wetenschappelijk zeer goed gedocumenteerd. Het laat zich als een spannend en roerend verhaal lezen en zal ondanks de soms ingewikkelde materie veel lezers boeien. Met afbeeldingen in zwart-wit. (Biblion recensie, Redactie). (ISBN/EAN: 903512717x) Booknr: 27905. € 18 HENDRIK FRANS KAREL VAN NIEROP (1949-). Van ridders tot regenten : de Hollandse adel in de zestiende en de eerste helft van de zeventiende eeuw. Amsterdam : De Bataafsche Leeuw, 1990. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 255 pp. 1e dr.: Dieren, 1984.- (Hollandse historische reeks ; 1). - Oorspr. verschenen als proefschrift Leiden, 1984. Met lit. opg., reg. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9067072478) Booknr: 28444. € 20 HENDRIK JAN NOORDEWIER (1880-CA1940). PAUL STOOP (1955-). De geheime rapporten van H.J . Noordewier : Berlijn 1933-1935. Amsterdam : Sijthoff, 1988. Paperback. 8vo. 203 pp. Met lit. opg. en index. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9021839954) Booknr: 27527. € 9 HENDRIK JOHAN LUBERT VONHOFF (1931-). Liberalen onder n dak : VVD : 50 jaar liberale vereniging. Den Haag : Sdu Uitgevers, 1998. Illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 235 pp. Met lit. opg., reg. (ISBN/EAN: 9012085810) Booknr: 25715. € 13 HENDRIK JOHAN LUBERT VONHOFF (1931-). (SIGNED - GESIGNEERD). Liberalen onder n dak: VVD : 50 jaar liberale vereniging. Den Haag : Sdu Uitgevers, 1998. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden 8vo. 235 pp. Met lit. opg., reg. (Gesigneerd met persoonlijke opdracht van de auteur). (ISBN/EAN: 9012085810) Booknr: 32037. € 19 HENDRIK RICHARD HOETINK (1900-1963). JOHAN ALBERT ANKUM (1930-) ; HENNE J.N. BOSKAMP (-1987) ; JEAN LOUIS PAUL CAHEN (1932-). Rechtsgeleerde opstellen. Alphen aan den Rijn : Tjeenk Willink, 1982. Linnen. Gebonden. 8vo. 346 pp. Fotomechanische herdr. Met bibliogr., reg. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9060920953) Booknr: 27846. € 15 HENNIPMAN, P. (J. TINBERGEN) Ere-promotie van Prof. Dr. J. Tinbergen op 20 September 1954. Redevoeringen gehouden door de promotor Prof. Dr. Hennipman en prof. Dr. J. Tinbergen. Amsterdam, 1954. Geniet. 8vo. 8 pp. Goed ex. (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands). Booknr: 38640. € 12 HENNIPMAN, P. Herdenking van Arthur Cecil Pigou (18 november 1877 - 7 maart 1959). z.p., Jaarboek der Koninklijke Akademie van wetenschappen. 1960-1961, Geniet. 8vo. 9 pp. (Mooi exemplaar). English economist. As a teacher and builder of the school of economics at the University of Cambridge he trained and influenced many Cambridge economists who went on to fill chairs of economics around the world. His work covered various fields of economics, particularly welfare economics but also including industrial fluctuations, unemployment, public finance, index numbers, and measurement of national output Booknr: 38643. € 8 HENRY CHARLES LEA (1825-1909). S.C.J. FUNNEMAN-STEVENS. De inquisitie in de Middeleeuwen. Utrecht [etc.] : Het Spectrum, 1986. Paperback. 8vo. 351 pp. Oorspr. Nederlandse uitg.: 1966. - (Aula-boeken ; 296). Met reg. Vert. van hoofdstuk 7 t/m 14 van:The history of the inquisition of the Middle Ages. - Dl. 1. - Londen : Low, 1888. (ISBN/EAN: 9027462852) Booknr: 32285. € 10 HENRY LOUIS MENCKEN (1880-1956). CHARLES A. FECHER (1917-). The diary of H. L. Mencken. New York : Knopf, 1990. Paperback. 8vo. 476 pp. A Borzoi book. Met index. (Light traces of use). (ISBN/EAN: 039456877X) Booknr: 27597. € 20 HENZE, HANS WERNER. Musik und Politik. Schriften und Gesprche 1955-1984. Erweiterte Neuausgabe. Mnchen, DTV, 1984. Paperback. 8vo. 397 pp. (A good copy). Hans Werner Henze (born 1 July 1926, Gtersloh, Westphalia) is a German composer of prodigious output best known for "his consistent cultivation of music for the theatre throughout his life". His music is extremely varied in style, having been influenced by serialism, atonality, Stravinsky, Italian music, Arabic music and jazz, as well as traditional schools of German composition. Henze is also known for his political convictions. He left Germany for Italy in 1953 because of a perceived intolerance towards his leftist politics and homosexuality. He lives in the village of Marino in the central Italian region of Lazio, and still travels extensively, in particular to Britain and Germany, as part of his work. An avowed Marxist and member of the Communist Party of Italy, Henze has produced compositions honoring Ho Chi Minh and Che Guevara. The librettist of his requiem for Che Guevara, titled Das Flo der Medusa (The Raft of Medusa), was among several people arrested at the 1968 Hamburg premiere in the riot that followed the placing of a red flag on the stage. Henze spent a year teaching in Cuba, though he later became disillusioned with Castro. Henze continues to compose today in his mid-eighties (ISBN/EAN: 3423103051) Booknr: 41912. € 8 HERING, ERNST. Die Deutsche Hanse. Leipzig, Wilhelm Goldmann Verlag, 1941. Illustrated. Cloth. Hardbound. 8vo. 267 pp. Booknr: 6280. € 10 HERLENA GEERTRUIDA SCHOLTE (1921-1997). Bibi Koetis voor altijd. Den Haag : Moesson, 1989. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 179 pp. 1e dr.: Amsterdam : Querido, 1974. (ISBN/EAN: 9070301636) Booknr: 28718. € 9 HERMAN AREND ENNO VAN GELDER (1889-1973). PETRUS BENEDICTUS MARIA BLAAS (1939-) ; ECO OSTE GASPARD HAITSMA MULIER (1942-). De levensbeschouwing van Cornelis Pieterszoon Hooft , burgemeester van Amsterdam , 1547-1626. Utrecht : Hes, 1982. Paperback. 8vo. 240 pp. Fotomechanische herdr. van de uitg. : Amsterdam : Kruyt, 1918. Met lit. opg., reg. (ISBN/EAN: 9061941539) Booknr: 29337. € 18 HERMAN FRIEDRICH LUDWIG OTTO DE LIAGRE BHL (1943-) ; JAN A. NEKKERS (1953-) ; LAURENS SLOT (1955-2008). Nederland industrialiseert ! : politieke en ideologiese strijd rondom het naoorlogse industrialisatiebeleid 1945-1955. Nijmegen : Socialistiese Uitgeverij Nijmegen, 1981. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 376 pp. Gebaseerd op onderzoekingen van de werkgroep industrialisatie van de Doktoraal onderwijsgroep doktrinegeschiedenis, subfakulteit der algemene politieke en sociale wetenschappen aan de Universiteit van Amsterdam. Bibl.: p. 361-373. - Index. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9061681650) Booknr: 28446. € 20 HERMANN WALTHER VON DER DUNK (1928-). De organisatie van het verleden : over grenzen en mogelijkheden van historische kennis. Bussum : Van Holkema & Warendorf, 1982. Paperback. 8vo. 409 pp. Met lit. opg., reg. (Mooi exemplaar).l (ISBN/EAN: 9026947798) Booknr: 27926. € 16 HERMANN WALTHER VON DER DUNK (1928-). Elke tijd is overgangstijd : opstellen over onze omgang met de geschiedenis. Amsterdam : Prometheus, 1996. Paperback. 8vo. 303 pp. Met lit. opg., reg. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9053334041) Booknr: 27927. € 14 HERMANN WALTHER VON DER DUNK (1928-). Voorbij de verboden drempel : de Shoah in ons geschiedbeeld. Amsterdam : Ooievaar, 1999. Paperback. 8vo. 286 pp. 1e dr.: Amsterdam : Prometheus, 1990. Met lit. opg., reg. (Mooi exemplaar). De Shoah of holocaust is een van de grootse misdaden in de geschiedenis en voor veel mensen de misdaad van de eeuw. Prof. dr. H.W. von der Dunk behandelt in dit boek de plaats die de Shoah in ons geschiedbeeld inneemt. Hij geeft een overzicht van de problemen en werpt een blik op de oorzaken die deze onvoorstelbare wandaden, die de verboden drempel overschrijden, tot stand brachten. (ISBN/EAN: 9057133326) Booknr: 28224. € 9 HERTOG, JOHAN DEN. Cort van der Linden. (1846-1935). Minister-president in oorlogstijd. Een politieke biografie. Amsterdam, Boom, 2007. Met fotokateren. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. Met leeslint. 8vo. 901 pp. (Nieuwstaat!). De liberale staatsman Cort van der Linden - voorganger van Mark Rutte - die van 1913 tot 1918 regeerde stond aan de basis van de werkelijke democratie in Nederland. Bovendien loodste hij het neutrale Nederland door de Eerste Wereldoorlog. Negentig jaar na zijn aftreden als premier krijgt Cort van der Linden eindelijk de biografie die hij verdient. P.W.A. Cort van der Linden (1846-1935) heeft gezorgd voor de invoering van het algemeen mannenkiesrecht, de evenredige vertegenwoordiging en de stemplicht. Bovendien kregen vrouwen in zijn kabinetsperiode passief kiesrecht en werd de latere invoering van het actieve vrouwenkiesrecht constitutioneel mogelijk gemaakt. Op grond van deze hervormingen wordt Cort van der Linden wel beschouwd als de man die Thorbeckes constitutionele monarchie verving door een nieuw democratisch stelsel. Maar Cort van der Linden wordt vooral herinnerd als de premier die Nederland buiten de Eerste Wereldoorlog heeft weten te houden. De Nederlandse neutraliteit sprak allerminst vanzelf: zij kon alleen door intensief overleg met de strijdende naties en een behoedzame diplomatieke koers in stand worden gehouden. Daarin betoonde Cort van der Linden zich meester. In deze biografie beschrijft Johan den Hertog het politieke leven van een belangrijk staatsman in een roerige tijd. NBD|Biblion recensie: Een wetenschappelijke biografie over Cort van der Linden, eerder gepubliceerd als academisch proefschrift geschiedenis (Leiden). De auteur verrichtte zeer grondig en zorgvuldig onderzoek naar de loopbaan van Cort van der Linden, minister-president van het neutrale Nederland (1913-1918) tijdens de Eerste Wereldoorlog. Veel aandacht is er ook voor de voorafgaande carriere (hoogleraar, jurist, partijloze liberaal, minister), de onderwijspacificatie en het kiesrecht. Met een aantal zwart-witfoto's. Voor een goed begrip van Nederland in de jaren 1914-1918 is dit een belangrijk boek. De auteur trekt geen uitgesproken conclusies, maar biedt wel een uitgebreide analyse van het optreden van Cort van der Linden. Achterin eindnoten, een literatuuropgave, bronnenoverzicht, Engelse samenvatting en register. Een fraai uitgevoerde en omvangrijke biografie. (NBD|Biblion recensie, Dr. B.J.S. Hoetjes). (ISBN/EAN: 9789085065203) Booknr: 37036. € 42 HERZBERG, ABEL J. Amor Fati. Zeven opstellen over Bergen-Belsen. Amsterdam, Moussault's Uitgeverij, 1965. Paperback. 8vo. 102 pp. (Goed exemplaar). (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen. Met zijn handtekening / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands). Booknr: 39025. € 7 HERZSTEIN, ROBERT E. Waldheim. De ontbrekende jaren. Amsterdam, Sijthoff, 1988. Paperback. 8vo. 282 pp. ISBN 9021801914. Het verborgen verleden van oud-secretaris-generaal van de Verenigde Naties Kurt Waldheim. (Mooi ex.). Booknr: 17756. € 8 HESS, JRGEN C. & FRIESO WIELINGA (RED.). Duitsland en de domocratie 1871 - 1990. Amsterdam - Meppel, Boom, 1992. Paperback. 8vo. 283 pp. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9053520597) Booknr: 37408. € 10 HET AANZIEN VAN..... Het aanzien van 1997... : twaalf maanden wereldnieuws in beeld. (Zonder de CD). Haarlem : Spaarnestad, Rijk gellustreerd. Gedecoreerde borden. Gebonden. 4to. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9027462976) Booknr: 29840. € 8 HET AANZIEN VAN..... Het aanzien van 2003 ... : twaalf maanden wereldnieuws in beeld. Haarlem : Spaarnestad, Rijk gellustreerd. Gedecoreerde borden. Gebonden. 4to. (Mooi exemplaar). 2003 was niet alleen het jaar van Frans Bauer en Jamai, het was ook het jaar waarin Arnold Schwarzenegger gouverneur werd van Californi en het jaar van de protesten tegen de Irak-oorlog. Het koningshuis zorgde in de laatste maand ook voor nieuws met de geboorte van prinses Amalia. Maar de kreet 'We hebben hem' staat misschien wel voor het nieuws dat ons het meest zal bijblijven van 2003. Met deze woorden werd de aanhouding van Saddam Hussein op 14 december wereldkundig gemaakt. (ISBN/EAN: 9027488193) Booknr: 29843. € 8 HET AANZIEN VAN..... Het aanzien van 2001 ... : twaalf maanden wereldnieuws in beeld. Haarlem : Spaarnestad, Rijk gellustreerd. Gedecoreerde borden. Gebonden. 4to. (Mooi exemplaar). 2001 Een greep uit de inhoud: Wahid afgezet - Starmaker - Herman Brood - Milosevic opgepakt - dode in Genua - prinses Elisabeth geboren - Oranje uitgeschakeld - Mir - miltvuur - Napster - Koersk gelicht - nandrolon - Kabila vermoord - internettweeling - Reve - George Harrison - abortusboot - NS - Konmar - Tara Singh Varma in opspraak - imam hekelt homo's - aardbeving in India - meningokokken - koningsdrama in Nepal - Boeddhabeelden opgeblazen - Bush bedigd - euthanasie - Volksunie... (ISBN/EAN: 9027474281) Booknr: 29846. € 8 HET AANZIEN VAN..... Het aanzien van 1994 ... : twaalf maanden wereldnieuws in beeld. Haarlem, Spaarnestad, Rijk gellustreerd. Gedecoreerde borden. Gebonden. 4to. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9027441464) Booknr: 29847. € 8 HET AANZIEN VAN..... Het aanzien van 1995... : twaalf maanden wereldnieuws in beeld Haarlem, Spaarnestad, Rijk gellustreerd. Gedecoreerde borden. Gebonden. 4to. Voor de een zal 1995 het jaar zijn van de watersnood, bij de ander heeft de vrede in Bosni, het tegenhouden van de dumping van de Brent Spar of het succes van Ajax meer indruk nagelaten. Al deze zaken en nog veel meer zijn terug te vinden in deze Aanzien-uitgave. Het nieuws wordt gellustreerd met de beste nieuwsfoto's en korte, informatieve teksten. Het Aanzien van 1995 is een prettig lees- en naslagwerk. (ISBN/EAN: 9027446105) Booknr: 29851. € 8 HET AANZIEN VAN..... Het aanzien van 1996... : twaalf maanden wereldnieuws in beeld. Haarlem : Spaarnestad, Rijk gellustreerd. Gedecoreerde borden. Gebonden. 4to. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9027451877) Booknr: 29852. € 8 HEUVEL, AAD VAN DEN. Goud en slaven. Een gellustreerd reisverslag van de 17e eeuwse handelaar Willem Bosman, bewerkt en aangevuld door Aad van den Heuvel. Amsterdam, Meulenhoff, 1981. Gellustreerd. Paperback. 4to. 160 pp. (Mooi exemplaar). Een reisverslag naar aanleiding van dagboeknotities met foto's van Annette Kentie. (ISBN/EAN: 9029014679) Booknr: 41583. € 9 HIBBERT, CHRISTOPHER. London : the biography of a city. Harmondsworth : Penguin, 1980., 1980. Illustrated. Paperback. 8vo. xii,[1],290p,[48]p of plates : ill(some col), facsims,maps,ports(some col) ; 25cm. Revised ed. originally published : London : Allen Lane, 1977. - Previous ed. : Harlow : Longmans, 1969. Bibliography : p270-276. - Includes index. Dates of available copies: 1980. (ISBN/EAN: 014005247X) Booknr: 25745. € 14 HIBBERT, CHRISTOPHER. The rise and fall of the house of Medici. Harmondsworth, Middlesex : Penguin, 1979, c1974 1981 printing)., 1979. Illustrated. Paperback. 8vo. 368 p., [24] p. of plates : ill., ports., geneal. tables ; 20 cm. Paperback in Penguin house style. "The cover shows a detail from the fresco 'Adoration of the Magi' by Benozzo Gozzoli, in the Palazzo Medici Riccardi, Florence (photo: Scala)" -- back cover. "First published by Allen Lane, 1974. (ISBN/EAN: 0140050906) Booknr: 28225. € 10 HIEDE, G.D. VAN DER. Scheepsarcheologie. Scheepsopgravingen in Nederland en elders in de wereld. z.p., Strengholt, Met talrijke afbeeldingen. Kunstleer. Gebonden. 8vo. 507 pp. Uiteinden rug licht geschaafd. Booknr: 15364. € 15 HILMES, MICHELE. Radio Voices. American Broadcasting, 1922 - 1952. Minneapolis - London, University of Minnesota, 1997. With photographs. Paperback. 8vo. 353 pp. Hilmes looks on the way radio programming influenced and was influenced by the United States of the 1920s, 1930s, and 1940s, tracing the history of the medium from its first earliest years through the advent of television. ISBN 0816626219. (Good copy). Booknr: 16759. € 16 HILTERMANN, G. B. J. De Europese deling. [Door] G. B. J. Hiltermann. Bussum, Fibula-Van Dishoeck, [1972], 1972. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 219 p. 21 cm. Originally presented as the author’s thesis, Utrecht, under the title: Oost-Europa en de Duitse deling. (ISBN/EAN: 9022832309) Booknr: 27018. € 7 (HISTORY). The world almanac and book of facts 2005. New York : World Almanac Books, 2005., 2005. Cloth. 8v0. 1008 p. : ill., col. maps, ports, (chiefly col.) ; 21 cm. Includes index. (ISBN/EAN: 0886879396) Booknr: 23856. € 30 HOBOKEN, HARRY VAN & HANS LIESKER (RED.). De Japanse aanval en de onderdrukking van Nederlands-Indi z.p., 1995. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 109 pp. Nationale Expositie. Een terugbik op de tutbulente jaren 1930-1950 in Nederlandse-Indi en Indonesi. (Goed exemplaar). Booknr: 34213. € 9 HOBSON, BURTON. Historic gold coins of the world: from Croesus to Elizabeth II; foreword by Howard Linecar; photographs by Michael V. DiBiase. London, Blandford Press, 1971., Illustrated. Cloth. with dustjacket. Hardbound. 4to. 192 p.; col. illus. 29 cm. A very good copy. (ISBN/EAN: 0713705442) Booknr: 30909. € 20 HOEK, SIETSE VAN DER & DANIEL KONING. Tot in eeuwigheid. Op reis langs luisterrijke begraafplaatsen. Utrecht, Het Spectrum, 1994. Gellustreerd met foto's. Paperback. 8vo. 184 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9027433887) Booknr: 16649. € 12 HOEK, W. VAN DEN. De Koninklijke Marechaussee in de Nederlandse samenleving. Soest, Stichting Museum der Koninklijke Marechaussee, 1975. Gellustreerd, deels in kleur. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 318 pp. Historisch overzicht van plaats en taak van het wapen der Koninklijke Marechausse in Nederland. Vana 1814 tot 1975. In het tweede deel zijn met name brieven, rapporten, orders, besluiten, toespraken, berichten e.d. opgenomen. (Het stofomslag heeft lichte gebreken aan de randen. Sporen van cellotape op eerste schutblad. Verder een mooi exemplaar). Booknr: 20155. € 20 HOETINK, H.R. (RED.). Werner Kaegi als universeel historicus. Amsterdam, Meulenhoff, 1977. Met enkele afbeeldingen. Paperback. Met flappen. 8vo. 214 pp. (Praemium Erasmianum). Over de Zwitserse laureaat, historicus Kaegi. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9029007664) Booknr: 18026. € 12 HOFFENAAR, J. & G. TEITLER (RED.). De koude oorlog. Maatschappij en Krijgsmacht in de jaren '50. 's-Gravenhage, Sdu Uitgeverij, 1992. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 256 pp. Het stofomslag vertoont lichte gebrukssporen. Verder een goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9012066166) Booknr: 32107. € 10 HOFFMAN, EVA. Verdwijnen in de geschiedenis. Persoonlijke ontmoetingen in Oost-Europa. Baarn, Uitgeverij Bodoni, 1994. Paperback. 8vo. 416 pp. Een reis door Polen (haar geboorteland) en vier andere Oosteuropese land kort na de val van het Ijzeren Gordijn in 1989. Een persoonlijk verslag van die reis en een levendige beschrijving van een sociaal landschap temidden van veranderingen. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9055260061) Booknr: 32712. € 10 HOFFMANN, DERLEF. Die Welt der Spielkarte. Eine Kulturgeschichte. Leipzig, Edition Leipzig., 1972. With 95 plates, in colour and black-and-white. Cloth. With dustjacket . Hardbound. 4to. 96 pp. (Text). (Spine ends of dustjacket a bit worn. Else a ver good copy). Booknr: 39210. € 15 HOFLAND, H.J.A., FUKYAMA, FRANCIS, E.A. Na de aanval. Amsterdam, Prometheus, 2002. Paperback. 8vo. 280 pp. (Mooi exemplaar). Het was de meest sinistere en de meest effectieve aanslag die ooit is gepleegd. Op 11 september 2001 boorden twee vliegtuigen zich in de Twin Towers in New York. Even later stortte een vliegtuig neer op het Pentagon in Washington. Miljoenen mensen hadden het gevoeld dat ze uit een droom ontwaakten. De wereld was voorgoed veranderd. In dit boek zoeken journalisten van NRC Handelsblad, wetenschappers en schrijvers naar de achtergronden van de aanslagen. (ISBN/EAN: 9044601652) Booknr: 35768. € 7 HHNE, HEINZ. Der Orden unter dem Totenkopf. Die Geschichte der SS. Mnchen, Bertelsmann Verlag, 1990. With maps. Boards. Hardbound. 8vo. 600 pp. (Register). (A good copy). (ISBN/EAN: 357005019x) Booknr: 17742. € 15 HHNE, HEINZ. Der Orden unter dem Totenkopf. Die Geschichte der SS. Gtersloh, Sigbert Mohn Verlag. n.d., Illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 599 pp. Index. (Dustjacket repaired. Else a good copy). Booknr: 37975. € 10 HOLLANDER, INEZ. Ontwaken uit de Amerikaanse droom. Hoe een Nederlandse vrouw en haar gezin overleven in de harde economie van de VS . Amsterdam, Archipel, 2004. Paperback. 8vo. 234 pp. (Goed exemplaar). Ontwaken uit de Amerikaanse droom leest als een `zwarte komedie'; het is de realistische variant op het romantische Een huis in Toscane. Het historische pand dat zij en haar man kochten, was geen sprookjeshuis maar een spookhuis met ratten, scheve muren en een lekkend dak. De dramatisch verlopen verbouwing, de dotbom en de werkloosheid van haar man die hierop volgde, kostten haar bijna haar huwelijk en gezondheid. Maar gesterkt door de vitaliteit van haar kinderen en haar schrijversambities in wording, vond ze de weg naar haar gedroomde leven weer terug. In Ontwaken uit de Amerikaanse droom schrijft Inez Hollander met humor en zelfspot over duurzame levenslessen en wat het betekent om als Nederlandse Amerikaan te overleven in de neoconservatieve en harde economie van George W. Bush. (ISBN/EAN: 9063051212) Booknr: 35767. € 7 HOLM, ERIK. Die Felsbilder Sdafrikas. Deutung unf Bedeutung. Tbingen, Verlag Ernst Wasmuth, 1969. With 60 plates in black-and-white. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 131 pp. Booknr: 5797. € 14 HOLMES, GEORGE. The Oxford history of Italy. Oxford ; New York : Oxford University Press, 1997., 1997. Illustrated. Cloth . With dustjacket. Hardbound. 8vo. xiv, 386 p. : ill. (some col.), maps ; 25 cm. Includes bibliographical references (p. 349-360) and index. (ISBN/EAN: 0198205279) Booknr: 25716. € 28 HOLMES, RICHARD. De wereldoorlog. Amsterdam, 2008. Met fotomateriaal. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. Met leeslint. 8vo. 704 pp. (Nieuwstaat). "Het hoogtepunt in de oorlogsgeschiedschrijving, met unieke, nooit eerder gepubliveerde intervieuws". (flap). Richard Holmes De werel d in oorlog, Een onmisbaar boek over de Tweede Wereldoorlog. Richard Holmes bewerkte al deze interviews tot een boek en gebruikte ook materiaal dat nooit werd uitgezonden. De wereld in oorlog bevat unieke interviews met talloze grootheden uit de oorlog, zoals Albert Speer, Prins Bernhard, Admiraal Dnitz en prof. dr. Lou de Jong. Generaals, huisvrouwen, soldaten, burgers, spionnen, verzetsstrijders, holocaustoverlevenden ze komen allemaal aan het woord. De wereld in oorlog is de beste en meest bekeken documentaireserie over de Tweede Wereldoorlog. Deze BBC-serie wordt al meer dan dertig jaar over de hele wereld uitgezonden en won talloze belangrijke prijzen, waaronder een Emmy Award. Het materiaal vele honderden uren tapes heeft meer dan drie decennia achter slot en grendelgelegen in het Imperial War Museum en werd pas onlangs vrijgegeven voor publicatie. (ISBN/EAN: 9789022549476) Booknr: 33628. € 25 HOLMES, RICHARD. De Wereld in oorlog. Amsterdam, De Boekerij, 2008. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. Met leeslint. 8vo. 704 pp. (Mooi exemplaar). Richard Holmes De werel d in oorlog Een onmisbaar boek over de Tweede Wereldoorlog Richard Holmes bewerkte al deze interviews tot een boek en gebruikte ook materiaal dat nooit werd uitgezonden. De wereld in oorlog bevat unieke interviews met talloze grootheden uit de oorlog, zoals Albert Speer, Prins Bernhard, Admiraal Dnitz en prof. dr. Lou de Jong. Generaals, huisvrouwen, soldaten, burgers, spionnen, verzetsstrijders, holocaustoverlevenden ze komen allemaal aan het woord. De wereld in oorlog is de beste en meest bekeken documentaireserie over de Tweede Wereldoorlog. Deze BBC-serie wordt al meer dan dertig jaar over de hele wereld uitgezonden en won talloze belangrijke prijzen, waaronder een Emmy Award. Het materiaal vele honderden uren tapes heeft meer dan drie decennia achter slot en grendel gelegen in het Imperial War Museum en werd pas onlangs vrijgegeven voor publicatie. (ISBN/EAN: 9789022549476) Booknr: 37294. € 20 HOOF, FRANS VAN. Dubbele tongen en giftige pennen. Het verhaal van een NSB-kind Houten, Van Reemst, 1997. Paperback. 8vo. 256 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9041001661) Booknr: 17886. € 8 HOOFT, H.G.A. (GESIGNEERD - SIGNED). De burgher en de burgemeester. Twee Nederlandse patriotten. Baarn, De Prom, 1994. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 255 pp. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9068014250) Booknr: 35728. € 18 HOOGSTRAATEN, MONIQUE, SCHULTE, ADDIE & GERT JAN VAN SETTEN. Zuidenwind. Romaanse invloeden op de Nederlandse cultuur. Amsterdam, Prometheus, 2000. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 190 pp. De betrekkingen tussen Nederland en de zuidelijke landen van Europa zijn de laatste vijfhonderd jaar nooit vrij van spanningen geweest. Maar in de afgelopen halve eeuw heeft zich een ingrijpende verandering voltrokken. Nederland, Frankrijk en Itali maken voor het eerst in de geschiedenis vrijwillig deel uit van een politieke en monetaire unie. (Goed ex.). (ISBN/EAN: 90533339434) Booknr: 23105. € 10 HORST, D. VAN DER. Geschiedenis van China. Utrecht/Antwerpen, Uitgeverij Het Spectrum, 1977. Paperback. 8vo. 269 pp. Geschiedenis en cultuur van China vormen een uitgestrekt en moeilijk toegankelijk terrein. Dit boek wil daarvoor een eerste wegwijzer zijn. De schrijver behandelt de Chinese geschiedenis vanaf de prehistorie tot de dood van Mao Tse tung. Hij geeft de nodige feitelijke informatie en besteedt aandacht aan de voornaamste politieke, sociale en I economische ontwikkelingen. Op het gebied van literatuur en kunst worden de essentile gegevens vermeld, terwijl godsdienst en wijsbegeerte wat uitvoeriger worden besproken. De 19e en 20e eeuw krijgen naar verhouding de meeste aandacht. Drs. D. van der Horst is werkzaam bij de vakgroep Nieuwe en Theoretische Geschiedenis van de Universiteit van Amsterdam. Daarvoor doceerde hij Chinese geschiedenis aan het Sinologisch Instituut van de Rijksuniversiteit te Leiden. (Goed ex.). Booknr: 24389. € 7 HOUTE, C.E.G. TEN & A.D. DE LANGE. Het dubbele namen boek. Het dubbelenamenboek. Inclusief Latijnse en Griekse namen. Van Van der Aa Criellaert tot Zwigtman van Noppen. Amsterdam, Uitgeverij Balans, 2007. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. Met leeslint. 8vo. 331 pp. (Exemplaar verkeert in nieuwstaat). In Nederland bestaan ongeveer tienduizend dubbele, driedubbele en vierdubbele achternamen, inclusief de zogenoemde boerderijnamen. Aangevuld met Latijnse en Griekse namen beloopt het totaal ongeveer 12.000 bijzondere familienamen. bekende als: De Hoop Scheffer, Roland Holst, Brandt Corstius adellijke als: Bentinck van Schoonheten, De Vos van Steenwijk, Taets van Amerongen vreemde als: Beukema toe Water, Del Campo genaamd Camp, Ter Haar sive Droste leuke als : Lutje Holzik, Vennegoor of Hesselink Latijnse en Griekse als: Couperus, Winsemius, Sutorius, Gatsonides, Toxopeus In een uniek naslagwerk hebben genealogen Christoph ten Houte de Lange en Alle de Jonge de grootste verzameling van dergelijke namen in kaart gebracht en gecategoriseerd. Ze onderzochten oorsprong en ontstaansgeschiedenis van de belangrijkste namen, vermelden anekdotes en wetenswaardigheden, en voegden bovendien biografien toe van bijzondere families. Alle 12.000 dubbele, Latijnse en Griekse namen van Nederland zijn in dit boek opgenomen. NBD|Biblion recensie; Het hoofdbestanddeel van deze uitgave wordt gevormd door de 200 pagina's tellende lijst van dubbele Nederlandse familienamen. Hij wordt gevolgd door een aanzienlijk kortere (9 pagina's) lijst van familienamen die uit drie of meer namen bestaan, een van 20 pagina's van zogeheten toponiemen (namen waarvan een deel verwijst naar een plaats van herkomst of een bezitting: Six van Hillegom), een van 5 pagina's van namen met bijzondere tussenvoegsels (Cuyter alias Boeff), een van 6 pagina's van boerderijnamen (namen die eigenlijk boerderijnamen zijn of waarbij de twee of meer samenstellende delen op herkomst van verschillende boerderijen duiden: Vennegoor of Hesselink), en tot slot lijsten van Griekse (bijv. Macrander) en Latijnse (bijv. Simonis) namen. Deze 'databases' worden voorafgegaan door een verantwoording en hoofdstukken over de geschiedenis en het ontstaan van de verschillende typen namen. Parallel aan de hoofdtekst wordt ingegaan op een aantal bekende specifieke namen (Brandt Corstius, De Hoop Scheffer, etc.). (...) (NBD|Biblion recensie, Dick Welsink) (ISBN/EAN: 9789050188791) Booknr: 37034. € 25 HOUWAART, DICK. De Mannenbroeders door de bocht. Herinneringen aan en van dr. W.P. Berghuis, van 1956 tot 1968 voorzitter van de Anti-Revolutionaire Partij. Kampen, Uitgeversmaatschappij J.H.Kok, 1988. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 131 pp. Randen wat geschaafd. Verder goed ex. (ISBN/EAN: 9024243998) Booknr: 35810. € 7 HOVY, J. Spiegel der Historie. de vroegste bestuursgeschiedenis van Amersfoort en de standsrechtverlening van 1259. Zaltbommel, De Europese bibliotheek, 1969. Gellustreerd. Paperback. 4to. 48 pp. Met losse uitvouwbare kaart/plattegrond van amersfoort van 1645 . (Mooi exemplaar). Maandblad voor de geschiedenis der Nederlanden. Booknr: 38902. € 10 HOWARTH, DAVID & STEPHEN HOWARTH. Lord Nelson. The Immortal Memory. London, Viking, 1988. With photographs. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. IX, 390 pp. Biography of Horatio Nelson, best known for his victory over Napeleon's fleet at Trafalgar. (A fine copy). Booknr: 13798. € 24 HOWARTH, DAVID. Nelson : the immortal memory. London : Barrie & Jenkins, 1989., 1988. Illustrated. Paperback. 8vo. Ix,390p,[16]p of plates : ill. ; 22cm. Originally published: London : Dent, 1988. Includes index. Dates of available copies: 1989. (Fine copy). (ISBN/EAN: 0712635114) Booknr: 27529. € 14 HUBERTUS PETRUS HENRICUS JANSEN (1928-1985) ; COENRAAD ARNOLD TAMSE (1937-). Nassau en Oranje in de Nederlandse geschiedenis. Alphen aan den Rijn : Sijthoff, 1979. Gellustreerd. Linnen. 4to. 442 pp. Literatuuropg.: p.404-416. (Mooi exemplaar). ISBN 9021824477. (ISBN/EAN: 9021824477) Booknr: 28226. € 15 HUBMANN, FRANZ & JANKO MUSULIN. Das jdische Familienalbum. Die Welt von gestern in 375 alten Photographien. Wien, etc., Verlaf Fritz Molden, 1974. With 375 photographs. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 4to. 317 pp. ber 300 Aufnahmenaus der Zeit um 1850 bis zu den dreissiger Jahren unseres Jahrhunderts. (A good copy!). (ISBN/EAN: 3217005740) Booknr: 37113. € 25 HUISMAN, GREDDY. Tussen salon en souterrain. Gouvernantes in Nederland 1800 - 1940. Amsterdam, Uitgeverij Bert Bakker, 2000. Geillustreerd. Paperback. 8vo. 247 pp. (Naam op schutblad. Mooi exemplaar!). Op een van die mistige dagen in de herfst van het jaar 1816, waarin Europa zich probeerde te herstellen van de verwoestende oorlogen van de voorgaande jaren, ging zij op reis naar het vreemde land om een nieuw thuis te vinden. Holland, Pays-Bas, laag, vlak... De tocht vanuit Zwitserland was haar zwaar gevallen. Maar nu naderde zij haar bestemming: Huis Verwolde bij Laren, waar zij haar werk als gouvernante zou beginnen. Tussen salon en souterrain gaat over een verdwenen beroep, over verloren opvoedingsidealen, over lang vervluchtigde lessen in particuliere huizen. De gouvernante. Ze verdiende haar eigen brood in de tijd waarin dat voor vrouwen in burgerlijke milieus als het hare ongebruikelijk was. Er is dan ook nauwelijks een geschikter onderwerp denkbaar om zicht te krijgen op sekseverhoudingen en standsbesef in de negentiende eeuw. Toch toonden historici tot nu toe nauwelijks interesse voor haar werk, en haar rol als pedagoge bleef lange tijd onderbelicht. Daarom ging Greddy Huisman op zoek naar sporen van gouvernantes, hun werkgevers en hun leerlingen. Ze schetst een sfeervol een liefderijk beeld van vrouwen die nog het best omschreven kunnen worden als buitenstaanders: ze verkeerden in kringen van de elite, maar hoorden er nooit echt bij. (ISBN/EAN: 903512183x) Booknr: 38873. € 10 HUIZING, DOUWE, E.A. (RED.). Zicht op vroeger. De popularisering van het regionale verleden. Veendam, Veenkoloniaal Museum, 1999. Gellustreerd. Karton. 8vo. 128 pp. Vrinedenboek voor Harm van der Veen. Booknr: 12708. € 15 HUIZINGA, J. Tien Studin. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink & Zoon, 1926. Linnen. Goud beletterd. Gebonden. 8vo. 358 pp. 1e druk. Met o.m. Twee herdenkingsreden over Hugo de Groot; Het Instituut van de Akademie; Het ontstaan van het Engelse Parlement; Rozencrantz en Guildenstern; Engelsen en Nederlanders in Shakespeare's tijd; Een merkwaardig bijgeloof: oOnoozele Kinderen als Ongeluksdag; Bernard Shaw's Heilige. (Op het schutblad enkele handtekeningen van gulle gevers, en een gestempeld ex-libris. Verder een net exemplaar). Booknr: 29702. € 12 HUIZINGA, J. Geschonden wereld. Een beschouwing over de kansen op herstel van onze beschaving. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink & Zoon, 1945. Halflinnen. Gebonden. 8vo. 242 pp. (Goed exemplaar). Booknr: 40233. € 6 HUIZINGA, J. Geschonden wereld. Een beschouwing over de kansen op herstel van onze beschaving. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink & Zoon, 1945. Halflinnen. Gebonden. 8vo. 242 pp. (Mooi exemplaar). Booknr: 40234. € 7 HUIZINGA, J. Patriottisme en Nationalisme in de europeesche geschiedenis tot het einde der 10de eeuw. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink & Zoon, 1940. Paperback. Met stofomslag. 8vo. 111 pp. Drie lezingen. (Goed exemplaar). Booknr: 40238. € 7 HUIZINGA, J. Patriottisme en Nationalisme in de europeesche geschiedenis tot het einde der 10de eeuw. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink & Zoon, 1940. Paperback. Met stofomslag. 8vo. 111 pp. Drie lezingen. (Net exemplaar). Booknr: 40239. € 6 HUIZINGA, J. Mijn weg tot de historie. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink & Zoon, 1947. Frontispiece portretfoto van Huizinga. Met enkele foto's. Gebonden. 8vo. 54 pp. (Goed exemplaar). Booknr: 40241. € 6 HUIZINGA, J. (JOHAN), 1872-1945. The waning of the Middle Ages : a study of the forms of life, thought, and art in France and the Netherlands in the fourteenth and fifteenth centuries. Harmondsworth : Penguin, 1972., 1982. Paperback. 8vo. 344p. ; 20cm. (With annotations in the text, by Peter Michielsen NRC). This translation originally published, London: E. Arnold, 1924. - Translation of 'Herfsltij der Middeleeuwen'. Haarlem: [s.n.], 1919. Bibl.p.319-329. - Index. Translation of 'Herfsltij der middeleeuwen' Haarlem: s.n., 1919. Dates of available copies: 1955, 1965, 1972, 1976, 1990, 2001. (ISBN/EAN: 0140550550) Booknr: 27530. € 7 HUIZINGA, J.H. Postmerk Londen. Briefjes, brieven en prentbriefkaarten uit het vooroorlogsch Engeland. Amsterdam, P.N. van Kampen & Zoon, 1945. Gellustreerd. Halflinnen. Gebonden. 8vo. 173 pp. Goed exemplaar. Booknr: 40240. € 7 HUIZINGA, JOHAN. Nederlands beschaving in de zeventiende eeuw. Een schets. Amsterdam, Uitgeverij Contact, 1998. Gellustreerd door Anton van der Lem. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 187 (index). (Naam op schutblad. Mooi exemplaar). Als ons bloeitijdperk een naam moet hebben, laat het dan zijn naar hout en staal, pik en teer, verf en inkt, durf en vroomheid, geest en fantasie. Aldus Huizinga in zijn pleidooi voor een andere minder zelfgenoegzame benadering van Hollands Gouden Eeuw. In een zestal briljante essays laat de grote historicus de lezer zijn verwondering meevoelen, over die tamelijk kortstondige bloei, zijn oorzaken, kenmerken en innerlijke tegenstrijdigheden. In dit boek wil hij niet minder dan de essentie achterhalen van Nederlandse beschaving. (ISBN/EAN: 9025412556) Booknr: 30492. € 12 HUIZINGA, JOHAN. Herfsttij der Middeleeuwen. Studie over levens en gedachtenvormen der veertiende en vijftiende eeuw in Frankrijk en de Nederlanden. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink & Zoon, 1963. Met platen. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 408 pp. Met index. Tiende druk. (Goed exemplaar. Stofomslag gerepareerd bij rug). Booknr: 40235. € 8 HUIZINGA, JOHAN. Herfsttij der Middeleeuwen. Studie over levens en gedachtenvormen der veertiende en vijftiende eeuw in Frankrijk en de Nederlanden. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink & Zoon, 1950. Met platen. Linnen. Gebonden. 4to. 447 pp. Met index. Zevende druk. (Goed exemplaar. Linnenbovenzijde rug over 2 cm licht beschadigd). Booknr: 40236. € 9 HULST, H. VAN, PLEYSIER, A. & A SCHEFFER. Het Roode Vaandel volgend wij. Geschiedenis van de Sociaal Democratische Arbeiderspartij van 1880 tot 1940. 's-Gravenhage, Kruseman's Uitgeversmaatschappij, 1969. Met fotokaterns. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 320 pp. Inleiding van Dr. W Drees. (In de Inleiding en Het Woord Vooraf onderstrepingen in dke tekst en aantekeningen in de mages. Overigens een mooi exemplaar). Booknr: 32921. € 10 HUNINK, MARIA (RED.). Uit het archief van Arthur Lehning. Documenten over de stichting van een bibliotheek voor politieke en sociale geschiedenis in Indonesi 1949-1952. Met een inleiding van Jan Rogier. Amsterdam, Van Gennep, 1984. Gellustreerd. Papieren omslag. 8vo. 96 pp. Booknr: 1095. € 8 HUNT, ROBERT & DAVID MASON. The Normandy Campaign. (Camara at war). London, 1976. Fully illustrated with photographs. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 4to. n.p. ( 120 pp.). A very good copy. Booknr: 26457. € 14 HUPPERT, GEORGE. After the black death. A social History of Early Modern Europe. Bloomington and Indianapolis, Indiana University Press, 1986. Paperback. 8vo. XIV, 169 pp. A good copy. (ISBN/EAN: 0253204046) Booknr: 22801. € 18 HUSEN, R, KLEYN, A.A., KLOPPERS, P.J., LUMMEL, H.B. VAN & G. SCHUTTE. Vorstenhuis en Vaderland. De levensbeschrijvingen der Prinsen van Oranje-Nassau en van Hare Majesteiten Koningin Emma en Koningin Wilhelmina der Nederlanden met de Historie uit hun tijd. Utrecht, A.H. ten Bokkel Huinink. z.j. (1898)., Gedecoreerde linnen band. Met gelithografeerde platen in kleur. Gebonden. 8vo. (12), 384 pp. Mooi exemplaar (met op de binnenzijde van het omslag een stukje boekgeschiedenis geschreven in net handschrift). Booknr: 13697. € 45 HUSSLAGE, G. Windmolens. Een overzicht van de verschillende molensoorten en hun werkwijze. Amsterdam, Keesing, 1968. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo-oblong. 144 pp. Tweede druk. Booknr: 35601. € 34 HUUSSEN, A.H. SR. Robert Fruin en het Stedelijk Gymnasium te Leiden 1850-1860. Leiden, E.J. Brill, 1963. Frontispiece portretfoto van Fruin. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 40 pp. (Mooi exemplaar). Fruin, als bekende leelring van dit gymnasium. Booknr: 40243. € 7 HYMPHREYS, S.C. Anthropology and the Greeks. London, Henley and Boston, Routledge & Kegan Paul, 1978. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. IX, 355 pp. ISBN 0 7100 8785 3. (A very good copy). Booknr: 15728. € 30 INTERKEKELIJK COMIT VOOR LEVENSMIDDELENVOORZIENING OP DE EILANDEN HET I.C.L.E.I. Herdenkingsalbum. Hongersnood 1945 op de Eilanden (Amsterdam). z.p., 1945, Met paginagrote foto's. Karton. Spiraal-binding. 8vo (oblong). 50 pp. Herdenkingsalbum waarin getoond wordt op welke wijze 55 kerkelijke gemeenten in het noorden van Nederland de nood trachtten te lenigen in de Amsterdamse wijk De Eilanden, na de hongerwinter '44-'45. De foto's tonen delen van de Eilanden met hun bebouwing. Interessant vanuit het perspectief van de huidige (nieuwe) bebouwing op de eilanden en de geconserveerde panden uit vroeger tijd. Booknr: 10013. € 30 IONGH, JANE DE. Regentessen der Nederlanden. De Hertogin. De Koningin. Madama. Amsterdam, Querido's Uitgeverij, 1981. In 3 banden. Met 72 pagina-grote platen. Linnen. Met stofomslagen. Gebonden. 8vo. 512 pp., 421 pp., 440 pp. In bijbehorende zwarte cassette. Kroniek van drie vrouwen die in de 16de eeuw achtereenvolgens de Nederlanden hebben geregeerd voor de vorsten van het Bourgondisch-Habsburgse huis: Margaretha, tante van Karel V, zijn zuster Maria en zijn natuurlijke dochter Margaretha. Het "levenswerk" van de historica Jane de Iongh. (Mooie set). (ISBN/EAN: 9789021405247) Booknr: 9467. € 60 ISRAEL ELDAD & MOSHE AUMANN (ED.) Chronicles. News of the Past. 3 vols. Volume 1: In the days of the Bible. (From Abraham to Ezra, 1726 - 444 BCE) Volume 2: Second Temple, Rise of Christianity. (From 165 BCE to 1038 CE). Volume 3: The Dawn of Redemption (From the Crusades to Herzl's Vision of the Jewish State, 1099 - 1897) Jerusalem, The Reubeni Foundation, 3 uniform columes. Illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 4to. w.p. History recorded and printed in a newspaper format. (A curious, good set). Booknr: 37137. € 30 ISRAELI, RAPHAEL (ED.). The Public Diary of President Sadat. Leiden, E.J. Brill, 1978. Complete in 3 uniform volumes. Cloth. Gilt lettered. Hardbound. 8vo. IX, 1524 pp. Volume I: The Road to War (October 1970 - October 1973); Volume II: The Road of Diplomacy (November 1973 - May 1975); Volume III: The Road of Pragmatism (June 1975 - October 1976). (All three volumes with sticker on spine). Booknr: 11580. € 19 IVO NIEHE (1946-). Mijn bevrijding : Nederland vijftig jaar bevrijd : herinneringen van ooggetuigen van de bevrijding in woord en beeld. Amsterdam : De Bezige Bij, Gellustreerd. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. Gemaakt i.s.m. Ivo Niehe Produkties en Ren Stokvis Produkties. (ISBN/EAN: 9023434854) Booknr: 23365. € 8 J.A. DE JONGE. Geschiedenis van het moderne Nederland : politieke , economische en sociale ontwikkelingen. Houten : De Haan, 1988. Paperback. 8vo. 720 pp. Met lit. opg. Historici, propaedeuse studenten. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9026946457) Booknr: 27928. € 14 J.A.L. DE MEYERE (1943-). Het Agnietenklooster te Utrecht. Utrecht : Kwadraat, 1988. Paperback. 8vo. 106 pp. Met lit. opg. (ISBN/EAN: 9064810885) Booknr: 22868. € 10 J.B.J. BOLLERMAN (1921-) ; J.N.J. BROENINK. Het begrafenisfonds " Let op Uw Einde " 1847-1893. Leiden : Nijhoff, 1983. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. Uitg. ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de N.V. Levensverzekering Maatschappij "Utrecht" Met lit. opg. (ISBN/EAN: 9024799929) Booknr: 23366. € 12 J.F. HEIJBROEK (1949-) ; ALFONS LAMMERS (1940-) ; JAN WILLEM SCHULTE NORDHOLT (1920-1995). Geen schepsel wordt vergeten : liber amicorum voor Jan Willem Schulte Nordholt ter gelegenheid van zijn vijfenzestigste verjaardag. Amsterdam : [ Trouw ] Zutphen : Terra, 1985. Illustrated. Cloth. Hardbound. Large-8vo. 198 pp. Met bibliogr., lit. opg. (ISBN/EAN: 906255248X) Booknr: 25780. € 15 J.H. LANDWEHR (1924-). De Nederlander uit en thuis : spiegel van het dagelijkse leven uit bijzondere zeventiende-eeuwse boeken. Alphen aan den Rijn : Sijthoff, 1981. Illustrated. Cloth . With dustjacket. Hardbound. 8vo. 200 pp. Met index. (ISBN/EAN: 9021827514) Booknr: 25717. € 10 JAARBEURS. De Jaarbeus. Orgaan van de Vereeniging tot het houden van jaarbeurzen in Nederland. No. 1- Januari 1931 t/m no. 23 - Maart 1935. z.p. (Utrecht), 1931 - 1935., In 23 losse afleveringen (met identieke omslagen). Met foto's. Papier. 4to. 432 pp. (doorlopende paginering). Niet zeker is of de reeks nog doorgelopenheeft. Naast advertenties op de binnenzijde van het omslag is het blad gevuld met artikelen het jaarbeurswezen (in Nederland en daarbuiten) betreffende, in de meest brede zin. (Aardige set). Booknr: 11544. € 45 JAARBOEK. Publications de la socit historique et archologique dans le Limbourg. Tome CXXI 1985 Maastricht, 1985. Rijk gellustreerd. Papier. 8vo. 229 pp. (Mooi exemplaar). Booknr: 567. € 8 JAARBOEK. Publications de la socit historique et archologique dans le Limbourg. Tome CXXII 1986 Maastricht, 1986. Rijk gellustreerd. Papier. 8vo. 286 pp. Bijdragen over Heerlen, Roermond, Hoog-Cruts, Maastricht. Booknr: 569. € 8 JAARBOEK. Publications de la socit historique et archologique dans le Limbourg. Tome 129 - 1993. Jaarboek van Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap 1993. Maastricht, 1985. Rijk gellustreerd. Papier. 8vo. 433 pp. (Mooi exemplaar). Booknr: 40265. € 8 JAARBOEKJE. Jaarboekje der Adelborsten aan het Koninklijk Instituut voor de Marine te Willemsoord. Zeventiende Jaargang. Amsterdam, P.N. van Kampen & Zoon, 1888. Met uitvouwbare kaart "Geallieerde raming van de actieve zeemacht voor 1888". Frontispiece portret van J.B.A. Josselin de Jong, Schout bij Nacht. Marineblauw linnen. Goudbeletterd en -gedecoreerd. 8vo. 249 pp. Met onderscheidingstekenen, overzicht van schepen en vaartuigen, overzicht gepantserd materieel, enz. (Mooi exemplaar). Booknr: 12465. € 55 JACOB JOHANNES DE JONG (1956-). Een deftig bestaan : het dagelijks leven van regenten in de 17de en 18de eeuw. Utrecht [etc.] : Kosmos, 1987. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 191 pp. Omslag vermeldt: Kosmos historisch. Met lit. op., reg. (Met op plaatsen onderstrepingen in de tekst!!!). Booknr: 33304. € 6 JACOBA ROELOFJE VAN DER WURF-BODT. Van lichte wiven tot gevallen vrouwen : prostitutie in Utrecht vanaf de late middeleeuwen tot het eind van de negentiende eeuw. Utrecht : Kwadraat, 1988. Gellustreerd. Paperback. 8vo (vierkant). 110 pp. Met lit. opg. Voorzijde met stickerresten. (ISBN/EAN: 9064810982) Booknr: 21234. € 6 JACOBA ROELOFJE VAN DER WURF-BODT. Van lichte wiven tot gevallen vrouwen : prostitutie in Utrecht vanaf de late middeleeuwen tot het eind van de negentiende eeuw. Utrecht : Kwadraat, 1988. Gellustreerd. Paperback. 8vo (vierkant). 110 pp. Met lit. opg. Mooi ex. (ISBN/EAN: 9064810982) Booknr: 36280. € 10 JACOBO TIMERMAN (1923-). I.M.A. KLIJNVELD. Gevangene , zonder naam zonder nummer: over mensenrechten en martelingen. Haarlem : Rostrum, 1981. Paperback. 8vo. 160 pp. Vert. van:Prisoner without a name, cell without a number. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9032804987) Booknr: 30839. € 8 JACOBS, INGRID & KEES RIBBENS. Geschiedenis is van iedereen. Uitgevonden tradities, hergebruikt verleden. Utrecht, Uitgeverij Matrijs, 2001. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 64 pp. Historici vinden weleens dat we in Nederland 'te weinig historisch besef' hebben. Maar Nederlanders hebben juist een enorm grote interesse voor alles wat met het verleden te maken heeft. Of die geschiedenis altijd zo waarheidsgetrouw wordt weergegeven, dat is een andere vraag. Hoe het nu werkelijk zit met dat historisch besef en die historische kennis kunt u lezen in Geschiedenis is van iedereen (ISBN/EAN: 9053451935) Booknr: 23056. € 8 JACOBUS GIJSBERTUS DE BEUS (1909-1991). Het laatste jaar van Nederlands-Indi : van de zwaardhouw der tweede politionele actie tot de handtekening onder de souvereiniteitsoverdracht. Rotterdam : Donker, 1987. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 175 pp. Met lit. opg. Eerder verschenen in:Morgen, bij het aanbreken van de dag : Nederland driemaal aan de vooravond van oorlog. - 1977. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9061002834) Booknr: 28722. € 12 JACOBUS LEONARDUS JOSEPH MARIA VAN GERWEN (1956-). Goede wijn behoeft een krans: reclame van verzekeraars in Nederland vanaf de tweede helft van de negentiende eeuw tot heden. Den Haag : Verbond van Verzekeraars Amsterdam : NEHA, 1996. Gellustreerd. Gedecoreerde borden. Gebonden. 4to. 158 pp. (Mooi exemplaar). Uitg. bij de tentoonstelling gemaakt in opdracht van het Verbond van Verzekeraars door het Nederlandsch Economisch-Historisch Archief (NEHA) ter gelegenheid van de opening van het nieuwe kantoor op 8 november 1996. Lit. opg. (ISBN/EAN: 9080137863) Booknr: 30797. € 16 JACOBUS LEONARDUS JOSEPH MARIA VAN GERWEN (1956-) ; N.H.W. VERBEEK (1961-). Voorzorg & de vruchten: het verzekeringsconcern AMEV : zijn wortels en vertakkingen van 1847 tot 1995. Amsterdam : NEHA, 1995. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 351 pp. Met lit. opg., reg. - Met een samenvatting in het Engels. Historici, economen. (ISBN/EAN: 9071617882) Booknr: 30989. € 16 JACOBUS PETRUS GRIBLING (1915-1993). Willem Hubert Nolens , 1860-1931 : uit het leven van een priester-staatsman. Assen : Van Gorcum, 1978. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 379 p. Aan de kop van de titelp.: Utrique fidelis. Stichting "Maaslandse Monografien". Met samenvattingen in het Duits en Frans. Lit. opg.: p. XIII-XXIV. - Met index. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9023216423) Booknr: 28448. € 15 JACQUES DE KADT (1897-1988). Jaren die dubbel telden : politieke herinneringen uit mijn " Indische " jaren. Amsterdam : Van Oorschot, 1978. Paperback. 8vo. 199 pp. Met portr. op de omslag. Vervolg op:Politieke herinneringen van een randfiguur. - 1976. (ISBN/EAN: 9028204628) Booknr: 32322. € 8 (JAMES BOSWELL) & STERRE JAN PIETER VAN DER (VERTALER). Boswell en Holland. Amsterdam/Antwerpen, Uitgeverij Atlas, 2000. Met fotokatern. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 456 pp. Met de volledige correspondentie met Belle van Zuylen. (uit druk). (ISBN/EAN: 9789025401788) Booknr: 11305. € 28 JAMIN, HERV. Kennis als opdracht. De Universiteit Utrecht 1636 - 2001. Utrecht, Uitgeverij Matrijs, 2001. Met talrijke foto's. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 224 pp. Exemplaar verkeert in nieuwstaat. Booknr: 15354. € 15 JAN ALBERT VAN HOUTTE (1913-). Economische geschiedenis van de lage landen 800-1800. Haarlem : Fibula-Van Dishoeck, 1979. Lit. opg. Vert. van:An economic history of the low countries 800-1800, in de reeks World economic history. - London : Weidenfeld and Nicolson, 1977. (ISBN/EAN: 9022838595) Booknr: 21484. € 10 JAN BEISHUIZEN (1922-) ; EVERT WERKMAN (1915-1988). De magere jaren : Nederland in de crisistijd , 1929-1939. Alphen aan den Rijn : Sijthoff, 1980. Oorspr. uitg.: 1968 Lit. opg. (Met gebruikssporen). Booknr: 21486. € 6 JAN BIJL ; M. DEWEERDT. Winkler Prins encyclopedie van de Tweede Wereldoorlog. Amsterdam [etc.] : Elsevier, 1980. In 2 banden. Gellustreerd. Linnen. Gebonden. 4to. Met lit. opg. en index. (ISBN/EAN: 9010030008) Booknr: 23367. € 32 JAN BOUWER. Het vermoorde land. Franeker : Van Wijnen, 1988. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 405 pp. Belangstellenden in wereldoorlog II, met name in Indi. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9051940068) Booknr: 28724. € 18 JAN DE REK (1911-). BERT BOUMAN (1921-1979). Van hunebed tot hanzestad. Baarn : Bosch & Keuning, Compleet in 12 delen. Gellustreerd. Paperback. Groot-8vo. Met lit. opg. (Mooie set). (ISBN/EAN: 9024644615) Booknr: 21487. € 75 JAN DE REK (1911-). Koningen , kabinetten en klompenvolk. (1 deel). Baarn : Bosch & Keuning, Gellustreerd. Linnen. Gebonden. 8vo. Index included in v. 2. [Dl. 1.]. (ISBN/EAN: 9024641950) Booknr: 23396. € 12 Jan Erik Dubbelman ; Jaap Tanja. Vreemd gespuis. [Baarn] : Ambo ['s-Gravenhage] : Novib, Inleid.: Jan Erik Dubbelman en Jaap Tanja (Anne Frank Stichting) Met lit. opg. (ISBN/EAN: 9026308396) Booknr: 21488. € 7 JAN MEINHARD PLUVIER (1927-). Indonesi : kolonialisme , onafhankelijkheid , neo-kolonialisme : een politieke geschiedenis van 1940 tot heden. Nijmegen : Socialistiese Uitgeverij Nijmegen SUN, 1978. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 381 pp. Includes bibliographical references and index. (ISBN/EAN: 9061681316) Booknr: 28725. € 15 JAN VAN HERWAARDEN (1940-). Pelgrimstochten. Bussum : Fibula-Van Dishoeck, Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. Met bibliogr. en reg. (ISBN/EAN: 9022839893) Booknr: 23397. € 14 JAN WILLEM SCHULTE NORDHOLT (1920-1995). Amerika : spiegel en vergrootglas van het westen. Baarn : Sesam/Bosch & Keuning, 1992. Paperback. 8vo. 247 pp. 1e dr.: Baarn : In den Toren, 1976. Met lit. opg. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 902464948X) Booknr: 28450. € 8 JAN WILLEM SCHULTE NORDHOLT (1920-1995). Voorbeeld in de verte : de invloed van de Amerikaanse revolutie in Nederland. Baarn : In den Toren, 1979. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 285 pp. Index. (Wat bruine spetjes op rand boekblok. Verder mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9060740963) Booknr: 33147. € 10 JANET L. BARKAS. JEAN ARNOLDUS SCHALEKAMP (1926-). Het groene geloof : een geschiedenis van het vegetarisme. Amsterdam : Wetenschappelijke Uitgeverij, 1979. Illustrated. Cloth. Hardbound. 8vo. 251 pp. Met lit.opg. Vert. van:The vegetable passion : a history of the vegetarian state of mind. - New York : Scribner, 1975. (ISBN/EAN: 9062879144) Booknr: 25782. € 10 JANNES LINDERS (1955-) ; F.M.J. HOUBEN (1955-). Maliebaan 16 : een huis om in te werken. Utrecht : Andersson Elffers Felix Delft : Mecanoo architecten, 2000. Gellustreerd. Paperback. 8vo-oblong. z.p. (ISBN/EAN: 9090139001) Booknr: 21283. € 9 JANSE, FRANS. Tilburg 1940-1945. Jaren van verduistering. Tilburg, Boekhandel Gianotten, 1984. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 213 pp. Naamhoek uit schublad geknipt. Verder een goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9071077012) Booknr: 18706. € 35 JANSEN, MARC & ERIK VAN REE (RED.) Russische schurken. Amsterdam, Uitgeverij De Arbeiderspers, 1992. Paperback. 8vo. 231 pp. (Naam op schutblad. Verder een mooi ex.). (ISBN/EAN: 9029523298) Booknr: 37664. € 8 JANSMA, KLAAS, JANSMA LYKELE & MEINDERT SCHROOR (RED.). Tweeduizend jaar geschiedenis van Overijssel. Leeuwarden, Uitgeverij Inter-Combi van Seijen, 1990. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 441 pp. De geschiedenis van Overijssel vanaf de prehistorie tot de nieuwe tijd. Overzichtelijk in hoofdstukken onderverdeeld. Van de hand van diverse specialisten. (Mooi exemplaar). Booknr: 32220. € 20 JANSSEN, EVERT. Nederland 1884. Vreemd Vaderland - Vertrouwd Volk. (Nederland 100 jaar vr George Orwell.). Zutphen, Uitgeverij Terrra. z.j., Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 240 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9062551947) Booknr: 19740. € 11 JANSSEN, H.P.H., C.A. TAMSE, E.A. (RED.). Nassau en Oranje in de Nederlandse geschiedenis. Alphen aan den Rijn, A.W. Sijthoff, 19. Gellustreerd. Linnen. Gebonden. Goud beletterd. 8vo. 422 pp. (Goed exemplaar). Chronologische behandeling van belangrijke stadhouders en koningen/koninginnnen van Oranje. (ISBN/EAN: 9021824477) Booknr: 40362. € 9 JANUSZ PIEKALKIEWICZ (1925-). H.J. LEK. Arnhem 1944. Amsterdam [etc.] : Keesing, Gellustreerd. Linnen. Gebonden. 4to. Met lit. opg. Vert. van:Arnheim 1944. (ISBN/EAN: 9060832264) Booknr: 23368. € 12 JAPANSE KAMPEN). Nederlanders in Japanse kampen. Tekeningen en voorwerpen gemaakt in burgerinternerings- en krijgsgevangenenkampen 1942-1945. z.p., Stichting Cultuurgeschiedenis van de Nederlanders Overzee, 1975. Gellustreerd. Paperback. 4to. 68 pp. Tentoonstelling onder auspicin van de Stichting Cultuurgeschiedenis van de Nederlanders Overzee. (Goed exemplaar). Booknr: 28117. € 12 JAQUET, L.G.M. Minister Stikker en de souvereiniteitsoverdracht aan Indonesi. Nederland op de tweesprong tussen Azi en het Westen. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1982. Gellustreerd. Paperback. 8vo. X, 398 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 902479126) Booknr: 17323. € 10 (JARGON - WETENSCHAPSJOURNALISTIEKE PRODUCTIES) Niet alleen het verleden. Centrum '45 vijfentwintig jaar in vogelvlucht. Assen, Van Gorcum, 1998. Gellustreerd. Linnen. Gebonden. 8vo (oblong). 92 pp. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9023233891) Booknr: 40365. € 8 JASPER VREE AZ. (1943-). Abraham Kuyper als Amsterdams predikant ( 1870-1874 ). Amsterdam : Historisch Documentatiecentrum voor het Nederlands Protestantisme ( 1800-heden ), 2000. Paperback. 8vo. 77 pp. Met lit. opg., reg. Oorspr. gepubliceerd in:En God bleef toch in Mokum : Amsterdamse kerkgeschiedenis van de negentiende en twintigste eeuw. - Leiden : Eburon, 2000. (ISBN/EAN: 907231915X) Booknr: 27019. € 8 JEENINGA, WILLEKE. Het Oostindisch Huis en het Sint Jorishof te Amsterdam. The East Indies House and St Jorishof. Zwolle, Waanders Uitgevers, 1995. Gellustreerd. Paperback. Groot-8vo. 111 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 906630488x) Booknr: 29485. € 10 JOACHIM RADKAU (1943-). Max Weber : die Leidenschaft des Denkens. Mnchen [etc.] : Hanser, 2005. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 1007 pp. Lit. opg. - Met index. (Fine copy). (ISBN/EAN: 3446206752) Booknr: 27614. € 42 JOANNES DOMENICUS MARIA CORNELISSEN (1893-1947). ECO OSTE GASPARD HAITSMA MULIER (1942-). De eendracht van het land : cultuurhistorische studies over Nederland in de zestiende en zeventiende eeuw. Amsterdam : De Bataafsche Leeuw, 1987. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 318 pp. Met lit. opg., bibliogr. en reg. Historici, cultuurhistorici, kunsthistorici. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9067071471) Booknr: 28614. € 22 JOHAN CHRISTIAAN BOOGMAN (1917-2001) 1917-2001. HERMANN WALTHER VON DER DUNK (1928-). Van spel en spelers. 's-Gravenhage : Nijhoff, 1982. Paperback. 8vo. 239 pp. Bandondertitel: Verspreide opstellen. Aangeboden aan de auteur bij afscheid als hoogleraar Algemene en Vaderlandse Geschiedenis R.U.Utrecht. Artikelen in het Nederlands, Engels en Duits. Met lit. opg. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9024791294) Booknr: 27851. € 14 JOHAN HENDRIK FREDERIK BLOEMERS (1940-) ; LEENDERT PIETER LOUWE KOOIJMANS (1940-) ; HERBERT SARFATIJ (1937-). ANNEMIEK OVERBEEK ; HENK BRANDSEN ; BOB BROBBEL. Verleden land : archeologische opgravingen in Nederland. Amsterdam : Meulenhoff Informatief, 1981. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. "... onder auspicin van de Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek uitgegeven als "Boek van de Maand", september 1981." - tegenover titelp Lit. opg.: p. 188. (ISBN/EAN: 9029099925) Booknr: 23438. € 16 JOHAN HENDRIK HUGO EMMANUEL ANTHIERENS (1937-2000). Het Belgische domdenken : smaadschrift. Leuven : Kritak, Tekst op schutblad. (ISBN/EAN: 906303170X) Booknr: 21501. € 6 JOHAN HUIZINGA (1872-1945). GERARDUS ANTONIUS CORNELIS VAN DER LEM (1954-). Nederlands beschaving in de zeventiende eeuw : een schets. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink & Zoon, 1956. Met 24 platen, Linnen. Gebonden. Goud beletterd. 8vo. 161 pp. (Goed exemplaar). Tweede druk. Oorspr. uitg.: Haarlem : H.D. Tjeenk Willink, 1941. Als ons bloeitijdperk een naam moet hebben, laat het dan zijn naar hout en staal, pik en teer, verf en inkt, durf en vroomheid, geest en fantasie. Aldus Huizinga in zijn pleidooi voor een andere minder zelfgenoegzame benadering van Hollands Gouden Eeuw. In een zestal briljante essays laat de grote historicus de lezer zijn verwondering meevoelen, over die tamelijk kortstondige bloei, zijn oorzaken, kenmerken en innerlijke tegenstrijdigheden. In dit boek wil hij niet minder dan de essentie achterhalen van Nederlandse beschaving. Booknr: 40230. € 7 JOHAN HUIZINGA (1872-1945). GERARDUS ANTONIUS CORNELIS VAN DER LEM (1954-). Nederlands beschaving in de zeventiende eeuw : een schets. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink & Zoon, 1963. Met 24 platen. Paperback. Met stofomslag. 8vo. 161 pp. (Mooi exemplaar). Derde druk. Oorspr. uitg.: Haarlem : H.D. Tjeenk Willink, 1941. Als ons bloeitijdperk een naam moet hebben, laat het dan zijn naar hout en staal, pik en teer, verf en inkt, durf en vroomheid, geest en fantasie. Aldus Huizinga in zijn pleidooi voor een andere minder zelfgenoegzame benadering van Hollands Gouden Eeuw. In een zestal briljante essays laat de grote historicus de lezer zijn verwondering meevoelen, over die tamelijk kortstondige bloei, zijn oorzaken, kenmerken en innerlijke tegenstrijdigheden. In dit boek wil hij niet minder dan de essentie achterhalen van Nederlandse beschaving. Booknr: 40231. € 6 JOHAN HUIZINGA (1872-1945). GERARDUS ANTONIUS CORNELIS VAN DER LEM (1954-). Nederlands beschaving in de zeventiende eeuw : een schets. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink & Zoon, 1941. Met 24 platen. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 176 pp. (Goed exemplaar. Stofomslag aan bovenzijde beschadigd). Eerste druk. Als ons bloeitijdperk een naam moet hebben, laat het dan zijn naar hout en staal, pik en teer, verf en inkt, durf en vroomheid, geest en fantasie. Aldus Huizinga in zijn pleidooi voor een andere minder zelfgenoegzame benadering van Hollands Gouden Eeuw. In een zestal briljante essays laat de grote historicus de lezer zijn verwondering meevoelen, over die tamelijk kortstondige bloei, zijn oorzaken, kenmerken en innerlijke tegenstrijdigheden. In dit boek wil hij niet minder dan de essentie achterhalen van Nederlandse beschaving. Booknr: 40232. € 8 JOHAN LEONARD BLUSS (1946-). Bitters bruid : een koloniaal huwelijksdrama in de Gouden Eeuw. [Amsterdam] : Balans, 1998. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 208 pp. Met lit. opg. (Mooi ex.). Bitters bruid is het spannende en vaak ook schrijnende drama van een twintig jaar durende echtscheiding. Het verhaal speelt zich af tegen de kleurrijke achtergrond van de zeventiende-eeuwse samenleving en berust op puur historische feiten, documenten en bronnen. Het is geschreven met de erudiete en dikwijls humoristische pen van Leonard Bluss, sinoloog en historicus. (ISBN/EAN: 9050183530) Booknr: 28727. € 14 JOHAN LOUIS ROMER (1941-). NELLEKE RADEMAKER ; JOS VAN MECHELEN. Geschiedenis en archeologie van de Bijbel. Baarn : Tirion, 1991. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 436 pp. (Mooi exemplaar). Oorspr. uitg.: Utrecht : Stichting Teleac, 1989. Met lit. opg., reg. Vert. van:Testament, the Bible and history. - Londen : O'Mara Books, 1989. (ISBN/EAN: 9051212631) Booknr: 27616. € 25 JOHAN M. SNOEK (1920-). De Nederlandse kerken en de joden 1940-1945 : de protesten bij Seyss-Inquart : hulp aan joodse onderduikers : de motieven voor hulpverlening. Kampen : Kok, 1990. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 211 pp. Met lit. opg., reg. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9024209498) Booknr: 27931. € 9 JOHANNA LEVINA WILLEMSE (1949-). De onvoltooide revolutie: burgeroorlog in een Spaans dorp. Amsterdam : SUA, 1986. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 135 pp. Met lit. opg. Historici, antropologen. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9062221386) Booknr: 32038. € 10 JOHANNA MARIA VAN WINTER (1927-). Over stadsgeschiedenis : voor Johanna Maria van Winter. Utrecht : Instituut voor Geschiedenis, 1988. Uitg. ter gelegenheid van het afscheid van professor dr. Johanna Maria van Winter als hoogleraar van de vakgroep geschiedenis van de Rijksuniversiteit Utrecht. Met Nederlandse en Duitse teksten Met lit. opg. Historici, genteresseerden in lokale geschiedenis, mediaevisten. (ISBN/EAN: 9072131061) Booknr: 21503. € 7 JOHANNES ALEXIS PEL (1950-). Lombok in detail : fragmenten uit de historie van een Utrechtse wijk en haar winkeliersvereniging. Leusden : Vroegindeweij, 2001. Uitg. t.g.v. het het 75-jarig bestaan van Winkeliersvereniging Lombok. (ISBN/EAN: 9080320986) Booknr: 21277. € 10 JOHANNES GERARD VAN DILLEN (1883-1969). Van rijkdom en regenten : handboek tot de economische en sociale geschiedenis van Nederland tijdens de Republiek. 's-Gravenhage : Martinus Nijhoff, 1970. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 698 pp. Posthuum. Literatuuropgave: p. [658]-679 - Index. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9024750121) Booknr: 28615. € 30 JOHANNES HENDRIKUS JOZEPHUS VAN DEN HEUVEL (1940-) ; GERARD MULDER (1947-). WILLEM BREEDVELD (1945-). Het vrije woord : de illegale pers in Nederland , 1940-1945. 's-Gravenhage : SDU, 1990. Paperback. 8vo. 267 pp. Met lit. opg., reg. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9012064473) Booknr: 28452. € 20 JOHANNES HENRICUS ANTONIUS LOKIN (1945-) ; CORNELIS JOHANNES HENRICUS JANSEN (1961-). Tussen droom en daad : de Nederlandse Juristen-Vereniging 1870-1995. Zwolle : W.E.J . Tjeenk Willink, 1995. Gellustreerd. Gedecoreerde borden. Gebonden. 8vo. 280 pp. Uitg. in opdracht van het Bestuur der Nederlandse Juristen-Vereniging, t.g.v. haar 125-jarig bestaan. Met lit.opg. en index. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9027142017) Booknr: 32039. € 16 JOHANNES JACOBUS KLANT (1915-1994). Het ontstaan van de staathuishoudkunde. Leiden [etc.] : Stenfert Kroese, 1988. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 188 pp. Met lit. opg., reg. Genteresseerden in geschiedenis en economie. (Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9020717979) Booknr: 30829. € 10 JOHN ADALBERT LUKACS (1924-). CONSTANTINUS CAROLUS JOHANNES MARIA VERSCHUUREN (1950-2008). Hitler en de geschiedenis : Hitlers plaats in de 20ste eeuw. Antwerpen : Icarus Amsterdam : Anthos, 1999. Paperback. 8vo. 264 Met lit. opg., reg. Vert. van:The Hitler of history. - New York : Random House, cop. 1997. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9076341036) Booknr: 27532. € 15 JOHN BELCHEM ; RICHARD PRICE (1944-). A dictionary of nineteenth-century world history. Oxford [etc.] : Blackwell, 1994. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 746 pp. Blackwell reference. Met lit. opg. en index. (Fine copy). (ISBN/EAN: 0631183523) Booknr: 23633. € 22 JOHN EDWARD CHRISTOPHER HILL (1912-2003). Liberty against the law : some seventeenth-century controversies. London : Allen Lane /The Penguin Press, 1996. Cloth. With duatjacket. Hardbound. 8vo. 354 pp. Met index. Fine copy. (ISBN/EAN: 0713991194) Booknr: 27574. € 20 JOHN KEEGAN (1934-). The First World War. London : Hutchinson, 1998. Illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 500 pp. Met lit. opg. en index. (Fine copy). The battles on land, sea and in the air form the narrative heart of this World War I study, along with new interpretations of the military events and insights into the way the modern world was shaped by what happened between 1914 and 1918. (ISBN/EAN: 0091801788) Booknr: 27575. € 25 JOHN KEEGAN (1934-) ; JACOB ZWAAN (1922-2005). Who is who : encyclopedie van markante figuren uit de Tweede Wereldoorlog. Haarlem : Fibula-Van Dishoeck, 1980. Illustrated. Cloth . With dustjacket. Hardbound. 4to. 222 pp. Oorspr. uitg.: London : Bison books, 1978. Vert. van:Who was who in World War II. (A very good copy). (ISBN/EAN: 9022838757) Booknr: 30991. € 15 JOHN SELWYN BROMLEY (1911-1985) ; ERNST HEINRICH KOSSMANN (1922-2003). Metropolis , dominion and province : papers delivered to the fourth Anglo-Dutch historical conference. The Hague : Nijhoff, 1971. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 233 pp. Met bibliogr. (ISBN/EAN: 9024712238) Booknr: 29346. € 14 JOHN SELWYN BROMLEY (1911-1985) ; ERNST HEINRICH KOSSMANN (1922-2003). Some political mythologies : papers delivered to the fifth Anglo-Dutch historical conference. The Hague : Nijhoff, 1975. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 211 pp. Met lit. opg. en index. (ISBN/EAN: 9024717639) Booknr: 29347. € 14 JOHN WILLIAM ROGERSON (1935-). The Oxford illustrated history of the Bible. Oxford [etc.] : Oxford University Press, 2001. Illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 395 pp. Met index, lit. opg. (Fine copy). This is the story of a book, but a book like no other.The Bible has been in continuous use for nearly 2000 years and the larger part - the Hebrew Bible or Old Testament - is much older. It has played a central role throughout western history, as a source of conflict at many levels, and inspirer of heroic acts of witness both individually and collectively. Today it continues to inspire people working for a better world and a better humanity. It is the single greatest influence on the development of English literature, and subject of some of the world's finest art and music. Yet, surprisingly, its actual contents vary across different versions and translations, and remain a matter for serious debate to the present day.;Here a distinguished team of scholars presents an authoritative account of that story, richly illustrated, and bringing to bear the latest findings. It tells how and why a collection of writings in Semitic languages and Greek that we now call the Books of the Bible came to be written over a period of about 800 years; and how even before the Bible existed as one volume its constituent parts were interpreted and subjected to a scrutiny that no other writing has had to endure. The story traces the several routes whereby what was to be called the canon of Scripture was determined, and controversies surrounding which writings should be regarded as authoritative. It describes how over centuries the writings were copied, translated, and printed; how interpreted in Judaism and in the churches in the East and the West, and it concludes with surveys of how the Bible is being used today in feminist criticism, and in the movements for theological liberation in Latin America, Africa, and Europe. (ISBN/EAN: 0198601182) Booknr: 27618. € 32 JOLL, JAMES. The Anarchists. London, Eyre & Spottiswoode, 1964. Illustrated. Cloth. with dustjacket. Hardbound. 8vo. 303 pp. Study concerning the anarchist movement. (Very good copy). Booknr: 27874. € 18 JONATHAN D. SPENCE (1936-). MINZE BIJ DE WEG. De Poort van de Hemelse Vrede : de Chinezen en hun revolutie 1895-1980. Amsterdam [etc.] : Elsevier, 1981. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 409 pp. Met bibliogr., reg. Vert. van:The gate of heavenly peace : the Chinese and their revolution 1895-1980. - New York : Viking, 1981. Geschiedenis-liefhebbers. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9010049442) Booknr: 28453. € 14 JONG, FRITS DE EDZ. Macht en inspraak. De strijd om de democratisering van de Universiteit van Amsterdam Baarn, Ambo, 1981. Met 65 illustraties. Zwart linnen Gebonden. 8vo. 439 pp. Rur wat verschoten. Overigens een goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9789026305412) Booknr: 14357. € 12 JONG, FRITS DE. J. Saks. Lietrator en marxist. Een bijdrage tot de geschiedenis van het Marxisme in Nederland. Amsterdam, De Arbeiderspers, 1954. Paperback. XIV, 298 pp. (diss., met stellingen - thesis). WIEDIJK, Pieter (bekend als J. Saks), redactiesecretaris van De Nieuwe Tijd, is geboren te Groot Schermer op 27 februari 1867 en overleden te Amsterdam op 26 september 1938. (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen. Met zijn handtekening / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands. With his signature). Booknr: 38610. € 15 JONG, L. DE. Het Koninkrijk der Nederlanden in de Tweede Wereldoorlog. Nederlands-Indi. 5 delen. 's-Gravenhage, Staatsuitgeverij, 1984. Compleet in 5 banden. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. Deel 11a 1e en 2e helft: 1120 pp. Deel 11b 1e en 2e helft: 1041 pp.; Deel 11c: 697 pp. (De set verkeert in bijzonder mooie staat). Totaalgewicht 4,5 kg (normale pakketkosten binnen Nederland). Booknr: 15943. € 40 JONG, L. DE. Het Koninkrijk der Nederlanden in de Tweede Wereldoorlog. Nederlands-Indi. 5 delen. 's-Gravenhage, Staatsuitgeverij, 1984. Compleet in 5 banden. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. Deel 11a 1e en 2e helft: 1120 pp. Deel 11b 1e en 2e helft: 1041 pp.; Deel 11c: 697 pp. (De set verkeert in mooie staat). Totaalgewicht 4,5 kg (normale pakketkosten binnen Nederland). Booknr: 40388. € 35 JONG, L.C.H. DE. 40 jaar Grafisch Vakonderwijs. Uitgegeven ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan der School voor de Grafische Vakken te Utrecht. Utrecht, 1947. Gellustreerd. Paperback. 4to. 64 pp. Goed exemplaar. Booknr: 15672. € 20 JONG, MARTIEN J.G. DE. Kerstfeest in de Middeleeuwen. Geschilderd en geschreven. Leuven, Davidsfonds, 2001. Overvloedig gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. Groot-8vo. 263 pp. (Herziene, uitgebreide uitgave). (Goed exemplaar: het stofomslag is op de hoeken beschadigd. Het boek zelf is in zeer goede staat). Kerstfeest in de Middeleeuwen schetst de intrigerende evolutie van oud heidendom tot moderne kerstdevotie in literatuur en schilderkunst. Een boeiende historische verkenning met unieke afbeeldingen. NBD|Biblion recensie: Grondig herziene, zeer uitgebreide herdruk van 'Vrede ende vrolicheyt', 1985*. De afbeeldingen zijn nu alle in kleur en ook talrijker. Structuur, opmaak en typografie van de tekst zijn aanmerkelijk verbeterd. De Jong, emeritus hoogleraar Nederlandse en vergelijkende letterkunde, bespreekt de deels heidense oorsprong van ons kerstfeest en de manier waarop middeleeuwers dit vierden, maar vooral de verschillende wijzen waarop middeleeuwse schilders en dichters de evangelieverhalen over het kind Jezus benaderden. Hij laat zien hoe bronnen buiten de bijbel er het een en ander aan toevoegden en hoe kunstenaars de motieven verwerkten. In dit verband onderscheidt hij acht momenten in het kerstgebeuren, van de annunciatie tot de kindermoord van Bethlehem en de vlucht naar Egypte. Hij eindigt met de vertaling en interpretatie van het bekende mystieke kerstvisioen van Zuster Bertken, die zevenenvijftig jaar was ingemetseld in een aan de Utrechtse Buurkerk aangebouwde, vrijwel volledig gesloten cel. De behandeling van de stof en de uitvoering van het boek maken dit tot een unieke uitgave. (Drs. J. Kleisen) Terug naar het overzicht (ISBN/EAN: 9058261050) Booknr: 28968. € 15 JONGE, A.A. DE. Crisis en critiek der democratie. Anti-democratische stromingen en de daarin levende denkbeelden over de Staat in Nederland tussen de Wereldoorlogen. Assen, Van Gorcum & Comp., 1968. Paperback. 8vo. 428 pp. (diss. met stellingen - thesis). (Goed exemplaar; omslag iets verkleurd). (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen. Met zijn handtekening / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands. With his signature). Booknr: 38649. € 18 JONGE, ALEX DE. Tsaar Peter de Grote. Baarn, Hollandia, 1990. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 294 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9060451171) Booknr: 18820. € 10 JONGE, ALEX DE. The life and times of Grivorii Rasputin. London, etc., William Collins, 1982. With photographs. Cloth. with dustjacket. Hardbound. 8vo. 368 pp. Biography of "the mad monk". (Very good copy). (ISBN/EAN: 0002167239) Booknr: 34224. € 15 JONGE, J.A. DE. Hendrik. Prins der Nederlanden Hertog van Mecklenburg-Schwerin. Amsterdam, De Bataafsche Leeuw, 1988. Met talrijke foto's. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 152 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9067071188) Booknr: 30889. € 14 JONGE, J.C. DE Het Nederlandsche Zeewezen. z.p., z.j., Compleet in 6 banden. Met talrijke illustraties, uitvouwbare kaarten, e.d. Kunstleer. Goud beletterd. Gebonden. 4to. Band I: VIII, Band II: 808 pp.; Band III: XXIII, 789 pp.; Band IV: XX, 805 pp.; Band V: XX, 794 pp.; Band VI: XIX, VI, 698 pp.; Band VII: LII, 194 pp. (= Algemeen Zaakregister). (De set is een facsimile reprint van de editie Haarlem, 1858). (Bijzonder mooie set. In uitstekende conditie). Gelimiteerde oplage van 1000 ex. Nummer 525. (Gewicht 8,5 kg: binnen Nederland normaal tarief pakketpost). (ISBN/EAN: 9051941013) Booknr: 40465. € 150 JONKER, B. Handmerken in Drenthe. Meppel, Krips. z.j., Gellustreerd. Paperback. 4to. 100 pp. 1750 Drentse handmerken verzameld en geordend. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9064970149) Booknr: 32282. € 8 JORDAN, DAVID & ANDREW WIEST. Der Atlas des Zweiten Weltkriegs. Vom Polenfeldzug bis zur Schlacht um Berlin. Wien, Amber Books, 2005. Profusely illustrated with photographs and maps. Decorated boards. Hardbound. 4to. 256 pp. (index). A very fin ecopy. Booknr: 32244. € 15 JOS J. FONTAINE. Uit Suriname's historie : fragmenten uit een bewogen verleden = From Suriname's history : fragments from a stirring past. Zutphen : Walburg Pers, 1980. Gellustreerd. Kunstleer. Goud bedrukt. Gebonden. 4to. 191 pp. Dutch and English. Previously published in Suralco Magazine. (Goed ex.). (ISBN/EAN: 9060112652) Booknr: 23696. € 75 JOS VAN BEURDEN (1946-). LOUISE HERMINA VERPLANKE (1953-).w 2-4: Oorlogsjaren in een buurt van stand. Utrecht : Van Beurden, 1997. Gellustreerd. Paperback. Met stofomslag. 8vo. 80 pp. (Mooi exemplaar). Herinneringen aan de Tweede Wereldoorlog in de omgeving van de Willem Barentszstraat, Buys Ballotstraat, Cornelis Houtmanstraat en de Heemskerkstraat in Utrecht-Oost. (ISBN/EAN: 9080369314) Booknr: 21263. € 7 JOS VAN DER LANS (1954-) ; HERMAN VUIJSJE (1946-). MILA ERNST (1967-). Lage landen, hoge sprongen : Nederland in beweging 1898-1998. Wormer : Immerc, 1998. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 240 pp. (Mooi exemplaar). Uitg. in opdracht van Rabobank Nederland, ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de Coperatieve Centrale Raiffeisen-Boerenleenbank BA. Met lit. opg., reg. Overal ter wereld bracht de twintigste eeuw grote veranderingen met zich mee, maar in Nederland gold dat in bijzondere mate. Vr 19OO stond Nederland bekend als het land waar alles vijftig jaar later gebeurde. De bewoners van de lage landen leefden in vroomheid en eenvoud, kenden hun plaats en verhieven zich niet. Maar in de loop van de twintigste eeuw hebben zij zich met een koene sprong bevrijd uit het zuigende veen en de vrijheid gezocht. Nu opnieuw een eeuwwisseling nadert, heeft Nederland een totaal andere reputatie opgebouwd. Elders ter wereld verbaast men zich over onze eigenzinnigheid, ons schijnbaar anarchisme, onze hoge mate van sociale gelijkheid en onze tolerantie voor afwijkend gedrag. In dit boek beschrijven Jos van der Lans en Herman Vuijsje de meest bewogen eeuw die Nederland ooit kende. Recensie(s) Dit rijk gellustreerde boek geeft een veelzijdig beeld van veranderingen die zich in ons land op vele maatschappelijke terreinen voordeden. Honderd jaar geleden leefden wij in armoe, vroomheid en eenvoud, enghartig verdeeld in zuilen; thans vertoont het welvarende Nederlandse volk tolerante, eigenzinnige en anarchistische elementen. Vooral de jaren zestig vertoonden een omslag van waarden en normen. De journalist Herman Vuijsje en de cultuursocioloog Jos van der Lans schreven een sterke, goed leesbare tekst. De thema's zijn vanuit een originele invalshoek en goed gedocumenteerd beschreven. De dynamiek van de laatste eeuw komt uitstekend in beeld, mede door de vele zorgvuldig uitgekozen illustraties. Het boek is besteed aan een brede lezerskring. (Biblion recensie, Dr. J.L.G. van Oudheusden.) (ISBN/EAN: 9066113855) Booknr: 30911. € 14 JOSEPHS DES SIEGHAFFTEN RM. KAYSERS. Josephs des Sieghafften Rm. Kaysers Leben und Thaten. In zwei theile abgefasset, und mit bildnissen gezieret. Klln, 1712. Two parts in one volume. With 4 etchings. Vellum. 8vo. 520; 608 pp. Spine extra covered with vellum. Two corners heavily damaged. One corner with defects. Pages browned all over. Binding good. Booknr: 8012. € 220 JOSEPHUS, FLAVIUS. Des Flavius Josephus Jdische Altertmer. I. Band Buch I bis X; I. Band Buch XI bis XX. Wiesbaden, Foerier Verlag, 1983. Cloth, with dustjacket. Hardbound. 8vo. 724 pp. bersetzt mit Einleitung und Anmerkungen versehen. (Good copy). (ISBN/EAN: 3921695198) Booknr: 35328. € 20 JOZEF HUGO MARIA DELEU (1937-). Encyclopedie van de Vlaamse Beweging. Tielt ; Utrecht : Lannoo, 1973. In 2 banden. Gellustreerd. Linnen. Goudopdruk. Gebonden. 2117 pp. (ISBN/EAN: 9020904558) Booknr: 23775. € 125 JULIEN LOUIS WEVERBERGH (1930-) ; ROLAND VAN OPBROECKE. De bezetter bespied. Antwerpen ; Amsterdam : De Vries-Brouwers, 1980. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 167 pp. (ISBN/EAN: 9061741823) Booknr: 32324. € 9 JULIUS, H.W., E.A. Kinderen in nood. De kindervoeding in de stad Utrecht in de nood-winter 1944-1945. Utrecht, v/h Kemink & Zn, 1946. Gellustreerd. Halflinnen. Groot-8vo (oblong). 71 pp. Met bandontwerp en tekeningen van A. van der Linde. (Paar spetjes op voorplat, verder een goed exemplaar). Booknr: 6377. € 18 JURRIEN VAN GOOR (1939-). Imperialisme in de marge : de afronding van Nederlands-Indi. Utrecht : HES, 1986. Paperback. 8vo. 322 pp. Met lit. opg., reg. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9061943558) Booknr: 27933. € 14 KAAM, BEN VAN. Parade der mannenbroeders. Protestants leven in Nederland 1918-1939. Wageningen, Gebr. Zomer & Keuning Uitgeversmaatschappij, 1964. Met talrijke illustraties. Paperback. 8vo. 279 pp. "Nieuwsgierig bijeengegaard uit oude jaargangen van kranten en tijdschriften, gedenkboeken, brochures en vergeelde documenten uit de boekenkast der vaderen". Booknr: 35131. € 6 KADT, J. DE. De deftigheid in het gedrang. Een keuze uit zijn verspreide geschriften. Amsterdam, G.A. van Oorschot, 1991. Paperback. 8vo. 854 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9028207791) Booknr: 16647. € 12 KALSHOVEN-BRESTER, HEDDA. Ik denk zoveel aan jullie. Een briefwisseling tussen Nederland en Duitsland. 1920-1949. Amsterdam, Uitgeverij Contact, 1998. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 381 pp. (Mooi exemplaar).De briefwisseling van een jonge Duitse vrouw in Nederland met haar familie in Duitsland, in een periode van heftige maatschappelijke strubbelingen die ten slotte leiden tot de Tweede Wereldoorlog. Het blijkt steeds moeilijker om de warme familieband te verzoenen met de politieke meningsverschillen. Deze emotionele tweestrijd vormt de rode draad in de brieven en maakt van dit boek een indrukwekkend en ontroerend tijdsdocument. De vele authentieke foto's maken het beeld compleet. In 1920 wordt een Duits meisje opgenomen in een Utrechts gezin om aan te sterken. Ze blijft contact houden met haar pleegouders en trouwt in 1929 met hun jongste zoon. Tussen 1920 en 1949 houdt zij grotendeels per brief contact met haar familie en vriendinnen in Duitsland, die in de jaren dertig bijna allen aanhangers worden van Hitler en de Nazi-ideologie. Hoewel zij en haar man tegenstanders van het Nazi-regime zijn en in de Tweede Wereldoorlog verzetswerk doen, blijft de relatie tussen haar en haar familie hartelijk. Hedda Kalshoven-Brester, oudste dochter van de hoofdpersoon, heeft deze briefwisseling voortreffelijk bezorgd en ingeleid. Doordat zij alleen relevante brieven en fragmenten opnam heeft deze correspondentie grote zeggingskracht. Met zwart-witte foto's en kaarten. (ISBN/EAN: 9025412351) Booknr: 28347. € 18 KALUSH, WILLIAM & LARRY SLOMAN. Houdini. Het geheime leven van een superheld. Utrecht/Antwerpen, Kosmos Uitgevers, 2007. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 590 pp. Register. (Mooi, nieuw exemplaar). Het boek "Houdini" is zeldzaam grondig geresearcht en ze spannend als een thriller. Het boek beschrijft de carrire van een meester-illusionist die in diepe armoede begon en wereldwijd een legende werd. En de lezer steekt intussen heel wat op over de wereld van de professionele goochelarij. Kalush en Sloman ontraadselen in dit opmerkelijke boek een leven gebaseerd op misleiding, en scheppen een even intiem als meeslepend portret van Houdini, de mens en de legende. NBD|Biblion recensie: Voor deze biografie van 'boeienkoning' Houdini (1874-1926) hebben de auteurs de door Mike Friedman ontwikkelde databank 'Alexander' gebruikt. Zij voerden daarin 700.000 bladzijden in, over Houdini of over 'goochelen', uit boeken, artikelen en persoonlijke documenten. De tijdlijn die ze daaruit opbouwden, bracht een aantal verrassende feiten aan het licht. Naast bekende gegevens - zijn carrire als illusionist, zijn strijd tegen pseudospiritisme - leverde het verwijzingen op naar politie- en veiligheidsdiensten. Dat Houdini een spion geweest zou kunnen zijn, wordt echter nergens geloofwaardig gemaakt. Wat overblijft, is een rijk (in zwart-wit) gellustreerde, zeer gedetailleerde en overcomplete biografie, die soms even struikelt over de veelheid van feiten, maar die doorgaans zeer vlot leest. De mens Houdini, zijn bewogen levensloop en zijn gedrevenheid staan centraal. Over de kunst van de illusie - hoe deed hij het? - wordt weinig onthuld. Bijna eenderde - dat is meer dan in veel andere biografieen - handelt over de spiritistische wereld rond 1920 en Houdini's plaats daarin. Een uitgave die aandacht verdient. Met register. (NBD|Biblion recensie, Willem Nijssen). (ISBN/EAN: 9789021511474) Booknr: 40986. € 15 KAMP, A.F. & CAS OORTHUYS. 's Konings oudste dogter. Kleine geschiedenis nopens wedervaren en onderkomen van De Nederlandsche Bank. Amsterdam, 1968. Met talrijke foto's. Linnen. Gebonden. 4to. 138 pp. (Goed exemplaar). Booknr: 41571. € 6 KAMPEN, ANTHONY VAN. De burgers van Den Helder. De geschiedenis van de stad tijdens de Duitsche bezetting Mei 1940 / Mei 1945. Amsterdam, Uitgeverij v.h. C. de Boer Jr., 1946. Met foto's. Gedecoreerd linnen. Gebonden. 8vo. 278 pp. (Goed exemplaar). Booknr: 37965. € 14 KAMPERS, BRAM. Painting, power and patronage. The rise of the Professional Artist in Renaissance Italy. London, Penguin Books, 1987. Illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. XIV, 401 pp. Translated from the Dutch. (A good copy). (ISBN/EAN: 0713990201) Booknr: 19836. € 25 KAN, WIM. Burmadagboek. 1942/1945. Amsterdam, De Arbeiderspers, 1986. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 270 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9029524456) Booknr: 16355. € 12 KANNIK, PREBEN. Uniformen in Farben. Berlin, Universitas Verlag, 1967. With 512 coloured illustrations. Boards. Hardbound. 8vo. 303 pp. Handbuch mit ber 500 Uniformen abgebildet. Text in German. (A fine copy). Booknr: 13256. € 15 KAPLAN, ROBERT, D. Krijgspolitiek. Lessen voor de toekomst van klassieke denkers. Utrecht, 2002. Paperback. 8vo. 218 pp. (Mooi exexmplaar). Ook 11 september heeft weer duidelijk gemaakt dat we in andere, gevaarlijke tijden leven, waarin een nieuw soort leiderschap nodig is. Sterke bevolkingsgroei, toenemende ongelijkheid en groeiende armoede vergroten het religieus, etnisch en nationalistisch extremisme. Volgens Kaplan kunnen wereldleiders en andere besluitvormers beter afscheid nemen van het idee dat democratie en vrijhandel overal op de wereld vrede en harmonie brengen. Kaplan pleit voor een realpolitik: het afwenden van rampen om het ergste te voorkomen en het afscheid nemen van de westerse wereld als bewaker van universele morele principes. In Krijgspolitiek analyseert Kaplan het werk van klassieke denkers als Confusius, Thucydides, Machiavelli, Hobbes en Churchill, die vonden dat de wereld een amoreel oorlogsgebied is, dat barbarisme wel beteugeld maar niet uitgeroeid kan worden en dat politiek niet gebaseerd kan zijn op hoogstaand moralisme. NBD|Biblion recensie: De auteur is een van de invloedrijkste schrijvers over buitenlandse politiek. Hij schreef eerder onder meer 'Reis naar de einden der Aarde' (1997), 'Het einde van Amerika' (1999) en 'Balkanschimmen' (1999). Veelgelezen door machthebbers, maar niet alleen daarom ook voor andere lezers interessant. Goed vertaald in vlot Nederlands pleit hij voor realpolitik, de praktijk van het menselijk handelen. Hij gaat daarbij uit van oude, klassieke schrijvers zoals Churchill, Thucydides, Macchiavelli en Hobbes. En dat is totaal iets anders dan het blindelings geloven in vrijhandel en democratie als panacee voor alle internationale treurnis. Verfrissend, belangrijk en leesbaar. Zonder jargon en zo; voor iedereen met wat interesse goed te volgen. (Biblion recensie, Drs. H.H.M. Meyer) (ISBN/EAN: 9027476780) Booknr: 16103. € 10 KARIN FEUERSTEIN-PRAER (1956-) ; PETRA KLEINPENNING ; ROB BARTELS (1953-). De klassieke oudheid : 900 v.C-430 n.C . Amsterdam [etc.] : The Reader's Digest, Gellustreerd. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. Met reg. Gebaseerd op:Die Welt der Antike, en The ancient world. (ISBN/EAN: 9064077649) Booknr: 23370. € 125 KARIN FEUERSTEIN-PRAER (1956-) ; ROB BARTELS (1953-) ; ASTRID WERUMEUS BUNING. Van christendom tot islam : 430-911. Amsterdam [etc.] : The Reader's Digest, 2004. Gellustreerd. Gedecoreerde borden. Gebonden. 4to. 192 pp. Register. (Mooi exemplaar). EUROPAVan de Hunnenkoning Attila via Benedictus van Nursia tot Karel de GroteAZI brgt;Van de Sassaniden in Perzi ot Mohammed, van de Tang in China tot Harun al-RashidAFRIKAVan het Vandalenrijk en de islamitische rijken in Noord-Afrika tot het koninkrijk GhanaAMERIKAVan de glansvolle Mayasteden in Mexico tot de Moche en de Tiahuanaco in Peru. NBD|Biblion recensie: Mooi geillustreerd en eenvoudig samengevat in compacte beschrijvingen wordt in grote lijnen de geschiedenis verteld van machtige beschavingen en culturen in Europa (West en Oost), Afrika (vooral Ghana), Azie (Perzie en China) en Midden- en Zuid-Amerika. Het overzicht is duidelijk, maar wel af en toe erg oppervlakkig en simpel. Vooral de illustraties (merendeels kleurenfoto's) en bladindeling zijn opvallend en aantrekkelijk. Geschikt voor iedereen, jong en oud, die in grote lijnen wat wil weten van de gewoonten en gebruiken van de volken in Europa, Azie, Afrika en Midden- en Zuid-Amerika in de donkere eeuwen na de val van het Romeinse Rijk: vijfde tot en met de tiende eeuw. Met register en voorin enkele uitslaande pagina's met daarop een tijdbalk. (NBD|Biblion recensie, N. da Costa). (ISBN/EAN: 9064077657) Booknr: 23371. € 10 KATIE HICKMAN (1960-). Daughters of Britannia : the lives and times of diplomatic wives. London : HarperCollins, 1999. Illustrated. Cloth . With dustjacket. Hardbound. 8vo. 323 pp. (ISBN/EAN: 0002557142) Booknr: 25719. € 14 KAULINGFREKS, FEMKE, E.A. (RED. ). Witboek Kraken. Krakend Nederland presenteert: 132 bladzijden met 80 kraakpanden in 20 gemeentes. z.p., Papieren Tijger. z.j., Gellustreerd. Paperback. 8vo (oblong). 131 pp. (Mooi exemplaar). Voor u ligt het Witboek Kraken. Een boek over recente kraakacties in Nederland. Waarom is deze bundel samengesteld? Er is weinig bekend over de kraker van nu. In het huidige publiek debat over kraken speculeert men er maar op los. Er wordt gesuggereerd dat de idealistische kraakbeweging niet meer bestaat en dat de krakers van tegenwoordig opportunistische uitvreters zijn. Sommigen in ons land proberen zelfs een kraakverbod in te stellen, gebruikmakend van deze negatieve beeldvorming. Dit boek verschaft met vele voorbeelden een beter inzicht in de werkelijke stand van zaken. NBD|Biblion recensie: In een fleurig en van veel foto's en tekeningen voorzien boek doet een scala aan mensen positief en toch realistisch verslag van ontwikkelingen in de kraakbeweging de afgelopen tien jaar. Inclusief de veranderingen in de visie van de samenleving op de krakers, mede vanwege allerlei incidenten. Ook de dreigende aanpak van de kraakwetgeving met haar gevolgen voor de toekomst wordt behandeld. Het betoog betreft kraakacties in twintig steden met in totaal tachtig kraakpanden. Het boek bestaat uit drie delen: (1) Oorsprong en praktijk (Woonstrijd, en Kraken en speculatie); (2) Bijzondere kanten van kraken (Krakers als culturele ondernemers, en Bezet un pandje... red un pandje); (3) Heden en toekomst (Breek het debat open, Weerwoord - met een beschouwing over de herkomst van het negatieve beeld in de samenleving op de krakers). Het boek sluit af met twee pagina's met FAQ's over kraken. Een goed beeld van wat krakers zelf vinden van hun activiteiten; het geeft terecht aan dat de samenleving er ook door verrijkt is. Een lezenswaardig boek voor gemeentebestuurders, parlementariers en geinteresseerden in dit aspect van de samenleving. (NBD|Biblion recensie, Dr. A. van der Lingen). (ISBN/EAN: 9789067282284) Booknr: 41476. € 8 KAYE, M.M. The Golden calm. An English Lady's Life in Moghul Delhi. New York, The Viking Press, 1980. Profusely illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. Large-8vo. 217 pp. A good copy. (ISBN/EAN: 0670344001) Booknr: 28051. € 14 KB 1798-1998. Heritage and Renewal Koninklijke Bibliotheek 1798 - 1998. Den Haag, 1998, Fully illustrated. Decorated boards. Leporello. 8vo. n.p. Good copy. Booknr: 37378. € 9 KEE, ROBERT. The Picture post album. London : Barrie & Jenkins, 1990, Illustrated. Paperback. 4to. (unpaged, appr. 150 pp.) : chiefly ill. ; 33 cm. Good copy. (ISBN/EAN: 0712620583) Booknr: 30912. € 20 KEEGAN, JOHN (ED.). Who's Who in World War II. New York, Oxford University Press, 1995. Paperback. 8vo. 182 pp. Over 300 of the most important characters in this global conflict. ISBN 0195210808. (Fine copy). Booknr: 16095. € 12 KEES NIEUWENHUIJZEN (1933-). Haarlem en Zuid-Kennemerland in 19de-eeuwse foto's. Amsterdam : Van Gennep, 1975. Gellustreerd. Paperback. 4to. Reprodukties met bijschriften. (ISBN/EAN: 9060122550) Booknr: 23373. € 9 KEESOM, JOLANDA, E.A. (RED.). Wonen Woning Wet. Wij wonen - 100 jaar Woningwet. Amsterdam, Stedelijke Woningdienst, 2000. Gellustreerd. Gedecoreerde borden. Gebonden. 8vo. 212 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9050970192) Booknr: 26600. € 12 KEMPE, G. TH. & J. VERMAAT. Criminaliteit in Drenthe. Utrecht Nijmegen, Dekker & Van de Vegt, 1939. Met kaart van Drenthe. Papier. 8vo. 158 pp. Buitenzijde wat slordig. Rug beschadigd en verkleurd. Booknr: 12881. € 13 KEMPOWSKI, WALTER. Das Echolot. Fuga furiosa. Ein kollektives Tagebuch. 12-1-1945 - 12 -2-1945. btb-Verlag, 2004. In 4 uniform volumes. (Taschenbcher!). Volume I: 844 pp.; II: 843 pp.; III: 843 pp.; IV: 908 pp. (in original slipcase). Fine set/Mooie set! 1e druk. Walter Kempowski, geboren in Rostock in 1929, is een van de merkwaardigste en meest gewaardeerde schrijvers uit het hedendaagse Duitsland. Het bijzondere aan deze schrijver is zijn unieke stijl: collagewerk van losse teksten uit dagboeken, notities en allerlei getuigenissen. Hij wil op deze wijze de Tweede Wereldoorlog weergeven vanuit het zicht van alle betrokken partijen en alle mensen die in die tijd leefden. (ISBN/EAN: 344272788X) Booknr: 32733. € 55 KENNEDY, DANE. Britain and Empire, 1880-1945. Harlow : Longman, 2002., Paperback. xvi, 140 p., [8] p. of plates : maps ; 24 cm. Includes bibliographical references and index. (A fine copy). (ISBN/EAN: 0582414938) Booknr: 29786. € 13 KENNEDY, PAUL. The Rise and Fall of the Great Powers. Economic change and military conflict from 1500-2000. London, Fontana Press, 1989. Paperback. 8vo. XXVIII, 898 pp. (A good copy). This study describes how the past 500 years shows that nations which became great powers had to decline as their growth rate slowed and their spending on defence continued to increase and explains how this can be eased or worsened by clever or short-sighted policy decisions. The final chapter looks at the current dilemna of the USA, the USSR, the EEC, Japan and China, and peers. Paul Kennedy also wrote Strategy and Diplomacy, 1870-1945 and The Realities Behind Diplomacy, 1865-1980 (ISBN/EAN: 0006860524) Booknr: 39967. € 10 KENNETH HAROLD DOBSON HALEY (1920-1997). The British and the Dutch : political and cultural relations through the ages. London : George Philip, 1988. Illustrated. Cloth . With dustjacket. Hardbound. 8vo. 256 pp. Met index. (With pencil underlinings in the text. Else a good copy).. (ISBN/EAN: 0540011746) Booknr: 25720. € 14 KENNETH HAROLD DOBSON HALEY (1920-1997). The British and the Dutch : political and cultural relations through the ages. London : George Philip, 1988. Illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 256 pp. Met index. (Fine copy). (ISBN/EAN: 0540011746) Booknr: 27855. € 22 KERN, HERMANN. Labyrinthe. Erscheinungsformen und deutungen 5000 Jahre Gegenwart eines Urbilds. Mnchen, Prestel-Verlag, 1982. With 666 illustrations. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 4to. 491 pp. Indices. (A very good copy). Weight 2300 gram. (Extra shippingcosts outside the Netherlands). ber Labyrinthe, ein Bauwerk, in dessen die Menschheit sich rettinglos verirren kann..... (ISBN/EAN: 3791306146) Booknr: 41559. € 35 KERSHAW, IAN. Der NS-Staat. Geschichtsinterpretation und Kontroversen im berblick. Hamburg, Rowohlt Verlag, 1988. Paperback. 8vo. 351 pp. (Good copy). (ISBN/EAN: 3498034626) Booknr: 39761. € 10 KERSTEN, A.E. & J.G. SMIJT (RED.). Nederlandse Historische Bronnen. I 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1979. Gellustreerd. Paperback. 8vo. X, 417 pp. (Nederlands Historisch Genootschap, 1). Deel Ivan reeks gebundelde kleine historische bronnen van gevarieerde inhoud uit diverse tijdperken. De uitgave biedt een register, een brievenuitgave, een overzichtsverslag, ee memorie, herinneringen en een jaarverslag. Zowel politieke geschiedenissen als demografie en overzeese geschiedenis komen aan bod. Enkele van de 14 onderwerpen: Brief van Maurits (2x), Kaart van Blaeu, Zuylen van Nijevelt, Rauter, Mussert, Proces Oranjegarde, Feesten in kamp Westerbork. (ISBN/EAN: 9024722268) Booknr: 37406. € 12 KESSLER, M. De africhting van den politiehond, den ambulance- en den oorlogshond. Eene beknopte handleiding. 's-Gravenhage, Electrische Drukkerij Luctor et Emergo, 1921. Gellustreerd. Gedecoreerd linnen. Gebonden. 8vo. 125 pp. Goed exemplaar. Booknr: 32872. € 20 KEUZENKAMP, J.H. (INLEIDING). Gemeentewapens in Nederlands. 's-Gravenhage, VNG-Uitgeverij, 1989. Afbeeldingen in kleur. Linnen. Gebonden. 8vo. 263 pp. Naar het officile register van de Hoge Raad van Adel. Uitgave t.g.v. het 75-jarig bestaan van de Bank voor Nederlansche Gemeenten. (Mooi ex.). Booknr: 9358. € 20 KEYLIN, ARLEEN. The Fabulous fifties. New York : Arno Press, 1978., Illustrated. Cloth. with dustjacket. Hardbound. 4to. 256 p. : ill. ; 31 cm. As reported by the New York times. (A very good copy). (ISBN/EAN: 0405115180) Booknr: 30992. € 15 KEYNES (HAMOUDA,N OMAR F. & JOHN SMITHIN (ED.). Keynes and Public Policy after fifty years. Volume I: Economics and Policy. Aldershot, Edward Elgar Publishing, 1988. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. XVII, 169 pp. (A very good copy). (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen. Met zijn handtekening / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands. With his signature). (ISBN/EAN: 9527800371) Booknr: 38671. € 35 KHALDUN, IBN. The Muqaddimah. An Introduction to History. London, Rourledge and Kegan Paul & Secker and Warburg, 1967. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 465 pp. Translated from the Arabic. Abridged edition. Ibn Khladn, an Arabian scholar of the fourteenth century, investigated the problems of the philosophy of history and sociology with a breadth and vigour unusual for his time. (Very good copy). Booknr: 37493. € 35 KIKKERT, J.G. Koning van Holland. Louis Bonaparte 1778-1846. Rotterdam, Ad. Donker, 1981. Gellustreerd. Papier. 8vo. 203 pp. (Mooi exemplaar). Biografie van een voor Nederland belangrijk man, al werd hij ons land opgedrongen door de Franse Keizer. (ISBN/EAN: 906100179x) Booknr: 6309. € 10 KIKKERT, J.G. Uit de schaduw van de Russische beer. Achtergronden en feiten bij de ontwikkelingen in Centraal- en Oost-Europa. Utrecht, Het Spectrum, 1990. Met topografische kaarten. Paperback. 8vo. 253 pp. Klein hoekje geknipt uit schutblad. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9027427046) Booknr: 34246. € 8 KISSINGER, HENRY. Years of Upheaval. London, Weidenfeld and Nicolson and Michael Joseph, 1982. With plates. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. XXI, 1283 pp. Index. (A good copy). (Sequel to White house Years). Kissinger recalls the turbulent years of the Second Administration of Richard Nixon, which began on 20 January 1973. (ISBN/EAN: 0718121155) Booknr: 40246. € 15 KITTEL, RUD (ED.) Biblia Hebraica. Stuttgart, Privilegierte Wrrtembergische Bibelanstalt, 1949. Black cloth. Gilt lettered. Hardbound. 8vo. XL, 1434 pp. A fine copy. Booknr: 37502. € 25 KLATTER, J. (INLEIDING.). Een Groninger zeeman in Napoleontische tijd. Zee- en landreizen van K.J. Kuipers. Kleine handelsvaart contra continentaal stelsel. Groningen, De Walburg Pers., 1980. Papier. 8vo, 121 pp. (ISBN/EAN: 9*060112369) Booknr: 31339. € 15 KLAUS VETTER (1938-). Am Hofe Wilhelms von Oranien. Stuttgart : Deutsche Verlags-Anstalt, 1990. Illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 163 pp. Licentie-uitgave van Edition Leipzig, 1990. Met lit. opg., reg. (Fine copy). (ISBN/EAN: 3421065241) Booknr: 27619. € 16 KLEIJN, H.C.M. (RED.). Op weerstand gebouwd. Verdedigingslinies als militair erfgoed. Zwolle - Zeist, Waanders Uitgevers - Rijksdienst voor de Monumentenzorg, 2004. Overvloedig gellustreerd. Paperbaack. Met flappen. 8vo. 216 pp. (Heel mooi exemplaar!). Nederland huisvest vele forten, vestingen, (water)linies en soms moeilijk herkenbare, nauwelijks zichtbare overblijfselen van weerwerken uit de Oudheid. Deze door het hele land gelegen verdedigingswerken dienden voornamelijk als afschrikking. De thema-uitgave van het jaar 2004 handelt - in het 'Jaar van de Vestingwerken' - aan de hand van boeiende en afwisselende bijdragen over verdedigingswerken ter land, ter zee en in de lucht. Wat wordt daarmee gedaan in de huidige tijd? Hoe worden zij beleefd en welke plannen bestaan ervoor? Sommige van deze overblijfselen zijn bijzonder goed bewaard gebleven en bieden aan tal van organisaties en bewoners een karakteristiek onderkomen in de natuur. Aan de orde komen onder meer het Nederlandse gedeelte van de Romeinse limes, de vroegste middeleeuwse versterkingen, de Schenkenschans bezien op schilderijen, de kustverdediging tijdens de Republiek, fortwachterswoningen en het geheim van de Heimenberg in Gelderland. Tevens wordt het strategische linieplan van generaal Winkelman uit 1940 behandeld. Verder een bijdrage over luchtverdedigingswerken te Deelen en Ypenburg. Veel bijzondere en verrassende foto's, onder meer uit het 'Geheugen van Nederland', zullen de belangstelling prikkelen van een ieder, en vooral van diegene met speciale interesse voor het heden, verleden en de toekomst van het Nederlandse militaire erfgoed. NBD|Biblion recensie: Het aantrekkelijk geillustreerde boek geeft een beeld van de vele facetten van militair-historisch cultuurgoed waarmee monumentenzorg in de praktijk van doen heeft. In Nederland zijn ongeveer 40 linies of stellingen herkenbaar achtergebleven. Van de Romeinse tijd, de Staats-Spaanse linie tot de stelling van Amsterdam en de IJssellinie. In brede lagen van de bevolking dringt steeds meer het besef door dat deze cultuurmonumenten bewaard moeten blijven. Het boek beschrijft de geschiedenis van talloze bunkers, linies, stellingen en vestingen in het Nederlandse landschap. Ook komt de rol van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg en die voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek ter sprake als het gaat om aandachtsgebieden als inventarisatie en waardestelling, conservering, hergebruikvraagstukken, ruimtelijke ordening, publiek gebruik en beleving. Het boek is voorzien van vele originele historische foto's, prenten en kaarten. Geschikt voor een breed publiek. (Biblion recensie, E. Westerhuis). (ISBN/EAN: 9040090254) Booknr: 41390. € 28 KLEP, P.M.M., LINDBAD, J.TH, E.A. (RED.). Wonen in het verleden. 17e- 20e eeuw. Economie, politiek, volkshuisvesting, cultuur en bibliografie. Amsterdam, Neha, 1987. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 305 pp. (Neha-series III). (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9071617025) Booknr: 36229. € 11 KLERCK, TH.P.E. Het Centraal Naamregister. De codes. Amsterdam, Nederlandse Genealogische Vereniging, 1988. Geniet. 8vo. 44 pp. Mooi exemplaar. Booknr: 32272. € 8 KLEY, K. VAN DER. Het Drentse Volkskarakter. Zoals zich dat in den loop der tijden heeft gevormd. Heiloo, Kinheim Uitgeverij, 1946. Gellustreerd. Halflinnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 92 pp.(Serie "Eigen land en volk".) 2e druk Booknr: 32618. € 8 KLEYN, A.R. (ED.) & D. RHL (ILLUSTRATOR). Wapens - Blasons - Arms - Wappen. Mijdrecht, Verweij. n.d., With XXXII full-coloured plates. Hardbound. 4to. 16 pp. (text + index). Arms from regions, towns and villages in the Netherlands, Belgium, Luxembourg, Sweden, Norway, Denmark and Finland. (A fine copy). Booknr: 9249. € 14 KLIJN, MARC DE. De doden zullen herrijzen. Een persoonlijke verwerking van de shoah. Kampen, uitgeverij Kok, 2004. Met talrijke afbeeldingen in kleur. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to (oblong). 176 pp. (Mooi exemplaar!). DE DODEN ZULLEN HERRIJZEN is een verslag van een intense worsteling om de Joodse identiteit en de betekenis van de verschrikkingen van de shoah. In woord en vooral beeld wordt de lezer geconfronteerd met het meest mensonterende deel uit de geschiedenis van het Joodse volk en de blijvende invloed daarvan op de levens van mensen vandaag. Marc de Klijn werd in 1939 geboren als enige zoon uit het muzikale Joodse echtpaar Nap de Klijn en Alice Heksch. Tijdens de oorlog moest Marc in 1943 onderduiken en werd hij gescheiden van zijn ouders. Hij vertelt over deze spannende oorlogsjaren en de naoorlogse tijd die vooral gekenmerkt werd door ouderlijk stilzwijgen over het gruwelijke oorlogsverleden. NBD|Biblion recensie: De Klijn, lange tijd docent Chr. Hogeschool voor de Kunsten te Kampen, presenteert zich met schilderijen, aquarellen en tekeningen van hem en keramiek van zijn vrouw Henny van Hartingsveldt. Als "Messiasbelijdende Jood" voelt hij zich verbonden met zowel jodendom als christendom (hij is Vrijgemaakt Gereformeerd). Zijn levensverhaal toont hem als een geobsedeerd man met een gefragmenteerd leven achter zich, altijd zoekend naar zijn identiteit, naar vastheid en geborgenheid. Zelf spreekt hij van een "onderhuidse zelfhaat, als gevolg van mijn jodendom". Zijn werk, vol shoah, getuigt van emotionaliteit. Hij gebruikt heldere, vaak felle kleuren, die onrust en zelfs dreiging uitstralen: expressief werk in een eigen stijl, neigend naar hoekigheid en hardheid, maar toch ook met omhoogstrevende lijnen, waaruit zich hoop laat aflezen. De keramiek van zijn vrouw toont meer rust. Zijn techniek is vaak ongebruikelijk: oliepastels met oostindische inkt of met aquarel. Een 82 pagina's zijn gevuld met afbeeldingen van beider werk in kleur, familiefoto's en foto's uit concentratiekampen. Formaat 30 x 25 cm. (Biblion recensie, Drs. J. Kleisen). (ISBN/EAN: 9043508349) Booknr: 40984. € 28 KLIMOV, OLEG (FOTOGRAFIE) & HUBERT SMEETS (TEKST). Erfenis van een wereldrijk. Ondergang van de Sovjet-Unie, opkomst van Rusland Amsterdam, Mets en Schilt, 2004. Volledig gellustreerd met foto's in zwart-wit. Kartonnen borden. Gebonden 4to. (158 pp.). Het menselijke gezicht van het drama van de ondergang van de Sovjet-Unie en de opkomst van Rusland, in foto's vastgelegd door Oleg Klimov. De begeleidende tekst beschrijft de geschiedenis vooral chronologisch. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9053304215) Booknr: 19846. € 40 KLINKEN, GERT VAN. Strijdbaar & omstreden. Een biografie van de calvinistische verzetsvrouw Gezina van der Molen. Amsterdam, Boom, Met fotokatern. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 408 pp. (Nieuwstaat).Voor de een is Gezina van der Molen een heldin van het verzet tegen nazisme en rassenhaat. Voor de ander geldt zij als een bigotte protestant, die joodse kinderen weliswaar het leven redde, maar ook hun identiteit ontnam door ze onder te brengen in christelijke pleeggezinnen. Gezina van der Molen (1892-1978) is nog altijd bekend door haar rol in het verzet in de Tweede Wereldoorlog en door haar naoorlogse werkzaamheden: als - omstreden - voorzitter van de Rijkscommissie Oorlogspleegkinderen (OPK) en als hoogleraar volkenrecht. Ze zette zich in voor de christelijke vrouwenbeweging, de Volkenbond en ontwikkelingssamenwerking. Van der Molen was een eigenzinnige vrouw. Moedig en zelfs roekeloos tijdens de oorlog, ambitieus en volhardend in de jaren erna. In de ARP en de gereformeerde kerk ging ze volstrekt haar eigen weg. Ze trouwde niet, maar woonde samen met een rooms-katholieke vriendin. Van der Molen was de eerste vrouw die promoveerde aan de Vrije Universiteit. Ze stelde zich doelen die in haar milieu werden beschouwd als het absolute domein van de man. NBD|Biblion recensie: De naam Gezina van der Molen (1892-1978) zal weinigen nu nog wat zeggen, maar in haar tijd was zij een fenomeen. Streng calvinistisch, iemand die in de Tweede Wereldoorlog een belangrijke rol gespeeld heeft in het verzet, in 'Vrij Nederland' en 'Trouw', die veel joodse kinderen in pleeggezinnen wist onder te brengen. Zij had een lesbische relatie met een katholieke vrouw, waar ze vrij open over was. Anderzijds nam zij zeer omstreden standpunten in. Zij vond dat getrouwde vrouwen niet buitenshuis mochten werken. Ongetrouwde vrouwen moesten echter gelijkgesteld worden aan mannen. Zij huldigde de mening dat joodse weeskinderen na de oorlog in christelijke gezinnen behoorden ondergebracht te worden. Ze was een erkende autoriteit op het gebied van Volkenrecht, eerste vrouwelijke hoogleraar aan de Vrije Universiteit, maar ook in veel opzichten een zeer onaangename, opportunistische vrouw. Een belangrijk boek dat meer geeft: namelijk een beeld van de calvinistische denkbeelden in de twintigste eeuw in Nederland. Met een katern zwart-witillustraties, een notenapparaat, literatuuropgave en register. (...). (uit: Biblion recensie, Nel van der Heijden-Rogier) (ISBN/EAN: 9085063507) Booknr: 33562. € 23 KNAPEN, BEN. De lange weg naar Moskou. De Nederlandse relatie tot de Sovjet-Unie, 1917-1942. Amsterdam - Brussel, Elsevier, 1985. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 315 pp. Rug en randen stofomslag ontkleurd. Verder een goed exemplaar. (ISBN/EAN: 901055558) Booknr: 34239. € 10 KNOPP, GUIDO (HRSG.). Hitlers Krieger. Mnchen, Goldmann Verlag, 1998. Illustrated. Paperback. 8vo. 444 pp. Register. Das Idol, Der Gehilfe, Der Stratege, Der Gefngene, Der Flieger, Der Verschwrter. (A very good copy). (ISBN/EAN: 3442127629) Booknr: 35012. € 10 KNOTTENBELT, W.C. Geschiedenis der Staakunde van Johan de Witt. Amsterdam, Van Bonga & Comp., 1861. Paperback. 8vo. 220 pp. (De rug mist delen, het voor- en achterplat zitten gedeeltelijk los. Verder goed ex.) Booknr: 37474. € 14 KNOX, ROBERT (S. DE VRIES). T' eyland Ceylon in sijn binnenste, of't koningrijck Candy; geopent, en nauwkeuriger dan oyt te vooren ontdeckt . behelsende een eygentlijcke beschrijvingh, soo van't landschap in sigh selven, als der inwoondren politie, regeeringh, godsdienst, zeeden, konsten, en meenigerley seldame gewoonten. Vertaeld door S. de Vries. Utrecht, Wilhelm Broedelt, Boeckverkoper, 1692. Frontispiece met gravure. Met 8 gravures van Jan Luyken. (De landkaart van Ceylon ontbreekt!). Origineel perkament. Gebonden. 8vo. 291 pp. (excl. Voor-reden, en Bladwyser). Vertaling van: "An historical relation of the island of Ceylon in the East-Indies", 1681 van Robert Knox. Eerste Nederlandse vertaling. Belangrijk boek vanwege de vroege (17-de eeuwse) beschrijving van het eiland Ceylon en het Koninkrijk van Kandy. Bron van kennis over het vroege Ceylon. (Het boek verkeert in u i t s t e k e n d e conditie: het vellum is mooi helder en schoon, de binding stevig, de illustraties van hoge kwaliteit, de tekstpagina's helder en gaaf. Jammer dat de landkaart uit het boek gesneden is....). Booknr: 28006. € 1350 KNUP FUHRI SNETHLAGE. INE VAN DEN BROEK ; ELLEN MESKE. Fatsoenlijk en goedkoop : geschiedenis van vrouwenarbeid. Amsterdam : Feministische Uitgeverij Sara, 1982. Met lit. opg. (ISBN/EAN: 9063280882) Booknr: 21530. € 7 KOCH, A.C.F. Zwarte kunst in de Bisschopsstraat. Boek en druk te Deventer in de 15de eeuw. Zutphen, De Walburg Pers, 1977. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 80 pp. (Onderzijde rug wat gekneusd, verder goed ex.). (ISBN/EAN: 9060114531) Booknr: 37382. € 7 KOETSVELD, C.E. VAN Onze politieke partijen. Het Ontstaan, de Beginselen en de Geschiedenis. Rotterdam, D. Bolle. z.j. (na 1904), Gellustreerd met platen en portretten (Hendrik Isings). Donkerblauw linnen, met goud-decoratie. Gebonden. 8vo. VII, 550 pp. Mooi ex. Booknr: 6316. € 10 KOGON, EUGEN. De SS-staat. Het systeem der Duitse concentratiekampen. Amsterdam, 1976. Paperback. 8vo. 406 pp. (Goed exemplaar). Booknr: 39027. € 12 KOK, G. CHR. Van Raad van Brabant naar gerechtshof 's-Hertogenbosch. Zes eeuwen rechspraakgeschiedenis. 2008. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 342 pp. Mooi ex. (ISBN/EAN: 9087040539) Booknr: 32042. € 22 KOK, H.L. De geschiedenis van de laatste eer in Nederland. Lochem, De Tijdstroom, 1970. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 326 pp. Randen stofomslag heel licht beschadigd op plaatsen. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9060874676) Booknr: 18019. € 16 KOK, HENK L. E.A. (RED.). Begraven & Begraafplaatsen. Monumenten van ons bestaan. Utrecht, Stichting Teleac., 1970. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 183 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9060874676) Booknr: 18274. € 15 KOLDEWEIJ, A.M. In Buscoducis 1450 - 1629. Kunst uit de Bourgondische tijd te 's-Hertogenbosch. De cultuur van de late middeleeuwen en renaissance. 's-Hertogenbosch - Maarssen - 's-Gravenhage, Noordbrabants Museum - Gary Schwarz/SDU, 1990. Met talrijke afbeeldingen. Paperback. 4to. 352 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9061790840) Booknr: 23274. € 25 KOLDEWEIJ, A.M. Der gude Sente Servas. De Servatiuslegende en de Servatiana: een onderzoek naar de beeldvorming rond een heilige in de middeleeuwen. Assen-Maastricht, Van Gorcum, 1985. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 356 pp. (De Geschiedenis van de Kerkschat van het Sint-Servaaskapittel te Maastricht, deel 1). Heel mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9023221192) Booknr: 29510. € 20 KONING, J. & D. WOUTERS. Mooi en Nijver Insulinde. Groningen Batavia, P. Noordhoff, Met tientallen foto'en ingeplakte kleuren-illustraties. Karton. Klein-4to. Zonder doorlopende paginering ( 200 pp.). De allerlaatste kleurenillustratie ontbreekt. Overigens een goed ex. Booknr: 11769. € 20 KONING, LOUIS DE, HANS VAN DE LIJKE EN JAAP WEIDEMA. Ambachten van de Lage Landen. Van Holkema & Warendorf/ Loeb. z.p., 1980. Gellustreerd. Kartonnen borden. Met stofomslag. Gebonden 4to. 143 pp. Met tekeningen van Anita de Harde. (ISBN/EAN: 9026947879) Booknr: 35595. € 14 KOOLWIJK, HANS & WILLEM BURGERT. Alkmaarse geschiedenissen. Alkmaar, Gemeente Alkmaar, 2004. Met talrijke illustraties in kleur. Gedecoreerde borden. Gebonden. 4to (oblong). 143 pp. T.g.v. Alkmaar 750 jaar: 1254 - 2004, 750 jaar stadsrechten. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9080607746) Booknr: 30597. € 12 KOSSMANN, E. H. (ERNST HEINRICH), 1922-2003. De Lage Landen 1780-1940 : anderhalve eeuw Nederland en Belgi Amsterdam : Elsevier, 1976., Gellustreerd. Linnen. Gebonden. 8vo. 618 p. ; 23 cm. Includes index. (ISBN/EAN: 9010015130) Booknr: 23401. € 10 KOSSMANN, E. H. (ERNST HEINRICH), 1922-2003. De Lage Landen 1780-1940 : anderhalve eeuw Nederland en Belgi Amsterdam : Elsevier, 1979. Gellustreerd. Linnen. Gebonden. 8vo. 618 p. ; 23 cm. Includes index. Tweede druk. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9010015130) Booknr: 39960. € 12 KOSSMANN, E.H. The Low Countries 1780-1940. Oxford, At the Clarendon Press, 1978. With maps. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. IX, 784 pp. The first major study in English of the Low Countries which treats them as nations in their own right, while placing them in a wider European and World context. (A good copy). (ISBN/EAN: 0198221088) Booknr: 23146. € 15 KOSSMANN, E.H. Geschiedenis is als een olifant. Een keuze uit het werk van E.H. Kossmann. Amsterdam, Uitgeverij Bert Bakker, 2005. Paperback. 8vo. 417 pp. Index. (Naam op schutblad. Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9035126955) Booknr: 39873. € 15 KOX, TINY & GERARD SCARGO. Stem voor, stem SP. Hoe de SP de verkiezingen van 2002 won. Rotterdam, Ketch-Up Press, 2002. Gellustreerd. Kartonnen borden. Gebonden. 8vo-oblong. 95 pp. Met ex-libris inprint. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 907713302x) Booknr: 18257. € 13 KRAMER, C. Emmery de Lyere et Marnix de Sainte Aldegonde. Un admirateur de Sbastien Franck et de Montaigne aux prises avec le champion des calvinistes nerlandais. (Samenvatting in het Nederlands). La Haye - Den Haag, Martinus Nijhoff, 1971. Papier. 8vo. 225 pp. (diss.) Booknr: 853. € 16 KRAMER, JANE. Berichten uit Europa. 's - Gravenhage, Gary Schwartz/ SDU, 1988. Paperback met flappen. 8vo. 692 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9061790824) Booknr: 16438. € 18 KRANSBERG, DORIANN EN HANS MILS. Kastelengids van Nederland. Middeleeuwen. Haarlem, Fibula - van Dishoeck., 1980. Gellustreerd. Kartonnen borden. Gebonden. Groot-8vo. 280 pp. (ISBN/EAN: 9022838560) Booknr: 35609. € 21 KRAVI, A. Histoire de l'arme d'Israel. The history of the Israel armed forces. Tel Aviv, Zvi Aloni, 1957. Richly illustrated. Artificial leather. Hardbound. 8vo (square). No pagination. Text in Hebrew, English and French. A fine copy. Booknr: 8186. € 18 KRETSCHMER, ERNST. Geniale Menschen. Berlin-Gttingen-Heidelberg, Springer-Verlag, 1958. With a large collection of plates with portraits. Cloth. Gilt lettered. Hardbound. 8vo. VII, 311 pp. (A very good copy). Wit biographies of Ch. Darwin, Fr. Hlderlin, Alexander von Humboldt, Fr. Nietzsche, and many others. Ernst Kretschmer (* 8. Oktober 1888 in Wstenrot bei Heilbronn; 8. Februar 1964 in Tbingen) war ein deutscher Psychiater. Er erforschte die menschliche Konstitution und stellte eine Typenlehre auf. Er wurde 1929 fr den Nobelpreis fr Physiologie oder Medizin nominiert. Geniale Menschen. Springer Berlin, 1929 (Erste Auflage). Booknr: 37548. € 22 KRIEGESKORTE, MICHAEL. Werbung in Deutschland 1945-1965. Kln, Dumont Buchverlag, 1992. Profusely illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 4to. 192 pp. Historische Rckblicke auf die Kultur zur Zeit des deutschen Wirtschaftwunders. (A fine copy!). (ISBN/EAN: 3770129687) Booknr: 33904. € 12 KRIMMEL, BERND HRSG.). Darmstadt in der Zeit des Klassizismus und der Romantik. Darmstadt, 1979. Profusely illustrated. Paperback. 4to (oblong). 524 pp. Exhibition catalogue: Darmstadt 19. November - 14. Januar 1979. (A very good copy). Booknr: 33937. € 20 KROSENBRINK,G.J.H. Wenterswick is minen naem. Uit de historie van Winterswijk. Zutphen, De Walburg Pers, 1968. Gellustreerd. 8vo. 213 pp. Booknr: 30269. € 9 KRUIMEL, H.L, WIJNAENDTS VAN RESANT (BEWERKER). Op zoek naar onze voorouders. Handleiding voor stamboomonderzoek. 's-Gravenhage, Centraal Bureau voor Genealogie, 1972. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 68 pp. (CB-reeks nr. 6). Goed exemplaar. Booknr: 33499. € 7 KRUISHEER, J.G. De oorkonden en de kanselarij van de graven van Holland tot 1299. Deel I en II. 's-Gravenhage - Haarlem, 1971. Compleet in 2 delen. Met tientallen platen. Linnen. Zilver bedrukt. Gebonden. 8vo. IX, 526 pp. Mooie set. Booknr: 16798. € 25 KRUISHEER, J.G. De oorkonden en de kanselarij van de graven van Holland tot 1299. Deel I en II. 's-Gravenhage - Haarlem, Historische Vereniging Holland, 1971. Compleet in 2 banden. Gellustreerd. Donkerblauw linnen. Gebonden. 8vo. 526 pp. (Hollandse Studien 2-II). (Mooi ex.) Booknr: 37470. € 20 KRUYK, P.A. Vijftig jaar Westlandse bloemen. Hoe in het raam van de ontwikkelingen in de bloementeelt in het Westland de Coperatieve Centrale Westlandse Snijbloemenveiling G.A. ontstond en geschiedenis maakte. Honselersdijk, CCWS, 1973. Met talrijke foto's en afbeeldingen. Halflinnen. Kartonnen borden. Gebonden. Groot-8vo (oblong). 373 pp. Mooi exemplaar. Booknr: 19018. € 16 KUIK, B.A. & LIEK MULDER. Harderwijk in oorlogstijd. Harderwijk, Stichting Harderwijk 1945-1995, 1995. Gellustrerd. Paperback. 8vo. 77 pp. (Mooi ex.) Booknr: 34683. € 7 KUILE, E.H. TER.(TEKST) & HANS SIBBELEE.(FOTO'S). De schoonheid van ons land. Bouwkunst. Kastelen en adellijke huizen. Amsterdam, Contact., 1954. Met 123 foto's. Gellustreerd. Linnen. Gebonden. 4to. 80, 123 pp. Serie: 'De schoonheid van ons land'. Dertiende deel. Booknr: 35608. € 14 KUIPER, DICK & JASPER VREE (RED.). Het liep op rolletjes. De eenwording van protestants-christelijk Nederland per rail 1839-1939. Zoetermeer, Meinema, 2007. Paperback. 8vo. 176 pp. (Met 2 uitvouwbare topografische kaarten). (Jaarboek voor de geschiedenis van het Nederlands protestantisme na 1800 Jaargang 15). (Mooi exemplaar). De eenwording van protestants-christelijk Nederland en de daarmee samenhangende verzuiling werden pas mogelijk na het ontstaan van een nationaal spoorwegnet en een daarmee verbonden net van tramwegen. Na een inleidend overzicht betreffende reizen tussen 1814 en 1940 en de toenemende betekenis van railvervoer daarbij, behandelt dit boek de volgende onderwerpen: mobiliteit en verenigingsleven bij landelijke organisaties als de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, het Nederlandsch Zendelinggenootschap en het Nederlandsch Bijbelgenootschap gedurende de eerste decennia van het spoor; nationale zendingsfeesten als organisatiemiddel van de protestantse orthodoxie; zestig jaar reisimpressies van de Groninger hoogleraar P. Hofstede de Groot; afgescheidenen tussen anti-moderniteit en mobiliteit; gereformeerd per trein; de zendingsreizen van Klaas Kater; de opbouw van het Nederlands Werkliedenverbond Patrimonium. (ISBN/EAN: 9021141671) Booknr: 27977. € 7 KUIPER, JACQUES. Een revolutie ontrafeld : politiek in Friesland 1795-1798. Franeker : Van Wijnen, c2002., 2002. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 652 p. : ill., maps ; 25 cm. Originally presented as the author’s thesis (doctoral)--Rijksuniversiteit te Groningen, 2002 .(Scheurtje van 3 cm in achterzijde omslag. Verder een mooi ex.). In dit bijzondere boek wordt voor het eerst de Bataafse revolutie van het eind van de 18de eeuw op regionaal niveau beschreven. Over deze cruciale fase in de vorming van de Nederlandse eenheidsstaat weten we maar bitter weinig. Met dit boek verandert dat in n klap. 'Imposant, vernieuwend, een bijzondere studie.' (ISBN/EAN: 9051942443) Booknr: 27857. € 23 KUITENBROUWER, MAARTEN. Tussen Orintalisme en Wetenschap. Het Koninklijk Instituut voor Taal, - Land- en Volkenkunde in historisch verband. 1851 - 2001. Leiden, Kitly Uitgeverij, 2001. Gellustreerd met foto's. Paperback. 8vo. 362 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9067181749) Booknr: 16442. € 20 KNG, HANS. Der Islam. Geschichte, Gegenwart, Zukunft. Mnchen - Zrich, Piper, 2004. Cloth. With dustjacket. Hardbound. With ribbon marker. 8vo. 891 pp. Eine grosse Geschichte, ungeheur dramatisch und vielgestaltig: wie der Islam zu dem geworden ist, was er heute ist - im Hinblick darauf, wie er sein knnte. (Fine copy). (ISBN/EAN: 3492046479) Booknr: 36820. € 22 KUROWSKI, FRANZ (ED.). Der Afrikafeldzug. Rommels Wstenkrieg 1941-1943. Leoni am Starnberger See, Druffel Verlag, 1986. With more than 100 coloured photographs and maps. Cloth. With dustjacket. Hardbund. 8vo. 267 pp. Der erste Einsatzreport in Farbe: Deutsch - Englisch - Italienisch. (A fine copy). (ISBN/EAN: 3806110395) Booknr: 22812. € 18 KUTTNER, ERICH. Het hongerjaar 1566. Economische en sociale toestanden in de zestiende eeuw. Amsterdam, Em. Querido's Uitgeverij, 1974. Paperback. 8vo. 397 pp. Inleiding J. Romein. (Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9021430290) Booknr: 37394. € 9 KUYPER, J. Gemeente Atlas van de Provincie Utrecht. Leeuwarden, Hugo Suringar. z.j., 1986. Met enkele tientallen plattegronden van Utrechtse gemeenten op de rechter pagina's. Kartonnen borden. Gebonden. 8vo (oblong). Zonder paginering. Naar officiele bronnen bewerkt. Herdruk 1986 bij Foresta Groningen. (Goed exemplaar. Bovenzijde rug gebutst). (ISBN/EAN: 97809064860140) Booknr: 13600. € 10 KYI, AUNG SAN SUU. Stem van verzet. Gesprekken met Alan Clements. Amsterdam, Van Gennep, 1997. Met fotokatern. Paperback. 8vo. 332 pp. (Goed exemplaar). Aung San Kyi is als leidster van de democratische oppositie in Birma waarschijnlijk 's werelds beroemdste politieke dissidente. Zij is de dochter van de man die Birma in 1947 naar de onafhankelijkheid voerde. In 1988 was Aung Suu Kyi, die inmiddels in Europa gevestigd was, tijdens een bezoek aan Birma getuige van de felle studentenprotesten tegen het dictatoriale bewind van generaal Ne Win, en zij besloot de leiding van de oppositie op zich te nemen. Haar partij, de nationale Liga voor Democratie, behaalde in de verkiezingen een overweldigende meerderheid. Ne Win gaf de macht echter niet uit handen. Elk verzet werd bloedig onderdrukt. Daw Suu kreeg huisarrest opgelegd. Dat zou 6 jaar duren. In 1991 werd haar, nog altijd in hechtenis, de Nobelprijs voor de Vrede toegekend. NBD|Biblion recensie: Aung San Suu Kyi is de leidster van de democratische oppositie tegen het militaire dictatoriale bewind in Birma. Als dochter van de man die Birma na de Tweede Wereldoorlog naar onafhankelijkheid leidde, woonde zij jarenlang in Engeland voordat zij in 1988 naar haar geboorteland terugkeerde om leiding aan de oppositie te geven. Ondanks alle tegenwerking van de autoriteiten - bloedige onderdrukking van elke vorm van verzet, annulering van een verkiezingsoverwinning voor de oppositie, huisarrest gedurende zes jaar - blijft zij geloven in een vreedzame, geweldloze overwinning. Voor haar activiteiten kreeg zij in 1991 de Nobelprijs voor de Vrede. De Amerikaanse journalist en Birma-kenner Clements heeft gedurende 1995 en 1996 Aung San Suu Kyi herhaaldelijk genterviewd. Dit boek is een verslag van deze talloze interviews, in de meest simpele vorm: vraag en antwoord worden (meer dan 200 bladzijden lang) letterlijk weergegeven. Zelfs in deze geschreven weergave komt de charismatische persoonlijkheid van Aung San Suu Kyi duidelijk naar voren. Ter completering zijn twee kortere interviews met collega-oppositieleiders opgenomen. (Biblion recensie, Dr. H.W. Bomert). (ISBN/EAN: 905515508x) Booknr: 34248. € 8 (L 'Erma di Bretschneider). Rediscovering Pompeii. Roma, Marchesi Grafiche Editoriali, 1992. Profusely illustrated. Stiff wrappers. 4to. 287 pp. Exhibition catalogue: New York city, Houston, Malm, London (1990 - 1992). (A fine copy). (ISBN/EAN: 8870627861) Booknr: 18439. € 25 L'ESPAGNE ET LES ETATS-UNIS. L'Espagne et les tats-Unis. 26 septembre 1963. Madrid, 1963. Illustrated. Paperback. 4to. 425 pp. Contents: Les accords Hispano-Amricains; Porte et signification des documents signs New York le 26 septembre 1963; Principaux commentaires de presse. From the Preface: "Au cours d'une crmonie qui eu lieu New York le 26 septembre 1963, le Secrtaire d'Etat amricain M. Dean Rusk et le Ministre espagnol des Affaires Etrangres, M. Fernando Mara Castiella, ont procd la signature d'une dclaration conjointe qui tablit une relation de coopration entre l 'Espagne et les Etats-Unis". Spine-end with light defect; else a good copy). Booknr: 19333. € 25 L.L. MOLENAAR ; RUUD ARET. 40-45 in boeken : catalogus. [Rotterdam] : Rotterdamse Boekverkopersbond, 1985. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 99 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9071273024) Booknr: 27937. € 8 LAAN, K. TER. Beknopte Nederlandse Encyclopedie. 's-Gravenhage - Batavia, G.B.van Goor en Zonen's Uitgeversmij, 1947. Linnen. Gebonden. Goud beletterd. 8vo. 797 pp. Derde, herziene druk. (Goed exemplaar). Booknr: 40069. € 6 LAANE, REMI, R. HISGEN E.A. (RED.). De zee, de zee de Noordzee. SDU. z.p. z.j., Gellustreerd. Papier met flappen. 4to. 224 pp. Met register. (ISBN/EAN: 9012067375) Booknr: 35591. € 14 LAARS, T. VAN DER. Wapens, vlaggen en zegels van Nederland. Geschiedkundige bijdragen omtrent wapens van Nederland en zijn provincin, van het Koninklijk Huis, enz. Amsterdam, Drukkerij Jacob van Kampen, 1913. Met 13 gekleurde platen en ruim 350 afbeledingen in de tekst. Goudgedecoreerde borden. Linnen. Gebonden. 8vo. 175 pp. Booknr: 29249. € 18 LACLAU, ERNOSTO. Emancipation(s). London - New York, Verso, 1996. Paperback. 8vo. 126 pp. (Fine copy). This volume addresses a central question: how have the changes of the last decade, together with the transformation in contemporary thought, altered the classical notion of "emancipation" as formulated since the Enlightenment?;The vision of the future and expectations of emancipation, have been deeply affected by the changes of recent history: the end of the Cold War, the explosion of new ethnic and national identities, the social fragmentation under late capitalism, and the collapse of universal certainties in philosophy, and social and historical thought.;Laclau here begins to explore precisely how visions of emancipation have been recast under these new conditions. He examines the internal contradictions of the notion of "emancipation" as it emerged from the mainstream of modernity, as well as the relation between universalism and particularism which is inherent in it. He explores the making of political identities and the status of central notions in political theory, such as "representation" and "power", focusing particularly on the work of Derrida and Rorty.;The book is a contribution to the reshaping of radical political thought. Ernesto Laclau is the co-author (with Chantal Mouffe) of "Hegemony and Socialist Strategy". (ISBN/EAN: 1859841651) Booknr: 35207. € 12 LADURIE, EMMANUEL LE ROY. De eeuw van de Familie Platter (1499-1628). Amsterdam, Uitgeverij Bert Bakker, 1996. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 463 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9035116097) Booknr: 29529. € 14 LADURIE, EMMANUEL LE ROY. De eeuw van de Familie Platter (1499-1628). Amsterdam, Uitgeverij Bert Bakker, 1996. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 463 pp. (Rugvouw. Goed exemplaar.). (ISBN/EAN: 9035116070) Booknr: 29530. € 8 LADURIE, LE ROY. Montaillou. Village occiitan de 1294 1324. Paris, Gallimard, 1975. With two photographs and map. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 642 pp. Good copy. Booknr: 36178. € 14 LAITIN, DAVI D. Identity in Formation. The Russian-Speaking Populations in the Near Abroad. Ithaca - London, Cornell University Press, 1998. Paperback 8vo. XIV, 417 pp. (A fine copy). Since the collapse of the Soviet Union, nationality groups have claimed their sovereignty in the new republics bearing their names. With the ascendance of these titular nationality groups, Russian-speakers living in the post-Soviet republics face a radical crisis of identity. That crisis is at the heart of Laitin's book. (ISBN/EAN: 9780801484957) Booknr: 34252. € 16 LAMBERT, ANDREW D. War at sea in the age of the sail : 1650-1850. London : Cassell, 2000., Illustrated. Cloth. with 224 p. : ill. (some col.), maps ; 27 cm. Series statement from jacket. (A fine copy). (ISBN/EAN: 0304352462) Booknr: 30993. € 22 LAMBERT, EMIEL & JAN ROEGIERS (ED.). De Universiteit te Leuven 1425 - 1985. Leuven, Universitaire Pers, 1988. Met talrijke afbeeldingen. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 485 pp. In originele cassette. Mooi jubileumboek van universiteit met rijke historie. (Mooi exemplaar!). (ISBN/EAN: 906186268X) Booknr: 36063. € 39 LAMMERS, FRED J. Juliana Regina. 1948 - 1980 Baarn, Hollandia, 1980. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 168 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9060450973) Booknr: 16245. € 8 LANCE, J.A.L. Erasmus en het Hollands Humanisme. Utrecht, H&S Hes Publishers, 1979. Paperback. 8vo. 191 pp. (HES Studia Historia, I). Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9061940036) Booknr: 29500. € 9 LANE, ARTHUR. Greek Pottery. London, Faber and Faber, 1963. With 96 plates. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. XV, 64 pp. With With some (decent) pencil-underlinings. Otherwise a fine copy. Booknr: 11535. € 16 LANS, JOS VAN DER & HERMAN VUIJSJE Kijkend naar Holland... 1900 -2000. Wormer, Inmerc, 1998. Overvloedig gellustreerd met foto's in kleur en zwart-wit. Gedecoreerde borden. Gebonden. 4to. 240 pp. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9057950561) Booknr: 39756. € 8 LAPIDE, PINCHAS. De laatste drie pausen en de joden. Hilversum, W. de Haan, 1967. Paperback. 8vo. 343 pp. Booknr: 22641. € 9 LAPIERRE, DOMINIQUE & LARRY COLLINS. Cette Nuit la Libert. Paris, ditions Lafont, 1975. With photographs. Paperback. 8vo. 555 pp. (Good copy). On Ghandi. Booknr: 37973. € 12 LAUNAY, JACQUES DE. Geheime diplomatie 1939-45. De strijd achter de schermen in de Tweede Wereldoorlog. Helmond, Uitgeverij Helmond, 1963. Met illustraties Gebonden. 8vo. 135 pp. Booknr: 29962. € 8 LAUTERER, JOSEPH. Japan. Das land der aufgehenden Sonne einst und jetzt. Leipzig, Otto Spamer, 1907. With 108 pictures (after Japanese originals and photographs; and a map with the war-situation in Eastern Asia). Cloth. Hardbound. 8vo. 407 pp. (Spine ends a little bit chafed. Otherwise a very fine copy). Booknr: 4148. € 20 LAWRENCE, T. E. (THOMAS EDWARD), 1888-1935. Seven pillars of wisdom : a triumph. New York: Doubleday, Doran and Compnay, 1937. Illustrated. Cloth. Hardbound. 8vo. 672 pp. 'Originally published in a private edition by the George Doran Publishing Company in 1926'. The monumental work that assured T.E. Lawrence's place in history as "Lawrence of Arabia." Not only a consummate military history, but also a colorful epic and a lyrical exploration of the mind of a great man who helped shape the Middle East as it exists today. Booknr: 39029. € 18 LAWRENCE DAVID FREEDMAN (1948-). JOHN KEEGAN (1934-). The Cold War: a military history. London : Cassell, 2001. Illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 4to. 223 pp. Met lit. opg. en index. (A fine copy). (ISBN/EAN: 030435290X) Booknr: 30995. € 25 LE ROY LADURIE, EMMANUEL. Montaillou : Cathars and Catholics in a French village 1294-1324. Harmondsworth : Penguin, 1980, c1978 (1984 [printing]), 1981. Illustrated. Paperback. 8vo. xvii,381p. 1map ; 20cm. Originally published: London : Scolar, 1978. Includes index. Bibliography: p357-358. Translation of 'Montaillou: village occitan de 1294 a 1324' published: Paris: Gallimard, 1978 Translation of: Montaillou : village occitan de 1294 a 1324. (ISBN/EAN: 0140054715) Booknr: 25748. € 9 LE ROY LADURIE, EMMANUEL. Carnival in Romans : a people's uprising at Roman 1579-1580. Harmondsworth : Penguin, 1981., 1979. Illustrated. Paperback. 8vo. xvii,416p : ill., maps,1coat of arms,facsims. ; 20 cm. This translation first published, New York: George Braziller, 1979. First published in France as 'Le Carnaval de Romans', Paris: EditionsGallimard, 1979. Bibliography, p382-397. - Includes index. (ISBN/EAN: 0140056092) Booknr: 25749. € 9 LEACH, H.A. The Founding of Fort Amherstburg (Malden) along the Detroit frontier - 1796 Houston The Hague, The Veldt Protea Institute, 1984. Artificial leather. Hardbound. 8vo. XVII, 592 pp. A political, militairy, and legal frontier study, with computer applications. With handwritten dedication and signature of the author. (A very fine copy). Booknr: 6429. € 50 LEE, CAROL ANN. Het verborgen leven van Otto Frank. De biografie. Amsterdam, Uitgeverij Balans, 2002. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 407 pp. (Op schutblad naam doorgehaald met zwart stift. Verder heel mooi exemplaar). Een opzienbarende en onthullende biografie! Otto Frank (1889-1980), de vader van Anne, leidde in Frankfurt een bevoorrecht leven totdat hij in 1914 het leger in moest. Turbulent en dramatisch waren de Duitse crisisjaren, de Amsterdamse Achterhuisjaren en zijn terugkeer uit Auschwitz. Nadien volgden de jaren waarin hij de publicatie van Anne's dagboeken bijna obsessief tot zijn levensdoel maakte. Otto's optreden en de intriges bij de totstandkoming van het toneelstuk en de film zullen de lezer verrassen. Even verrassend is het verhaal over zijn eerste liefde, zijn gearrangeerde huwelijk, de moeizame beginperiode en de dubieuze zakelijke transacties in Amsterdam. Voor het eerst worden Otto's eigen kampervaringen verteld en de verschrikking van zijn schijnexecutie. Niet eerder gepubliceerde dagboekaantekeningen geven inzicht in zijn emotionele gemoedstoestand van vlak na de bevrijding. Onthullend in dit boek is de beschrijving van een tot dusverre onbekende gebeurtenis die hem verzeild deed raken in een labyrint van afpersing, bedreiging en wanhoop en die een raadselachtige sluier werpt over zijn integriteit. Biografie van Otto Frank (1889-1980), de vader van Anne Frank. Achtereenvolgens komen onder meer aan de orde Otto's jeugd in Duitsland, zijn huwelijk met Edith Hollander, geboorte van zijn dochters Margot en Anne, de emigratie naar Amsterdam en dan - het grootste gedeelte van het boek - de Tweede Wereldoorlog, Otto's terugkeer uit Auschwitz en de jaren na de oorlog toen Anne's dagboeken wereldberoemd werden. Otto maakte de publicatie van Anne's dagboeken bijna obsessief tot zijn levensdoel. De schrijfster van deze biografie, Carol Ann Lee, stelt dat Otto Frank zowel voor zijn onderduiken in het Achterhuis als daarna werd gechanteerd. De onderduikers zouden zijn verraden door Tonny Ahlers, NSB'er en zakenrelatie van Otto Frank. 'Het verborgen leven van Otto Frank' is veelvuldig besproken in de media, waarbij met name de persoon van de verrader van de onderduikers aandacht kreeg. Carol Ann Lee schreef eerder een biografie van Anne Frank, getiteld 'Anne Frank 1929-1945 : pluk rozen op aarde en vergeet mij niet' (1998)*. Met register. (Redactie). (ISBN/EAN: 905018555x) Booknr: 41377. € 15 LEE, EMANOEL. To the Bitter End. A photographic History of the Boer War 1899-1902. New York, 1986. Illustrated. Stiff wrappers. 8vo. 226 pp. Booknr: 12526. € 16 LEE, JJ. Ireland 1912 - 1985. Politics and society. Trowbridge, Cambridge University Press, 1989. Paperback. 8vo. XX, 745 pp. Highly acclaimed analysis of the Irish political situation and winner of several literature prizes. (The first 45 with pencilunderlinings; else a good copy). (ISBN/EAN: 0512377412) Booknr: 20149. € 20 LEENDERT JAN DORSMAN (1955-) ; EDUARD JONKER (1950-) ; CORNELIS ROCHUS RIBBENS (1967-). Het zoet en het zuur : geschiedenis in Nederland. Amsterdam : Wereldbibliotheek, 2000. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 223 pp. Met lit. opg., reg. (ISBN/EAN: 9028418652) Booknr: 29349. € 12 (LEGNER, ANTON & GEORGES-HENRI DUMONT). Rijn en Maas. Kunst en Cultuur 800 - 1400. Brussel - Keulen, 1972. Met honderden illustraties, in kleur en zwart-wit. Paperback. 4to. 431 pp. (De achterzijde van het omslag heeft aan de onderzijde een scheurtje van 4 cm. Rugvouw. Verder een goed exemplaar). Tentoonstellingscatalogus. Een tentoonstelling van het Schntgen-Museum der Stad Keulen en van de Belgische Ministeries van Nederlandse en Franse Cultuur van 14 mei tot 23 juli 1972 in de Kunsthalle te Keulen en van 15 september tot 31 oktober 1972 in de Koninklijke Musea voor Kunst en Geschiedenis te Brussel. Booknr: 40025. € 14 LEHNING, ARTHUR. Amsterdam 8 januari 1976. Amsterdam, Atheneum - Polak & Van Gennep, 1976. Met foto van Lehning. Papier. Met stofomslag. 8vo. 90 pp. Boek gepubliceerd t.g.v. Lehnings erepromotie in 1976. Alle betreffende documenten zijn hierover bijeengebracht, alsmede een volledige bibliografie van zijn publikaties (tot dan toe). Booknr: 1114. € 8 LEHNING ARTHUR. Radendemocratie of staatscommunisme. Marxisme en anarchisme in de Russische Revolutie. Vertaald door Jaap Kloosterman. Amsterdam, Van Gennep, 1972. Papier. 8vo. 128 pp. Vertaling van de oorspronkelijk in het Duits verschenen uitgave van 1929. Booknr: 1102. € 7 LEHNING ARTHUR. De draad van Ariadne. Essays en commentaren. Amsterdam, Polak & Van Gennep., 1966. Papier (paperback). 8vo. 264 pp. (Goed exemplaar). Essays over o.m. Marsman (Marsman en het expressionisme (34 pp.); Wichman, Spaanse Burgeroorlog, Rijksdagbrand, Menno ter Braak (en het fascisme). Veel van de essays eerder verschenen in tijdschriften als Maatstaf, Grondslagen, Libertinage, De Nieuwe Stem, De Vlam. Booknr: 1103. € 8 LEHNING ARTHUR. De draad van Ariadne. Essays en commentaren I. Baarn, Het Wereldvenster, 1979. Paperback. 8vo. 264 pp. (buitenzijde op randen en vlakken geschaafd. Verder een goed exemplaar). Essays over o.m. Marsman (Marsman en het expressionisme (34 pp.); Wichman, Spaanse Burgeroorlog, Rijksdagbrand, Menno ter Braak (en het fascisme). Veel van de essays eerder verschenen in tijdschriften als Maatstaf, Grondslagen, Libertinage, De Nieuwe Stem, De Vlam. (ISBN/EAN: 9029397241) Booknr: 41926. € 6 LEITNER, THEA. Margaretha en Maria. Landvoogdessen der Nederlanden. Amersfoort, Bekking, 1993. Gellustreerd. paperback met flappen. 8vo. 111 pp. Ex-libris op schutblad. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9061093368) Booknr: 16667. € 8 LEJEUNE, RITA & JACQUES STIENNON. De Roelandsage in de Middeleeuwse kunst. Brussel, Arcade, 1966. In 2 identieke banden. Met tientallen (veelal ingeplakte) kleurenplaten en honderden afbeeldingen in zwart-wit. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 429 pp. en 403 pp. In bijbehorende cassette. Het Roelandslied, de befaamde epische legende, verhaalde van de wapenfeiten van Karel de Grotes 'neef' Roeland. Lejeune en Stiennon hebben onderzocht in welke mate en op welke wijze dit epos de middeleeuwer heeft aangesproken en hoe dit vorm heeft gekregen in de beeldende kunst: de beeldhouwkunst, de miniatuurschilderkunt, de mozaek, de glasschilderkunst, de tekening, de gravure en de tapijtkunst. De stof strekt zich uit over de romaanse en gotische tijd (van de 12de tot de 16de eeuw). (De set verkeert in bijzonder mooie staat). Booknr: 19511. € 95 LEM, ANTON VAN DER. Het Eeuwige verbeeld in een afgehaald bed. Huizinga en de Nederlandse beschaving. Amsterdam, Wereldbibliotheek, 1997. Met enkele foto's. Paperback. 8vo. 399 pp. (Mooi exemplaar). In 1941 wijdde Johan Huizinga een boek van bescheiden omvang aan de Nederlandse beschaving in de Gouden Eeuw. Velen zullen niet weten dat dit werk een voorgeschiedenis heeft, veel omvangrijker dan het boek zelf. Al vanaf zijn vroegste jaren als hoogleraar wilde Huizinga een alomvattende studie schrijven over het Nederlandse bloeitijdperk bij uitstek. Hij voelde het als een persoonlijke behoefte zich rekenschap te geven van wat de Nederlandse beschaving voor hem betekende. Het grote boek over de Nederlandse Gouden Eeuw - een 'symphonie' of 'panorama' zoals hij dat noemde - heeft Huizinga niet tot stand gebracht. Wel bezon hij zich steeds opnieuw op de betekenis van de Nederlandse beschaving en op het belang van Nederland voor Europa. Naast de roem van de Nederlandse schilders kreeg het principile streven van Erasmus, Willem van Oranje en Hugo de Groot daarbij een even belangrijke, zo niet nog hogere betekenis. Deze aandacht van Huizinga voor de Nederlandse beschaving is tot nu toe onderbelicht. NBD|Biblion recensie: Dit boek is niet de biografie van een persoon, maar van een van diens werken, in dit geval het voorgenomen grote werk over de Gouden Eeuw door de historicus Johan Huizinga (1872-1945). Deze vond dat Nederlandse historici een grootse studie moesten wijden aan de vaderlandse geschiedenis. Nauwgezet volgt de auteur Huizinga's uitwerking van deze taak. Een voorstudie over het Bourgondische tijdvak groeide uit tot het beroemde 'Herfsttij der Middeleeuwen'. Hij publiceerde tegen het eind van zijn leven uiteindelijk het bescheiden 'Nederland's beschaving in de zeventiende eeuw' (1941), dat in het eerste oorlogsjaar een idealiserend beeld van onze Gouden Eeuw gaf. De schrijver putte zowel uit de Verzamelde Werken als uit de vele toespraken, de collegedictaten, archieven en voorstudies. Zo is een levendige en eerlijke beschrijving ontstaan, die zowel de historicus zelf als zijn denken recht doet. Helder, overtuigend en boeiend geschreven, met relevante illustraties (zwart-wit), register, notenapparaat en bibliografie. Een must voor historici en voor alle genteresseerden in ons eigen vaderlandse verleden. Goed beletterde witte omslag met kleine zeventiende-eeuwse afbeelding. (Biblion recensie, A.P.G. Spamer.) (ISBN/EAN: 9028417516) Booknr: 40757. € 15 LENMAN, BRUCE P. & KATHERINE BOYD (ED.). Chambers Dictionary of World History. Edinburgh, Chambers Harrap Publishers, 1993. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. VIII, 996 pp. With 7500 entries an extensive survey of world history. (A fine copy of the hardcover edition. Booknr: 17048. € 30 LENNEP, J. VAN & J. TER GOUW. De Uithangteekens, in verband met Geschiedenis en Volksleven beschouwd. Den Haag, J.J. Couvreur. z.j., In 2 uniforme banden. Met 600 etsen van F.W. Zrcher. Linnen. Goud beletterd. Zonder stofomslag. Gebonden. 8vo. Band I: XXXII, 410 pp; Band II: XV, 445 (met register). (Facsimile reprint van de editie 1867-1868). Mooie set. Booknr: 23083. € 25 LENNEP, J. VAN & J. TER GOUW. Het boek der opschriften. Een bijdrage tot de Geschiedenis van het Nederlandsch Volksleven. Den Haag, J.J. Couvreur. z.j., Met 50 boekdruketsen van F.W. Zrcher. Linnen. Goud beletterd. Zonder stofomslag. Gebonden. 8vo. 412 pp. (Facsimile reprint van de editie 1869). Mooi exemplaar. Booknr: 23084. € 16 LENNEP, J. VAN & J. TER GOUW. De Uithangteekens, in verband met Geschiedenis en Volksleven beschouwd. Eerste deel (!). Den Haag, J.J. Couvreur. z.j., Deel 1. Met talrijke etsen van F.W. Zrcher. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. XXXII, 410 pp. (Facsimile reprint van de editie 1867-1868). Goed ex. Booknr: 23131. € 15 LENNEP, J. VAN & J. TER GOUW. De Uithangteekens, in verband met Geschiedenis en Volksleven beschouwd.. De uithangteekens in het bijzonder beschouwd. Eerste en tweede boek. Leiden, A.W. Sijthoff. z.j., Met talrijke etsen. Oorspronkelijk lgedecoreerd linnen. Gebonden. Rug goud beletterd. 8vo. X, 244 pp. (originele uitgave!). Goed ex. Booknr: 37960. € 12 LENSEN, LEO & WILLY H. HEITLING. Stad in de Middeleeuwen. Dagelijks leven in Zutphen. Zutphen, Uitgeverij Terra. z.j., Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 266 pp. Schutblad met ' oorkonde' . Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9062551734) Booknr: 18267. € 16 LENSKI, NOEL (ED.). The Cambridge Companion to the Age of Constantine. Cambridge, Cambridge University Press, 2006. Decorated boards. Hardbound. 8vo. 469 pp. (Fine copy!). The Cambridge Companion to the Age of Constantine offers students a comprehensive one-volume survey of this pivotal emperor and his times. Richly illustrated and designed as a readable survey accessible to all audiences, it also achieves a level of scholarly sophistication and a freshness of interpretation that will be welcomed by the experts. The volume is divided into five sections that examine political history, religion, social and economic history, art, and foreign relations during the reign of Constantine, who steered the Roman Empire on a course parallel with his own personal development. Each chapter examines the intimate interplay between emperor and empire, and between a powerful personality and his world. Collectively, they show how both were mutually affected in ways that shaped the world of Late Antiquity and even affect our own world today. (ISBN/EAN: 0521818389) Booknr: 39708. € 65 LERMAN, KATHARINE ANNE. Bismarck. Harlow : Longman, 2004., Paperback. 8vo. xiii, [4]p. maps, 298 p. : maps ; 21 cm. Includes bibliographical references (p.280-286) and index. (A fine copy). (ISBN/EAN: 0582037409) Booknr: 29793. € 13 LESBERG, SANDY. Violence in our time. New York, Peebles Press, 1977. Pfusely illustrated with photographs in black-and-white. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 4to. 256 pp. 400 candid photographs and on-the-spot news pictures. (A good copy). (ISBN/EAN: 0672523264) Booknr: 27200. € 25 LESSING, ERICH & VENCESLAS KRUTA. Die Kelten. Entwicklung und Geschichte einer europischen Kultur in Bildern. Freiburg - Basel - Wien, Heder Freiburg, 1979. With 160 coloured plates and many illustraitons in the text. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 4to. 255 pp. A very good copy. Booknr: 15111. € 22 LEUPEN, PIET. Keizer in zijn eigen rijk. De geboorte van de nationale staat. Amsterdam, Wereldbibliotheek, 1998. Met fotokatern. Paperback. 8vo. 208 pp. (Mooi exemplaar). De meeste mensen menen dat de nationale staat een product is van de Late Verlichting, of van de Franse Revolutie, of zelfs van het begin van de negentiende eeuw. In dit boek wordt aangetoond dat de nationale staat al in de dertiende en viertiende eeuw ontstond, en in Engeland en Denemarken zelfs nog eerder. NBD|Biblion recensie: In deze studie schetst de auteur, hoogleraar middeleeuwse geschiedenis aan de universiteit van Amsterdam, het ontstaan van de nationale staat, waarvan hij het begin plaatst in de dertiende en veertiende eeuw. Daarbij komt de rol van de kerk ter sprake, het canoniek recht en de meningen van o.a. middeleeuwse filosofen. Uiteindelijk komt de auteur tot de conclusie dat de nationale staat een menselijke constructie is, die in de loop van de late dertiende en veertiende eeuw is opgekomen en die langzamerhand een realiteit is geworden. Belangrijk is vooral dat de onderdanen in deze constructie zijn gaan geloven. Korte literatuurverwijzingen en een aantal bronnen in vertaling helpen de lezer verder op weg. Helder geschreven en vooral voor (geschiedenis-)studenten bruikbaar. (Biblion recensie, Dr. P. Bange.). (ISBN/EAN: 9028418032) Booknr: 38703. € 10 (LEVIE, S.H., ED.) Het Vaderlandsch Gevoel. Vergeten negentiende-eeuwse schilderijen over onze geschiedenis. Amsterdam, Rijksmuseum, 1978. Met tallrijke illustraties (in zwart-wit). Paperback. 4to. 302 pp. Catalogus bij tentoonstelling over de Nederlandse historieschilderkunst in de negentiende eeuw. (Goed exemplaar). Booknr: 29981. € 15 (LEVIE, S.H., ED.) Het Vaderlandsch Gevoel. Vergeten negentiende-eeuwse schilderijen over onze geschiedenis. Amsterdam, Rijksmuseum, 1978. Met tallrijke illustraties (in zwart-wit). Paperback. 4to. 302 pp. Catalogus bij tentoonstelling in het Rijksmuseum Amsterdam over de Nederlandse historieschilderkunst in de negentiende eeuw. (Randen licht geschaafd. Verder goed exemplaar). Booknr: 41548. € 13 LEX VAN WEREN (1920-1996). DICK WALDA (1940-). Trompettist in Auschwitz : herinneringen van Lex van Weren. Amsterdam [etc.] : Boekerij, 1980. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 110 pp. Naam op schutblad. Verder goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9010031462) Booknr: 21540. € 8 LEYDS, W.J. De eerste annexatie van de Transvaal. Amsterdam, Allert de Lange, 1906. Met uitklapbare kaart. Linnen. Gebonden. 8vo. 443. Historisch werk over de annexatie van 1877, wat daaraan vooraf ging en wat dit voor lessen inhoudt voor de situatie anno 1906. Goed ex. Booknr: 1849. € 53 LIAGRE BHL, HERMAN DE. Herman Gorter. Zijn politieke aktiviteiten van 1909 tot 1920 in de opkomende kommunistische beweging in Nederland. Nijmegen, SUN, 1973. Met foto's. Paperback. 8vo. 317 pp. Goed exemplaar. Booknr: 15267. € 12 LIEBERMANN-SHIBER, ELLA. On the Edge of the Abyss. n.p., Ghetto Fighters' House, 1994. With appr. 100 illustrations. Paperback. 4to (oblong). 102 pp. Text in Hebrew and English. (The cover has throughout chafed places. The inside is fine). Booknr: 31061. € 12 LILL, RUDOLF. Geschichte Italiens vom 16. Jahrhundert bis zu den Anfngen des Faschismus. Darmstadt, Wissenschaftliche Buchgesellschaft, 1980. With 2 maps. Cloth. Hardbound. 8vo. 351 pp. A very good copy. (ISBN/EAN: 3534067460) Booknr: 32192. € 12 LIND, MICHAEL. Made in Texas. George Bush and the southern takeover of American politics. n.p., Basic Books, 2003. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 201 pp. (A very good copy). A scathing expos of the political and cultural legacy of Texas, which tells us all we need to know--and fear--about George W. Bush . Everyone knows that President George W. Bush is from Texas. But few of us know the role his home state plays in his presidency, and in our country. In this dual biography of man and state, Michael Lind confronts the chief crises of Bush's presidency--the economy, the Middle East, and religious fundamentalism--and traces their roots back to Texas, a state, Lind argues, that yields salient clues to the future course of our country.Widely praised as an iconoclastic and brilliant political observer, Lind, a fifth generation Texan, chronicles the ethnic clash that produced modern Texas, the well-known plundering of the state's natural resources at the hands of its elites, and finally the deep strain of "Old Testament religiosity" which, having originated in Texas, now reaches all over the globe in the form of Bush's foreign policy. In the tradition of Gary Wills's Reagan's America , Made in Texas provides a wholly original cultural history that should change the way we understand not just our president, but our country. (ISBN/EAN: 0465041213) Booknr: 29279. € 15 LINDE, IRENE VAN DER (TEKST) & NICOLE SEGERS (FOTOS). Het einde van Europa. Ontmoetingen langs de nieuwe oostgrens. Rotterdam, Lemniscaat, 2004. Gellustreerd met fotos. Kartonnen borden. Gebonden. Groot-8vo. 429 pp. Mooi exemplaar (ISBN/EAN: 9056735822) Booknr: 16463. € 30 LINDE, IRENE VAN DER (TEKST) & NICOLE SEGERS (FOTOS). Het einde van Europa. Ontmoetingen langs de nieuwe oostgrens. Rotterdam, Lemniscaat, 2004. Gellustreerd met fotos. Paperback. Groot-8vo. 429 pp. Mooi exemplaar (ISBN/EAN: 9056736829) Booknr: 16464. € 18 LINDE, IRENE VAN DER & NICOLE SEGERS. Het einde van Europa. Ontmoetingen langs de nieuwe oostgrens. Rotterdam, Lemniscaat, 2004. Gellustreerd. Papier met flappen. 8vo. 429 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9056736829) Booknr: 17020. € 18 LINDEBOOM, G.A. Haller in Holland. Amsterdam, Rodopi, 1979. Illustrated. Wrappers. 8vo. 122 pp. "Het dagboek van Albrecht von Haller van zijn verblijf in Holland 1708-1777. Introduction and annotations (in Dutch) by G.A. Lindeboom. Diary in the German language. (A very fine copy). Booknr: 4295. € 10 LINDEMAN, J.C. The Vegetation of the Coastal Region of Suriname. Utrecht, Kemink en Zoon, 1953. With 32 photographs. Wrappers. 8vo. 135 pp. (thesis). Folding maps in rear pocket. (Spine en margins browned). Booknr: 6808. € 26 LINK, ARTHUR S., A.O. (ED.). The Papers of Woodrow Wilson. Volume 27, 28, 29 & 30: 1913-1914. New Jersey, Princeton University Press, 1978. 4 volumes of the series (of in total 69 volumes), covering the two years before World War I. Illustrated. Brown cloth. Gilt lettered. Hardbound. 8vo. XXVIII, 599pp. ; XX, 629 pp.; XX, 592 pp.; XX, 526 pp. (A very good set). Editor's information: # Volume 27. Jan.-June, 1913. W. Wilson; A.S. Link, ed. # Volume 28. 1913. W. Wilson; A.S. Link, ed. # Volume 29. 1913-1914. W. Wilson; A.S. Link, ed. # Volume 30. May-September, 1914. W. Wilson; A.S. Link, ed. Papers of Woodrow Wilson - Arthur S. Link, Editor: This massive collection includes all important letters, speeches, interviews, press conferences, and public papers on Woodrow Wilson. The culumes make available as never before the materials essential to understanding Wilson's personality, his intellectual, religious, and political development, and his careers as educator, writer, orator, and statesman. The Papers not only reveal the private and public man, but also the era in which he lived, making the series additionally valuable to scholars and others in various fields of history between the 1870s and the 1920s. (ISBN/EAN: 069104) Booknr: 35646. € 100 LISSONE, F.L.V.M. De fragmenten van de geschidschrijver Phylarchus. Vertaling en commentaar. Nijmegen, Berkhout, 1969. Paperback. 8vo. 194 pp. (thesis). (Indagationes Noviomagenses, ad res antiquas spectantes, VI). With handwritten dedication and signature by the author. (A fine copy). Booknr: 15806. € 25 LITH, P.A. VAN DER, SPAAN, A.J.& F. FOKKENS. Encyclopaedie van Nederlandsch-Indi. In 4 banden. 's-Gravenhage - Leiden, Martinus Nijhoff - E.J. Brill (1899), Compleet in 4 banden. Halfleer. Ruggen goud beletterd. Linnen borden. Gebonden. 8vo. 619, 662, 646, 848 pp. De set verkeert in heel goede staat: heldere ruggen en stevig in de band. Mooi binnenwerk. Booknr: 27880. € 275 LIVY. Volume IV. Books VII-X. London, Harvard Univerisity Press- William Heinemann, 1982. With maps. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. XX, 419 pp. (Loeb Classical Library). Bilingual. (A fine copy). Booknr: 13873. € 20 LIZ HITCHCOCK ; JOLANDA ABBES. Feiten die de geschiedenis veranderden : hoe nieuw bewijs de verhalen van het verleden weerlegt. Amsterdam [etc.] :, Gellustreerd. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. Met reg. Vert. gebaseerd op: The truth about history. - London : 2003. Wie waren onze voorouders? Waren wij niet de enige mensensoort op aarde? Wie heeft Amerika werkelijk ontdekt? Zette Columbus niet als eerste voet aan wal? Wie was de verrader van Anne Frank? Was het een vriend van de familie? Hoe stierf Toetanchamon? Wat was het werkelijke lot van de jongenskoning van Egypte? Wat weten wij werkelijk van de geschiedenis? De geschiedenis wordt geschreven door de mens, maar ieder mens heeft door zijn leefomgeving en persoonlijke eigenschappen een andere kijk op de wereld. Het is dus niet verwonderlijk dat bepaalde historische gebeurtenissen op een andere manier de geschiedenis zijn ingegaan dan ze feitelijk gebeurd zijn. De verhalen uit het verleden zijn doorgegeven van de ene persoon op de andere en zoals elk verhaal dat door meer monden wordt verteld, zal ook het relaas van de geschiedenis telkens een beetje veranderen door vooroordelen en een verkeerde uitleg van de verteller. In FEITEN DIE DE GESCHIEDENIS VERANDERDEN wordt een groot aantal historische 'feiten' eens goed onder de loep genomen. Nieuwe technische ontwikkelingen bieden steeds meer mogelijkheden om het verleden nader te bestuderen. Archeologen hebben de afgelopen twintig jaar met een heel scala aan nieuwe gereedschappen kunnen werken, van geostationaire satellieten met multispectrale scanners tot GPR (Ground Penetrating Scanners) handdetectors. Deze moderne meetapparatuur kan zo'n gedetailleerd beeld van bodemvondsten geven dat ze soms niet eens meer hoeven worden opgegraven! Zo kon in 2002 een onder zes meter zand verborgen 2500 jaar oude Egyptische stad worden gevonden en zien we de werkelijke omvang van de oude Khmer-hoofdstad Angkor Wat. Nieuwe ontwikkelingen in de laboratoria, DNA-analyse en forensisch politieonderzoek leggen vele historische mysteries na jaren bloot. Zo is ons meer bekend geworden over het leven en sterven van de ijsman tzi en kon de analyse van een haarlok van keizer Napoleon de werkelijke toedracht van zijn overlijden onthullen. FEITEN DIE DE GESCHIEDENIS VERANDERDEN gaat op zoek naar de waarheid en geeft meteen ook een verklaring voor historische gebeurtenissen die jarenlang vraagtekens opriepen. Van het begin van onze wereld tot de recente geschiedenis, u krijgt de waarheid en dat is een feit! (ISBN/EAN: 9064077118) Booknr: 23375. € 16 LLOYD ROBERT LAING (1944-) ; JENNIFER LAING. Medieval Britain : the age of Chivalry. London : Herbert Press, 1996. Illustrated. Cloth . With dustjacket. Hardbound. 8vo. 224 pp. Met lit. opg. (ISBN/EAN: 1871569842) Booknr: 25721. € 18 LOCKE, RALPH P. Music, Musicians and the Saint-Simonians. Chicago - London, The University of Chicago Press, 1986. With photographs and facsimiles. Paperback. 8vo. XVI, 399 pp. Saint-Simonianism was a French political and social movement of the first half of the nineteenth century, inspired by the ideas of Claude Henri de Rouvroy, comte de Saint-Simon (1760-1825). His disciples believed that increased industrial production would play a crucial role in improving the condition of the working masses. As a powerful means of winning support for their views, music became an integral part of the Saint-Simonians writings and ceremonial activities. Among the musicians Locke discusses are Berlioz, Liszt, and Mendelssohn. (Good copy). (ISBN/EAN: 0266489027) Booknr: 34403. € 20 LOGAN, ANNE-MARIE S. The ' Cabinet ' of the brothers Gerard and Jan Reynst. Amsterdam - Oxford - New York, North-Holland Publishing company, 1979. Met talrijke afbeeldingen/Profusely illustrated. Luinnen/Cloth. Met transparante omslag/With dustjacket. Gebonden/Hardbound. 8vo. 293 pp. (Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen. Verhandelingen Afdeling Letterkunde, Nieuwe Reeks, deel 99). (Fine copy!). The works of art assembled by the brothers Reynst, both successfull merchants, grew into one of the largest, most important and most special collections of its kind of Italian paintings, antique sculptures, naturalia and various other collector's item in the Netherlands of the middle of the 17th century. (ISBN/EAN: 0720483425) Booknr: 38245. € 40 LOGGER, BRAM & ROELOF DE VRIES. De laatste krant. DAG: het miljoenenverslindende huwelijk tussen PCM en KPN. Amsterdam, Uitgeverij Podium, 2011. Met fotokatern. Paperback. 8vo. 256 pp. (Mooi exemplaar). Dit verhaal barst van de hilarische details. Het kille besef maakt zich van je meester dat er nog veel meer in krantenland staat te gebeuren. Eric Smit Een aaneenschakeling van verkeerde inschattingen, een caleidoscoop van mismanagement, en tevens een heerlijk leesbare onderbouwing van de Wet van Murphy. Je vraagt je voortdurend af of ze soms allemaal gek waren geworden bij PCM. Bert Wagendorp Haarscherp geeft dit boek aan waar de pijn zit in de krantenwereld. Pieter Broertjes De krantenindustrie heeft te maken met dalende oplages en een vergrijzend abonneebestand. Het inzetten van digitale media lijkt noodzakelijk om te overleven, maar op welke manier? Telecomgigant KPN en uitgeefreus PCM dachten in 2007 het antwoord te kennen en sloegen de handen ineen. Samen begonnen ze DAG, een mediumonafhankelijk nieuwsplatform. DAG moest de Nederlandse nieuwsbeleving ingrijpend veranderen. Nieuws op je mobiel, in schermen op de trein, online en op papier. Maar anderhalf jaar later en tientallen miljoenen verder werd de gratis krant alweer opgedoekt. Wat gebeurde er achter de schermen van dit geldverslindende uitgeefavontuur? In dit onthullende en vermakelijke boek beschrijft het journalistenduo Bram Logger (1980) en Roelof de Vries (1979) de geboorte en vroegtijdige ondergang van DAG. Beiden werkten destijds als verslaggever voor de gratis krant. (ISBN/EAN: 9789057594397) Booknr: 38736. € 10 LONDON ILLUSTRATED NEWS.CORONATION 1953. The London Illustrated News. Coronation Number 1953. Queen Elizabeh II. London, The Illustrated London News, 1953. Fully illustrated. Wrappers. Folio. 68 pp. "With articles dealing with every aspect of the Coronation of Our Gracious Queen, the Story of her Life, and that of her Consort, H.R.H. The Duke of edinburgh." Booknr: 15042. € 20 LOO, VILAN VAN DE. De vrouw beslist. De tweede feministische golf in Nederland. Wormer, Inmerc, 2005. Gellustreerd. Paperback. Met flappen. 8vo. 239 pp. Nog maar enkele generaties terug was de vrouw wettelijk handelingsonbekwaam, een onmondige. Dit zelfbeschikkingsrecht, het recht op de vrije keuze, is de inzet geweest van de Tweede Feministische Golf eind jaren zestig. In 'De vrouw beslist' geeft Vilan van de Loo een samenvattend, samenhangend (en vrolijk) beeld van de omvang en invloed van de Tweede Feministische Golf. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9066115440) Booknr: 20148. € 14 LOON, K. VAN. Verzet in en om Dordt. Den Haag Batavia, G.B. van Goor Zonnens' Uitgeversmaatschappij, 1947. Gellustreerd met kaarten en tekeningen. Rood linnen. Goud gedecoreerd. Gebonden. Groot-8vo. 365 pp. Goed ex. Booknr: 11228. € 35 LOOSJES, A. Zuid-Holland in Beeld. Deel II. Amsterdam, Scheltema & Holkema's Boekhandel en Uitgevers Maatschappij. z.j., Met 500 afbeeldingen. Gedecoreerd linnen. Gebonden. 4to. VIII, 334 pp. Een deel uit de befaamde reeks van Loosjes, verschenen in de jaren '20 en later. Met talrijke foto's van (oude, vaak verdwenen) karakteristieke gebouwen en plaatsen in de provincie. (Mooi ex.) Booknr: 4829. € 15 LOOSJES, A. Overijsel en Drente in Beeld. Deel II. Amsterdam, Scheltema & Holkema's Boekhandel en Uitgevers Maatschappij. z.j., Met 398 afbeeldingen. Gedecoreerd linnen. Gebonden. 4to. XVI, 170; X, 62 pp. Een deel uit de befaamde reeks van Loosjes, verschenen in de jaren '20 en later. Met talrijke foto's van (oude, vaak verdwenen) karakteristieke gebouwen en plaatsen in de provincie. (Mooi ex.) Booknr: 4833. € 18 LOOSJES, A. Noord-Brabant in Beeld. Deel II. Amsterdam, Scheltema & Holkema's Boekhandel en Uitgevers Maatschappij. z.j., Met 285 afbeeldingen. Gedecoreerd linnen. Gebonden. 4to. XXIV, 168 pp. Een deel uit de befaamde reeks van Loosjes, verschenen in de jaren '20 en later. Met talrijke foto's van (oude, vaak verdwenen) karakteristieke gebouwen en plaatsen in de provincie. (Mooi ex.) Booknr: 4838. € 15 LOOSJES, A. 's Gravenhage in Beeld. Amsterdam, Scheltema & Holkema's Boekhandel en Uitgevers Maatschappij. z.j., Met 191 afbeeldingen. Gedecoreerd linnen. Gebonden. 4to. IV, 132 pp. Een deel uit de befaamde reeks van Loosjes, verschenen in de jaren '20 en later. Met talrijke foto's van (oude, vaak verdwenen) karakteristieke gebouwen en plaatsen in de provincie. (Mooi ex.) Booknr: 4841. € 18 LOOSJES, A. Noord-Holland in Beeld. Deel III. Amsterdam, Scheltema & Holkema's Boekhandel en Uitgevers Maatschappij. z.j., Met 562 afbeeldingen. Gedecoreerd linnen. Gebonden. 4to. XXXII, 348 pp. Een deel uit de befaamde reeks van Loosjes, verschenen in de jaren '20 en later. Met talrijke foto's van (oude, vaak verdwenen) karakteristieke gebouwen en plaatsen in de provincie. (Een mooi ex..) Booknr: 4845. € 15 LOTHAR GALL (1936-). Bismarck : der weie Revolutionr. Frankfurt am Main [etc.] : Propylen, 1981. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 812 pp. Bibliografie: p. [777]-799. Met reg. 1e uitg.= 1980. (Fine copy). (ISBN/EAN: 3549073976) Booknr: 27620. € 25 LOUIS GEORGE MARTIN JAQUET (1912-1995). Minister Stikker en de souvereiniteitsoverdracht aan Indonesi : Nederland op de tweesprong tussen Azi en het Westen. 's-Gravenhage : Martinus Nijhoff, 1982. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 398 pp. Met samenvatting in het Engels. Lit. opg.: p. 362-364. - Register en bijlagen. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 902479126X) Booknr: 28732. € 18 LOUIS VAN TILBORGH ; ANNA MARIA EUFEMIA LUCIA HOOGENBOOM (1956-). Tekenen destijds. Utrecht enz. : Het Spectrum, 1982. Papier. 8vo. 79 pp. Omslag vermeldt de ondertitel: Utrechts tekenonderwijs in de 18e en 19e eeuw Met lit. opg. (ISBN/EAN: 9027444773) Booknr: 22869. € 8 LOUIS VAN TILBORGH ; ANNA MARIA EUFEMIA LUCIA HOOGENBOOM (1956-). Tekenen destijds. Utrecht enz. : Het Spectrum, 1982. Paperback. 8vo. 79 pp. Omslag vermeldt de ondertitel: Utrechts tekenonderwijs in de 18e en 19e eeuw Met lit. opg. (ISBN/EAN: 9027444773) Booknr: 38276. € 7 LOVETT, RICHARD. Nederland in oude Prenten. Getekend met pen en potlood door Richard Lovett M.A. z.p., TrendBoek, 1987. Gellustreerd. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. 219 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 1132922852) Booknr: 16364. € 14 LWENHARDT, JOHN Het Russische Politburo. Geschiedenis van een werkwijze. Assen, Van Gorcum, 1978. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 175 pp. Register. (Rug ontkleurd. Goed ex.). Beschrijving gebaseerd op bestaand feitenmateriaal en weinig speculatie.. (ISBN/EAN: 9023216377) Booknr: 34249. € 8 LUNTEREN-SPANJAARD, MARIANKA VAN & JOEP WIJNBERG-STROZ. Blijvers en voorbijgangers. Joden in Delft 1850-1960, Kampen, Uitgeverij Kok, 1998. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 284 pp. (met register). Mooi ex. (ISBN/EAN: 9789024262175) Booknr: 9903. € 16 LUUK BRUG (1952-) ; GERRIT JAN HARMSEN (1922-2005). Geschiedenis en bevrijding : de bestudering van het verleden in de emancipatiestrijd van nu ; [ congresteksten ]. [Odijk] : Sjaloom, 1980. Paperback. 8vo. 204 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9062490573) Booknr: 30831. € 10 LUYCKX, R. TH. De lotgevallen van de langverzuimer. z.p., 1982. Paperback. 8vo. VII, 234 pp. (diss. met stellingen). Proefschrift op het terren van de sociale zekerheid en arbeidsongeschiktheid e.d. (Met opdracht aan aartsbisschop van de auteur). (Mooi exemplaar). Booknr: 19017. € 15 LUYTJES, A. De bevolkingsrubbercultuur in Nederlandsch-Indi. VII. Eindrapport. Samenvatting der verschenen publicaties en beoordeling van den tegenwoordigen toestand. Batavia, Landsdrukkerij Weltevreden, 1927. Met uitvouwbare statistiek. Paperback. 8vo. 22 pp. Goed exemplaar. Booknr: 34678. € 20 LYNCH, MICHAEL. The interregnum, 1649-1660. London : Hodder & Stoughton, 1994., 1994. Illustrated. Paperback. 8vo. 119 pp. (Access to history). "Access to history" series. (A good copy). (ISBN/EAN: 0340582073) Booknr: 27938. € 9 LYONS, F.S.L. Ireland since the Famine. Glasgow, Collins/Fontana, 1973. Paperback. 8vo. 880 pp. A good copy. Booknr: 28052. € 10 MAARTEN CORNELIS VAN DEN TOORN (1929-). Wij melden u den nieuwen tijd : een beschouwing van het woordgebruik van de Nederlandse nationaal-socialisten. 's-Gravenhage : SDU, 1991. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 412 pp. Gebaseerd op: Dietsch en volksch. - Groningen : Tjeenk Willink, 1975. - (De nieuwe taalgids cahiers ; 5). Met lit. opg., reg. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9012065933) Booknr: 27859. € 23 MAARTEN MOURIK (1923-2002). Brandenburgs requiem. Schoorl : Conserve, 1994. Paperback. 8vo. 98 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9054290382) Booknr: 27939. € 8 MAARTEN W.T. POST (1971-). Djenghis Khan : de sleutel tot het raadsel Nostradamus. Rijswijk : Elmar, 2001. Met index, lit. opg. (Met lichte rugvouw). (ISBN/EAN: 9038912161) Booknr: 21551. € 9 MAAS, P.F. Kabinetsformaties 1959 -1973. 's-Gravenhage, Staatsuitgeverij, 1982. Paperback. 8vo. 407 pp. Register. (Goed exemplaar. Lichtew rugvouwen). Voorwoord Marga Klomp. (ISBN/EAN: 9012039983) Booknr: 40760. € 9 MAAS, WILLEM. Jacques Gans. Biografie. Amsterdam, De Prom, 2002. Met 31 foto's. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 319 pp. Biografie van journalist en literator Jacques Gans, die vriend en vijand verbaasde door als overtuigd communist, trotskist en anti-kapitalist in dienst te treden van De Telegraaf en de spreekbuis te worden van het kapitaal. Niet meer in druk. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9789068018264) Booknr: 12300. € 20 MAASKANT-KLEIBRINK, M. Griekse Archeologie. Mythe in beeld. Voorstellingen uit de klassieke oudheid. Groningen, Wolters-Noordhoff / Egbert Forsten, 1990. Met 262 afbeeldingen. Paperback. 4to. 242 pp. Introductie in de kennis van de archeologie van het Middellandse Zeegebied. (Mooi exemplaar!). (ISBN/EAN: 9062431070) Booknr: 14616. € 10 MACCHIAVELLI, NICCOL. The Prince and The Discourses. New York, 1940. Cloth. Gilt lettered. With dustjacket. Hardbound. 8vo. LXVI, 540 pp. (A good copy. Spine ends of dustjacket a bit worn). With an introduction by Max Lerner. Booknr: 40366. € 10 MACHIAVELLI, NICCOLA. Errterungen ber die erste Dekade des Titus Livius. (Historisch-politische Bibliothek oder Sammlung von Hauptwerken aus dem Gebiete der Geschichte und Politik, XI). Berlin, Verlag von L. Heimann, 1870. Halfcloth. Hardbound. 8vo. 268 pp. bersetzt von W. Grzmacher. Booknr: 6566. € 15 MACHIAVELLI, NICCOLA. The prince. London : Penguin, 2004., 1979. Paperback. 8vo. 153 p. ; 18 cm. Il principe first published 1531-2. This translation first published in Penguin Classics 1961. "Taken from the Penguin Classics edition of The Prince, translated, with notes by George Bull and with an introduction by Anthony Grafton. "Note on books": p. 27-[28]. Tr. 1st pub. 1961. Reprinted with revisions 1981. Translated from Italian. Good copy). (ISBN/EAN: 0140441077) Booknr: 27601. € 8 MACHIAVELLI, NICCOLO. The Prince. London, Everyman's Library, 1992. Cloth. With dustjacket. Hardbound. With ribbon marker. 8vo. XXVII, 190 pp. A fine copy! (ISBN/EAN: 1857150791) Booknr: 28412. € 20 MACKSEY, KENNETH. Tank versus Tank. The illustrated story of armored battlefield conflict in the twentieth century. (Including the Gulf War). New York, Crescent Books, 1991. Profusely illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 4to. 192 pp. (With index). A fine copy. (ISBN/EAN: 0517065789) Booknr: 22806. € 12 MACKSEY, KENNETH. The Guinness book of 1952. Enfield [Eng.] : Guinness Superlatives, c1976., Illustrated. Cloth. with dustjacket. Hardbound. 4to. 124 p. : ill. ; 29 cm. A good copy. (ISBN/EAN: 0900424400) Booknr: 30913. € 15 MAGDALENA GEERTRUIDA SCHENK (1907-1991). Willem de Zwijger : verliezer die overwon. Baarn : De Kern, 1984. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 120 pp. Met lit.opg. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9032502018) Booknr: 30801. € 9 MAGGIO, THERESA. The Stone Boudoir. In search of the hidden villages of Sicily. London, 1997. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 246 pp. (A fine copy). Fascinated by her family's stories of their Sicilian homeland, Theresa Maggio decided to return to her ancestral village of Santa Margherita Belice and to explore the vanishing world they had left behind. She travelled to some of the most obscure and isolated villages in the shadows of Mount Etna, many of which had been all but destroyed by a hugh earthquake in 1968. There she found an ancient way of life, where religious processions can consume villagers for days on end and where almonds grow like weeds by the roadside. This book is not just an account of a beautiful island, but a search to discover one's own origins. (ISBN/EAN: 0755311248) Booknr: 33325. € 12 MAGNUSSEN, MAGNUS & WERNER FORMAN. Vikingen. Volk van veroveraars. Utrecht, 1987. Met talrijke foto's in kleur. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 128 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 1197401156) Booknr: 32183. € 12 MAGRIS, CLAUDIO. Langs grenzen. Essays, fragmenten en verhalen. Amsterdam, Uitgeverij Bert Bakker, 2001. Paperback. 8vo. 365 pp. Winnaar Erasmusprijs 2001. (Mooi exemplaar). In het werk van de Italiaanse schrijver Claudio Magris staat het 'grensthema' zo centraal dat hij zichzelf wel een 'grensschrijver' heeft genoemd. Het is vooral het dubbele karakter van grenzen, het feit dat ze even bestendig als vloeibaar zijn, evenzeer verbinden als scheiden, dat zijn belangstelling gaande houdt. NBD|Biblion recensie: Van de Italiaanse literatuurwetenschapper Claudio Magris (1939) is sinds zijn veelgeprezen boek 'Donau' uit 1986 vrij veel vertaald. Deze rijke bundel is een bloemlezing uit alle genres die hij beoefent: literaire en cultuurhistorische essays, novellen en toneel. Het boek bevat ook fragmenten uit niet eerder vertaald werk. In de door Magris zelf gemaakte selectie staat de 'grens' centraal, waar hij ook biografisch als bewoner van Triest al vroeg mee te maken had. De rivier van de Geschiedenis sleurt individuele geschiedenissen met zich mee. Magris gaat als schrijver stroomopwaarts om de overblijfselen op te sporen. In boeken als 'Donau' en 'Microcosmi' heeft hij zijn bevindingen vastgelegd. Zeldzaam is het gemak waarmee Magris zijn veelzijdige kennis demonstreert. Met de auteurs die hij bespreekt, onder wie Musil, Svevo en Kafka, gaat hij als een gelijke om, zoals hij ook thuis is in de verschillende landen van Midden-Europa. Het boek, dat gelezen kan worden als een intellectuele autobiografie, is voorzien van een uitstekende introductie door Willem Otterspeer. Kleine druk. (Biblion recensie, J.F. Vogelaar). (ISBN/EAN: 9035123980) Booknr: 34606. € 12 MAKAROVA, ELENA, MAKAROV, SERGEI & VICTOR KUPERMAN (ED.). University Over The Abbys. The story behind 489 lecturers and 2309 lectures in KZ Theresienstadt 1942-1944. Jerusalem, Verba Publishers, 2000. With many illustrations. Paperback. 8vo. 472 pp. (Mint copy!). The volume describes the absurd world of the "Jewish Settlement" which was in fact the concentration camp Theresienstadt (1941-1945). It narrates the daily life of prisoniers, especially as they tried to maintain a dialogue about life and living through a vast network of lectures, poetry readings, concerts, storytelling sessions and theatrical performances. Extracts and illustrations are drawn from the original documents with additional commentary from survivors and their relatives. The book consists of five sections: 1. Terezin Walking Scenario is an imaginary tour of the ghetto in the Fall 1943 based on a manuscript by prisoner Hugo Friedmann (a novelette by Elena Makarova). 2. Free Time in Prison is an overview of the entire lecturing system at the ghetto, including groups and fields, like music, art, etc. The portraits of some lecturers are given in passing. 3. To Sketch the Contour of the Shadow consists of complete stories of outstanding lecturers who perished. 4.Voices and Faces includes eleven Elenas interviews with survivors who either lectured or attended lectures. 5. Lexicon lists titles of lectures, and short biographies for each of the lecturers. Theresienstadt (Terezin), an 18th century fortress near Prague, was converted by the Nazis into a transit point, where deported Jews were interned, sometimes as long as two years, and then sent to the extermination camps. The prisoners were mainly professional people from Czechoslovakia, Germany, Austria, Holland and Denmark, many of them a part of the European cultural elite. But the cliched image of a 'pitiful Jew', crushed by a 'demonic force', didnt hold in Terezin. Despite miserable conditions and numerous deaths from starvation and diseases, the prisoners never gave in. In this surrealistic world on the edge of life and death, exhausted by hunger and severe conditions, they stubbornly clung to their cultural values - books, art, music, intellectual debate, humor and irony. (ISBN/EAN: 9654240351) Booknr: 31747. € 45 MALTESO, GEORGE THEMISTOCLES. Eleusis and the mysteries. Athens, Rhodis Bros, 1964. With 19 plates and one folded plan. Paperback. 8vo. 47 pp. (A good copy). Booknr: 38499. € 7 MANCHESTER, WILLIAM. De Glorie en de droom. De Verenigde Staten van 1932 tot 1972. Amsterdam Brussel, Elsevier, 1976. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 1023 pp. (index). (EHB - Elseviers Historische Bibliotheek). Booknr: 12943. € 12 MANFRED VAN DOORN (1956-). De sleutel ligt in het donker : spirituele betekenissen van de Tweede Wereldoorlog. Zeist : Vrij Geestesleven, 1995. Een geschenkuitg. eerder uitg. ter gelegenheid van de boeken-tiendaagse, maart 1995 door Carrousel, Zeist in 1995. (ISBN/EAN: 9060383761) Booknr: 21553. € 5 MANNING, A.F. & P.W. KLEIN (RED.). Nederland rond 1900. Amsterdam, 1993. Met talrijke illustraties. Gebonden. Met stofomslag. 4to. 320 pp. Nederland rond 1900: over land en volk, het dagelijks leven, de monarchie, het bestuur en de politiek, het bedrijfsleven en de financin, verkeer en communicatie, cultuur, onderwijs en wetenschappen. (Mooi exemplaar). Booknr: 15148. € 15 MARANTI, ANNA Olympia & Olympic Games. Myth & history - The archeological site - The Museum - Modern Olympics - Posters and emblems. Athens, Editions M. Toubis S.A., 1999. Profusely illustrated. Paperback. 8vo. 171 pp. A good copy. (ISBN/EAN: 9605403366) Booknr: 30858. € 15 MARC CAREL JANSEN (1946-). Een showproces onder Lenin : het voorspel van de grote terreur. Haarlem : De Haan, 1980. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 263 pp. Met portr. van V.I. Lenin op de omslag. Bewerking van proefschrift G.U. Amsterdam. Lit. opg.: 250-254. (ISBN/EAN: 9022835537) Booknr: 27906. € 10 MARC CHAVANNES (1946-). Frankrijk achter de schermen : de stille revolutie van een trotse natie. Amsterdam : Prometheus Rotterdam : NRC Handelsblad, 2000. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 303 pp. Met lit. opg., reg. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9053339566) Booknr: 28227. € 9 MARCHAND, JUSTUS E. (TED). Mijn dubbbelspoor. Laren, Uitgeverij A.G. Schoonderbeek. z.j., Gellustreerd. Paperback. 8vo. 311 pp. Oorlogsherinneringen van joodse officier die in de Tweede Wereldoorlog deelnam aan het verzet. Zijn ervaringen in Vught, Westerbork, Auschwitz, Dora, waar hij - op het randje van de dood - bevrijd wordt. (Paar koffievlekjes aan bovenzijde boekblok. Verder een goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9061010101) Booknr: 18289. € 15 MARCUS, GREIL. Double Troubel. Bill Clinton and Elvis Presley in a Land of No Alternatives. New York, Faber and Faber, 2000. Paperback. With dustjacket. 8vo. 248 pp. (A very good copy). In June 1992, when all the polls showed that Bill Clinton didn't stand a chance, he went on the Arsenio Hall Show and played Heartbreak Hotel on the saxophone. The author - one of America's most insightful critics - named this as the moment that turned Clinton's presidential campaign around. In this book, Marcus traces the impact of Elvis Presley on the Clinton years. Both men were outsiders, no-count southerners, cast out of American society, embodying the most extreme fantasies of possibility and disruption, even as they reaped its greatest rewards. Focusing also on their respective followers - among them Nirvana, Hillary Clinton, Andy Warhol and especially Bob Dylan - Marcus pursues the question of how culture is made and how, through culture, people remake themselves. (ISBN/EAN: 057120676x) Booknr: 40280. € 9 MAREK, GEORGE R. De val van de Adelaars. De ondergang van het Huis Habsburg. Amsterdam Brussel, Elsevier, 1975. Gellustreerd. Linnen. Met stofomsalg. Gebonden. 8vo. 302 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9010014193) Booknr: 16655. € 12 MARGARETHA DOROTHEA FERGUSON (1920-1992). Een Haagse dame in China. Den Haag : Leopold, 1975. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 190 pp. (ISBN/EAN: 9025804772) Booknr: 28766. € 8 MARIAN LANGENBACH. Onbekend talent : leerlingen van de Utrechtse Fundatie van Renswoude 1761-1795. Zutphen : Walburg Pers Utrecht : Stichting Publikaties Oud-Utrecht, 1991. Met lit. opg. Genteresseerden in wezenzorg, in Utrecht, cultuur- en kunsthistorici. (ISBN/EAN: 9060117239) Booknr: 21236. € 9 MARIANNE ELISABETH HENRIETTE NICOLETTE MOUT (1945-). Plakkaat van Verlatinge 1581. 's-Gravenhage : Staatsuitgeverij, 1979. Paperback. 8vo. 129 pp. Vereenvoudigde uitg. van een van 1-1000 genummerde facsimile-druk ter gelegenheid van de 400-jarige verbintenis tussen Staten-Generaal en hun drukkers. Facsimile-uitgave van de originele druk Charles Silvius 'ghesworen Drucker der Staten's landts van Hollandt'. Met lit. opg. Oorspr. titel:'Placcaert vande Stat e generael vande gheunieerde Nederlanden'. - Leyden, 1581. (ISBN/EAN: 9012027500) Booknr: 28619. € 25 MARIN, M.E. La Ceramique en Belgique de la Prhistoire au Moyen Age. n.p., Muses Royaux d' Art d' Histoire. n.d. (1992?), With 64 figures. Wrappers. 8vo. 84 pp. (A travers la Belgique Ancienne). Booknr: 10861. € 15 MARILYN YALOM. A history of the wife. New York, NY : HarperCollins, 2001. Cloth . With dustjacket. Hardbound. 8vo. 441 pp. Met lit. opg. en index. (ISBN/EAN: 0060193387) Booknr: 25722. € 15 MARINATOS, SPYRIDON. Kreta und das Mykenische Hellas. Mnchen, Hirmer Verlag, 1959. With XLII tipped-in photographs in full colour, and 236 in black-and-white. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 4to. 130 pp. (text). Aufnahmen von Max Hirmer. (A fine copy). Booknr: 14454. € 45 MARINGER, J. The Gods of Prehistoric Man. London, Weidenfeld and Nicolson, 1960. With 63 plates/photographs and 57 figures in the text. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. XVIII, 219 pp. Index. (A good copy; small repair to dustjacket). Description of the religions and cults of our earliest European forebears from the distant Palaeolithic period to the bronze Age. Booknr: 40959. € 10 MARINUS GERARDUS MARIA SMITS (1961-). Illustere historici: leven , werk en invloed van toonaangevende geschiedschrijvers. Nijmegen : Stichting Annales Noviomagenses, 1988. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 176 pp. Met lit. opg., reg. (Mooi exemplaar). Essays over Thucydides, Edward Gibbon, Jacob Burckhardt, Henri Pirenne, Johan Huizinga, Toynbee, en Fernand Braudel. (ISBN/EAN: 9071609030) Booknr: 28620. € 12 MARJA CLAUDINE KEYSER (1944-). Komt dat zien ! : de Amsterdamse kermis in de negentiende eeuw. Amsterdam : Israel , [ etc .] Rotterdam : Donker, Gellustreerd. Paperback. 4to. Met bibliografie: p. 224-226, en index. (ISBN/EAN: 9061001404) Booknr: 23377. € 14 MARJA VAN DER WEES. Wijk C, het verleden verteld : twintig interviews van het Volksbuurtmuseum Wijk C. Utrecht : Stichting De Plantage, 1998. (ISBN/EAN: 9080022462) Booknr: 21284. € 12 MARK KUIPER. De vaas van Huizinga : over geschiedenis , verhaal en de betekenis van de dingen die voorbijgingen. Amsterdam : VU Uitgeverij, 1993. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 205 pp. (diss. met stellingen). Proefschrift Vrije Universiteit Amsterdam. Met lit. opg., index. - Met samenvatting in het Engels. CIP. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9053832351) Booknr: 28228. € 18 MARTENS, MAXIMILIAAN P.J. (RED.). Brugge en de Renaissance. Van Memling tot Purbus. Catalogus. Ludion, Stichting Kunstboek, 1998. Rijk gellustreerd. Paperback. 4to. 319 pp. (Mooi exemplaar). In deze studie, die de belangrijke gelijknamige tentoonstelling (augustus-december 1998) in het historische Sint-Janshospitaal in Brugge begeleidt, staan twee data centraal: 1494 en 1584, toen resp. Hans Memling en Pieter Pourbus in Brugge overleden. Tegen de achtergrond van het spanningsveld `continuteit en vernieuwing' worden in diverse essays de artistieke ontwikkelingen in Brugge binnen die tijdsspanne onderzocht. Daartoe werkten verscheidene gerenommeerde binnen- en buitenlandse specialisten samen. Het resultaat is een buitengewoon gedetailleerd en veelzijdig overzicht van de Brugse kunst van de 16e eeuw, in al haar aspecten. Speciaal voor de tentoonstelling werden bijvoorbeeld meerdere schilderijen voor het eerst onderzocht met infraroodreflectografie, een techniek die het mogelijk maakt door de verflagen heen te kijken en zo de ondertekening bloot te leggen. Naast dat materile aspect van de artistieke productie werd evenzeer de brede maatschappelijke context van nabij bekeken. Brugge en de Renaissance. Van Memling tot Pourbus zal ongetwijfeld nog verscheidene decennia een mijlpaal blijven in het onderzoek van deze 'vergeten periode' in de Brugse kunst. De publicatie bestaat uit twee complementaire volumes: een algemene catalogus met essays en diverse andere bijdragen, en kleurafbeeldingen van alle tentoongestelde werken (deel I, Catalogus); en een deel met de wetenschappelijke catalogusnotities bij elk werk, vergezeld van afbeeldingen in zwart-wit (deel II, Notities). (ISBN/EAN: 9055442291) Booknr: 32238. € 18 MARTENS, MAXIMILAAN, P.J. Brugge en De Renaissace. Van Memling tot Pourbus. Notities. Ludion, Srichting Kunstboek, 1998. Rijk gellustreerd. Paperback. 4to. 255 pp. Al bijna honderd jaar maken de Brugse musea werk van een immer evoluerende traditie van voortreffelijke tentoonstellingen. Waarschijnlijk herinneren de meesten onder ons zich de eerste Memling-tentoonstelling van 1939 niet zo levendig meer, maar zal de succes-editie van 1994 een des te diepere indruk hebben achtergelaten. De kans is zelfs relatief groot dat ook de uitermate boeiende tentoonstelling 'Pieter Pourbus, meesterschilder' van 1984 nog in uw artistieke herinnering leeft. (ISBN/EAN: 9055442364) Booknr: 32239. € 16 MARTHA S. BAKKER (1971-). Het fotoarchief van prins Bernhard : de jaren 1940-1945. Amsterdam : De Verbeelding Amsterdam : Verzetsmuseum Amsterdam, 2005. Gellustreerd. Gekartonneerd. 8vo. 103 pp. Uitg. ter gelegenheid van de gelijknamige tentoonstelling in het Verzetsmuseum Amsterdam, 2005. (Mooi ex.). (ISBN/EAN: 9074159753) Booknr: 23198. € 10 MARTHA S. BAKKER (1971-). Het fotoarchief van prins Bernhard : de jaren 1940-1945. Amsterdam : De Verbeelding Amsterdam : Verzetsmuseum Amsterdam, 2005. Illustrated. Cloth. Hardbound. 8vo. 100 pp. Uitg. ter gelegenheid van de gelijknamige tentoonstelling in het Verzetsmuseum Amsterdam, 2005. (Mooi ex.). ISBN 9074159753. Prins Bernhard (1911-2004) was een enthousiaste amateurfotograaf en -filmer. Ook tijdens de Tweede Wereldoorlog heeft hij talloze films en foto's gemaakt. De meeste foto's uit de particuliere verzameling van de prins zijn nooit openbaar gemaakt. Dankzij de bijzondere band van prins Bernhard met het Verzetsmuseum Amsterdam gaf hij kort voor zijn overlijden het museum toestemming om zijn fotoalbums te gebruiken voor een boek en een tentoonstelling. Zeldzame beelden, in een uniek boek (ISBN/EAN: 9074159753) Booknr: 25723. € 14 MARTIN PHILIP BOSSENBROEK (1953-). De meelstreep. Amsterdam : Bakker, 2001. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 687 pp. Oorspr. uitg.: 2001. Met lit. opg., reg. (Mooi exemplaar). De Meelstreep is het verhaal van de terugkeer en opvang van die Nederlanders in een naoorlogse samenleving die in het teken staat van chaos, schaarste en vernieling. Met behulp van een overvloed aan nieuwe historische gegevens, geheime beleidsstukken, vertrouwelijke rapporten, onthullende reportages en aangrijpende getuigenissen, worden de diepe kloven in kaart gebracht die de Tweede Wereldoorlog heeft geslagen in de Nederlandse samenleving: de persoonlijke verliezen, de psychische ontreddering, het materile onrecht en het wederzijds onbegrip. NBD|Biblion recensie: Deze studie naar terugkeer en opvang van oorlogsslachtoffers vanaf voorjaar 1945 in Nederland bestaat uit 7 delen, onderverdeeld in 7 hoofdstukken. Na een positiebepaling: 13 maart 1945, terugkeer van koningin Wilhelmina op Nederlandse bodem, volgen delen over o.a. de uit Duitsland en Indie terugkerende slachtoffers, de Nederlandse gemeenschap, oorlogswonden en een slotdeel over de plaats die Westerbork in en na de oorlog innam/neemt. Geconcludeerd wordt dat de problemen van de slachtoffers wel werden onderkend, maar te veel als sociaal probleem, te weinig als individueel probleem werden gezien. De historicus, verbonden aan Universiteit Leiden, schreef deze wetenschappelijke studie voor de Stichting Onderzoek Terugkeer en Opvang. Het is een bijzonder helder, conscientieus betoog, dat in een zakelijke stijl die emoties zeker niet negeert, via een uitstekende opbouw overtuigend tot zijn conclusie komt. In 'Mensenheugenis'* komen de slachtoffers zelf aan het woord. Met noten, bibliografie en register. Zwartwitomslagfoto van koningin Wilhelmina op 13 mei 1945. (Biblion recensie, Redactie) (ISBN/EAN: 9035127005) Booknr: 33295. € 15 MARTIN SCHOUTEN (1938-). Rinus van der Lubbe , 1909-1934. Amsterdam : De Bezige Bij, 1986. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 263 pp. Met lit. opg. (Naam op schutblad. Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9023452968) Booknr: 21557. € 9 MARTINIERE, BRUZEN DE LA. Histoire de la vie du regne de Louis XIV, Roi de France & de Navarre. Redige sur les memoires de feu monsieur le comte de ***. Tome Troisime. A la Haye, Chez Jean van Duren, 1741. With tenth of small engravings in the text. Halfleather. Boards. Hardbound. 4to. 583 pp. Volume 3 only. Covering the period 1661 - 1674. (Boards chafes on places, corners bumped. Otherwise a good copy). Booknr: 15494. € 100 MARTINUS FRANCISCUS MARIA WINGENS (1964-). Over de grens : de bedevaart van katholieke Nederlanders in de zeventiende en achttiende eeuw. Nijmegen : SUN, 1994. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 304 pp. Tevens proefschrift Rotterdam. Lit. opg.: p. 281-298. - Reg. Met samenvatting in het Engels. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9061684129) Booknr: 28621. € 16 (MASANORIU AOYAGI). Ancient Art: Greece, Etruria and Rome. Leiden, 1990. With numorous coloured illustrations. Paperback. 4to. 170 pp. Chosen from the collections of the National Musem of Antiques at Leiden, the Netherlands. (A fine copy). Booknr: 39808. € 20 MASO, BENJO. Het zweet der goden. Legende van de wielersport. Amsterdam, Uitgeverij De Arbeiderspers, 1990. Met foto's. Paperback. 8vo. 212 pp. ISBN 9029530227. Mooi exemplaar. Booknr: 26367. € 10 MASSIE, ROBERT K. Nicholas and Alexandra. New York, Quality Paperback. Book Club, 1977. With plates. Paperback. 8vo. XVII, 584 pp. A very good copy. Booknr: 37479. € 12 MASSIGNON, LOUIS & JEANNE CUISINIER (ED.). Lettres de Raden Adjeng Kartini. Java en 1900. Paris La Haye, Mouton, 1960. Paperback. 8vo. 149 pp. (Le Monde d'outre-mer pass et prsent, deuxime series documents IV). Choisis et traduites par Louis Charles Damais. (Good copy). Booknr: 33256. € 12 MASSIN, JEAN. Almanach de la Rvolution Franaise des tats Gnraux au Neuf Thermidor. n.p., Le club franais du livre, 1963. With hundreds of illustrations. Boards. Hardbound. With ribbon marker. 8vo (oblong). 336 pp, A good copy. Booknr: 17448. € 28 MASSIN, JEAN. Almanach du Premier Empire du Neuf Thermindor Waterloo. n.p., Le Club Franais du Livre, 1965. Profusely illustrated. Halfcloth. Boards. Hardbound. With ribbon marker. 8vo (oblong). 371 pp. With the loose mapcards. "Encyclopedian" work on this subject. (A good copy). Booknr: 19645. € 28 MASSON, GEORGINA. Rome. De Republiek. Bussum, Fibula - Van Dishoeck, 1975. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 188 pp. Een gellustreerde geschiedenis. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9028838331) Booknr: 32088. € 12 MATHILDE FLORIKE EGMOND (1953-). E.J.J.M. NAAIJKENS. Op het verkeerde pad : georganiseerde misdaad in de Noordelijke Nederlanden , 1650-1800. Amsterdam : Bakker, 1994. Paperback. 8vo. 317 pp. Met lit. opg., reg. Vert. van:Underworlds : organized crime in the Netherlands, 1650-1800. - Cambridge : Polity Press, 1993. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9035113195) Booknr: 27940. € 15 MATT MARSHALL (1966-). The Bank : the birth of Europe's Central Bank and the rebirth of Europe's power. London [etc.] : Random House Business Books, 1999. Paperback. 8vo. 464 pp. Oorspronkelijke uitg.: 1999. - Lit. opg. - Index. (Very good copy). As the independent bank which issues Euro banknotes and controls European monetary policy, the European Central Bank is one of the key financial institutions of the world. This book offers a first-hand account of the bank's creation, and access to its key players. (ISBN/EAN: 0712680195) Booknr: 27860. € 20 MATTHEW DECKER (1679-1749). ANNE DOEDENS (1945-). Het dagboek van Sir Matthew Decker : een Nederlandse Engelsman over Nederland in 1748 en de buitens in de 18e eeuw. Baarn : Bosch & Keuning, 1987. Illustrated. Paperback. 8vo. 88 pp. Met lit. opg. Mooi ex. (ISBN/EAN: 9024645948) Booknr: 25750. € 8 MAUER, KUNO. Das neue Indianer Lexikon. Die Macht und Grsse der Indianer bis zu ihrem Untergang. Mnchen, Langen Nller, 1994. Boards. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 408 pp. A fine copy. Booknr: 14504. € 20 MAUROIS, ANDR. Histoire de l' Angleterre. Paris, Librairie Hachette, 1963. Profusely illustrated both in colour and black-and-white. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 4to. 295 p. (A very good copy!). Flaptext: " Seul Andr Maurois pouvait russir condenser en 300 pages une histoire complte de l' Angleterre, depuis les premiers empires celte, normand et angevin jusqu'aux problmes les plus actuels du March Commun et des transformations sociales. Booknr: 32919. € 20 MAX, FRDRIC. Gevangenen van de inquisitie. Het relaas van slachtoffers van de Spaanse, Portugese en Romeinse Inquisities, vertaald geannoteerd en voorafgegaan door een historisch overzicht. Baarn, Ambo, 1991. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 326 pp. (Naam op schutblad. Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9026310277) Booknr: 39070. € 12 MAX PAM (1946-). De onderzoekers van de oorlog : Het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie en het werk van Dr . L. de Jong. 's-Gravenhage : SDU, 1989. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 136 pp. (ISBN/EAN: 901206113X) Booknr: 28536. € 14 MAX VON DER GRN (1926-). W. WIELEK-BERG (1919-2004) PSEUD. VAN WILLY BERG ; CHRISTEL SCHTZ. Hoe was het eigenlijk ? : mijn jeugd in Hitler-Duitsland. Amsterdam : Wereldbibliotheek, Met lit. opg. en index Vert. van:Wie war das eigentlich? : Kindheit und Jugend im Dritten Reich. - Darmstadt [etc.] : Luchterhand, 1979. (Met gebruikssporen). Booknr: 21561. € 7 MAYCOCK, A.L. The Inquisition. From its establishment to the Great Schism. An introductory study. New York - Evanston, J. & J. Harper Editions, 1969. Illustrated. Cloth. Hardbound. 8vo. XXII, 276 pp. Very good copy. Booknr: 15557. € 18 MAZOWIECKI. (GESIGNEERD - SIGNED). Het andere gelaat van Europa. Helmond, Unistad, 1990. Paperback. 8vo. 226 pp. Tadeusz Mazowiecki werd in 1989 de eerste niet communistische premier van het Oostbok. Vertaald uit het Pools. Mooi exemplaar. 1e druk in vertaling. Gesigneerd door de auteur. (ISBN/EAN: 9070276879) Booknr: 29874. € 20 McHARGUE, GEORGESS. Mummies. Stille getuigen uit het verleden. Rijswijk, Elmar, 1977. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 154 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9038901518) Booknr: 17911. € 8 MCKAY, JOHN P., HIL, BENNETT D. & JOHN BUCKLER. A History of world Societies. Boston, etc., Houghton Mifflin Company, 1992. Illustrated. Decorated boards. Hardbound. 4to. 1311 pp. (+ Index). Complete history. Third edition. Standardwork. (A very good copy). 3 kg. (ISBN/EAN: 0395472938) Booknr: 35070. € 35 MEER, AKKE VAN DER & MARTINE BOTH (RED.). Winkler Prins Millennium 1000 - 2000. Amsterdam, Elsevier, 1999. Gellustreerd. Kartonnen borden. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 320 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9068824066) Booknr: 16680. € 18 MEER, Q.L. TH VAN DE & H.A. BERGMAN (ED.). Onderwijskundigen van de twintigste eeuw. Amsterdam - Groningen, Intermediair/Wolters-Noordhoff, 1977. Gellustreerd. Papier. 8vo. 303 pp. 19 studies over belangwekkende Nederlandse (Ligthart, Kohnstamm, Boeke) en andere onderwijskundigen en pedagogen (zoals Dewey, Montessori, Steiner, Skinner, Decroly, Bruner, Glaser, Goodlad, Freire, Petersen, e.a.). (Goed ex. Geplastificeerd). Booknr: 2716. € 14 MEERTENS, P.J. (RED.) Nederlands Repertorium van Familienamen. IV. Utrecht. Assen, Van Gorcum & Comp., 1967. Paperback. 8vo. 527 pp. Uitgegeven door de Naamkundecommissie van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen onder redaktie van P.J. Meertens. Booknr: 15463. € 20 MEERTENS, P.J. (RED.) Nederlands Repertorium van Familienamen. VI. Overijssel. Assen, Van Gorcum & Comp., 1968. Paperback. 8vo. 469 pp. Uitgegeven door de Naamkundecommissie van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen onder redaktie van P.J. Meertens. Booknr: 15464. € 20 MEERTENS, P.J. (RED.) Nederlands Repertorium van Familienamen. V. Zeeland. Assen, Van Gorcum & Comp., 1967. Paperback. 8vo. 233 pp. Uitgegeven door de Naamkundecommissie van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen onder redaktie van P.J. Meertens. Booknr: 15467. € 16 MEES, W.C. Philips Willem van Oranje. 's-Gravenhage - Rotterdam, Uitgeverij Nijgh & Van Ditmar. z.j., Met platen. Linnen. Gebonden. 8vo. 126 pp. (Goed exemplaar). Filips Willem (Buren, 19 december 1554 - Brussel, 20 februari 1618), prins van Oranje, graaf van Nassau, Graaf van Buren, was de oudste zoon van Willem van Oranje en zijn eerste echtgenote Anna van Egmont. Filips Willem is deels vernoemd naar de Spaanse koning Filips II. Nadat Willem van Oranje in 1568, het begin van de Nederlandse Opstand, de wapenen had opgenomen tegen Filips II, werd zijn zoon Filips Willem, die toen student was aan de Universiteit van Leuven, gevangengenomen en vanuit Leuven naar Spanje ontvoerd. Hij fungeerde als gijzelaar in Spaanse handen. Gedurende zijn lange verblijf in Spanje kreeg hij een katholieke opvoeding. Aan de universiteit van Salamanca voltooide hij zijn studies. Pas in 1596 mocht hij naar de Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden reizen. Op dat moment kwam hij echter de Republiek niet in, omdat hij niet vertrouwd werd en als vrome katholiek beschouwd werd als aanhanger of spion van Spanje. Booknr: 40358. € 9 MEESTERS, G.L., VULSMA, R.F. & P.L.H. CRASBORN (RED.). Voorouders en hun werk. Amsterdam, Nederlands Genealogische Vereniging, 1971. Gellustreerd. Goud beletterd linnen. Gebonden. 8vo. 285 pp. (met register). Na enkele inleidende hoofdstukken, volgen bijdragen over o.m.: goud- en zilversmeden, naamvorming in de kop van Noord-Holland en op Texel, de postmeester, boekdrukkers, boekverkopers en boekbinders, goudleermakers, behangselpapiermakers, beroepsnamen, tabak en de Joden, glasblazers chirurgijns, belastingambtenaren, pijpenmakers, predikanten. (Mooi exemplaar). Booknr: 33375. € 12 MEIDEN, WILLEM VAN DER. Beeldenstormers en bruggenbouwers. Canon van de Nederlandse Geschiedenis. Zoetermeer, Meinema, 2008. Met talrijke afbeeldingen in kleur en zwart-wit. Gedecoreerde borden. Gebonden. 8vo. 112 pp. (Mooi exemplaar). In 33 vensters biedt dit boek ons uitzicht op belangrijke personen, perioden en gebeurtenissen uit de Nederlandse religiegeschiedenis. We beginnen met Servatius, de Armenir in Maastricht, in de vierde eeuw na Christus en belanden via onder meer Sinterklaas, de kloosters, het humanisme, de Reformatie, de armenzorg, de kinderboeken en de zuilen bij de alomtegenwoordige spiritualiteit van vandaag de dag. NBD|Biblion recensie: Toen in 2006 de Canon van Nederland werd gepresenteerd, vonden sommigen daarin te weinig aandacht voor het christendom. Daarom vroeg de redactie van oecumenisch opinieblad VolZin aan Nederlandse kerkhistorici om lijstjes met de tien belangrijkste onderwerpen uit de religie- en kerkgeschiedenis van Nederland. Daaruit stelde zij vervolgens een Canon van de Nederlandse religiegeschiedenis op. Willem van der Meiden schreef in Volzin vervolgens over al deze onderwerpen een kort artikel. Deze artikelen zijn nu gebundeld, waarbij er acht nieuwe werden toegevoegd. In zijn inleiding vraagt Herman Vuijsje zich af of de grootste Nederlanders een aantal typisch Hollandse karaktereigenschappen gemeen hadden en komt uit op: eenvoudig, nuchter, redelijk en praktisch. Op een heldere manier worden alle onderwerpen beschreven, of het nu gaat om personen als Sint Servaas of de lutherse predikant Domela Nieuwenhuis, of om ontwikkelingen als de ketterverbrandingen en de kerkelijke vredesbeweging van de jaren tachtig. Een mooi geillustreerd boek, dat zich ook leent voor geschiedenislessen in het voortgezet onderwijs. (NBD|Biblion recensie, M.C. Brak). (ISBN/EAN: 9789021141909) Booknr: 37520. € 9 MEIJER, BERTHE. Leven na Anne Frank. Amsterdam, De Bezige Bij, 2010. Paperback .8vo. 270 pp. Tekst op omslag: "Ongecorrigeerd leesexemplaar voor pers en boekhandel, verschijnt 31 maart 2010". (Goed exemplaar). Over de oorlog is veel geschreven, maar over het leven daarna wordt door slachtoffers doorgaans gezwegen. In dit boek wordt dit taboe doorbroken. Angst, schaamte, trauma's en fobien werpen hun schaduw op de jaren die volgen. Berthe Meijer overleefde als kind het concentratiekamp Bergen-Belsen en kijkt vijfenzestig jaar later terug op een turbulent bestaan in de naoorlogse jaren en daarna. Ontroerend zijn haar herinneringen aan de familie Frank: Anne en Margot en hun ouders. Ze beschrijft haar leven in episodes vol afwisseling en met een opmerkelijke lichte en heldere pen. Het verhaal beslaat tevens een stuk Nederlandse zowel als joodse geschiedenis. Haar relatie met Ischa Meijer en zijn liefde voor haar worden belicht in een nooit eerder gepubliceerd dagboek, dat hij haar naliet. Jeugd in een kindertehuis, zoektocht naar identiteit, huwelijk, moederschap en vriendschappen met onder meer Gerard Reve tekenen het leven van een krachtige persoonlijkheid. NBD|Biblion recensie: De memoires van de joodse culinair journaliste Berthe Meijer vallen op door de luchtige toon. Meijer overleeft samen met haar zusje het kamp Bergen-Belsen. Ze groeit op in een joods kindertehuis in Laren, een weinig liefdevolle omgeving die scherp contrasteert met haar vroegere thuis. Ze gaat kunstnijverheid studeren in Amsterdam en ontmoet haar man. Ze betrekken een woning op de Wallen (buurman is Gerard Reve), Meijer bevalt van een zoon en ze verhuizen naar Edam, waar haar huis een zoete inval is voor kunstenaars (zelfs de Stones komen even op bezoek). Ondertussen worstelt Meijer om het hoofd boven water te houden door geldgebrek, de zorg voor twee zoons en een drankverslaafde man. Een scheiding volgt waarna ze een relatie krijgt met Ischa Meijer. Haar baan als culinair journaliste voor de NRC brengt veel voldoening en ze hertrouwt. Meijer schrijft buitengewoon openhartig en met veel ironie: over liefde en lust, haar angsten, kwalen en het onderhuidse verdriet. Met een soms hilarische inkijk in de kunstscene van de jaren zestig. Een parel van een boek. Om te lachen en te huilen. (NBD|Biblion recensie, J. Dekkers) (ISBN/EAN: 9789023454649) Booknr: 39988. € 8 MEIJER, FIK. Gladiatoren. Volksvermaak in het Colosseum. Amsterdam, Atheneum - Polak & Van Gennep, 2003. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 253 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9025334040) Booknr: 18832. € 14 MEIJER, JAAP. Isaac da Costa's weg naar het Christendom. Bijdrage tot de geschiedenis der joodsche problematiek in Nederland. Amsterdam, Joachimsthal's Boekhandel, 1946. Halflinnen. Gebonden. 8vo. 198 pp. Booknr: 22642. € 12 MEIJER, JAAP. Zij lieten hun sporen achter. Joodse bijdragen tot de Nederlandse beschaving. Utrecht, A. Oosthoek's Uitgeversmaatschappij, 1964. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 259 pp. Goed ex. Booknr: 22644. € 12 MEIJER, MARTHA (RED.). Grondrecht en wisselgeld. Aziatische en westerse visies op de waarde van de rechten van de mens. Utrecht, Greber, 1998. Paperback. Met stofomslag. 8vo. 189 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9055921033) Booknr: 34604. € 9 MEIJERS, DUCIA. De gouden schemer van Veneti. Een portret van de Venetiaanse adel in de achttiende eeuw. 's-Gravenhage, Gary Schwarz - SDU - Amsterdams Historisch Museum, 1991. Met talrijke afbeeldingen, in kleur en zwart-wit. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 180 pp. Mooi exemplaar. Booknr: 15188. € 15 MEIJLER, HANNY, S.R. Ik zou wr zo gek zijn. Mannen van de Irenebrigade. Amsterdam, Bezige Bij, 1984. Paperback met flappen. 8vo. 310 pp. Over een aantal markante leden van de voormalige "Koninklijke Nederlandse Brigade Prinses Irene" en de rol van deze brigade bij de landing in Normandi. (Mooi ex.) Booknr: 5417. € 15 MELCHIOR, A. 2000 jaar wonen. Haarlem, Drukkerij De Spaarnestad. z.j., Met tekeningen van de schrijver. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 208 pp. Tweede druk. Beschrijving van de evolutie in het menselijk wonen. Veel aandacht voor binnenhuisarchietectuur en interieur. (Mooi exemplaar!). Booknr: 33888. € 9 MELISSA MLLER (1967-). GERDA C. MEIJERINK (1939-). Anne Frank : de biografie. Amsterdam : Bakker, 1998. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 305 pp. Met lit. opg., reg Vert. van:Das Mdchen Anne Frank : die Biographie. - Mnchen : Claassen, cop. 1998. (ISBN/EAN: 9035119908) Booknr: 22634. € 14 MELLES, J. Ministers aan de Maas. Geschiedenis van de Rotterdamse stadspensionarissen met een inleiding over het stedelijk pensionariaat. 1508 tot 1795. Rotterdam - 's-Gravenhage, Uitgeverij Nijgh & van Ditmar. z.j., Met platen. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8bo. 268 pp. (Historische Werken over Rotterdam, 3e deel). (Het stofomslag is aan de bovenzijde wat rafelig). Booknr: 40244. € 7 MENDELSSOHN, KURT. The riddle of the pyramids. London, Thames and Hudson, 1978. With 85 illustrations, 15 in colour, 42 line drawings. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 224 pp. A very good copy of the hardbound edition.. Booknr: 39087. € 10 MENGELBERG, RUDOLF. Holland als kulturelle Einheit Baden-Baden, Merlin-Verlag, 1928. Cloth. Hardbound. 8vo. 94 pp. Some chapters: Das Recht der kleinen Nationen; Bruderzwist und -liebe; Das Meer als schaffende Element; Hollands staatliche Entwicklung; Holland in der Gegenwart; Architektur; Vergleich mit Flandern; Malerei; Literatur; Musik und Wissenschaft; Holland und Deutschland. (Very good copy). Booknr: 948. € 10 MENGELBERG, RUDOLF. Holland als kulturelle Einheit Baden-Baden, Merlin-Verlag, 1928. Paperback. 8vo. 94 pp. Some chapters: Das Recht der kleinen Nationen; Bruderzwist und -liebe; Das Meer als schaffende Element; Hollands staatliche Entwicklung; Holland in der Gegenwart; Architektur; Vergleich mit Flandern; Malerei; Literatur; Musik und Wissenschaft; Holland und Deutschland. (Good copy) Booknr: 949. € 8 MENGELBERG, RUDOLF. Holland als kulturelle Einheit Baden-Baden, Merlin-Verlag, 1928. Paperback. 8vo. 94 pp. Some chapters: Das Recht der kleinen Nationen; Bruderzwist und -liebe; Das Meer als schaffende Element; Hollands staatliche Entwicklung; Holland in der Gegenwart; Architektur; Vergleich mit Flandern; Malerei; Literatur; Musik und Wissenschaft; Holland und Deutschland. (Very good copy). Booknr: 39870. € 8 MENGHIN, WILFRIED. Die Langobarden. Archologie und Geschichte. Stuttgart, Konrad Theiss Verlag, 1985. Profusely illustrated. Paperback. 4to. 236 pp. (Wissenschaftliche Beibnde zum Anzeiger des Germanisches National Museum, Band 4). Germanisches National Museum. (Fine copy). (ISBN/EAN: 3806203644) Booknr: 37491. € 20 MENSEMA, A.J. Het Wapen van Overijssel. Oorsprong, ontwikkeling en gebruik. Zwolle, Waanders, 1986. Gellustreerd. Paperback. 4to. 64 pp. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9066300809) Booknr: 38898. € 9 MERRINBOER, JOHAN VAN, E.A. Van Agt. Tour de force. Biografie. Amsterdam, Boom, 2008. Met fotokatern. Paperback. 8vo. 590 pp. (Mooi exemplaar). Je was voor hem of je was tegen hem, maar onverschillig liet hij je nooit. Dries van Agt, een exotisch verschijnsel in de Nederlandse politiek, krijgt eindelijk de biografie die hij verdient. Dries van Agt werd in 1976 de eerste lijsttrekker van het CDA, boorde 'ome Joop' den Uyl (PvdA) een tweede kabinet door de neus en was daarna zelf vijf jaar lang premier. Van Agt bracht zijn jeugd door onder de katholieke zon in Brabant en Nijmegen. In de Kamer was hij kop-van- jut in de spectaculaire debatten over de Drie van Breda, Bloemenhove, Pieter Menten en de kruisraketten. Eerst als minister van Justitie, daarna als minister-president. Hoe harder de kritiek, hoe meer stemmen hij kreeg. Publiek en pers smulden van Den Uyl, Wiegel en Van Agt. De politiek leefde! Politieke crises waren aan de orde van de dag: de Lockheed-affaire, de Menten-affaire, de Molukse gijzelingen, de val van Aantjes, rellen bij de troonswisseling in 1980. En altijd weer stond Van Agt in het oog van de politieke orkaan. Deze biografie is gebaseerd op openhartige gesprekken met Van Agt, verschillende hoofdrolspelers uit die tijd en niet eerder geraadpleegde documenten. In het bijzonder particuliere archivalia van mr. A.A.M. van Agt en ministerraadsstukken. (ISBN/EAN: 9789085065562) Booknr: 28700. € 10 MERRINBOER, JOHAN, BOOTSMA, PETER & PETER VAN GRIENSVEN. Van Agt. Tour de force. Biografie. Amsterdam, Boom, 2008. Met fotokatern. Paperback. 8vo. 590 pp. ISBN 9789085065562. (Nieuwstaat). Je was vr hem of je was tegen hem, maar onverschillig liet hij je nooit. Dries van Agt, een exotisch verschijnsel in de Nederlandse politiek, krijgt eindelijk de biografie die hij verdient. Dries van Agt werd in 1976 de eerste lijsttrekker van het CDA, boorde 'ome Joop' den Uyl (PvdA) een tweede kabinet door de neus en was daarna zelf vijf jaar lang premier. Van Agt bracht zijn jeugd door onder de katholieke zon in Brabant en Nijmegen. In de Kamer was hij kop-van- jut in de spectaculaire debatten over de Drie van Breda, Bloemenhove, Pieter Menten en de kruisraketten. Eerst als minister van Justitie, daarna als minister-president. Hoe harder de kritiek, hoe meer stemmen hij kreeg. Publiek en pers smulden van Den Uyl, Wiegel en Van Agt. De politiek leefde! Politieke crises waren aan de orde van de dag: de Lockheed-affaire, de Menten-affaire, de Molukse gijzelingen, de val van Aantjes, rellen bij de troonswisseling in 1980. En altijd weer stond Van Agt in het oog van de politieke orkaan. Deze biografie is gebaseerd op openhartige gesprekken met Van Agt, verschillende hoofdrolspelers uit die tijd en niet eerder geraadpleegde documenten. In het bijzonder particuliere archivalia van mr. A.A.M. van Agt en ministerraadsstukken NBD|Biblion recensie: De auteurs, verbonden aan het Centrum voor Parlementaire Geschiedenis van de Universiteit Nijmegen, geven een grondig gedocumenteerde, afgewogen biografie van Van Agt als christendemocratisch politicus, met name de periode 1969-1983 (minister, minister-president, CDA-politicus). Een goed leesbaar boek, waarin voor Nederland belangrijke gebeurtenissen (Drie van Breda, Menten, abortus, Lockheed, Molukse gijzelingen) en relaties tussen politici (Den Uyl, Wiegel, Aantjes, Lubbers) aan de orde komen. Omdat de hoofdpersoon nog leeft en actief is, en niet alle bronnen al toegankelijk zijn, is een afstandelijk oordeel nog niet goed mogelijk. Niettemin een zeer lezenswaardig, verantwoord, informatief en interessant geheel (ook vergeleken met Koster, 'De eenzame fietser : insiders over de politieke loopbaan van Dries van Agt (1971-1982)', 2007)*. Met drie katernen foto's en spotprenten in zwart-wit, een uitgebreid notenapparaat, bronnen- en literatuuropgave en een register. Voor een geschoold, politiek geinteresseerd publiek (Nederlandse politiek in de jaren zeventig) zeer van belang. (NBD|Biblion recensie, Redactie) Booknr: 33551. € 12 MESSING, F.A.M. Werken en leven in Haarlem (1850 - 1914). Een sociaal-economische geschiedenis van de stad. Amsterdam, 1972. Met uitvouwbare plattegrond. Paperback 8vo. XVI, 336 pp. (diss.). Vie et Travail Haarlem entre 1850-1914. tude socio-conomique. Avec sommaire en franais. (Mooi exemplaar). Booknr: 18877. € 20 MESSING, FRANS. De Nederlandse economie 1945-1980. Herstel - groei - Stagnatie. Haarlem, Fibula - Van Dishoeck, 1981. Met figuren in de tekst. Paperback. 8vo. 163 pp. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9022835383) Booknr: 37403. € 10 MEULENBELT, ANJA. De tweede intifada. Amsterdam, Van Gennep, 2001. Paperback. 8vo. 176 pp. Vlekje op langszijde. Overigens goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9055153052) Booknr: 18908. € 7 MEURS, MARTIN VAN. J.C. Smuts. Staatsman, holist, generaal. Amsterdam, Suid-Afrikaanse Instituut, 1997. Gellustreerd, en met kaarten. Paperback. 8vo. 516 pp. (SAI-Reeks, no. 7). (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9074112137) Booknr: 41387. € 15 MEUSEL, GEORG JOHANN. Anleitung zur Kentniss der Europischen Staatengeschichte Leipzig, Caspar Fritsch, 1800. Leather. Hardbound. 8vo. XVIII, 764 pp. (complete with all "Namenliste", "Geslechtstafel", "Stammtafel", "Genealogische Tabelle", etc., etc. (all in perfect condition). Vierte, durchaus berichtigte und fortgesetzte Ausgabe. (Erste Ausgabe 1775). Inhalt: Spanien (64 pp.); Portugal (33 pp.); Frankreich (130 pp.); Vereinigten Niederlanden (39 pp.); Der Schweiz (28 pp.); Dnemark 45 pp.); Schweden (47 pp.); Russland (56 pp.); Polen (37 pp.); Das Osmanisches Reich (31 pp.); Ungern (49 pp.); Italien (80 pp.); Knigreich Preussen (16 pp.). A very good copy. Booknr: 905. € 95 MEYER, WERNER & HEINZ DIETER FINCK. 1291 Die Geschichte. Die Anfnge der Eidgenossenschaft. Zrich, Silva-Verlag, 1990. Profuesely illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 4to. 256 pp. (Texrt on first free endpaper. Else a fine copy). Booknr: 37887. € 18 MEYERS, JAN. Mussert. Een politiek leven. Amsterdam, De Arbeiderspers., 1984. Met fotokatern. Paperback. Met flappen. 8vo. 331 pp. (Open Domein 10). Biografie van de leider van de NSB. ISBN 9029531134. (Mooi exemplaar). Booknr: 17830. € 15 MICHAIL SERGEEVIC GORBACEV (1931-). M.M. SABAN-LAGENDIJK. De augustus-coup : drie dagen die de wereld schokten. Utrecht : Het Spectrum, 1991. Vert. van:Avgustovskij putc : priciny i sledstvija. - Cop. 1991. (ISBN/EAN: 9027429820) Booknr: 21567. € 7 MICHIEL HEGENER (1952-). Guerrilla in Mori : het verzet tegen de Japanners op Midden-Celebes in de Tweede Wereldoorlog. Amsterdam : Contact, 1990. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 272 pp. Met lit. opg., reg. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9025468683) Booknr: 28733. € 14 MICHIEL ZONNEVELD (1962-). Het platte land : het succes van de Nederlandse democratie. Amsterdam : Prometheus, 1997. Met lit. opg., reg. (ISBN/EAN: 9053335331) Booknr: 21569. € 6 MIDDELBURG, BART & PAUL VUGTS (RED.). De Endstra-tapes. De integrale gesprekken Amsterdam, Nieuw-Amsterdam, 2006. Paperback. 8vo. 351 pp. (Mooi exemplaar. Brievenbustpost). In 2003 voerde de Amsterdamse vastgoedmagnaat Willem Endstra, die bekendstond als witwasser voor zware criminelen, in het diepste geheim vijftien lange gesprekken met rechercheurs van de Criminele Inlichtingeneenheid (CIE) van de Amsterdamse politie. De op band opgenomen gesprekken werden om veiligheidsredenen gevoerd in een rondrijdende CIE-wagen, en worden dan ook wel 'achterbankgesprekken' genoemd, of de Endstra-tapes. Endstra sprak tegenover de CIE vrijuit over criminele connecties als Sam Klepper, Johnny Mieremet, Ronald van Essen, Mink Kok, en onthulde dat hij op grote schaal, voor tientallen miljoenen, werd afgeperst door voormalig Heineken-ontvoerder Willem Holleeder, alias de 'Neus'. Ook beschuldigde hij de Holleeder-organisatie van een reeks liquidaties, en zei hij bang te zijn zelf ook uit de weg te zullen worden geruimd. Op 17 mei 2004, nog geen vier maanden na het laatste gesprek, werd Endstra daadwerkelijk geliquideerd. In januari 2006, na bijna twee jaar onderzoek, werd Holleeder aangehouden wegens afpersing. Belangrijkste bewijs: de Endstra-tapes, die in dit boek integraal worden afgedrukt met een inleiding, een nawoord en verklarende noten van de Parool-verslaggevers Bart Middelburg en Paul Vugts. De Endstra-tapes vormen een uniek document in de geschiedenis van de georganiseerde misdaad in Nederland. Ze geven ook een onthullend, soms ontluisterend inzicht in de manier waarop CIE-rechercheurs hun informanten 'runnen'.NBD|Biblion recensie: De handel in onroerend goed is voor zware criminelen een geschikte weg om hun zwarte geld wit te wassen. De Amsterdamse vastgoedmagnaat Willem Endstra liet zich daarvoor gebruiken en had contact met criminelen als Sam Klepper, Johnny Mierenet, Ronald van Essen en een club als de Hell's Angels. Willem Holleeder, tegen wie nu een proces wordt gevoerd omdat hij onder meer opdracht zou hebben gegeven voor zo'n 25 liquidaties, perste Endstra af en zou eveneens de moord op hem hebben bevolen - een misdaad die in mei 2004 plaatsvond. Endstra zag de bui al ver van tevoren hangen en hield, om van zijn kwelgeest Holleeder af te raken, vijftien gesprekken met de Criminele Inlichtendienst van de Amsterdamse politie - telefonisch of veiligheidshalve in een rondrijdende auto. Die op de band opgenomen gesprekken zijn in dit boek integraal afgedrukt in enigszins door twee journalisten geredigeerde vorm; soms is van een gesprek een samenvatting opgenomen. Beide editeurs voorzagen het boek van een uitvoerige inleiding en nawoord. Gezien de dramatische moord op Endstra en het geruchtmakende proces tegen Holleeder die alom in de media als een meedogenloze crimineel wordt afgeschilderd, valt voor dit boek een behoorlijke belangstelling te verwachten. (Biblion recensie, Redactie). (ISBN/EAN: 904680139x) Booknr: 35322. € 10 MIEROOP, MARC VAN DE . The ancient Mesopotamian city. Oxford, Oxford University Press, 1999. Paperback. 8vo. XV, 269 pp. (with index). A ifne copy. (ISBN/EAN: 0198150628) Booknr: 22818. € 28 MIERT, JAN VAN (ED.). Een gewone stad in een bijzondere tijd. Utrecht 1940-1945. Utrecht, Centraal Museum en Gemeentelijke Archiefdienst - Het Spectrum - Broese en Kemink, 1995. Met talrijke illustraties. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 294 pp. (Heel mooi exemplaar). Utrecht tijdens de bezettingsjaren op een nieuwe wijze gepresenteerd, met niet eerder gebruikt archiefmateriaal. (ISBN/EAN: 9027445079) Booknr: 15128. € 18 MIERT, JAN VAN (ED.). Een gewone stad in een bijzondere tijd. Utrecht 1940-1945. Utrecht, Centraal Museum en Gemeentelijke Archiefdienst - Het Spectrum - Broese en Kemink, 1995. Met talrijke illustraties. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 294 pp. (Mooi exemplaar). Utrecht tijdens de bezettingsjaren op een nieuwe wijze gepresenteerd, met niet eerder gebruikt archiefmateriaal. (ISBN/EAN: 9027445079) Booknr: 41828. € 15 MILGATE, MURRAY & SHANNON C. STIMSON. Ricardian Politics. Princeton, Princeton University Press, 1991. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. XIII, 169 pp. On the economy of David Ricardo. (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen. Met zijn handtekening / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands. With his signature). (ISBN/EAN: 0691042780) Booknr: 38666. € 15 MILTENBURG, A.P.J. Naar de gesteldheid dier tyden. Middeleeuwen en medivistiek in Nederland in de negentiende eeuw. Vier studies. Middle Ages and Medieval Studies in the Netherlands in the Nineteenth Century. Four Studies. Hilversum, Verloren, 1991. Paperback. 8vo. 240 pp. (diss./thesis). (Middeleeuwse studies en bronnen XXIV). Summary in English. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9065502386) Booknr: 37396. € 16 MILTON & ROSE FRIEDMAN. Aan ons de keus. Huizen, Uitgeverij De Sfinx, 1981. Paperback. 8vo. 360 pp. Nobelprijswinnaar economie. (Uitgebreide opdracht met pen op Franse pagina. Verder goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9065820116) Booknr: 35016. € 8 MILTON, SYBIL (ED.). Tha Art of Jewish Children. Germany 1936 - 1941. Innocence and persecution. New York, Philisophical Library, 1989. (A fine copy). With 125 drawings, created by Jewish children in the segregated schools the children were forced to attend before the implementation of Hiltler's Final Solution. Dynamic, colorful, sensitive, dramatic and deeply poignant, the drawings reveal the hopes and fears of these younsters. Illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 4to. 158 pp. (ISBN/EAN: 0802225586) Booknr: 33255. € 23 MINNEN, CORNELIS A. VAN. Amerika's beroemdste Nederlander, een biografie van Hendrik Willem van Loon. Amsterdam, Boom, 2005. Gellustreerd met foto's. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 447 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9085061806) Booknr: 17453. € 24 MOESHART, H.J. Arts en koopman in Japan 1859 - 1874. Een selectie uit de fotoalbums van de gebroeders Bauduin. Amsterdam, De Bataafsche Leeuw, 2001. Gellustreerd. Kartonnen borden. Met stofomslag. 8vo. 250 pp. Mooi exemplaar. Booknr: 19538. € 22 MOLENDIJK, LEEN, EN A.J. DE KONING. 32 Nederlandse molens in het landschap. Groningen, Internationale Kunstproducties. z. j., Gellustreerd. Papier. 4to. 8,32 pp. Tekst van A.J. de Koning, technisch adviseur van 'De Hollandse Molen' , Vereeniging tot behoud van molens in Nederland. 32 aquarellen van Leen Molendijk. Booknr: 35596. € 5 MOLLAT, M. De Honderdjarige Oorlog. Bussum, Fibula - Van dishoeck, 1975. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 167 pp. Index. (Naam op schublad. Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9022839869) Booknr: 37389. € 12 MOLLEMA, J.C. De Nederlandsche vlag op de wereldzeen. Driemaal is scheepsrecht. Amsterdam, Scheltens & Giltay. z.j., Gellustreerd. Linnen. Groot-8vo. 360 pp. Met enkele opvouwbare kaarten/platen. Goed ex. Booknr: 3603. € 12 MONESTIER, MARTIN. L'Art du Papier Monnaie. Paris, Editions du Pont Neuf, 1982. Profusely illustrated in colour. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 4to. 403 pp. On (the history of) paper money of all countries in the world. Text in French. (Inner hinge weak. Spine ends of dustjacket a bit rubbed to the top. Else a good copy). (ISBN/EAN: 2866800044) Booknr: 22909. € 45 MONTREYNAUD, FLORENCE. Love. A Century of Love and Pasion. Kln, 1997. Profusely illustrated in full colour. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 4to. 463 pp. "Love" let us walk hand in hand through the twentieth century with some of the most famous couples. Presented in the context of their age, year by year and couple by couple, we watch the world change through their eyes...... (A very good copy). (ISBN/EAN: 3822876453) Booknr: 30757. € 25 MOORSEL, P.P.V. VAN. Willibrord en Bonifatius. Bussum, Fibula - Van Dishoeck, 1968. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 112 pp. (Fibulareeks, 2). (Mooi exemplaar). Booknr: 40509. € 6 MORRIS, EDMUND. Dutch. A memoir of Ronald Reagan. New York, Modern Library, 1999. Illustrated. Paperback. 8vo. 874 pp. Index. (Good copy). The only biography ever authorized by a sitting President--yet written with complete interpretive freedom--Dutch is as revolutionary in method as it is formidable in scholarship. Thirteen years of exhaustive research in the archives of Washington and Hollywood, and thousands of hours of interviews with the President and his family, friends, allies, and enemies, equipped Morris with an unmatched knowledge of one of the twentieth century's greatest leaders. This monumental work offers the most insightful and elegant portrait to date of Ronald Reagan: the young "Dutch," the middle-aged Cold Warrior, and the septuagenarian Chief Executive. Written with imagination, yet always anchored by the weight of research and fact, Dutch stands as both a landmark in the form of biography and an unparalleled historical account of the rise and rule of Ronald Reagan. (ISBN/EAN: 9780375756450) Booknr: 35759. € 9 MORRIS, ROGER. Partners in power : the Clintons and their America. New York : H. Holt, 1996., 1996. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. x, 526 pp. ; 25 cm. 'A John Macrae book.'. (Written name on free endpaper. Else a very good copy). (ISBN/EAN: 0805028048) Booknr: 28458. € 20 MORTEL, JAN VAN DE. Kamp Vught. Januari 1943 september 1944. Vught, Stichting Archieven 1940 -1945, 1990. Geillustreerd met fotos. Paperback met flappen. 4to. 85 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9080050210) Booknr: 16455. € 9 MORTON, FREDERIC. Onweer in de schemering. Wenen 1913 - 1914. Amsterdam, Uitgeverij Bert Bakker, 1991. Gellustreerd mete foto's. Paperback. 8vo. 318 pp. goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9035109465) Booknr: 16650. € 12 MOSES I. FINLEY (1912-1986). The legacy of Greece: a new appraisal. Oxford : Clarendon Press, 1981. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 479 pp. Sluit aan bij:The legacy of Greece / ed. by Richard Livingstone. - 1921. (ISBN/EAN: 0198219156) Booknr: 30884. € 20 MOSLEY, LEONARD. Herman Gring. Portret van een Rijksmaarschalk. Amsterdam - Brussel, Elsevier, 1979. Met fotokatern. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 440 pp. Register. Opvolger van Hitler, over de Luftwaffe, zijn geesteskind; over zijn schilderijenpassie, enz. (Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9010022781) Booknr: 35015. € 14 MOTLEY, JOHN LOTHROP. The Rise of the Dutch Republic. A History. London, S.O. Beeton, 1859. Cloth. Hardbound. 8vo. 442 pp. (2-columns). From the abdication of Charles V (1555) to the attempt of Jaureguy on the life of Orange to his assassination by Grard (1584). (Spine-ends worn. Top of spine with tear (3 cm). Inside good). Booknr: 12153. € 25 MOTLEY, JOHN LOTHROP. The Rise of the Dutch Republic. A History. (A New Edition. Complete in one volume). London, George Routledge and Sons, 1894. Frontispiece etching representing The siege of Maastricht. Original cloth. Gilt lettered and decorated. Hardbound. 8vo. XI, 930 pp. (2-columns). 1555-1584. (A good copy). Booknr: 13553. € 25 MOTLEY, JOHN LOTHROP. The Life and Death of John of Barneveldt, advocate of Holland. New York & London, Harper and Brothers Publishers, 1900. Complete in 3 uniform volumes. With plates (with protective tissues). Cloth. Spine gilt lettered. Hardbound. 8vo. I: XX, 336 pp.; II.: IX, 323 pp.III.: X, 323 pp. (The Writings of John Lothrop Motley Library Edition). With a view of the primary causus and movements of the thirty years' war. (A very good set: cloth of Volume I waterstained at top of backside). Booknr: 37390. € 85 MOUIN RABBANI (1964-) ; GIDEON SOESMAN (1970-). ANDR DIEPENBROEK (1970-). Neef aan de overkant : brieven over een ' familieruzie ' in het Heilige Land. Soesterberg : Aspekt, 2006. Paperback. 8vo. 415 pp. Goed ex. (ISBN/EAN: 9059111311) Booknr: 25630. € 12 MUINCK, B.E. DE. Een regentenhuishouding omstreeks 1700. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1965. Karton. 8vo. XV, 355 pp. (diss. met stellingen). Gegevens uit de priv-boekhouding van Mr. Cornelis de Jonge van Ellemeet, Ontvanger-Generaal der Verenigde Nederlanden (1646-1721). (Mooi exemplaar). Booknr: 12578. € 18 MUINCK, B.E. DE. Een regentenhuishouding omstreeks 1700. Gegevens uit de priv-boekhouding van Mr. Cornelis de Jonge van Ellemeet, ontvanger-generaal der Verenigde Nederlanden (1646 - 1721). 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1965. Met enkele (uitvouwbare) facsimiles/bijlagen. Paperback. 8vo. XV, 355 pp. (diss. / thesis). Mooi exemplaar. (Aan het eind van het proefschrift is op een viertal pagina's een serie grondige verbeteringen aangebracht die erop lijken te duiden dat de auteur nog enkele verbeteringen wenste door te voeren). Booknr: 34346. € 15 MULDER, GERARD. KOEDIJK, PAUL. H.M. van Randwijk : een biografie. Amsterdam : Nijgh & Van Ditmar, Raamgracht, 1988., 1988. Gellustreerd. Paperback. xvi, 809 p., [32] p. of plates : ill. ; 23 cm. Includes indexes. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9062879942) Booknr: 27941. € 16 MULDER, HANS. Een grote laars, een plompe voet. Nederland en de Nazi's in spotprent en karikatuur 1933 - 1945. Amsterdam - Brussel, Thomas Rap, 1985. Overvloedig gellustreerd. Paperback. 8vo. 255 pp. (Register). Met een voorwoord van Marten Toonder. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9010054624) Booknr: 17621. € 13 MLLER, HEINRICH. Das Berliner Zeughaus: vom Arsenal zum Museum. Berlin : Brandenburgisches Verlagshaus, 1994., Illustrated. Paperback. 4to. 319 pp. : ill. (some col.) ; 30 cm. Includes bibliographical references (p. 288-300) and indexes. (A very good copy). (ISBN/EAN: 3894880546) Booknr: 30997. € 20 MUSEUM VOOR VOLKENKUNDE ROTTERDAM. In het spoor van de liefde. Japans - Nederlandse ontmoetingen sinds 1600. Amsterdam, De Bataafse leeuw, 1986. Gellustreerd. Papeback. 4to. 206 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9067071064) Booknr: 16941. € 12 N.N. Tutankhamun Treasures. A Loan Exhibition from the Department of Antiquities of the United Arab Republic n.p., Smithonian Institution, 1961. With 34 full-page plates. Paperback. 8vo. 22 pp. text. (Good copy). Booknr: 39081. € 7 (N.N.) Het is maar voor n nacht. Hulp aan onderduikers tijdens de Tweede Wereldoorlog. Amsterdam, Het Verzetsmuseum, 1990. Met talrijke afbeeldingen. Paperback. 8vo (oblong). 56 pp. (Mooi exemplaar). Booknr: 40263. € 6 NABOKOV, PETER (RED.). Waarom neemt u met geweld wat u met liefde kunt krijgen. 500 jaar geschiedenis van indianenvolken. Amsterdam, Uitgeverij Contact, 1994. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 333 pp. (register). Een bloemlezing van indiaanse teksten, omspannend vijfhonderd jaar van indiaans-blanke betrekkingen. Over o.m. voorspellingen over de komst van vreemdelingen, de problemen met alcohol en de strijd om soevereiniteit van de indianen. (Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 902540099x) Booknr: 33418. € 10 (NAPOLEON), LON CERF, ED.). Lettres de Napolon Josephine. Runies et prefaces par Lon Cerf. Paris, ditions Ducharte et Van Bruggenhoudt, 1929. With 16 full-page plates. Paperback. 8vo. 188 pp. (A good copy. Spine browned). Letters in French language. Booknr: 40373. € 15 NATHALIE LANS. 225 jaar Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel : per traditie vernieuwend. [Den Haag : Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel ], Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. Met lit. opg. (Stofomslag licht beschadigd). (ISBN/EAN: 9080709611) Booknr: 23378. € 12 NEDERLAND'S ADELBOEK. Nederland's Adelboek. Jaargang 69 (1978). O- R. 's-Gravenhage, W.P. van Stockum & Zoon, 1978. Oorspronkelijk rood linnen. Goud beletterd en gedecoreerd. Gebonden. Klein-8vo. XXII, 462 pp. Mooi exemplaar. Booknr: 9067. € 25 NEDERLAND'S ADELBOEK. Nederland's Adelboek. Jaargang 66 (1974). D - G. 's-Gravenhage, Uitgeverij W.P. van Stockum & Zoon, 1974. Oorspronkelijk rood linnen. Goud beletterd en gedecoreerd. Gebonden. Klein-8vo. XXI, 387 pp. Mooi exemplaar. Booknr: 9069. € 25 NEDERLAND'S ADELBOEK. Nederland's Adelboek. Jaargang 64 (1971-1972). Su - Z. 's-Gravenhage, Uitgeverij W.P. van Stockum & Zoon, 1971. Oorspronkelijk rood linnen. Goud beletterd en gedecoreerd. Gebonden. Klein-8vo. XXII, 464 pp. Mooi exemplaar. Booknr: 9070. € 25 (NEDERLANDS PATRICIAAT) Nederland's Patriciaat. Genealogien van bekende geslachten. 69e Jaargang 1985. 's-Gravenhage, Centraal Bureau voor Genealogie, 1985. Gellustreerd. Donkerblauw linnen. Gebonden. Goudgedecoreerd en goudbeletterd. 8vo. 456 pp. (Mooi exemplaar). Verschijnt jaarlijks. (ISBN/EAN: 907032430x) Booknr: 37200. € 25 (NEDERLANDS PATRICIAAT) Nederland's Patriciaat. Genealogien van bekende geslachten. 68e Jaargang 1984. 's-Gravenhage, Centraal Bureau voor Genealogie, 1984. Gellustreerd. Donkerblauw linnen. Gebonden. Goudgedecoreerd en goudbeletterd. 8vo. 452 pp. (Mooi exemplaar). Verschijnt jaarlijks. (ISBN/EAN: 907032427x) Booknr: 37201. € 25 (NEDERLANDS PATRICIAAT) Nederland's Patriciaat. Genealogien van bekende geslachten. 64e Jaargang 1978/'79. 's-Gravenhage, Centraal Bureau voor Genealogie, 1979. Gellustreerd. Donkerblauw linnen. Gebonden. Goudgedecoreerd en goudbeletterd. 8vo. 461 pp. (Mooi exemplaar). Verschijnt jaarlijks. (ISBN/EAN: 9070324032) Booknr: 37202. € 25 (NEDERLANDS PATRICIAAT) Nederland's Patriciaat. Genealogien van bekende geslachten. 65e Jaargang 1980/'81. 's-Gravenhage, Centraal Bureau voor Genealogie, 1981. Gellustreerd. Donkerblauw linnen. Gebonden. Goudgedecoreerd en goudbeletterd. 8vo. 468 pp. (Mooi exemplaar). Verschijnt jaarlijks. (ISBN/EAN: 9070324113) Booknr: 37203. € 25 (NEDERLANDS PATRICIAAT) Nederland's Patriciaat. Genealogien van bekende geslachten. Jaargang XXIX 1943. 's-Gravenhage, Stichting Nederland's Patriciaat, 1943. Gellustreerd. Donkerblauw linnen. Gebonden. Goudgedecoreerd en goudbeletterd. 8vo. 448 pp. (Mooi exemplaar). Verschijnt jaarlijks. Booknr: 37204. € 30 (NEDERLANDS PATRICIAAT) Nederland's Patriciaat. Genealogien van bekende geslachten. 70e Jaargang 1986 's-Gravenhage, Centraal Bureau voor Genealogie, 1986. Gellustreerd. Donkerblauw linnen. Gebonden. Goudgedecoreerd en goudbeletterd. 8vo. 495 pp. (Mooi exemplaar). Verschijnt jaarlijks. (ISBN/EAN: 9070324342) Booknr: 37205. € 25 (NEDERLANDS PATRICIAAT) Nederland's Patriciaat. Genealogien van bekende geslachten. 72e Jaargang 1988. 's-Gravenhage, Centraal Bureau voor Genealogie, 1988. Gellustreerd. Donkerblauw linnen. Gebonden. Goudgedecoreerd en goudbeletterd. 8vo. XXIII, 594 pp. (Mooi exemplaar). Verschijnt jaarlijks. (ISBN/EAN: 9070324477) Booknr: 37206. € 28 NEDERLOF, A.B. Pyrrhus van Epirus. Zijn achtergronden - zijn tijd - zijn leven (historie en legende). Amsterdam, Rodopi, 1978. Met illustraties. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 329 pp. Met register. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9062033008) Booknr: 38249. € 10 NEDERLOF, ARIE BASTIAAN. Plutarchus' Leven van Pyrrhus. Historische commentaar. Amsterdam, H.J. Paris, 1940. Halfleer. Linnen borden. Goud beletterd. Gebonden. 8vo. 243 pp. (diss. met stellingen - thesis). (Heel mooi exemplaar). Booknr: 38239. € 18 NEUES FORUM LEIPZIG. Jetzt oder nie - Demokratie : Leipziger Herbst '89. Leipzig : Forum, c1989., 1989. Illustrated. Paperback. 8vo. 347p. : ill. (ISBN/EAN: 3861510014) Booknr: 25751. € 18 NICCOL MACHIAVELLI (1469-1527). PAULUS ADALBERTUS WILLIBRORDUS VAN HECK (1952-). Het leven van Castruccio Castracani. Baarn : Ambo. z.j., Paperback. 8vo. 83 pp. Vert. van:Vita di Castuccio Castracani. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9026312997) Booknr: 27534. € 8 NIEMEIJER, J.W. (RED.). Reisjournaal in Aquarel. A tour in words and Watercolour. De Zwitserse tekenaar Louis Ducros vergezelt Hollandse toeristen in Itali in 1778. The Swiss artist Louis Ducros accompanies Dutch tourists in Italy in 1778. Zwolle Amsterdam, Waanders - Rijksmuseumstichting, 1986. Gellustreerd. Paperback. 4to-oblong. 54 pp. Randen licht verkleurd. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9066300523) Booknr: 19581. € 16 NIEPOTH, FRANK R. (RED.). Wie schrijft die blijft. Vijfenzeventig jaar EDAH. Helmond, 1991. Rijk gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 224 pp. ISBN10: 9090049843 | ISBN13: 9789090049847. Een beeld van "de wordings- en opvolgende geschiedenis van een oorspronkelijk sterk regionaal gebonden cluster van winkeliers en handelaren in grutters- en koloniale waren in Brabant en Limburg" (uit de Inleiding). (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9090049843) Booknr: 18046. € 16 NIESS, WALTER. Romanische Steinmetzzeichen der Stauferburgen Bdingen und Gelnhausen. Erkenntnisse - Bedeutung - Hypothesen. Eine baugeschichtliche Untersuchung. Bdingen, 1988. Illustrated. 8vo. 160 pp. A fine copy. Booknr: 33934. € 30 NIJHUIS, MINKA. Weblog Afghanistan. Amsterdam, Uitgeverij Balans, 2011. Gellustreerd. Gedecoreerde borden. Gebonden. 8vo. 80 pp. (Mooi exemplaar). Sinds Minka Nijhuis tien jaar geleden kennismaakte met Afghanistan, is het land haar blijven fascineren. Weblog Afghanistan is een bundeling van notities over het dagelijks leven in een land waar de oorlog doorgaat. (ISBN/EAN: 9789460033582) Booknr: 41480. € 5 NOBLE, GORDON. Neolithic Scotland. Timber, stone, earth and fire. Edinburgh, Edinburgh University Pres, 2006. Illustrated. Paperback. 8vo. IX, 262 pp. An account of the Neolithic period in Scotland from its earliest traces around 4000 BC to the transformation of Neolithic society in the Early Bronze Age fifteen hundred years later. Gordon Noble inteprets Scottish material in the context of debates and issues in European archaeology, comparing sites and practices identified in Scotland to those found elsewhere in Britain and beyond. He considers the nature and effects of memory, sea and land travel, ritualisation, island identities, mortuary practice, symbolism and environmental impact. He synthesises excavations and research conducted over the last century and more, bringing together the evidence for understanding what happened in Scotland during this long period. His long-term and regionally based analysis suggests new directions for the interpretation of the Neolithic more generally. (A fine copy). (ISBN/EAN: 100748623388) Booknr: 20096. € 25 NOEL BARBER (1909-1988). ELISABETH ANNA MARIA SCHELTEMA-VRIESENDORP (1937-). De sultans. Bussum : Fibula-Van Dishoeck, 1975. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 216 pp. Met lit. opg. en index. Vert. van:Lords of the golden horn. - London : Macmillan, 1973. (ISBN/EAN: 9022839958) Booknr: 26963. € 13 NOLTHENIUS, HELENE. Duecento. Hohes Mittelalter in Italien. Wrzburg, Werkbund-Verlag, 1957. With 93 full-page photographs outside the text. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 304 pp. Interesting title (in German translation) of the Dutch musicilogist and Renaissance-expert Hlne Nolthenius. (A good copy). Booknr: 5596. € 12 NOLTHENIUS, HELENE. Een man uit het dal van Spoleto. Franciscus tussen zijn tijdgenoten. Amsterdam, EM. Querido's Uitgeverij, 1989. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 360 pp. Biografie van Franciscus van Assisi. (Mooi ex. van de gebonden versie). Helene Nolthenius: "'Er leefde een man in de stad Assisi gelegen in het dal van Spoleto, en zijn naam was Franciscus.' Zo begint Thomas van Celano zijn eerste Franciscusbiografie (1229) in navolging van het boek Job. Hij vatte de woorden niet op als een programma. Mijn titel, die zijn woorden op hun beurt navolgt, doet dat wel. Mijn uitgangspunt is geweest dat het fenomeen Franciscus niet los te zien is van zijn tijd. Dat inzicht is betrekkelijk recent. In vroeger eeuwen waren heiligen er niet om begrepen te worden. Hun status onttrok hen aan iedere vorm van interpretatie. Ze waren voorbeelden, toevluchten, geen levende mensen. Wat Franciscus betreft begint daar pas in onze eeuw verandering in te komen. De bronnen die ons ter beschikking staan worden kritischer geanalyseerd. Aan de algemene mediaevistiek wordt niet langer voorbijgegaan. Het besef dat Franciscus behalve 'kind Gods' een kind van zijn tijd was, doordringt de biografien in toenemende mate. Dit boek sluit zich aan bij de zoekactie naar de 'historische Franciscus'. Het laat tijdgenoten aan het woord, of vat tijdgenoten samen daar waar hun verhaaltrant te omstandig of te moralistisch is om een moderne lezer te boeien. Deel een laat kroniekschrijvers en huns gelijken verhalen wat er tussen 1180 en 1226 zoal is voorgevallen in Assisi en daaromheen. In deel twee berichten volgelingen van Franciscus wat ze zich van zijn leven herinneren. Mijn taalgebruik sluit zich zo nauw mogelijk aan bij het hunne. In deel drie kom ik zelf aan het woord om mijn visie op het voorafgaande te geven." Helene Nolthenius (1920-2000) schreef met haar biografie van Franciscus van Assisi, Een man uit het dal van Spoleto, haar grootste werk. Het kreeg de Henritte de Beaufortprijs, werd genomineerd voor de AKO Literatuur Prijs en kreeg een Italiaanse vertaling. Booknr: 11313. € 18 NOLTHENIUS, HELENE. Duocento. Zwerftocht door Italis late middeleeuewen. Amsterdam, EM. Querido's Uitgeverij, 1995. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 277 pp. (Mooi exemplaar!). 'Madonna sancta Maria, schenk ons zondaars uw genade... Het blijft de enige zang niet die de burgers zingen. In het geseljaar 1260 hebben zij, naar het schijnt, eensklaps ontdekt hoe men zijn bange gemoed in een lied kan ontladen. Daarom wordt, wat uit de nood van de geselcolonnes was geboren, in weinig jaren tot gemeengoed van de burgerij. Men schaart zich aaneen tot broederschappen die aanvankelijk hun boete nog plegen met de zweep, maar langzaam het geselen voor het zingen verruilen; dan klinkt avond aan avond het gezang van vrome stemmen uit kapellen en lokalen door iedere kleine donkere stad. We zijn in Itali. Uit alle angsten en psychosen, alle dreunende voorspellingen en uitzinnige boeteplegingen worden ten slotte melodien geboren. Wie de eeuwen van de Italiaanse toonkunst overziet mag besluiten dat er in dit veelbesproken jaar 1260 toch een nieuw rijk is gesticht. Mocht het al niet aan de hele Heilige Geest toebehoren, dan toch aan zijn achtste gave: de muziek!' NBD|Biblion recensie: 'Duecento' kan het best gezien worden als een reeks essays over het 13e-eeuwse Itali, verdeeld over 12 hoofdstukken in 3 boeken. Voor deze herdruk heeft de schrijfster haar weelderig taalgebruik wat ingeperkt en sommige wat archaserende of deftige woorden door modernere vervangen. Het boek blijft echter wat het was: een monument in de Nederlandse taal over een boeiende periode van de Italiaanse cultuurgeschiedenis. Auteur mag dan wat romantisch en wat erg enthousiast overkomen: haar tekst is wetenschappelijk goed onderbouwd! Aan humor ontbreekt het haar niet. Achterin een uitgebreid notenapparaat, een register, een kaart van Itali en een stamboom van Noormannen en Duitse vorsten in Itali. Mooi uitgegeven in linnen band met gouden letters; op de stofomslag een fraaie opname van Frederik II's jachtslot Castel del Monte. (Biblion recensie, E. Raeven-Dee.) (ISBN/EAN: 9021477270) Booknr: 40301. € 18 NOORDEGRAAF, HERMAN. Niet met de wapenen der Barbaren : het christen-socialisme van Bart de Ligt. Baarn : Ten Have, c1994., 1994. Gellustreerd. . Paperback. 8vo. 431 pp. : ill. ; 22 cm. Includes bibliographical references (p. 397-424) and index. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9025945848) Booknr: 28459. € 22 NORWICH, JOHN JULIUS. Byzantium. The early centuries. Londjon, Penguin Books, 1999. Illustrated. Paperback. 8vo. 408 pp. 'He is brilliant...He writes like the most cultivated modern diplomat attached by a freak of time to the Byzantine court, with intimate knowledge, tactful judgment and a consciousness of the surviving monuments' - Independent . In this exciting narrative history, John Julius Norwich, one of most accomplished popular historians, reveals the beginning of Byzantium. He tells of the five formative centuries of an empire that would enthrall the western world for more than eleven hundred years. Booknr: 26132. € 12 NUYTTENS, MICHEL. Krijgers voor God. De orde van de tempeliers in de Lage Landen 1120 - 1312. Leuven - Zutphen, Davids Fonds - Walburg Pers, 2007. Paperback. 8vo. 242 pp. Register. ISBN 9789081129718. (Nieuwstaat!). Het conflict in het Midden-Oosten en de Da Vinci Code: ze hebben kruistochten en ridderorden als grondslag. Maar waar eindigt de mythe en begint de realiteit? Dit boek stelt scherp op de orde van de tempeliers. Wie waren die mysterieuze krijgers voor God? En vooral: welke rol speelden zij in de Lage Landen? NBD|Biblion recensie: De orde van de tempeliers werd in 1120 opgericht om de pelgrims te beschermen op hun bedevaart naar Jeruzalem. In 1312 werd ze op bevel van Filips de Schone na een schijnproces afgeschaft en verloor ze al haar bezittingen. Het spectaculaire einde gaf vooral stof aan allerlei complottheorieen. In 'Krijgers voor God' behandelt historicus en rijksarchivaris Michel Nuyttens de rol die de orde speelde in de Lage Landen, een onderwerp dat tot heden minder aandacht kreeg. De rijke Nederlanden (vooral de zuidelijke Nederlanden) waren een logistieke en financiele draaischijf voor de tempeliers en deze historische monografie kan dus een waardevolle aanvulling zijn op buitenlands onderzoek. Nuyttens gaat in ieder geval zeer systematisch te werk en baseert zich daarvoor op een groot aantal erg uiteenlopende bronnen. Het is wel wat jammer dat er behalve een eenvoudige kaart geen enkele illustratie is, maar ondanks de wat saaie lay-out biedt het boek wel een degelijke historische synthese, die een sensationeel onderwerp tot zijn ware proporties terugbrengt. Achteraan een notenapparaat, een bibliografie en een register. (NBD|Biblion recensie, Redactie Vlabin-VBC) Booknr: 33595. € 21 NYSSEN, WILHELM & FRANZ-PETER SONNTAG. Der Gott der wandernden Vlker. Frhe christliche Zeugnisse der keltisch-germanischen Stmme von Vstergtland bis Asturien. Breisgau, Walter-Verlag Olten und Freiburg, 1969. Illustrated in full colour. Cloth. With dustjacket and glassine jacket. Hardbound. 4to. 183 pp. (A fine copy!). On the early art of the keltic-german people who came from the North and settled after many wanderings in the end in different areas in Europe. In their art they show their first meetings with Christ, the "God of the wandering people." Booknr: 2081. € 14 O.E.A.D. VAN DER WILK (1918-2007). Ed . de Nve : schrijver , journalist , verzetsman , 1889-1961. Tilburg : De Schaduw, 1989. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 287 pp. Met lit. opg., reg. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9050830099) Booknr: 27889. € 15 OBERDORF, TH. M. Kleintje Sittard. Geschiedenis van Sittard voor kinderen. Sittard, St. Charles Beltjens, 1993. Gellustreerd. Papier. 8vo. 88 pp. (ISBN/EAN: 9072459180) Booknr: 28358. € 13 OELRICH, JOH. C. C Erlutertes Chur-Brandenburgisches Medaillenkabinett aus richtig in Kupfer, von lauter Originalien, abgebildeten, beschriebenen und in chronologischer Ordnung, grssesten Theils aus archivischen Nachrichten historisch erklrten Gedchtnissmnzen zur Geschichte Friedrich Wilhelm des Grossen. Berlin, Verwaltung der Staatlichen Schlsser und Grten Berlin, 1988. Illustrated. Decorated boards. Hardbound. 8vo. Without pagination (appr. 180 pp.). Nachdruck der Ausgabe Berlin 1778. A very fine copy. Booknr: 31162. € 25 OKKEMA, J.C. Handleiding voor genealogisch onderzoek in Nederland. Bussum, Fibula-Van Dishoeck, 1986. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 128 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9022831604) Booknr: 32257. € 8 OLSEN, KARLA & LOUISE QUAYLE (ED.). All America.The catalogue of everything American. New York, Quill William Morrow, 1987. Profusely illustrated. Wrappers. Large-8vo (oblong). 192 pp. (index). ...everything that shapes contemporary American life.... (A very good copy). Booknr: 14748. € 18 OORD, NIEK VAN DER. Jodenkampen. Kampen, Uitgeverij Kok, 2003. Gellustreerd. Gedecoreerde borden. Gebonden. 4to. 367 pp. (Mooi exemplaar). ISBN 9789043506410. Over de historie van de verbanningsoorden, c.q. werkkampen Elsloo, Vledder, Blesdijke, Diever, Fochteloo, Westerbork, Auschwitz, Sobibor. Aan het begin van de Holocaust in 1942 ging nog een proces vooraf. Vanaf de bezetting werd de mannelijke joodse bevolking van Nederland van de getto's naar werkkampen gestuurd. Niek van der Oord herschreef een indrukwekkend overzicht met nieuwe gegevens van overlevenden en brieven, wat men in het Engels zo mooi forgotten voices noemt. Het was door de Duitse bezetter zorgvuldig uitgedacht. Eerst de joodse mannen isoleren in de werkkampen. Op 2 oktober 1942 werden de werkkampen tegelijk leeg gehaald. Het in angstige spanning verkerende thuisfront werd na razzia's in de steden eveneens naar Westerbork gebracht. De door de Duitsers verkondigde gezinshereniging duurde slechts enkele dagen. Wat resteerde, was een enkele reis richting de vernietigingskampen. Niek van der Oord sprak het handjevol joden dat vijfenzestig jaar na dato nog over het leven in de werkkampen kan vertellen. Ondermeer hun verhalen zijn opgetekend in dit boek dat talrijke authentieke brieven, foto's en documenten uit de werkkampen bevat. Niek van der Oord (Assen, 1955) schreef een indringend boek over de werkkampen in Blesdijke, Diever, Elsloo, Vledder en Fochteloo. Hij verzamelde foto's, brieven en documenten en sprak met overlevenden van die kampen. Deze verhalen zijn opgenomen in de herziene editie van dit boek, dat vol staat met authentieke briefwisselingen, prenten en nieuwe getuigenissen. Voor het verhaal met David Vos, de overlevende van het kamp Ybenheer, dat nu is opgenomen in dit werk, ontving de auteur in 2004 de Nederlandse Nieuwsbladprijs. (ISBN/EAN: 9789043506410) Booknr: 12865. € 35 OOSTDIJK, DIEDERIK & MARKJA G. VALENTA (ED.). Follow the Flag.Tales of the Great American Victory. World War II in Politics and Poetics. Amsterdam, VU University Press, 2006. Illustrated. Wrappers. 8vo. 211 pp. A fine copy. Booknr: 15419. € 18 OOSTRUM, W.R.D. VAN Julia Cornelia de Lannooy 1738-1782. Ambitieus, vrijmoedig en gevat. Hilversum, Verloren, 1999. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 375 pp. (diss. met stellingen - thesis). (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 906550057x) Booknr: 41395. € 16 OOTJERS, R. Het gezicht van Nederland. Borger. Abcoude, Uniepers/ Stichting Het Gezicht Van Nederland, 1991. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 95 pp. Gesigneerd. (ISBN/EAN: 90729773157) Booknr: 32612. € 7 OPITIIS, G. & B. Lofzangen ter eere van Keizer Maximiliaan en zijn zoon Karel den Vijfde. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1925. Halflinnen. Karton. Folio. (48 pp.). (Losse bijlage: "Sub tuum praesidium Summae laudis, o Maria"; 2 motetten voor vier stemmen (4 en 10 pp.). Met houtsneden en muziek van G. en B. de Opitiis. Uitgegeven oorspr. in Antwerpen door Jan de Gheet, in 1515, waarschijnlijk t.g.v. de intocht en inhuldiging in Antwerpen van Karel V. Maximilaan - de vader - wordt hier in de zoon gehuldigd, de zoon - Karel V - op de vader als voorbeeld gewezen. Alleen het begin- en eindstuk zijn in het Nederlands, de rest van de tekst is in het Latijn. De componist Benedictus de Opitiis was organist te Antwerpen in de O.L. Vrouwekerk gedurende de jaren 1514 en 1516. Van het origineel zijn slechts 3 ex. bekend. De twee hierin afwijkende bladzijden in het 3e ex. zijn in de voorliggende editie toegevoegd. (Een mooie set!). Booknr: 4206. € 45 OPPENHEIMER, STEVEN. Eden in the East : the drowned continent of southeast Asia. London : Weidenfeld & Nicolson, 1998, 1998. Illustrated. Cloth . With dustjacket. Hardbound. 8vo. 480p., [24]p. of plates : ill, maps ; 24cm. Includes index. Includes bibliographic refs. & index. (ISBN/EAN: 0297818163) Booknr: 25724. € 25 OPSTALL, MARGOT E. VAN, VOS, FRITS, GULIK WILLEM VAN & JAN DE VRIES. Vier eeuwen Nederland - Japan. Kunst-Wetenschap-Taal-Handel. Lochem, Uitgeversmaatschappij De Tijdstroom, 1983. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 64 pp. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9060879929) Booknr: 35645. € 7 ORESTE PINTO (1889-). PIETER JANSSENS. Vriend of vijand. Amsterdam : Balans, Vert. van: Spycatcher omnibus. - Londen : Hodder and Stoughton, 1962. (Met rugvouwen). Booknr: 21576. € 6 ORLANDI, OLINDO. Internierter. Internato. Un bolognese nei lager di germania polonia. Roma, 1995. Illustrated. Wrappers. 8vo. 223 pp. Presentazione di Vittorio Emanuele Giuntella. Introduzione di Claudio Sommaruga. With an extended dedication by the author for "Monsieur Dirkes", and with his signature. (A very fine copy). Booknr: 6414. € 12 OSCH, HENK VAN. Jonkheer D.J. de Gier. De teloorgang van een minister-president. Amsterdam, Boom, 2007. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. Met leeslint. 8vo. 549 pp. Register. (Nieuwstaat). D.J. de Geer, minister-president in oorlogstijd, geldt als het prototype van de krachteloze landsbestuurder. Wilhelmina dwong hem in september 1940 tot aftreden, waarna hij terugkeerde naar het bezette Nederland. Deze biografie laat zien dat De Geer mr was. Groot was hij in zijn deugden en in zijn gebreken, maar hij was bovenal een tragische figuur, die tot het eind van zijn lange leven streed voor rehabilitatie. Jonkheer Dirk Jan de Geer (1870-1960) wordt tegenwoordig bijna uitsluitend herinnerd als een man die door zijn knien ging voor de Duitsers, als een man die zich aan niets minder dan landverraad schuldig had gemaakt. Men vergeet daarbij wat De Geer ook was: een van de gezichtsbepalende politici uit de eerste helft van de twintigste eeuw. Hij was onbetwist leider van de Christelijk-Historische Unie, viermaal minister en tweemaal minister-president. Zijn deskundigheid op juridisch en financieel terrein was onomstreden, en ook was hij een goede wetgever. Deze biografie de eerste doet De Geer in al deze hoedanigheden recht. Het is het indringende portret van een man die in zijn persoonlijk leven als een sfinx werd omschreven: afstandelijk, ondoorgrondelijk en onvoorspelbaar, een man die rotsvast op zijn God vertrouwde, maar toch zo weerloos was als hij werd beproefd. En beproefd wrd hij. De tragiek van De Geer was dat hij na 1940 nog tientallen jaren te leven had, jaren die hij vulde met het schrijven van pamfletten en brochures tegen het onrecht, dat hem zou zijn aangedaan. Henk van Osch toont de lezer geen sfinx maar een mens, wiens levenverhaal ons onvermijdelijk confronteert met de vraag hoe wijzelf in zijn omstandigheden gereageerd zouden hebben. NBD|Biblion recensie: De auteur, gewezen arts, voerde een diepgaand historisch onderzoek uit naar leven en werk van De Geer (1870-1960) met gebruikmaking van de (weinige) bestaande literatuur en talrijke bronnen (recentelijk opengesteld voor onderzoekers). De als jurist opgeleide jonkheer volgde een indrukwekkende carriere: CHU-politicus; minister van Financien (1922-1923); minister-president van 1926-1929 (kabinet De Geer I) en van 1939-1940 (kabinet De Geer II). Zijn opstelling tegenover de Duitse bezetters bracht hem echter in diskrediet. De invalshoek is vooral persoonsgericht en psychologisch: de drijfveren en karaktereigenschappen van De Geer worden gezocht/onderzocht, doch tegelijkertijd wordt een uitgebreid beeld geschetst van de Nederlandse politiek in het interbellum. De schrijfstijl is niet echt pakkend, ondanks de opzet van een 'verhalende biografie'. De Geer komt naar voren als een tragische figuur met duidelijke beperkingen, die echter onvoldoende/onzorgvuldig op zijn waarde is geschat. Het boek doorbreekt enige taboes (o.a. betreffende de rol van koningin Wilhelmina bij De Geers' onttakeling). Een interessant wetenschappelijk werk voor een breed en geschoold publiek met politiek-historische belangstelling. (ISBN/EAN: 9789085064213) Booknr: 33594. € 28 OSTA, A.P.J. (RED.). Drie vorstinnen. Brieven van Emma, Wilhelmina en Juliana. Amsterdam, De Arbeiderspers, 1995. Rijk gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 187 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9029513888) Booknr: 30565. € 15 OSTA, JAAP VAN. De Europese monarchie in de negentiende eeuw. Het Britse en Duitse model. Monarchy in the nineteenth century. The British and German model. z.p., 1982. Paperback. Met stofomslag. 8vo. 366 pp. (diss.). With a summary in English. (Rug wat ontkleurd. Verder een goed exemplaar). Booknr: 19988. € 10 OTTO EDUARD LEOPOLD BISMARCK FRST VON (1815-1898). LOTHAR GALL (1936-). Die groen Reden. Berlin : Severin und Siedler, 1981. Cloth. With dustjacket. 8vo. 362 pp. Text in German. (A good copy). (ISBN/EAN: 3886800075) Booknr: 28230. € 18 OUDENDIJK, JOHANNA. Willem III. Stadhouder van Holland - Koning van Engeland. Amsterdam, J.M. Meulenhoff, 1954. Gellustreerd met platen. Linnen. Gebonden. 8vo. 334 pp. (Goed exemplaar). Booknr: 40357. € 9 OVERMAN, ROGIER. Een welkom academisch gezelschap. Geschiedenis van de Amsterdamse Universiteits-Vereniging 1889 - 2007. Amsterdam, Aksant, 2008. Rijk gellustreerd. Paperback. 8vo. 407 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9789052602752) Booknr: 29477. € 12 OVERY, R. J. The origins of the Second World War. London ; New York : Longman, 1998., Paperback. 8vo. xii, 145 p. ; 21 cm. Includes bibliographical references (p. [131]-138) and index. (ISBN/EAN: 0582290856) Booknr: 29788. € 13 OVIDIUS. Tristia. Ballingschapsgedichten. Baarn, Ambo, 1994. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 172 pp. (serie: Ambo Klassiek) Vertaald, ingeleid en van aantekeningen voorzien door W.A.M. Peters. (Een heel mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9026313624) Booknr: 28362. € 30 OZMENT, STEVEN. De burgemeestersdochter. Schandaal in een 16e-eeuwse Duitse stad. Utrecht, Uitgeverij Het Spectrum, 1996. Paperback. 8vo. 285 pp. (Naam op schutblad. Mooi exemplaar). Dit meesterwerk van Steven Ozment, dat leest als een roman, beschrijft de uitzonderlijke, maar waargevraagde geschiedenis van Anne Buschler (1496/98-1552) en haar invloedrijke vader Hermann Buschler ontdekt dat zijn ongetrouwde dochter Anna er een liefdesrelatie met twee mannen op na houdt en zijn dochter het huis uit stuurt en onerft, ontstaat er een schandaal in Hall en en jarenlang juridisch gevecht tussen Anna en haar vader, enkele familieleden en het stadsbestuur. De auteur beschrijft de liefdesrelaties van Anna (aan de hand van bewaard gebleven liefdesbrieven) en haar juridisch gevecht, en schetst zo een beeld van de 16e-eeuwse samenleving. Het is een tijd van economische groei, verspreiding van kennis, de reformatie, boerenopstanden en een tijd dat vrouwen nauwelijks deelnamen aan het maatschappelijk leven. (ISBN/EAN: 902744787x) Booknr: 39861. € 9 OZOUF, MONA. Het Feest van de revolutie. De Franse revolutie, de vernieuwing van het openbare leven en het ontstaan van de moderne maatschappelijke waarden. 1789 - 1799. Amsterdam, Uitgeverij Bert Bakker, 1989. Gellustreerd met foto's. Paperback. 8vo. 337 pp. Stempel op schutblad. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9035106822) Booknr: 16572. € 12 PAGLIA, CAMILLE. Seks, kunst en Amerikaanse cultuur. Essays. Amsterdam, Prometheus, 1992. Gellusytreerd. Paperback. 8vo. 362 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9053331670) Booknr: 16824. € 10 PALM, W.H.G. Walvisschen en walvischvaart. Amsterdam-Antwerpen, L.J. Veen's Uitgeversmij - Uitgeverij Het Kompas, 1946. Met enkele tientallen afbeeldingen in de tekst, platen en een uitvouwbare kaart van het Arctische Vasteland. Halflinnen. Gebonden. 8vo. 199 pp. Overzicht van de historische en de moderne walcisvaart. (Mooi exemplaar). Booknr: 27272. € 18 PALMER, DOUGLAS. Fossil Revolution. The finds that changed our view of the past. London, Collins, 2003. Profusely illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 144 pp. A fine copy. Booknr: 14561. € 20 PANHUYSEN, TITUS A.S.M. Maastricht staat op zijn verleden. Maastricht, St. Historische Reeks Maastricht, 1984. Gellustreerd. Papier. 8vo-oblong. 147 pp. (ISBN/EAN: 9070356198) Booknr: 28356. € 12 PAOLI, UGO ENRICO. Rome. Its people, life and customs. London, Longman, 1975. Profusely illustrated. Paperback. 8vo. XV, 336 pp. (Spine discoloured. Else a good copy). Classical Rome: house, villa, furniture, foodbanquet, clothes, hairstyles, funeral rites, slavery, Pompeii, streets, houses, addresses, industry, education, books. correspondence, papers, post, law, medicine, baths, travel, adults, sports, huntung, fishing, etc. (ISBN/EAN: 0582313996) Booknr: 41104. € 14 PARIS. Paris Belle poque 1880 - 1914. Essen Rechlinghausen, Kilturstiftung Ruhr Essen - Verlag Aurel Bongers, 1994. Profusely illustrated in colour and black-and-white. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 4to. 576 pp. Text in Deutsch. Ein Kapitel in der Geschichte der Hauptstadt des 19. Jahrhunderts: auf Strassen und Platzen farbigen Plakkaten, im Moulin Rouge tanzt die Goulue. Salons, Art Nouveau, Photographie, Eiffelturm, Boulevards, Montmartre, uns. Ausstellung Kulturstiftung Ruhr. Villa Hgel, Essen, 11. 6.- 13. 11. 1994. (Fine copy!). Booknr: 12593. € 22 PARKER, GEOFFRY. Filips II. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, Gellustreerd. Paperback. 8vo. 239 pp. Deel uit de gewaardeerde biografien-reeks van Martinus Nijhoff. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9024790328) Booknr: 37388. € 12 PARRIS, MARION. Total Utility and the Economic Judgment, Compared with their Ethical Counterparts. Philadelphia, The John C. Winston Co, 1990. Paperback. 8vo. 103 pp. (thesis). First edition. (Spine lacks. Wrapper on frontside lightly spotted) Booknr: 38623. € 12 Pasttor Driessen en Edmund plazinski Het begon aan de Maas. 100 jaar Missionarisen van Steul. Tegelen/Steyl, Missionarissen van Steyl, 1975. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 72 pp. Booknr: 27741. € 5 PATER, J.C.H. DE. Het Schoolverzet. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1969. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. Groot-8vo. 530 pp. (Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie, Monografien Nr. 12). With an English summary. (Goed ex.). Booknr: 12227. € 18 PAUL ARTHUR LEHNING (1899-2000). De draad van Ariadne. Baarn : Het Wereldvenster. 1979-1980, 1979. In 2 banden. Paperback. 8vo. 264 pp. , 338 pp. 1e dr.: Amsterdam, 1966. Met lit. opg. (Mooie set). (ISBN/EAN: 9029397241) Booknr: 27890. € 18 PAUL ARTHUR LEHNING (1899-2000) ; FRITS DE JONG EDZ. (1919-1989). Arthur Lehning : Amsterdam , 8 januari 1976. Amsterdam : Athenaeum-Polak & Van Gennep, 1976. Paperback. 8vo. 90 pp. Bibliogr. van werken van A. Lehning: p. 35-84. - Indices. Bevat : De overwegingen van de Faculteit der sociale wetenschappen ; Bulla ; Rede van de erepromotor prof . dr . Fr . de Jong Edz . ; Rede van Arthur ( Mller ) Lehning. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9025330495) Booknr: 27891. € 9 PAUL BERNARD CLITEUR (1955-). Tegen de decadentie : de democratische rechtstaat in verval. Amsterdam [etc.] : De Arbeiderspers, 2004. Paperback. 8vo. 222 pp. (Mooi exemplaar). Met lit. opg., reg. Zwengelde Paul Cliteur in Moderne Papoea's het debat aan over de multiculturele samenleving, integratie en inburgering, nu keert hij zijn blik naar binnen: een discussie over onze waarden, zo stelt hij, is ook een discussie over ons eigen systeem. De grondslagen van ons systeem staan echter niet meer duidelijk overeind. Het lijkt alsof we 'decadent' geworden zijn. Dat is een probleem, want je kunt nieuwkomers moeilijk een norm van integratie voorhouden als je niet eens weet waarin ze zouden moeten integreren.Cliteur analyseert de interne spanningen in de democratische rechtstaat, stelt prangende vragen bij onze centrale staatsinstellingen, gispt de anarchie in ons openbaar bestuur als het gevolg van de non-conformistische dialectiek van '68, raadt religie als instrument tot inburgering dringend af, en bepleit eens temeer een herorintatie op het Grieks-Romeinse gedachtegoed als fundament van ons waardesysteem.Veel aangezocht debater, polemist en reachtsfilosoof Paul Cliteur lanceert in Tegen de decadentie een conservatieve cultuurkritiek met een ferme vermaning aan ons systeem in verval: de gevaren die ons bedreigen komen niet van buiten, maar zijn we zelf. (ISBN/EAN: 9029509783) Booknr: 27602. € 12 PAUL FENTENER VAN VLISSINGEN ( 1941-2006). Ondernemers zijn ezels. [Amsterdam] : Balans, 1995. Paperback. 8vo. 169 pp. 1e uitg. ook 1995. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 905018295X) Booknr: 32040. € 7 PAUL J.A. VAN MEEGEREN. Katholiek Utrecht in de tweede helft van de 19e eeuw. Utrecht : Instituut voor Geschiedenis, 1987. Met lit. opg. Allen die genteresseerd zijn in het emancipatieproces van de Nederlandse katholieken, in de 19e eeuwse geschiedenis of in de locale geschiedenis van Utrecht. (ISBN/EAN: 9072131037) Booknr: 21237. € 9 PAUL PRESTON (1946-). HENK SCHREUDER. Juan Carlos : van dictatuur naar democratie in Spanje. Amsterdam [etc.] : Atlas, 2004. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 535 pp. Met lit. opg., reg. Vert. van:Juan Carlos. - London : HarperCollins, 2004. De Spaanse koning Juan Carlos (1938) werd als kind aan het Franco-regime overgedragen om volgens autoritaire tradities te worden opgevoed. Hij werd geacht een steunpilaar van de dictatuur en wellicht ooit de erfgenaam van Franco te worden. Met deze ongevenaarde biografie levert Preston alle belangrijke feiten. Hij belicht de moeilijke relatie tussen de koning en zijn vader, maar ook de belangrijke bijdrage die Juan Carlos leverde aan de opbouw van de parlementaire democratie in Spanje. Her verhaal van een vorst wordt daarmee het verhaal van het moderne Spanje en een onontbeerlijke exegese van het ontstaan van een democratie. NBD|Biblion recensie: Franco was een sluwe dictator die ver vooruit dacht. Zo maakte hij in de eerste jaren van zijn regime al plannen voor zijn opvolging; daarbij had hij Juan Carlos in gedachten, de kleinzoon van Alfonso XIII, de laatste Spaanse koning, die in 1931 afstand van de troon had gedaan. Franco 'leende' de jongen van de koninklijke familie, haalde hem naar Spanje en gaf hem daar een opvoeding die erop gericht was de jongen na zijn dood in zijn fascistische voetsporen te laten treden. Maar toen Franco in 1975 eindelijk stierf, gebeurde er wonderlijk genoeg iets heel anders. Juan Carlos ontpopte zich namelijk als een moderne, verzoeningsgezinde koning die een beslissende rol zou spelen in de vreedzame overgang van dictatuur naar democratie die Spanje een volwaardige plaats binnen Europa zou geven. Deze opmerkelijke 'bekering' van Juan Carlos neemt een centrale plaats in deze biografie in, die is geschreven door de vooraanstaande Britse historicus die eerder een even uitvoerige als uitstekende biografie van Franco schreef. Ook deze biografie van de Spaanse koning is zonder enige twijfel de beste in zijn soort die tot nu toe is verschenen. (Biblion recensie, Maarten Steenmeijer) (ISBN/EAN: 9045014424) Booknr: 33153. € 12 PAUW, WILHELMI. (Ediderent: H.F.W.D. Fischer, a.o.). Observationes Tumultuariae Novae. 1743 - 1787. Harlemi, Apud H.D. Tjeenk Willink et Filium, 1964. Complete in 3 uniform volumes. Original red cloth. Gilt decorated and lettered. Hardbound. 8vo. Volume I: IV, 449 pp.; Volume II: 477 pp.; Volume III: VII, 557 pp. Wilhelmi Pauw senatus supremi Hollandiae, Zelandiae et Frisiae senatoris praesidisque. (A very good set). Booknr: 18426. € 100 PEARCE, CHRIS. The sixties: a pictorial review. London : Blossom, [1991], Illustrated. Cloth. Wit dustjacket. Hardbound. 4to. 127 p. : ill. (some col.) ; 31 cm. Includes index. (ISBN/EAN: 1872532276) Booknr: 30998. € 15 PEN, J. (JAN), 1921-. Dat stomme economenvolk met zijn heilige koeien. Utrecht : Het Spectrum, 1976., Paperback.8vo. 254 p. ; 21 cm. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9027458693) Booknr: 30832. € 10 PEN, JAN. Tegenspraak 11 sceptische stukjes. Schoonhoven, Academic Service, 1995. Paperback. 8vo. 63 pp. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9052611629) Booknr: 39963. € 5 PENNING, L. Ons Oude Nederland. De geschiedenis der Vaderlands, van de vroegste tijden tot op heden, aan het Nederlandsche Volk verhaald door L. Penning. Met platen van J.H. Isings Jr. Rotterdam, D.A. Daamen, 1905. Met 18 platen in kleur van Isings (beschermd met transparant papier, en een 150-tal "portretten' van zijn hand in zwart-wit. Originele, gedecoreerde linnen band. Gebonden. 4to. 576 pp. (Heel mooi exemplaar!). L. Penning, bekend van zijn Afrikaanse boeken, is de auteur. Booknr: 38624. € 25 PENNINGTON, D.H. Europe in the Seventeenth Century. London New York, Longman, 1989. With maps. Paperback. 8vo. XIII, 622 pp. A general history of Europe. (Copy with light traces of use). (ISBN/EAN: 0582034493) Booknr: 34926. € 10 PERNOUD, GEORGES ET RGINE. Le Tour de France Mdival. ditions Stock, 1982. Illustrated. Boards. Hardbound. 8vo. 452 pp.(L' Histoire buissonnire). In French. (Spine lightly discoloured, otherwise a fine copy). Booknr: 10855. € 20 PETER BITTER (1958-). Geworteld in de bodem: archeologisch en historisch onderzoek van een pottenbakkerij bij de Wortelsteeg in Alkmaar. Zwolle : Stichting Promotie Archeologie , SPA. z.j., Overvloedig gellustreerd. Paperback. 4to. 184 pp. Lit. opg.: p. 180-184. - Met samenvatting in het Engels. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9080104426) Booknr: 31373. € 20 PETER C. GIJSBERS (1953-) ; ANTON D. VAN KEMPEN (1967-) ; ARNOUD VAN DEN EERENBEEMT. Deugdelijke arrebeid vordert lang bepeinzen : jubileumboek uitgegeven ter gelegenheid van het 250-jarig bestaan van uitgeverij Bohn , 1752-2002. Houten : Bohn Stafleu Van Loghum, 2002. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 350 pp. Met lit. opg., reg. (Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9031325252) Booknr: 22837. € 12 PETER JAN MARGRY (1956-) ; E.C. VAN HEUKELOM (1945-). Van Camere vander rekeninghen tot Algemene Rekenkamer : zes eeuwen Rekenkamer : gedenkboek bij het 175-jarig bestaan van de Algemene Rekenkamer. 's-Gravenhage : SDU, 1989. Gellustreerd. Linnen, Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 544 pp. Met lit. opg., reg. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9012062144) Booknr: 28460. € 25 PETER SICHROVSKY (1947-). RINKE VAN DEN BRINK (1955-) ; A.S.J. WIEBERDINK-WESTERWEEL. Schuldig geboren : kinderen van nazi's : met bijdragen over Helmut Seyss-Inquart , ' Gonda ' en de Vlamingen ' Firmin ' en ' Guido '. Utrecht [etc.] : Bruna, Interview met de auteur is eerder verschenen in een andere vorm in Vrij Nederland Vert. van:Schuldig geboren. - Kln : Kiepenheuer & Witsch, cop. 1987. (ISBN/EAN: 9022977633) Booknr: 21581. € 6 PETER WOLFGANG KLEIN (1931-). 1000 jaar vaderlandse geschiedenis. Amsterdam : Balans, 2004. Paperback. 8vo. 222 pp. Omslag vermeldt tevens: In vogelvlucht. Met lit. opg., reg. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9050187137) Booknr: 27942. € 9 PETERS, MARION. De wijze koopman. Het wereldwijde onderzoek van Nicolaes Witsen (1641 - 1717), burgemeester en VOC-bewindhebber van Amsterdam. Amsterdam, Uitgeverij Bert Bakker, 2010. Gellustreerd. Gedecoreerde borden. Gebonden. Met leeslint. 8vo. 519 pp. Met register. (Mooi, nieuw exemplaar). Nicolaes Witsen was naast burgemeester en voc-bewindhebber van Amsterdam ook een bevlogen liefhebber van wetenschap. Door zijn positie kon hij een aantal zeer grote onderzoeken op touw zetten. Buiten een enorme collectie curiositeiten resulteerde dit in een encyclopedisch werk over de scheepsbouw en een boek en kaart over 'Tartarije'. Zijn inspanningen waren vooral op de vergroting van de handel met Rusland en Azi gericht. Zo werd Nicolaes Witsen de 'mercator sapiens' of 'wijze koopman' bij uitstek. Het leverde hem de bijzondere vriendschap van tsaar Peter de Grote op. Witsen was in de ongekend grote schaal waarop hij als particulier zijn navorsingen verrichtte volstrekt uniek. Maar zonder patronage zou zijn onderzoek nooit van de grond zijn gekomen. Dankzij dit systeem van dienst en wederdienst bouwde hij over de wereld een uitgebreid netwerk van informanten op. Opzienbarend is dat ondanks alle moeite en kosten Witsen bijna al zijn in druk uitgebrachte werken thuis gehouden heeft. Tegenwoordig genieten Nicolaes Witsens onderzoeksactiviteiten veel aandacht. Antropologen, scheepshistorici, cartografen, taalkundigen, biologen, mentaliteitshistorici en kunsthistorici ontdekken steeds meer het belang van zijn werk. Met het boek De wijze koopman presenteert Marion Peters nu voor het eerst een samenvattende studie over het wetenschappelijke werk van deze uitzonderlijke Amsterdamse regent. Marion Peters (Djakarta, 1951), gepromoveerd historica, studeerde Nederlands, literatuurwetenschap en kunstgeschiedenis aan de Universiteit van Amsterdam. Haar boek met fotograaf Ferry Andr de la Porte, In steen geschreven. Leven en sterven van voc-dienaren op de Kust van Coromandel in India, werd in 2003 bekroond met de Linschotenprijs. NBD|Biblion recensie: Als burgemeester en bewindvoerder van de VOC beschikte Nicolaes Witsen (1641-1717) over een groot aantal connecties (waaronder tsaar Peter de Grote) om aan zijn wetenschappelijke belangstelling ruim baan te geven. Hij verzamelde een groot aantal curiosa: van Romeinse beelden en voorwerpen uit de oudheid tot Aziatische artefacten; van schelpen en fossielen tot geprepareerde dieren uit vrijwel alle windstreken, van Azie en Afrika tot en met Suriname. Hij publiceerde een boek over scheepsbouw en een uitgave over het toen nog vrijwel onbekende Rusland, bedoeld als toelichting op een zeer gedetailleerde kaart van dat gebied waarvoor hij jarenlang gegevens verzamelde. De schrijfster die op deze studie promoveerde, beschrijft Witsens leven, zijn onderzoek en werkwijze, zijn contacten en zijn bibliotheek en verschillende verzamelingen. In een epiloog gaat ze in op Witsens betekenis: als particulier bracht hij een ongekende hoeveelheid informatie bijeen; hoewel deze grotendeels ongepubliceerd bleef, bleek zijn werk voor veel tijdgenoten van grote betekenis en leverden zijn Russische contacten ook handelsvoordelen op voor Nederlandse kooplieden. Met talrijke bijlagen, eindnoten, literatuuropgav (ISBN/EAN: 9789035134126) Booknr: 40660. € 28 PETRUS JOHANNES JOSEPH STUART. Provincie van een imperium : Romeinse oudheden uit Nederland in het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden. Leiden : Rijksmuseum van Oudheden, 1986. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 179 pp. Lit. opg.: p. 166-177. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 907120104X) Booknr: 28328. € 10 PETRUS MATTHEUS MARIA GERARDUS AKKERMANS. W.P. SPIES. Archeologie van het Nabije Oosten. Amsterdam : De Bataafsche Leeuw, 1991. Met lit. opg. Historici, kunsthistorici, archeologen, museumbezoekers. (ISBN/EAN: 9067072664) Booknr: 21583. € 8 PEZO, VLADIMIR & YANG WENHE (ED.). Ancient Chinese Culture. Zagreb, Muzejski prostor, 1984. Profusely illustrated in full colour. Paperback. 4to. 242 pp. With coorporation of the Museum of Chinese History. Exhibition Zagreb September 1984 - January 1985. (A very good copy). Booknr: 17861. € 15 PHILIP HENRY STANHOPE FIFTH EARL OF (1805-1875). Notes of conversations with the Duke of Wellington , 1831-1851. London : Prion, 1998. Paperback. 8vo. 269 pp. Omslagtitel: Conversations with Wellington. Oorspr. uitg.: 1886. (Fine copy). About 15 years after the Battle of Waterloo, the Duke of Wellington met the young MP, Lord Mahon, later to become the fifth Earl Stanhope. Stanhope recorded his conversations over a 20-year period with the "Iron Duke". In this work, Wellington talks about his military campaigns in India, Spain, Portugal and at Waterloo, about Napoleon and his Marshals, about the British political scene, about Metternich and Talleyrand, Peel and Melbourne, Catholic empancipation, the Indian Empire, about royalty - King George III and Queen Victoria, and King Charles X, and Louis XVII of France. (ISBN/EAN: 1853752908) Booknr: 27603. € 14 PHILIPPE RELIQUET. RENE DE ROO-RAYMAKERS. De magie van het kwaad : Gilles de Rais en de Middeleeuwen 1404-1440. Amsterdam [etc.] : Elsevier, 1985. Met lit. opg., reg. Vert. van:Le Moyen Age: Gilles de Rais. - Paris : Belfond, 1982. Geinteresseerden in geschiedenis. (Me trugvouwen). Booknr: 21584. € 12 PHILIPS, FRITS. OTT, LEO (ED.). 45 jaar met Philips. Rotterdam, Ad. Donker, 1976. Gellustreerd met veel foto's. Linnen. Gebonden. Met stofomslag. 8vo. 383 pp. Goed ex. (ISBN/EAN: 9261001307) Booknr: 16342. € 12 PHILLIPS, ANNE. Engendering democracy. Cambridge, UK : Polity Press, 1991., 1991. Paperback. 8vo. 183 p. ; 24 cm. Includes bibliographical references (p. [169]-175) and index. (ISBN/EAN: 0745606490) Booknr: 25754. € 12 PHILO BREGSTEIN (1932-) ; JACQUES PRESSER (1899-1970). MARIANNE ELISABETH HENRIETTE NICOLETTE MOUT (1945-). Gesprekken met Jacques Presser. Baarn : De Prom, 1999. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 154 pp. 1e dr.: Amsterdam : Athenaeum Polak & Van Gennep, 1972. Met reg. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9068016326) Booknr: 27943. € 10 PHILO BREGSTEIN (1932-) ; JACQUES PRESSER (1899-1970). MARIANNE ELISABETH HENRIETTE NICOLETTE MOUT (1945-). Gesprekken met Jacques Presser. Amsterdam : Athenaeum-Polak & Van Gennep, 1971. Gellustreerd. Paperback 8vo. 150 pp. Bewerking van het door de VARA-televisie onder de titel: "Dingen die niet voorbijgaan" uitgezonden filmportret van de Nederlandse historicus (1899-1970). Eveneens in 1972 verscheen een uitg. in de Baskerville serie. Achterin: Een sterk verkorte weergave ... is o.d.t.: "Dingen die niet voorbijgaan", als VARA-produktie, in samenwerking met Athenaeum-Polak en Van Gennep te Amsterdam, najaar 1970 in brochurevorm verschenen. Ook verschenen buiten de serie. Met lit. opg. en index. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 902538076X) Booknr: 27944. € 12 PHILO BREGSTEIN (1932-) ; JACQUES PRESSER (1899-1970). MARIANNE ELISABETH HENRIETTE NICOLETTE MOUT (1945-). Gesprekken met Jacques Presser gevoerd door Philo Bregstein.. Amsterdam, Athenaeum-Polak & Van Gennep, 1972. Met fotokatern. Paperback. 8vo. 150 pp. Register. 1e druk. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 902538076) Booknr: 35004. € 12 PIEKAlKIEWICZ, JANUSZ. Luftkrieg, 1939-1945. Mnchen : Sdwest Verlag, 1978., Illustrated. Cloth.. With dustjacket. Hardbound. 4to. 434 p.: numerous ill. (some col.), maps ; 27 cm. Includes index. (A fine copy). (ISBN/EAN: 351700605X) Booknr: 30915. € 18 PIERRE GABRIEL ROGER MIQUEL (1930-). ANNE-MARIE GOETHALS ; J.W.M. LIEFRINK. Mei ' 45 : de wereld in de weegschaal. Antwerpen : Standaard Baarn : Bosch & Keuning, Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. Met reg. Vert. van:8 mai 1945. - Paris : Editions du Chne [etc.], 1995. (ISBN/EAN: 9002198914) Booknr: 23381. € 20 PIERRE HEIJBOER. Reizen door een onvoltooid verleden : het oude Indi in het nieuwe Indonesi. Haarlem : De Haan, 1980. Gellustreerd. Gedecoreerde borden. Gebonden. 4to. 144 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9022840875) Booknr: 28734. € 14 PIETER ANTOON MARIE GEURTS (1914-1994) ; ANTOON EDMOND MARIA JANSSEN (1940-). Geschiedschrijving in Nederland : studies over de historiografie van de nieuwe tijd. Den Haag : Nijhoff, 1981. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 382 pp. Met lit. opg. (Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9024790808) Booknr: 28231. € 16 PIETER ANTOON MARIE GEURTS (1914-1994) ; ANTOON EDMOND MARIA JANSSEN (1940-). Geschiedschrijving in Nederland : studies over de historiografie van de nieuwe tijd. 's-Gravenhage : Nijhoff, 1981. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 275 pp. Met lit. opg. (ISBN/EAN: 9024790816) Booknr: 28232. € 12 PIETER ANTOON MARIE GEURTS (1914-1994). De Nederlandse opstand in de pamfletten : 1566-1584. Utrecht : Hes, 1978. Paperback. 8vo. 335 pp. 1e dr.: Nijmegen : Dekker & van de Vegt, 1956. Oorspr. proefschrift Nijmegen. Lit. opg. Met lit.opg. (ISBN/EAN: 9061940524) Booknr: 29350. € 16 PIETER BOUDEWIJN RICHARD DE GEUS (1929-2004). De Nieuw-Guinea kwestie : aspecten van buitenlands beleid en militaire macht. Leiden : Martinus Nijhoff, 1984. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 247 pp. Ook verschenen als proefschrift Leiden. Ook verschenen als proefschrift Leiden. Met lit. opg. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9024799805) Booknr: 28735. € 18 PIETER DE ROOY (1944-). Een revolutie die voorbij ging : Domela Nieuwenhuis en het Palingoproer. Bussum : Fibula-Van Dishoeck, 1971. Met bibliogr. en index. (ISBN/EAN: 9022830543) Booknr: 20712. € 7 PIETER DIRK 'T HART (1933-). Utrecht en de cholera 1832-1910. Zutphen : De Walburg Pers [Linschoten] : Stichtse Historische Reeks, 1990. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 308 pp. Met lit. opg. Genteresseerden in lokale, sociale en medische geschiedenis. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9060116992) Booknr: 21231. € 16 PIETER HANS HOETS (1921-). Englandspiel ontmaskerd : schijnstoot op Nederland en Belgi , 1942-1944. Rotterdam : Donker, 1990. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 208 pp. Met lit. opg. (ISBN/EAN: 9061003458) Booknr: 23699. € 10 PIETER HENRI D LEUPEN (1939-). Keizer in zijn eigen rijk : de geboorte van de nationale staat. Amsterdam : Wereldbibliotheek, 1998. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 208 pp. Met lit. opg., index. (Mooi exemplaar). De meeste mensen menen dat de nationale staat een product is van de Late Verlichting, of van de Franse Revolutie, of zelfs van het begin van de negentiende eeuw. In dit boek wordt aangetoond dat de nationale staat al in de dertiende en viertiende eeuw ontstond, en in Engeland en Denemarken zelfs nog eerder. (ISBN/EAN: 9028418032) Booknr: 27604. € 15 PIETER JACOBUS OUD (1886-1968). Honderd jaren : een eeuw van staatkundige vormgeving in Nederland , 1840-1940. Assen [etc.] : Van Gorcum, 1978. 1e dr.: 1946 Met lit. opg. (ISBN/EAN: 9023215982) Booknr: 21587. € 8 PIETER SJOERDS GERBRANDY (1885-1961). LOUIS DE JONG (1914-2005). Landgenoten! : de radiotoespraken van minister-president Prof.Mr . P.S . Gerbrandy in de jaren 1940-1945 gehouden voor Radio Oranje en De Brandaris. Franeker : Wever, 1985. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 152 pp. Landgenoten van 45 jaar en ouder (en hun kinderen). (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9061353963) Booknr: 28461. € 12 PIGAFETTA, ANTONIO. Magelhes' reis om de wereld. Verslag van een ooggetuige. Amsterdam, Athemaeum - Polak & Van Gennep, 2001. Gellustreerd en met kaarten. Paperback. 8vo. 165 pp. (Mooi exemplaar!). Nadat Columbus bij toeval Amerika had ontdekt, was n belangrijk raadsel nog steeds onopgelost: was het mogelijk om via een westerse doorvaart Indi te bereiken? Met steun van de Spaanse koning rustte de Portugees Ferno de Magalhes in 1519 een konvooi van vijf schepen uit. Daarmee wilde hij gaan proberen langs een zuidelijke route in de Grote Oceaan terecht te komen. De opzet slaagde, maar wel ten koste van vier schepen en vele manschappen. Vooral de oversteek van de Grote Oceaan eiste door gebrek aan voedsel en water talrijke slachtoffers. Na het bereiken van de Indische archipel zou ook Magalhes omkomen. In een gevecht met de bevolking van Matan werd hij getroffen door een giftige pijl en stierf kort erna. Uiteindelijk keerden slechts achttien opvarenden terug in Spanje.Een van de overlevenden was de Italiaanse edelman Antonio Pigafetta, die een boeiend verslag uitbracht van de expeditie. Dit relaas zou de blik op de wereld voorgoed veranderen. Pigafetta had niet alleen oog voor de tumultueuze gebeurtenissen aan boord van de Spaanse schepen, maar beschreef ook met veel gevoel voor detail landschappen en volkeren die nog niet eerder door Europeanen waren gezien.Tho Buckinx heeft het verhaal van Magalhes' ontdekkingsreis nu voor het eerst in het Nederlands vertaald. Hij baseerde zich daarbij op een van de vroegste handschriften die ons is overgeleverd. Daaruit zijn ook de illustraties overgenomen. De tekst is bovendien voorzien van een nawoord en enkele korte toelichtingen.Tho Buckinx vertaalde eerder onder andere werk van Duby, Rabelais en Sade. NBD|Biblion recensie: In 1519 vertrok de Portugese zeevaarder Fernao de Magalhaes met een vloot van vijf schepen en 237 man vanuit Spanje. In opdracht van de Spaanse koning was het zijn doel om na te gaan of hij via een zuidwestelijke route de Stille Oceaan en de Molukken kon bereiken. Dat lukte, maar van de gehele vloot keerde slechts een schip met achttien overlevenden terug in Spanje; Magalhaes zelf sneuvelde in een gevecht tegen indianen op de Filippijnen. Deze achttien waren de eerste mensen die het was gelukt een reis om de wereld te maken. Van die achttien overlevenden was de schrijver van dit relaas er een: Antonio Pigafetta, een Italiaanse edelman. Op doorgaans onderkoelde wijze beschrijft hij de moeilijke omstandigheden onderweg, de verschillende landen en streken die de reizigers bezochten en de planten en dieren die ze daar aantroffen. Veel aandacht gaat uit naar de ontmoetingen met vreemde volken, nog door geen Europeaan gezien: hun soms vreemde gewoonten, klederdrachten etc. Het boek is voorzien van enkele moderne kaartjes en met een aantal reproducties van kaarten uit een handschrift van dit relaas. De vertaler van dit boek, dat nu voor het eerst in het Nederlands verschijnt, zorgde tevens voor een informatief nawoord. Voor liefhebbers van ontdekkingsreizen en oude reisverslagen. (Biblion recensie, Peter Turk) (ISBN/EAN: 9789025341770) Booknr: 41386. € 9 PIGEAUD, THEODORE G. TH. & H.J. DE GRAAF. Islamic States in Java 1500-1700. A summary, bibliography and index. The Hague, Martinus Nijhoff, 1976. Paperback. 8vo. V, 213 pp. (Verhandelingen van het Koninklijk Instituut voor Taal-, Land- en Volkenkunde, 70). Spine discoloured, else a good copy. (ISBN/EAN: 9024718767) Booknr: 18470. € 32 PISTERS, INE & FRANK VANHAECKE (RED.). America. Bruid van de zon. 500 jaar Latijns-Amerika en de Lage Landen. Gent, Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap en Inschoot Uitgevers, 1992. Gellustreerd in kleur en zwart-wit. Papier. 4to. 528 pp. Catalogus bij de tentoonsteling in het Koninklijk Museum voor Schone Kunsten Antwerpen (1.2 - 31.5.92). Nederlandstalige editie. (Mooi ex.). Booknr: 4382. € 18 PLATEN-ATLAS. Nederlandsch Indi Platen Atlas met korten beschrijvenden tekst. Weltevreden - Java, Volkslectuur, 1926. Met talrijke afbeeldingen. Halflinnen. Gebonden. Folio. 176 pp. Foto's aan de hand van de thema's *Land en Volk, *Gezagvoering, *Godsdienst, onderwijs, opvoeding, *Kunst en Wetenschap, *Inlandse landbouw, kleine cultures, veeteelt en visserij, *Europese cultures, *Handel en Industrie, en * Verkeer. ((Knepen wat zwk op plaatsen. Hoeken wat gebutsts. Overigens een goed exemplaar). Booknr: 14092. € 35 PLEIJ, HERMAN. Dromen van Cocagne. Middeleeuwse fantasien over het volmaakte leven. Amsterdam, Prometheus, 1997. Gellustreerd. Paperback. Met flappen. 8vo. 544 pp. (Naam op schutblad. Mooi exemplaar). Leven in Luilekkerland! Middeleeuwse fantasie'n over het volmaakte leven... In de middeleeuwse literatuur werd bij voortduring geprobeerd het verloren paradijs te restaureren. Men kleedde het paradijs aan tot een waar lustoord, dat ergens op aarde te vinden moest zijn. Cocagne heette het, of zoals men nu nog zegt: Luilekkerland. In 'Dromen van Cocagne' laat Herman Pleij aan de hand van de belangrijkste teksten, die van generatie op generatie werden doorverteld, zien welke gedachten men er in de middeleeuwen over het volmaakte leven op nahield... In beeldrijke en meeslepende bladzijden reist Herman Pleij door de markante middeleeuwse verbeeldingen over overvloed en harmonie, naaktloperij en seksuele willigheid, die troost moesten bieden tegen de bitterheid van het dagelijkse bestaan... (ISBN/EAN: 9053335609) Booknr: 16716. € 14 PLEMP VAN DUIVELAND, L.J. Willem Frederik. Koning der Nederlanden. z.p., Nederlandsche Handel-Maatschappij, 1949. Met platen. Paperback. 8vo. 139 pp. Over Koning Willem I. (Goed exemplaar). Booknr: 40386. € 8 POELHEKKE, J.J. Hugo de groot, een gefrustreerd staatsman? Amsterdam - Londen, Noord-Hollandsche Uitgevers Maatschappij, 1983. Paperback. 8vo. p. 163-177. (Mededelingen der Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen afd. Letterkunde, Nieuwe Reeks deel 46, no.6). (Goed exemplaar). (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen. Met zijn handtekening / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands. With his signature). Booknr: 38665. € 8 POELHEKKE, J.J. Het verraad van de pistoletten? Amsterdam, etc., Noord-Hollandsche Uitgevers Maatschappij, 1975. Paperback. Met stofomslag. 8vo. 77 pp. (Mededelingen der Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen, afd. Letterkunde, Nieuwe reeks, deel 28). (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen. Met zijn handtekening / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands). Goed exemplaar. Booknr: 39013. € 10 POLAK-DE BOOY, E.P. Zorg voor het Familiearchief Bussum, Fibula - Van Dishoeck, 1969. Paperback. 8vo. 48 pp. Goed exemplaar. Booknr: 33500. € 7 POLMAN, ALEXANDER. In 't verschiet en van Nby. Een keuze uit vijf eeuwen militaire prenten en tekeningen. (From Afar and from Close To. A selection from five centuries of military prints and drawings.). Delft, Koninklijk Leger- en Wapenmuseum, 1999. Gellustreerd. Paperback. 8vo-oblong. 95 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9012087449) Booknr: 18284. € 10 POLONSKAYA (POLONSKAIA), (ED.). Aba. Vie Temps Art. Abai. Life Time Art. (1845 - 1904) Almaty, 1994. With hundreds of illustrations in full colour. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 4to. 229 pp. (With extended index). (Very good copy). Text in Russian, English and French. (A fine copy!). Abay/Aba/Abai was born on what is today the city of Karauyl, in Abay District, East Kazakhstan Province; Abay's main contribution to Kazakh culture and folklore lies in his poetry, which expresses great nationalism and grew out of Kazakh folk culture. Before him, most Kazakh poetry was oral, echoing the nomadic habits of the people of the Kazakh steppes.The leaders of the Alash Orda movement saw him as their inspiration and spiritual predecessor. Contemporary Kazakh images of Abay generally depict him in full traditional dress holding a dombra (the Kazakh national instrument). Today, Kazakhs revere Abay as one of the first folk heroes to enter into the national consciousness of his people. Almaty State University is named after Abay, so is one of the main avenues in the city of Almaty. Booknr: 31083. € 25 POMPE, J.H. De kleine middenstand in Nederland. Een vergelijkende studie tussen de oude en de nieuwe middenstand. Groningen, 1980. Paperback. 8vo. 362 pp. (diss.). Rug en aangrenzende randen licht ontkleurd. Verder een mooi exemplaar. Booknr: 31288. € 14 PONTANUS, JOHANNES ISAAKSZOON. (DOOR IOH. ISACIUM PANTANUM). Historische Beschrijvinghe der Coop-Stadt Amsterdam. Amsterdam, N. Israel - B. de Graaf - Uitgeverij Het Parool, 1968. Gellustreerd. Bruin kunstleer. Goud beletterd en gedecoreerd. Gebonden. 4to. 360 (6) pp. (Facsimile van de oorspronkelijke uitgave van 1614. Reeks: Herleefd Verldeden). Bijzonder mooi exemplaar. Booknr: 28698. € 22 PONTANUS, JOHANNES ISAAKSZOON. (DOOR IOH. ISACIUM PANTANUM). Historische Beschrijvinghe der Coop-Stadt Amsterdam. Amsterdam, N. Israel - B. de Graaf - Uitgeverij Het Parool, 1968. Gellustreerd. Bruin kunstleer. Goud beletterd en gedecoreerd. Gebonden. 4to. 360 (6) pp. (Facsimile van de oorspronkelijke uitgave van 1614. Reeks: Herleefd Verldeden). (Mooi exemplaar ). Extra bijgevoegd Introductiekatern. Booknr: 41312. € 20 POORTMAN, J. (RED.). Drente. Een handboek voor het kennen van het Drentsche leven in voorbije eeuwen. Eerste Deel. Meppel, J.A. Boom, 1944. Met afbeeldingen in de tekst en 64 platen buiten de tekst. Half linnen. Gebonden. 8vo. 568 pp. Tweede druk. Linnen van de rug ongelijkmatig verkleurd. Kneep voorzijde iets zwak. Verder een goed ex. Booknr: 3726. € 18 POPE, STEPHAN. Dictionary of the Napoleonic Wars. London, 1999. With 30 pp. with maps. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 572 pp. A fine copy. Booknr: 13474. € 35 PORTER, CATHY. Alexandra Kollontai. the lonely struggle of the woman who defied Lenin. A biography. New York, The Dial Press., 1980. With photographs. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. XVIII, 553 pp. A good copy. (ISBN/EAN: 0803701292) Booknr: 26599. € 15 PRTNER, RUDOF. De strijd om het Heilige Graf. Waarheid en legende van de Kruistochten. Amsterdam-Brussel, De Boekerij, 1978. Met platen en topografische kaarten. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 453 pp. Goed ex. (ISBN/EAN: 9022505979) Booknr: 22804. € 12 PRTNER, RUDOlF. De Vikingen Saga. Baarn, Meulenhoff, 1971. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag,. Gebonden. 8vo. 351 pp. De wereld van de Vikingen, het tijdperk van de Noormannen. Het boek rekent - op basis van nieuwe inzichten - af met mythen en schets een historsich verantwoord beeld van de Vikingenwereld. (Het stofomslag vertoont aan de bovenzijde mankementen. Overigens een goed ex.). (ISBN/EAN: 9022401197) Booknr: 17386. € 16 POTT-BUTER, HETTIE & KEA TIJDENS (RED.). Vrouwen leven en werk in de twintigste eeuw. Amsterdam, Amsterdam University Press, 1998. Met talrijke illustraties. Paperback. 4to. VIII, 333 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9053562664) Booknr: 30764. € 15 POTTLE, FREDERICK A. (ED.). Boswell in Holland 1763 - 1764. Including his correpondence with Belle van Zuylen (Zlide). Melbourne, etc., Willism Heinemann, 1952. With plates. Cloth. Gilt lettered and decorated. Hardbound. 8vo. XIX, 428. Index. (A very good copy). First edition. (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen. Met zijn handtekening / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands. With his signature). Booknr: 38648. € 16 POUND, REGINALD. Scott of the Antartic. London, World Books, 1966. Illustrated with photographs. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 304 pp. Good copy. Booknr: 33616. € 12 POWER, EILEEN. De vrouw in de middeleeuwen. Bussum, Unieboek, 1980. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 110 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9022830667) Booknr: 27975. € 8 PRAAG, SIEGFRIED E. VAN. Mokum aan de Amstel. Een goed huwelijk. Antwerpen - Amsterdam, Uitgeverij C. de Vries-Brouwers, 1976. Met talrijke afbeeldingen. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 167 pp. Een boek over Joods Amsterdam. Het boek gaat over de mensen en wil ze aan het woord laten. Om iets te bewaren van de specifieke joods-Amsterdam cultuur. (Stofomslag met wat kleine onvolkomenheden. Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9061740932) Booknr: 37601. € 10 PRAKKE, H,J, Deining in Drenthe. Historisch - sociografische speurtocht door de PRESBER, RUDOLF (A.O.) Der Handschuh. Ein Vademecum fr Menschen von Geschmack. Berlin, Verlag R. & P. Schaefer, 1914. Illustrated. Cloth. Hardbound. 8vo. 96 pp. Contributions about the subject glove/handschuh: Vom Eisen- zum Florhandschuh; Praktisches und sthetisches vom Handschuh; Wie der Stoffhandschuh entsteht; Der Handschuh in Dichtung und Kunst; (...) Booknr: 6372. € 25
PRESSER, J. De Tachtigjarige Oorlog. Amsterdam Brussel, Elsevier, 1978. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 378 pp. (EHB - Elseviers Historische Bibliotheek). Booknr: 12940. € 14
PRESSER, J. Amerika. Van kolonie tot wereldmacht. Amsterdam Brussel, Elsevier, 1976. Met illustraties. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 592 pp. Standaardwerk. (Stofomslag aan bovenzijde beschadigd; overigens een mooi exemplaar). Booknr: 14714. € 13
PRIESTLY, J.B. Victoria's Heyday. London, Heinemann, 1972. Richly illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. Large-8vo. 296 pp. Companion volume to The Prince of Pleasure and The Edwardians. Priestly surveys the social, political, industrial, religious, literary and artistic life of the 1850s. (A very fine copy). Booknr: 6163. € 18
PRIMAKOV, JEVGENI. (SIGNED - GESIGNEERD) Ocem... etc. (In Russian!). Sofia, Europress, 2002. Paperback. 8vo. 294 pp. Signed by Primakov, with date. Booknr: 32737. € 30
PROVINCIAAL MUSEUM VAN DRENTHE. Van vuistbijl tot veenlijk. Inleiding in de prehistorie van Drenteh ter toelichtibng op de expositie. Assen, Provinciaal Museum van Drenthe, afdeling Prae-en Protohistorie., 1969. Gellustreerd. Papier. 8vo. 43 pp. Booknr: 31785. € 5
PUCHINGER, G. Colijn en het einde van de coalitie. De geschiedenis van de kabinetsformaties 1918-1924. Kampen, J.H. Kok, 1969. Gellustreerd. Karton. 8vo. 602 pp. (diss. met stellingen). Geringe beschadigingetje aan enkele hoeken. Overigens een goed ex. (ISBN/EAN: 9789024203116) Booknr: 11273. € 20
PUTMAN, J.H.M. Eemlandse klapers Deel 4. 1) Huwelijken Leusden en Stoutenberg tot 1811. 2) Dopen Geref. gem. Leusden 1789 - 1809. Bussum, Uitgave van Genealogische Documentatie Service, 1979. Paperback. 4to. In offset. 168 pp. Mooi exemplaar. Booknr: 31472. € 12
PUTMAN, J.H.M. Eemlandse klapers Deel 4. Dopen R.K. Parochie Achteveld 1674 - 1811. Bussum, Uitgave van Genealogische Documentatie Service, 1978. Paperback. 4to. In offset. 168 pp. Mooi exemplaar. Booknr: 31473. € 12
QUAMMEN, DAVID. Het lied van de dodo. Amsterdam, Uitgeverij Contact, 2002. Paperback. 8vo. 736 pp. (Naam op schutblad. Mooi exemplaar). Eilanden zijn niet alleen oorden waar unieke diersoorten leven. Verstoring van biologisch evenwicht leidt er tot snel en massaal uitsterven. De dodo is er slechts n van een lange lijst. Nu het landschap op de continenten in eilanden uiteen is gevallen, geldt die kwetsbaarheid voor de gehele aarde. Hoe snel zal ons gefragmenteerde dierenrijk ineenstorten? Hoe houden we de rafelige restanten natuur in leven? Dat zijn de vragen die eilandbiografen zich stellen. David Quammen reisde de wereld rond en schreef een meeslepend epos over eilandbiografie in de praktijk. Ondanks de grimmige staat waarin de aarde verkeert, ademt Het lied van de dodo hoop. Er zijn, zoals de ecoloog Michael Soul zegt, geen hopeloze gevallen, alleen dre gevallen en mensen zonder hoop. NBD|Biblion recensie: Het lied van de dodo zal nooit gehoord worden, omdat hij uitstierf in 1690 door menselijk toedoen en niemand voordien de moeite nam om in het bos van Mauritie te gaan zitten luisteren. Deze zin bevat alle drie de essenties van het boek van Quammen: reisverhalen, uitsterven door menselijk toedoen en eilandbiogeografie. Het boek is een vlot verteld mengsel van deze drie. De schrijver probeert de theorie achter natuurbescherming over te brengen; probeert aan een breed publiek duidelijk te maken waarom natuurgebieden groot moeten zijn. Het fanatisme waarmee dit thema telkens terugkomt, lijkt op dat van een actievoerder. Hij is schrijver/journalist en dat is goed te merken. Met veel snelle zijsprongen van de hoofdlijn houdt hij de aandacht van de lezer vast zonder de draad van het verhaal kwijt te raken. Minpunten zijn het ontbreken van illustraties buiten de landkaarten en de aanwezigheid van een uitgebreide bibliografie terwijl er geen voetnoten of andere verwijzingen zijn in de tekst. Door de nadruk op grote dieren en het belang voor de mens komen de overige levensvormen op de planeet in de verdrukking. Desalniettemin een zeer bijzonder boek. (Biblion recensie, Redactie). (ISBN/EAN: 9025416314) Booknr: 39860. € 12
QUEVEDO, FRANCISCO DE. Dromen Baarn, Ambo, 1992. Zwart linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 164 pp. (Ambo-Klassiek). Rug wat ontkleurd. Verder een Mooi ex. (ISBN/EAN: 9026310285) Booknr: 12026. € 18
QUILLIGAN, MAUREEN (CHRISTINE DE PIZAN). The Allegory of Female Authority. Christine de Pizan's "Cit des Dames". Ithaca London, Cornell University Press, 1991. With 41 illustrations. Wrappers. 8vo. 290 pp. A fine copy. Booknr: 12500. € 16
R.E. VAN DITZHUYZEN (1950-). Oranje-Nassau : een biografisch woordenboek. Haarlem : Becht, 1992. Illustrated. Cloth. Hardbound. 8vo. Met lit. opg. (Mooi ex.). (ISBN/EAN: 9023007786) Booknr: 25786. € 16
R.P. BUDDING. Beheersing van geweld : het optreden van de Nederlandse landstrijdkrachten in Indonesi 1945-1949. Amsterdam : De Bataafsche Leeuw, 1996. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 80 pp. Met lit. opg. (Mooi exemplaar). In januari 1969 wekte een uitzending van de nieuwsrubriek 'Achter het nieuws' over door Nederlandse militairen in Indonesi gepleegde excessen grote beroering. De regering besloot een onderzoek in de archieven te laten doen en publiceerde de resultaten nog in datzelfde jaar. Een jaar later verscheen van de hand van de sociologen Van Doorn en Hendrix het boek 'Ontsporing van geweld', waarin zij duidelijk maakten hoe excessen konden ontstaan. Deze uitgave gaat in op de vraag wat de legerleiding gedaan heeft om het ontketende geweld te beheersen. Een niet onbelangrijk aspect van de vraagstelling wordt gevormd door de vraag wat er gedaan werd om te verwachten ontsporingen tot een minimum te beperken. (ISBN/EAN: 9067074195) Booknr: 28736. € 12
RAAIJ, STEFAN VAN & PAUL SPIES. In het gevolg van Willem III & Mary. Huizen en tuinen uit hun tijd. Amsterdam, De Bataafse Leeuw/ D'Arts, 1988. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 176 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9067071706) Booknr: 17986. € 18
RAALTE, E. VAN. Het Nederlandse parlement. 's-Gravenhage, Staatsuitgeverij, 1977. Paperback. 8vo. 350 pp. Met index. Zesde, herziene druk. Mooie inkijk in ons democratische stelsel, met al zijn ins en outs. (Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 901201493x) Booknr: 35802. € 8
RAATGEVER, J.G. Koninklijk Militair Invaliden huis Bronbeek bestaat honderd jaar. Ministerie vqan Defensie. Inrichting Uitgeven Boekwerken, 1963. Gellustreerd. Papier. 8vo. 34 pp. Booknr: 30264. € 7
RAATGEVER, MAJOOR J.G. Van Heiligerlee tot Korea. Geschiedenis van de Koninklijke Landmacht. Utrecht, Koninklijke Nederlandse Militaire Bond Pro Rege, 1962. Met talrijke afbeeldingen. Halflinnen. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. 100 pp. Goed exemplaar. Booknr: 23062. € 18
RANDELL, KEITH. Henry VIII and the Reformation in England. London, etc., Hodder & Stoughton, 1993. Illustrated. Paperback. 8vo. 132 pp. (Access to History). A good copy. (ISBN/EAN: 034057805x) Booknr: 31443. € 10
RANKE, WINFRIED. Victoria & Albert, Vicky & the Kaiser : ein Kapitel deutsch-englischer Familiengeschichte. Ostfildern-Ruit : G. Hatje, c1997., Illustrated. Paperback. 4to. 310 pp. : ill. (some col.), 1 map ; 29 cm. Exhibition catalog. (A very good copy). (ISBN/EAN: 3861020912) Booknr: 31000. € 28
RAUSCHNING, HERMANN. Hitler m'a dit. Confidences du fhrer sur son plan de conqute du monde. Paris, Cooperation, 1939. With 2 photographs. Rebound. Boards. Halfcloth. Hardbound. 8vo. 320 pp. Traslated from the German. (A good copy). Booknr: 7453. € 15
RAUSCHNING, HERMANN. De Nihilistische Revolutie. Schijn en werkelijkheid in het Derde Rijk. Ingeleid door Mernno ter Braak. 's-Gravenhage, H.P. Leopold's Uitgeversmaatschappij, 1934. Paperback. Met stofomslag. 8vo. 282 pp. Tweede druk. Wat wil Hitler, wat is het wezen van de nationaal-socialistische beweging? (Van het schutblad ontbreekt een strookje aan de bovenzijde. Wat slijtage aan de randen). Booknr: 37971. € 16
RAVEN, M.J. Wel moge het u bekomen. Feestmaal - Godenmaal -Dodenmaal in de oudheid. Leiden, Rijksmuseum van Oudheden Leiden, 1987. Gellustreerd. Paperback. 4to. 96 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9071201058) Booknr: 18526. € 7
RAVEN, MAARTEN J. Mummies onder het mes. Amsterdam, De Bataadfsche Leeuw, 1994. Gellustrerd. Linnen. Met stofomslag. Geobnden. 4to. 120 pp. M.b.v. moderne technieken worden de mummies van de farao's, hun dienaren en dieren als het ware tot leven gebracht. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9067072931) Booknr: 32110. € 15
RAYMOND VAN DEN BOOGAARD (1951-). Gewijde grond : de kwade kansen na de val van het wereldsocialisme. Amsterdam : Meulenhoff, Gedeeltelijk eerder verschenen in gewijzigde vorm in NRC Handelsblad. (ISBN/EAN: 9029035137) Booknr: 21595. € 7
RAYNER, E. G. (EDGAR GEOFFREY), 1927-. The great dictators : international relations 1918-39. London : Hodder & Stoughton, 1992., 1993. Illustrated. Paperback. 8vo. 121p. : ill., facsims. ; 24cm. Includes index. Bibliography: p119-120. (Small defect to dustjacket). (ISBN/EAN: 034057805X) Booknr: 27946. € 10
(RED.). SAS, N.C.F. VAN. Vaderland. Een geschiedenis van de vijftiende eeuw tot 1940. Amsterdam, Amsterdam University Press, 1999. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 477 pp. (Mooi exemplaar). REEKS NEDERLANDSE BEGRIPSGESCHIEDENIS Genspireerd door buitenlandse voorbeelden is enkele jaren geleden bet onderzoek gestart naar een select aantal Nederlandse begrippen. De resultaten van dit onderzoek worden gepresenteerd in de Reeks Nederlandse Begripsgeschiedenis. Studie naar het begrip 'vaderland' brengt in beeld hoe de Nederlanders in de loop der eeuwen vorm hebben gegeven aan hun identiteit. In dit boek wordt het gebruik gevolgd van 'vaderland', samen met verwante begrippen als 'volk', 'natie', ,nationaliteit', 'patriot' en 'patriottisme' over een periode van vijf eeuwen, met bijzondere aandacht voor fasen waarin van begripsverschuiving sprake is. De bijdragen zijn gebaseerd op onderzoek van bronnenmateriaal van uiteenlopende aard: politieke teksten, literatuur, geschiedschrijving, preken en beeldende kunst. Zij behandelen thema's als het gebruik van 'vaderland' bij de Hollandse rederijkers omstreeks 1600, nationale symbolen als de maagd, de leeuw en de koe, de verwoording van het nationaal besef in biddag spreken in de achttiende eeuw, het politieke taalgebruik in de roerige decennia omstreeks 1800, en een vergelijking van het gebruik van 'vaderland', 'volk' en 'natie' bij diverse politieke voormannen tussen 1848 en de Tweede Wereldoorlog. (ISBN/EAN: 9053563474) Booknr: 27087. € 20
REDING, H & P.J. MENDEL. (1) Atlas van het Koningrijk der Nederlanden en de overzeesche bezittingen. (2) Atlas van het Koningrijk Belgi. 's-Gravenhage, A.P. Langenhuysen, Boek- en Steendrukker. 1841 en 1945., Compleet in 2 uniforme banden. Met talrijke handgekleurde topografische kaarten. Origineel halfleer. Rug goud beletterd. Gemarmeerde borden. 4to (oblong). 238 pp.; 235 pp. De "Atlas van Nederland" (1) bevat 13 handgekleurde, paginagrote provinciekaarten, alsmede een kaart van Oost- en West-Indi en een kaart van Luxemburg. Daarbij een uitvoerige beschrijving van de provincies en diverse platen met gelithographeerde afbeeldingen. De "Atlas van Belgi" (2) bevat 9 handgekleurde provinciekaarten, teksten, en diverse platen met litho's. (De set verkeert in bijzonder goede staat, met dien verstande dat de borden van de Atlas van Belgi aan de randen en op de hoeken (wat) slijtage vertonen; met name aan de bovenzijde van het achterplat ontbreekt aan de rand een laagje karton en een deel van het gemarmerde papier. De Atlas van Nederland is nagenoeg gaaf. Booknr: 27881. € 1850
REDMAR KOOISTRA (1952-) ; STEPHAN KOOLE. Beatrix : invloed en macht van een eigenzinnige vorstin. Amsterdam : Bakker, 2000. Gellustreerd. Paperback. Met lit. opg., reg. 1e dr.: 2000. (ISBN/EAN: 9035121813) Booknr: 21987. € 7
REES, LAURENCE. The Nazis : a warning from history. London : BBC Worldwide, 1997 2002 [printing], Illustrated. Paperback. 8vo. 205 p., [24] p. of plates : ill. (some col.), 1 map, ports. ; 20 cm. (Fine copy). Includes bibliographical references and index. Dates of available copies: 1997, 2002. (ISBN/EAN: 056348814X) Booknr: 29794. € 9
REES, LAURENCE. Auschwitz. The Nazi's & the "final solution". London, BBC Worldwide, 2005. Illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 320 pp. (Fine copy). 'Thank god...that occasionally books of the stature of Laurence Rees' superb Auschwitz: The Nazis and the 'Final Solution' are published that try to redress the balance...fascinating' - Andrew Roberts, Evening Standard . In his highly acclaimed bestseller Auschwitz , author and broadcaster Laurence Rees tells the definitive history of the most notorious Nazi institution of them all. we discover how Auschwitz evolved from a concentration camp for Polish political prisoners into the site of the largest mass murder in history - part death camp, part concentration camp, where around a million Jews were killed. Rees uses Auschwitz as a window through which to examine the Holocaust in its broader context.He argues that, far from being an aberration, the camp was a uniquely important institution in the Nazi state, one that played a vital role in the 'Final Solution'. Auschwitz examines the mentality and motivations of the key Nazi decision makers, and perpetrators of appalling crimes speak here for the first time about their actions. Fascinating and disturbing facts have been uncovered - from the operation of a brothel to the corruption that was rife throughout the camp. The book draws on intriguing new documentary material from recently opened Russian archives, which will challenge many previously accepted arguments. Auschwitz lay at the hub of a complex system of extermination that spread throughout Nazi Europe. Rees addresses uncomfortable questions, such as why so few countries under Nazi occupation protected their Jews and why the Allies did little directly to prevent the killing even after they knew about the existence of the camp.Laurence Rees' unforgettable account of the notorious Nazi camp is a story of murder, brutality, courage, escape and survival, and a powerful study of how a human tragedy of such immense scale could have happened.'Excellent' - Boyd Tonkin, Independent . '...a key to understanding man's inhumanity to man' - Ian Thomson, Guardian . 'Well-written...with striking testimonies from bystanders, perpetrators and victims...The interviews with SS men, and sundry European Fascists, are genuinely revealing, and must have been exceptionally difficult to negotiate' - Michael Burleigh, Daily Telegraph .'Devastating...Rees' research is impeccable and intrepid...Ultimately he does at the gut level what Hannah Arendt achieved some 40 years ago at the level of philosophy: he forces the reader to shift the Holocaust out of the realm of nightmare or Gothic horror and acknowledge it as something all too human. ..Scrupulous and honest, this book is utterly without illusions' - David Von Drehle, Washington Post , USA. 'This magnificent book...exciting and disturbing at the same time' - Rafael Nunez Florencio, El Mundo , Spain. 'I believe that Rees' book will be included in the canon of fundamental works shaping our knowledge about the Holocaust' - Wladyslaw Bartoszewski, former Polish Foreign Minister and one-time inmate of Auschwi (ISBN/EAN: 0563521171) Booknr: 34212. € 17
REES, LAURENCE. Operatie Barbarossa. De oorlog van Hitler en Stalin. Den Haag, BZZtH - Globe, 2001. Rijk gellustreerd. Paperback. 8vo. 255 pp. (Mooi exemplaar!). Voorwood van Ian Kershaw. De invasie van de Sovjet-Unie op 22 juni 1941, onder de codenaam Operatie Barbarossa, markeerde het begin van een oorlog zoals de wereld nooit tevoren had gekend. Zoals Hitler al had aangekondigd was het een oorlog met een totaal ander karakter dan die in West-Europa, een ' totale vernietigingsoorlog' tegen de vijand die hij het 'joodse bolsjewisme' noemde. Operatie Barbarossa eiste meer dan 30 miljoen slachtoffers en ontketende de holocaust tegen de joden. De oorlog aan het oostfront speelde een beslissende rol in de afloop van de Tweede Wereldoorlog, en zou het gezicht van Europa bepalenmet de 45 jaar durende ' koude oorlog' die erop volgde. NBD|Biblion recensie: Op basis van nieuwe documenten en vele getuigenissen schildert dit boek (uitgegeven bij de Engelse BBC serie 'War of the Century') de grootste en gruwelijkste veldtocht van de Tweede Wereldoorlog: die van Duitsland tegen de Sovjetunie. Die veldtocht begon met de Duitse troepen die voor de poorten van Moskou stonden (oktober 1941) en eindigde met de Russische troepen in het hart van Berlijn (mei 1945). Daartussen vielen, zowel aan Duitse als Russische kant, vele miljoenen doden onder militairen en burgers. Tevens werden miljoenen joden vermoord en bepaalde de Russische overwinning ruim 45 jaar lang de geschiedenis van Oost-Europa. Zeer leesbaar boek dat alle drama's van het 'Oostfront' op objectieve wijze belicht. Met vele zeldzame foto's in kleur en zwart-wit. (Biblion recensie, A.H.B. de Munnick) (ISBN/EAN: 9799055018719) Booknr: 39693. € 25
REES, LAURENCE. Verschrikkingen in het Verre Oosten. Japanse wreedheden voor en tijdens de Tweede Wereldoorlog. Nijmegen, SUN, 2002. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 176 pp. (Mooi exemplaar!). Horror in the East, hier vertaald als Verchrikkingen in het Verre Oosten, gaat over de wreedheden van Japanse soldaten voor en tijdens de Tweede Wereldoorlog. In deze scherpzinnige en toegankelijke studie richt Rees zich op een van de meest dramatische en belangrijke historische kwesties van de twintigste eeuw: waarom pleegden Japanse soldaten dergelijke afschuwelijke gewelddaden tegen Chinese burgers en geallieerde krijgsgevangenen? NBD|Biblion recensie: Bij de Japanse dienstplichtigen werd de kadaverdiscipline er letterlijk ingeslagen. Bovendien werd hen van jongs af aan ingepompt dat de keizer goddelijk was en dat diens bevelen, i.c. die van hun meerderen, blindelings opgevolgd moesten worden. Wie zich niet hield aan de door de groep bepaalde waarden, werd daarvoor zwaar gestraft; repercussies naar de achtergebleven familieleden waren niet uitgesloten. Je overgeven aan de vijand werd gezien als de grootste schande en daarom werden krijgsgevangenen met diepe verachting bekeken. Chinezen werden beschouwd als lagere wezens die gebruikt konden worden als levend oefenmateriaal voor de recruten en onervaren artsen. De auteur, maker van de BBC-tv documentaire 'Horror in the East', laat aan de hand van voorbeelden zien wat voor verschrikkelijke zaken als massamoord, stelselmatige verkrachtingen, kannibalisme e.d. in de periode 1931-'45 gebeurd zijn en legt uit waarin deze extreme wreedheden hun oorsprong hebben. Daarbij gaat hij vergelijkingen met geallieerde daden (b.v. het verzamelen van gouden kiezen) niet uit de weg. Een onthutsend boek dat gevestigde ideeen afbreekt en bevestigt. (Biblion recensie, Jan Joosse). (ISBN/EAN: 9058750477) Booknr: 39694. € 9
REES, LAURENCE. Auschwitz. Amsterdam - Antwerpen, Anthos - Manteau, 2005. Gellustreerd. Paperback. Met flappen. 8vo. 333 pp. (Mooi exemplaar!). In Auschwitz analyseert Laurence Rees de mentaliteit en motieven van de belangrijkste nazi-strategen en laat hij de daders van de meest afschuwelijke misdaden jegens de mensheid aan het woord. In dit boek komen ook tot nu toe minder bekende feiten aan het licht: van het bestaan van een bordeel in het kamp tot de corruptie die er op grote schaal plaatsvond. De televisieserie behorende bij het boek werd vanaf 11 januari 2005 wekelijks op BBC 2 uitgezonden en vanaf 27 januari 2005 op het Belgische Canvas NBD|Biblion recensie: Vanwege de 60-jarige herdenking van de bevrijding van het vernietigings- en concentratiekamp Auschwitz-Birkenau in januari 1945 verschenen tal van boeken over dit symbool van de holocaust. De BBC zond tevens een documentaireserie uit. Naar aanleiding van deze documenataire verscheen vervolgens een boek, waarvan dit de Nederlandse vertaling is (hetgeen overigens slechts zijdelings wordt vermeld in de begeleidende tekst). Rees vertelt onder meer aan de hand van interviews met 100 ooggetuigen het bekende verhaal van opkomst en ondergang van het kamp waar tussen 1940 en 1945 1.5 miljoen mensen werden vermoord, de meesten daarvan joden. Bijzonder is dat hij echter ook nieuwe getuigen (voor de camera!) laat spreken, onder meer de SS-er Oskar Groning die in 1942 in Auschwitz werd gedetacheerd. Tot nu toe lukte het historici slechts zeer zelden daders te interviewen. Ook besteedt Rees aandacht aan de immense corruptie in het kamp. Een zeer goed gedocumenteerd en leesbaar geschreven boek, helaas zonder literatuurlijst. (Biblion recensie, A.H.B. de Munnick). (ISBN/EAN: 908549012x) Booknr: 39705. € 16
REES, O. VAN. Verhandeling over de : Aanwijsing der politike gronden en maximen van de Republike van Holland en West-Vriesland van Pieter de la Court. (Eene proeve tot verkrijging van den graad van Doctor in de Regten aan de Utrechtsche Hoogeschool). Utrecht, B. Dekema, 1851. Eigentijds halflinnen. Gemarmerde borden. Gebonden. 8vo. 176 pp. (Eene proeve tot verkrijging van den graad van Doctor in de Regten aan de Utrechtsche Hoogeschool). (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen. Met zijn handtekening / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands). (Mooi exemplaar). Booknr: 39021. € 60
RGINE MARIE JOSPHE PERNOUD (1909-). HLNE VAN HOOGSTRATEN PSEUD. VAN GERDA SIEBELINK ; ENNY OEI. De vrouw ten tijde van de kruistochten. Schoorl : Conserve, 1994. Met lit. opg., reg Vert van:La femme au temps de croisades. - Paris : Stock/Pernoud, 1990. (ISBN/EAN: 9054290366) Booknr: 22839. € 15
REIJDEN, JOOP VAN DER. Van Leids laken tot Goois matras. Soesterberg, Uitgeverij Aspekt, 2006. Paperback. 8vo. 442 pp. Autobiografie van politicus, omroepman en sportbestuurder. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9059113837) Booknr: 16288. € 16
REINEKE, AUGUSTINUS. Jugend zwischen Kreuz und Hakenkreuz. Ereignisse, Erlebnisse, Erinnerungen, Dokumente. Paderborn, Verlag Bonifatius-Druckerei, 1987. With photographs. Paperback. 8vo. 356 pp. Das Buch erzhlt von Erlebnissen und Erinnerungen eines Paderborner Priesters in der Jugendarbeit zur Zeit des Hitler-Regimes bis zur Grndung der Deutschen Katholischen Jugend im Jahre 1947. (A fine copy). (ISBN/EAN: 3870885130) Booknr: 19014. € 15
REINHILDE VAN DER KROEF. PIETER CLEMENS WILHELMUS MARIA BOGAERS (1924-). (SIGNED - GESIGNEERD) Herinneringen van Pieter Bogaers , bouwminister. Amsterdam : Boom, Met lit. opg., reg. (Gesigneerd, met een opdracht van zijn dochter). (ISBN/EAN: 9085060265) Booknr: 21597. € 9
REINSMA, RIEMER. Aangenaam. Mag ik mij even voorstellen? Famulienamen in Nederland. Amsterdam, 1986. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 80 pp. Mooi exemplaar. Booknr: 32261. € 7
REISGIDS. Gids voor De Nederlandse Kastelen en Buitenplaatsen. Amsterdam, Albert de Lange Reisgidsen. z.j., Gellustreerd. Paperback. Met stofomslag. 8vo. 232 pp. Met register Booknr: 35928. € 8
REISSNER, EBERHARD. Alexander Herzen in Deutschland. Berlin, Akademie-Verlag, 1963. Paperback. 8vo. XII, 447 pp. (Verffentlichungen des Instituts fr Slawistik, nr. 26). (Good copy). Booknr: 37695. € 10
REISSNER, EBERHARD. Alexander Herzen in Deutschland. Berlin, Akademie-Verlag, 1963. Paperback. 8vo. XII, 447 pp. (Verffentlichungen des Instituts fr Slawistik, nr. 26). (Good copy). Booknr: 37696. € 12
RELIGION. The ancient Near East : an anthology of texts and pictures. [Princeton] : Princeton University Press, 1958-1975., 1973. Illustrated. Paperback. 8vo. 380 pp. : ill. ; 21-23 cm. Combined selections from, and condensation of, the editor's Ancient Near Eastern texts relating to the Old Testament, c1950, 1955, 1969, and The ancient Near East in pictures relating to the Old Testament, c1954, 1969. (ISBN/EAN: 0691002002) Booknr: 25735. € 15
RENAUD, J.G.N. Rhodesteyn, schatkamer der middeleeuwse ceramiek. z.p., z.j., Met 44 afbeeldingen. Paperback. 4to. 52 pp. With English summary. Mooi exemplaar). Booknr: 19877. € 12
RENDERS, HANS. Zo meen ik dat ook jij bent. Biografie van Jan Hanloo. Amsterdam, De Arbeiderspers, 1998. Met foto's. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 836 pp. (Open Domein, 34). (Naam vorgie eigenaar op schutblad. Mooi exemplaar). Nadat in 1989 zijn verzamelde brieven waren verschenen, werd het haast vanzelfsprekend dat er ook een biografie van Jan Hanlo (1912-1969) diende te komen. Hans Renders nam die taak op zich en schreef na jarenlange speurtochten door archieven in binnen- en buitenland, interviews met honderden informanten en nauwkeurige analyses van Hanlo's werk een even intrigerend als dramatisch boek dat een geheel nieuw licht werpt op het leven van een van de eigenaardigste en origineelste figuren uit de Nederlandse literatuur.Dat de werkelijkheid vaak grilliger en onwaarschijnlijker is dan fictie, is een gedachte die zich opdringt bij het lezen van de biografie van het 'eeuwig kind' Jan Hanlo. De auteur schetst niet alleen leven en werk van deze nog altijd veelgelezen en veelgeciteerde dichter, maar geeft ook een levendig beeld van ons culturele en morele klimaat.Hans Renders brengt leven en werk op zinvolle wijze met elkaar in verband, onder andere door grondige studie van de contemporaine literaire opvattingen en van Hanlo's eenzame strijd tegen zijn pedofiele geaardheid. De biograaf heeft de hand kunnen leggen op politieverslagen, medische dossiers, psychiatrische rapporten, ongepubliceerde dagboeken van vrienden en vijanden, brieven die verloren gewaand waren, en veel ongepubliceerd werk van Hanlo. In 'Zo meen ik dat ook jij bent' toont Hans Renders overtuigend aan dat Hanlo's werk weliswaar in hoge mate autobiografisch is, maar dat de meest ingrijpende gebeurtenissen uit zijn leven tot nu toe goed verborgen zijn gebleven. (ISBN/EAN: 902953513X) Booknr: 16159. € 25
RENDERS, HANS, KUITERT, LISA & ERNST BRUINSMA (RED.).w Inktpatronen. De Tweede Wereldoorlog en het Boekbedrijf in Nederland en Vlaanderen. Amsterdam, De Bezige Bij, 2006. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 431 pp. Register. (Mooi exemplaar!). Inktpatronen, onder redactie van Hans Renders, Lisa Kuitert en Ernst Bruinsma, schetst een beeld van de uitgeverijen in de Lage Landen ten tijde van de Duitse Bezetting. Moeizame jaren, die ook zeer bepalend zijn geweest voor de wijze waarop het boekenvak zich tot op de dag van vandaag heeft ontwikkeld. Van ruim vijftien uitgeverijen die toen werkzaam waren, is een uitvoerig portret opgenomen, onder meer De Arbeiderspers, A.A.M. Stols, Het Spectrum, Contact, De Bezige Bij, Manteau, Lannoo en de 'exil'-uitgeverijen. Dit rijk gellustreerde boek bevat van elke beschreven uitgeverij bovendien de complete fondslijst over de vijf oorlogsjaren. Aan deze publicatie is meegewerkt door C.J. Aarts, Marnix Beyen, Ernst Bruinsma, Salma Chen, Hendrik Edelman, Sjoerd van Faassen, Michel Fincoeur, Gerard Groeneveld, Sjaak Hubregtse, Ren Kruis, Lisa Kuitert, Peter Manasse, Otto Lankhorst, Hans Renders, Gerrold van der Stroom, Jan Stuyck en Romain Vanlandschoot. Zoals de meeste andere bedrijfstakken in Nederland en Vlaanderen draaide de (literaire) uitgeverijbranche tijdens de Tweede Wereldoorlog min of meer gewoon door. Sommige bestaande uitgeverijen pasten zich aan, andere kregen een Verwalter (een door de bezetter aangestelde functionaris) aan het hoofd, weer andere, opgericht op basis van de nationaal-socialistische idee, werkten met verdubbelde ijver voort, en ten slotte werden er enkele gesticht die clandestien/illegaal opereerden. Deze grafisch zeer verzorgde uitgave bevat een dertiental door diverse auteurs geschreven verkennende opstellen over de verschillende typen uitgeverij in Nederland en Vlaanderen. Zo schrijft C.J. Aarts over A.W. Bruna, Lisa Kuitert over Contact, Sjaak Hubregtse over De Arbeiderspers, Romain Vanlandschoot over Lannoo en Hans Renders over De Bezige Bij. Elk opstel wordt afgesloten met een fondscatalogus van de tijdens de bezetting bij de betreffende uitgever verschenen afzonderlijke publicaties. Royaal geillustreerd, onder meer met boekomslagen (deels in kleur). Waardevolle, deels nieuwe informatie voor geinteresseerden in de Tweede Wereldoorlog, het boekenbedrijf en in het menselijk balanceren tussen goed en kwaad. (Dick Welsink). (ISBN/EAN: 9023419480) Booknr: 41830. € 22
REN ANTONIUS HENDRIKUS VOS (1942-). Niet voor publicatie : de legale Nederlandse pers tijdens de Duitse bezetting. Amsterdam : Sijthoff, 1988. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 592 pp. Ook verschenen als proefschrift Leiden. Met lit. opg., reg. ISBN 9021837528 (Mooi exemplaar). Booknr: 28462. € 25
REN C. BASTIAANSE ; JOHANNES ALPHONSUS HENRICUS G.M. BOTS (1940-). R.S. EIZENGA. Glorieuze revolutie : de wereld van Willem & Mary : een korte biografische schets en een beeld van de tijd = Glorious revolution : the world of William & Mary : a biographical sketch and a picture of their age. 's-Gravenhage : SDU uitgeverij, 1988. Nederlandse en Engelse tekst. Met lit. opg. (ISBN/EAN: 9012058104) Booknr: 21599. € 7
REN DE KAM (1964-). Jaffa en de dingen die voorbijgaan: de geschiedenis van een Utrechtse machinefabriek. Utrecht : Matrijs, 2001. Met talrijke illustraties. Paperback. 8vo. 96 pp. (Heel mooi exemplaar). Met lit. opg. Aan het eind van 2001 is de bouw van woningen en bedrijfsgebouwen op het terrein van de voormalige machinefabriek 'Jaffa' aan de Vleutenseweg voltooid. Een negentiende-eeuwse villa en een kantoorgebouw uit 1916 herinneren echter nog aan de fabriek die Louis Smulders in 1891 samen met twee zonen begon. De fabriek groeide binnen enkele jaren uit tot n van de belangrijkste van de stad en zelfs van Nederland. Regelmatig vertrokken zwaarbeladen schepen van de fabriekskade met onderdelen voor veelal imposante machines, zoals de grote pompen voor het ir. Woudagemaal in Lemmer dat sinds 1998 op de Werelderfgoedlijst van Unesco staat. Dit boek schetst de geschiedenis van de eerste 60 jaar van de fabriek. Een periode waarin de opkomende arbeidersbeweging, de Eerste en Tweede Wereldoorlog, de crisis uit de jaren dertig en de wederopbouw grote invloed hadden op het reilen en zeilen van de fabriek. NBD|Biblion recensie: Het fraai geillustreerde boek beschrijft de geschiedenis van een stukje Utrechtse metaalnijverheid: de Machinefabriek 'Jaffa' v/h Louis Smulders & Co in de jaren 1891-1951. In de loop van de tijd ontwierp en fabriceerde men een grote verscheidenheid aan apparaten, zoals stoommachines, polderbemalinginstallaties, stalen wielbanden, losinstallaties, locomotiefwielen, weegschalen, waterleidingpompen, draaibrugsystemen, kolentransportinstallaties en allerlei gietwerk. Het boek gaat ook in op de sociale aspecten. De oorlogsjaren komen onder andere ter sprake via een aantekeningsschriftje van de toenmalige directeur Cos. De verwevenheid van de fabriek met de gang van zaken in de grote wereld krijgt ruime aandacht. In 1952 ging het bedrijf op in het Stork-concern en onlangs (1999) werden de - inmiddels midden in de stad gelegen - fabrieksgebouwen gesloopt. Het boek is vlot geschreven en mooi uitgegeven. Iedereen die geinteresseerd is in bedrijfsgeschiedenis of het verleden van de stad Utrecht, zal het met genoegen raadplegen. (Biblion recensie, Drs. H. Alblas). (ISBN/EAN: 905345182X) Booknr: 21246. € 9
REN DE KAM (1964-). Jaffa en de dingen die voorbijgaan: de geschiedenis van een Utrechtse machinefabriek. Utrecht : Matrijs, 2001. Met talrijke illustraties. Paperback. 8vo. 96 pp. (Mooi exemplaar). Met lit. opg. Aan het eind van 2001 is de bouw van woningen en bedrijfsgebouwen op het terrein van de voormalige machinefabriek 'Jaffa' aan de Vleutenseweg voltooid. Een negentiende-eeuwse villa en een kantoorgebouw uit 1916 herinneren echter nog aan de fabriek die Louis Smulders in 1891 samen met twee zonen begon. De fabriek groeide binnen enkele jaren uit tot n van de belangrijkste van de stad en zelfs van Nederland. Regelmatig vertrokken zwaarbeladen schepen van de fabriekskade met onderdelen voor veelal imposante machines, zoals de grote pompen voor het ir. Woudagemaal in Lemmer dat sinds 1998 op de Werelderfgoedlijst van Unesco staat. Dit boek schetst de geschiedenis van de eerste 60 jaar van de fabriek. Een periode waarin de opkomende arbeidersbeweging, de Eerste en Tweede Wereldoorlog, de crisis uit de jaren dertig en de wederopbouw grote invloed hadden op het reilen en zeilen van de fabriek. NBD|Biblion recensie: Het fraai geillustreerde boek beschrijft de geschiedenis van een stukje Utrechtse metaalnijverheid: de Machinefabriek 'Jaffa' v/h Louis Smulders & Co in de jaren 1891-1951. In de loop van de tijd ontwierp en fabriceerde men een grote verscheidenheid aan apparaten, zoals stoommachines, polderbemalinginstallaties, stalen wielbanden, losinstallaties, locomotiefwielen, weegschalen, waterleidingpompen, draaibrugsystemen, kolentransportinstallaties en allerlei gietwerk. Het boek gaat ook in op de sociale aspecten. De oorlogsjaren komen onder andere ter sprake via een aantekeningsschriftje van de toenmalige directeur Cos. De verwevenheid van de fabriek met de gang van zaken in de grote wereld krijgt ruime aandacht. In 1952 ging het bedrijf op in het Stork-concern en onlangs (1999) werden de - inmiddels midden in de stad gelegen - fabrieksgebouwen gesloopt. Het boek is vlot geschreven en mooi uitgegeven. Iedereen die geinteresseerd is in bedrijfsgeschiedenis of het verleden van de stad Utrecht, zal het met genoegen raadplegen. (Biblion recensie, Drs. H. Alblas). (ISBN/EAN: 905345182X) Booknr: 41825. € 8
RENGER EVERT DE BRUIN (1956-). Erfgenamen aan het Janskerkhof : de familie Martens in Utrecht , 1628-1972. Utrecht : Het Utrechts Archief Utrecht : Vereniging Oud-Utrecht, 2002. Themanummer Met lit. opg. (ISBN/EAN: 907110821X) Booknr: 21247. € 15
RENS, ARIE. Het regiment Huzaren Prins Alexander. De geschiedenis van het "Hofregiment" 1672 - 1994. Amsterdam, Managements Press, 1994. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 322 pp. De onderzijde van de rug is ingedeukt. Verder een goed exemplaar. (ISBN/EAN: 905523009x) Booknr: 34341. € 18
RENSINK, E.H. Hatsepsut en Cleopatra. z.p., z.j., Gellustreerd. Paperback. 8vo. 134 pp.(Reeks: Zo leefden ze). Tijdens haar reizen door Egypte stuitte de auteur in Deir el Bahriop de intrigerende persoonlijkheid van de koningin-farao Hatsepsut. (Mooi exemplaar). Booknr: 34333. € 8
REYEN, PAUL E. VAN. Middeleeuwse Kastelen. Amsterdam, Albert de Lange Reisgidsen. z.j., Gellustreerd. Paperback. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 232 pp. Met registers. Serie: Fibulareeks 9. Met ex libris. Booknr: 35929. € 8
RICCARDO ORIZIO. JANNEKE ZWART. Als je het over de duivel hebt. Amsterdam : Meulenhoff, 2002. Paperback. 8vo. 223 pp. Op omslag: In gesprek met dictators : Milosevic, Amin, Bokassa, Jaruzelski, Hoxha e.a. Vert. van:Talk of the Devil. - Cop. 2002. (Mooi exemplaar). Riccardo Arizio spoorde 's werelds beruchtste ex-dictators op en voerde gesprekken met hen of met hun echtgenotes: Idi Amin, Jean-Bdel Bokassa, Wojciech Jaruzelski, Nexhmije Hoxha - de wedeuwe Enver Hoxha -, Jean-Claude Chevalier, kolonel Mengistu, en Mira Markovic, echtgenote van Slobodan Miloevic. Hoe zien deze vroegere tirannen, die absolute macht en rijkdom hadden en zichzelf ongenaakbaar of zelfs goddelijk achtten, zichzelf nu ze alles kwijt zijn en vaak in de gevangenis verder leven? Wat vertellen ze hun kleinkinderen over hun gruwelijke daden en het lijden dat ze hebben veroorzaakt? En wat vertellen ze zichzelf? Als je het over de duivel hebt is een fascinerend boek waarin gevallen tirannen ijzingwekkende maar ook alledaagse en zelfs grappige details vertellen over hun vroegere leven. (ISBN/EAN: 9029073284) Booknr: 28463. € 10
RIEL, HARM VAN. (BRUGGEMAN, J.G., ED.). Geschiedenis van het Nederlandse liberalisme in de 19e eeuw. Assen, Van Gorcum, 1982. Paperback. 8vo. xxvii, 255 pp. (Goed exemplaar). (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen. Met zijn handtekening / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands. With his signature). (ISBN/EAN: 9023217217) Booknr: 38642. € 9
RIEN VROEGINDEWEIJ (1944-). Rotterdam voor beginners. Utrecht [etc.] : Veen, 1985. (ISBN/EAN: 9020426923) Booknr: 21601. € 6
RIETH, ADOLF. Den Opfern der Gewalt. KZ-Offermale der Europischen Vlker. The Victims of Tyranny. Monuments to concentration camp victims. Tbingen, Verlag Ernst Wasmuth, 1968. With 104 full-page plates (black-and-white photographs). Cloth. Hardbound. 55 pp. (rext). 8vo (square). A good copy. Booknr: 31059. € 16
RIJCKE, P. DE. Wetenswaardigheden betreffende het Kasteel Rijnhuizen en Omstreken. Nieuwegein, GJB, 1981. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 94 pp. Serie: Historische reeks Jutphaas en Vreeswijk. Booknr: 35933. € 8
RIJCKE, P. DE. Wetenswaardigheden betreffende het Kasteel Rijnhuizen en Omstreken. Nieuwegein, GJB, 1981. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 94 pp. Serie: Historische reeks Jutphaas en Vreeswijk. Met ex-libris. Booknr: 35934. € 8
RIJKSWATERSTAAT. BENDELER, GUUSJE E.A. (RED.). Nat & Droog. Nederland met andere ogen bekeken. Rijkswaterstaat 200 jaar. Amsterdam, Architectura & Natura Pers, 1998. Gellustreerd. Paperback met flappen. 4to-oblong. 277 pp. Met kaarten. (ISBN/EAN: 9071570843) Booknr: 35222. € 12
RINGELESTEIN, LEONARD, LEONARD ROGGEVEEN, JO SPIER. Drie Letters PTT. Amsterdam, 19. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 52 pp. Geplastificeerd. Met stickertje op rug. 10e druk Booknr: 40375. € 6
RINGS, WERNER. Leven met de vijand. Aanpassing en verzet in Hitlers Europa. 1939 - 1945. Amsterdam, H.W.J. Becht, 1981. Gellustreerd met foto's. Paperback. Groot 8vo.429 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 902300406X) Booknr: 16580. € 14
ROB BARTELS (1953-) ; ASTRID WERUMEUS BUNING. Opkomst van de beschaving : 6 milj.-900 v.c . Amsterdam [etc.] : The Reader's Digest, Gellustreerd. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. Met reg. Gebaseerd op: Die Enstehung unserer Zivilisation. - Stuttgart [etc.] 2004. ISBN 9064077630 Booknr: 23382. € 15
ROBBERT JACQUES EMILE MARIE VAN ZINNICQ BERGMANN (1917-2004). In dienst van drie vorstinnen : het leven van een hofmaarschalk. Heerenveen : Van Mazijk, 1998. Illustrated. Cloth. Hardbound. 8vo. 199 pp. (ISBN/EAN: 9072572300) Booknr: 25728. € 12
ROBERT CHOATE DARNTON (1939-). CHRISTIEN JONKHEER. De kus van Lamourette : bespiegelingen over mentaliteitsgeschiedenis. Amsterdam : Bakker, 1990. Paperback. 8vo. 347 pp. Met lit. opg., reg. Vert. van:The kiss of Lamourette : reflections in cultural history. - New York : Norton, 1990. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9035109384) Booknr: 28332. € 14
ROBERT FITZROY FOSTER (1949-). Paddy and Mr . Punch : connections in Irish and English history. London [etc.] : Allen Lane , The Penguin Press, 1993. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 382 pp. Rugtitel: Paddy & Mr. Punch. Met reg. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 0713990953) Booknr: 27908. € 20
ROBERT GEOFFREY TREASE (1909-1998). ELISABETH ANNA MARIA SCHELTEMA-VRIESENDORP (1937-). De huurlingen : avontuur en hartstocht van de Condottieri. Bussum : Fibula-Van Dishoeck, 1974. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. Met index. Vert. van:The Condottieri, soldiers of fortune. - London : Thames and Hudson, 1970. (ISBN/EAN: 9022839834) Booknr: 23406. € 14
ROBERT STUDLEY FORREST HUGHES (1938-). BARTHOLOMEUS HENDRICUS WESTERVELD (1926-2008). Het epos van Barcelona : koningin der steden. Amsterdam : Balans Leuven : Kritak, 1992. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 465 pp. Met lit. opg., index. Vert. van:Barcelona. - New York : Knopf, cop. 1991. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9050181678) Booknr: 33309. € 18
ROBERT THOMAS. Serbia under Milosevic : politics in the 1990s. London : Hurst, 1999. Illustrated. Paperback. 8vo. 443 pp. Met lit.opg. en index. 1e uitg. ook: 1999. (ISBN/EAN: 1850653674) Booknr: 25758. € 13
ROBERT W. HARMS (1946-). The Diligent : a voyage through the worlds of the slave trade. New York, NY : Basic Books, 2002. Illustrated. Cloth . With dustjacket. Hardbound. 8vo. Inc index. Hardcover-detion. (ISBN/EAN: 0465028713) Booknr: 25729. € 13
ROCKWELL, DAVID & BRUCE MAU. Spectacle. London, Phaidon Press, 2006. Fully illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 4to. 255 pp. ".....a dynamic visual essay that celebrates the phenomenon and history of public performance worldwide, from the stadium to the streets, from religious festivals to political marches...". ISBN 0 7148 4574 4. (A fine copy) Booknr: 15831. € 30
ROEDER, O.G. The smiling general. President Soeharto of Indonesia. Djakarta, Guning Agung, 1969. Illustrated. Cloth. with dustjacket. Hardbound. 8vo. 280 pp. Dustjacket chafed on frontside and spine; and with repairs. Booknr: 34251. € 9
ROEDERER, P.-L. (PIERRE-LOUIS), 1754-1835. FORSYTH, MURRAY GREENSMITH. The spirit of the revolution of 1789 and other writings on the revolutionary epoch. Aldershot, Hants., England ; Brookfield, Vt., USA : Scolar Press, c1989., 1989. Cloth. With dustjacket. Hardbound 8vo. xxxii, 152 p. ; 23 cm. Translation of: L’esprit de la révolution de 1789. (Fine copy). (ISBN/EAN: 085967813X) Booknr: 27579. € 15
ROELANTS, CAROIEN. (SIGNED - GESIGNEERD). Iran achter de schermen. De ziel van de muhlas. Met foto's van Bas Czerwinski. Amsterdam, Prometheus / NRC Handelsblad, 2001. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 141 pp. Gesigneerd door de auteur. (Mooi exemplaar). Booknr: 32806. € 10
ROLL, AVA. Tekenen ter verlichting. Architectuurtekeningen in de achttiende-eeuwse Republiek. Atchitectural drawings in the eighteenth-century Dutch Republic. (Summary in English). Hilversum, 2010. Complete in 2 volumes. Volume I: Text. Volume II: Afbeeldingen (=Plates). Paperback. 4to. Volume I: 262 pp. Volume II: 182 pp. (diss./thesis). (A fine set). De betrouwbaarheid van architectuurtekeningen als historische bron is veel kleiner dan historici en architecten vaak suggereren. Dat concludeert Eva Rell in haar proefschrift over architectuurtekeningen in de achttiende-eeuwse Republiek. Ze onderzocht hoe architectuurtekeningen in deze periode tot stand kwamen en welke functies ze hadden. Rell ontdekte dat de praktijk van het tekenen deels afweek van de eigentijdse theorie. De creativiteit in het zoeken naar verbeeldingstechnieken was groot, zo blijkt uit haar onderzoek waarin ze zich richtte op achttiende-eeuwse opdrachten op het gebied van architectuur, op het onderwijs en de vakliteratuur over het maken van architectuurtekeningen, en op de technieken van het tekenen. Op basis van tien case studies naar het gebruik van tekeningen stelt Rell vast dat de betekenissen en functies van architectuurtekeningen zelden aan de tekeningen zelf correct kunnen worden afgelezen. Ze onderzocht de tekeningen in samenhang met andere bewaard gebleven bronnen. De cases lopen uiteen van verzamelingen van individuele bouwmeesters tot het ontwerp en de bouw van grote gebouwen en complexen. Summary in English: This dissertation discusses architectural drawings in the eighteenth century Dutch Republic. The drawings concerned were made and used in the context of the design and construction of architecture. The concept of architecture has been taken in a broad sense, containing a wide range of categories varying from hydraulic works to town halls and garden furniture. The draughtsmens backgrounds are similarly diverse, creating an elaborate picture of the functioning range of architectural drawings. The main questions asked are: What do the drawings look like and what was their function in the process of design and construction? Technical and formal characteristics are linked to the application and significance of architectural drawings in the design and building practice. Architectural drawings played a role on several levels in the work of designers, builders and commissioners. By studying large and diverse groups of drawings and additional sources those various functions and meanings can be charted. In the first part of the book, an image is drawn of the practical circumstances, education and the prevailing views on drawings. In part two the practical use and characteristics of architectural drawings is highlighted in ten cases. New in the eighteenth century were the specialist publications on the making of architectural drawings. In addition, the importance of architectural drawings was emphasized in specialist literature, encyclopaedic works and training books. Apart from education and specialist literature, the development of materials, such as East Indian ink and the blacklead pencil, played a large role in the improvement of drawing. The extent to which designs were detailed in drawings used for the construction process depended on the complexity and expense of the type of work (masonry, carpe Booknr: 37458. € 65
ROEPER, VIBEKE & DIEDERICK WILDEMAN. Het Journaal van Abel Tasman 1642 - 1643. Den Haag - Zwolle, Waanders, 2006. Gellustreerd. Gedecoreerde borden. Gebonden. 8vo. 208 pp. (Naam op schutblad. Mooi exemplaar!). Al vroeg in de zestiende eeuw leefde het idee dat zich zuidelijk van de uiterste punt van Afrika een groot vasteland, Terra incognita Australis, moest bevinden. Schipper Willem Jansz. was met zijn schip het Duyjken de eerste Europeaan die in maart 1606 het land inzicht kreeg. De Verenigde Oost-Indische Compagnie (VOC) besloot een expeditie uit te rusten om het geheimzinnige Zuidland te ontdekken. Op 14 augustus 1642 vertrokken twee schepen, de Zeehaen en de Heemskerck, onder bevel van commandeur Abel Tasman uit Batavia, de hoofdzetel van de VOC in Azi in zuidelijke richting. Ruim drie maanden later zag de bemanning in Hleos-ten hoge bergen opdoemen. Van zijn reis, de dramatische ontmoetingen met de Maori's en de wederwaardigheden van de schepen heeft Tasman nauwgezet verslag laten maken. Zijn gedetailleerde, gellustreerde scheepsjournaal, dat eveneens de oudst bekende afbeeldingen van Maori's toont, is dan ook een topstuk van het Nationaal Archief in Den Haag. Het zeventiende-eeuwse journaal is op initiatief van het Nationaal Archief hertaald door Vibeke Roeper en Diederick Wildeman, die beiden hun sporen in de geschiedenis van de ontdekkingsreizen hebben verdiend. Alle oorspronkelijke afbeeldingen worden in de uitgave opgenomen. Een inleiding, gellustreerd met zeventiende-eeuwse kaarten van Australi en Zuidoost-Azi uit het Nationaal Archief, maakt de lezer wegwijs in het journaal. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9040082057) Booknr: 18433. € 12
RHNER, G.J. Inventaris van de Doop-, Trouw- en Begraafregisters van de Gemeente Utrecht (1583-1811 (1860) en van de voormalige Gemeente Zuilen 1652-1811 (1843). Utrecht, Gemeentelijke Archiefdienst, 1990. Gellustreerd. Geniet. 4to. 48 pp. (Publikatie 13). (Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9073190037) Booknr: 32273. € 9
ROMAIN, WILLY-PAUL (DUBY, GEORGES - INLEIDING). Bonifatius. Grondlegger van Europa. Baarn, Tirion, 1991. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 358 pp. ISBN 9051212682. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9051212682) Booknr: 23171. € 14
ROMEIN, ANNIE EN JAN. Erflaters van onze beschaving. Nederlandse gestalten uit zes eeuwen. Amsterdam - Antwerpen, EM. Querido's Uitgeversmaatschappij - De Wereldbibliotheek, 1956. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 898 pp. (dundruk-editie). Klassieker. (Mooi exemplaar). (Brievenbuspakket). Booknr: 40361. € 10
ROMEIN, JAN. Wereldgeschiedenis. Zeist, Uitgeverij De Torentrans. 1937, e.v., In 2 unforme banden (met ruggnummers I en II). Met uitgebreid fotomateriaal. Origineel oranje linnen. Goud beletterd. Gebonden. De paginering is ondoorzichtig (totaal 500 pp.). Het eerste deel gaat over de jaren 1931-1932. Het tweede deel bevat: Het jaar 1937 en Het jaar 1938. (Mooie set). Booknr: 10164. € 19
ROMEIN-VERSCHOOR, ANNIE. Vrouwenwijsheid. Een bundel kritieken en essays over de vrouw. (Verzameld en van aantekeningen voorzien door Claire Rappange, met een inleiding van Emma Brunt). Amsterdam, De Arbeiderspers, 1980. Met fotokatern. Paperback. 8vo. 364 pp. (Synopsis). (Rugvouw). (ISBN/EAN: 9029535881) Booknr: 40371. € 8
ROMEIN-VERSCHOOR, A. Vaderland in de verte. Historische roman. Amsterdam, Querido, 1955. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 414 pp. (Stofomslag met beschadiging bovenzijde bij rug. Verder een goed exemplaar). Roman over Hugo de Groot en Maria van Reigersbergh. Booknr: 40379. € 7
ROMEIN-VERSCHOOR, ANNIE. Ja vader, nee vader. Over de afbraak van het patriarchaal gezag en over wat er voor in de plaats kwam. Amsterdam, Uitgeverij De Arbeiderspers, 1974. Linnen. Goud beletterd. Gebonden. 8vo. 215 pp. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9029535970) Booknr: 40384. € 8
ROMEIN-VERSCHOOR, ANNIE. Ja vader, nee vader. Over de afbraak van het patriarchaal gezag en over wat er voor in de plaats kwam. Amsterdam, Uitgeverij De Arbeiderspers, 1974. Linnen. Met stofomslag. Goud beletterd. Gebonden. 8vo. 215 pp. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9029535970) Booknr: 40385. € 9
ROMER, JOHN. Geschiedenis en Archeologie van De Bijbel. Utrecht, Stichting Teleac, 1989. Met zwart-wit illustraties in de tekst en kleurenplaten. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 436 pp. Het boek bij de gelijknamige Teleaccursus. (Net exemplaar). Hoe is de Bijbel ontstaan? Over de mensen die het boek genspireerd hebben geschreven, het ontstaan van het jodendom en christendom, enz. (ISBN/EAN: 9065332065) Booknr: 38691. € 10
RONALD STANLEY NEALE (1927-). Class in English history , 1680-1850. Oxford : Basil Blackwell, 1981. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 250 pp. Met index. (A very good copy). (ISBN/EAN: 0631128514) Booknr: 27862. € 18
ROOSJEN, S.O., D. KROEZE EN W. EEKHOF. Taalproeven van Hindeloopen. Bevattende bijzonderheden omtrent de woningen, kleeding, gebruiken en taal der Hindeloopers, benevens Taalproeven in rijm en onrijm. Hindeloopen., Hidde Nijland Stichting, 1980. Gellustreerd. Papier. 8vo.89 pp. Fotografische herdruk van uitgaven van 1855. Booknr: 30940. € 8
ROS, B. VAN DER.(EINDRED.). Het christelijk Dagblad in de samenleving. Roeping en opdracht. Leiden, J.J. Groen en Zoon, 1991. Paperback. 8vo. 191 pp. Geod exemplaar (ISBN/EAN: 9050301797) Booknr: 17661. € 10
ROS, MARTIN. (SIGNED - GESIGNEERD). Ondergang van de collabo's 1944-1945. Antwerpen Amsterdam, Uitgeverij De Arbeiderspers, 1996. Gellustreerd. Paperback. 319 pp. Tweede, verbeterde druk. Gesigneerd door de auteur, met opdracht en datum. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9029536217) Booknr: 5777. € 16
ROSS, SHELLEY. Fall from grace : sex, scandal, and corruption in American politics from 1702 to the present. New York : Ballantine Books, 1988., 1988. Paperback. 8vo. xxi, 327 p. : ill. ; 24 cm. Includes index. (Margin waterstained). (ISBN/EAN: 0345353811) Booknr: 25759. € 10
ROSS, THOMAS & IONA HOGENDOORN. De oorlog is nog lang niet voorbij. Het dagelijks leven in de Tweede Wereldoorlog. Utrecht, A.W Bruna Uitgevers, 2011. Overvloedig gellustreerd in kleur en zwart-wit. Gedecoreerde borden. Gevonden. 4to. 255 pp. (Mooi exemplaar!). Het was al warm, vertelde mijn moeder vaak, die zeer vroege vrijdagochtend van 10 mei 1940, de zon nog maar net op. Ze was al om halfvier wakker geworden, geen wonder met een zoontje van drie en een pasgeboren tweeling. Ergens in de buurt van Rotterdam. Mijn vader was politieman, net nachtdienst gehad, en sliep " net als de meeste Nederlanders " de slaap der onwetenden. Onwetend dus ook dat het om 3.55 uur, net vr de zon opkwam, X-Zeit was, het door Hitler persoonlijk bepaalde tijdstip om het koninkrijk der Nederlanden binnen te vallen.In De oorlog is nog lang niet voorbij neemt Tomas Ross ons mee op een reis door de geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog in Nederland. Het boek is rijk gellustreerd met historisch beeldmateriaal en recente foto"s van Iona Hogendoorn. Hierdoor ontstaat een uniek beeld van de belangrijkste periode uit onze geschiedenis, waarvan de gevolgen en betekenis nog niets aan kracht hebben ingeboet. NBD|Biblion recensie: Thomas Ross, schrijver van factionthrillers, vertelt over het dagelijks leven in Nederland tijdens de Tweede Wereldoorlog. Rijk geillustreerd met historisch beeldmateriaal in kleur en zwart-wit, en recente foto's gemaakt door fotografe Iona Hogendoorn, zijn dochter. Tomas Ross, in 1944 geboren als Willem Hogendoorn, vult zijn geschiedschrijving op veel plaatsen persoonlijk in met verhalen over zijn familie. Zijn vader was politieman en lid van een verzetsgroep, later werkte hij bij het Bureau Nationale Veiligheid en verhoorde hij dubbelspion Christiaan Lindemans, alias King Kong, die ervan verdacht werd operatie Market Garden aan de Duitsers te hebben verraden. Net als in zijn factionthrillers komen er ook enkele complottheorieen op typisch Rossiaanse wijze aan bod. Ook gaat Ross in op de vraag wat was 'fout' en 'goed' in de oorlog. Grijstinten verwerpt hij. Boeiend en op vlotte wijze verteld. (NBD|Biblion recensie, Redactie). (ISBN/EAN: 9789022959596) Booknr: 39983. € 16
ROSS, TOMAS. Het verraad van '42. Utrecht, Het Spectrum, 1983. Paperback. 8vo. 338 pp. Historisch spionageroman, aanknopend bij het beruchte Englandspiel uit de Tweede Wereldoorlog. (Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9027425000) Booknr: 18001. € 9
ROSWITA TANIS DJAJADININGRAT. Herinneringen van een vrijheidsstrijdster. Den Haag : Nijhoff, 1974. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 74 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9024716187) Booknr: 28740. € 8
ROY LADURIE, LE. L 'argent, l 'amour et la mort en pays d 'oc. Prcd du roman de l 'abbe Fabre Jean-l 'ont -pris (1756). Paris, ditions du Seuil, 1980. With 10 plates. Paperback. 8vo. 585 pp. (Good copy). (ISBN/EAN: 20200566747) Booknr: 40374. € 9
RUBIN, JAMES HENRY. Realism and Social Vision in Courbet & Proudhon. Princeton, Princeton University Press, 1980. With 35 plates and one folded plate in full colour. Cloth. With dustjacket. Hardboud. 8vo. 177 pp. (Princeton Essays on the Arts). In this exploration of th aims ans accomplishments of Gustave Courbet (1819 - 1877) as both artist and social prophet, James Rubin concentrates primarily on Courbet's well-known but previously little-studied relationship to the anarchist philosopher Pierre Joseph Proudhon. (A fine copy). Booknr: 15535. € 16
RUDOLF PRTNER (1912-). JOHAN VAN NIEUWENHUIZEN (1926-2001). De strijd om het Heilige Graf : waarheid en legende van de kruistochten. Amsterdam [etc.] : De Boekerij, Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. Met lit. opg.: p. 434-435. Vert. van :Operation heiliges Grab. - Dsseldorf [etc.] : Econ Verlag, c. 1977. (ISBN/EAN: 9022505979) Booknr: 23384. € 12
RUDOLF PRTNER (1912-). JACOBA TADEMA-SPORRY (1912-). De Romeinen op hun weg naar de Lage Landen : resultaten van archeologisch onderzoek. Baarn : Hollandia, 1976. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. Met lit. opg. en reg. Vert van: Mit dem Fahrstuhl in die Rmerzeit. - Dsseldorf [etc.] : Econ, 1959. (ISBN/EAN: 9060459148) Booknr: 23407. € 16
RUDOLPH, WOLFGANG. Die Hafenstadt. Eine maritime Kulturgeschichte. Leipzig, Edition Leipzig, 1979. Illustrated with photographs in colour and black-and-white. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 4to. 231 pp. A fine copy. Booknr: 2094. € 21
RUUD J. SPRUIT (1942-). TOM WEERHEIJM (1940-). De dood onder ogen : een cultuurgeschiedenis van sterven , begraven , cremeren en rouw. Houten : De Haan, Met lit. opg. (ISBN/EAN: 9022837165) Booknr: 21609. € 10
RUYTERS, HAN & ARNOUD VOET. De Nederlandse Prentbriefkaart. Een selectie van de mooiste Nederlandse kaarten gerangschikt naar onderwerpen. Capelle aan den IJssel, 1996. Met meer dan 600 afbeeldingen. Paperback. Met flappen. 8vo. 304 pp. Index. (Naam op schutblad. Mooi exemplaar). Met cataloguswaarden. With english topical index. (ISBN/EAN: 9073647258) Booknr: 39773. € 20
SABATIER, ROBERT. Dictionnaire de la Mort. Paris, ditions Albin Michel, 1967. Illustrated by Christiane Sabatier. Black cloth. Gilt decorated. Hardbound. 8vo. 540 pp. Spine a bit discoulered. Els a good copy. Booknr: 18438. € 30
SABRINA IS SABRINA BOUAZZA ; HASSEN IS HASSEN BOUAZZA. J.C. NIX (1946-). Door de ogen van Sabrina en Hassen: Tunesische kindertekeningen over de Nederlandse geschiedenis. Rotterdam: Stichting Atlas van Stolk, 2002. Gellustreerd. Gedecoreerde borden. Gebonden. 8vo. 90 pp. Uitg. ter gelegenheid van de gelijknamige tentoonstelling in de Atlas Van Stolk, Museum Het Schielandshuis, Rotterdam die werd gehouden van 21 juni tot en met 27 oktober 2002. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9090159673) Booknr: 33296. € 8
SALISBURY, HARRISON E. Rusland in revolutie. 1900-1930. Baarn, In den Toren, 1978. Overvloedig gellustreerd in kleur en zwart-wit. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 287 pp. Een portret in woord en beeld van de politieke en artistieke beroeringen in Rusland gedurende de periode 1900-1930. (Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9060740920) Booknr: 35803. € 14
SALOMON, CHARLOTTE. Charlotte Salomon Life or Theater? An autobiographical play with music. Maarssen, Gary Schwartz, 1981. Fully illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 4to. XVI, 784 pp. Introduced by Judith Herzberg. Translated form the German by Leila Vennewitz. In 769 paintings Charlotte Salomon elevated her life into theater. (A beautiful copy). Booknr: 4311. € 55
SALOMONSON, J.W. Voluptatem Spectandi Non Perdat Sed Mutet. Observations sur l ' Iconograhie du martyre en Afrique Romaine. Amsterdam, etc., North- Holland Publishing Company, 1979. Profusely illustrated. Paperback. With dustjacket. 8vo. 100 pp. (Verhandelingen der Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen afd. Letterkunde, Nieuwe Reeks, deel 98). (A very good copy). Booknr: 38668. € 16
SALVADOR EDMOND BLOEMGARTEN (1924-). Henri Polak : sociaal democraat : 1868-1943. Den Haag : Sdu Uitgevers, 1996. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 755 pp. Oorspr. verschenen als proefschrift Universiteit van Amsterdam, 1993. Met lit. opg., reg. - Met samenvatting in het Engels. (Mooi exemplaar). Henri Polak drukte rond de eeuwwisseling nadrukkelijk zijn stempel op de Nederlandse sociaal-democratie. Hij geldt als de belangrijkste vernieuwer van de vakbeweging en maakte de door hem opgerichte Algemeene Nederlandsche Diamantbewerkersbond (ANDB) tot een modelvakbond. Op zijn initiatief kwam het NVV, de eerste moderne vakcentrale, tot stand. Polak was een begenadigd journalist. Politiek was hij actief op een breed terrein: hij was medeoprichter en voorzitter van de SDAP, hij was het eerste socialistische gemeenteraadslid van Amsterdam en het eerste socialistische Eerste-Kamerlid. Hij vond de verhoging van de materile welvaart van arbeiders even belangrijk als de bevordering van hun geestelijk welzijn. Onder de arbeidersleiders was hij een van de pioniers op het gebied van monumentenzorg, natuur- en milieubescherming. Al in 1903 verklaarde Polak in de Amsterdamse raad dat hij liever rein water afkomstig uit de duinen dronk dan vervuild Rijnwater. (ISBN/EAN: 9012083559) Booknr: 28538. € 24
SALZMAN, JACK. American Studies. An Annotated Bibliography. Volume I and II. Cambridge, a.o., Cambridge University Press, 1986. Two volumes. Cloth. Hardbound. XII, 1839 pp. A bibliography of books about the U.S.A.; concerning: Anthropology and Folklore; Art and Architecture; History; Literature; Music; Political Science; Popular Culture; Psychology; Religion; Science, Technology, and Medicine; Sociology. (Free end paper of Volume I is missing; fine set). Booknr: 2106. € 28
SANDER, GORDON F. De familie Frank die de oorlog overleefde. Amsterdam, Bert Bakker, 2006. Met foto's. Paperback. 8vo. 361 pp. ISBN 9035128516. (Goed exemplaar). In dit fascinerende boek beschrijft een kleinzoon de levensloop van een andere familie Frank: hun bedrieglijk gemakkelijke leven in het Berlijn van de jaren twintig, de opkomst van Hitler en hun vlucht naar het schijnbaar veilige Nederland. Hij vertelt over de duizend dagen die ze onderdoken in een kleine kamer in Den Haag en over de gevoelens van opluchting die de bevrijding door de Amerikanen teweegbracht. Deze familie Frank verhuisde na de oorlog naar de Verenigde Staten, eenzelfde route die Anne Frank wellicht had gekozen, mocht ze de oorlog hebben overleefd. De familie Frank die de oorlog overleefde is zowel een geschiedenisvertelling als een biografie - een uiterst zorgvuldig samengesteld document dat de familie Frank als prisma gebruikt voor tachtig jaar Europese geschiedenis, waaronder oorlog en verzet in Nederland en de verschrikkelijke gevolgen van de holocaust. Booknr: 28703. € 12
SANDER ANTON VAN WALSUM (1957-). TWAN GEURTS (1950-). Ook al voelt men zich gewond : de Utrechtse universiteit tijdens de Duitse bezetting 1940-1945. Utrecht : Universiteit Utrecht, 1995. Illustrated. Paperback. 8vo. 160 pp. Uitg. ter gelegenheid van 50 jaar bevrijding. Uitg. onder verantwoordelijkheid van de Commissie Geschiedschrijving Universiteit Utrecht. Met lit. opg. (ISBN/EAN: 9039306583) Booknr: 27863. € 10
SATTER, DAVID. Age of Delirium. The Decline and Fall of the Soviet Union. n.p., Alfred A. Knopf, 1996. Paperback. 8vo. XVII, 419 pp. (A fine copy). The first state in history to be based explicitly on atheism, the Soviet Union endowed itself with the attributes of God. In this book, David Satter shows through individual stories what it meant to construct an entire state on the basis of a false idea, how people were forced to act out this fictitious reality, and the tragic human cost of the Soviet attempt to remake reality by force. (ISBN/EAN: 0300087055) Booknr: 34238. € 16
SCARF, BIANCA MARIA (ED.). The Lion of Venice. Studies and Reseach on the Bronze Statue in the Piazzetta. Venice, Albrizzi Editore., 1990. Illustrated (with folded plates). Wrappers. 4to. 234 pp. A very fine copy. Booknr: 8432. € 22
SCHAAP, DICK & TEUN VAN DEN BERG. Johan de Wit. Een volmaakt Hollander. Bussum, Teleboek. z.j., Gellustreerd. Paperback. 8vo. 126 pp. (Heel mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9061224306) Booknr: 39747. € 6
SCHACHT, MARKUS & JRG MEINER (RED.). Onder den Oranje boom. Nederlandse kunst en cultuur aan Duitse vorstenhoven in de zeventiende en achttiende eeuw. Mnchen, Hirmer Verlag - Stichting Paleis Het Loo Nationaal Museum, Met talrijke afbeeldingen, deels in kleur. Blauw linnen. Goud bedrukt. Gebonden. 4to. 504 pp. Stofomslag ontbreekt. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 3777484806) Booknr: 19359. € 39
SCHAIK, G.J.J. VAN Balthazar Huydecoper. Een taalkundig, letterkundig en geschiedkundig initiator. Assen, Van Gorcum & Comp., 1962. Linnen. Goudbeletterd. Gebonden. 8vo. 197 pp. (diss. met stellingen - thesis). (Los bijgevoegd een brief van de uitgever aan prof. Van Haeringen over bovenstaand boek, alsmede diens antwoord). (Mooi exemplaar). Booknr: 38443. € 14
SCHAMA, SIMON. Citizens. A Chronicle of the French Revolution. New York, Vintage books, 1989. Illustrated. Paperback. 8vo. XX, 948 pp. A very good copy. Instead of the dying Old Regime, Schama presents an ebullient country, vital and inventive, infatuated with novelty and technology--a strikingly fresh view of Louis XVI's France. A New York Times bestseller! (ISBN/EAN: 0679726101) Booknr: 37387. € 18
SCHANS, PIETER VAN DE. Doorbraak en wederopbouw. De NIjmeegse PvdA en haar gemeentepolitiek. 1946 - 1954. Nijmegen, Gemeentearchief Nijmegen., 1983. Papier. 8vo. 127 pp.Serie : Nijmeegse studin deel XI. Booknr: 30262. € 8
SCHATZ. Die griechischen Gtter und die menschlichen Missgeburten. Amsterdam, 1969. With 62 text-figures. Paperback. 59 pp. (Facsimile reprint of the edition Wiesbaden, 1901). Vortag gehalten im Docentenverein der Universitt Rosto am 3. Mai 1901. (A fine copy). Booknr: 105. € 8
SCHEFFER, H.J. November 1918. Journaal van een revolutie die niet doorging. Utrecht, De Bataafsche Leeuw, 1984. Met facsimiles. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 312 pp. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9067070343) Booknr: 37405. € 10
SCHEFFER, H.J. November 1918. Journaal van een revolutie die niet doorging. Amsterdam, Uitgeverij De Arbeiderspers, 1968. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 312 pp. (Goed exemplaar. Bovenzijde stofomslag iets rafelig bij de rug). Analyse van de socialistische revolutie van Troelstra, en de rol van de Rotterdamse burgemeester Zimmermnan hierbij. Booknr: 40256. € 8
SCHEIBELREITER, GEORG. Die barbarische Gesellschaft. Mentalittsgeschichte der europischen Achsenzeit 5. bis 8. Jahrhundert. Darmstadt, Wissenschaftliche Buchgesellschaft, 1999. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 659 pp. (A fine copy!). Booknr: 37884. € 25
SCHELLART, A.I.J.M. Huizen van Oranje. Verblijven van de Oranjes en de Nassaus in Nederland. Rijswijk, Elmar. z.j., Met illustraties en uitvouwbare stamboom op A-3. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 234 pp. Goed exemplaar (ISBN/EAN: 906120402x) Booknr: 31801. € 12
SCHILTMEIJER, J.R. De gevelstenen spreken. Fotoboek met 275 afbeeldingen van gevelstenen in Nederland en Vlaanderen. Amsterdam, Uitgeverij Minerva z.j., 1986. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 192 pp. 2e druk. Mooi ex. (ISBN/EAN: 9060990013) Booknr: 34037. € 12
SCHILTMEIJER, J.R. De gevelstenen spreken. Fotoboek met 275 afbeeldingen van gevelstenen in Nederland en Vlaanderen. Amsterdam, Uitgeverij Minerva z.j., 1986. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 192 pp. Goed ex. (ISBN/EAN: 9060990013) Booknr: 37966. € 9
SCHIPPER, JOHAN, STEGEMAN, MARIANNE & JAN TINGA (RED.). 75 jaar Rijksonderwijs Coevorden. 1909-1984. Meppel Coevorden, Reniecommissie R.S.G., 1984. Rijk gellustreerd. Karton. 8vo. 190 pp. De Rijks Scholen Gemeenschap Coevorden viert het 75-jarige bestaan van de (oorspronkelijke) R.H.B.S. (Omslagfoto wat vervaagd, overigens een goed ex.). Booknr: 10332. € 15
SCHLOSS, EVA. Herinneringen van een joods meisje 1938-1945. Amsterdam, Sua, 1989. Met fotokaterns. Paperback. 8vo. 188 pp. Het levenshaar van Eva Schloss in het Wenen van de jaren dertig, het vluchtelingenbestaan, het onderduiken en de vernietigingskampen. Veertig jaar na dato beschreven. (Goed ex.). (ISBN/EAN: 906222184x) Booknr: 37486. € 8
SCHMIDT, MAURITS (RED.). De holle diamant. Het grote debat over new age. Amsterdam- Antwerpen, L.J. Veen, 1998. Paperback. 8vo. 254 pp. (Mooi exemplaar). Aan het woord komen: Hans Achterhuis, Jan Blokker, Midas Dekkers, Cor Hekstrter, Ronald Jan Heijn, Freek de Jonge, Harry Kuitert, Adelheid Roose, Iteke Weede, e.a. Is new age een hype die na het jaar 2000 weer voorbijgaat, of zal het beklijven als bron van spiritualiteit waar christendom voor velen heeft afgedaan? En wat houdt new age in? Maurits Schmidt ging op onderzoek uit. Hij sprak in alle openheid, soms ironiserend, soms provocerend maar altijd ontwapenend, met voor- en tegenstanders op gebieden als wetenschap, godsdienst, humanisme, kunsten, literatuur, politiek, bedrijfsleven, journalistiek en trendwaching. NBD|Biblion recensie: De auteur is redacteur levensbeschouwing bij 'Het Parool'. Hij bundelt hier 26 meningen van bekende figuren over het verschijnsel New Age. De interviews met o.a. Midas Dekkers, Freek de Jonge en Karin Spaink zijn boeiend om te lezen, omdat de vragen scherpzinnig zijn en blijk geven van ter zake kundige kennis, bovendien goed afgestemd op de persoon. Dat lokt een kleurrijk ratjetoe van voor- en na-oordelen over New Age uit. Een definitie van New Age in het ene interview wordt tenietgedaan door een tegenovergestelde in het volgende. Interessanter worden de levensinstellingen van genterviewden met New Age als kapstok. Ook de auteur heeft - gezien de gekozen titel - zijn bezwaren, die hij overigens nergens opdringt. Kortom, een intelligent boek, eerste in zijn soort, dat informatie geeft over het ontstaan en de wortels van New Age en veel om over na te denken, maar dat ons aan het einde even (on)wijs laat over de essentie van het verschijnsel als we aan het begin waren. En zo hoort het ook. Met literatuurlijst. (Biblion recensie, Johanna van Fessem.) (ISBN/EAN: 9020459546) Booknr: 18088. € 6
SCHOEPS, HANS JOACHIM. BISMARCK, OTTO, FRST VON. Bismarck ber Zeitgenossen, Zeitgenossen ber Bismarck. [Frankfurt/Main] Propyläen [1972], 1972. Illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 418 pp. 21 cm. Bibliography: p.397-408. (Fine copy). (ISBN/EAN: 3549072821) Booknr: 28341. € 22
SCHFFER, IVO. Het nationaal-socialistische beeld van de geschiedenis der Nederlanden. Een historiografische en bibliografische studie. Amsterdam - Arnhem, J.M. Meulenhoff - Van Loghum Slaterus, 1956. Paperback. 8vo. 359 pp. (diss. met stellingen - thesis). (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen. Met zijn handtekening / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands. With his signature). Booknr: 38651. € 20
SCHOLTEN, J.M.B. Het begrip Comitas in het internationaal privaatrecht van de Hollandse Juristenschool der zeventiende eeuw. Utrecht - Nijmegen, Dekker & Van de Vegt, 1949. Paperback. 8vo. 176 pp. (Diss. met stellingen). (Goed exemplaar. Wat roestvlekken langs de buitenranden van het omslag). Booknr: 14243. € 14
SCHOOR, M.C.E. VAN. (SIGNED - GESIGNEERD) John Danil Kestell 1854 - 1941. Outobiografies Beskryf. Bloemfontein, Oorlogsmuseum van die Boererepublieke, 1992. Met foto's. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 389 pp. Door de auteur gesigneerd exemplaar van de gelimiteerde editie van 100 exemparen. Booknr: 11232. € 25
SCHOOREL, A.F. Handleiding voor de theecultuur. z.p., 1949. Gellustreerd en met uitvouwbare platen. Linnen. Gebonden. 8vo. 342 pp. Na het "Handboek voor de kultuur en fabrikatie van thee" van Jacobson uit 1843, schreef Nanninga in 1916 "De Theecultuur in Nederlandsch-Indi". Het werk van Schoorel uit 1949, derde in de rij, bevat nieuwe onderzoekingen en praktijk-ervaringen m.b.t. tot de theecultuur. (Buitenzijde iets ontkleurd. Verder een goed exemplaar). Booknr: 910. € 18
SCHOTEL, G.D.J. (H.C. ROGGE, RED.). Het Oud-Hollandsch Huisgezin der Zeventiende Eeuw. Arnhem, A.J.G. Strengholt's Uitgeversmaatschappij en Gijsbers & Van Loon. z.j., Gellustreerd. Linnen. Gebonden. Goud beletterd. 8vo. VII, 440 pp. (Ongewijzigde herdruk van de uitgave van 1903). (Heel mooi exemplaar). Tweede, verbeterde en gellustreerd uitgave. Het 17de eeuwse huisgezin belicht in al zijn aspecten. Booknr: 40360. € 14
SCHOTEL, G.D.J. (H.C. ROGGE, RED.). Het Maatschappelijk Leven onzer vaderen in de Zeventiende Eeuw. Arnhem, A.J.G. Strengholt's Uitgeversmaatschappij en Gijsbers & Van Loon. z.j., Gellustreerd. Linnen. Gebonden. Goud beletterd. 8vo. VIII, 453 pp. (Ongewijzigde herdruk van de uitgave van 1905). (Mooi exemplaar). Tweede, verbeterde en gellustreerd uitgave. Booknr: 40369. € 15
SCHOTEL, G.D.J. (H.C. ROGGE, RED.). Het Oud-Hollandsch Huisgezin der Zeventiende Eeuw. Arnhem, A.J.G. Strengholt's Uitgeversmaatschappij en Gijsbers & Van Loon. z.j., Gellustreerd. Linnen. Gebonden. Goud beletterd. 8vo. VII, 440 pp. (Ongewijzigde herdruk van de uitgave van 1903). (Mooi exemplaar). Tweede, verbeterde en gellustreerd uitgave. Het 17de eeuwse huisgezin belicht in al zijn aspecten. Booknr: 40370. € 12
SCHOUTEN, MARTIN. De socialen zijn in aantocht. De Nederlandse arbeidersbeweging in de negentiende eeuw. Amsterdam, Van Gennep, 1976. Gellustreerd. Ppaerback. 4to. 288 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9060122488) Booknr: 16462. € 14
SCHOUW-ZAAT, N. Thuis in de wereld. Ervaringen van Nederlandse emigranten. Bedum, Profiel, 2006. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 159 pp. (Mooi exemplaar). Het verhaal van de emigrant gaat door. Elk jaar vertrekken mensen uit Nederland naar een ander land. Voorgoed, of misschien voor enkele jaren. Om grenzen te verleggen, ervaringen op te doen. Rust en ruimte te vinden die in Nederland steeds schaarser wordt. Om te ontsnappen aan regels, stelsels en vergunningen of gewoon om een nieuw leven te beginnen. Wat drijft hen? Welke keuzes moeten zij maken? Hoe hebben de emigranten dat gedaan in de jaren van de grote emigratiegolf na de Tweede Wereldoorlog? NBD|Biblion recensie: Boek over de ervaringen van geemigreerde Nederlanders. In het eerste hoofdstuk wordt ingegaan op de geschiedenis van migratie. In de volgende hoofdstukken aandacht voor onder meer cultuurverschillen, heimwee, redenen voor emigratie, de landbouwsector (van oudsher vertrokken vooral veel boeren en tuinders), het succesverhaal van twee Nederlandse tuinders in Amerika, het inburgeringsproces in het nieuwe land, de emigratiegolf uit de jaren vijftig van de twintigste eeuw, en het werk van de emigratie consulenten. Fragmenten uit brieven en persoonlijke verhalen van emigranten geven de ervaringen en gevoelens weer. Het boek is uitgebracht in opdracht van de Katholieke Emigratie Centrale en de Katholieke Vereniging van Ouders en Familieleden van geemigreerden. Geillustreerd met zwart-wit afbeeldingen. De bundel geeft een indruk van de positieve en negatieve kanten van de emigratie. Herkenbaar voor emigranten en familieleden. De schrijfster werkte eerder mee aan de bundel 'Toen wij uit Nederland vertrokken : ervaringen van Nederlandse emigranten in Australie, Nieuw-Zeeland, Canada, Brazilie, Zuidafrika, Frankrijk'. Met een samenvatting in het Engels. (NBD|Biblion recensie, Redactie). (ISBN/EAN: 9052943710) Booknr: 35455. € 10
SCHULTE NORDHOLT, JAN WILLEM (GESIGNEERD). Woodrow Wilson. Een leven voor de wereldvrede. Een biografie. Amsterdam, Meulenhoff, 1990. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 448 pp. Gesigneerd door de auteur in het jaar van verschijnen, met een uitgebreide opdracht in versvorm (!) voor bevriende dichter. (Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9029099682) Booknr: 36218. € 30
SCHUTTE, O & A.G. VAN DALEN, EA. (RED.). De Gemeentewapens van Achterhoek en Liemers. Zutphen, De Walburg Pers, 1982. Met platen waarop afbeeldingen van de gemeentrewapens in kleur. Paperback. 8vo. 174 pp. (Jaarboek Achterhoek en Liemers 1982, deel V). Mooi exemplaar. Booknr: 15457. € 12
SCHUTTEVER, H. Vijftien generaties. De geschiedenis van een Nederlands Geslacht (1480-1980). Arnhem, Gouda Quint - D. Brouwer en Zoon, 1982. Gellustreerd. Lunnen. Goud gedecoreerd. Gebonden. 8vo. 88 p. De geschiedenis van het geslacht Dierkens (Dierquens), over vijftien generaties en over een periode van vijf eeuwen. (Mooi ex.). Booknr: 11251. € 14
SCHUTTEVER, H. & J.G. DETIGER. Anderhalve eeuw belastingen. (1) Ondeugd en deugd onzer 19e-eeuwse belastingen. (2) Ontwikkelingslijnen van de belastingheffing in de 20ste eeuw. Deventer - Antwerpen, Uitgeversmaatschappij AE. E. Kluwer, 1964. Paperback. 8vo. 100 pp. (Goed exemplaar). Booknr: 40376. € 10
SCHWAB, UTE. Die Sternrune im Wessobrunner Gebet. Beobachtungen zur Lokaliserung des clm 22053, zur Hs. BM Arundel 393 und zu Rune Poem V. 86-89. Amsterdam, Rodopi, 1973. Illustrated. Wrappers. 4to. 141 pp. (Amsterdamer Publikationen zur Sprache und Literatur, 1. Band). Fine copy. Booknr: 2348. € 30
SCHWAN, HERIBERT. Als der Krieg zu Ende ging. Frankfurt (M.) : Ullstein, 1981., Illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 4to. 159 p. : col ill. ; 28 cm. A fine copy. (ISBN/EAN: 3550079400) Booknr: 30916. € 18
SCHWARZSCHILD, LEOPOLD (HRSG. VALERIE SCHWARZSCHILD). Die Lunte am Pulverfass. Aus dem "Neuen Tagebuch" 1933 - 1940. Hamburg, Christian Wegner Verlag, 1965. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 430 pp. "...die explosive Atmosphre der Jahre zwischen Hitlers Machtergreifung und dem ersten Jahr des Zweiten Weltkrieges. Leopold Sschwarzschild ging 1933 ins Exil und grndete in Paris die Zeitschrift "Das Neue Tagebuch". " (...) Die wichtigsten Beitrge aus den von Juli 1933 bis August 1940 erschienenen Heften sind hier zusammengestellt." (A fine copy). Booknr: 12563. € 22
SCOTT BERG, A. Lindbergh. Amsterdam, Uitgeverij Luitingh - Sijthoff, 1999. Met foto's. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 758 pp. Goed gedocumenteerd levensverhaal van een controversile, legendarische en raadselachtige figuur: Charles Lindbergh. (Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9789024535996) Booknr: 13690. € 18
SEGERSTEDT, TORGNY TORGNYSSON. Marcus Wallenberg: a picture biography. Stockholm : Gullers Pictorial, c1982., Illustrated. Cloth. With dustjacket. Harbdound. 4to. 142 pp. : ill. (some col.) ; 31 cm. A very good copy. (ISBN/EAN: 9186440020) Booknr: 31001. € 18
SEIBERT, JAKOB. Hannibal. Darmstadt, Wissenschaftliche Buchgesellschaft, 1993. With maps. Decorated boards. Hardbound. 8vo. XX, 552 pp. A fine copy. Booknr: 37888. € 12
SEIBT, FERDINAND. Glanz und Elend des Mittelalters : eine endliche Geschichte. [Mnchen] : [Orbis-Verl.], 1999. Illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 427 pp. (ISBN/EAN: 3572100453) Booknr: 25787. € 20
SEIERSTADT, ASNE. De engel van Grozny. Amsterdam, De Geus, 2007. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 379 pp. Achttien maanden undercover in Rusland. Uitgeverstempel op schutblad. Verder een mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9789044512113) Booknr: 20842. € 13
SEIGEL, JERROLD. Marx' Fate. The Shape of a Life. Pennsylvania, The Pennsylvania State university Press, 1978. Paperback. 8vo. VIII, 451 pp. (Name on first free endpaper. A very good copy). 'Marx's Fate' is an intellectual biography of Marx that combines historical, textual, and psychological analyses to provide major new insights into the philosopher's writings and development. (ISBN/EAN: 0271009357) Booknr: 39332. € 15
SELTMAN, CHARLES. Vrouwen in de Oudheid. Amsterdam, P.N. van Kampen & Zoon, 1955. Met 57 illustraties. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 255 pp. Randen stofomslag licht rafelig. Overigens een goed exemplaar. Booknr: 12456. € 12
SERGIO DERKS (1963-). Verleden tijd. Landsmeer : Robas, Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. Rug vermeldt: 1940-1945. (ISBN/EAN: 9072770307) Booknr: 23385. € 18
SERVICE, ROBERT. Russia. Experiment with people. From 1991 tot the present. London, Macmillan, 2002. Illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 406 pp. ( A fine copy). The first history of modern Russia from 1991 to the present day by one of the leading historians of the 20th century USSR and Russia. In 1991, in a huge experiment with a people and in a state of euphoria, Boris Yeltsin abolished the USSR and recreated the Russian nation. At the point of its declaration is was in a state of economic and social disarray and yet there were high hopes. Hopes which have subsequently been dashed. Robert Service brings to bear his vast knowledge of the people and the country to put the recent upheavals into context and he shows that not everything changed for the worst 1991. The Gorbachev years have allowed the Russian people to give a priority to living a private life and shutting the door on the state. They could think what they liked. The could enjoy intellectual and religious freedom, and indulge in recreations their income would allow. Gays and Lesbians could come 'out'. The Youth culture could finally be loosed from contraints. This is a broad political, social and cultural history of one of the newest nations ever to be formed. (ISBN/EAN: 033372626x) Booknr: 34227. € 15
SEWARD, DESMOND. Prince of the Renaissance. The life of Franois I. London, 1973. Profusely illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. Large-8vo. 264 pp. Annotations with pencil on two pages. Dustjacket with defects to margins. Else a good copy. Booknr: 27973. € 12
SEWARD, DESMOND. The Hundred Years War. The English in France 1337 - 1453. London, Constable, 1978. Illustrated. Paperback. 8vo. 296 pp. (A very good copy). (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen. Met zijn handtekening / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands). (ISBN/EAN: 0094613001) Booknr: 39018. € 12
(SHACKLETON, ROBERT, ED.). Duke Humfrey and English Humanism in the Fifteenth Century. Catalogue of an Exhibition held in the Bodleian Library Oxford. Oxford, Bodleian Library, 1970. With 24 plates (facsimiles). Paperback. 8vo. 77 pp. (A fine copy). Booknr: 37810. € 13
SHIMON PERES (1923-). ARYE NAOR ; FRANS J. BRUNING. Het nieuwe Midden-Oosten : mijn verhaal. Utrecht [etc.] : Kosmos-Z&K, 1993. Paperback. 8vo. 205 pp. Met lit. opg., reg. Vert. van:The new Middle East. - New York : Holt, 1993. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9021522721) Booknr: 32041. € 8
SIEGFRIED BOUDEWIJN JOHAN ZILVERBERG (1922-2005). Geloof en geweten in de zeventiende eeuw. Bussum : Fibula-Van Dishoeck, 1971. Met bibliogr. en reg. (ISBN/EAN: 9022830276) Booknr: 20745. € 7
SIEGFRIED BOUDEWIJN JOHAN ZILVERBERG (1922-2005). De Stichtse burgeroorlog : rebellie en reactie in het vijftiende-eeuwse Utrecht. Zutphen : De Walburg Pers, 1978. Illustrated. Paperback. 8vo. 84 pp. Bibliogr.: p. 83-84. (ISBN/EAN: 9060110552) Booknr: 25761. € 8
SIEGFRIED BOUDEWIJN JOHAN ZILVERBERG (1922-2005). De Stichtse burgeroorlog : rebellie en reactie in het vijftiende-eeuwse Utrecht. Zutphen : De Walburg Pers, 1978. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 84 pp. Bibliogr.: p. 83-84. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9060110552) Booknr: 28464. € 9
SIMON GROENVELD (1941-). T'is ghenoegh, oorloghsmannen: de Vrede van Munster: de afsluiting van de Tachtigjarige Oorlog. Den Haag : Sdu Uitgevers, 1997. Met talrijke illustraties. Paperback. 8vo. 86 pp. Omslag vermeldt: De vrede van Munster 1648-1998 Met lit. opg. (Buitenzijde licht vlekkerig). (ISBN/EAN: 9039913633) Booknr: 21615. € 6
SIMON GROENVELD (1941-). T'is ghenoegh , oorloghsmannen : de Vrede van Munster : de afsluiting van de Tachtigjarige Oorlog. Den Haag : Sdu Uitgevers, 1997. Omslag vermeldt: De vrede van Munster 1648-1998 Met lit. opg. (ISBN/EAN: 9039913633) Booknr: 21616. € 7
SIMON GROENVELD (1941-) ; HUIB L.PH. LEEUWENBERG (1941-). De Unie van Utrecht : wording en werking van een verbond en een verbondsacte. Den Haag : Martinus Nijhoff, 1979. Paperback. 8vo. 225 pp. Met lit. opg.: p. [XI]-XIII. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9024721326) Booknr: 28628. € 18
SIMON GROENVELD (1941-). T'is ghenoegh, oorloghsmannen: de Vrede van Munster: de afsluiting van de Tachtigjarige Oorlog. Den Haag : Sdu Uitgevers, 1997. Met talrijke illustraties. Paperback. 8vo. 86 pp. Omslag vermeldt: De vrede van Munster 1648-1998 (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9039913633) Booknr: 40262. € 7
SIMON LAMBERTUS VAN DER WAL (1910-1978). Besturen overzee : herinneringen van oud-ambtenaren bij het binnenlands bestuur in Nederlandsch-Indi. Franeker : Uitgeverij T.Wever B.V 1977. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 331 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9061352533) Booknr: 28741. € 20
SIMON SCHAMA (1945-). The embarrassment of riches: an interpretation of Dutch culture in the Golden Age. New York : Knopf, 1987. Illustrated. Paperback. 8vo. 698 pp. A Borzoi book. Lit. opg.: p. 655-670. - Index. 1e uitg. ook 1987. (A good copy). (ISBN/EAN: 0394510755) Booknr: 34353. € 22
SIMON SCHAMA (1945-). EUGNE DABEKAUSSEN. Overvloed en onbehagen: de Nederlandse cultuur in de Gouden Eeuw. Amsterdam : Contact, 2001. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 682 pp. Index. Met lit. opg. en reg. Vert. van:The embarrassment of riches. - New York : Knopf, 1987. (Naam op schutblad. Mooi eexemplaar). De Engelse historicus Simon Schama heeft met Overvloed en onbehagen een sociale en culturele geschiedenis geschreven waarin hij onderzoekt hoe een aantal boerendorpen, vissersplaatsen en havensteden zonder gemeenschappelijke taal, godsdienst of regering zich in de zeventiende eeuw kon verenigen tot de Republiek der Nederlanden. NBD|Biblion recensie: De Britse historicus Simon Schama geeft een briljant portret van volkskarakter, zeden en gewoonten van de Nederlanders in de Gouden Eeuw. Hij baseert zijn omvangrijke werk op ongewone bronnen als schilderijen, prenten, versieringen, gedichten en versjes. Onze volksziel kenmerkt(e) zich door een voortdurende gewetenswroeging over onze zelfvoldaanheid, waaruit een curieuze, paradoxale mentaliteit ontstond van 'praal en ingetogenheid, zwier en soberheid'. Een paradox die ook de moraal van de hervormde kerk niet kon opheffen. Schama weet zijn interpretaties van bijvoorbeeld Nederlandse liefdadigheidsloterijen en van stoepschrobwoede samen te voegen tot een boeiend en kloppend totaalbeeld - misschien zelfs iets te kloppend. De Nederlandse vertaling is uitstekend. In deze paperbackeditie zijn alle illustraties in zwart-wit; zeer kleine druk. (Biblion recensie, Redactie). (ISBN/EAN: 9025405142) Booknr: 39856. € 14
SIMON STEVIN (1548-1620). WILLEM DEN BOER (1950-) ; ANNA CATHARINA GERARDA FLEURKENS (1947-). Het burgherlick leven & anhangh. Utrecht : Bijleveld, 2001. Linnen. Met stofomslag. Gebnoden. 8vo. 223 pp. Oorspr. tekst met daarnaast de hertaling in modern Nederlands. - Omslagtitel: Het burgherlick leven = Vita politica. Met lit. opg. Fotomech. herdr. van de oorspr. uitg.:Vita politica : het burgherlick leven. - Tot Leyden : by Franchoys van Ravelenghien, 1590, en Anhangh. - Verschenen in: Materiae politicae. - Tot Leyden : Justus Livius, 1649. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9061313694) Booknr: 27948. € 16
SIMON WIESENTHAL (1908-2005). Segel der Hoffnung: die geheime Mission des Christoph Columbus. Olten [etc.] : Walter-Verlag, 1972. Illustrated. Cloth. With duatjacket. Hardbound. 8vo. 243 pp. Met lit. opg en reg. (Dustjacket with small defects. Else a good copy). (ISBN/EAN: 3530953008) Booknr: 30804. € 12
(SIMPSON, JUDITH, RED.). Indianen. Tielt, Lannoo - Sesam Junior, 1995. Rijk gellustreerd in kleur. Gedecoreerde borden. Gebonden. 4to. 64 pp. (met register). (Telescoop - Sesam Junior) Het verhaal van de Noordamerikaanse indianen. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9024602459) Booknr: 31681. € 8
SINKE, ONNO. Verzet vanuit de verte. De behoedzame koers van Radio Oranje. Amsterdam - Antwepren, Augustus, 2009. Paperback. 8vo. 318 pp. (Mooi exemplaar). Radio Oranje was tijdens de Tweede Wereldoorlog het belangrijkste medium om de bevolking in bezet Nederland te bereiken. Als regeringsomroep en als radiostation waarop de toespraken van koningin Wilhelmina te horen waren, had Radio Oranje een gezag dat andere radiostations ontbeerden. Naar de manier waarop de regering Radio Oranje wilde gebruiken en in hoeverre zij daarin slaagde is echter verrassend genoeg niet eerder onderzoek gedaan. Historicus Onno Sinke gaat als eerste na wat de opdrachten waren van de regeringsomroep. Aan de hand van archiefonderzoek in Nederland en Engeland beschrijft hij hoe de onervaren medewerkers, onder wie de latere historicus L. de Jong, worstelden bij de uitvoering van hun taak. Ministers die hun invloed wilden laten gelden en gebrekkige verbindingen met het moederland waren maar enkele van de problemen waar zij tegenaan liepen. Op basis van dagboeken en rapporten van verschillende instanties onderzoekt Onno Sinke hoe de luisteraars in Nederland reageerden op de uitzendingen. En passant wordt zo duidelijk wat de mogelijkheden en de grenzen waren van propaganda tijdens de oorlog. (ISBN/EAN: 9789045702575) Booknr: 35189. € 12
SJVOLD, THORLEIF. Les bateaux Vikings Oslo. Oslo, Iniversitets Oldsaksamling, 1979. Illustrated. Paperback. 8vo. 79 pp. A fine copy. Booknr: 28417. € 16
SKIDELSKY, ROBERT JACOB ALEXANDER. Thatcherism. Oxford, UK : Cambridge, Mass., USA : B. Blackwell, 1990., 1988. Paperback. 8vo. pp. 214 p. ; 23 cm. Includes bibliographical references (p. 203-208) and index. (Very good copy). (ISBN/EAN: 0631173250) Booknr: 27864. € 16
SKIDELSKY, ROBERT JACOB ALEXANDER. John Maynard Keynes. London : Papermac, 2001, c2000., 2001. Illustrated. Paperback. 8vo. xxiii, 580 pp, [16] p of plates : ill., ports. ; 24 cm. The third and final volume of Robert Skidelsky's biography of John Maynard Keynes. It covers the period from 1937 to his death in 1946. Originally published: London : Macmillan, 2000. Includes bibliographical references and index. (A fine copy). (ISBN/EAN: 0333779711) Booknr: 28630. € 25
SLEIGH, DAN. De lange tocht. Amsterdam, Athemaeum - Polak & van Gennep, 2011. Paperback. 8vo. 582 pp. Register. (Mooi exemplaar!). In 401 v.Chr. gaan tienduizend Griekse soldaten op expeditie om de machtige Perzische koning af te zetten. Maar de veldtocht mislukt, en het is aan Xenofon om de gedemoraliseerde manschappen naar huis te loodsen. Ze trekken, omringd door vijandelijke legers, door de droge, genadeloze woestijn en door bitterkoude, besneeuwde berglandschappen. De Griekse troepen lijden honger en zijn uitgeput muiterij ligt op de loer. Op weg naar de kust van de Zwarte Zee reist ook de joodse eunuch Nagri mee. Hij werd als schrijver opgevoed aan het hof van de Perzische koning, maar ziet zichzelf als profeet. De Verlosser zal een Griek zijn, zo weet hij, en daarom klampt hij zich vast aan Xenofon. Dan Sleigh vertelt ons een verhaal van ontbering en heldenmoed, waarvoor hij inspiratie vond in de Anabasis ( De tocht van de tienduizend) van Xenofon. De 'Anabasis' van de Griek Xenophon is een van de beroemdste boeken ooit. Het beschrijft de zware ontsnappingstocht in 401 v. Chr. van een Grieks huurleger dat door de koning van Perzie was verslagen, langs de Tigris, door het tegenwoordige Turkije, naar de Zwarte Zee. Het verhaal wordt hier in detail verteld door een eunuch die als jood in ballingschap in Babylon is opgegroeid. Vol als hij is van de verhalen van zijn volk, denkt hij dat Xenophon de Verlosser is. Hij volgt hem daarom tot het einde, maar verplaatst ten slotte teleurgesteld zijn verwachtingen naar een nieuwe held, die zal opgroeien in Macedonie. De historische gebeurtenissen worden aangrijpend verteld en de verschillen in levenshouding en levenstijl van Grieken, Perzen en joden worden met veel inlevingsvermogen beschreven. Zoals altijd neemt dit verhaal af in kracht als de Grieken de zee eenmaal bereikt hebben en hun saamhorigheid en succes afbrokkelen. (Livia Visser-Fuchs). (ISBN/EAN: 9789025369170) Booknr: 41463. € 15
SLOT, BRIGITTE. Iedereen kapitalist. De ontwikkeling van het beleggingsfonds in Nederland gedurende de 20ste eeuw. Amsterdam, Aksant, 2004. Gellustreerd. Gedecoreerde borden. Gebonden. 8vo. 607 pp. (diss. / thesis). (Mooi exemplaar!). (Summary in English). Iedereen kapitalist geeft een breed overzicht van de ontwikkeling van het beleggingsfonds in Nederland gedurende de twintigste eeuw. De eerste op moderne leest geschoeide Nederlandse beleggingsfondsen ontstonden in 1929, toen als gevolg van de hausse op de beurs van New York in de Nederlandse pers artikelen verschenen over het succes van beleggingsfondsen in Amerika en Engeland. Aan het einde van de jaren dertig kwam de ontwikkeling van het beleggingsfonds voor het eerst in de Nederlandse geschiedenis in een stroomversnelling terecht. Een tweede bloeiperiode volgde aan het einde van de jaren zestig. Deze was op kleine schaal een voorbode van de enorme groei van de markt voor beleggingsfondsen in de jaren tachtig en negentig. In 'Iedereen kapitalist' wordt onderzocht hoe het beleggingsfonds zich ontwikkelde van financieel luxeproduct tot verschijnsel dat niet meer uit de samenleving is weg te denken. Wie waren de deelnemers? Waarom lieten zij zich verleiden om via het beleggingsfonds in obligaties te gaan beleggen of vaak voor het eerst een gokje op de aandelenbeurs te wagen? Wat was hierin de rol van de aanbieders? Hoe werd er in de loop der jaren tegen de economische en maatschappelijke betekenis van het beleggingsfonds aangekeken? En hoe veranderde het product zelf? Welke productverbeteringen onderging het beleggingsfonds? Hoe werd het beleggingsproces steeds meer gestroomlijnd? Op deze en andere vragen geeft Brigitte Slot antwoord in deze zeer overtuigende economisch-historische studie, gebaseerd op archieven, literatuur, krantenartikelen en interviews. NBD|Biblion recensie: Een als proefschrift verdedigd overzicht van het beleggingsfonds vanaf 1929 (de periode 1774-1914 was al door Berghuis beschreven ('Ontstaan en ontwikkeling van de Nederlandse beleggingsfondsen tot 1914', 1967); van 1914 tot 1929 gebeurde er niet veel). Per periode van ongeveer tien jaren worden de oprichting, de veranderingen in de maatschappelijke betekenis en van het product beleggingsfonds en van de individuele fondsen geanalyseerd. Ook is er aandacht voor de fiscale situatie rond die fondsen: wie zijn de beleggers en waarom nemen de beleggingen tot 2000 toe? Na ieder hoofdstuk/periode conclusies, die aan het einde van het boek nog eens in andere vorm zijn geboekstaafd. Als bijlagen is veel statistisch materiaal opgenomen inzake beleggingen en beleggingsfondsen. Als geheel een gedegen historische studie, zoals men dat van een goed proefschrift mag verwachten. (Biblion recensie, J.C. van Ooijen). (ISBN/EAN: 9789052601519) Booknr: 40277. € 30
SLOTEMAKER, C.G. De bevolkingsrubbercultuur in Nederlandsch-Indi. VI. Riouw en onderhoorigen, Oostkust van Sumatra en Atjeh en onderhoorigen. Portretten van verschillende commissies samengevat. Batavia, Landsdrukkerij Weltevreden, 1926. Met uitvouwbare overzichtskaart van Ned. Indi. Paperback. 8vo. 40 pp. Goed exemplaar. Booknr: 34679. € 25
SLUYTERMAN, KEETIE E. Driekwart eeuw CSM. 1919 - 1994. cash flow, strategie en mensen. Diemen, 1995. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. Met leeslint. 8vo. 235 pp. Register. With summary. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9090079033) Booknr: 34996. € 10
SMIT, BARBARA. Heineken. Een leven in de brouwerij. Nijmegen, SUN, 1996. Paperback. 8vo. 320 pp. ISBN 9061684609. (Naam op schutblad. Mooi exemplaar). Het Heineken-concern heeft zich ontwikkeld van Nederlandse marktleider tot echte global player. Het Heineken-merk heeft over de hele wereld een positie zoals die maar voor een paar wereldmerken als Nike, Marlboro en Coca-cola is weggelegd. De onderneming behoort tot de drie grootste bierproducenten van de wereld. Deze positie is bereikt onder het regime van Freddy Heineken. Als grootaandeelhouder en bestuursvoorzitter heeft hij met hardnekkigheid en virtuositeit gewerkt aan deze opkomst als wereldmerk en wereldconcern. Het heeft hem gemaakt tot Nederlands meest bekende en tot de verbeelding sprekende tycoon: overweldigend rijk, zeer eigenzinnig, een charmeur, zich altijd bewust van zijn machtspositie, een vat vol tegenstrijdigheden. (ISBN/EAN: 9061684609) Booknr: 17655. € 8
SMIT, C. Het akkoord van Linggadjati.. Uit het dagboek van Dr. Ir. W. Schermerhorn. Amsterdam - Brussel, Elsevier, 1959. Met foto's. Gebonden. 8vo. 264 pp. Schermerhorn was voorzitter van de Commissie-Generaal voor Nederlands-Indi. (Goed exemplaar). Booknr: 34215. € 10
SMIT, JEROEN. De prooi. Blinde trots breekt ABN AMRO. Amsterdam, Prometheus, 2009. Met foto's. Papoerback. Met flappen. 8vo. 447 pp. (Goed exemplaar). In oktober 2007 betaalden Belgen, Schotten en Spanjaarden 71 miljard euro om abn Amro uit elkaar te kunnen scheuren. Een overmaat aan ambitie, arrogantie en besluiteloosheid had van De bank een ideaal slachtoffer gemaakt. In De prooi reconstrueert Jeroen Smit op aangrijpende wijze hoe topbestuurders van abn Amro jarenlang vooral gevangenzaten in interne twisten. Ze luisterden zo slecht naar de klanten, werknemers en aandeelhouders dat deze icoon, ondanks alle schitterende potentie, de regie over zijn toekomst volledig kwijtraakte. Dat een stukje van de bank door het falen van het Belgische Fortis een jaar later tijdelijk in handen van de Nederlandse overheid komt, is een kleine pleister op deze grote nationale wonde. Nederland is zijn belangrijkste bank kwijt. De overname en opsplitsing van ABN AMRO is zonder meer de meest opzienbarende gebeurtenis in de Nederlandse economie van de laatste jaren geweest. In dit belangwekkende boek reconstrueert Jeroen Smit de teloorgang van de bank sinds de fusie tussen ABN en AMRO in 1990. Aanvankelijk leek Nederland hiermee een bancaire wereldspeler van formaat gekregen te hebben, maar door interne ruzies en beleidsmissers raakte de bank het spoor bijster. Uiteindelijk wist de raad van bestuur niets beters te doen dan het bedrijf te koop te zetten. Smits gedetailleerde relaas schildert dit drama op onthullende wijze, persberichten, interviews en archiefmateriaal vaardig tot een boeiend geheel smedend. Het boek bevat (spaarzame) foto's van de hoofdrolspelers, een literatuurverwijzing en een persoonsregister. (Joost Jonker). Booknr: 40962. € 9
SMITH, HEDRICK. De nieuwe Russen. Een geteisterd volk op weg naar de toekomst. Baarn, Tirion, 1991. Papier met flappen. 8vo,. 677 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9051212755) Booknr: 16590. € 10
SMITS, MARI (RED.). Illustere Historici. Leven, werk en invloed van toonaagevende geschiedschrijvers. Nijmegen, Stichting Annales Noviomagenses, 1988. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 176 pp. Index. (Mooi exemplaar). Essays over Thucydides, Edward Gibbon, Jacob Burckhardt, Henri Pirenne, Johan Huizinga, Toynbee, en Fernand Braudel. (ISBN/EAN: 9071609030) Booknr: 41384. € 12
SNOUCK HURGORNJE, C. Verspreide Geschriften (Gesammelte Schriften) VI. Leiden, E.J. Brill, 1927. Paperback. 8vo. 597 pp. Deel VI: Boekaankondigingen, Verscheidenheden, Registers, Bibliographie (CVII - CLXXIII). Met naam- en zaakregister, register van arabische namen, indonesische termen, koranplaatsen, en bibliographie. Tekst van de bijdragen afwisselend in Nederlands, Frans, Duits. (Boek deels niet opengesneden. Onder aan de rug sporen van vocht, zonder effect overigens op het binnenwerk. Verder een goed ex.). Booknr: 15126. € 25
SNYDER, TIMOTHY. De rode prins. Het einde van een dynastie en de opkomst van het moderne Europa. Amsterdam, Ambo, 2009. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 376 pp. (index). (Mooi exemplaar!). De rode prins beschrijft de lotgevallen van Wilhelm von Habsburg (1895-1947), een extravagante aristocraat wiens leven de ontwrichtende eerste helft van de twintigste eeuw in Centraal-Europa personifieert. Tegen de achtergrond van de Europese hoofdsteden en bloedige slagvelden, dure skiresorts en donkere gevangenissen, beschrijft Timothy Snyder de periode in de Europese geschiedenis waarin de oude orde plaatsmaakte voor een onzekere situatie waarin alles, inclusief de diffuse Europese identiteit zelf, voor het grijpen leek te liggen. Wilhelm groeide op als jongste telg in het Habsburgse geslacht. Hij verstootte zijn familie om te vechten aan de kant van de Oekraense boeren in de hoop dat hij hun koning zou worden. Maar Oekrane werd ingenomen door de bolsjewieken, en Wilhelm vluchtte eerst naar Parijs, waar hij een wild leven leidde, en later naar Wenen, waar hij tijdens de Tweede Wereldoorlog spioneerde voor het Franse en het Amerikaanse leger. In 1947 werd hij door de Russen gevangengenomen en doodgemarteld. NBD|Biblion recensie: Aan het einde van de negentiende eeuw bestaat de Oostenrijks-Hongaarse dubbelmonarchie onder Franz Josef uit een lappendeken van volkeren. Al deze volkeren willen een eigen staat. De hoofdpersoon van dit boek, de Habsburgse aartshertog Wilhelm (1895-1948) en zijn vader Stefan begrijpen dit verlangen maar al te goed. Vader Stefan wil dat Wilhelm koning van Polen wordt, maar Wilhelm besluit anders. Tijdens de Eerste Wereldoorlog vecht hij als Habsburgs officier mee met Oekrainse boeren (Rode Prins) tegen de Russen en besluit hij om koning van een onafhankelijk Oekraine te worden. Na de oorlog zoekt Wilhelm zijn geluk bij allerlei rechtse bewegingen om steun te krijgen voor zijn droom. Hij gaat wonen in Parijs waar hij regelmatig eenvoudige homobars bezoekt en betrokken raakt bij een financieel schandaal. Wilhelm moet terugkeren naar Oostenrijk waar hij zich aansluit bij de fascistische beweging. De droom om koning van Oekraine te worden laat hem niet los. Tijdens de Tweede Wereldoorlog spioneert hij voor de Franse inlichtingendienst zowel tegen nazi-Duitsland als de Sovjet-Unie. Hij droomt van een derde wereldoorlog die hem alsnog zijn Oekraine zal geven. Hij sterft uiteindelijk in een Sovjet-gevangenis. Een uitermate boeiend levensverhaal dat een uitstekend tijdsbeeld geeft. (NBD|Biblion recensie, Ron Kat) (ISBN/EAN: 9789026321214) Booknr: 33559. € 20
SOEHARTO (1921-2008). RAMADHAN KARTA HADIMADJA (1927-2006) ; G. DWIPAYANA ; ANGELA ROOKMAAKER ; ALFRED VAN DER HELM. Mijn gedachten , woorden en daden. Franeker : Van Wijnen, 1991. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 392 pp. Vert. van:Pirikan, ucapan dan tindakan saya. - Jakarta : Citra Lamtoro Gung Persada, 1989. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9051940475) Booknr: 28742. € 14
SOLEY, LAWRENCE C. Radio Warfare. OSS and CIA Subversive Propaganda. New York London, Praeger, 1989. Cloth. with dustjacket. Hardbound. 8vo. X, 249 pp. On U.S. propaganda durung World War II, and the impact of this propaganda on U.S. post-war strategy. (A good copy). (ISBN/EAN: 0275930513) Booknr: 18047. € 15
SOLTERER, HELEN. The Master and Minerva. Disputing Women in French Medieval Culture. Berkeley Los Angeles London, University of California Press, 1995. With 12 illustrations. Wrappers. 8vo. 301 pp. A good copy. Booknr: 12498. € 165
SOPHIA KONINGIN DER NEDERLANDEN (1818-1877). COENRAAD ARNOLD TAMSE (1937-) ; G.A. KAMERLINGH ONNES BARONES VAN DEDEM (1929-). L'histoire de ma vie : jeugdherinneringen. Utrecht : Scheffers, 1996. Paperback. 8vo. 173 pp. Met lit. opg., reg. Oorspr. titel:Koningin Sophie 1818-1877 : jeugdherinneringen in Biedermeierstijl van een Nederlandse vorstin uit Wurtemberg. - Zutphen : De Walburg Pers, 1984. Vert. van:Histoire de ma vie. (Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9055464066) Booknr: 30835. € 9
SOTHEBY'S. Catalogue of autograph letters, literary manuscripts and historical documents. Days of sale: 27th and 28th October 1980. Londen, 1980. Illustrated. Wrappers. Large-8vo. 168 pp. (With the prices realised). Booknr: 1347. € 13
SPEAKE, JENNIFER (ED.). Dictionary of World History. London, Brockhampton Press, 1994. Illustrated with more than 70 maps. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 699 pp. 5000 entries. Key ople, Events, Civilizations: from prehistory to post-communism. Detailed history of every country. Tables of dynasties, emperors, popes, kings, and queens. Quotations. (A fine copy!). Booknr: 13173. € 18
SPELLER, ELIZABETH. Following Hadrian : a second-century journey through the Roman empire. London : Review, 2002., 2002. Illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. xx, 328 p., [8] p. of plates : ill. ; 22 cm. Includes bibliographical references (p. 311-317) and index. (ISBN/EAN: 0747270317) Booknr: 25791. € 15
SPERNA WEILAND, JAN, BLOCKMANS, WIM & WILLEM FRIJHOFF (HRSG.). Erasmus von Rotterdam. Die Aktualitt seines Denkens. Hamburg, Friedrich Wittig Verlag, 1988. Illustrated in black-and-white and colour. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 4to. 183 pp. A perfect copy. Booknr: 2693. € 16
SPIER, FRED. Geschiedenis in het Groot. Een alomvattende visie. Amsterdam, Amsterdam University Press, 2005. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 183 pp. (Mooi exemplaar!). Vierde druk. Een even gedurfde als geslaagde poging de gehele geschiedenis vanaf de Oerknal tot nu in een synthese samen te vatten. In dit boek - een vertaling van het eerder bij Amsterdam University Press verschenen "The Structure of Big History" )9789053562208) - doet Fred Spier een voorstel voor een eenvoudige alomvattende structuur, die natuurwetenschappelijke en cultuurwetenschappelijke benaderingen naadloos met elkaar verbindt."Geschiedenis in het Groot" vloeit voort uit de gelijknamige cursus die sinds 1994 aan de Universiteit van Amsterdam gegeven wordt. In deze cursus bieden vooraanstaande wetenschappers een samenhangend overzicht van de laatste inzichten omtrent het alomvattende verleden, vanaf het ontstaan van het heelal tot het leven op aarde nu. Fred Spier brengt in dit boek al deze verschillende onderdelen met elkaar in verband en weet zo de gehele ons bekende geschiedenis beter inzichtelijk te maken. NBD|Biblion recensie: Spier vertegenwoordigt een groep wetenschappers die 'geschiedenis in het groot' nastreven, alomvattende multidisciplinaire verklaringen voor het wereldgebeuren. Zijn concept draait om het begrip 'regime', een term waarmee Spier zowel natuurwetenschappelijke processen en constellaties als culturele verschijnselen onder n noemer tracht te vatten. Hij onderscheidt drie ecologische regimetransformaties in de menselijke geschiedenis, namelijk de beheersing van het vuur, de agrarisering en tenslotte de industrialisatie. Met die benadering sluit Spier aan bij de Amsterdamse sociologen rond Goudsblom. Het boek biedt een fascinerende en erudiete rondgang door de wereldgeschiedenis, ook voor wie twijfels koestert bij de benadering. De verantwoording is naar behoren voor een wetenschappelijk boek, maar een register ontbreekt. De spaarzame illustraties in zwart-wit zijn onder de maat. (Biblion recensie, Joost Jonker.) (ISBN/EAN: 9789053563557) Booknr: 39704. € 10
SPIERINGS, M, H. BOS (RED.). Westelijk van de Knardijk. Inrichting en ontwikkeling van Zuidelijk - Flevoland. 1968 - 1996. Ministerie van Verkeer en Waterstaat. z.p., 1996. Gellustreerd. Kartonnen borden. Gebonden. 4to. 259 pp. (ISBN/EAN: 9036911621) Booknr: 35594. € 20
SPIT, GYSBERT. Amsterdam - Batavia per K.L.M.. Middelburg, G.W. van den Boer. z.j. (1931-32?), Met 65 foto-pagina's. Halflinnen. Kartonnen borden. Gebonden. 8vo. 31 pp. (tekst). (Serie Praat en Plaat, 1). Goed exemplaar. Booknr: 12664. € 25
SPRENGER, A. Post- und Reiserouten des Orients. Amsterdam, Meridian Publishing, 1971. With 16 folded maps. Cloth. Hardbound. 8vo. 159 pp. (1. Nachdruck, 1962). A very fine copy. Booknr: 9450. € 25
SPRENGER, MAJA, BARTOLINI, GILDA & MAX AND ALBERT HIRMER. The Etruscans. Their History, Art and Architecture. New York, Harry N. Abrams, 1983. With 387 illustrations, including 46 plates in full colour. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 4to. 176 pp. (text). A fine copy. Booknr: 14453. € 95
SPRUIT, J.E. Van vedelaars, trommers en pijpers. Utrecht, A. Oosthoek's Uitgeversmaatschappij NV., 1969. Rijk gellustreerd in zwart wit met (o.m. houtsneden en miniaturen). Gedecoreerde, kartonnen borden. Afwisselend op bruingetint en wit papier. Gebonden. 8vo. 141pp. Het boek schetst de rol die speellieden in vroeger tijd hadden in het dagelijkse leven van hun tijdgenoten, alsmede van de positie die zij in de vroegere samenleving innamen. Het bronnenmateriaal dat hiervoor gebruikt werd, dateert voornamelijk van de 13 tot 16e eeuw. (Goed exemplaar). Booknr: 19. € 12
SPRUIT, J.E. Van vedelaars, trommers en pijpers. Utrecht, A. Oosthoek's Uitgeversmaatschappij NV., 1969. Rijk gellustreerd in zwart wit met (o.m. houtsneden en miniaturen). Gedecoreerde, kartonnen borden. Afwisselend op bruingetint en wit papier. Gebonden. 8vo. 141pp. Het boek schetst de rol die speellieden in vroeger tijd hadden in het dagelijkse leven van hun tijdgenoten, alsmede van de positie die zij in de vroegere samenleving innamen. Het bronnenmateriaal dat hiervoor gebruikt werd, dateert voornamelijk van de 13 tot 16e eeuw. Booknr: 38933. € 12
SPRUIT, J.E. Van vedelaars, trommers en pijpers. Utrecht, A. Oosthoek's Uitgeversmaatschappij NV., 1969. Rijk gellustreerd in zwart wit met (o.m. houtsneden en miniaturen). Gedecoreerde, kartonnen borden. Afwisselend op bruingetint en wit papier. Gebonden. 8vo. 141pp. Het boek schetst de rol die speellieden in vroeger tijd hadden in het dagelijkse leven van hun tijdgenoten, alsmede van de positie die zij in de vroegere samenleving innamen. Het bronnenmateriaal dat hiervoor gebruikt werd, dateert voornamelijk van de 13 tot 16e eeuw. (Goed exemplaar). Booknr: 41849. € 10
SPRUIT, RUUD. De dood onder ogen. Een cultuurgeschiedenis van sterven, begraven en cremeren. Houten, De Haan, 1986. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 144 pp Met medewerking van Tom Weerheijm. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9022837165) Booknr: 18533. € 15
STAERCK, CHRIS. Allied photo reconnaissance of World War Two. San Diego, Calif. : Thunder Bay Press, 1998., Illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 4to. 143 p. : ill., maps ; 31 cm. A very good copy. (ISBN/EAN: 1571451617) Booknr: 31002. € 18
STAMMEL, H.J. Indianer. Legende und Wierlichkeit von A - Z.. Leben - Kampf - Untergang. Berlin, Orbis Verlag, 1992. Profusely illustrated in colour and black-and-white. Boards. Hardbound. 8vo. 303 pp. A fine copy. Booknr: 14503. € 20
STEEMERS, NANJA. Het grote lijstenboek. Nederland op zakformaat. Amsterdam, Prometheus, 1999. Paperback. 8vo. 311 pp. Met ex-libris. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9053338667) Booknr: 19558. € 8
STEEN, PAUL VAN DER. Keurkinderen. Hitlers elitescholen in Nederland. Amsterdam, Uitgeverij Balans, 2009. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 288 pp. Met register. (Goed exemplaar. Lichte rugvouw). In Duitsland werden in 1933 de eerste elitescholen gesticht. De toelatingseisen zijn streng: de leerlingen zijn voorbestemd de voorhoede van het Derde Rijk te worden. Ook Nederland krijgt in 1942 twee van zulke instituten: een voor jongens in Valkenburg, een voor meisjes in Heythuysen. In Keurkinderen belicht Paul van der Steen de geschiedenis van de twee Reichsschulen en hun leerlingen. (ISBN/EAN: 978460030161) Booknr: 38674. € 10
STEENBEEK, J.G. De beproefde grondwet. 's-Gravenhage, VUGA-Boederij, 1967. Paperback. 8vo. 19 pp. Rede uitgesproken bij de aanvaarding van het ambt van buitengewoon hoogleraar in het Staats- en administratief recht aan de Rijksuniversiteit te Utrecht op maandag 4 december 1967. (Goed exemplaar). Booknr: 40254. € 6
STEENHUIS, MENNO. Voor de vrijheid geschapen. Flitsen uit het leven van Jan Willem Schulte Nordholt. Historicus en dichter. Zoetermeer, Uitgeverij Meinema, 2001. Frontispiece portret van Schulte Nordholt. Karton. 8vo. 237 pp. (met register). Mooi ex. (ISBN/EAN: 9789021138664) Booknr: 10846. € 12
STEFOFF, REBECCA. Finding the lost cities. The golden age of archeology. London, British Museum Press, 1997. Profusely illustrated. Decorated boards. Hardbound. 4to. 190 pp. (A fine copy). Chapters: Petra, Nineveh, Hattusha, Copn, Chaco Canyon, Angkor, Troy, Zimbabwe, Knossos, Gournia, Machu Picchu, Ur, Ubar. (ISBN/EAN: 071412124x) Booknr: 28429. € 18
STEIN, ILONA. Achter gesloten gordijnen. Het geheime liefdesleven van de staatshoofden van deze tijd. Rotterdam, Ad. Donker, 1998. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 176 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9061004624) Booknr: 16689. € 6
STEINER, GEORGE. The portage to San Cristbal of A.H. A novel. University of Chicago Press, 1999. Paperback. 8vo. 175 pp. Yellow sticker on spine. Else a very good copy. (ISBN/EAN: 0226772357) Booknr: 29271. € 8
STELLINGWERF, J. De Vrije Universiteit na Kuyper. De Vrije Universiteit van 1905 tot1955, een halve eeuw gesstesgeschiedenis van een civitas academica. Kampen, Uitgeversmaatschappij J.H. Kok, 1987. Gellustreerd. Kartonnen borden. Gebonden. 8vo. 450 pp. Rug ontkleurd. Verder een mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9024251133) Booknr: 27203. € 15
STENFERT KROESE, HELEN (RED.). C en E Crediet en Effectenbank. Persoonlijk, betrokken en alert. 75 jaar. Utrecht, 1997. Gedecoreerde borden. Gebonden. 8vo (oblong). 87 pp. Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan in 1997. (Mooi exemplaar). Booknr: 33336. € 9
STEPHANS, JOHN L. Incidents of Travel in Yucatan. Volume I and II. Mrida, Produccin Editorial Dante, 1990. Two parts in one volume. With 127 engravings by Frederick Catherwood. Paperback. 8vo. 317, 351 pp. (A very good copy). (ISBN/EAN: 9787232366) Booknr: 41610. € 10
STERN, FRITZ. Gold and iron : Bismarck, Bleichroder and the building of the German Empire. Harmondsworth : Penguin, 1987, c1977., 1977. Illustrated. Paperback. 8vo. xxiv,620 p.,[8] p. of plates : ill., ports. ; 20 cm. (Fine copy). Originally published: s.l. : Knopf, 1977. Bibliography: p601-602. - Includes index. Dates of available copies: 1987. (ISBN/EAN: 0140552189) Booknr: 28333. € 9
STICHTING DE UTRECHTSE MOLENS. Jaarboekje 1986 - 1987. Stichting de Utrechtse Molens. z. p., 1987. Gellustreerd. Papier. 8vo. 67 pp. Booknr: 35597. € 6
STICHTING DE UTRECHTSE MOLENS. Molenrevue. Jaarverslag. Stichting de Utrechtse Molens. z. p., 1990. Gellustreerd. Papier. 8vo. 62 pp. Booknr: 35598. € 6
STLZL, CHRISTOPH (ED.). Bismarck, Prussia, Germany and Europe. n.p., Deutsches Historisches Museum und Nicolasche Verlagsbuchhandlung, 1990. Profusely illustrated in colour and black-and-white. Wrappers. 8vo. 215 pp. German Historical Museum. An exhibition by the German Historical Museum in the Martin-Gropius-Bau, Berlin, 26 August through 25 November 1990. Text in English. (A fine copy). Booknr: 11579. € 25
STOOP, CHRIS DE. Vrede zij met u, zuster. Het verhaal van de westerse zelfmoordterroriste. Amsterdam, De Bezige Bij, 2010. Paperback. Met flappen. 8vo. 287 pp. (Mooi exemplaar!). Dit is het verhaal van Muriel Degauque, die in haar witte Mercedes van Brussel naar Bagdad reed om zichzelf op te blazen. De enige Europese vrouw die ooit een zelfmoordaanslag pleegde. Dit is ook het verhaal van het groepje jonge, werkloze moslims rond Muriel, die over de heilige oorlog spreken alsof het voetbal is en die naar Irak vertrekken zoals anderen naar Tenerife. Tot de verschrikkingen van de oorlog hen achterhalen. Het is een verhaal over de banaliteit van terrorisme en de alledaagsheid van radicalisme. En over de grote uitdagingen van deze tijd. Chris De Stoop sprak met betrokkenen, bestudeerde de dossiers en reisde Muriel achterna tot in Bagdad, waar hij het wrak van de bomauto vond en het einde van haar verhaal optekende. Vrede zij met u, zuster is verhalende non-fictie in de Angelsaksische traditie. Spannend en meeslepend geschreven. Ontluisterend en spraakmakend. NBD|Biblion recensie: De Belgische bekeerlinge Muriel Degauque trok internationaal de aandacht toen zij een mislukte zelfmoordaanslag uitvoerde op 9 november 2005 in Irak. Zij was de eerste Westerse vrouw die dat deed. In verhalende vorm wordt het leven van Muriel beschreven, haar moeilijke jeugd, haar lichamelijk problemen en haar relatie met Issam Goris, een criminele ex-bodybuilder die een dag na Muriels zelfmoordaanslag door de Amerikanen wordt doodgeschoten voordat hij zijn zelfmoordaanslag kon uitvoeren. Voor het boek is uitgebreid onderzoek gedaan, er zijn zelfs delen uit de rapportages opgenomen van de (Belgische) inlichtingen- en veiligheidsdiensten. Daaruit blijkt dat ze een een beetje als doe-het-zelf-terroristen in hun witte Mercedes 190 naar Irak reisden. Een blik op hoe deze geradicaliseerde vrouw haar moslim-zijn beleefde, haar omgeving en haar (gedeprimeerde) wereldbeeld. Een menselijk beeld van een onmenselijke daad dat een breed publiek zal aanspreken. (NBD|Biblion recensie, David Jaramillo Moreno). (ISBN/EAN: 9789023458166) Booknr: 39991. € 9
STRACHEY, LYTTON. Elisabeth en Essex. Amsterdam, H.J.W. Becht. z.j., Linnen. Gebonden. 8vo. 240 pp. Booknr: 6310. € 12
STRACHEY, LYTTON. Eminent Victorians. London : Bloomsbury, 1988., 1988. Illustrated. Cloth. Hardbound. 8vo. 192 p. ; 26cm. Previous ed.: Harmondsworth : Penguin, 1980. (ISBN/EAN: 0747502188) Booknr: 25792. € 18
STROUKEN, INEKE , HENK KOUSENBRINK (RED.). Tijdschrift over tradities en tijdsverschijnselen. Astrologie. Tweede Gezicht. Nevelhekse. Heksenjacht. Dood. Openluchtmuseum. Aald Hieldpen Utrecht, Nederlands Centrum voor Volkscultuur, 1987. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 80 pp. (Tijdschrift Volkscultuur, 1987 Nummer 1). Mooi exemplaar. Booknr: 34035. € 5
STROUKEN, INEKE , HENK KOUSENBRINK (RED.). Tijdschrift over tradities en tijdsverschijnselen. Blauwverven en blauwdrukken.Boerderijonderzoek. Stolpboerderij. Dorpswoonhuis. Heemkune en onderwijs. Utrecht, Nederlands Centrum voor Volkscultuur, 1986. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 80 pp. (Tijdschrift Volkscultuur, 1986 nummer 4). Mooi exemplaar. Booknr: 34036. € 5
STUDENTENLEVEN. 100 jaren Societeit "Phoenix". 1947. Met ingeplakte illustraties. Linnen. Gebonden. 8vo. 115 pp. Delfts studentenleven tussen 1847 en 1947. (Goed ex.). Booknr: 9291. € 13
STUIP, R. E. V. (RENÉ ERNST VICTOR). Middeleeuwers over vrouwen. Utrecht : HES, 1985, c1984-1985., 1984. Compleet in 2 banden. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 208, 208 pp. ; 23 cm. Includes bibliographies. (Mooie set). (ISBN/EAN: 9061944341) Booknr: 28466. € 38
STULDREHER, COEN. De legale rest. Gemengd gehuwde Joden onder de Duitse bezetting. Amsterdam, Boom, 2007. Paperback. 8vo. 443 pp. (diss./thesis) (Nieuw exemplaar). Vr de Jodenvervolging inzette. moesten de Duitsers definieren wie als Jood beschouwd diende te worden. Hierbij werd geen religieus principe gehanteerd, maar een afstammings-principe. Iemand die minimaal drie Joodse grootouders had. was 'Volljude', volbloed Joods in de nazi-terminologie. Dat waren in Neder-land ruim 140.000 mensen en voor deze groep benden de Duitsers maar een oplossing: ver-nietiging. Daarnaast waren er ook nog zoge-naamde halfjoden en kwartjoden en meer dan tienduizend gemengd-gehuwden. Deze groep, waarvan een van de partners Joods was en de ander niet, bleeb in eerste instantie vrijgesteld te zijn van deportatie en vernietiging. De juridisch-politiebe en bureaucratische strijd die de verschillende Duitse instanties voerden om tot een sluitende definitie en daarmee tot het lot van deze groep te bomen, ging door tot 1945. C.J.F. (Coen) Stuldreher (1926-2007), historicus, was van 1955 tot 1991 werkzaam bij het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie. NBD|Biblion recensie: Oud-NIOD medewerker Stuhldreher (1926-2007) beschrijft in zijn dissertatie de positie en het lot van gemengd gehuwde joden in Nederland. Van Duitse kant was er tot het oorlogseind durende de juridisch-politieke strijd over hun positie. Deze hield verband met wie als jood gezien moest worden. Stuhldreher beschrijft deze strijd tegen de achtergrond van de jodenvervolging in Nederland. Hierbij maakt hij vooral gebruik van ambtelijke stukken. Persoonlijke verhalen komen niet aan bod. Dat maakt deze gedegen studie soms taaie kost. Over de positie van deze groep schept Stuhldreher duidelijkheid, over hun lot kan hij die niet geven. De studie is een duidelijke aanvulling op het werk van De Jong en Presser. Met register en noten. (ISBN/EAN: 9789085062530) Booknr: 37065. € 25
STSSENBERGER, CLAUS. Abenteurer, Glcksritter und Maitressen. Virtuosen der Lebenskunst an europischen Hfen. Frankfurt / New York, Campus Verlag, 1996. Illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 373 pp. Index. Text in German. Essays on Antonio Perez, Der Graf von Bonneval, John Law, Madame de Pompadour, Cagliostro, Franz Anton Mesmer and Lorenzo Da Ponte. (A fine copy). (ISBN/EAN: 359335554X) Booknr: 19689. € 14
STUTJE, JAN WILLEM. Ernst Mandel. Rebel tussen droom en daad. 1923-1995. Antwerpen/Gent, Hourekiet/Amsab-ISG, 2007. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Genbonden. 8vo. 475 pp. (Fine copy). Ernest Mandel was an unorthodox marxist theorist and a radical politician with a great international influence on the '1968 generation'. His writings have been translated into more than forty languages. Apart from being a gifted speaker Mandel was also a noted scholar who delivered the prestigious Alfred Marshall Lectures at Cambridge University in 1978. He not only wrote a study of crime fiction (Delightful Murder) but also provided the learned introductions to the Penguin version of Karl Marx's Das Kapital. His work received international recognition, and governments and secret services in both the West and Eastern Europe feared his sharp pen. Jan Willem Stutje was the first person to gain entry to Mandel's archives. Stutje ferreted out a treasure of information and extracted a boxful of intriguing and sometimes disconcerting facts from interviews with a great number of protagonists. This biography therefore allows the reader an exciting glimpse of the workplace of a scholar whose meetings with philosophers such as Sartre, Ernst Bloch and Lucien Goldmann and scholars like Roman Rosdolsky and Perry Anderson are closely followed. We also meet Mandel on the barricades. Fellow combatants such as Rudi Dutschke, Tariq Ali and Alain Krivine are brought to life in this often thrilling story. Taking notice of the tragic events in Mandel's life may come as a surprise. Jan Willem Stutje discloses the suicide of Mandel's wife, thus far a well-kept secret. In sum, the author has managed to gain entrance to the intimate domains of the life of Mandel. By investigating the connection between the public and private face of his subject, Stutje has succeeded in painting a full and profound picture of Ernest Mandel. Dr. Jan Willem Stutje is an historian at the Biography Institute at Groningen University. An earlier publication was Paul de Groot, the Man Who Showed the Way, about the Dutch communist party leader Paul de Groot (1899-1986). Stutje has written studies on Dutch and international labour movements in both domestic and foreign scientific magazines. (ISBN/EAN: 9052409269) Booknr: 32571. € 24
STUURMAN, P. De prehistorie. Bussum, Fibula - Van Dishoeck, 1974. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 104 pp. Net exemplaar. Booknr: 39962. € 5
SUN-TZU (SUN-ZI). The Art of War. New York, Viking, 2002. Cloth. with dustjacket. Hardbund. 8vo. LVI, 325 pp. A classic book. Translated with an introduction and commentary by John Minford. ISBN 0670031569. (A fine copy). Booknr: 17228. € 18
SUSKIND, RON. The price of loyalty : George W. Bush, the White House, and the education of Paul Neill. New York : Simon & Schuster Paperbacks, 2004, 2004. Paperback. 8vo. Vii, 409 p. ; 22 cm. Includes index. (A fine copy). The Pulitzer Prize-winning journalist provides a provocative odyssey behind the scenes of the White House to reveal the inner operations of the administration of George W. Bush, furnishing a close-up view of the president and his advisors as they develop key domestic policies and global strategies. (ISBN/EAN: 0743255461) Booknr: 28467. € 12
SWARTTOUW, C.N.F. De textielvoorziening van Nederland gedurende den bezettingstijd. 1940-1945. Amsterdam, Uitgeverij H.J. Paris, 1947. Met tientallen figuren en tabellen. Linnen. Gebonden. 8vo. XXIII, 576 pp. Oorspronkelijk verschenen als dissertatie onder de titel "De ontwikkeling van de textielindustrie, de confectie-industrie in den textielhandel, alsmede de textielvoorziening van Nederland gedurende de bezettingstijd". (Goed ex.). Booknr: 10993. € 45
SWIJTINK, ANDR Een sportman doet niet aan politiek. Groei en populariteit van de Nederlandse Sportbeoefening in oorlogstijd. Amsterdam, J.M. Meulenhoff, 2010. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 432 pp. Register. (Mooi nieuw exemplaar). Tijdens de Tweede Wereldoorlog kende de sport in heel Nederland een opmerkelijke opleving. Het aantal beoefenaars groeide spectaculair en de tribunes zaten overvol. De Duitse bezetter bevorderde deze vlucht in de sport. Want "wie sport, zondigt niet". Voor n bevolkingsgroep golden andere regels. Voetbalvelden, atletiekbanen en zwembaden werden in september 1941 "verboden voor joden". In Een sportman doet niet aan politiek beschrijft Swijtink de sport tijdens de Tweede Wereldoorlog in al haar facetten. Hij gaat in op de moedige keuzes van sporters en sportverenigingen, maar ook omstreden kwesties laat hij niet onbesproken, zoals de rol van sportbestuurder Karel Lotsy. In korte tijd verschenen twee boeken over sport in Nederland tijdens de Tweede Wereldoorlog: een populaire uitgave ('Sport in de oorlog'*, red. Ad van Liempt en Jan Luitzen) en een wetenschappelijke van Andre Swijtink. In deze herziene en aangevulde versie van zijn proefschrift uit 1992 toont hij aan dat de sport in de oorlog een sterke revival meemaakte: ledenaantallen groeiden en in 1943 werden dubbel zoveel plaatsbewijzen verkocht aan supporters als in 1940. Sport fungeerde als uitlaatklep en de Duitse bezetter zag dit graag gebeuren. De auteur vertelt ook over de sportbetrekkingen tussen Nederland en Duitsland voor, tijdens en na de oorlog, het sportverbod voor joden, het optreden van renners en atleten in Duitsland en de beperkte of verregaande collaboratie met de bezetter. Na de oorlog kregen vele Duitsgezinden de rekening gepresenteerd. Deze zuivering was soms een moeizaam proces. De bonden hadden weinig interesse voor terugkerende joden. Ze behielden vaak hun bestuurders van voor de oorlog. Soms onterecht, zoals in het geval van Karel Lotsy. Het boek is bedoeld voor historici, sportjournalisten en sporters met interesse voor de Tweede Wereldoorlog. Met zwart-witfoto's. Achterin eindnoten, literatuur- en bronnenlijst en personenregister. Drs. Jef Abbeel. (ISBN/EAN: 9789029085939) Booknr: 41831. € 10
SWILLENS, P.T.A. Jacob van Campen. Schilder en Bouwmeester 1595 -1657. Met platen. Paperback. Met stofomslag. 8vo. XV, 301 pp. (Stofomslag aan de randen en op de vouw beschadigd. Rug ontkleurd. Verder een goed exemplaar). Nederlands grootste bouwmeester uit de bloeitijd van de 17de eeuw, de Gouden Eeuw. o.a. bouwmeester van het Paleis op de Dam. Over zijn relaties met grote staatslieden, stadsbestuurders, gleerden en kunstenaars, enz. enz. Booknr: 39741. € 15
SYTSE JAN VAN DER MOLEN (1912-1995). PAUL VOGT (1972 FL.). Langs karakteristieke Friese dorpen. Baarn : Bosch & Keuning, 1976. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 167 pp. Met lit.opg. (ISBN/EAN: 9024642310) Booknr: 29796. € 9
SYTZE VAN DER ZEE (1939-). De overkant : mijn jaren bij Het Parool. Amsterdam : Prometheus, 1998. Met lichte rugvouw. (ISBN/EAN: 9053336486) Booknr: 21622. € 7
TADEMA, AUKE A. & BOB TADEMA SPORRY. Vallei der koningen. De graven van de farao's. Bussum, Unieboek, 1979. Met talrijke afbeeldingen. Paperback. 4to. 176 pp. (Mooi exemplaar). De grandioze grafmomnumenten uitgehouwen in de rotsen. Beroemde koningen werden in dit dal bijgezet. (ISBN/EAN: 9022833488) Booknr: 29248. € 8
TAHI BONAR SIMATUPANG (1920-1990). CORNELIS DIRK GRIJNS (1924-1999). Het laatste jaar van de Indonesische vrijheidsstrijd 1948-1949 : een authentiek verslag door de voormalig chef-staf van de Indonesische strijdkrachten. Kampen : Kok, 1985. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 234 pp. Vert. van: Laporan dari Banaran. - Jakarta : Pembangunan, 1960. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9024229642) Booknr: 28743. € 15
TAYLOR, A. J. P. (ALAN JOHN PERCIVALE), 1906-1990. The First World War : an illustrated history. London : Penguin, 1966. Illustrated. Paperback. 8vo. 296 p. : ill. ; 19 cm. Originally published, London: Hamilton, 1963. Includes index. Dates of available copies: 1963, 1966, 1978, 1981. (ISBN/EAN: 0140024816) Booknr: 25763. € 13
TAYLOR, A.J.P., RHODES JAMES, ROBERT, PLUMB, J.H. & ANTHONY STORR. Churchill. Four faces and the man. London, Allen Lane, 1969. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 252 pp. The Statesman, the politician, the historian, the man. (A very good copy of the hardbound edition). Booknr: 40259. € 9
TERWEN, J.L. Het Koninkrijk der Nederlanden voorgesteld in eene reeks van naar de natuur geteekende schilderachtige gezigten en beschreven door J.L. Terwen. Groningen, Foresta, 1979. Linnen. Gebonden 8vo. 807 pp. (Facsimile repring van de editie Gouda, 1858). Mooi ex. (ISBN/EAN: 9789022202661) Booknr: 10750. € 35
TEUNIS, H.B. Crisis. Studie over een structuur- en normverandering in het Frankrijk van 1150 tot 1250. A study of change and norms in France from 1150 - 1250. Utrecht, 1973. Paperback. 8vo. 205 pp. (diss. met stellingen/ thesis). With summaries in French and English. (Mooi exemplaar). Booknr: 40260. € 9
TEUNIS VAN VEEN ; H.J. VAN ES (1929-) ; CHRISTIAAN STAPELKAMP (1879-1961). Taal en leven in de Utrechtse Vechtstreek : archief Chr . Stapelkamp. Zutphen : De Walburg Pers, 1989. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 188 pp. Met lit. opg. (Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9060116488) Booknr: 21238. € 15
TEX, URSULA DEN. Anna Baronesse Bentinck 1902 - 1989. Een vrouw van stand. Amsterdam, Uitgeverij balans, 2003. (Naam op schutblad. Mooi exemplaar). De hoogstpersoonlijke geschiedenis van Anna baronesse Bentinck is een verhaal over standsverschil en moederschap, over de alledaagsheid van de adel, en over zijn raadselachtige ongenaakbaarheid. Anna baronesse Bentinck is geschreven in haar eigen woorden en door haar eigen dochter, de journaliste Ursula den Tex. Brieven en dagboeken vormen de fundamenten voor haar levensbeschrijving en geven een unieke kijk op zeden en gewoonten van een geprivilegieerde stand. Het verhaal beslaat bijna de hele twintigste eeuw en we zien hoe in oorlog en vrede, in rijkdom en verlies een vrouw haar standvastigheid behoudt. Ursula den Tex schreef hiermee een subtiele, intieme en indringende documentaire, niet alleen van een bewogen leven, maar ook over een mensensoort: de echte adellijke mevrouw van weleer. NBD|Biblion recensie: Ursula den Tex, die jarenlang journaliste was bij het weekblad Vrij Nederland, heeft in dit boek een portret geschetst van haar eigen moeder. Dit niet omdat Anna Bentincks leven uitzonderlijk was, maar juist omdat zij een mensensoort vertegenwoordigt die volgens de schrijfster uitgestorven is: de adellijke mevrouw. Aan de hand van dagboekjes, brieven, sinterklaasgedichten en herinneringen wordt een jeugd beschreven die heel ver afstaat van de belevingswereld van hedendaagse lezers: op een kasteel, omgeven door veel personeel, met onderwijs aan huis en jachtpartijen. Later was mevrouw Den Tex-Bentinck getrouwd met de burgemeester van Bloemendaal. De schrijfster is vooral geinteresseerd in het denken en het voelen van de mensensoort waar Anna den Tex-Bentinck bij hoorde: het standsgevoel en het beheersen van alle emoties. Het resultaat is een prettig leesbaar boek waarin de lezer een glimp krijgt van het leven op stand, vooral in de eerste helft van de twintigste eeuw. In het middenkatern 16 pagina's met zwartwitfoto's. (Biblion recensie, Ileen Montijn). (ISBN/EAN: 9050185894) Booknr: 37476. € 9
TEX, URSULA DEN. Anna Baronesse Bentinck 1902 - 1989. Een vrouw van stand. Amsterdam, Uitgeverij balans, 2003. Met fotokatern. Paperback. 8vo. 220 pp. (Naam op schutblad. Heel mooi exemplaar). De hoogstpersoonlijke geschiedenis van Anna baronesse Bentinck is een verhaal over standsverschil en moederschap, over de alledaagsheid van de adel, en over zijn raadselachtige ongenaakbaarheid. Anna baronesse Bentinck is geschreven in haar eigen woorden en door haar eigen dochter, de journaliste Ursula den Tex. Brieven en dagboeken vormen de fundamenten voor haar levensbeschrijving en geven een unieke kijk op zeden en gewoonten van een geprivilegieerde stand. Het verhaal beslaat bijna de hele twintigste eeuw en we zien hoe in oorlog en vrede, in rijkdom en verlies een vrouw haar standvastigheid behoudt. Ursula den Tex schreef hiermee een subtiele, intieme en indringende documentaire, niet alleen van een bewogen leven, maar ook over een mensensoort: de echte adellijke mevrouw van weleer. NBD|Biblion recensie: Ursula den Tex, die jarenlang journaliste was bij het weekblad Vrij Nederland, heeft in dit boek een portret geschetst van haar eigen moeder. Dit niet omdat Anna Bentincks leven uitzonderlijk was, maar juist omdat zij een mensensoort vertegenwoordigt die volgens de schrijfster uitgestorven is: de adellijke mevrouw. Aan de hand van dagboekjes, brieven, sinterklaasgedichten en herinneringen wordt een jeugd beschreven die heel ver afstaat van de belevingswereld van hedendaagse lezers: op een kasteel, omgeven door veel personeel, met onderwijs aan huis en jachtpartijen. Later was mevrouw Den Tex-Bentinck getrouwd met de burgemeester van Bloemendaal. De schrijfster is vooral geinteresseerd in het denken en het voelen van de mensensoort waar Anna den Tex-Bentinck bij hoorde: het standsgevoel en het beheersen van alle emoties. Het resultaat is een prettig leesbaar boek waarin de lezer een glimp krijgt van het leven op stand, vooral in de eerste helft van de twintigste eeuw. In het middenkatern 16 pagina's met zwartwitfoto's. (Biblion recensie, Ileen Montijn). (ISBN/EAN: 9050185894) Booknr: 38741. € 10
THE ILLUSTRATED LONDON NEWS. CORONARION 1953. The Illustrated London News. Coronation 1953. London, 1953. With 16 coloured plates and 594 portraits and illustrations in photographs. Paperback. Folio.68 pp. Coronation number Queen Elizabeth II. Articles dealing with every aspect of the Coronation. (A good copy). Booknr: 19989. € 18
THEA LEITNER (1921-). M.C.C. WENS ; PETRUS JOHANNES ANTONIUS NICOLAAS RIETBERGEN (1950-). Margaretha en Maria : landvoogdessen der Nederlanden. Amersfoort : Bekking, Vert. van:Habsburgs verkaufte Tchter. - Wien : Ueberreuter, 1987. (Tekst op schutblad). (ISBN/EAN: 9061093368) Booknr: 21624. € 7
THEO RICHMOND. JOSEPHINE RUITENBERG. Konin : een zoektocht. Amsterdam : Wereldbibliotheek, 1996. Paperback. Met flappen. 8vo. 545 pp. Met reg. Vert. van:Konin : a quest. - London : Cape, 1995. (Mooi ex.). (ISBN/EAN: 9028417184) Booknr: 25385. € 14
THOMAS, HUGH. Mei 1941: de liquidatie van Rudolf Hess. Amsterdam - Brussel, Elsevier, 1979. (Goed exemplaar). Rudolf Hess is dood! Vermoord door zijn vijanden in de Nazi-hirachchie. Zijn dubbelganger zit onschuldig in Spandau... Deze onthullende documentaire levert het bewijs! (flap). (ISBN/EAN: 9010027309) Booknr: 38545. € 7
THOMAS, PAUL. Karl Marx and the Anarchists. London, etc., Routledge & Kegan Paul, 1980. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. IX, 406 pp. Index. (A very good copy). This study examines Marx' disputes with, and attacks upon, those anarchist theoreticians he encountered at various stages of his career as a revolutionist: Bauer, Feuerbach, Proudhon, Bakunin. (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen. Met zijn handtekening / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands. With his signature). (ISBN/EAN: 0710004273) Booknr: 38625. € 25
THOMAS GEOFFREY BIBBY (1917-2001). Opgegraven verleden : de archeologische ontdekkingen in prehistorisch Europa. Amsterdam : Meulenhoff, 1979. 1e dr. 1959 Met lit. opg. Vert. van:The testimony of the spade. - New York : Knopf, 1958. (Met lichte rugvouw). (ISBN/EAN: 902909561X) Booknr: 21627. € 8
THOMAS GEOFFREY BIBBY (1917-2001). GERARD RASCH (1946-2004). Vierduizend jaar geleden : het leven van 2000-1000 v. Chr . Amsterdam : Meulenhoff Informatief, 1978. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 367 pp. 1e dr. Nederlandse uitg.: 1962. Vert. van:Four thousand years ago. - New York : Knopf, 1961. (ISBN/EAN: 9029098414) Booknr: 30805. € 9
THOMAS GEORGE EYRE POWELL (1916-). The Celts. London : Thames and Hudson, 1980. Illustrated. Paperback. 8vo. 232 pp. First ed. originally published: 1958. Bibl.: p. 219-223. - Index. (Good copy). (ISBN/EAN: 0500272751) Booknr: 30843. € 15
THOMPSON, R.W. Bernard Law Montgomery. Held van El Alamain. Hilversum, Just Publishers, 2008. Gellustreerd. Halflinnen. Gedecoreerde borden. 8vo. 207 pp. (Kopstukken uit de Tweede Wereldoorlog). (Nieuwstaat). Historici noemen Montgomery de meest overschatte generaal uit WO2. Tijdens de periode waarin hij het commando voerde over het Britse Achtste Leger in Noord-Afrika herstelde Montgomery in korte tijd het moreel en het zelfvertrouwen van zijn mannen. Zijn overwinning op Rommels Afrika Korps maakte hem tot een bekende figuur. Maar zijn arrogantie en volledige gebrek aan tact vielen niet goed bij de generaals met wie hij moest samenwerken. Na D-Day ontnam Eisenhouwer Montgomery het commando over de geallieerde legers. Monty poogde daarop zijn positie te herstellen met het waagstuk van Operatie Market Garden... NBD|Biblion recensie: In deze biografie van de Britse generaal en veldmaarschalk Montgomery (1887-1976) wordt zijn militaire carriere gezien in het licht van zijn karakter. De zoon van een dominee en een zeer dominante moeder werd zelf een dominant man die geen gezag van anderen kon accepteren en door zijn arrogantie en ambitie zijn carriere schaadde. Door de vroege dood van zijn vrouw in 1937 sloot hij zich verder af van anderen. In de Tweede Wereldoorlog boekte hij als veldheer en strateeg van de Geallieerden grote overwinningen bij o.a. El Alamein, op Sicilie en D-day. Door zijn arrogantie en te grote voorzichtigheid mislukte echter Operatie Market Garden. Britse oorlogscorrespondent en historicus (1904-1977) maakt in deze geprezen biografie een goede inschatting van Montgomery's bijdrage aan de bevrijding en laat zien hoe zijn positieve en zijn negatieve eigenschappen zijn carriere beinvloedden. Herdruk van een ruim dertig jaar oude uitgave in de reeks Kopstukken uit de Tweede Wereldoorlog. Redelijke vertaling. Met veel slecht afgedrukte zwart-witfoto's. Zwart-witomslagfoto van Montgomery. (NBD|Biblion recensie, Drs. Madelon de Swart) (ISBN/EAN: 9789077895993) Booknr: 33574. € 15
THORBECKE. Thorbecke. Brieven aan zijn verloofde en aan zijn vrouw. Amsterdam, J.M. Meulenhoff, 1936. Gellustreerd. Linnen. Gebonden. 8vo. 164 pp. Goed exemplaar. Booknr: 13487. € 14
THORBECKE, J.R. (HOOYKAAS, G.J. & J.C. BOOGMAN, RED.) De Briefwisseling van J.R. Thorbecke. Deel I: 1830-1833. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1975. Deel I (van in totaal 4 delen!). Linnen. Gebonden. 8vo. (Rijks Geschiedkundige Publicaties, Kleine Serie 42). (Mooi exemplaar). (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen. Met zijn handtekening / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands. With his signature). Booknr: 38617. € 14
THURSTON, ROBERT W. Life and Terror in Stalin's Russia 1934 - 1941. Yale, Yale University, 1996. Illustrated. Paperback. 8vo. 296 pp. (A fine copy). Terror, in the sense of mass, unjust arrests, characterized the USSR during the late 1930s. But, argues Robert Thurston in this controversial book, Stalin did not intend to terrorize the country and did not need to rule by fear. Memoirs and interviews with Soviet people indicate that many more believed in Stalin's quest to eliminate internal enemies than were frightened by it. (ISBN/EAN: 0300074425) Booknr: 34247. € 15
TIBULLUS. Elegien. Baarn, Ambo, 1994. Zwart linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 137 pp. (Ambo-Klassiek). Mooi ex. (ISBN/EAN: 9026312776) Booknr: 12034. € 16
TIBULLUS. Elegien. Baarn, Ambo, 1994. Zwart linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 137 pp. (Ambo-Klassiek). Mooi exemplaar (ISBN/EAN: 9026312776) Booknr: 38263. € 14
TIELEMANS, H. Gijzelaars in Congo. Overzicht van de dramatische gebeurtenissen in het missiegebied Isangi tijdens de Congolese rebellie 4 augustus 1964 - 27 februari 1965. z.p., 1966. Met foto's. Paperback. 8vo. 330 pp. Goed exemplaar. Booknr: 19498. € 9
TIJDSCHRIFT MAGAZINE. Succes. Nederland's Efficiency Maandblad (voor vooruitstrevenden). Jaargang 1932. Den Haag, 1932-33, Originele zwart-linnen omslag. Met 12 ingebonden afleveringen: maart 1932 t/m februari 1933. Bijgevoegd: januari 1932 en augustus 1935. Door de artikelen en de reklames geeft de band een goed inzicht in het denken in doen van de jaren dertig. Booknr: 5341. € 20
TIJN HOTTINGA (1928-). DANIL VALK. De Katholieke Illustratie : de verkochte bruid : honderd jaar tijdschriftgeschiedenis. Baarn : Tirion, Gellustreerd. Kartonnen borden. Gebonden. 8vo. Voortitel: De verkochte bruid. Met reg. Ruim honderd jaar lang was de katholieke illustratie spreekbuis en lijfblad van generaties katholieken. Het blad voorzag in een behoefte aan informatie en vermaak in een tijd waarin er nog geen sprake was van radio en tv, en er werd door het hele gezin als het ware stukgelezen. Deze rijk gellustreerde uitgave beschrijft in chronologische volgorde de geschiedenis van het populaire weekblad, vanaf de oprichting in 1866 tot het einde van de jaren zestig waarin het vrijwel geruisloos verdween. de geschiedenis van de katholieke illustratie is gelardeerd met vele typerende citaten uit het tijdschrift, zoals gedichten en delen van artikelen, en natuurlijk met talrijke foto' s en tekeningen. Een uitermate boeiend tijdsbeeld dat voor velen een feest van de herkenning zal zijn. (ISBN/EAN: 9043901636) Booknr: 23409. € 15
TIJSSEN, HARM. De laatste oorogswinter. Hattem, halteplaats bij hongertochten. Wezep, Uitgeverij Bredewold., Gellustreerd. Paperback. 4t0. 144 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9071097234) Booknr: 16241. € 18
TIME (ED.). Great people of the 20th Century. New York, Time Home Entertainment. n.d., Profusely illiustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 4to. 186 pp. Chapters: The leaders, the activists, the pioneers, the innovators, the scientists, the creators. (A fine copy). (ISBN/EAN: 1883013348) Booknr: 37490. € 12
TIRION, ISAAK. Tegenwoordige Staat der Vereenigde Nederlanden, Behelzende eene Beschryving van de Provincie van Utrecht. Amsterdam, Isaak Tirion, 1758. Frontispiece met illustratie. Eigentijds halflinnen. Gebonden. 8vo. 447 pp. Overige illustraties zijn niet aanwezig! Booknr: 9925. € 125
TJEERD POT (1923-). HANS LUCIEN FERDINAND LGERS. Op zoek naar de verleden medemens : bespiegelingen over archeologische en bouwhistorische vondsten uit Utrecht. Utrecht : Matrijs, 2001. Uitg. in opdracht van Gemeente Utrecht, Stedenbouw en Monumenten. (ISBN/EAN: 9053452036) Booknr: 21266. € 8
TOBOLO, ELIA DE LORENZO. Con la mia gente. Gennaio, Stampa Tipografia, 1984. Illustrated. Wrappers. 8vo. 121 pp. (excl. pages with documents). Booknr: 9317. € 25
TOLAND, JOHN. Adolf Hitler. Bergisch Gladbach, Gustav Lbbe, 1976. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 1204 pp. Text in Deutsch! (Spine discoloured. Else a good copy). (ISBN/EAN: 3785702078) Booknr: 35801. € 12
TOM VERSCHAFFEL (1964-). Beeld en geschiedenis: het Belgische en Vlaamse verleden in de romantische boekillustraties. Turnhout : Brepols, 1987. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 221 pp. Met lit. opg.: p. 211-222. (Mooi exemplaar). ISBN 9072100026. (ISBN/EAN: 9072100026) Booknr: 28342. € 30
TOPSFIELD, L.T. Troubadours and Love. Cambridge London, New York Melbourne, 1978. With 4 plates and a map. Wrappers. 8vo. 295 pp. A detailed, unified, well informed and illustrated account of the subject, with a sight on the wider social, historical, philosophical and religious context. (A fine copy). Booknr: 12806. € 18
TOYNBEE, ARNOLD (ED.). Auf diesen Felsen. Das Christentum- Grundlagen und Weg zur Macht. Wien und Mnchen, Verlag Anton Schroll, 1970. Richly illustrated with phtographs, illustrations after paintings, maps, etc. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 4to. 367 pp. A interesting historical survey. (Dustjacket partly discoulered, otherwise a fine copy). Booknr: 5600. € 22
TREPPER, LEOPOLD. Het grote spel. De memoires van de chef van het Rode Orkest. Amsterdam, Elsevier, 1976. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 390 pp. Over het door de Russen opgezette spionagenetwerk in de Tweede Wereldoorlog, dat opereerde vanuit Brussel, Parijs, Londen, Marseille en...Berlijn. Eind 1942 werd Trepper gearresteerd door de Gestapo. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9010016188) Booknr: 35799. € 7
TRIENEKENS, G.M.T. Tussen ons volk en de honger. De voedselvoorziening, 1940-1945. Utrecht, Matrijs, 1985. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. XX, 535 pp. Over de voedselsituatie en -voorziening in Nederland in de Tweede Wereldoorlog: de organisatie bij de distributie, de verbouw, de voorraadvorming, de netelige samenwerking met de Duitsers, economische belangen, enz. (Mooi exemplaar. Rug wat ontkleurd). (ISBN/EAN: 9070482231) Booknr: 35648. € 20
TROFIMOV, YAROSLAV. Het beleg van Mekka. De vergeten opstand en de geboorte van Al-Quaida. Amsterdam, Uitgeverij Contact, 2008. Paperback. 8vo. 352 pp. (register). (Mooi exemplaar. Licht kreukje in bovenhoek). Op 20 november 1979 bezette een strak georganiseerde groep van 250 fundamentalistische islamitische strijders de Grote Moskee in Mekka met als doel het goddeloze bewind van Saoedi-Arabi omver te werpen. De Saoedische regering wilde dit geheim houden, maar toen Amerikaanse vliegtuigen vanaf de gegijzelde moskee werden beschoten, viel er niet veel meer te ontkennen. Wat volgt is een verhaal dat een Hollywoodfilm waardig zou zijn: verschillende geheime diensten voeren gewelddadige operaties uit, en de boel loopt uit op een bloedig gevecht, waarna de meeste rebellen gearresteerd werden. En kort daarna onthoofd. Einde verhaal. Het Westen kon zich weer bezig houden met de actualiteit van de dag: de bezetting van de Amerikaanse ambassade in Teheran en de Russische inval in Afghanistan. Einde verhaal? Het verzet was niet met wortel en tak uitgeroeid. Een van de eerste Saoedische vrijwilligers die naar Afghanistan ging om tegen de Russen te vechten was een verlegen 22-jarige jongeman die het allemaal had zien gebeuren rondom de moskee. Zijn naam: Osama Bin Laden. NBD|Biblion recensie: Iedereen herinnert zich dat in het jaar 1979 de Iraanse revolutie plaatsvond, evenals de bezetting van de Amerikaanse ambassade in Teheran. Het is echter weinig algemeen bekend wat er in de heiligste plaats voor moslims, Mekka, dat jaar gebeurde. Bij het begin van de nieuwe islamitische eeuw drong nota bene een groep extreme moslims gewapenderhand de Grote Moskee binnen en bestormde die, waardoor 10.000 gelovigen op die plek vast kwamen te zitten. Iemand onder hen gaf zich uit voor de 'Mahdi'. Er bestaat in de islamitische traditie een verwachting dat er aan het eind der tijden een Mahdi zal komen die recht en gerechtigheid op aarde zal terugbrengen. Deze 'fundamentalistische' moslims verzetten zich in Saudi-Arabie tegen het door hen als corrupt geziene bewind van de koninklijke familie van 'Ibn Sa'oed. Het beleg duurde twee weken en koste vele mensenlevens. De koninklijke familie moesten zelf de hulp van Frans commando's inroepen voor de laatste aanval om de opstandelingen te verslaan. Het spannende verhaal in dit boek maakt duidelijk dat deze gebeurtenissen een opmaat vormden voor de aanslagen van de elfde september. Je leest het in een adem uit. (NBD|Biblion recensie, Prof.dr. A. Wessels). (ISBN/EAN: 9789025424718) Booknr: 34092. € 10
TUCHMAN, BARBARA W. Het eerste saluutschot. De Amerikaanse vrijheidsstrijd en de Republiek. Houten, Fibula, 1988. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. Groot 8vo. 365 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9026944497) Booknr: 16459. € 16
TUCHMAN, BARBARA WERTHEIM. The guns of August. New York : Bonanza Books, 1982, c1962., 1982. Illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. xi, 511 p., [16] p. of plates : ill. ; 24 cm. Reprint. Originally published: New York : Macmillan, 1962. (Good copy). (ISBN/EAN: 0517385740) Booknr: 25731. € 18
TULP, GERRIT. Marsbevel op Java. Aan- en Afvoertroepen april 1946 - juli 1949. Bedum, Uitgave Profiel, 1989. Gellustreerd met foto's. Karton. 8vo. 258 pp. Mooi ex. (ISBN/EAN: 9789070287931) Booknr: 7796. € 20
U.P. BURKE (1937-). ARIS J. VAN BRAAM. Stadscultuur in Itali tussen Renaissance en Barok. Amsterdam : Contact, 1988. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 330 pp. Met lit. opg., reg. Vert. van:The historical anthropology in early modern Italy : essays on perception and communication. - Cambridge [etc.] : Cambridge University Press, 1987. (ISBN/EAN: 9025467628) Booknr: 25764. € 14
U.P. BURKE (1937-). ARIS J. VAN BRAAM. Stadscultuur in Itali tussen Renaissance en Barok. Amsterdam : Contact, 1988. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 330 pp. Met lit. opg., reg. Vert. van: The historical anthropology in early modern Italy : essays on perception and communication. - Cambridge [etc.] : Cambridge University Press, 1987. (Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9025467628) Booknr: 34796. € 12
U.S. ATOMIC ENERGY COMMISSION. IN THE MATTER OF J. ROBERT OPPENHEIMER; TEXTS OF PRINCIPAL DOCUMENTS AND LETTERS. In the matter of J. Robert Oppenheimer: transcript of hearing before Personnel Security Board and texts of principal documents and letters. Foreword by Philip M. Stern. Cambridge, Mass., MIT Press [1971], 1971. Illustrated. Paperback. 8vo. xii, 1084 pp. 23 cm. (Fine copy). (ISBN/EAN: 0262710021) Booknr: 28540. € 28
UEBERSCHR, GERD R. Stauffenberg : der 20. Juli 1944. Frankfurt am Main : S. Fischer, 2004., 2004. Illustrated. Cloth. with dustjacket. 8vo. 270 p. : ill. (some col.) ; 22 cm. Text in German. Includes bibliographical references (p. 219-270). (A good copy). (ISBN/EAN: 3100860039) Booknr: 28235. € 18
UMUTESI, MARIE BATRICE. Weg van de dood. De vergeten kant van het Ruandese drama. Brussel - Amsterdam - Leuven - Zeist, Koepel van de Vlaamse Noord-Zuidbeweging en Rozenberg Publishers, 2001. Paperback. 8vo. 279 pp. (Mooi exemplaar). Schokkend, verbijsterend, aangrijpend... Wie het relaas van Marie Beatrice Umutesi probeert samen te vatten, neemt vanzelf zijn toevlucht tot dergelijke termen. Umutesi vluchtte, als Hutu en als NGO-medewerkster, in juli 1994 weg uit Rwanda. Ze was, samen met miljoenen andere mensen, op de vlucht voor het oprukkende leger van het RPF. Drie maanden lang woedde reeds de genocide, waarbij vooral Tutsi vermoord werden. Dit boek brengt het verhaal van de vluchtelingen in het toenmalige Zaire, meedogenloos voortgedreven door rebellen van Kabila en medestanders van het RPF. Het is een vergeten kant van het Rwandese drama. De vluchtelingen werden internationaal immers afgeschilderd als een grote bende massamoordenaars die niet meer terug durfden naar hun land van herkomst, uit angst voor represailles. Dat soort mensen was er inderdaad ook wel, maar de meeste vluchtelingen waren bange, onschuldige mannen, vrouwen en kinderen. Dit boek is opgedragen aan alle slachtoffers van de Rwanda-crisis, zowel Rwandezen als Congolezen. De sociologe Umutesi plaatst de gruwelijke gebeurtenissen in een breder kader en zoekt de wortels van het conflict. Ze legt de onzin van de etnische rivaliteit bloot. Tegelijk is haar boek een aanklacht tegen de onmacht en de nalatigheid van de internationale gemeenschap ten overstaan van zoveel menselijke ellende. (ISBN/EAN: 9051705603) Booknr: 36487. € 9
UNIVERSIT DE DAKAR. Philosophie, Littrature, Histoire, Linguistique. Paris, Presses Universitaires de France, 1976. Wrappers. 8vo. 347 pp. (Universit de Dakar, annales de la facult des lettres et sciences humaines, 6). Collection of studies of different authors about African philosophy, litterature, history and linguistics. (Good copy). Booknr: 2366. € 10
VALKEN, MAARTEN (EINDREDACTIE). Kroniek van de 20 eeuw. Amsterdam - Brussel, Elsevier, 1985. Overvloedig gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 1053 pp. (met register). De geschiedenis van de 20ste eeuw. In honderden artikelen. (Mooi exemplaar). Booknr: 13417. € 25
VAN DER MONDE. Naamlijst der Geborenen, Gehuwden en Overledenen, binnen Utrecht en deszelfs voorsteden, volgens de daarvan, bij den burgerlijken stand, gedane aangiften; Benevens eene lijst der verkochte Huizen, Landerijen, Hofsteden, Lustplaatsen, enz. Utrecht, N. van der Monde, 1836. Karton. 8vo. 133 pp. Met aanzienlijke roestvlekken en verkleuringen op een groot aantal pagina's; alle pp. overigens goed leesbaar. Booknr: 7237. € 35
VAN DER MONDE. Tijdschrift voor Geschiedenis, Oudheden en Statistiek van Utrecht. No. 1 Utrecht, Van der Monde, 1840. Oorspronkelijke papieren omslag. 8vo. p. 1 - 35; 11. Onderwerpen o.m.: Driejarige oorlog tusschen Maximiliaan van Oostenrijk en de stad Utrecht 1481-1484; De Abdij Oudwijk te Utrecht; Tafel van weerkundige waarnemingen. (De groene omslag heeft beschadigingen). Booknr: 7488. € 9
VAN DER MONDE. Tijdschrift voor Geschiedenis, Oudheden en Statistiek van Utrecht. No. 3. Utrecht, Van der Monde, 1840. Oorspronkelijke papieren omslag. 8vo. p. 73-111; 25-36. Onderwerpen o.m. Driejarige oorlog tusschen Maximiliaan van Oostenrijk en de stad Utrecht, 1481-1484 (vervolg); Vonnis 1654, meegedeeld door J.J. Dodt van Flensburg; Paardenmarkt van den 9den Maart 1840. Booknr: 7490. € 12
VAN DER MONDE. Tijdschrift voor Geschiedenis, Oudheden en Statistiek van Utrecht. No. 5. Utrecht, Van der Monde, 1840. Oorspronkelijke papieren omslag. 8vo. p. 157-183; 49-60. Onderwerpen o.m.: Driejarige oorlog tussen Maximiliaan van Oostenrijk en de stad Utrecht, 1481-1484 (vervolg); Stad chirurgijn; Viering van den Vastenavond; Uitvaart gehoudne in de Domkerk, 1538-1539; (...). (De groene omslag heeft beschadigingen). Booknr: 7492. € 12
VAN DER MONDE. Tijdschrift voor Geschiedenis, Oudheden en Statistiek van Utrecht. No. 6. Utrecht, Van der Monde, 1840. Oorspronkelijke papieren omslag aan voorzijde vervangen. 8vo. p. 185-223; 61-72. Onderwerpen o.m.: Driejarige oorlog tusschen Maximiliaan van Oostenrijk en de stad Utrecht, 1481-1484 (vervolg); Voetiana enedita; Sententie van Jan Bijster; Op de inwijding der Schipbrug te Vreeswijk 1e April 1840. Booknr: 7493. € 12
VAN DER MONDE.. Tijdschrift voor Geschiedenis, Oudheden en Statistiek van Utrecht. No. 8. Utrecht, Van der Monde, 1840. Oorspronkelijke papieren omslag. 8vo. p. 265-295; 85-96. Onderwerpen o.m.: Memorie betrekkelijk het wapen der Stad Utrecht; Historische-Chirurgische bijzonderheden uit de XV. eeuw (3 delen); Schaarste van zijden taf in 1672. (De groene omslag is zwaar beschadigd). Booknr: 7495. € 12
VAN DER MONDE. Tijdschrift voor Geschiedenis, Oudheden en Statistiek van Utrecht. No. 9. Utrecht, Van der Monde, 1840. Oorspronkelijke papieren omslag. 8vo. p. 297-359; 98-108. Onderwerpen o.m.: Krijgstoerustingen te Utrecht, in 1815, tegen den algemeenen vijand; De Kompagnie vrijwillige Jagers te paard I en II). (De groene omslag heeft beschadigingen). Booknr: 7496. € 12
VAN DER MONDE. Tijdschrift voor Geschiedenis, Oudheden en Statistiek van Utrecht. No. 7.. Utrecht, Van der Monde, 1841. Frontispiece litho van "Eerepoort" (aan de Neude). Oorspronkelijke papieren omslag. 8vo. p. 218-246.. Booknr: 11120. € 20
VAN DER MONDE. Tijdschrift voor Geschiedenis, Oudheden en Statistiek van Utrecht. No. 9. Utrecht, Van der Monde, 1841. Oorspronkelijke papieren omslag. 8vo. p. 290-323. Onderwerpen o.m.: Over de Elzevier's - Boekverkooper te Utrecht, Rekeningen der Kerkelijke en Wereldlijke Besturen, Paardenmarkt, den 27 September 1841. Booknr: 11122. € 15
VAN DER MONDE. Tijdschrift voor Geschiedenis, Oudheden en Statistiek van Utrecht. No. 11. Utrecht, Van der Monde, 1841. Frontispiece afbeelding van Het Blokhuis Gildenburg te Vreeswijk. Oorspronkelijke papieren omslag. 8vo. p. 362-399. Onderwerpen o.m.: Belegering en vernieling van het Blokhuis Gildenburg, Laurens van Nijendale. Een geacht Laitjnsch idchter, te Utrecht geboren. Teregtwijzing voor het Beschrijven van de Eerepoort, ter Eere van Koning Willem II. Blijkebn van Mildheid der Utrechtse Regering. Booknr: 11124. € 20
VAN DER MONDE.0 Tijdschrift voor Geschiedenis, Oudheden en Statistiek van Utrecht. No. 2. Utrecht, Van der Monde, 1840. Oorspronkelijke papieren omslag. 8vo. p. 37-71; 14-24. Onderwerpen o.m.: Driejarige oorlog tusschen Maximiliaan van Oostenrijk en de stad Utrecht, 1481-1484 (vervolg); Wolvenjagt in de provincie Utrecht; Bepalingen omtrent de exequien van eenen Prelaat of kanonik der vijf Godshuizen te Utrecht, de anno XIV C XIV; Tafel der weerkundige waarnemingen. Booknr: 7489. € 12
VANDENBROECKE, DIETER (SAMENSTELLER). Grijs geheugen. De geschiedenis van Nederland en Vlaanderen in 631 plaatsen. Met een inleiding van Piet Grijs. Amsterdam, Meulenhoff/Manteau, 2005. Paperback. 8vo. 215 pp. (Mooi exemplaar). Vaderlandse geschiedenis: vroeger een vloek, vandaag een schromelijk manco. GRIJS GEHEUGEN biedt iedereen de kans om met een minimum aan inspanning een behoorlijke feitenkennis op te bouwen. GRIJS GEHEUGEN brengt de basiskennis van de geschiedenis van Nederland en Vlaanderen samen in drie delen: data, namen en plaatsen. Piet Grijs, groot kenner en criticus van de vaderlandse geschiedenis, heeft bij elk deel een inleiding geschreven. NBD|Biblion recensie: De driedelige serie 'Grijs geheugen' bestaat uit 'De geschiedenis van Nederland en Vlaanderen in 1304 data', 'De geschiedenis van Nederland en Vlaanderen in 943 namen' en 'De geschiedenis van Nederland en Vlaanderen in 631 plaatsen'. Dit deel - 631 plaatsen - geeft een alfabetisch overzicht van plaatsen die een rol hebben gespeeld in de geschiedenis van Nederland en Vlaanderen. Met onder meer Diksmuide, Franeker, Jakarta, Kortrijk, Nieuwpoort, Paramaribo, Spa, Wageningen en Zuilen. Van elke plaats een korte beschrijving. Alle delen zijn door Piet Grijs (pseudoniem van Hugo Brandt Corstius) ingeleid, hij stelde ze overigens niet samen. Bedoeling van de serie is om de lezer basiskennis van de geschiedenis van Nederland en Vlaanderen te verschaffen. www.grijsgeheugen.nl. (Biblion recensie, Redactie) (ISBN/EAN: 9085420024) Booknr: 33537. € 9
VANHOVE, D. Sport in Hellas. Van Spel tot Competitie. Brussel, Paleis voor Schone Kunsten, 1992. Overvloedig gellustreerd. Paperback. 4to. 424 pp. Expositie-catalogus 23 januari - 19 april 1992, tijdens de Olympische Spelen in Barcelona. (Lichte rugvouw. Goed exemplaar). Booknr: 34352. € 20
VANVUGT, EWALD. Een propagandist van het zuiverste water. H.F. Tillema (1870 - 1952) en de fotografie van tempo doeloe. Amsterdam, 1993. Met ruim 160 foto's. Paperback. Groot-8vo. 167 pp. Beschrijving van het leven van een sociaal bewogen koloniaal. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9053300929) Booknr: 32216. € 22
VAT, DAN VAN DER. Pearl Harbour. Dag der schande. Amsterdam, Madison Press - De Bataafsche Leeuw, 2001. Met honderden foto's in kleur en zwart-wit. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 176 pp. (Mooi exemplaar!). Deze geillustreerde grote uitgave brengt voor een nieuwe generatie alle sleutelmomenten van die onvergetelijke uren te Pearl Harbor tot leven. Dan van der Vat schreef een meeslepende verhaal, waarin hij op gezaghebbende wijze verslag doet van minuut tot minuut, op basis van het allernieuwste historische onderzoek. De tekst beschrijft zorgvuldig en gedetailleerd hoe de aanval tot stand kwam, welke vernietiging hij teweegbracht, en hoe de daarop volgende gebeurtenissen het aanzien van de wereld totaal veranderden. NBD|Biblion recensie: De Japanse verrassingsaanval op de Amerikaanse marinehaven van Pearl Harbor op zondag 7 december 1941 betekende voor de Verenigde Staten onontkoombaar de deelname aan de Tweede Wereldoorlog. Zestig jaar na dato worden in deze uitgave alle feiten nogmaals chronologisch van minuut tot minuut weergegeven. Aan de hand van ooggetuigenverslagen van zowel Amerikaanse als Japanse zijde, originele foto's, kaarten en tekeningen krijgt de lezer een uitstekend overzicht van deze belangrijke historische gebeurtenis, die de wereldgeschiedenis ingrijpend zou veranderen. Deze uitgave werd samengesteld in verband met de zestigjarige herdenking van de aanval op Hawai en geeft tevens beelden weer van de situatie anno 2001. Het boek wordt gecompleteerd met een namenlijst van alle slachtoffers uit 1941. Dan van der Vat publiceerde reeds eerder de standaardwerken 'The Atlantic Campaign' en 'The Pacific Campaign : the US - Japanese Naval War 1941-45'*. Geschikt voor een zeer groot publiek. (Biblion recensie, Redactie). (ISBN/EAN: 9067075353) Booknr: 39698. € 18
VELDEN, D. VAN. De Japanse interneringskampen voor burgers gedurende de Tweede Wereldoorlog. (The Japanese Civil Internment Camps during the Second World War). Franeker, Uitgeverij T. Wever, 1977. Illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 628 pp. Tweede, uitgebreide druk. (Second, enlarged edition). With a summary in English. Standardwork. (Dustjacket lightly chafed to margins. Otherwise a fine copy). Booknr: 12567. € 120
VELDHOVEN, LEONARD T.A. VAN. Naar het Verre Zuiden van Amerika. De reis van een man alleen, zijn vertwijfeling, leven en ontmoetingen.. Etten-Leur, Renard., 1999. Met foto's. Paperback. 8vo. 422 pp. Goed ex. (ISBN/EAN: 9789076462011) Booknr: 13927. € 15
VELDMAN, HANS & THEO PARLEVLIET. Spierballentaal & cowboylaarzen. Reagan, Bush I en Bush II in de context van het Amerikaanse conservatisme. Soesterberg, Uitgeverij Aspekt, 2003. Paperback. 8vo. 224 pp. Index. Z 59-4(Mooi exemplaar!). De politieke aardverschuiving die in Amerika in de jaren tachtig plaatsvond, wordt in Nederland amper onderkend. Het gevolg is dat hier nog steeds geringschattend over Bush II wordt gedacht en met verbazing wordt gereageerd op het unilateristische optreden tegen Irak. Twee gerenommeerde Amerika-kenners met veel publikaties op hun naam, betogen in dit belangrijke boek dat het presidentschap van Bush II duidelijk het resultaat is van een politieke ontwikkeling die haar oorsprong vindt bij de conservatieven Barry Goldwater en Ronald Reagan. Duidelijk wordt gemaakt dat de Amerikaanse Alleingang en de Amerikaanse afkondiging van de nieuwe wereldorde meer is dan retoriek alleen. Achter de facade van speirballen en cowboylaarzen heeft zich namelijk een conservatieve revolutie voltrokken waarin het Amerikaanse zuiden een greep naar de politieke macht heeft gedaan. Hierdoor kwam Bush II in het bezit van een ongekend mandaat op basis waarvan hij de conservatieve agendapunten kon verwezenlijken. Veldman en Parlevliet zijn er in geslaagd de complexe materie van Amerikaans conservatisme te ontrafelen. Hierdoor krijgen Reagan, Bush I en II een historische betekenis, die in Amerika wel, maar in Nederland nog niet is geaccepteerd. Dit boek gaat daar verandering in brengen! NBD|Biblion recensie: Dit boek van twee Nederlandse Amerikakenners vormt een gedegen en goed leesbare studie naar de bronnen van de conservatieve stroming in de Verenigde Staten. Daaraan is bij ons nooit veel aandacht besteed. Maar Amerika is sinds 1980 duidelijk behoudender geworden. Een hele reeks auteurs passeert de revue die na de Tweede Wereldoorlog tegen de intellectuele tijdstroom inroeiden. Vanaf 1964 is het conservatieve ideeengoed in een politieke bedding terechtgekomen, die zou verbreden tot de beweging van Nieuw Rechts. Doelwit waren onder meer de verzorgingsstaat en de 'doorgeschoten' rassenintegratie. De overwinning van Reagan in 1980 was een mijlpaal van de conservatieve beweging. Na hem durfde geen presidentskandidaat nog het woord belastingverhoging te gebruiken. Niet Bush senior, maar wel Bush junior is te zien als de ware erfgenaam van Reagan; Bush II komt er in dit boek echter bekaaid van af. De waarde van dit boek blijft: de opkomst van het conservatieve intellectuele denken in de VS inzichtelijk beschreven. Geschikt voor liefhebbers van moderne Amerikaanse geschiedenis en van actuele politieke ideeen. (Biblion recensie, Dr. J.L.G. v. Oudheusden). (ISBN/EAN: 9789059114463) Booknr: 39972. € 8
VELLENGA, DIRK. Het boek Rinnering. Vier eeuwen met de Fonda's, Vanderbilts, Roosevelts en andere Nederlands-Amerikaanse geslachten. z.p., Uitgeverij Conserve, 1994. Paperback. 8vo. 435 pp. Over de consequenties van de Hollandse golf op de oostkust van Amerika. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9054290358) Booknr: 16106. € 18
VELTKAMP, J.T. Het Amsterdamse Bevolkingsregister in oorlogstijd. Amsterdam, 1954. Gellustreerd. Karton. 8vo. 49 pp. Buitenzijde aan randen verkleurd. Wat vochtsporen onderaan een tiental pp. Goed exemplaar. Booknr: 12562. € 16
VENEMA, ADRIAAN. Schrijvers, uitgevers & hun collaboratie. Deel I: Het systeem. Deel 2: De harde kern. Deel 3A: De kleine collaboratie. Amsterdam, Uitgeverij De Arbeiderspers. 1988-90, De eerste 3 banden van de serie. Gellustreerd. Paperback. Met flappen. 8vo. Band I: 532 pp.; Band II: 582 pp.; Band III: 323 pp. Werk van Venema dat stof deed opwaaien in literair Nederland. (Bijzonder mooie set). (ISBN/EAN: 9029550112) Booknr: 18291. € 75
VENEMA, ADRIAAN. Schrijvers, uitgevers & hun collaboratie. Deel I: Het systeem. Deel 2: De harde kern. Deel 3A: De kleine collaboratie. Amsterdam, Uitgeverij De Arbeiderspers. 1988-90, De eerste 3 banden van de serie. Gellustreerd. Paperback. Met flappen. 8vo. Band I: 532 pp.; Band II: 582 pp.; Band III: 323 pp. Werk van Venema dat stof deed opwaaien in literair Nederland. (Bijzonder mooie set). (ISBN/EAN: 9029550120) Booknr: 18292. € 75
VENEMA, ADRIAAN. Schrijvers, uitgevers & hun collaboratie. Deel I: Het systeem. Deel 2: De harde kern. Deel 3A: De kleine collaboratie. Amsterdam, Uitgeverij De Arbeiderspers. 1988-90, De eerste 3 banden van de serie. Gellustreerd. Paperback. Met flappen. 8vo. Band I: 532 pp.; Band II: 582 pp.; Band III: 323 pp. Werk van Venema dat stof deed opwaaien in literair Nederland. (Bijzonder mooie set). (ISBN/EAN: 9029551208) Booknr: 18293. € 75
VERBERCKMOES, JOHAN. Schertsen, schimpen en schateren. Geschiedenis van het lachen in de Zuidelijke Nederlanden, zestiende en zeventiende eeuw. Nijmegen, SUN, 1998. Gellustreerd. Paperback met flappen. 8vo. 287 pp. (SUN Memoria) Een historische antropologie van het lachen. Over kluchtboeken, de contra-Refomatie, Democritus, en anderen. (Net exemplaar). (ISBN/EAN: 9789063037253) Booknr: 13960. € 15
VERBERNE, L.G.J. Gijsbert Karel's leerjaren. Amsterdam, H.J. Paris, 1931. Frontispiece afbeelding van de jonge Gijsbert Karel van Hogendorp. 8vo. 325 pp. (Diss. met stellingen). (Goed exemplaar. Wat roest aan de langszijde van het boekblok) Booknr: 14242. € 12
VERCRUYSSE, JEROOM (ED). Nouvelles Annales Prince de Ligne. Tome XIV. Bruxelles - Paris, Groupe d'tudes Lignistes - Librairie Honor Champion. (1986), Illustrated. Stiff wrappers. 8vo. 166 pp. Sommaire: Les lectures militaires de Charles-Joseph de Ligne; Ligne et la tradition du contre moral; Prolgomnes l'dition critique des Lettres de Fdor Alphonsine; Ligne, Casanova et l' immortalit de l'me d'Elise von der Recke; Quelques notes sur Anglique D'Hannetaire, muse du prince de Linge. (A fine copy). Booknr: 13655. € 25
VERDEGAAL, ANNA MATHILDE (SAMENSTELLER). Bibliografie van de werken over Sassenheim en Het Slot "Teylingen". Haarlem, 1969. Linnengeplakte rug. 4to. 37 pp. (Apparaat voor de geschiedenis van Holland, nummer 1). (Off-set). (Mooi exemplaar). Slot Teylingen is een Nederlands kasteel in het buurtschap Teijlingen in de kern Voorhout van de gemeente Teylingen, aan de grens met de kern Sassenheim. Het was vermoedelijk het stamslot van de adellijke familie Van Teylingen, waar het huis Brederode rechtstreeks van afstamde. Van oorsprong werd het slot gebouwd om in het graafschap Holland de noord-zuid route te beschermen. Later werd het een houtvesterslot voor de houtvesterij van de graven van Holland, te beginnen met graaf Willem IV van Holland. Een van de bekendste bewoners van het slot was Jacoba van Beieren, die er ook is overleden. De in de omgeving van het slot opgegraven drinkkannetjes worden ook wel jakobakannetjes genoemd. Booknr: 41431. € 10
VERGER, JACQUES. Universiteiten in de Middeleeuwen. Bussum, Fibula - Van Dishoeck, 1978. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 170pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9022837246) Booknr: 16736. € 10
VERGILIUS. Aeneis. Amsterdam, Athenaeum - Polak & Van Gennep, 1998. Linnen. Met stofomslag. Gebonden 8vo. 259 pp. Vertaald door M.A. Schwartz. (Stofomslag aan voorzijde met lichte beschadiging. Verder goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9025350194) Booknr: 17763. € 25
VERGILIUS. Bucolica. Baarn, Ambo Klassiek, 1995. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. Met leeslint. 8vo. 186 pp. In hexameters vertaald, ingeleid en van aantekeningen voorzien door R.F.M. Brouwer. (Mooi exemplaar. Uitgeverstempel op schutblad). (ISBN/EAN: 9026312989) Booknr: 20048. € 22
VERHOEVEN, BERNARD, MEIJ, P.J. & W. JAPPE ALBERTS. Een Gelders Geschiedschrijver. Mr. Isaac Anne Nijhoff 1795 - 1863. Herdacht te Arnhem op 20 Juni 1963. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1964. Met foto. Paperback. Met flappen. 8vo. 30 pp. (Mooi exemplaar). Uit het huwelijk van Isaac Anne Nijhoff en Martina Cornelia Houtkamp zouden negen kinderen worden geboren (zes dochters en drie zonen), van wie alleen de jongste zoon Martinus Nijhoff (1826-1894) deze tak van het geslacht Nijhoff in de mannelijke lijn zou voortzetten: hij werd de grondlegger van het naar hem genoemde Haagse uitgevershuis Martinus Nijhoff. Booknr: 40249. € 9
VERKUIL, DIK. Teletekst. 25 jaar in 101 verhalen. z.p., NOS, 2005. Kartonnen borden. Gebonden. 8vo-oblong. 238 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 908095781X) Booknr: 16730. € 9
VERMAAS, J.L. & P. HOOGENRAAD. Geschiedenis van Scheveningen. Het tijdperk 1795 tot en met 1813. Scheveningen, Firma D. Koek, 1909. Met platen. Donkerblauw linnen. Goud beletterd. Gebonden. 8vo. 193 pp. Eerste editie. Booknr: 10014. € 45
VERMEER, C. Naamloze Vennootschap Landbouw Maatschappij Oud-Djember 1859 - 1909. Deventer, 1909. Met meer dan 80 foto's met onderschrift. Linnen. Gebonden. 4to (oblong). 38 pp. tekst. In originele kartonnen doos met opschrift. Julileumboek van de Tabak-Onderneming "Oud Djember", ter gelegenheid van haar 50-jarig jubileum. Met een overzicht van de oprichting, het bestaan en haar bedrijvigheid. Een boek vol met interessante, paginagrote zwart-wit foto's, gescheiden door vloeipapier. (Het linnen van het boek is op de hoeken en aan de uiteinden van de rug aan slijtage onderhevig. Het linnen is iets smoezelig. Een enkele vloeiblad is gedeetelijk los of gescheurd. De foto's zijn in uitstekende conditie. De cassette toont de sporen van een lang leven). Booknr: 36105. € 225
VERMEULEN, E.E.G. Fruin over de wetenschap der geschiedenis. Huizinga en de wetenschap der geschiedeins. Arnhem, G.W. van der Wiel & Co, 1956. In 2 banden. Afbeelding vande historici op voorzijde. Paperback. 8vo. 103, 114 pp. (Thesis - Diss. met stellingen). Mit Zusammenfassung in Deutsch. (Goede set). Booknr: 14240. € 15
VERMEULEN, W.H. Parlementaire Geschiedenis van Nederland 1901 - 1914. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1950. Paperback. 8vo. XII, 226 pp. (diss. met stellingen - thesis). (Goed exemplaar). Met de ministeries Kuyper, De Meester, Heemsker, Cort van der Linden. (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen. Met zijn handtekening / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands. With his signature). Booknr: 38627. € 12
VERNON RICHARDS (1915-2001) ; ERRICO MALATESTA (1853-1932). Errico Malatesta : leven en ideen van een Italiaanse anarchist. Baarn : Het Wereldvenster, 1980. Paperback. 8vo. 242 pp. Oorspr. uitg.: Malatesta; life and ideas, 1977. Met index. (Geplastificeerd). (ISBN/EAN: 9029397047) Booknr: 21635. € 7
VERRIEST HUGO. Twintig Vlaamsche koppen. Eerste en tweede deel. Rousselare, Jules de Meester, 1901. Compleet in 2 uniforme banden. Paperback. 8vo. 163, 189 pp. (Beide exemplaren hebben een zwaar beschadigde, c.q. deels ontbrekende rug. Dit bezwaar wordt "ondervangen" door een transparante omslag. Het binnenwerk is goed). Booknr: 37817. € 10
VERSTEEG, H.J. Van schout tot hoofdcommissaris. De politie voorheen en thans. Amsterdam, Van Holkema en Warendorf, 1925. Gellustreerd met foto's. Linnen. Gebonden. 8vo. 262 pp. Booknr: 778. € 12
VERSTER, A.J.G. Tin door de eeuwen heen. Amsterdam, J.H. de Bussy, 1954. Gellustreerd met 120 platen op paignaformaat in zwart-wit. Linnen. Gebonden. Met stofomslag. 8vo. 107 pp. Over het handwerk van de tingieter. Hoe zij leefden, streefden. De gilden, de werkplaatsen. Over het toezicht, de bescherming door verorderingen. (Het stofomslag. vertoont gebreken aan de randen. Het boek zelf is in uitstekende conditie). Booknr: 5235. € 12
VERWER, WILLEM JANSZOON (ED. J.J. TEMMINCK). Memoriaelbouck. Dagboek van de gebeurtenissen te Haarlem 1572 - 1581. Haarlem, Schuyt & Co, 1973. Gellustreerd. Paperbackl. 8vo. 238 pp. (Mooi exemplaar). Van aantekeningen, noten en index voorzien. Uitgegeven t.g.v. de 400-jarige herdenking van het beleg van Haarlem. (ISBN/EAN: 9060970357) Booknr: 37410. € 12
VICTOR KLEMPERER (1881-1960). WALTER NOWOJSKI ; HADWIG KLEMPERER. Ich will Zeugnis ablegen bis zum letzten. Berlin : Aufbau-Verlag, 1995. In 2 volumes. Decorated boards. Hardbound. With ribbon marker. 8vo. 763, 928 pp. (In oroginal slipcase). Met lit.opg. en index. (A fine set). (ISBN/EAN: 3351023405) Booknr: 28236. € 40
(VILLE DE PARIS). Le Grand Sicle au Quartier Latin. Exposition organise par le Comit des ftes de la mairie annexe du 5e arrondissemtn...etc. Paris, Marie Annexe du 5e Arrondissement, 1992. Illustrated. Paperback. 8vo. 207 pp. (A fine copy). Booknr: 37969. € 25
VLIS, J.A. VAN DER, Tregedie op Texel. Een ooggetuigeverslag van de opstand der Georgirs in april 1945. H.J.W. Becht's Uitgeversmij. z. j., Papier met flappen. 8vo. 123 pp. Vijfde, aanzienlijk uitgebreide en verbeterde druk. Booknr: 31331. € 7
VOLLMANN, WILLIAM T. Europe Central. London, Penguin Books, 2005. Paperback. 8vo. 811 pp. (A very good copy). In his newest work, Vollmann presents a mesmerizing series of intertwined paired stories that compare and contrast the moral decisions made by various figures associated with the warring authoritarian cultures of Germany and the USSR in the 20th century. (ISBN/EAN: 0143036599) Booknr: 40372. € 10
VOSKUIL, B.V. Bomen voor Oranje. 's-Gravenhage, SDU, 1991. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 112 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9012065925) Booknr: 17019. € 12
VOSTERS, S.A. Spanje in de Nederlandse litteratuur. Amsterdam, H.J. Paris, 1955. Karton. 8vo. VIII, 147 pp. (diss. met stellingen). Over de wijze waarop Nederlandse schrijvers in de loop der eeuwen Spanje en vooral de Spanjaarden hebben voorgesteld en beoordeeld. Tot 1581 is hierbij ook de Zuidnederlandse literatuur betrokken, daarna aleen de Noordnederlandse. Booknr: 10333. € 18
VOUVÉ, J. (JEAN). Lascaux en Perigord noir : environnement, art pariétal et conservation. Prigueux : P. Fanlac, c1982., 1982. Illustrated. Cloth . With dustjacket. Hardbound. Large-8vo. 87 p. : ill. (some col.) ; 22 x 28 cm. English, French, German, and Spanish. (ISBN/EAN: 2865770311) Booknr: 25732. € 15
VRANKRIJKER, A.C.J. DE. De motiveering van onzen opstand. De theorien van het verzet der Nederlandsche opstandelingen tegen Spanje in de jaren 1565-1581. Nijmegen Utrecht, Dekker & Van de Vegt en J.W. van Leeuwen, 1933. Papier. 8vo. 193 pp. (diss. met stellingen). Mooi ex. (rug wat verkleurd). Booknr: 6727. € 22
VRANKRIJKER, A.C.J. DE. Een groeiende gedachte. De ontwikkeling der meningen over de sociale kwestie in de 19de eeuw in Nederland. Assen, Van Gorcum, 1959. Paperback. Met flappen. 8vo. 158 pp. (Bouwstenen voor de Kennis der Maatschappij, deel 30). (Mooi exemplaar). Booknr: 40258. € 10
VRIES, G.M. DE. Pompen, Paapen en Kiellichten. De Geschiedenis van het Loodswezen op de Eems. 's-Gravenhage, Bureau Maritieme Historie Ministerie van Defensie, 1977. Met illustraties. Linnen. Gebonden. 8vo. VI, 199 pp. (Bijdrage tot de geschiedenis van het Zeewezen, deel 8).. (Mooi exemplaar). Over kotters, schoeners en stoomloodsvaartuigen en het loodswezen op de Eems. Booknr: 39202. € 20
VRIES, J. DE (RED.). Nederland 1913. Een reconstructie van het culturele leven. Amsterdam Haarlem, Meulenhoff/Landshoff - Frans Hals Museum, 1988. Met talrijke afbeeldingen. Paperback. 8vo. 264 pp. (register). Een reconstructie van 1913: de architectuur, stedebouw, beeldhouwkunst, literatuur, mode en kleding, enz. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9029080906) Booknr: 32084. € 14
VRIES, JEROEN DE, E.A. (RED.). Tot de strijd ons geschaard. Beeldverhaal over het communisme in Nederland. Amsterdam, Uitgeverij Pegasus, 1979. Volledig gellustreerd met fotomateriaal. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. Zonder paginering ( 180 pp.). (Goed exemplaar. Stofomslag. met kleine reparatie). (ISBN/EAN: 9061431565) Booknr: 40382. € 9
VRIES, LEONARD & R.L. SCHUURSMA (RED.). Volk en Vaderland - Fotonieuws - Storm SS - De Zwarte Soldaat - Het Werkende Volk. Laren, Skarabee Facsimile, 1973. Met talrijke foto's. Linnen. Gebonden. 4to. 160 pp. Een mooie, eenzijdige samenvatting van de geschiedenis. In artikelen en illustraties uit Volk en Vaderland, officieel orgaan van de NSB, De Zwarte Soldaat, uitgave van de WA, de Stormmeeuw: van de Jeugdstorm, Het Werkende Volk van de Amsterdamse Afdeling van de NSB, Storm, het blad van de Nederlandse SS en Fotonieuws, propagandablad van de NSB. (ISBN/EAN: 9060711165) Booknr: 31091. € 12
VRIES, THEUN DE. Rutger Jan Schimmelpennick. Republikein zonder Republiek. Den Haag, Bert Bakker/Daamen, 1965. Paperback. 8vo. 262 pp. Tweede druk. Herziene editie. (Net exemplaar). Booknr: 37414. € 10
VRIEZE, JOHN & VINCENT BOELE (RED.). De rijkdom van Stroganoff. Het verhaal van een Russische familie. Zwolle - Amsterdam, Waanders Uitgevers - De Nieuwe Kerk, 2002. Met talrjke afbeeldingen. PaperbacK. 4to. 272 pp. CatalOgUs bij tentoonstelling. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9040087679) Booknr: 35721. € 14
VRIJ, SJOERD DE . Op de golflengte van Radio Verrijzend Nederland. Artikelen en reportages. Zaltbommel, Europese Bibliotheek, 1990. Gellustreerd. Gedecoreerde borden. Gebonden. 8vo. 287 pp. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9028848924) Booknr: 35650. € 14
VUIJSTJE, MARJA. Joke Smit. Biografie van een feministe. Amsterdam Antwerpen, Uitgeverij Atlas, 2008. Met fotokaternen. Papaerback. 8vo. 496 pp. (Nieuwstaat). 'Een ontaarde moeder, een koolviswijf, een praktiserende nudist'- zo typeerde Joke Smit zichzelf in een van haar boeken. Ze maakte zich al los van het geloof van haar ouders toen dat nog niet in de mode was. Ze had al een vrij huwelijk toen de seksuele revolutie nog niet in zicht was. En ze combineerde het moederschap met een volledige baan toen werken voor getrouwde vrouwen nog als taboe werd beschouwd. In 1967 werd ze beroemd met 'Het onbehagen bij de vrouw'. Dit artikel, waarin ze ook haar eigen ervaringen als vrouw en werkende moeder beschreef, werd het startschot voor de Tweede Feministische Golf in Nederland. Kortere tijd later richtte ze, samen met Hedy d'Ancona, de actiegroep Man Vrouw Maatschappij op, manifesteerde ze zich in de PvdA en werd ze de motor achter talloze feministische initiatieven. Joke Smit bleef daarbij haar eigen koers varen. Haar feminisme was radicaal, haar politieke strategie sociaaldemocratische, haar inborst calvinistische en haar levenshouding libertair. (ISBN/EAN: 9789045014302) Booknr: 33647. € 19
W.K. RITCHIE. Frankrijk onder Lodewijk XIV. Haarlem : Fibula-Van Dishoeck, 1978. Met lit. opg. Vert. van:The France of Louis XIV. (ISBN/EAN: 9022832422) Booknr: 20768. € 7
W.K. RITCHIE. Frankrijk onder Lodewijk XIV. Haarlem : Fibula-Van Dishoeck, 1978. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 94 pp. Met lit. opg. Vert. van:The France of Louis XIV. (Goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9022832422) Booknr: 28004. € 8
WAAGENAAR, SAM. Mata Hari. Geslepen spionne of onschuldige schoonheid. Baarn, Uitgeverij Tirion, 1995. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 260 pp. (Mooi exemplaar. Naam op schutblad). Op 15 oktober 1917 werd Mata Hari, de beroemde uit Leeuwarden afkomstige danseres op beschuldiging van spionage voor de Duitsers door een Frans vuurpeloton in Vincennes ter dood gebracht. De vraag of Mata Hari terecht werd gefusilleerd heeft sindsdien de gemoederen meermalen in beroering gebracht en de fantasie van menigeen geprikkeld. Er werden verschillende films aan haar leven gewijd, er kwam een standbeeld in Leeuwarden en sinds kort is er zelfs een Mata Harimuseum. Het is zeer de vraag of de omstreden Friezin al deze aandacht had gekregen als zij zich slechts met dansen had beziggehouden. Het is nog meer de vraag of alles wat er in de loop der jaren over haar is verteld ook op waarheid berust. In 'Mata Hari, geslepen spionne of onschuldige schoonheid' gaat Mata Harikenner Sam Waagenaar op zoek naar het ware gezicht van deze boeiende vrouw. De vraag of zij schuldig was, heeft hij steeds bevestigend beantwoord. Maar was zij werkelijk een geslepen spionne of zag zij de spionage slech NBD|Biblion recensie: Mata Hari is een in Leeuwarden geboren danseres die in 1917, tijdens de Eerste Wereldoorlog, door Frankrijk terechtgesteld is wegens spionage activiteiten voor Duitsland. In hoeverre Mata Hari feitelijk heeft gespioneerd is een punt van discussie waarop dit boek nieuw licht werpt. De auteur heeft zijn eerste onderzoek naar de handel en wandel van Mata Hari in 1932 verricht in verband met de verfilming van Mata Hari's leven. In de jaren zestig heeft hij dit onderzoek uitgebreid herhaald en daarbij de beschikking gekregen over Mata Hari's dagboeken. Deze dagboeken vormden een belangrijk uitgangspunt voor de biografie die hij toen heeft geschreven. Recentelijk vrijgegeven stukken van Franse, Engelse en Duitse geheime diensten vormen een belangrijk onderdeel van deze nieuwe biografie en werpen een nieuw licht op haar activiteiten. Het boek bevat een persoonsregister van de meer en minder prominente figuren die een rol in haar leven hebben gespeeld. Met enkele zwart-witfoto's. (Biblion recensie, Dr. G.J. Aupers.) (ISBN/EAN: 9051215045) Booknr: 38995. € 10
WAAL, H. VAN DER. Drie eeuwen Vaderlandsche Geschied-Uitbeelding 1500-1800. Een iconologische studie. Deel I en II. (Dutch Portrayal History 1500-1800. An iconological study). 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1952. Compleet in 2 uniforme banden. Band I: Tekst. Band II: Noten, registers en 120 platen. Paperback. 4to. 361, 184 pp. (Mooie set). Summary in English. Over de betekenis van kunstwerken die zich bezig houden met onderwerpen uit de vaderlandse geschiedenis. Booknr: 37488. € 60
WAGENAAR, JAN. Amsterdam, in zyne opkomst, aanwas, geschiedenissen, voorregten, koophandel, gebouwen, kerkenstaat, schoolen, schutterye, gilden en regeeringe, beschreeven door Jan Wagenaar, historieschrijvers der stad. Alphen a/d Rijn, Repro-Holland. 1971-72, Compleet in 4 uniforme banden. Kunstleer. Rijk gellustreerd. Goud geletterd en -gedecoreerd. Gebonden. Groot-8vo. 3000 pp. (Facsimile reprint van de editie, Amsterdam 1760). Set in bijzonder mooie conditie. Booknr: 13805. € 160
WAGENAAR, JAN. 'T verheugd Amsterdam, ter gelegenheid van het plegtig bezoek hunner doorlugtige en koningklyke Hoogheden Willem, Prinse van Oranje en Nassau, Erfstadhouder der Vereenigde Nederlanden, enz. enz. enz. en zyne Gemaalinne Frederica Sophia Wilhelmina, Prinsesse van Pruissen, op Maandag, den 30 May, en eenige volgende dagen des jaars 1768. Door Jan Wagenaar, historieschrijver der gemelde stad. Alphen a/d Rijn, Repro-Holland. 1971-72, Gellustreerd. Kunstleer. Goudbeletterd en -gedecoreerd. Gebonden. Groot-8vo. 74 pp. (tekst). (Facsimile reprint vande editie, Amsterdam 1768). Bijzonder mooi exemplaar. Booknr: 13806. € 25
WAL, JOOST DE, E.A. (RED.). Beatrix in Europese handen. 10 ontwerpen voor de Nederlandse euro. Leiden, Rijksmuseum Het Koninklijk Prentenkabinet, 2001. Overvloedig gellustreerd met ontwerpen e.d. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 132 pp. (Mooi exemplaar). Met de komst van de euro verdwijnt onze gulden. Voor de n is dat een verlies, voor de anders is het een avontuur, maar voor iedere Nederlander betekent het een enorme stap in de geschiedenis van ons vaderlandse geld. Er zal geen 'snip' meer zijn maar een 'brug', geen kwartje, mar een munt van 20 eurocent, geen rijksdaalder, maar een 2 euro munt. Welke nieuwe benamingen zullen er ontstaan en welk oude zullen blijven voortleven? In de twaalf landen zal de euro een wettig betaalmiddel zijn: Belgi, Duitsland, Finland, Frankrijk, Griekenland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Oostenrijk, Portugal, Spanje. Net als altijd zullen we daar betalen met biljetten en munten. De biljetten zijn in alle landen gelijk. Maar de munten zijn dat niet: elk land krijgt tegenover de gemeenschappelijke, Europese muntzijde een eigen nationale kant. Ook Nederland heeft een euromuntreeks met een eigen identiteit; de kopzijde refereert aan onze monarchie en aan het muntgeld waaraan we gewend waren. (ISBN/EAN: 9073882141) Booknr: 29499. € 12
WALSER SMITH, HELMUT. Het verhaal van de slager. Moord en antisemitisme in Duitsland, 1900. Amsterdam, Ambo, 2003. Met fotokatern. Paperback. 8vo. 288 pp. (Mooi exemplaar). In maart 1900 wordt in het Duitse stadje Konitz (nu in Polen gelegen) aan de oever van een meer het lichaam gevonden van een achttienjarige jongen. Hij is vermoord en in stukken gesneden. Al gauw gaan er geruchten dat de jongen het slachtoffer is geworden van een joodse rituele moord. Volgens een aloude mythe hebben joden voor het paasfeest christelijk bloed nodig om matzes te maken. Als de christelijke slager de joodse slager ervan beschuldigt de jongen geslacht te hebben, wakkert dat een golf van antisemitische gevoelens aan. De joodse bevolking van Konitz wordt belasterd, beschimpt en bedreigd - en in het kielzog van de slager ontvlucht in de volgende twee jaar bijna de helft van de joden de stad. Het verhaal van de slager is geschreven als een detectiveverhaal, waarin het tot het einde spannend blijft wat de ware toedracht is van de moord. Tegelijk is het een onderzoek naar de historische verzinsels rondom de joodse rituele moord, en laat het zien hoe weinig er nodig is om latente gevoelens van onvrede om te zetten in daden van haat en verderf. NBD|Biblion recensie: Op 11 maart 1900 werd een 18-jarige man genaamd Ernst Winter in het Duitse plaatsje Konitz (nu Polen) vermoord. In de daarop volgende dagen werden delen van zijn lichaam, verspreid over het plaatsje, teruggevonden. Onmiddellijk deed het gerucht de ronde dat joodse inwoners van Konitz de man hadden vermoord. De situatie liep volkomen uit de hand en de Duitse autoriteiten moesten het leger erbij halen om de joodse bewoners van Konitz te beschermen tegen hun niet-joodse dorpsgenoten. De auteur voert de rellen van Konitz, de ergste uitbarsting van antisemitisme in het Duitsland van Wilhelm II, op als historisch proces. Minutieus reconstrueert hij, aan de hand van archieven, de moordzaak, analyseert hij geweld en toont hij aan hoe joodse buren konden veranderen in vijanden. Zo wordt antisemitisme geen abstract begrip meer maar een schokkend verhaal van 'gewone' Duitse burgers, 40 jaar voor Auschwitz. Met register en zwartwitfoto's. (Biblion recensie, A.H.B. de Munnick). (ISBN/EAN: 9789026318016) Booknr: 34373. € 10
WALSH, STEPHEN. De hel van Stalingrad. Aartselaar, Zuidnederlandse Uitgeverij., 2003. Gellustreerd. Paperback. 4to. 176 pp. (met register) Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9043808687) Booknr: 16238. € 16
WALSUM, SANDER VAN. Ook al voelt men zich gewond. De Utrechtse universiteit tijdens de Duitse bezetting 1940-1945 Utrecht, Universiteit Utrecht, 1995. Met foto's. Paperback. 8vo. 160 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9039306583) Booknr: 16076. € 9
WALTER ZE'EV LAQUEUR (1921-) ; JUDITH TYDOR BAUMEL (1959-). The Holocaust encyclopedia. New Haven, CT [etc.] : Yale University Press, 2001. Illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 4to. 765 pp. Index. (A fine copy). The Holocaust has been the subject of countless books, works of art, and memorials. Fiftyfive years after the fact the world still ponders the enormity of this disaster. The Holocaust Encylopedia is the only comprehensive single-volume work of reference providing both a reflective overview of the subject and abundant detail concerning major events, policy, decisions, cities, and individuals, Up-to-date and designed for easy access, the encyclopedia presents information on the major aspects of the Holocaust in essays by scholars from eleven countries who draw on a number of sources - including recently uncovered evidence from the former Soviet bloc - to provide in-depth studies on the political, social, religious, and moral issues of the Holocaust as well as short entries identifying events, sites, and individuals. The book also has more than 250 photographs, many of them rare, and 19 maps. The volume includes: Raul Hilberg on concentration camps and Gypsies; Ruth Bondy, Israel Gutman, and Dina Porat on major ghettoes; Roger Greenspun on the Holocaust in cinema and television; Richard Breitman on American policy; Michael Berenbaum on theological and philosophical responses; Saul Friedlander on Nazi policy; Michael Hagemeister on the Protocols of the Elders of Zion; Michael R. Marrus on historiography; Christopher R. Browning on the Madagascar Plan; Robert S. Wistrich on Holocaust denial; James E. Young on Holocaust literature; (ISBN/EAN: 0300084323) Booknr: 27582. € 40
WSCHER, HERMANN. Das Deutsche Illustrierte Flugblatt. Band 2. Von der Zeit der Restauration bis zur Gegenwart. Dresden, VEB Verlag der Kunst, 1956. With 199 pp. illustrations in black-and-white and colour. Halfcloth. Hardbound. 4to. 41 pp. (text). (Boards very lightly chafed. A good copy). Booknr: 15296. € 18
WEBB, BEATRICE. The diary of Beatrice Webb. London : Virago in association with the London School of Economics and Political Science, 1982 (1986 [printing]), In 2 volumes. Illustrated. Cloth. with dustjacket. Hardbound. 8vo. 386, 387 pp.. ; 24cm. A very good set. (ISBN/EAN: 0860688461) Booknr: 27909. € 35
WEBER, OLIVIER & REZA. Eeuwig Afghanistan. Den Haag - 's- Graveland, Novib/Fontaine, 2004. Gellustreerd. Kartonnen borden. Gebonden. 8vo-oblong. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9059560949) Booknr: 16999. € 12
WEDGWOOD, C.V. Willem de Zwijger. Vader des Vaderlands. Amsterdam - Brussel, Elsevier, 1984. Met fotokatern. Paperback. 8vo. 271 pp. Index. (Mooi exemplaar). Klassieke biografie met veel oog voor details. Boeiend beeld van staatsman die tot de verbeelding blijft spreken. (ISBN/EAN: 9010024423) Booknr: 37401. € 14
WEEKBLAD. Panorama. Gellustreerd weekblad in koperdiepdruk. Leiden, A.W. Sijthoff's Uitgevers-Maatschappij, 1916. In originele band. Folio. Halve jaargang 1916 (afleveringen 5 juli 1916 (no. 1) t/m 29 december 1916 (no. 26). Lichte beschadiging aan onderzijde rug, overigens in goede staat. Booknr: 173. € 19
WEEL, A. J. VAN. De incorporatie van Culemborg in de Bataafse Republiek. Zutphen : Walburg Pers, 1977., 1977. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 8vo. 181 p., [4] leaves of plates : ill. ; 24 cm. Originally presented as the author’s thesis, Nijmegen. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9060114035) Booknr: 28632. € 16
WEEL, A. J. VAN. De incorporatie van Culemborg in de Bataafse Republiek. Zutphen : Walburg Pers, 1977., Gellustreerd. Paperback. 8vo. 181 pp., [4] leaves of plates : ill. ; 24 cm. Originally presented as the author’s thesis, Nijmegen. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9060114035) Booknr: 30808. € 14
WEIJER, R.B. VAN DE , E.A. (RED.). Tussen traditie en wetenschap. Geschiedbeoefening in niet-westerse culturen. Nijmegen, 1987. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 175 pp. (Mooi exemplaar. Naam op schutblad). Bundel artikelen n.a.v. symposium. Met o.m. "Geschiedschrijving in de klassieke Arabisch-islamitische samenleving; "De moderne Arabische geschiedbeoefening: problemen en praktijk"; "De visie van de twintigste-eeuwwse Indonenirs op de geschiedenis van hun land"; "Geschiedschrijving en overheid in China"; "Geschiedenis in Afrika"; " Historiografie in de Andes". Booknr: 39201. € 25
WEINBERG, GERHARD L. A world at arms : a global history of World War II. Cambridge [Eng.] ; New York : Cambridge University Press, 1994., 1994. Cloth, With dustjacket. Hardbound. 8vo. xix, 1178 p. : maps ; 25 cm. Includes bibliographical references (p. [945]-1125) and index. (A very good copy). This major work is the first general history of World War II to be based both on the existing literature and on extensive work in British, American and German archives. It covers all the theatres of war, the weaponry used, and developments on the home front. Taking a global perspective, the work deals with all belligerents and relates events in Europe, Africa, the Middle East, South and Southeast Asia, and the Pacific to each other. The role of diplomacy and strategy, of intelligence and espionage, and the impact of war upon society are all dealt with, often on the basis of hitherto unknown material. New light is shed on the actions of great and small powers and on topics ranging from the beginning of the war to the dropping of the atomic bombs; the titanic battles on the Eastern Front are fitted into the war as a whole; the killing of six million Jews and millions of other civilians is placed into context; and the fighting at sea and in the air is included in a coherent view of the great conflict. (ISBN/EAN: 0521443172) Booknr: 27583. € 35
WEISBERG, JOCOB. De Bush tragedie. Een klassiek familiedrama van vader en zoon, broer en broer. Amsterdam, Uitgeverij Balans, 2002. Met fotostamboom. Paperback. 8vo. 315 pp. Register. "Lees n boek over George W. Bush en zijn presidentschap, en laat dt het zijn! (Gladwell). (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9789050189132) Booknr: 32601. € 10
WELS, CORNELIS BOUDEWIJN. Aloofness & neutrality : studies on Dutch foreign relations and policy-making institutions. Utrecht : H&S, 1982., 1982. Paperback. 8vo. pp. 232 p. ; 24 cm. Includes bibliographical references. (Very good copy). (ISBN/EAN: 9061943736) Booknr: 27865. € 16
WERINGH, KOOS VAN. Altijd op de loer. Her beeld van Duitsland in de Nederlandse karikatuur 1871 - 2005. Amsterdam, Mets & Schilt, 2005. Met talrijke afbeeldingen. Kartonnen borden. Gebonden. 8vo. 159 pp. (Mooi exemplaar). Na de Tweede Wereldoorlog verschenen in de Nederlandse pers zeer veel anti-Duitse politieke tekeningen. Geen wonder, na vijf jaar Duitse bezetting. Maar hoe werd er naar Duitsland gekeken nadat Bismarck het in 1871 tot een eenheid had gesmeed? ALTIJD OP DE LOER - Het beeld van Duitsland in de Nederlandse karikatuur 1971-2005 biedt een spannend overzicht van de Nederlandse kijk op het grote buurland sedert de vestiging van het keizerrijk. NBD|Biblion recensie: 'Altijd op de loer' is een verzameling met werk van Nederlandse cartoonisten over de relatie tussen Nederland en Duitsland in de afgelopen anderhalve eeuw. Het boek is samengesteld door verzamelaar en publicist Koos van Weringh die eerder tal van boeken over Nederlandse en Duitse tekenaars samenstelde (Albert Hahn, Opland, Berendt). Via zwartwittekeningen laat hij zien dat er nog steeds onbegrip en rivaliteit tussen de twee landen bestaat. Prenten uit eind negentiende, begin twintigste eeuw (Eerste en Tweede Wereldoorlog) schetsen een beeld van de Duitser en de Duitse staat gezien door de ogen van tallozen 'bekende' Nederlandse cartoonisten (een inhoudsopgave op naam van de tekenaars ontbreekt helaas!). Het boek begint met een ongesigneerde tekening uit 1871 en eindigt met een prent van Fokke & Sukke uit 2004. 'Mijn fiets terug', 'De Hitlergroet', 'Hakenkruizen' natuurlijk, maar ook nog steeds de verkeerde weg aan Duitsers wijzen, Oost- en West-Duitse politici, herstelbetalingen, Volkswagen enzovoort. Een historisch document met teksten, tekeningen en verklaringen onder de tekeningen die een tijdsbeeld schetsen. De 'kwaaie buur' in beeld voor jong en oud. (Biblion recensie, P.J. Nieuwendijk). (ISBN/EAN: 9053304355) Booknr: 16286. € 14
WERKGROEP ACHTTIENDE EEUW. Catalogus van de tentoonstelling Belle van Zuylen - Isabelle de Charrire 1740-1805. 15 september - 20 okrober 1974 Slot Zuylen te Maarssen. Alphen aan den Rijn, Canaletto, 1974. Met talrijke afbeeldingen. Paperback. Met stofomslag. 8vo. 87 pp. (Tweetalig: Ned. en Frans). Met katern "Vertaling Franse citaten". (Goed exemplaar). Booknr: 41196. € 8
WERRY CRONE (1955-). HANS VAN LAARHOVEN. Lijn 11 naar de Uithof : een beeld van de Rijksuniversiteit Utrecht in de jaren tachtig. Amsterdam : Fragment, 1986. Uitg. naar aanleiding van het 350-jarige bestaan van de Rijksuniversiteit Utrecht. (ISBN/EAN: 9065790144) Booknr: 21249. € 10
WERZ, BRUNO. " Een bedroefd, en beclaaglijck ongeval ". De wrakken van de VOC-schepen Oosterland en Waddinxveen (1697) in de Tafelbaai. Zutphen, Walburg Pers, 2004. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 206 pp. Bijzonder mooi exemplaar. Booknr: 15736. € 25
WES, M.A. Caesar in Galli, God in Frankrijk. Toeristische nototies. 's-Hertogenbosch, Voltaire, 2000. Gellustreerd. Paperback. 220 pp.. 8vo. (Tweede druk. Mooi exemplaar). Het idee voor dit boek is ontstaan tijdens een vakantie in Frankrijk. Doel is de lezer enigszins wegwijs te maken in het 'Frankrijk vr Frankrijk', dus in het onafhankelijke Galli in de tijd van vr de verovering van het land door Julius Caesar (ca. 50 v.C.) en in het Galli dat ruwweg vijf eeuwen lang deel is geweest van het Romeinse Rijk. Het boek is zo concreet mogelijk opgezet: korte hoofdstukken, zonder geleerde geheimtaal. In vrijwel elk hoofdstuk wordt iets verteld naar aanleiding van een of enkele museumstukken, monumenten of opgravingsterreinen, die dan in een ruimer historisch verband worden geplaatst. Er is veelal gekozen voor het onbekende en het onopvallende, voor zaken waaraan de toerist vaak weinig aandacht besteedt maar die zich goed lenen als aanknopingspunten voor het bonte en boeiende tafereel van een ver verleden dat eigenlijk helemaal niet zo ver is en waarvan de sporen - voor wie zijn ogen open heeft - nog zo duidelijk in het landschap en in tal van steden te zien zijn. NBD|Biblion recensie: Aan de hand van prehistorische monumenten, museumstukken en opgravingsterreinen komen vele aspecten van de Franse prehistorie aan bod en krijgt de lezer een goed beeld van de vrgeschiedenis van Frankrijk en zijn toenmalige bewoners. Het boekje is voorzien van goed gekozen en goed uitgevoerde illustraties (vnl. zwart-wit). Door toevoeging van een reiswijzer (plaatsnamenregister, alfabetische lijst van namen van regio's (Groene Michelin) en een lijst van archeologische musea in Frankrijk) kan het boekje tevens goede dienst doen als gids voor een culturele thema-reis. Met literatuuropgave aan het eind van elk hoofdstuk en een kleine bibliografie aan het eind van het boek. (Biblion recensie, Redactie). (ISBN/EAN: 905848010) Booknr: 34556. € 10
WES, M.A. Verslagen verleden. Over geschiedenis en oudheid. Amsterdam, Wetenschappelijke Uitgeverij, 1980. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 235 pp. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9062879489) Booknr: 34594. € 9
WESSELING, H.L. (GESIGNEERD). Lopende zaken. Amsterdam, Bert Bakker, 1998. Paperback. 8vo. 165 pp. Gesigneerd door de auteur met opdracht. Toegevoegde een handgeschreven kaart van de auteur. (Mooi exemplaar.).Na de succesvolle en veelgeprezen bundel Algemene Zaken bevat Lopende Zaken een nieuwe verzameling columns van de bekende Leidse historicus H.L. Wesseling. Het boek is onderverdeeld in zeven secties: 'Vroeger en nu', 'Oorlog en vrede', 'Intellectuelen en anti-intellectuelen', 'Frankrijk en wij', 'Geschiedenis en geschiedschrijving', 'Universiteit en hogeschool 'en 'Cultuur en ontspanning'. In deze stukken komt een groot aantal historische en actuele, ernstige en luchtige onderwerpen aan de orde. Zaken als de toekomst van het koningschap, de Engelse angst voor de Kanaaltunnel, hedendaagse discriminatie, Mitterrand en de vrouwen, goed en fout onder historici, de gewogen loting en de uitvinding van het restaurant. Booknr: 23561. € 15
WESSEM, J.N. VAN Nederlandse penningkunst. 's-Gravenhage, SDU Uitgeverij, 1988. Gellustreerd. Gedecoreerde borden. Gebonden. 8vo. 72 pp. Met een bijdrage van Ger Steyn. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9053300929) Booknr: 32221. € 10
WESTERHUIS, A. De ontwikkeling van het politietoezicht op de groote waterwegen. 's-Gravenhage, Mouton, 1929. Met talrijke platen. Origineel groen linnen, goud gedecoreerd. Gebonden. 4to. 131 pp. Historisch overzicht van de wijze waarop getracht is de toenemende criminaliteit op het water te beteugelen, te beginnen in het jaar 1859; en over de samenwerking hierin met Belgi en Duitsland. Booknr: 11562. € 60
WET, C.R. DE. De strijd tusschen boer en Brit. De herinnering van den Boeren-Generaal C.R. de Wet. Amsterdam - Pretoria, Hveker & Wormser, 1902. Gellustreerd. Gedecoreerd oorspronkelijk linnen. Gebonden. 8vo. 508 pp. (Van het schutblad en de Franse pagina is een hoekje afgescheurd. Het tielblad is met het frontispieve verbonden door plakband. Verder een goed exemplaar). Booknr: 40363. € 12
WEUSTINK, H.J.M. De rechtsgeschiedenis van de stad Oldenzaal en van de mark Berghuizen tot 1795. Assen, Van Gorcum & Comp., 1962. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 147 pp. (diss. met stellingen). Rsum en franais. Booknr: 14264. € 22
WIECHER ANTHONIE HULST (1937-). Van Sabang tot Merauke : Indonesische ontmoetingen. Amsterdam : Nijgh & Van Ditmar, 1992. Paperback. 8vo. 239 pp. 1e dr.: 1988. (ISBN/EAN: 9038834810) Booknr: 28771. € 8
WIEDER, F.C. De stichting van New Yor k in juni 1625. Reconstructies en nieuwe gegevens ontleend aan de Van Rappard documenten. Zutphen, Walburg Pers, 2009. Met facsimilies en andere illustraties. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 242 pp. (Heruitgave van deel 26 van de Werken van de Linschoten-Vereeniging). (Mooi, nieuw exemplaar). (ISBN/EAN: 9789057305948) Booknr: 40655. € 33
WIERINGA, FROUKE. (RED.). Republiek tussen Vorsten. Oranje, Vrijheid, Opstand, Geloof. Zutphen, De Walburg Pers, 1984. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 184 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9060112687) Booknr: 16677. € 12
WIERINGA, W.J. Ten dienste van bedrijf en gemeenschap. Vijftig jaar Boekdrukkersorganisatie. Amsterdam, Federatie der Werkgeversorganisatin in het Boekdrukkersbedrijf, 1959. Gellustreerd. Gedecoreerd linnen. Gebonden. 4to. 352 pp. (Mooi exemplaar). Booknr: 37791. € 8
WIERT JAN WIERINGA (1912-1993) ; MICHIEL VAN OS. Wetenschap en rekenschap , 1880-1980 : een eeuw wetenschapsbeoefening en wetenschapsbeschouwing aan de Vrije Universiteit. Kampen : Kok Amsterdam : Vrije Universiteit, 1980. Paperback. 8vo. 593 pp. Gedenkboek bij het honderdjarig bestaan van de Vrije Universiteit te Amsterdam. Lit. opg. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9024201551) Booknr: 27866. € 18
WIJK, G.G. VAN. De illegale repatriring van Nederlandse studenten vanuit Duitsland tijdens de Tweede Wereldoorlog, in het bijzonder vanuit Berlijn. Bennekom, 2000. Papier. 8vo. 57 pp. Booknr: 9239. € 14
WIJNE, JOHAN S. Stuuf Wiardi Beckmann. Patricir en sociaal-democraat. Amsterdam - Brussel, Thomas Rap, 1987. Gellustreerd. Paperback. Met flappen. 8vo. 172 pp. (Nederlandse Biografien, deel II). (Mooi exemplaar). (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen. Met zijn handtekening / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands. With his signature). (ISBN/EAN: 9060052552) Booknr: 38670. € 8
WIJNEN, HARRY VAN. De macht van de kroon. Hilversum, Balans, 2000. Paperback. 8vo. 255 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9050183921) Booknr: 17978. € 10
WILDE, INGE DE (ED.). "Er is nog zoveel te doen op de wereld". Brieven van Aletta H. Jacobs aan de familie Broese van Groenou. Zutphen, Walburg Pers, 1992. Gellustreerd. Paperback. Met flappen. 8vo. 108 pp. Bezorgd door Inge de Wilde en van een inleiding voorzien. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9060117719) Booknr: 29215. € 12
WILLEM ALBERTUS VAN ES (1934-) ; HERBERT SARFATIJ (1937-) ; PHILIPPUS JOHANNES WOLTERING. Archeologie in Nederland : de rijkdom van het bodemarchief. Amsterdam : Meulenhoff Informatief Amersfoort : Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek, 1988. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslafg. Gebonden. 4to. 224 pp. Met lit. opg., reg. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9029099178) Booknr: 32177. € 19
WILLEM DEN BOER (1950-). Beschaving : een geschiedenis van de begrippen hoofsheid , heusheid , beschaving en cultuur. Amsterdam : Amsterdam University Press, 2001. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 360 pp. Met lit. opg., reg. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9053564772) Booknr: 28329. € 25
WILLEM I PRINS VAN ORANJE (1533-1584) ; PIERRE L'OYSELEUR DIT DE VILLIERS ; ALBERT ALBERTS (1911-1995) ; JOHANNES ENGELBERTUS VERLAAN. Apologie of verantwoording van de Prins van Oranje 1581 , gevolgd door het Plakkaat van Verlating 1581 : met enige begeleidende correspondentie. Nieuwkoop : Heureka, 1980. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 158 pp. Auteurschap omstreden; behalve aan Willem I ook wel toegeschreven aan anderen, i.h.b. Pierre de Loyseleur de Villiers. Bibliogr.: p. 54-55. Speciale inzageprocedure van toepassing. (ISBN/EAN: 9062621511) Booknr: 23701. € 10
WILLEM I PRINS VAN ORANJE (1533-1584). J.A. JONGBLOET. Apologie van Willem van Oranje : hertaling en evaluatie na vierhonderd jaar , 1580-1980. Tielt ; Amsterdam : Lannoo, 1980. Illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 160 pp. "De hertaling van de Apologie of Verantwoording door Drs. J.E. Verlaan, met aantekeningen van Dr. A. Alberts, werden overgenomen uit het boek "Apologie of Verantwoording van de prins van Oranje", uitgegeven door Heureka, Nieuwkoop". 1e uitg.: 1581. Met lit.opg. (ISBN/EAN: 9020909029) Booknr: 25794. € 14
WILLEM I PRINS VAN ORANJE (1533-1584) ; PIERRE L'OYSELEUR DIT DE VILLIERS (1582 FL.) ; ALBERT ALBERTS (1911-1995) ; JOHANNES ENGELBERTUS VERLAAN. Apologie of verantwoording van de Prins van Oranje 1581 , gevolgd door het Plakkaat van Verlating 1581 : met enige begeleidende correspondentie. Nieuwkoop : Heureka, 1980. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 159pp. Auteurschap omstreden; behalve aan Willem I ook wel toegeschreven aan anderen, i.h.b. Pierre de Loyseleur de Villiers. Bibliogr.: p. 54-55. (ISBN/EAN: 9062621511) Booknr: 29352. € 12
WILLEM MEULEMAN ; INGE VAN DEN BLINK ; GERRY VAN DER LIT. Maxima in de provincie Utrecht. [Houten] : Utrechts Nieuwsblad [Amersfoort] : Amersfoortse Courant, 2001. (ISBN/EAN: 9072735153) Booknr: 20351. € 10
WILLEM PHILIPPUS COOLHAAS (1899-1981). Controleur B.B . : herinneringen van een jong bestuursambtenaar in Nederlands-Indi. Utrecht : HES, 1985. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 239 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9061941059) Booknr: 28745. € 15
WILLEM ROBERT VAN GULIK (1944-). In het spoor van de Liefde : Japans-Nederlandse ontmoetingen sinds 1600. Amsterdam : De Bataafsche Leeuw, 1986. Gellustreerd. Paperback. 4to. 206 pp. Uitg. in samenw. met het Museum voor Land- en Volkenkunde, Rotterdam en Hudig-Langeveldt, Rotterdam/Amsterdam. Catalogus bij de tentoonstelling 'In het spoor van de Liefde', Museum voor Volkenkunde van 6 september 1986 tot en met 5 januari 1987. Met lit. opg. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9067071064) Booknr: 31004. € 14
WILLEM VERKADE (1905-1990). Thorbecke als Oost-Nederlands patriot. Zutphen : De Walburg Pers, 1974. Paperback. 8vo. 327 pp. Titel ook in het Duits: Der Achtundvierziger Thorbecke in der Tradition des ost-niederlaendischen Patriotismus. Met lit. opg. - Index. - Met samenvatting in het Duits. (ISBN/EAN: 9060111028) Booknr: 29353. € 14
WILLEMART, PIERRE. Het visioen Jeruzalem. Kruistochten en Jihad 1096 / 1189. De eeuwige strijd tussen christenen en moslims. Baarn, Tirion, 1992. Met fotokatern. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 350 pp. (Naam op schutblad. Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9051213298) Booknr: 39881. € 12
WILLEMS, WIM. Het water van nederland gedronken. Stemmen van migranten. Amsterdam, Meulenhoff, 1998. Paperback. 8vo. 144 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9029058471) Booknr: 18630. € 8
WILLETT, JOHN. Art & Politics in the Weimar Period. The New Sobriety, 1917 - 1933. New York, Pantheon Books, 1978. With 212 illustrations. Wrappers. 8vo. 272 pp. Booknr: 14836. € 15
WILLS, GARRY. Under God. Religion and American Politics. New York, etc., Simon and Schuster, 1990. Cloth. with dustjacket. Hardbound. 8vo. 445 pp. Good copy. (ISBN/EAN: 0671657054) Booknr: 32922. € 12
WILS, LODE. Vlaanderen, Belgi, Groot-Nederland,. Mythe en geschiedenis. Leuven, Davidsfonds, 1994. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. Groot-8vo. 501 pp. Historische opstellen, gebundeld en aangeboden aan de schrijver bij het bereiken van zijn emiritaat als hoogleraar aan de K.U. Leuven. (Mooi exemplaar). (ISBN/EAN: 9061528648) Booknr: 18278. € 15
WILSON, J.J.C.P. Van Warschau tot Hirosjima. Assen, Van Gorcum & Comp, 1956. In 3 delen. Linnen. Gebonden. 8vo. I: XV, 345 pp.; II: XIV, 371 pp.; III: XV, 348 pp. Mooie set. Booknr: 6197. € 32
WIM ZAAL (1935-). Vloekjes bij de thee : een reportage over de negentiende eeuw in de Lage Landen. Rijswijk : Goossens, 1993. Illustrated. Paperback. 8vo. 280 pp. 1e dr.: Amsterdam : Meulenhoff, 1961. - (Meulenhoff-editie ; No. E 13). Met lit. opg. (ISBN/EAN: 9065513108) Booknr: 25765. € 9
WIND, INGEBORG. Stadsleven in grootmoeders tijd. Arnhem, Uitgeverij Terra Lannoo, 2007. Met talrijke foto's. Gedecoreerde borden. Gebonden. 4to. 143 pp (Mooi exemplaar).Stadsleven in grootmoeders tijd bevat 120 sprekende foto's van het dagelijks leven van de gewone mensen van toen en koestert daarmee de herinneringen aan het Nederlandse stadsleven zoals het was. NBD|Biblion recensie: Een fotoboek over het alledaagse stadsleven in Nederland vanaf ongeveer 1900 tot en met circa 1960. De foto's, alle in zwart-wit, zijn allemaal afkomstig uit het Spaarnestad Fotoarchief in Haarlem en het Nederlands Openluchtmuseum in Arnhem. In negen thematische hoofdstukken passeren achtereenvolgens het gezin, huishoudelijk werk, allerlei beroepen, de economische crisis van de jaren twintig en dertig, onderwijs en ontwikkeling, de zorg, transport en vervoer, het sociale leven en ontspanning de revue. Elk hoofdstuk heeft een korte inleiding; de paginagrote foto's zijn voorzien van korte, weinig diepgaande bijschriften. Of de foto's als momentopnamen van het dagelijks leven in de grote stad inderdaad representatief zijn voor een periode van zestig jaar, is de vraag, maar het zijn in elk geval fraai afgedrukte plaatjes die de kijker intrigeren. Een plezierig kijk- en bladerboek zonder wetenschappelijke pretenties, dat vooral bij lezers van boven de vijftig veel herinneringen boven zal brengen. De samenstelster publiceerde eerder een soortgelijk boek over leven op het platteland, 'Het vergeten landleven' (2006)* en het met dit boek vergelijkbare 'Leven in grootmoeders tijd' (2007)**. (NBD|Biblion recensie, Redactie). (ISBN/EAN: 9789058973) Booknr: 35286. € 16
WINKLER PRINS (RED.). Kleine historische encyclopedie. Amsterdam - Brussel, Elsevier, 1979. Gellustreerd. Kartonnen borden. Gebonden. 8vo. 432 pp. Goed exemplaar. (ISBN/EAN: 9010022773) Booknr: 17009. € 10
WITHUIS, JOLANDE. Opoffering en heroiek : de mentale wereld van een communistische vrouwenorganisatie in naoorlogs Nederland, 1946-1976. Meppel : Boom, c1990., 1990. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 447 p. : ill. ; 24 cm. Summary in English. (Mooi ex.). Hoe was het om communiste te zijn in de jaren van de Hongaarse opstand in die autarkische CPN-wereld met zijn eigen boeken en films, modeshows en vakantiekampen? Hoe was de verhouding tussen mannen en vrouwen in de gesoleerde communistische gezinnen? Hoe was het o m. in de jaren vijftig niet Libelle en Margriet te lezen maar Vrouwen voor Vrede en Opbouw? In dit boek wordt op een nieuwe manier gekeken naar de ontwikkeling van een politieke organisatie. Het portretteert de in 1946 door vrouwen uit het Nederlandse verzet en het concentratiekamp Ravensbrck opgerichte Nederlandse Vrouwenbeweging (NVB), een brede beweging die in de naoorlogse jaren veranderde in een communistische vrouwenorganisatie, Die verandering wordt hier verklaard uit een combinatie van politieke, sociale en psychische achtergronden. Opoffering en heroek zijn de sleuteltermen waarmee de toenmalige vrouwelijke communistische cultuur valt te kenschetsen. Er werd veel van de leden gevergd maar ook veel geboden. Het marxisme als alomvattend verklarend verhaal gaf vrouwen greep op hun eigen leven, en bovendien een levensstijl. Dat was zo aantrekkelijk dat men er zelfs de uitstoting van kampvriendinnen uit de organisatie voor over had. Van die Uitstotingsprocessen onthult dit boek voorbeelden op basis van nooit eerder gepubliceerde interne stukken en brieven. (ISBN/EAN: 9060099443) Booknr: 28541. € 22
WITKAMP, F. (ED.). Gedenkboek van het K.N.I.L. Amersfoort, 1961. Met foto's en 1 uitvouwbare kaart. Linnen. Gebonden. 4to. 334 pp. Uitgegeven in opdracht van de Vereeniging van Oud-Onderofficieren van het Koninklijk Nederlands-Indische Leger MADJOE ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan: 1911 - 1961. (Mooi ex.) Booknr: 27235. € 35
WITTLICH, PETR ; DUDA, SABINE [RED.]. Prag fin de sicle. Kln : Taschen, 1992. Illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 4to. 278 pp. (ISBN/EAN: 3822865818) Booknr: 27003. € 22
WOLFEREN, KARAL VAN. De ondergang van een wereldorde. Amsterdam Antwerpen, Uitgeverij Contact, 2003. Paperback. 8vo. 336 pp. (Goed exemplaar). De wereldorde waarin wij ons een halve eeuw relatief veilig wisten is niet verstoord - hij is weg. Een incompetente Amerikaanse president, met meer macht dan ooit iemand heeft bezeten, bracht een onomkeerbare toestand teweeg in een shakespeareaanse tragedie. De ondergang van een wereldorde is een ontluisterend en onthutsend boek over de ideologische kaping van Amerika, over het einde van het politieke Westen (het Atlantische bondgenootschap), over een imperium dat het niet aankan. Karel van Wolferen beschrijft in een vlijmscherpe analyse wat er aan de ondergang voorafging en hoe wereldanarchie naderbij komt. NBD|Biblion recensie: De auteur, journalist en hoogleraar, geniet wereldbekendheid en internationaal aanzien als politicoloog, onder meer door zijn boek 'The enigma of power', vertaald in elf talen, het standaardwerk over Japan. 'Ondergang van een wereldorde' omschrijft de overgang van een wereld, gedomineerd door de Koude Oorlog, naar een wereld waar slechts een staat de machtigste is, een staat die volledig in de ban is van de neoliberale ideologie, van een internationaal ondernemerschap waar slechts een doel lijkt te bestaan: zo snel mogelijk rijk worden, desnoods ten koste van alles. Het neoliberale gedachtegoed, zijn vertegenwoordigers, de invloed daarvan op de binnen- en buitenlandse politiek van de machtigste staat ter aarde en vooral de gevolgen voor de wereldorde worden glashelder, prettig leesbaar en zonder jargon duidelijk gemaakt. Het beste boek van Van Wolferen. (Biblion recensie, Drs. H.H.M. Meyer) (ISBN/EAN: 9025418805) Booknr: 32957. € 9
WOLFEREN, KAREL VAN. The enigma of Japanese power : people and politics in a stateless nation. New York : Vintage Books, 1990., 1990. Illustrated. Paperback. 8vo. xiii, 504 p. ; 21 cm. 'Originally published, in Great Britain, by Macmillan London Ltd. and in the United States by Alfred A. Knopf, Inc., in 1989'--T.p. verso. (ISBN/EAN: 0679728023) Booknr: 25766. € 12
WOLFEREN, KAREL VAN. De ondergang van een wereldorde. Amsterdam, Uitgeverij Contact, 2003. Paperback. 8vo. 336 pp. (Door het boek heen potloodstrepen in de marge. Verder een goed exemplaar). (ISBN/EAN: 9025418805) Booknr: 37661. € 7
WOLFF, KARIN (HRSG.). Hiob 1943. Ein Requiem fr das Warschauer Getto. Berlin, Evangelische Verlagsanstalt, 1984. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 322 pp. Die Beitrge von insgesamt dreissig namentlich erfassten Autoren sind chronologisch geordnet: Entstehung des Gettos, Aufstand und Vernichtung. Bercksichtigy werden die Lebensprobleme des Getto-Alltags. (A good copy). Booknr: 14625. € 14
WOLLF, PERRY. A Tour of the White Houde with Mrs. John F. Kennedy. New York, Doubleday and Company, 1962. Illustrated. Cloth. Hardbound. 4to. 258 pp. Booknr: 4427. € 9
WOLTJER, J.J. Recent Verleden. De geschiedenis van Nederland in de twintigste eeuw. Amsterdam, Uitgeverij Balans, 1992. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 566 pp. (Mooi xemplaar). Beschrijving Met recent Verleden heeft Dr.J.J. Woltjer een glashelder en voor iedereen toegankelijk standaardwerk geschreven over Nederland in de twintigste eeuw. Geen verzameling feiten en feitjes, maar een uitwerking van de werkelijk belangrijke lijnen en bewegingen die tot het huidige Nederland hebben geleid. Speciaal voor deze Rainbow Paperback schreef de emeritus hoogleraar een nieuw hoofdstuk over dejaren negentig van de vorige eeuw. NBD|Biblion recensie: Overzichtswerken van de geschiedenis van Nederland in de twintigste eeuw zijn schaars. Om die reden alleen al vormt dit boek een aanwinst. De auteur, oud-hoogleraar vaderlandse geschiedenis te Leiden, onderscheidde zich tot dusver vooral met boeken over de zestiende en zeventiende eeuw. 'Recent verleden' bedoelt een 'leesboek' te zijn: het is inderdaad een vlot geschreven inleiding in de politieke en sociaal-economische geschiedenis vanaf begin deze eeuw. De jaren tot 1945 worden wat al te summier behandeld, maar daarna komt het verhaal goed op gang: de Indische kwestie, de onverwachte welvaartsgroei van de jaren vijftig en zestig, de snel veranderende sociale en culturele opvattingen van de jaren zestig en zeventig, en ten slotte de onverwachte tegenspoed vanaf 1973. De nadruk ligt sterk op de sociaal-economische politiek van de overheid. Ook heeft Woltjer veel oog voor kerkelijke ontwikkelingen, alsmede vraagstukken die verband houden met woningnood, allochtonen, feminisme en moraal. Andere zaken zoals cultuur en vrijetijdsbesteding krijgen geen aandacht. Bijlagen bevatten naast literatuur o.m. verkiezingsuitslagen en werkloosheidscijfers. Met zwartwitfoto's. (Biblion recensie, Redactie). (ISBN/EAN: 9041702547) Booknr: 31315. € 16
WOOD, DEREK. Target England : the illustrated history of the Battle of Britain. London ; New York Publishing, 1980., Cloth. with dustjacket. Hardbound. 4to. 192 p.: chiefly ill., facsims., maps, ports. ; 27 cm. A very good copy. (ISBN/EAN: 0710600496) Booknr: 30917. € 15
WOOD, MICHAEL. Babylons Vermchtnis. Auf der Suche nach den Ursprngen unserer Kultur. Mnchen, Von dem Knesebeck, 1997. Illustrated in black-and-white and colour. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 222 pp. Aus dem Englischen. (A very fine copy of this out-of-print book). Booknr: 7658. € 20
WOORTMAN, ROB & ALICE BOOTS. Anton de Kom. Biografie. Amsterdam, Uitgeverij Contact, 2009. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 546 pp. (Mooi exemplaar!). Het gereconstrueerde levensverhaal van een Surinaamse vrijheidsstrijder (1898-1945) die het kolonialisme verafschuwde en bestreed. In de proloog wordt direct de toon gezet door zijn dochter Judith te citeren die in haar poesiealbum een toen nog onbegrijpelijk gedicht van vader Anton kreeg. Jaren later werd zij er diep door getroffen toen De Kom in Nederland in het verzet zat tijdens de Tweede Wereldoorlog (hij kwam om in een Duits concentratiekamp). Het begint zo: 'Suriname Ons Vaderland!' - en verderop - 'Liefde voor dit land, mensen en natuur / Judith hierdoor wordt je geest zoo groot / Gedurende je heele schone levensduur / Want Liefde is meer soms, dan het dagelijksch brood'. Deze biografie is een reis door het leven van Anton de Kom, een tocht waardoor zicht op zijn vorming als vrijheidsstrever en verzetsman zichtbaar wordt; zijn motivatie gebaseerd op onderdrukking en onrecht ingegeven door koloniale motieven; het onrecht dat mensen doet voelen derderangsburgers te zijn. In een tweede deel wordt de verwerking - en uitwerking - van zijn gedachtegoed beschreven. Een fascinerend boek dat de historische kijk op Suriname verruimt en verrijkt. Met een aantal afbeeldingen in zwart-wit, eindnoten, een literatuuropgave en registers op personen en onderwerpen. (ISBN/EAN: 9789025432485) Booknr: 37037. € 39
WORLD WAR II. Documents concerning German-Polish Relations and the outbreak of histilities between Great Britain and Germany on September 3, 1939. London, His Majesty's Stationery Office, 1939. Wrappers. 8vo. 195 pp. (Miscellaneous No. 9 (1939). Booknr: 4118. € 22
(WORLD WAR II). The Defence of the Reich : Hitler's nightfighter planes and pilots. London : Arms and Armour, 1982., Profusely illustrated. Cloth . With dustjacket. Hardbound. 4to ( 230p. : ill., 1map,facsims.,ports. ; 25cm. Translation of : Die deutsche Nachtjagd. (ISBN/EAN: 0853684146) Booknr: 23822. € 16
WORLD WAR II. Der Nationalsozialismus : Dokumente 1933-1945. Frankfurt am Main : Fischer Taschenbuch, 1987., 1985. Paperback. 8vo. 396p. (ISBN/EAN: 3596260841) Booknr: 25734. € 9
(WORLD WAR II). The blitz then and now. London : Battle of Britain Prints International, c1987, Illustrated. Cloth. With duastjacket. Hardbound. 4to. 336 pp. ill., maps, ports. ; 30 cm. Includes index. (A good copy). (ISBN/EAN: 0900913452) Booknr: 30901. € 25
WOUTERS, TJ. Opdat het nageslacht wete. Gedenkboek voor de mannen die op 2 October 1944 uit ons dorp werden weggevoerd. Putten Gelderland, 1944. Met talrijke foto's (onder meer van de uit Putten weggevoerde mannen). Linnen. Met gouddecoratie. Gebonden. 8vo. 343 pp. Bandstempel S.H. de Roos. (Mooi ex.). Booknr: 11227. € 65
WRIGHT, CONSTANCE. A Royal Affinity. The lives of Fredrick the Great and Wilhelmina of Bayreuth. London, Frederick Muller, 1967. Illustrated. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 310 pp. (Browning of removed cellptape on the free endpapers. Else a good copy). Booknr: 18332. € 15
WUERMELING, HENRIC L. "Doppelspiel". Adam von Trott zu Solz im Widerstand gegen Hitler. Mnchen, Wissenschaftliche Buchgesellschaft, 2004. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo. 237 pp. (Fine copy). Booknr: 37666. € 12
WUITE, ROEL. Het Kortenbosch. Biografie van een Haagse arbeidersstraat, van 1648 tot 1873. z.p., Migrantenuitgeverij Warray, Gellustreerd. Paperback. 8vo. 350 pp. (met uitgebreid personenregister) Boek heeft geen titelblad. Booknr: 13987. € 14
YAPP, NICK. The Hulton Getty Picture Collection 1950s. Decades of the 20th Century. Kln, Knemann, 1998. Fully illustrated with photographs. Stiff wrappers. Paperback. 8vo. 393 pp. A good copy. (ISBN/EAN: 3829005229) Booknr: 19614. € 12
YEARBOOK. Commemorative Stamp Yearbook. 1993. n.p., United States Postal Service, 1993. Profusely illustrated. Boards. Hardbound. 4to. 64 pp. A fine copy. Booknr: 15624. € 12
YEARBOOK. Commemorative Stamp Yearbook. 1998. n.p., United States Postal Service, 1998. Profusely illustrated. Boards. With dustjacket. Hardbound. 4to. 64 pp. A fine copy. Booknr: 15625. € 12
YEARBOOK. Commemorative Stamp Yearbook. 1999. n.p., United States Postal Service, 1999. Profusely illustrated. Boards. Hardbound. 4to. 64 pp. A fine copy. Booknr: 15626. € 12
YORK, PETER. Dictators' Homes. London, Atlantic Books, 2005. Profusely illustrate din full colour. Cloth. With dustjacket. Hardbound. Large-8vo. 120 pp. (A fine copy). Our homes are an extension of our personalities. Home is the place where we are truly ourselves and it reveals a great deal about what makes us tick. Peter York looks at how some of history's most alarming men and women have chosen to decorate their homes; exploring the private tastes of these public figures in the broader context of twentieth century interiors and architecture. From Benito Mussolini's inglenook fireplace to Hitler's parquet floor; Saddam Hussein's private artwork to General Noriega's Christmas tree; he leaves no design detail unexamined. These buildings illustrate what happens when unrestricted imagination collides with unlimited power. Dictators' Homes affords as great an insight into some of history's most dangerous minds as any interview or archive. (ISBN/EAN: 184354430) Booknr: 28219. € 25
YPERSELE DE STRIHOU, ANNE VAN (RED). Astrid 1905 - 1935. Brussel, 1985. Met tientallen foto's, deels in kleur. Paperback. 4to. 173 pp. Boek bij gelijknamige Tentoonstelling te Brussel in 1985. (Bijgevoegd tijdschriftkatern: "Astrid de sneeuwkoningin". (Mooi exemplaar). Booknr: 31078. € 15
ZAAIER, ALBERT. Pioniers en papoea's. Een verhaal uit het binnenland van Noord-Nieuw-Guinea. Nijkerk, G.F. Callenbach. z.j., Tekeningen van J. Veenendaal.Gedecoreerde borden. Gebonden. 8vo. 187 pp. Goed exemplaar. Booknr: 34214. € 8
ZADOKS-JOSEPHUS JITTA, A.N. & JOH. S. BOERSMA (RED.). Antieke cultuur in beeld. Met ruim 1000 afbeeldingen. Bussum, Fibula- Van Dishoeck, 1972. Rijk gellustrrrerd. Gedecoreerde borden. Gebonden. 4to. 215 pp. (Mooi exemplaar!). (ISBN/EAN: 9022886026) Booknr: 39099. € 10
ZAID, BARRY. Wish you were here. A Tour of America's Great Hotels During the Golden Age of the Picture Card. New York, Crown Publishers, 1990. Profusely illustrated with full-colour picture cards. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 8vo (oblong). 95 pp. A fie copy. Booknr: 14749. € 14
ZALM, GERRIT. De romantische boekhouder. Amsterdam, Uitgeverij Balans, 2009. Met fotokatern. Paperback. 8vo. 402 pp. (Goed exemplaar, enkele rugvouwen). Zoon van een kolenboer. Oud-directeur van het Centraal Planbureau. Met twaalf jaar de langstzittende minister van Financin ooit. Naamgever van de Zalmnorm, leermeester van Wouter Bos, drager van de trotse bij - naam 'Il Duro'. Voormalig PvdA-lid en oud-fractievoorzitter van de VVD in de Tweede Kamer. Liefhebber van flipperkasten, die Nederland de euro bracht. Joviaal maar deskundig, vriendelijk doch gevreesd. Gerrit Zalm, fenomeen. In dit boek geeft hij, een van de hoofdrolspelers in de Nederlandse politiek van de afgelopen twintig jaar, voor het eerst openheid van zaken. De romantische boekhouder is het levendige verslag van zijn loopbaan in ambtenarij en politiek. Openhartig vertelt hij over het reilen en zeilen op Financin, de samenwerking met de overige ministers, zijn turbulente tijd als VVD-leider en zijn rol als vicepremier. Hij gunt de lezer een blik in de coulissen van 'Europa', en ook pijnlijke zaken gaat hij niet uit de weg: de kwestie-Hirsi Ali, de perikelen rond Rita Verdonk en de val van het eerste kabinet-Balkenende. Over de financile crisis die de wereld op dit moment teistert, laat Gerrit Zalm in een apart hoofdstuk zijn licht schijnen. NBD|Biblion recensie: In deze uitgave is Gerrit Zalm (geboren in 1952), voormalig Minister van Financien, aan het woord. Hij bekleedde dit ambt van augustus 1994 tot februari 2007 en is thans topman van Fortis/ABNAmro. Het boek bestaat uit vier gedeelten: voorspel, beleid, politiek en buitenlands financieel beleid. Aan de orde komen zijn politieke begintijd als lid van de PvdA, zijn latere overgang naar de VVD, zijn loopbaan bij het Ministerie van Financien, bij het Centraal Planbureau, zijn ministerschap en zijn rol als voorman van de VVD. De nadruk ligt steeds op de financieel-economische problematiek. Alleen het derde deel, waarin recente gebeurtenissen in de Nederlandse politiek worden beschreven, is hiervan uitgezonderd. Over zijn priveleven krijgt de lezer slechts zeer schaarse informatie; de factor human interest blijft onderbelicht. Ook de titel van deze publicatie zal voor velen een raadsel zijn. Verscheidene gedeelten van het boek zullen als saai ervaren worden. Over het geheel gezien een tamelijk moeilijke uitgave, maar zeker een aanwinst voor de bestudering van de liberale denkbeelden. Van de lezers wordt enige achtergrondkennis van de Nederlandse politiek en de financieel-economische problematiek gevraagd. (NBD|Biblion recensie, Drs. J.H. van Capelleveen) (ISBN/EAN: 9789050188838) Booknr: 31909. € 12
ZANDWIJK, RUDOLF VAN. "Met mij is de zon opgegaan." De levenskoop van Tlacayele (1398-1478), de stichter van het Azteekse Rijk. Amsterdam, Prometheus, 1992. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 248 pp. ISBN 9053331166. (Goed exemplaar). Booknr: 29708. € 8
ZAPPEY, W.M. De economische en politieke werkzaamheid van Johannes Goldberg. Alphen aan den Rijn - Brussel, Samsom, 1967. Paperback. 8vo. 311 pp. (diss. - thesis met stellingen, en aanbiedingsbrief van de Faculteit der Economie). (Randen wat gebruind. Goed exemplaar). (Uit de bibliotheek van Pieter Hennipman (1911-1994), een van de meest vooraanstaande Nederlandse economen. Met zijn handtekening / From the library of Prof. Dr. Pieter Hennipman, one of most leading economists of the Netherlands). Booknr: 39030. € 10
ZEE, HENRI VAN DER, KOK, REN & ERIK SOMERS. Londen in oorlogstijd. Wandelingen in de voetsporen van Wilhelmina. 's-Gravenhage, Uitgeverij BZZTH, 2006. Met talrijke afbeeldingen. Gedecoreerde borden. Gebonden. 8vo. 96 pp. (Heel mooi exemplaar). Londen was tijdens de Tweede Wereldoorlog het 'Mecca of freedom', het hoofdkwartier van vrij Europa. Vele prominente Europeanen die gedwongen waren uit hun door nazi-Duitsland bezette land te vluchten, vonden er onderdak. Onder hen waren koningin Wilhelmina en haar schoonzoon, prins Bernhard. Ook de Nederlandse ministers, geleid door de strijdlustige Gerbrandy, hadden in Londen hun tenten opgeslagen. 'Londen in oorlogstijd' treedt in de voetsporen van deze en andere Nederlanders in Londen en omgeving. Het biedt u enkele verkenningstochten door een verleden dat alweer zestig jaar achter ons ligt. Dankzij de wandelingen langs regeringsgebouwen, hotels, kerken en villa's die voor de Nederlanders in Londen tijdens de oorlog van belang waren, heeft dit verleden nu een nieuw leven gekregen dat - zij het met enige moeite - nog kan worden vastgelegd. (ISBN 9045301296). Booknr: 28220. € 13
ZEE, HENRI VAN DER. In ballingschap. De Nederlandse kolonie in Engeland (1940-1945). Amsterdam, De Bezige Bij, 2005. Met fotokatern. Paperback. 8vo. 448 pp. (Naam op schutblad. Verder heel mooi exemplaar). In ballingschap bevat de geschiedenis van de Nederlandse kolonie in Engeland tijdens de Tweede Wereldoorlog. Aan de hand van talloze gesprekken, persoonlijke dagboeken en memoires schetst Henri van der Zee het beeld van een groepering vol intriges en ellebogenwerk. Toch bestond de Nederlandse gemeenschap ook uit mensen die voor elkaar klaarstonden en elk hun idealistische dromen koesterden. Tezamen vormden ze in deze roerige en hectische jaren een fascinerende kleine wereld. NBD|Biblion recensie Over de gebeurtenissen, de sfeer en de intriges binnen de Nederlandse gemeenschap, die zich tijdens de Tweede Wereldoorlog in ballingschap bevond in Londen, is relatief weinig gepubliceerd. Dr. L. de Jong heeft in deel 9 van zijn 'Het Koninkrijk der Nederlanden in de Tweede Wereldoorlog' weliswaar uitgebreid verslag gedaan over de historische aspecten van deze kolonie in den vreemde, maar een typisch verslag van degenen 'die er bij waren' ontbrak tot op heden. Met dit boek heeft de auteur deze leemte gevuld. Aan de hand van nooit eerder gepubliceerde brieven,dagboeken, memoires en vooral de vele interviews met een groot aantal betrokkenen schetst de auteur een boeiend beeld van de personages in een hectische tijd en in een relatief kleine wereld. Niet alleen Koningin Wilhelmina als onontkoombare sleutelfiguur, haar ministers en de Engelandvaarders worden beschreven, maar ook de situatie van de uitgeweken vissers en koopvaardijmannen, de militairen van de Prinses Irene Brigade, de aanwezig vrouwen en de oorlogsvliegers worden nader toegelicht. De auteur is er zondermeer in geslaagd om de na de bevrijding vaak gehoorde bewering dat de Nederlanders in Engeland de oorlog niet hadden gevoerd, maar 'gevierd', aanmerkelijk te nuanceren. Geillustreerd met zwartwitfoto's. Met register. (Biblion recensie, E. Westerhuis). (ISBN/EAN: 9023417390) Booknr: 39948. € 13
ZELM VAN ELDIK, J.A. VAN Moed en Deugd. Ridderorden in Nederland. De ontwikkeling van een eigen wereld binnen de Nederlandse samenleving. Zutphen, Walburg Pers, 2003. Twee banden in cassette. Overvloedig gellustreerd. Rood linnen. Goudopdruk. Gebonden. 4to. 1007 pp. (doorlopende paginering). Naslagwerk in 2 banden (in cassette): biedt een overzicht van de geschiedenis van de Nederlandse ridderorden vanaf de middeleeuwen tot heden. De meest bekende orden zijn die na 1815 zijn ingesteld, zoals de Orden van de Nederlandse Leeuw en van Oranje-Nassau. Aan de studie is uitgebreid archiefonderzoek voorafgegaan. De opzet is min of meer chronologisch, met de nadruk op de periode na 1815, toen o.m. de Militaire Willems-Orde werd ingesteld. Daarnaast komen ook Luxemburgse ridderorden uit de periode 1841-1890 voor het voetlicht. Er is veel aandacht voor de instelling van de orden en de wettelijke basis evenals de wijze van toekenning ervan; verder onderwerpen als ontriddering en zuivering van de ridderorden, met name na de Tweede Wereldoorlog evenals de versierselen en hun makers. Van deze eretekens zijn vele afbeeldingen in kleur opgenomen. Een uitgebreid notenapparaat evenals diverse bijlagen met o.m. statuten en een persoonsnamenregister sluiten deze gedegen uitgave af. (Fraaie set verkeert in nieuwstaat). (ISBN/EAN: 9057302136) Booknr: 18666. € 100
ZEVENBERGEN, G.E. Kleine geschiedenis van het kerklied. z.p., Commissie voor de Kerkmuziek van de Hervormde Kerk. z.j. (1969), Met muziekvoorbeelden. Paperback. 8vo. 108 pp. (Paar vlekjes op het omslag. Lichte, maar talrijke potloodonderstrepingen in de tekst. Verder goed exemplaar). Booknr: 11256. € 7
ZIEGLER, PHILIP. Elizabeth's Britain. 1926 to 1986. London, Guild Publishing, 1986. Profusely illustrated with photographs. Cloth. With dustjacket. Hardbound. 4to. 351 pp. (with index). A very good copy. Booknr: 19987. € 14
ZIEGLER, PHILIP. The Black Death. Harmondsworth : Penguin, 1982., 1982. Paperback. 8vo. 331p ; 20cm. First published by Collins, 1969. Published in Pelican Books, 1970. Reissued in Penguin Books, 1982. (Margins lightly chafed, else a good copy). (ISBN/EAN: 0140060766) Booknr: 27607. € 8
ZIJP, A. De wereldoorlog. Deel 1 en 2. Utrecht, Joh. de Liefde. z.j. (1915 (?), In 2 uniforme banden. Met talrijke foto's en kaarten. Gedecoreerd linnen. Gebonden. 8vo. 987, IX pp. (doorlopende paginering). Uitgebreid overzicht van de "bewegingen" in de Grote Oorlog. Met interessant fotomateriaal. (Nette set). Booknr: 23050. € 25
ZILVERBERG, S.B.J. David van Bourgondi, bisschop van Terwaan en van Utrecht ( 1427 - 1496). Groningen Djakarta, J.B. Wolters Uitgeversmaatschappij, 1951. Frontispiece afbeelding van David van Bourgondi. Karton. 8vo. 119 pp. (Diss. met stellingen). Rsum en franais. Booknr: 12472. € 20
ZISCHKA, ANTON. Der Kampf um die Weltmacht Baumwolle. Bern Leipzig Wien, Wilhelm Goldmann Verlag, 1935. With figures and photographs. Cloth. Hardbound. 8vo. 251 pp. Durchgesehene und erweiterte Neuauflage, Oktober 1935. (A fine copy). Booknr: 4513. € 10
ZOETMULDER, S.H.A.M., J. DEN BESTEN E.A. (RED.). De Brabantse Molens Helmond, Uitgeverij Helmond, 1974. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 618 pp. Stofomslag licht beschadigd. Verder mooi exempllaar. Booknr: 35600. € 39
ZWAAN, JACOB. Nederlands-Indi 1940 - 1946: (1) Gouvernementeel intermezzo 1940 - 1942. (2) Japans iitermezzo 9 maart 1942 - 15 augustus 1945. Den Haag, Uitgeverij Omniboek. z.j., In 2 uniforme banden. Gellustreerd. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 4to. 268 pp. en 275 pp. Een overzicht van tumultueuze jaren. (Mooie set!). (ISBN/EAN: 9062074987 en 906207488x) Booknr: 34335. € 30
ZWARTE-WALVISCH, KLAARTJE DE. Alles ging aan flarden. Het oorlogsdagboek van Klaartje de Zwarte-Walvisch. Amsterdam, Uitgeverij Balans - Joods Historisch Museum, 2009. Met enkele illustraties. Paperback. 8vo. 207 pp. (Mooi exemplaar). . Tijdens het onderzoek voor de tv-serie De Oorlog hebben medewerkers van de NPS een dagboek uit de Tweede Wereldoorlog gevonden dat volgens insiders grote historische waarde heeft. Het is geschreven door een 32-jarige joodse vrouw, Klaartje de Zwarte-Walvisch, die uitvoerig en in bijzonder felle bewoordingen beschrijft hoe ze na haar arrestatie in maart 1943 via de Hollandsche Schouwburg en kamp Vught uiteindelijk in Westerbork terecht kwam. Vandaar is ze naar vernietigingskamp Sobibor gedeporteerd waar ze in juli 1943 in de gaskamer is vermoord. Dagboeken van mensen die de concentratiekampen van binnenuit beschrijven zijn bijzonder schaars. Dat zo'n geschrift nu nog wordt gevonden is zeer uitzonderlijk. 'Zeker in dit geval,' aldus Ad van Liempt, eindredacteur van de serie De Oorlog. 'Je zou kunnen zeggen dat Klaartje de Zwarte begint te schrijven, waar Anne Frank moest ophouden: bij haar arrestatie. En de manier waarop ze verslag doet is af en toe letterlijk adembenemend.' Het dagboek is anoniem, het noemt geen enkele naam, maar langdurig onderzoek wees uit wie het geschreven heeft. Het resultaat daarvan is bevestigd door een in Canada wonend familielid. Het dagboek is in bezit van het Joods Historisch Museum in Amsterdam. Het is nu in boekvorm beschikbaar onder de titel Alles ging aan flarden, voorzien van een uitvoerige toelichting. Het dagboek wordt van belang geacht voor de geschiedschrijving van concentratiekamp Vught. Klaartje de Zwarte heeft daar enige maanden verbleven. Ze beschrijft gedetailleerd aan welke vernederingen en kwellingen de joodse gevangenen daar werden blootgesteld. (ISBN/EAN: 9789060032189) Booknr: 37305. € 10
ZWEERS, LOUIS & TINEKE LUIJENDIJK. Foute Fotos. De gellustreerde pers tijdens de Tweede Wereldoorlog. Zutphen, Walburg Pers, 1993. Gellustreerd. Paperback. 4to. 120 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9060118650) Booknr: 18089. € 16
ZWIERSTRA, NYNKE. Geen opgeheven vinger, maar een uitgestoken hand. Humanitas als landelijke organisatie voor maatschappelijke dienstverlening en samenlevingsopbouw 1945 - 1995. Amsterdam, Humanitas, 1995. Gellustreerd. Paperback. 8vo. 143 pp. Mooi exemplaar. (ISBN/EAN: 9073890063) Booknr: 33420. € 10
Order: Email antiquariaathofman@ziggo.nl © Antiqbook: NAN 2000 |
music poetry theater art linguistics topography Utrecht history religion history of science philosophy literature varia
Order: Email antiquariaathofman@ziggo.nl
Updated: 5/12/12 |